SEPTYNIOS MENO DIENOS

2008-05-23 nr. 803

7 MENO DIENOS

| Archyvas | Redakcija |


Pirmasis 
• Elona Lubytė
„Laisvės“ paminklas ir žydinčios sakūros
11

Muzika 
• Viktorija Rimėnaitė
Muzikos archetipai
8
• Norbert Trawöger, Judith Lewonig
Lietuviškas skambesys pakeri austrų publiką
• Tarptautinis festivalis „Jūros suvienyti“
• Styginių kvartetas „Chordos“ koncertuos Norvegijos sostinėje
• KONCERTAI

Dailė 
• Aistė Paulina Virbickaitė
Anoj pusėj kapinių – sodai
• Nijolė Nevčesauskienė
Kas gerai sekasi vaikams
• PARODOS

Literatūra 
• VAKARAI

Teatras 
• Irena Aleksaitė
Scenos džentelmenas
5
• „Keltininko“ belaukiant
• Šiuolaikinio šokio festivalis vaikams ir jaunimui „Dansema“
• SPEKTAKLIAI

Naujosios dramos akcija 
• Noriu kovoti už utopinę visuomenę

Šokis 
• Ingrida Gerbutavičiūtė
Šventė profesionalams ar žiūrovų ištvermės išbandymas?
1

Kinas 
• Esu nelogiškas žmogus1
• Virėjų laikai
• Nusikalsti vis dar neapsimoka
 Savaitės filmai
• KINO REPERTUARAS

Anonsai 
• Naijosios dramos akcija
• Europos menų mokykla

Bibliografija 
• Bibliografinės žinios

Kinas

Savaitės filmai

gegužės 23–birželio 1

[skaityti komentarus]

Akis **

Sidnė Vels (Jessica Alba) yra žinoma smuikininkė. Vaikystėje ši savarankiška ir talentinga moteris prarado regėjimą. Po dvidešimties metų sudėtinga operacija turi jį sugrąžinti. Neurochirurgas Polas Folkneris (Alessandro Nivola) ir merginos sesuo Helen (Parker Posey) padeda Sidnei sugrįžti į jai naują pasaulį. Tačiau netrukus Sidnę ima persekioti nepaaiškinamos vizijos, ji įgyja sugebėjimų numatyti ateitį ir regėti mirusiuosius... Merginos šeima pradeda abejoti jos psichika, bet pati Sidnė mano, kad „naujosios akys“ atvėrė duris į siaubingą pasaulį, kurį gali pamatyti tik ji viena. Režisieriai Davidas Moreau ir Xavier Palud perkūrė vieną populiariausių Rytų siaubo filmų. Jei mėgstate pašildytus patiekalus, kodėl gi ne (JAV, 2008). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai)

21 ***

Dar vienas pasakojimas apie amerikietišką batų valytojo svajonę tapti milijonieriumi. Paremtas tikrais faktais Roberto Luketico filmas pasakoja apie itin gabų prestižinės aukštosios mokyklos studentą Beną, kuris kartu su draugais metė iššūkį Las Vegaso lošimo namams. Paskatinti dėstytojo, jie pritaiko lošimui matematinę analizę. Netrukus pinigai ima plaukti į studentų sąskaitas. Tai sukelia nerimą lošimus „globojančiam“ nusikalstamam pasauliui bei kazino savininkams. Nusikaltėliai nusprendžia įsikišti į studentų žaidimus. Pagrindinius vaidmenis filme pagal Beno Mezricho bestselerį sukūrė Jimas Sturgessas, Kevinas Spacey, Laurence’as Fishburne’as, Kate Bosworth (JAV, 2008). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)

Geležinis žmogus **

Kultinio „Marvelo“ komikso ekranizacija, kurią sukūrė Jonas Favreau, JAV muša visus lankomumo rekordus ir pradeda pramoginių vasaros filmų sezoną. Filmo herojus yra Tonis Starkas – karinių apsaugos technologijų išradėjas. Tonio konkurentas nori jį užmušti. Jam tai beveik pavyksta. Tonis yra priverstas pasigaminti kostiumą – šarvus. Laikui bėgant jis kuria vis naujus kostiumus ir pradeda juos naudoti kovai prieš nusikaltėlius. Taip Tonis tampa nenugalimuoju Geležiniu žmogumi. Suprantama, tokio pobūdžio filme svarbiau ne geri aktoriai Robertas Downey jaun., Jeffas Bridgesas ar gerokai primiršta Gwyneth Paltrow, o specialieji efektai (JAV, 2008). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai)

Kvailių auksas ***

Benas yra geraširdis povandeninio nardymo mėgėjas, tapęs lobių ieškotoju. Jis nori surasti legendinį ispanų laivą, kuris 1715 m. nuskendo jūroje. Kartu su juo nuskendo 40 egzotiškų lobių skrynių. Ieškodamas laivo Benas prarado viską, net savo santuoką su Tesa ir rūdžių suėstą gelbėjimo laivą. Kai Tesa pradeda iš naujo kurti savo gyvenimą ir įsidarbina gigantiškoje milijardieriaus Naidželo jachtoje, Benas atranda svarbius lobio pėdsakus. Jis įtikina turtuolį ir jo dukrą – kylančią žvaigždutę Gemą – prisijungti prie lobio paieškų. Tačiau ne tik jie domisi dingusiais turtais. Pramoginė Andy Tennanto komedija, kurioje pagrindinius vaidmenis sukūrė Matthew McConaughey, Kate Hudson, Donaldas Sutherlandas, ne vienam pažadins vasaros kelionių ilgesį (JAV, 2008). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai)

Mergaitė ir lapė ***

Vieną rudens rytą mergaitė pamatė lapę. Ji buvo taip sužavėta, kad net neišsigando. Išnyko visi barjerai. Tai buvo gražios draugystės pradžia. Padedama lapės, mergaitė pradėjo atradinėti paslaptingą ir laukinę gamtą. Taip prasidėjo nuotykis, kuris pakeis mergaitės gyvenimą. Luco Jacquet („Imperatoriaus žygis“) filmas skirtas vaikams ir suaugusiems. Mergaitę suvaidino Bertille Noel-Bruneau, pasakotoją – Isabelle Carré (Prancūzija, 2007). (Vilnius)

Speed Racer **

Apsigimęs lenktynininkas Spydas nepažįsta baimės. Jo vienintelis konkurentas galėtų būti miręs vyresnysis brolis – legendinis lenktynininkas Reksas Reiseris. Spydas yra lojalus savo šeimos verslui ir atsisako viliojančio lenktyninių automobilių magnato pasiūlymo. Po to, kai Spydas atmes jo pasiūlymą, magnatas pasistengs, kad Spydo vairuojamas nuostabus automobilis niekad nepasiektų finišo... Atvirai sakant, pagal japonų komiksą sukurtame filme siužetas visai nesvarbus, nes jis minimalus ir iškart nuspėjamas, kaip iškart nuspėjamas gero ir blogo personažų konfliktas. Tačiau jis ir nerūpi po ilgokos pertraukos į kiną grįžtantiems „Matricos“ kūrėjams broliams Andy ir Larry Wachowskiams. Filmas skirtas tiems, kurie žavisi komiksais, sportu, automobiliais ir specialiaisiais efektais. Jie filme pamatys daug idealių, nors ir tikrovėje neegzistuojančių, didžiausią greitį išvystančių žaisliukų ir daug neįtikėtinai spalvingų ir gražių kadrų. Tie, kuriems aukščiau išvardyti stebuklai nesukelia orgazmo, greičiausiai pasijus kaip išmaudyti marmelade. Šioje specialiųjų efektų fejerijoje vaidina Emile’is Hirchas, Susan Sarandon, Christina Ricci, Hiroyuki Sanada (JAV, 2008). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai)

_____________________________

****** – šedevras, ***** – pasižiūrėti būtina, **** – geras filmas, *** – būna ir geriau, ** – jei turite daug laiko, * – niekalas

 

Parašykite savo nuomonę

Įrašykite skaičių: Trys šimtai dešimt
Vardas arba parašas:
El. pašto adresas:
Straipsnio vertinimas:

Kultūros kalendorius
nuo 2011 m. Kovo

PATKPŠS

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

Rodoma versija 83 iš 83 
6:55:16 Mar 7, 2011   
Jul 2008 Nov 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba