SEPTYNIOS MENO DIENOS

2008-02-01 nr. 787

7 MENO DIENOS

| Archyvas | Redakcija |


Pirmasis 
• Monika Krikštopaitytė
Jei šv. Jurgis būtų moteris
11

Muzika 
• Gedvaldas Jurgelevičius
„Bohemoje“ – kviestiniai solistai
7
• Inga Jasinskaitė-Jankauskienė
Tarp tylos ir garso
13
• Slaptasis muzikos peizažas1
• Kasparas Uinskas debiutavo Niujorke2
• Trumpametražių operų festivalis NOA3
• KONCERTAI

Dailė 
• Vidas Poškus
Menas įtikėtinose ir neįtikėtinose erdvėse
14
• Aistė Paulina Virbickaitė
Erdvės tarp „galima“ ir „negalima“
• PARODOS

Literatūra 
• VAKARAI

Teatras 
• Meilę scenai aktorė išpažįsta dainomis
• Naujas puslapis „Meno forto“ istorijoje
• Vilniaus mažasis teatras laukia jaunimo
• „Apie tyrąją Erendirą“
• SPEKTAKLIAI

Kinas 
• Iraniečiai taip pat žmonės3
• Živilė Pipinytė
Paskutiniai žmonės ir Dievas
1
• Ko stinga žiūrovui?1
• Kuo skiriasi menas ir pornografija1
• Kaip gauti „Oskarą“?
• Kino scenarijaus kursai jaunimui1
 Savaitės filmai
• KINO REPERTUARAS

Pastebėjimai 
• Paulina Pukytė
Serbų misionierė Lietuvos džiunglėse
66

Bibliografija 
• Bibliografinės žinios

Kinas

Savaitės filmai

vasario 1–10

[skaityti komentarus]

Aš esu legenda **

Robertas Nevilas (Will Smith) yra genialus mokslininkas, nors net jam nepavyko įveikti siaubingo viruso. Tačiau Robertas atsparus viruso poveikiui, todėl jis yra vienintelis gyvas žmogus mieste, kuris kadaise vadintas Niujorku. Tačiau Ričardą supa „užkrėstieji“ – žmonės, kurie dėl epidemijos tapo mutantais, sugebančiais funkcionuoti tik tamsoje, ryjančiais ir užkrečiančiais visus, kuriuos sutinka savo kelyje. Pastaruosius trejus metus Robertas siuntė eterin žinias, vildamasis, kad jos pasieks kitus išlikusiuosius. Tačiau užkrėstieji nuolat tyko jo ir laukia, kada Robertas padarys mirtiną klaidą. Vienintelė žmonijos viltis Robertas turi tik vieną tikslą – surasti būdą, kaip nugalėti virusą. Jis nori pasinaudoti savo atspariu virusui krauju, kurį medžioja užkrėstieji. Režisierius Francisas Lawrence’as („Konstantinas“) perkėlė į ekraną Richardo Mathesono knygą ir iškart sulaukė milžiniškos sėkmės. Taip pat vaidina Alice Braga, Charlie Tahanas, Salli Richardson, Willow Smith (JAV, 2007). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai)

Dingusioji ***

Dorčesteris – vienas tamsiausių ir pavojingiausių Bostono kvartalų. Čia nėra vietos silpnumui ir nekaltybei. Gyventojai, kurių nepasigailėjo likimas, jau seniai nebeturi jokių svajonių. Kai vieną naktį dingsta ketverių metukų mergaitė, detektyvai Patrikas Kenzis ir Andžela Dženaro iš pradžių net nenori imtis šios bylos. Įkalbėti mergaitės tetos, tyrimą vis dėlto pradeda. Kur detektyvus atves mažosios Amandos paieškos? Savo režisūriniam debiutui aktorius Benas Affleckas pasirinko Denniso Lehane’o („Mistinė upė“) romaną. Pagrindinius vaidmenis sukūrė režisieriaus brolis Casey Affleckas, taip pat Morganas Freemanas, Johnas Ashtonas, Edi Gathegi (JAV, 2007). (Vilnius, Kaunas)

20 cigarečių ***

Viena trisdešimtmečio reklamos profesionalo Andrejaus, tikro naujųjų laikų didvyrio, gyvenimo diena. Jo žmona netrukus turi gimdyti, bet Andrejų iškviečia į svarbų posėdį. Per tą dieną jis surūkys cigarečių pakelį ir įsivels į daugybę netikėtai besiklostančių įvykių. Paskui jis turės pasirinkti... Filmo apie naujosios prarastos kartos problemas scenarijaus bendraautoris yra Dmitrijus Sobolevas, parašęs garsiąją „Salą“. Dabar jis graibstyte graibstomas. Debiutuojantis režisierius Aleksandras Gornovskis surinko populiarių aktorių ansamblį: vaidina Ilja Liubimovas, Maksimas Suchanovas, Galina Tiunina, Oskaras Kučera, Olga Volkova, bet šiame gana gyvame ir simpatiškame filme svarbų vaidmenį „kuria“ ir Maskva (Rusija, 2007). (Vilnius)

Kelyje su „Dardžylingu“ ***

Po tėvo mirties vyriausias Vitmenų klano sūnus Fransisas (Owen Wilson) suranda susipykusius brolius Piterį (Adrien Brody) bei Džeką (Jason Schwartzman) ir įkalba juos kartu keliauti po Indiją traukiniu „Darjeeling Limited“. Šios dvasinės kelionės tikslas – atnaujinti broliškus jausmus, susitikti su motina (Anjelica Huston), kuri tapo vienuole, ir surasti gyvenimo prasmę. Kelionėje taip pat dalyvauja sarkastiško humoro Fransiso asistentas Brendanas (Wally Wolodarsky). Tačiau tvirtinti, kad filmo veiksmas perkelia į Indiją, būtų per daug. Indija filme yra greičiau tam tikra koncepcija, nei reali vieta. Tai Vakarų žmogaus fantazijos kūrinys, kurį sudaro 4-ojo dešimtmečio knygų vaikams paveikslėliai, Jeano Renoiro ir Satyajito Ray filmai, 7-ojo dešimtmečio grupės „Beatles“ susižavėjimas Rytų religijomis, taip pat šiuolaikinių Vakarų susižavėjimas Rytų kultūra ir menu. Kaip ir ankstesniuose Weso Andersono filmuose („Karališkieji Tenebaumai“, „Gyvenimas po vandeniu su Styvu Zisu“), čia daug pasaulinio kino citatų ir užuominų (JAV, 2007). (Vilnius, Kaunas)

Maiklo Kleitono sukurta tiesa ***

Didžioji režisūroje debiutuojančio scenaristo Tony Gilroy filmo žvaigždė, be abejo, yra George’as Clooney. Jis vaidina filmo herojų advokatą Maiklą Kleitoną. Pagrindinis jo darbas – taisyti svarbių klientų klaidas, gelbėti jų įvaizdį. Kleitono kolega Edensas (Tom Wilkinson) išgyvena nervų krizę ir nusprendžia pasisakyti prieš savo darbdavius, atsakingus už rimtą natūralios aplinkos teršimą. Vienintelis žmogus, galintis išgelbėti korporaciją nuo katastrofos, yra Kleitonas. Ar jis sulaikys savo kolegą, ar liks ištikimas savo tėvo – policininko idealams? (JAV, 2007). (Vilnius, Kaunas)

P.S. Myliu Tave ***

Geris ir Holė – jauna, ideali šeima. Tiesa, jie gyvena gana kukliai, bet iki pilnos laimės jiems stinga tik kūdikio. Tačiau visus planus sužlugdo tragiška ir netikėta Gerio mirtis. Netrukus nustebusi Holė pašto dėžutėje aptinka Gerio pasirašytą laišką. Tai tik pirmas iš dvylikos kiekvieną mėnesį ją pasieksiančių nurodymų. Taip prasideda Holės kelias į nusiraminimą ir kartu nuotykių kupini metai (kelionė į Airiją, karaokės naktys su draugais ir pan.). Visa tai Geris suplanavo ir parašė savo laiškuose. Pagal Cecelijos Ahern knygą sukurtame Richardo LaGravenese’s filme pagrindinius vaidmenis sukūrė Hilary Swank, Gerardas Butleris, Lisa Kudrow, Gina Gershon, Kathy Bates, Jamesas Marstersas (JAV, 2007). (Vilnius, Kaunas)

_____________________________

****** – šedevras, ***** – pasižiūrėti būtina, **** – geras filmas, *** – būna ir geriau, ** – jei turite daug laiko, * – niekalas

 

Parašykite savo nuomonę

Įrašykite skaičių: Trys šimtai dešimt
Vardas arba parašas:
El. pašto adresas:
Straipsnio vertinimas:

Kultūros kalendorius
nuo 2011 m. Kovo

PATKPŠS

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

Rodoma versija 82 iš 82 
6:52:18 Mar 7, 2011   
Jul 2008 Nov 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba