SEPTYNIOS MENO DIENOS

2005-03-25 nr. 654

7 MENO DIENOS

| Archyvas | Redakcija |


Pirmasis 
• Vida Mažrimienė
Kylant savais sparnais
6

Muzika 
• Milda Čiučiulkaitė
Retai skambančių kūrinių popietė
• Jūratė Vyliūtė
Tradicija, išsauganti kultūrinę atmintį
1
• Tarptautinis muzikos festivalis "Sugrįžimai 2005"1
• Kviečia "Beatričės muzikinis klubas"1
• Didžiojo šeštadienio koncertas
• Bacho muzika Velykoms
• Projektas "Jaunimas"
• KONCERTAI

Dailė 
• Goda Giedraitytė
Medžio paviršiuje apgyvendintos mintys
1
• Dialogas tarp Vakarų ir naujų ES narių
• PARODOS

Literatūra 
• Išminčiaus patarimai4
• VAKARAI

Teatras 
• Einu kitokiu keliu26
• Klaipėdos dramos teatre – Neilo Simono "Banketas"
• SPEKTAKLIAI

Kinas 
• Vaidas Jauniškis
Alyvmedžiai pagal "Kino pavasarį"
• Laukiant paskutinės bangos
• Kultūros ministerija griežtins lėšų paskirstymo kinui tvarką3
 Savaitės filmai
• KINO REPERTUARAS

Pasaulyje 
• Elona Lubytė
Menas, demokratija ir viešoji erdvė
1

Anonsai 
• Lietuvos istorijos ir kultūros sričių leidinių konkursas

Bibliografija 
• Bibliografinės žinios

Kinas

Savaitės filmai

kovo 25–balandžio 3

[skaityti komentarus]

Aleksandras Makedonietis **

Garsus amerikiečių režisierius, liberalas, maištininkas, naujausios istorijos mistifikatorius, "žolytės" ir Fidelio Castro gerbėjas Oliveris Stone’as šįkart pabandė sukurti holivudinį "peplumą" apie Aleksandrą Makedonietį. Šis, būdamas dvidešimt penkerių, jau buvo užkariavęs 90 procentų tuometinio civilizuotojo pasaulio. Veiksmas nukelia į laikus prieš Kristaus gimimą, kai pasaulį norėjo valdyti Persija, siekusi, kad jai paklustų civilizuoti graikų miestai-valstybės ir Egiptas. Jai pasipriešino tik Aleksandras Makedonietis. Filme chronologiškai pasakojama trumpo Aleksandro gyvenimo istorija ir to gyvenimo mįslės. Viskas truputį dvelkia psichoanalize, didybės manija ir noru sukurti totalų reginį. Deja, Colinas Farrellas prastai jaučiasi istorinio personažo kailyje. Regis, jam visiškai svetimi ir jo personažo siekiai užkariauti pasaulį, ir dvejonės, ką pasirinkti – ištikimą vaikystės draugą Hefaistioną ar egzotišką žmoną Roksaną. Pasiryžusių pasinerti į istorijos vandenis laukia trijų valandų trukmės susitikimas su erotiškąja Angelina Jolie, Valu Kilmeriu, Anthony Hopkinsu, Christopheriu Plummeriu (JAV, 2004). (Vilnius)

Alfis **

Populiarios 1966 m. Lewiso Gilberto komedijos, kurioje pagrindinį vaidmenį kūrė Michaelas Caine’as, perdirbinys. Pleibojui Alfiui negali atsispirti nė viena moteris. Jis mielai naudojasi visais jų teikiamais malonumais, kol vieną dieną pasijunta visų atstumtas, nelaimingas. Netrukus dar paaiškėja, kad iš vienos nakties aistros gimė kūdikis. Jam Alfis taip pat nereikalingas. Pagrindinį vaidmenį šįkart kuriantis Jude’as Law laikomas vienu seksualiausių pasaulio vyrų. Persikūnydamas į Alfį, savo žavesį jis išnaudoja su kaupu. Filmas – vidinis Alfio monologas, gausiai iliustruotas pikantiškais vaizdeliais. Deja, kartais norėtųsi, kad Alfis nors trumpam užsičiauptų. Filmą kūrė originaliomis idėjomis niekad nepasižymėjęs Holivudo amatininkas Charlesas Shyeris. Jis sugebėjo surinkti gerų aktorių – Susan Sarandon, Marisą Tomei, Omarą Eppsą, tačiau reginys nuo to netapo gilesnis ar įdomesnis (JAV, 2004). (Vilnius)

"Ietininkas Gonza" ***

Pagal 1717 m. Bunraku teatrui parašytą Monzaemono Chikamatsu pjesę sukurtas filmas. Tai samurajų drama, kurios herojus Gonza atlieka prievolę šalies sostinėje Edo. Provincijos samurajai čia turi praleisti kas antrus metus – tik taip šogunas gali kontroliuoti jų veiksmus ir išvengti klanų kovų. Tačiau taika ir ramybė samurajams ne prie širdies. Gonza tampa savo draugo pavydo auka, jis neteisingai apkaltinamas turėjęs meilės ryšį su ištekėjusia moterimi. Atsitiktiniai meilužiai Gonza ir Osai turi bėgti iš miesto. Jiems ant kulnų nuolat lipa persekiotojai – giminaičiai, kuriems reikia krauju nuplauti giminės gėdą. Rež. Masahiro Shinoda. Vaid. Hiromi Goh, Shima Iwashita, Shohei Hino, Misako Tanaka, Haruka Kalo. (Japonija, 1986). (Vilnius)

"Lėlės" ***

Trys meilės istorijos, kurias įrėmina tradicinio japonų teatro Bunraku spektaklio – japonų Shakespeare’u vadinamo Monzaemono Chikamatsu (1653–1724) pjesės "Pragaro bėgliai" ("Meido No Hikyaku") – pastatymo fragmentai. Pirmojo pasakojimo herojai kadaise buvo laiminga pora. Tačiau tėvai privertė vaikiną pasirinkti turtingą nuotaką. Mergina išprotėjo. Dabar abu įsimylėjėliai keliauja surišti raudona virve. Antrosios istorijos herojus – jakudzos bosas Hiro. Prieš trisdešimt metų jis buvo paprastas darbininkas, jį mylėjo nuoširdi mergina. Jis paliko merginą, kad taptų turtingas. Hiro grįžta į parką, kur ji jo laukdavo... Trečios istorijos herojė yra populiari dainininkė, kurios veidą subjaurojo nelaimingas atsitikimas. Ji leidžia laiką tuščiame paplūdimyje. Čia ji sutinka vaikiną, kuris visada buvo jos aistringas gerbėjas. Dabar jis pasistengs įrodyti savo meilę... Rež. Takeshi Kitano.Vaid. Miho Kanno, Hidetoshi Nishijima, Tatsuya Mihasi, Chieko Matsubara, Kyoko Fukada, Nao Omori (Japonija, 2002). (Vilnius)

"Menas ir meilė" ***

Pagal Tomiko Miyao romaną sukurtas filmas pasakoja apie jauną gražuolę Cują. Ji mokosi garsaus meistro dailės studijoje. Norėdama likti studijoje, talentinga mergina atsiduoda mokytojui. Netrukus priartėja tragiška atomazga: Cujos pagimdytas kūdikis atiduodamas auginti svetimiems, mergina priversta bėgti į kitą miestą. Tik susitikimas su jaunu dailininku padeda moteriai grįžti į gyvenimą ir į kūrybą. Rež. Sadao Nakajima. Vaid.Yuko Natori, Kei Sato, Morio Kazama, Kunihiko Mitamura, Aki Mizusawa. (Japonija, 1984). (Vilnius)

Mergina, verta milijono ***

Trimis "Oskarais" šiemet apdovanotas filmas. Jo herojė Megė (Hilary Swank) dirba padavėja ir svajoja tapti moterų bokso čempione. Jai reikia gero trenerio. Būtent toks ir yra Clinto Eastwoodo (jis ir filmo režisierius) vaidinamas personažas. Iš pradžių treneris griežtai atsisako padėti merginai, nes nenori treniruoti "bobų". Tačiau Megės pasiryžimas įtikina užsispyrusį mokytoją. Netrukus mergina pradeda laimėti svarbias kovas, o treneris – elgtis su ja kaip su dukra (su savąja ryšiai nutrūko prieš daugelį metų). Atrodytų, kad toliau viskas bus kaip sename gerame Holivudo kine, bet kaip tik tada Eastwoodas ir smogia žiūrovui netikėtą smūgį… (JAV, 2004). (Vilnius)

 

Parašykite savo nuomonę

Įrašykite skaičių: Trys šimtai dešimt
Vardas arba parašas:
El. pašto adresas:
Straipsnio vertinimas:

Kultūros kalendorius
nuo 2011 m. Kovo

PATKPŠS

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

Rodoma versija 83 iš 83 
6:46:10 Mar 7, 2011   
Jul 2008 Nov 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba