SEPTYNIOS MENO DIENOS

2007-07-06 nr. 763

7 MENO DIENOS

| Archyvas | Redakcija |


Pirmasis 
• Ilona Mažeikienė
Tamsių sielos kerčių alchemikas

Muzika 
• Živilė Ramoškaitė
Ryškiai žėrintis virtuoziškumas
• Jūratė Kučinskaitė
Džiazo muzikai tramdė „agresyvų materialistinį protą“
• Audronė Jurkėnaitė Epih
Atskilęs kaulas, arba Šokiai su protezu
1
• Jonas Urba (1925–2007)3
• LNOBT vasaros darbai
• Nauja VEKS vykdomoji direktorė
• Baltijos šalių muzikų koncertas Gotlando saloje1
• Prasideda „Nepaklusniųjų žemė“
• KONCERTAI

Dailė 
• Rasa Janonytė
Ko nereikia rašyti ir kodėl
10
• Muziejų bendradarbiavimas nuo Kubino iki gintaro
• PARODOS

Literatūra 
• VAKARAI

Teatras 
• Jan Fabre: „Aš esu klaida“
• SPEKTAKLIAI

Kinas 
• Kitur – kitaip
 Mirtingumo paslaugos
• Tegul malonumas nesibaigia1
• Savaitės filmai
• KINO REPERTUARAS

Pasaulyje 
• Monika Krikštopaitytė
Sužeistas pasaulis ir mums tai nerūpi
34

Anonsai 
• Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus ieško

Bibliografija 
• Bibliografinės žinios

Kinas

Mirtingumo paslaugos

krėsle prie televizoriaus

[skaityti komentarus]

iliustracija
„Gyvenimas ar kažkas panašaus...“

Richardo Shepardo filmo „Matadoras“ (LNK, 6 d. 21.05) personažas – samdomas žudikas Džulianas (Pierce Brosnan) priskiria save aptarnaujančiam personalui, nes jis „teikia žmonėms mirtingumo paslaugas“. Su Džulianu susipažįstame Meksike, kur jis atvyko įvykdyti eilinio užsakymo. Deja, Džulianas neišvengė didžiausios šių dienų darboholikų rykštės – jį pakirto vadinamasis profesinio perdegimo sindromas. Vienas šio sindromo simptomų – prarastas noras dirbti. Aš tą sindromą pajuntu kiekvieną liepą, bet, deja, mano profesija kita. Amerikiečių verslininkas Denis (Greg Kinnear) taip pat atvyko į Meksiką darbo reikalais. Jis tikisi pasirašyti kontraktą, kuris padės šeimai išsikapstyti iš finansinių sunkumų. Vieną vakarą abu ponai susitinka, susipažįsta, nusigeria. Pirmasis tos pažinties padarinys bus pagirios, vėliau prasidės neregėtos permainos jų abiejų gyvenime.

„Matadoras“ – iš tų juodųjų komedijų, kurios idealiai tinka vasaros vakarui. Ji pagaminta pagal seną receptą, kai vienas nevykėlis atskleidžia kitam – dar didesniam – gyvenimo prasmę. Pažinimas leis abiem pakeisti gyvenimo būdą. Beje, buvęs Džeimsas Bondas – Pierce’as Brosnanas puikiai suvaidino mergišių ir samdomą žudiką, atsidūrusį ties nervų krizės riba.

Thaddeuso O’Sullivano filmo „Paprastas nusikaltėlis“ (TV3, 7 d. 21.05) personažas Maiklas Lynčas (Kevin Spacey) yra užkietėjęs Dublino nusikaltėlis, tikra rykštė vietos policijai. Jis net tampa didvyriu paprastos liaudies akyse. O kai nežaidžia savo žaidimų su policija, Maiklas tampa laimingu vyru ir tėvu. Beje, jis turi dvi žmonas. Tačiau jį taip pat graužia mintys apie puikiai suplanuotus apiplėšimus. Niekur nesidėsi, ir šitas profesionalas nuolat galvoja apie darbą.

Jei dar nenusibodo miestas-didvyris Dublinas, siūlau pasižiūrėti tikrais faktais grįstą kriminalinę dramą „Kai grius dangus“ (BTV, 7 d. 23 val.). Filmo herojė Šined (Joan Allen) yra žurnalistė, nusprendusi iškelti į viešumą policijoje viešpataujančią korupciją, ryšius su narkotikų platintojais. Pasirodžius straipsniams, moteris įsigyja daug priešų, tarp kurių – ne tik policininkai ir narkotikų platintojai, bet ir IRA. Herojės prototipė airių reporterė Veronica Guerin pati pradėjo rašyti filmo scenarijų, bet netrukus buvo nužudyta narkotikų kartelio nurodymu.

Filmas „Juodieji ir baltieji“ (TV3, 8 d. 0.35) nukelia į kitą šlovingą miestą. Jamesas Tobackas rodo Niujorko hip-hopo sceną. Jis neslepia savo susižavėjimo repu ir visa hip-hopo kultūra bei ją kuriančiais žmonėmis. Tarp filmo herojų – neformalus judėjimo lyderis Ričis, jo vaikystės draugas krepšininkas (Allan Houston), bukmekeris (Ben Stiller), dokumentinį filmą apie hip-hopą sumaniusi režisierė (Brooke Shields), jai padedantis vyras Teris (Robert Downey jaun.) – slaptas homoseksualas, o horizonte – žmogžudystė. Žodžiu, visko po truputį, ir net trumpi garsenybių – Mike’o Tysono, Bijou Phillips, Claudios Schiffer ir buvusios Donaldo Trumpo žmonos Marlos Maples intarpai.

Visi įsitikinę, kad vyrų laimė būtų nepilna ne tik be televizoriaus, bet ir be sporto. Ypač Lietuvoje, kur sportininkai ir kitokie stipruoliai vertinami labiau už protingus žmones. Sportas yra ne vieno lietuvio garbės reikalas (įdomu, ką apie tai pasakytų psichoanalitikai), todėl neabejoju, kad daliai žiūrovų bus artimos ir Samo Raimi filmo „Iš meilės žaidimui“ (TV3, 8 d. 12 val.) herojaus garsaus sportininko Bilio (Kevin Costner) dvejonės, ką pasirinkti – mylimą moterį ar mylimą sportą. Jo šlovinga karjera baigiasi, nepastebimai prisiartina vidutinio amžiaus krizė. Reikia priimti svarbius sprendimus. Vyrai filmuose kažkodėl visada išgyvena krizę, kai reikia ką nors nuspręsti. Regis, moterys elgiasi paprasčiau. Stepheno Hereko filmo „Gyvenimas ar kažkas panašaus...“ (TV3, 11 d. 23 val.) herojė Laura yra kylanti televizijos žvaigždė. Ji būtų tikras lietuvių žiniasklaidos idealas: turi puikų darbą, gražų butą, tobulą vaikiną. Tačiau vieną dieną jos gražusis pasaulis žlunga, nes gatvės valkata merginai išpranašauja, kad ji mirs po savaitės. Tada Laura ir susimąsto apie gyvenimo prasmę... Svarbiausia, kad pagrindinį vaidmenį kuria gražioji Angelina Jolie.

Ryžtingą moterį Mariano Barroso filme „Drugelių metas“ (BTV, 12 d. 21.15) suvaidino kita gražuolė Salma Hayek. Jos herojė Minerva – viena iš keturių plantacijos savininko Enrikės dukterų.

Filmo pagrindas – taip pat tikrų faktų pagrindu sukurtas Julios Alvarez romanas apie neseną Dominikos respublikos istoriją, kai šalį valdė diktatorius Rafaelis Leónidasas Trujillo (Edward James Olmos). Jo nurodymu buvo nužudyti keli Minervos šeimos nariai, todėl mergina nusprendžia atkeršyti diktatoriui, susipažįsta su pogrindininkais ir tampa teisininke.

Jei norite likti Lotynų Amerikoje, LNK (12 d. 22.30) siūlo Mary McGuckian filmą „Šventojo karaliaus Liudviko tiltas“ (2004). Filmas yra 1927 m. Pulitzerio premija apdovanoto Thorntono Wilderio romano ekranizacija.

Jis nukelia į XVIII a. Peru, inkvizicijos laikus. ...Griuvus tiltui, žuvo penki žmonės. Įvykis sujaudina vietos gyventojus, tačiau daugiausia laiko jam skiria vienuolis Juniperis (Gabriel Byrne). Jis bando atsakyti į klausimą, ar būta kokių nors „dieviškų“ priežasčių, dėl kurių įvyko tragedija. Bandymas suprasti tampa įžanga į vienuolio apmąstymus apie likimą ir mirtį. Filmą noriu pasižiūrėti dėl dviejų priežasčių: 1) nuo vaikystės mėgstu Wilderio prozą, 2) niekad nemačiau Roberto De Niro vaidinant arkivyskupą, o Harvey Keitelio – kunigą.

Jūsų – Jonas Ūbis

 

Parašykite savo nuomonę

Įrašykite skaičių: Trys šimtai dešimt
Vardas arba parašas:
El. pašto adresas:
Straipsnio vertinimas:

Kultūros kalendorius
nuo 2011 m. Kovo

PATKPŠS

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

Rodoma versija 85 iš 85 
6:40:49 Mar 7, 2011   
Jul 2008 Nov 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba