SEPTYNIOS MENO DIENOS

2007-03-09 nr. 746

7 MENO DIENOS

| Archyvas | Redakcija |


Pirmasis 
• Monika Krikštopaitytė
5 Ilčiukai viename mieste
16

Muzika 
• Audronė Jurkėnaitė-Epih
Gurmaniška kamerinės muzikos popietė
2
• Živilė Ramoškaitė
Maloniai stebinantis Vilniaus kvartetas
• Junija Galejeva
Sveiki atvykę į tikrąją operą
1
• Lietuvos kamerinis orkestras muzikuos su fortepijoniniu duetu 1
• KONCERTAI

Dailė 
• Ona Mažeikienė
Pranas Domšaitis keliauja namo…
• Jurga Armanavičiūtė
Be konteksto
2
• Jonas Valatkevičius
Ten, kur Piekurai
28
• PARODOS

Literatūra 
• VAKARAI

Teatras 
• Daiva Šabasevičienė
Teatro pasakos
• Julijus Lozoraitis
Zigzagais – į Damaską
9
• SPEKTAKLIAI

Kinas 
• Laima Kreivytė
Užkalbėję nuodėmę
44
• Živilė Pipinytė
Vaikiška istorija
1
• Artėja „Kino pavasaris“
• Sadomazochistiški vaizdeliai
• Žiūrovai pamilo lietuvių dokumentiką
 Savaitės filmai
• KINO REPERTUARAS

Pasaulyje 
• Paulina Pukytė
Rūgštus namas
15

Anonsai 
• Forumo teatro seminaras ir praktiniai užsiėmimai profesionaliems aktoriams ir režisieriams

Bibliografija 
• Bibliografinės žinios

Kinas

Savaitės filmai

kovo 9–18

[skaityti komentarus]

Karalienė *****

Filmas prasideda tą 1997 m. akimirką, kai karališkoji šeima sužino apie princesės Dianos mirtį. Tai buvo itin sudėtingas britų karūnai laikotarpis. Pirmoji šeimos reakcija – visi išvažiuoja į dvarą Škotijoje – sukėlė visuomenės nepasitenkinimą. Filmo pradžios epizoduose karalienės premjeru paskirtas jaunas politikas Tony Blairas bando įtikinti Elžbietą II, kad ji turi kreiptis į tautą, kuri nuoširdžiai išgyvena „širdžių princesės“ netektį. Situacija primena antikinę: karalienė saugo senas tradicijas, kuriomis abejojo nemėgstama marti Diana, tapusi žiniasklaidos numylėtine. Karalienė iš pradžių negali ir nenori suvokti, kad laikai pasikeitė. Ji nusileidžia, bet nepralaimi. Britų aktoriai sugeba puikiai atkurti ekrane savo buvusius valdovus, tačiau šįkart uždavinys sudėtingesnis: Helen Mirren vaidina valdančią karalienę Elžbietą II. Aktorė nekopijuoja Elžbietos, nors tiksliai atkuria jos gestus, judesius ar kalbos manierą. Mirren stengiasi atskleisti slaptus karalienės sielos kampelius, jos jausmus, parodyti vienatvėje išgyvenamą dramą. Išmintingą filmą apie monarchijos krizę sukūręs Stephenas Frearsas („Pavojingi ryšiai“) tiksliai montuoja autentiškus kronikos kadrus ir vaidybinius epizodus (D. Britanija, Prancūzija, Italija, 2006). (Vilnius )

Prestižas ***

Dviejų visą gyvenimą tarpusavyje konkuruojančių iliuzionistų istoriją, besirutuliojančią XIX a. pabaigos Londone ir Amerikoje, sukūrė Christopheris Nolanas, išgarsėjęs trileriu apie žmogaus atminties vingius „Memento“. Pavydas tampa pagrindinių personažų, kuriuos meistriškai suvaidino Hugh Jackmanas ir Christianas Bale’as, varomąja gyvenimo jėga, stumiančia juos į apgavystes, nusikaltimus, jis ima grėsti jų ir jų artimųjų gyvybėms. Taip pat filme vaidina Michaelas Caine’as, Scarlett Johansson, o genialiojo išradėjo Nicolos Teslos vaidmeniu pasirodo ilgokai kine nematytas Davidas Bowie (JAV, D. Britanija, 2006). (Vilnius)

Rokis Balboa ***

Prieš trisdešimt metų niekam nežinomas boksininkas Rokis tapo ringo žvaigžde. Jo drąsa ir noras nugalėti ne tik ringe, bet ir gyvenime suteikė vilties milijonams žmonių. Dabar, kai šlovė išnyko, Rokis Balboa (Sylvester Stallone) leidžia vakarus pasakodamas senas istorijas savo restorane, mirusios žmonos garbei pavadintame „Pas Adrian“. Sūnus (Milo Ventimiglia) yra pernelyg užsiėmęs savo gyvenimu. Laikas deformavo Rokio kumščius ir kūną, bet širdies gilumoje jis liko toks pat. Pasaulio čempionui Meisonui Diksonui kompiuteris „sufleruoja“, kad idealus jo priešininkas būtų Rokis Balboa. Jų susitikimas padėtų atgaivinti Diksono karjerą. Tai skamba neįtikėtinai, nes Rokis dukart vyresnis už savo potencialų priešininką, tačiau Rokiui tai dar vienas būdas patikrinti save. Stallone nusprendė grįžti prie savo įsimintiniausio personažo ir įrodyti, kad kūnui imant silpnėti dvasia tampa tik stipresnė. Šis filmas – jau paskutinioji 1976 m. filmu „Rokis“ pradėtos šešių filmų sagos dalis, kurios scenarijų parašė ir režisavo pats Stallone. Taip pat filme vaidina Burtas Youngas, Pedro Lowellas, Geraldine Hughes, Antonio Tarveras (JAV, 2006). (Vilnius, Šiauliai)

Svajonių merginos ***

Detroitas, 7-asis dešimtmetis. Automobilių pardavėjas Kertis Teiloras (Jamie Foxx) svajoja apie karjerą muzikos versle, jis nori įkurti įrašų studiją, nes nujaučia, kad aušta naujos muzikos era. Jam reikia talentų, kuriuos galėtų sėkmingai parduoti. Tokiu produktu tampa vietiniame konkurse pasirodęs juodaodžių merginų trio – Dina (Beyonce Knowles), Lorela (Anika Noni Rose) ir Efė (Jennifer Hudson). Joms pasiūloma dainuoti kartu su kylančia žvaigžde Džeimsu Erliu (netikėtai dramatiškas ir įdomus Eddie Murphy vaidmuo). Brodvėjaus miuziklo įkvėptas filmas rodo, kaip dramatiškai klostosi dainininkų likimai, kaip dėl sėkmės geriausios draugės gali išduoti viena kitą ir savo meilę. Filmo herojų svajonės išsipildo, tačiau už tai jiems tenka užmokėti didžiausią kainą. Billo Condono („Kinsis“) filme apie meilę ir lojalumą, šlovę ir išdavystę skamba 7-ojo ir 8-ojo dešimtmečių muzika (JAV, 2006). (Vilnius)

Šarlotės voratinklis ***

Silpniausias paršiukas Vilburas visiems tvarto gyventojams atrodo naivumo įsikūnijimas, tik ne vorei Šarlotei, kuri netikėtai susidraugauja su paršeliu. Tačiau jų draugystė nebus ilga, nes paršelio dienos suskaičiuotos. Šarlotė nusprendžia padaryti viską, kad išgelbėtų Vilburą. Voratinklyje ji „įmezga“ žodžius, kurie turės įtikinti fermerį, kad Vilburą verta išsaugoti. Visai šeimai skirtoje Gary Winicko pasakoje vaidina Dakota Fanning, o paršelį įgarsino Julia Roberts (JAV, 2006). (Vilnius, Kaunas, Šiauliai, Panevėžys)

Tamsos baikeris **

Pagal Marvelo komiksą sukurtas filmas pasakoja apie kaskadininką motociklininką Džonį, kuris pardavė savo sielą tamsos jėgoms, kad išgelbėtų mylimos moters gyvybę. Kai sutartis netesima, Džonis tampa ugniniu demonu, persekiojančiu nusikaltėlius. Pagrindinius vaidmenis Marko Steveno Johnsono filme sukūrė Nicolasas Cage’as, Eva Mendes, Wesas Bentley, Samas Elliottas, Peteris Fonda (JAV, 2006). (Vilnius, Šiauliai)

__________________________

****** – šedevras, ***** – pasižiūrėti būtina, **** – geras filmas, *** – būna ir geriau, ** – jei turite daug laiko, * – niekalas

 

Parašykite savo nuomonę

Įrašykite skaičių: Trys šimtai dešimt
Vardas arba parašas:
El. pašto adresas:
Straipsnio vertinimas:

Kultūros kalendorius
nuo 2011 m. Kovo

PATKPŠS

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

Rodoma versija 78 iš 78 
6:30:26 Mar 7, 2011   
Jul 2008 Nov 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba