SEPTYNIOS MENO DIENOS

2004-02-06 nr. 600

7 MENO DIENOS

| Archyvas | Redakcija |


Pirmasis 
• Rasa Vasinauskaitė
Genialių pramatymų lopšy
26
 Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas47

Muzika 
• Vytautė Markeliūnienė
Kūrybinio dialogo paakinti
• Lietuvos kamerinis orkestras gastroliavo Japonijoje
• Metų kūriniai 200313
• Filharmonijoje – pianistai iš svetur
• KONCERTAI

Dailė 
• Vaidilutė Brazauskaitė
Kasdienybės ir idilės
• Rita Mikučionytė
Nedaloma šviesos ir spalvos jungtis
• Valentinas Klimašauskas
Įelektrinti žemę
• Raminta Jurėnaitė
Dangaus sūnų kelias
• Skelbiamas konkursas sukurti skulptūrą Europos parke
• Naujovės Baltijos šalių skulptūros kvadrienalėje1
• PARODOS

Literatūra 
• Namas Maranvilyje
• Paskutiniai "Krantai"5
• VAKARAI

Teatras 
• Alė Strik
Jungtuvių gundymui atsilaikyta
1
• Visa teisybė apie rinkimus
• SPEKTAKLIAI1

Kinas 
• Naujas festivalis, naujas kinas1
• Živilė Pipinytė
Kai iššauna vaikiškas šautuvėlis
1
• Živilė Pipinytė
Prasidėjo 54-asis Berlyno kino festivalis
• Neatsakytas klausimas3
• Pavelo Lungino filmai
• Savaitės filmai
• KINO REPERTUARAS7

Bibliografija 
• Bibliografinės žinios

Pirmasis

Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

[skaityti komentarus]2004 m. sausio 28 d.
Reg. Nr. 04


Savaitraščio "7 meno dienos" vyr. redaktoriui Linui Vildžiūnui

Dėl viešosios informacijos rengėjo UAB "7 meno dienos" projekto "Kultūros greitkelis" (meno ir kintančios kasdienybės santykio refleksija)

Fondo taryba, apsvarsčiusi UAB "7 meno dienos" pateiktą konkursui valstybės paramai gauti kultūros, šviečiamosios veiklos projektą "Kultūros greitkelis" (meno ir kintančios kasdienybės santykio refleksija), projekto įgyvendinimui paramos neskyrė.
Tarybos nuomone, tai patvirtina ir nepriklausomo eksperto išvados, projektas neremtinas, nes leidinio, kuriame numatoma įgyvendinti projektą, struktūra, tematika mažai kinta, platinimo perspektyvų nėra, o bandymas du kartus padidinti tiražą yra nerealus. Leidinys neperspektyvus, partnerių skaičius ribotas.
Projekto sąmata nepagrįsta, iš Fondo prašoma lėšų tik atlyginimams ir honorarams – 225 286 Lt.
Tikimės kūrybingo bendradarbiavimo ateityje.
Pagarbiai,

Fondo tarybos pirmininkas Stanislovas Žvirgždas

Spaudos komisijos pirmininkas Vytautas Girdzijauskas
 

Skaitytojų vertinimai


2837. liūdnas :-( 2004-02-08 12:55
Ką padarysi...

2841. Nuleiskit rankas2004-02-08 16:08
Nieko neduosim naujam projektui, nes senas mazai kinta. Tai patvirtina ir mums vieniems zinomas "nepriklausomas" ekspertas. Jo ir komisijos isvados apie projekta, laikrasti, poreiki yra atsakingos...

2843. Realistas2004-02-08 16:27
"Projektas" negali būt įgyvendinamas "leidinyje"? Bet juk leidinys ir yra projektas, durniai iš fondo!

2847. klausimas2004-02-08 21:01
Na ir kam Fondo taryba kartu su Spaudos komisija pageidavo, kad būtų užplanuotos laikraščio leidybos lėšos: namų statybai ir kelių tiesimui; ar gal kyšiams? Tada lėšų būtų duota?
Sėdi ant pinigų maišo, ``rodo špygas`` lėšų prašantiems ir "tikisi kūrybingo bendradarbiavimo ateityje"... Išgnaibys visus kultūros leidinius iš eilės, po vieną-du per metus, na ir tada tai jau kūrybingai bendradarbiaus (su prisimuilinusiais, žinoma).
Atsiprašau, už piktą rašymo toną; bet jei visas atsakymas į pateiktą projektą yra tik tokio lygio - tai žinokit, kad _KIEKVIENAM_ kultūros leidiniui lygiai tokią pačią formuluotę (tik su nežymiom variacijom) galima pritaikyti. Jei įvertinimui pakanka kelių atsainių replikų - tai "konkursas" yra tiesiog anekdotinis.

2852. Alvydas2004-02-09 08:33
O eksperatai, kuriais remiasi fondas, yra anonimiški. Kas draudžia tada anonimiškai suvedinėt sąskaitas? Kas gali pasakyt ar jie tikrai yra tie ekspertai? Ar tarybos nariai patys neprivalo būti ekspertai? Bet jie net neskaito tų leidinių, kuriems lėšas skirsto.

2853. Geografas2004-02-09 10:01
Na, idėkit gi projektą kad ir čia, diskusijose. Paskaitysim, susidarysim nuomonę. Gal ir aš, senas bambeklis, atlaidesnis pasidarysiu? O kol kas tik vienos emocijos ir jokios konkretikos.

2854. klausimas Geografui2004-02-09 16:48
O ar jums neatrodo, kad SRTRF vertinimai turi turėti tiek "konkretikos", kad juos perskaičius - nereikėtų net projekto žiūrėti, būtų aišku kodėl priimamas vienoks ar kitoks sprendimas?
Kitaip tariant, ar - jūsų požiūriu - aukščiau pateiktasis vertinimo tekstas pakankamai dalykiškas?
Beje, neprašykite, kad 7md leidėjai viešai pateikinėtų projektą: jei jie taip padarys - tai kitais metais juo pasinaudos daugybė sugalvojusių teikti SRTRF-ui savo pasiūlymus (projektų ruošėjų žargonu/slengu tai vadinama "žuvim"). O kai situacija tokia, kad vertinant neatsižvelgiama į pateikiamų projektų svorį visuomenėje, Lietuvos kultūrinį kontekstą, projektinių leidinių priešistoriją, kai iš pateikto vertinimo matosi, kad neturima struktūrizuoto vertinimo kriterijų rinkinio, pasitenkinama tiesiog pliku pareplikavimu - tai tokiu atveju kam skirti pinigus visad bus tiesiog užgaidos dalykas: "kavo chačiu - kazniu; kavo chačiu - pamiluju!" :-(

2855. Ežiukas rūke2004-02-09 16:59
Aš irgi manau, kad internetinis variantas sumažina prenumeratorių skaičių. Tai nėra gerai, nes kenčia tie leidiniai, kuriuos mes skaitome. Nors aš už leidinius internete, bet manau, kad reikėtų įvesti skaitytojų registraciją, paremtą prenumerata. Kitaip sakant, tereiktų įvesti kokį kodą ar numerį prenumeratos lapeliuose ir tik užsiregistravęs tuo numeriu galėtų skaityti visą kultūrinio leidinio versiją, rašyti komentarus. Kiti galėtų matyti tik anonsus ir pirkti leidinius spaudos kioskuose.

2856. Geografas2004-02-09 17:27
Klausimo man autoriui. Pirmiausia, būkit gera/s, kaip nors identifikuokite save. Jau užpraeito numerio diskusijoje apie tai rašiau. Ne todėl, kad man svarbu žinoti kas Jūs ir iš kur Jūs - paprasčiausiai taip lengviau bendrauti. Jei tesingai supratau, tai fondo nuostatai nereikalauja, kad fondas kaip nors aiškintųsi kodėl neparėmė vienos ar kitos paraiškos. Jei tai tiesa, tai laiške pateiktas tam tikras paaiškinimas: jų nuomone savaitraštis neperspektyvus. Sutinku, kad tai nieko nepaaiškina. Juk p. Žvirgždas, Litmenyje atsakinėdamas į Liudviko klausimus, pasakė, kad remiamas ne vienas ar kitas leidinys, o projektas. Tiesa ir tai, kad ne komisijos reikalas vertinti ar leidinys, lyg koks tarybinio laikotarpio kaimas, yra "perpektyvus" ar "neperspektyvus". Tai sprendžia leidinio skaitytojai. Bet grįžkime prie paraiškos. Jei iš tiesų manote, kad ji yra tokia gera, kodėl nesikreipiate į kitus potencialius sponsorius? Jei projektas "geras" - tikrai parems. Ir pabaigai - gal kiek nediplomatiškai pasakysiu: man susidarė įspūdis, kad "7md" labai geros nuomonės apie save. Savimeilės reikia, bet jos perteklius ilgalaikėje perspektyvoje kenkia. P.S. Mano nuomonę apie fondo veiklą p.Žvirgždo interviu šviesoje galite pasiskaityti Litmenio svetainėje. Visada jūsų Geografas

2857. Saulius2004-02-09 17:35
Pilnai pritariu "2855. Ežiukui rūke". Realizacijos detalės, žinoma, gali būti įvairios, bet pagrindinė idėja tikrai teisinga:
stokojant lėšų leidybai - Internetinė publikacija turi būti ribojama: netikslinga už dyka skelbti pilnus straipsnių tekstus ir renginių programas.
Juk ir pvz. "Kauno diena" naują laikraščio numerį Internete pateikia tik po 11 val.; daugiau bėdų turintieji - turi pilną teisę imtis ir rimtesnių ribojimo priemonių.

2859. atsakymas Geografui2004-02-09 17:42
2847, 2854, 2857 ir šios žinutės autorius - tas pats asmuo. Su 7md bendro turiu tik tiek, kad jas skaitau, prenumeruoju. Nežiūrint to, esu, jūsų žodžiais tariant, labai geros nuomonės apie 7md; ir nuoširdžiai linkiu gyvuoti.

2860. Geografas2004-02-09 18:06
2847, 2854, 2857, 2859, wxyz... :-))) Aš irgi linkiu "7md" gyvuoti, tik manau, kad norint, kad taip atsitiktų, redakcija turi "gerooookai pasitempti". Pirmiausia - sumažinti išlaidas, ir potencialo tam yra. Beje, tai ką rašo "ežiukas rūke" aš iš esmės pasiūliau dar praeitą savaitę... ;-)) Geografas

2861. Cinikas2004-02-09 22:53
Gal atsibuskim viena karta, pries karpydami interneto resursus???? Ir taip Lietuva dar neatejo i kompiuteriu amziu, kam vel eit i popierizma. Internetinis laikrastis irode, kad jis gali susirasti daugiau skaitanciu ir komentuojanciu, negu tie visi keli tukstanciai popieriniu vieneteliu. Jei butu normaliai i projekta irase, kad lesos skiriamos informacinei visuomenei pletoti, internetinio laikrascio sukurimui, ko gero ir projektui priezasciu atmesti maziau butu. Tirazai visi numirs, laikui begant, valstybes neduotuojami. O perkelus laikrasti tik i interneta, pinigu kavai vel atsirastu.

2863. Vienas iš2004-02-10 02:40
Registravimas yra žingsnis į nelaisvę. Tas žingsnis susideda iš dviejų pa: pirmasis lyg ir nekaltas/nemokamas anonimiškumo praradimas (juk kas nori, gali ir dabar save atskleisti). Po nekalto visuotino registravimosi nesunku susigundyti apmokestinimu, tuo pačiu apribojant prieinamumą (kas nori, ir dabar gali remti leidėjus pirkdami laikraštį, mokėdami 2% etc.). Taigi, toks yra kelias į vergiją, kelias link apriboto prieinamumo prie kultūros, prie apkarpyto lietuviškumo, kuris dabar interneto gyslomis pulsuoja po visą pasaulį. Kokie gi Lietuvos priešai to nori? O gal jie yra Lietuvos draugai, matantys grėsmes nacionaliniam saugumui?
Bendrai paėmus, ginčai "fondas blogas", "7MD blogas" etc. yra pilstymas iš tuščio į kiaurą. Esminė problema - kultūrai skiriama per mažai lėšų! Ir viskas! Kol kas savaitraščiai išlieka laisvi interneto erdvėje. Bent čia Lietuva lenkia visas civilizuotas valstybes. Manau, kad tai duos vaisių, jie nesubręs tuoj pat, bet vieną gražią dienelę mes juos ragausim.

2865. Geografas2004-02-10 09:29
Dar vienas iš sąmokslo teorijų šalininkų?

2869. anti-2004-02-10 14:19
Manau, kad bet kokios kalbos apie tai, kad ne komisijos, is esmes lemiancios leidinio egzistavima, reikalas yra vertinti jo perspektyvuma, siuolaikiskuma ir kt. turinio ir temos poziuriu. O ir siuo poziuriu 7md koncepcija (aisku, projekto detaliu nezinau) yra labai gera. Tokia komisija, kuriai kazkas suteike aiskiai per didele galia paskirstyti kulturiniu nishu issidestyma Lietuvoj, vienas skatinti, o kitas naikinti, tiesiog privalo atsizvelgt i leidinio kulturine reiksme, profesine kokybe ir koncepcija. 7md man yra geriausias savaitrastis Lietuvoj, lyginant su Siaures Atenu isimtine orientacija i eseistika (pakankamai siauro zmoniu rato palaikoma) ir vis dar jauciamu literaturmenio konservatyvumu ir kompleksiskumo trukumu. Visi jie turi tureti teise gyvuoti, ko visiems - ir ypac 7md - nuosirdziai linkiu. P.s. su "Krantais" panasi situacija. Kyla itarimas, kad komisijos sprendimus kaip tik ir leme kulturine ideologija (kaip vienas is pavyzdziu anti- SMC nuostata, kuria Stanislovas Zvirgzda atvirai deklaruoja L&M aiskindamas komisijos sprendima del "Krantu"). Baisiausia, kad tokie sprendimai turi tokia didele galia ir negali but niekaip kvestionuojami. Bet ir tokioj situacijoj kazka reikia daryti, kad butu juntama ne tik paciu leidiniu redakciju nuomone, bet ir platesnis poziuris i toki nomenklaturini kulturini reguliavima.

2872. Geografas2004-02-10 16:34
Anti- Jūs pirmuoju savo replikos sakiniu lyg ir taikėte į mano daržą, bet taip ir likau nesupratęs - Jūs man pritariat ar ne dėl fondo kompetencijos spręsti apie "perspektyvumą"? Tačiau sakiau ir sakysiu - jei "nepriklausomu" save tituluojančio leidinio gyvavimas įmanomas tik su sąlyga jei jį remia valstybinis fondas - reiškia kažkas netvarkoje su tuo leidiniu. Ne tiek turiniu, kiek jo vadyba. O jei vadyba netikusi, pinigų gali kišti kiek nori - jų vistiek niekada neužteks, o visi pinigų nedavusieji bus apšaukti "liaudies priešais". Sutinku, kad fondas neidelaus, o jo sprendimai - ginčytini, bet ne ten, imho, slypi "7md" bėdos. Visada jūsų Geografas

2876. replika Geografui (nuo jūsų virtualaus seno pažįstamojo)2004-02-10 18:57
"Sutinku, kad fondas neidelaus": gal dar švelniau galėtumėte pasakyti? o tai - neduokDie! - ims kas ir įsižeis
Kodėl atkakliai nenorite išgirsti, ką yra sakęs gerb. Giedrius Kuprevičius: "Esu giliai įsitikinęs, kad be paramos JOKS KULTŪROS LEIDINYS negali pats išsilaikyti. Taip yra visame pasaulyje." ?...

2879. Geografas2004-02-10 20:15
Mano senas pažįstamasai, kodėl sakote, kad "atkakliai nenoriu išgirsti"? Girdžiu nuo pat pradžių - paskaitykit atidžiau ką rašiau prieš savaitę ar dar anksčiau. Pasakysiu nediplommatiškai: aš kategoriškai prieš išlaikytinio, tiksliau - aukos, o dar tiksliau-"žertvos" mentaliteto puoselėjimą. Man labai gaila, bet "7md" šioje istorijoje yra sąmoningai užėmusios net ne "žertvos" o "ubitos žertvos" poziciją. Tik dėl to aš ir pykstu. O dėl fondo... Kol kas naudoju tokius švelnius epitetus nes neturėjau galimybės arčiau susipažinti su jo veikla. Jei pasamdysite tai padaryti - pažiūrėsim gal gal bus pagrindo ir griežtesniems vertinimams. :-))[Tikiuosi, kad administratorius už nenorminės leksikos vartojimą neblokuos mano kitų žinučių.] Jūsų Geografas P.S. Aš gerbiu p.Kuprevičiaus nuomonę. Bet tai tik nuomonė. Maniškė ar jūsiškė atskirai paėmus nė kiek ne blogesnė. Svarbu ne kas sako, o ką sako, ar ne?. ;-)

2880. S.: pretęsiant pokalbį su Geografu2004-02-10 20:42
Autoritetų prireikia tik todėl, kad į eilinių žmogelių nuomonę iš viso nekreipiamas dėmesys. Tame ir reikalas, kad pilnai pritariu gerb. G.Kuprevičiui.
O dėl 7md pozicijos - tai labai įdomu, kuo konkrečiai remiantis padarėt būtent tokią išvadą? Tuo, kad jų tinklalapyje aptariama SRTRF veikla? Kas gali būti neutralesnio už gauto laiško iš SRTRF pacitavimą (čia virš mūsų komentarų; ir daugiau nieko apie tai per visą laikraštį)? Taip pat ir prieš 2 numerius pateiktas platesnis analitinis straipsnis apie SRTRF veiklą - tai juk irgi, sakyčiau, pagal turimas galimybes yra maksimaliai objektyvus. Ir tai vadinama "išlaikytinio, aukos, ubitos žertvos" mentaliteto puoselėjimu?... Ar gal jūs visus 7md palaikančius laiškus čia komentaruose priskiriate 7md vadovų, darbuotojų ar jų "suokalbiškai" suorganizuotų asmenų autorystei?.. Prašaunate pro šalį. Ir po to, ką rašėte "L&M" komentaruose - Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondą pavadinate viso labo tik "neidealiu" [o ką tai reiškia: juk idealių - tai iš viso šiam pasaulyje nieko nėra; tuo tarpu, SRTRF - juk netelpa į jokius, kad ir plačiausius korektiškos veiklos apibūdinimo rėmus]. Taigi, deja, jūs išreiškiate labai vienpusišką požiūrį; o juk tikrai sugebėtumėte būti bešališkesnis...

2881. Taukas2004-02-11 03:13
2880-as, uzmirsai, kad paprasto zmogaus nuomone yra tiesiogiai atspindeta leidinio tiraze. Uztenka gint etatus, ginkim autorius ir ju idejas, kuriomis mus 7 meno dienos maitino.

2882. Korra2004-02-11 05:57
Tauke, tu esi taukas. Riebūs amerikonai greitai miršta, dažniausiai nusinuodiję kopūstų išmetamosiomis dujomis.

2883. Korrai2004-02-11 06:12
Taip, mirsta jie tavo vaizduoteje. Bet problema cia esi ne tu ir ne as, o kazkas siek tiek daugiau, negu mes ir musu spuoguoti kunai ar kazkieno prarandami etatai. Del to viena karta reikia pabaigt uzsiiminet debiloanalizem, ir kalbet apie reiskinius ir ju priezastis neprikisant netinkamai nusisluostytu uzpakaliu ar susmirdusiu pazasciu. Leidinys nuostolingas, ir valstybe sprendzia, ar reikia labdara uzsiimti, ar ne. Bankrotai yra sveiki kulturai, nors skaudus konkretiems zmonems. Nors mano manymu - geriau butu nustoje remti rasytoju sajunga, ir visas lesas skyre kulturiniu projektu remimui. Bet valstybe pasirenka, ka ir kada finansuoti. O kad leidinys idingas buvo parodo jo pavadinimas - gi Dievas sake - dirbk 6 dienas, o 7 svesk... O cia iseina - visas 7 dienas durniu voliot...

2885. Geografas2004-02-11 09:34
Mielas S.(auliau?), mūsų diskusijoje persipynė keli dalykai. Pirmiausiai dėl autoritetų. Autoritetai (o G. Kuprevičius be jokios abejonės toks yra) taip pat viso labo tik žmonės. Vien tik faktas, kad vienokią ar kitokią nuomonę išreiškė autoritetas, dar nereiškia, kad dėl to jo/s nuomonė automatiškai geresnė už mano ar Jūsų - ne autoritetų - nuomonę. Čia, internete, mes esame vienodai "nuogi". Pritariat GK teiginiui? Puiku. Aš irgi kol kas neprieštarauju. Tačiau pasakęs "A", t.y., kad kultūrinė spauda turėtų būti remiama, aš bandau pasakyti "B", kad parama neturi būti teikiama visur ir visada, o taip pat vien tik už buvusius nuopelnus. Antra. Kodėl aš toks kategoriškas "7md" atžvilgiu? Nagi pribloškė jų straipsnis, kad "neremia spaudos rėmimo fondas". Jūs tą straipsnį pavadinote analitiniu? Hmmm... Man gi jis priminė išpaiknto vaiko isteriją kai tėvai jam nenupirko eilinio brangaus žaislo. Visi blogi, tik jis vienas geras. Jei tokį straipsnį būtų išspausdinęs Litmenis - mano nuomonė būtų tokia pati. Aš nematau "7md" pastangų kritiškai įvertinti savo veiklą. Nematau pastangų išplėsti savo rėmėjų bazę ir skaitytojų ratą. Kitaip sakant - nematau pastangų padėti patiems sau. Kol kas vien tik kaltinimai fondui - koks jis negeras, nes "skriaudžia" "7md". Trečia. Apie "7md" palaikančių pasisakymų kilmę aš lyg ir nieko nekalbėjau... Priminkit kur tai buvo... Man tai visiškai neaktualu - tik įdomu stebėti mano virtualiųjų oponentų minties raidą ir argumentaciją. Man tai - nauja patirtis. Ketvirta. Apie spaudos fondo "idealumą". Lyg ir jau atsakiau į tą klausimą. Mano dabartinis vertinimas pagrįstas "antrine" informacija, t.y. tik tuo, kas pastaruoju metu buvo kalbama ir rašoma www.culture.lt. Norint susidaryti konkretesnę nuomonę, reikia studijuoti "šaltinius". Aš tokios galimybės neturėjau. Jei turite po ranka "šaltinius" -atsiųskite. Pažiūrėsiu ir pasakysiu ką manau. (Jei tik tai Jums tikrai įdomu.) Penkta. Ačiū už teigiamą mano sugebėjimų įvertinimą. Tik nesuprantu kuo jis pagrįstas. :-)) Nuoširdžiai - Geografas

2886. Geografui2004-02-11 11:21
Kokie cia argumentai. 7md turbut neisgyvens. Faktas. Liudnas faktas.

2887. Geografas2004-02-11 11:40
2886, Ir Jūs irgi tik dūsaujat. Bet nuo padūsavimo "7md" geriau tikrai nepasidarys. Beje, iš kur tokia Lietuvos kultūrininkų tinklapiuose paplitusi mada napasirašinėti? Gal aš pasirašinėdamas pažeidžiu kokias nors man nežinomas nerašytas taisykles? Jei taip - sakykit. Jūsų Geografas

2889. Šarūnas2004-02-11 13:46
Ši diskusija beprasmiška. Baisiausia tai, kad ankstesniame numeryje išvardintos tarybos nariai - ne tik šio meto kultūroje beveidės būtybės, bet dažnas - absoliučiai susikompromitavęs tipas. Ir jie dar bando būti "nuomone". Reikia teisti tuos, kurie sudaro sąlygas tokiems dar plūduriuoti paviršiuje. Toks "mirčių" nuosprendis byloja apie visos tautos atmirimą. Belieka perduoti neįdomių, grafomaniškų dienoraščių autoriams, kurie publikuojasi remiamuose leidiniuose ir įeina į tarybą gilią užuojautą. Norisi tikėti, kad "7 meno dienos" kaip nors išgyvens. Kvaila eiti į gatves, bet kažką daryti reikia.

2890. Geografas2004-02-11 14:33
Nagi, pažiūrėkit ką šiandien rašo NYT: _After serving one last Valentine`s Day dinner Saturday night, Lutèce, the renowned landmark French restaurant on the East Side, will close its doors, ending a 43-year run as a pillar of French dining in the United States. "Since 9/11 we have not had enough business to meet expenses," said Michael Weinstein, president of Ark Restaurants, which has owned Lutèce since 1994. "This is probably a decision that should have been made a year ago."_

2892. 2899-am2004-02-11 14:37
Svarbu irodyti, kad taryba - absoliutus durniai. O tuomet jau 7 md nebereikes nei tobulinti, nei rupintis, kaip is balos islipti, ar ne? Koks puikus planas.

2894. Saulius 2892.-am2004-02-11 14:58
Jokiu būdu ne, kaip jūs sakote, "duriniai", netgi priešingai ((galima spėti, kad labai sėkmingai moka veikti "ranka ranką plauna" stiliumi; o po to ir gražiai pakomentuoja priimtus sprendimus, palinki "sėkmingo bendradarbiavimo ateityje")).
Tiesa, kaip pripažino komisijos pirmininkas (interviu dabartiniame L&M): "turime ir tokių narių, kurie neskaito tų leidinių, nes yra tolimi tai kultūrinei spaudai". Bet tai juk smulkmena; ar ne?
Ar nemanote, kad turėtų būti vertinamos ne tik konkursui pateiktų projektų paraiškos, bet ir paremtų projektų įgyvendinimas metų gale?

2895. Geografas2004-02-11 15:19
Sauliau, visiškai sutinku su Jūsų 2894 žinutės paskutiniuoju sakiniu. Nė kiek nejuokaudamas, manau, kad kiekvieno projekto paraiška turi turėti t.v. "Logframe", kur aiškiai nurodyta, pagal kokius "indikatorius" projekto įgyvendintojas spręs, ar jo projektas artėja link paraiškoje artikuliuoto tikslo. Taip pat ten reikėtų nurodyti kas gali sutrukdyti pasiekti tikslus ir kaip pareiškėjas ketina tuos potencialius trukdžius įveikti. Visgi lieka klausimas - kas bus jei projekto skelbtas tikslas taip ir lieka nepasiektas? Pareikalauti grąžinti pinigus? Manyčiau, kad pinigų pervedimai turėtų būti daromi palaipsniui ir tik įsitikinus, kad projektas įgyvendinamas taip kaip buvo aprašyta paraiškoje. O šiaip tai pinigus galima išleisti tik vieną kartą... Bet malonu, kad pagaliau pokalbis pradeda krypti kostruktyvios diskusijos link. :-) Tas pats Geografas

2896. P.S. Geografui2004-02-11 17:17
Kadaise paminėjote "Dienovidį" kaip netikusios vadybos pavyzdį. Bet tas spausdinimas ant gero balto popieriaus - spėju, kad buvo kaip atsisveikinimas; supratus kad išgyventi susidariusioje situacijoje nebėra vilčių [maksimum, įmanoma pratęsti vegetavimą mėnesiui ar pan.], tai nors pasiliekant skaitytojų atmintyje šviesiu prisiminimu, idealistų leidėjų laišku iš praeities...

2902. @2004-02-12 13:23
Įtariu, kad Geografas - kažkoks bedarbis idiotas, neturi ką veikti, vien tik paistalais uzsiima. Šlapimas, matyt, užtvindęs visas smegenis. Ką galvoja, tą srautu ir vemia. Per jį net neįdomu diskusijos pasiskaityti, tuo labiau, joje dalyvauti.

2903. 2 @2004-02-12 14:09
persūdėte

2905. dana2004-02-12 18:57
Dūsta menas lietuvoje.Gaila ir nedgi siaubinga,bet siai laikais zmogui užtenka tureti pinigų ir vikas bus gerai ,ne as geriau jau sienas grausiu,bet meno ir įvairių dalykų susijusių su juo neišsižadėsiu niekada.

2906. Geografas2004-02-12 19:34
*@*, šiaip jau intuicija - ne jūsų stiprioji pusė. Norėjau pasakyti, kad aš ne bedarbis. O dėl prielaidos, kad esu idiotas - galima ir pasiaškinti. :-) Beje, būsiu dėkingas, jei nurodysite kur mano pastabose buvo paistalai, kur vėmalai. Juk gyveni ir mokaisi, anot xX - life long learning. Nuoširdžiai - Geografas

2907. mija2004-02-12 19:46
replika to dana:kaip visi mes dejuojame: "Dusta menas Lietuvoje". dar butinai prisimename, kad pinigai tai toookia didele blogybe!!! matyt, kad kai nesugebi atrasti saves ir dirbti mylima darba ir uzdirbti, kas dar lieka nepatenkintam zmogui. matyt,kad geriausia priemone padeti dustanciam menui Lietuvoje GRAUZTI SIENAS.

2914. El. Redakcija2004-02-13 13:36
Visai neseniai gavome iš Delfio prašymą, kad leistume perspausdinti dalį 7MD straipsnių Kultūros parko rubrikoje. Norime sužinoti jūsų, kultūros spaudos skaitytojų nuomonę, ar leisti tai daryti:) El. redakcija pasisako "už".

2916. zr2004-02-13 15:38
Skaitytoju pozicija - zinoma uz. O ar jums patiems is to koks dovis - verslo derybu klausimas. Siaip tai is delfu lyg ir niekas nepraturtejo.

2918. Rrrr2004-02-17 15:34
O kodėl neklausiat tikrosios 7md redakcijos?

2920. Li2004-02-17 20:43
siulymai riboti kulturiniu publikaciju kopijavima i interneta - absurdiski, o dar pasitelkiant "Kauno dienos" pavyzdi.. na, dar pasiulykim 7Dienoms lygiuotis i Verslo Zinias - bus isvis idealu. argi ne skirtingi dalykai, kai siekiama kulturines sklaidos ir su ja susijusiu tixlu, ir kai siekiama uzdirbti is popierines versijos platinimo? na kiekgi lietuvoj kulturinis savaitrastis gali "uzdirbti" is savo tiesioginiu pardavimu? ir kam cia, - redaktoriui prie algos?

2921. Cinikas Li2004-02-17 20:52
Pamirsai, kad cia privati bendrove leidzia ir pardavineja visa sita kulturine spauda. Taigi - ju verkslenimas, kad valstybe neremia ir noras uzdirbti yra graudziai ironiski ir priestarauja paprasciausiai valstybiniu fondu dotuojamu leidiniu leidimo logikai. Butu idomu paziuret, kiek zmoniu apsilanko situose internetiniuose leidiniuose, ir kokia tu zmoniu geografija

2923. sn2004-02-18 00:14
Mėgstu scenarijus (nes jų nemėgsta Vyriausybė): Kultūros ištroškęs skaitytojas čiumpa savo mobiliaką, surenka numerį 1823 (kažkieno gimimo metai?), automatiškai jo/jos sąskaita išauga dviem litais, Jis arba Ji aidu gauna slaptažodį, vieną savaitę gali skaityti visus nr, slaptažodį slaptai dovanoja savo slaptam kulturgenossui, po savaitės vėl kartoja tą patį veiksmą, veiksmas gali būti daromas tik Lietuvojos teritoriniuose vandenyse, 7md nuo tų dviejų litovcų gauna apie 80 ct (lietuviškų), nes kita dalis atitenka mobilaus ryšio tiekėjui bei tarpininkui. Tokių alkanų (kultūrai) lietuvių per savaitę susidaro x mažiau už 20, jų skaičius eksponentiškai mažėja ir asimptotiškai artėja į c, kuris yra artimas 0 (nuliui). Vyksta migracija į šiltesnius krašus, kur ekranas spinduliuoja tik iš vienos pusės valstybinius ir komercinius spinduliukus, pasaldintus pampersais, kvapniu muilu, saulutėmis, valikliais, šuniukų maistu, kitais A.Greitai pasirodysiančiais spinduliukais. Prie užsienių besglaustantys lietuviškos kultūros keistuoliai elgiasi panašiai, tik tam naudoja galingų bankų plastikines korteles. Jiems mokestis didesnis, bet ir jis veikia kaip miltelinis gesintuvas GP-4x ABC. Kiti litų aukojimo būdai dar labiau suskaido septintosios meno dienos adventistus į fundamentalistus (tik šlamantis popierius pripažįstamas Dievo kūnu ir krauju), transgenikus (per popierines kančias į web-žvaigždes) ir nusispjovėlius (ant ...). Naudos kaip iš meškino pietų svečiuose pas zujančią skruzdėlytę.
Tada 7MD imasi taktinės gudrybės (manydami, kad tai strateginė išmintis) - prisiekia pavirsti "Stiliumi", "Panele", "TV per savaitę", "Moters savaitgaliu" ir dar visokioms laimomis, editomis ir panašiomis girrrlomis. F. Von Heyekas tai pavadino The Road to Serfdom. Labai nieko tas kelias. Gerais norais, sako, grįstas.

2924. S. -> 2920. Li2004-02-18 00:18
Teisingai šnekat; yra tik viena problema: reikia lėšų 7md išgyvenimui. Padėkit jų surasti/suorganizuoti - ir, manau, 7md redakcija LABAI mielai sutiks visada publikuoti 7md Internete (kaip kad ir buvo iki SRTRF sprendimo [po kuriuo čia ir rašome komentarus])

2925. Geografas2004-02-18 09:49
S., sakot lėšų, lėšų, lėšų... Kiek ir kokioms išlaidoms? Jau anksčiau sakiau - tegu sumažina laikraščio apimtis nuo 16 iki 8 puslapių - informacijos kiekis nepasikeis, nes tai galima pasiekti sumažinus šriftus, tarpus tarp eilučių, paraštes ir kitą neproduktyviai išnaudojamą plotą. Tada ir naujų bei papildomų lėšų reikės mažiau. Jūsų Geografas

2926. nikas2004-02-18 11:39
Pritariu cinikui - internetinis variantas daug gyvesnis. Jei tokia jau gili s...., tai gal uzteks ir sito, uzteks popieriu slaminti, kaip bebutu malonu?

2928. S. -> 2925 ir 2921.2004-02-19 09:51
Ats. 2925: žinoma, galima būtų spausdinti 8 dydžio šriftu, sugrūdant kiek įmanoma. Bet manau, kad toks sutaupymas problemos neišsprendžia: popieriaus savikaina - tai tik mažoji dalis išlaidų laikraščio leidime; straipsnių autoriams reikia juk iš kažko gyventi...
Ats. 2921: tai ir žiūrėkit, jei įdomu: http://www.top100.lt/public.php?lng=&cnt=9925

Parašykite savo nuomonę

Įrašykite skaičių: Trys šimtai dešimt
Vardas arba parašas:
El. pašto adresas:
Straipsnio vertinimas:

Kultūros kalendorius
nuo 2011 m. Kovo

PATKPŠS

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

Rodoma versija 81 iš 81 
6:41:59 Mar 7, 2011   
Jul 2008 Nov 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba