SEPTYNIOS MENO DIENOS

2004-05-21 nr. 615

7 MENO DIENOS

| Archyvas | Redakcija |

`

Pirmasis 
• Dovilė Tumpytė
Septynios tapybos nuodėmės
14

Muzika 
• Aldona Eleonora Radvilaitė
Ciūrichas – Vilnius
2
• Jūratė Gustaitė
Muzikologinės veiklos paraštėse
2
• Aldona Eleonora Radvilaitė
Kažkuo panašios
8
• Japonijos parama Muzikos akademijai
• Rusų romansai "Mokytojų namuose"
• Trys progos prisiminti kompozitorių Jurgį Karnavičių1
• Kviečia Vyčio Jankausko trupė
• KONCERTAI

Dailė 
• Vika Ryžovaitė
Žaidžiantys menininkai
4
• Laima Kreivytė
Šiaurės maršrutai: Stokholmas
1
• PARODOS

Literatūra 
• VAKARAI2

Teatras 
• Jaunieji prancūzų dramaturgai
• SPEKTAKLIAI

Kinas 
• Živilė Pipinytė
Keičiant tapatybes
• Reportažas iš Dievo apleisto miesto1
• Geri norai
• Miuncheno bienalėje – Vykinto Baltako operos premjera
 Savaitės filmai
• KINO REPERTUARAS

Pasaulyje 
• Agnė Narušytė
Savaitgalis Londone

Bibliografija 

Kinas

Savaitės filmai

gegužės 21–30

[skaityti komentarus]

"Brolis lokys"**

Tradicinis, jei reikia animacinis filmas visai šeimai, kurį sukūrė Aaronas Blaise’as ir Robertas Wakeris. Tai su ekologijos tema susijęs pasakojimas apie indėnų berniuko, kuris gaudo lokį žudiką, nužudžiusį berniuko brolį, nuotykius. Berniukas pats pavirsta lokiu. Dabar jau jį persekioja žmonės. Taigi jam prireikia tikro lokiuko pagalbos (JAV, 2003). (Vilnius)

"Bučinys iš anapus"**

Į avariją patekusi moteris atsiduria tarp gyvenimo ir mirties. Dar nesuprasdama, kad yra mirtinai sužalota, ji stengiasi pasirūpinti savo vaikais ir sulaukti po Rytų Europą krovinius vežiojančio vyro ("Magdaliečių" režisierius Peteris Mullanas). Šis dar nežino, kas atsitiko jo žmonai. Debiutantės Emily Young filme pagrindinį vaidmenį sukūrė Ingeborga Dapkūnaitė (D. Britanija, 2003). (Vilnius)

"Dievo miestas"***

Vienas geriausių Lotynų Amerikos kino pavyzdžių. Filmo, kurio vizualinio sprendimo nepasigėdytų Davidas Fincheris ir Quentinas Tarantino, veiksmas nukelia į Rio de Žaneiro varguolių kvartalą, pramintą Dievo miestu. Tai miestas mieste. Šiame pasaulyje viešpatauja prievarta ir narkotikai, o teisė ir tiesa priklauso gatvės gaujų vadeivoms. Režisieriaus Fernando Meirelleso filme vaidina Alexandre’as Rodriguesas, Leandro Firmine, Douglas Silva (Brazilija, 2002). (Vilnius)

"Pasiklydę vertime"****

Tokijo viešbutyje atsitiktinai susitinka Holivudo žvaigždė Bobas (Bill Murray) ir jaunutė filosofė Šarlotė (Scarlett Johansson). Tai, kas vyksta tarp jų, neapsakoma žodžiais ir netelpa į banalaus meilės nuotykio apibrėžimą. Režisierė Sofia Coppola išsaugo dviprasmiškumą iki pat paskutinių filmo kadrų, nes pasitiki žiūrovų įžvalgumu. Vis dėlto svetimas miestas padeda pažvelgti į save iš šalies, ir tuo pasinaudoja ne tik filmo herojai, nes lygiaverčiu personažu tampa pats Tokijas, Rytų ir Vakarų civilizacijų sankirtos taškas. Tiesa, į pastarąjį "personažą" režisierė žvelgia labai ironiškai (JAV, 2002). (Vilnius, Panevėžys)

"Paslaptingasis langas"**

Garsus rašytojas Mortas (Johnny Depp) po skyrybų su žmona persikelia gyventi į provinciją. Tačiau sunkiai atgautą ramybę sudrumsčia paslaptingas vyriškis (John Turturro), kuris prisistato Džonu Šuteriu ir apkaltina rašytoją nuplagijavus jo romaną. Kad įrodytų savo nekaltumą, Mortas privalo rasti prieš metus dingusį rankraštį. Pasirodo, tai ne taip lengva. Kartu su Šuteriu rašytojo namuose prasideda keisti dalykai. Režisieriaus Davido Koeppo filme pagal Stepheno Kingo knygą "Ketvirtą po vidurnakčio" taip pat vaidina Timoty Huttonas, Maria Bello, Charlesas Duttonas (JAV, 2004). (Vilnius)

"Po Toskanos saule"**

Viskuo nusivylusi, skyrybų krizę išgyvenanti vidutinio amžiaus amerikietė Frensė (Diane Lane), įkalbėta draugės, išvyksta į saulėtąją Italiją. Čia ji suranda tikruosius namus, meilę ir gyvenimo prasmę, žodžiu, visa tai, ką ir žada populiarūs romanai moterims. Frances Mayes romaną, teigiantį, kad niekad nevėlu viską pradėti iš naujo, ekranizavo Audrey Wells (JAV, Italija, 2003). (Vilnius)

"Svajotojai"***

Jaunas amerikietis audringais 1968-aisiais atvyksta į Paryžių studijuoti prancūzų kalbos, tačiau dienas leidžia legendinėje sinematekoje. Čia jis susipažįsta su dviem kino fanatikais – broliu ir seserim. Amerikietis įsimyli merginą ir mielai priima pasiūlymą pagyventi jaunuolių namuose. Taip prasideda dar vienas garsiojo italo Bernardo Bertolucci tango Paryžiuje… Pagrindinius vaidmenis filme sukūrė Michaelas Pittas, Louis Garrelis ir Eva Green (Italija, Prancūzija, D. Britanija, JAV, 2003). (Vilnius)

"Troja"***

Legendą apie Troją galima pasakoti įvairiai, atsiliepiant į laiko aktualijas. Režiserius Wolfgangas Petersenas pasirinko istorinio kostiuminio koloso žanrą, kuriame dominuoja reginys ir žvaigždės. Reginys tikrai įspūdingas, o žvaigždžių daug. Tačiau režisieriui rūpi ir sušiuolaikinti antikos herojus. Achilą vaidinantis Bradas Pittas akcentuoja savo personažo apsisprendimą: jis renkasi ne ramų ir laimingą gyvenimą, bet didvyrio šlovę ir amžinybę. Kiti personažai traktuojami tradiciškiau, tačiau netikėtai paaiškėja, kad barbarai vis dėlto buvo graikai. Taip pat vaidina Peteris O’Toole’as, Seanas Beanas, Johnas Gleesonas (JAV, 2004). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai)

"Vagiant gyvenimus"**

FTB agentė Ileana Skot (Angelina Jolie) skiriama padėti Kanados policijai, nes ši niekaip negali sugauti pavojingo žudiko. Maniakas, įvykdęs nusikaltimą, pasisavina aukos tapatybę, todėl gali laisvai keliauti po Šiaurės Ameriką… Filmą pagal Michaelio Pye knygą sukūrė D.J. Caruso. Taip pat vaidina Ethanas Hawke’as, Kieferis Sutherlandas, Gena Rowlands (JAV, 2004). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)

 

Parašykite savo nuomonę

Įrašykite skaičių: Trys šimtai dešimt
Vardas arba parašas:
El. pašto adresas:
Straipsnio vertinimas:

Kultūros kalendorius
nuo 2011 m. Kovo

PATKPŠS

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

Rodoma versija 84 iš 84 
6:33:15 Mar 7, 2011   
Jul 2008 Nov 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba