SEPTYNIOS MENO DIENOS

2007-01-19 nr. 739

7 MENO DIENOS

| Archyvas | Redakcija |


Pirmasis 
• Rasa Vasinauskaitė
Pagiriamasis žodis karosui
1

Muzika 
• Algirdas Ambrazas
Ilgai laukta premjera
1
• Margarita Dvarionaitė
Rostislavas „Lenskis“
• Kauno kvartetas pristato naują kompaktinę plokštelę
• Lietuva pasaulinėje muzikos mugėje1
• Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro gastrolės Vilniuje1
• KONCERTAI

Dailė 
• Kęstutis Šapoka
Apie žmonių ir tautų gyvenimo jausmą
15
• Aistė Paulina Virbickaitė
Sklidini meno
• Dalia Šivickaitė
Paskutinė priemonė
1
• PARODOS

Literatūra 
• VAKARAI

Knygos 
• Skaidra Trilupaitytė
Petras Repšys ir jo karta
2

Teatras 
• SPEKTAKLIAI

Kinas 
• Pasiilgusiems prancūzų kino1
• Ar norite pagauti sėkmės paukštę?3
• Apie medžioklės naudą
• Arūno Matelio filmas nominuotas JAV kino režisierių gildijos apdovanojimui
 Savaitės filmai
• KINO REPERTUARAS

Vilnius - Europos kultūros sostinė 
• Dialogo miestas
• Vilniaus garbės vardai

Pasaulyje 
• Paulina Pukytė
Pas rusus (su lietuviais)
8

Anonsai 
• LR seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto skelbimas

Bibliografija 
• Bibliografinės žinios

Kinas

Savaitės filmai

sausio 19–28

[skaityti komentarus]

Juodoji orchidėja ***

Penktojo dešimtmečio Los Andželas. Du policininkai – Bakis Bleichertas ir Li Blanšaras – turi įminti sadisto nužudytos merginos Elizabet Šort, kuri kriminaliniuose sluoksniuose buvo žinoma kaip „Juodoji orchidėja“, mįslę. Brianas De Palma („Neliečiamieji“, „Gyvatės akys“, „Fatališka moteris“) laikomas vienu geriausių film noir žinovų, filmas jau pavadintas šio stiliaus enciklopedija. Režisierius pabandė išsaugoti visas gausias siužetines literatūrinio pagrindo (Jameso Ellroy romano) linijas. Pagrindinius vaidmenis sukūrė Joshas Hartnettas, Scarlett Johansson, Hilary Swank, Aaronas Eckhartas, Mia Kirshner (JAV, 2006). (Vilnius)

Marija Antuanetė ***

Autorinę legendinės karalienės gyvenimo versiją pristato režisierė Sofia Coppola („Pasiklydę vertime“). Naivi ir nenutuokianti apie ateitį keturiolikmetė austrų kunigaikštytė Marija Antuanetė (Kirsten Dunst) išteka už būsimo Prancūzijos karaliaus Liudviko XVI (Jason Schwartzman) ir iškart patenka į vieno svarbiausių to meto Europos karališkųjų dvarų intrigų ir skandalų verpetą. Nesuprasta ir vieniša jaunoji karalienė jaučiasi šiame pasaulyje nejaukiai. Režisierė teigia, kad ji pažvelgė į herojės istoriją per šiuolaikinės masinės kultūros filtrus. Taip pat vaidina Judy Davis, Asia Argento, Marianne Faithfull (JAV, Prancūzija, Japonija, 2006). (Vilnius)

Mažoji mis ****

Šioje aukšto profesionalų įvertinimo ir išskirtinių nominacijų nusipelniusioje komedijoje rodomos tragikomiškos tėvų, kurie per visą Ameriką veža savo dukrelę į vaikų grožio konkursą, peripetijos. Mat jie priversti keliauti kartu su nuo narkotikų priklausomu seneliu, dėde gėjumi, kuris ką tik išėjo iš psichiatrinės gydyklos, ir vyresniuoju sūnumi, davusiu tylėjimo įžadus. Jonathano Daytono ir Valerie Faris filme vaidina Steve’as Carellas, Toni Colette, Gregas Kinnearas, Alanas Arkinas, Paulas Dano (JAV, 2006). (Vilnius)

Naktis muziejuje **

Naktinis gamtos muziejaus sargas atsitiktinai išlaisvina senovinį prakeiksmą, todėl naktį atgyja muziejaus eksponatai, o tarp jų – dinozaurų skeletai, priešistoriniai žvėrys, didžiuosius mūšius ir istorines figūras vaizduojantys maketai... Pagrindinį vaidmenį šioje Shawno Levy veiksmo komedijoje sukūrė populiarus komikas Benas Stilleris. Taip pat vaidina Carla Gugino, Owenas Wilsonas, Robinas Williamsas, Steve’as Cooganas, Mickey Rooney (JAV, 2006). (Vilnius, Šiauliai, Panevėžys)

Pano labirintas ***

1944-aisiais, pilietiniame kare nugalėjus generolui Franco, jauna mergina kartu su motina ir įtėviu vyksta į kaimą Šiaurės Ispanijoje. Mergaitė gyvena savo fantazijų pasaulyje, jai sunku priimti tikrovę tokią, kokia ji yra. Pokario represijos, palietusios kaimo gyventojus, priverčia heroję savaip susidoroti su problemomis. Šis Guillermo del Toro kūrinys, vadinamas drama, fantastine pasaka, siaubo filmu, trileriu, turi daug šansų „Oskarų“ tiesiojoje. Pagrindinius vaidmenis sukūrė Ivana Baquero, Dougas Jonesas, Sergi Lópezas, Ariadna Gil, Maribel Verdu (Meksika, Ispanija, JAV, 2006). (Vilnius)

Prestižas ***

Dviejų visą gyvenimą tarpusavyje konkuruojančių iliuzionistų istoriją, besirutuliojančią XIX a. pabaigos Londone ir Amerikoje, sukūrė Christopheris Nolanas („Memento“). Pavydas tampa pagrindinių personažų, kuriuos meistriškai suvaidino Hugh Jackmanas ir Christianas Bale’as, varomąja gyvenimo jėga, stumiančia juos į apgavystes, nusikaltimus, jis ima grėsti jų ir jų artimųjų gyvybėms. Taip pat filme vaidina Michaelas Caine’as, Scarlett Johansson, o išradėjo Nikolos Teslos vaidmeniu pasirodo Davidas Bowie (JAV, D. Britanija, 2006). (Vilnius)

Sensacija ***

Naujos Woody Alleno komedijos herojų žurnalistas Džo (Ian McShane) pakibęs tarp gyvenimo ir mirties bando surasti serijinį žudiką. Džo tarpininkė yra Londone studijuojanti amerikietė Sandra (Scarlett Johansson). Ji pradeda girdėti Džo, dalyvaudama iluzionisto (pats Woody Allenas) pasirodyme. Mergina iškart griebiasi sensacingos istorijos (scoop). Ji susipažįsta su pagrindiniu įtariamuoju aristokratu Piteriu (Hugh Jackman) ir jį įsimyli... (D. Britanija, JAV, 2005). (Vilnius)

Vilkogaudis **

Pagal Marijos Semionovos bestselerį sukurta slaviška fantastinė pasaka. Šio brangiausio rusų filmo (biudžetas – 20 milijonų dolerių) herojus yra slavų berniukas, kurio tėvus nužudė ateiviai iš svetimos šalies, o jį patį išvežė vergijon. Berniukas suaugo, tapo bebaimiu Vilkogaudžiu, bet neatsisakė minties atkeršyti piktadariui Žadobai. Jis tikisi sutikti Žadobą, nes šiam taip pat rūpi kunigaikštytė... Pagrindinius vaidmenis Nikolajaus Lebedevo filme sukūrė Aleksandras Bucharovas ir Svetlana Akinšina, taip pat vaidina Nina Usatova, Natalija Varlej, epizode pasirodo ir Juozas Budraitis (Rusija, 2006). (Vilnius, Šiauliai)

______________________________

****** – šedevras, ***** – pasižiūrėti būtina, **** – geras filmas, *** – būna ir geriau, ** – jei turite daug laiko, * – niekalas

 

Parašykite savo nuomonę

Įrašykite skaičių: Trys šimtai dešimt
Vardas arba parašas:
El. pašto adresas:
Straipsnio vertinimas:

Kultūros kalendorius
nuo 2011 m. Kovo

PATKPŠS

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

Rodoma versija 78 iš 78 
6:36:28 Mar 7, 2011   
Jul 2008 Nov 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba