SEPTYNIOS MENO DIENOS

2007-07-27 nr. 766

7 MENO DIENOS

| Archyvas | Redakcija |


Pirmasis 
• Aistė Virbickaitė
Maži miesto papuošalai
61

Muzika 
• XI Thomo Manno festivalis Nidoje2
• Skirmantė Valiulytė
„Nepaklusnieji“ – ties dingstančia riba
4
• Aldona Eleonora Radvilaitė
Kristupo klavyrai
• Živilė Ramoškaitė
Liublianos ir Ravenos festivaliuose
• Žvaigždžių koncentracija: trys vieną dekadą
• KONCERTAI

Dailė 
• Kęstutis Šapoka
Tarp šiuolaikinės dailės ir meno
3
• Ugnė Gudelytė
Akys mato tik ribas
1
• Austėja Čepauskaitė
Instaliacijos Nidoje
• PARODOS

Literatūra 
• VAKARAI

Teatras 
• Rasa Vasinauskaitė
Intymioji teatro rezistencija
• Živilė Ambrasaitė
Prahos kvadrienalė 2007
• SPEKTAKLIAI

Kinas 
• Kaip beždžionė beždžionei
• Koja-kulkosvaidis3
 Savaitės filmai1
• KINO REPERTUARAS

Pasaulyje 
• Bestselerio kodas

Bibliografija 
• Bibliografinės žinios

Kinas

Savaitės filmai

liepos 27–rugpjūčio 5

[skaityti komentarus]

Akmeninė taryba **

...Laura pradeda abejoti, ar neišprotėjo. Kelias savaites jos neapleidžia košmarai ir haliucinacijos. Kas iš tikrųjų yra jos įvaikintas sūnus? Iš kur jis? Ką reiškia ant jo kūno atsiradęs ženklas? Pagal vieną Jeano-Christophe’o Grangé („Raudonoji upė“) bestselerių sukurtas Guillaume’o Nicloux filmas sukėlė klausimų ir prancūzų kritikams: kaip ne pati geriausia, švelniai tariant, aktorė Monica Bellucci gali garantuoti filmams bankų finansavimą; kodėl sėkmingas romanas negarantuoja gero scenarijaus; kodėl į Sibiro stepes (!?) perkeltas veiksmas leidžia film noir žanro juostomis gerai užsirekomendavusiam režisieriui sėkmingai įvairiais būdais kankinti aktorę; kodėl žiūrovams taip rūpi įvairūs paranormalūs reiškiniai ir pan. Taip pat filme vaidina Catherine Deneuve, Moritzas Bleibtreu, Sami Bouajila (Prancūzija, 2006). (Vilnius, Kaunas)

Haris Poteris ir Fenikso brolija ***

Penktieji Hario metai Hogvartse tampa vis dramatiškesni. Hario kūną ir protą yra apėmusios hormonų audros. Jis grįžta į magijos ir burtų mokyklą, kad pasipriešintų melagingoms paskaloms. Čia Haris randa naują griežtą mokytoją ir merginą, kurią įsimyli. Daugybė nemalonių įvykių atveda jį į gimtuosius Sirijaus Bleiko namus. Juose jaunasis burtininkas sužino apie paslaptingą Fenikso broliją. Kankinami neramių sapnų Haris ir jo draugai rengiasi egzaminams... Naująjį filmą apie Hario nuotykius sukūrė debiutantas Davidas Yatesas, išgarsėjęs videoklipais. Vaidina Danielis Radcliffe’as, Rupertas Grintas, Emma Watson, Michaelas Gambonas, Imelda Stauton (D. Britanija, JAV, 2007). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai)

Mirties įrodymas ****

Naujasis Quentino Tarantino filmas sugrąžina į režisieriaus mėgstamą 8-ąjį dešimtmetį ir sužadina prisiminimus apie pigius kino teatrus grind house. Paslaptingasis kaskadininkas Maikas (Kurt Russell) seka pramogauti susirengusias gražuoles. Jo automobilis (kaskadininkų terminais „death proof“ reiškia triukams atlikti pritaikytą automobilį) yra tikra mirties kamera, kurioje žūsta naivi blondinė. Tačiau visiems žudikams filme bus atkeršyta tiesiogine ir perkeltine prasme, kai antroje filmo pusėje kaskadininkė Zoe Bell (ji dubliavo Umą Thurman filmuose „Nužudyti Bilą“) įrodys, jog moterims priklauso ateitis (ne tik kino). Grynos kino poezijos ir „žemųjų“ žanrų nostalgijos prisodrintas Tarantino filmas yra meilės kinui prisipažinimas. Nostalgiško žavesio jam suteikia Tarantino draugų režisuoti „reklaminiai“ būsimų filmų intarpai, fantastiškas garso takelis, a la išblukusi ir subraižyta kino juosta stilizuotos spalvos, trūkinėjantis filmas (JAV, 2007). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)

Moljeras: teprasideda komedija ***

1644-ieji. Moljerui tik dvidešimt dveji, tačiau jį slegia milžiniškos skolos ir nuolat persekioja antstoliai. Nepaisydamas nieko, Moljeras savo teatre stato tragedijas, atnešančias tik nuostolius. Vieną dieną pagalbos ranką jam ištiesia turtingas paryžietis Žurdenas. Už tai, kad ištrauks Moljerą iš kalėjimo, rašytojas turi įsipareigoti išmokyti Žurdeną gerų manierų bei imponuoti moterims. Taip Moljeras patenka į turčių salonus tarsi koks šventeiva Tartiufas ir netikėtai įsimyli savo gelbėtojo žmoną. Laurent’o Tirard’o komedijoje Moljerą įkūnijo ryškiausia jaunosios kartos prancūzų žvaigždė Romaine’as Duris. Poną Žurdeną suvaidinęs Fabrice’as Luchini birželį už šį vaidmenį apdovanotas Tarptautinio Maskvos kino festivalio prizu. Taip pat vaidina Laura Morante, Ludivine Sagnier (Prancūzija, 2007). (Vilnius)

Teroro planeta ***

Antrasis „Grind Gouse“ filmas – tai Roberto Rodriguezo pagarbos duoklė „B“ klasės filmams apie zombius. Režisierius nepamiršo nė vieno šio žanro stereotipo. ...Žemę ištiko keista epidemija: kiekvienas gali tapti zombiu. Norintys likti žmonėmis turi kovoti su vis didėjančia zombių armija. Grupelė filmo herojų, tarp kurių – vienakojė striptizo šokėja, medicinos seselė, pakelės užkandinės savininkas, šerifas, dvi prostitutės – siekia išsaugoti žmogiškumą, todėl jų žūtbūtinė kova su zombiais bus nepaprastai įspūdinga, liesis kraujo ir kitokių skysčių upės, augs lavonų kalnai. Filme vaidina Rose McGowan, Marley Shelton, Bruce’as Willisas, Tomas Savini, Michaelas Biehnas, Quentinas Tarantino, Rebelas Rodriguezas, Zoe Bell. Rimtai nusiteikusių, intelektualų, žmonių be humoro jausmo prašome nesivarginti (JAV, 2007). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)

Transformeriai **

Ilgus amžius kariauja dvi robotų rasės, pergalė nulems visatos likimą. Kai mūšis persikelia į Žemę, viskas ima priklausyti nuo eilinio paauglio Semo (Shia LaBeouf), kuris domisi tik automobiliais ir merginomis. Nesuvokdamas, kad jo rankose atsidūrė žmonijos likimas, Semas kartu su drauge Mikaela (Megan Fox) atsiduria karo veiksmų epicentre. Tada vaikinas ima suprasti savo šeimos moto: „Be pasišventimo nebus pergalės“. Michaelo Bay („Sala“) filme taip pat vaidina Joshas Duhamelis, Anthony Andersonas, Jonas Voightas, Johnas Turturro, deja, juos užgožia įvairūs vaizdo ir garso efektai (JAV, 2007). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys)

___________________________

****** – šedevras, ***** – pasižiūrėti būtina, **** – geras filmas, *** – būna ir geriau, ** – jei turite daug laiko, * – niekalas

 

Skaitytojų vertinimai


10880. mangan :-( 2007-08-25 02:15
mirties irodymui penkios zvaigzdutes MINIMUM. tobulas filmas. maniau, kad po Kill Bill jau nieko tobulesnio nebus sukurta (imant galbut ne tik Tarantino stiliaus filmus, o apskritai kino industrija). deja. Death Proof is the best TARANTINO THE MAN

Parašykite savo nuomonę

Įrašykite skaičių: Trys šimtai dešimt
Vardas arba parašas:
El. pašto adresas:
Straipsnio vertinimas:

Kultūros kalendorius
nuo 2011 m. Kovo

PATKPŠS

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

Rodoma versija 82 iš 82 
6:44:30 Mar 7, 2011   
Jul 2008 Nov 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba