Daugeliui Lietuvos žmonių "Philip Morris" žinoma kaip viena stambiausių pasaulyje rūkalų gamintojų. Galbūt nedaug kas žino, kad ji viena aktyviausių, didžiausių meno rėmėjų. Per daugiau nei 40 metų jos remtų kūrybinių meno projektų sąrašas įspūdingas. Jame pasaulinio garso šokio trupės, dramos teatrai, filmų pastatymai, bibliotekos, muziejai. Pirmenybė teikiama šokio ir vaizduojamojo meno projektams. Jau 25 metus "Philip Morris" remia šokio festivalius, padeda choreografams, šokėjams įgyvendinti kūrybinius ir švietėjiškus projektus, ieškoti naujų šokių formų, jas populiarinti. Menas sugeba įkvėpti, auklėti ir net išlaisvinti žmogaus sielą. Meno jėga dinamiška, padedanti kiekvienam iš mūsų tobulėti kaip asmenybei. Menas universali kalba, atliekanti ambasadorių vaidmenį, skatinanti kultūrinį tautų dialogą, leidžianti įveikti nacionalinį uždarumą. "Philip Morris" remia tuos meno projektus, kuriems būdingas kūrybiškumas, įvairovė, išraiškos laisvė, meistriškumas. Kompanijos meno rėmimo programos kertinis akmuo yra finansinė parama inovaciniams ir eksperimentiniams darbams, t.y. tiems, kurių kūrėjai imasi rizikos.
Nuo 6-ojo dešimtmečio "Philip Morris" kolekcionuoja pradedančiųjų ir pripažintų dailininkų kūrinius. Vėliau surinktos kolekcijos perduodamos įvairioms įstaigoms, įmonėms. Taip pat "Philip Morris" materialiai remia įvairių šalių gyventojus, nukentėjusius nuo stichinių nelaimių (žemės drebėjimų, potvynių, uraganų ir kt.) Vien 2001 m. kompanija skyrė per 135 mln. dolerių badaujantiesiems, nukentėjusiems nuo gamtos gaivalų, smurto namuose.
Kasmetinis šiuolaikinio šokio festivalis "Naujasis Baltijos šokis" jau neįsivaizduojamas be pagrindinio rėmėjo "Philip Morris Lietuva". Ji net yra įsteigusi specialų prizą šiuolaikinio šokio pradininkams Lietuvoje. Šiais metais juo apdovanota Kira Daujotaitė. Be to, "Philip Morris Lietuva" remia "Vartų" galeriją, kuri daugelį metų organizuoja vaizduojamojo meno parodas, jaunimo ugdymo programą, Klaipėdos universitetą, Lietuvos diabeto centrą.
... Ji net yra įsteigusi specialų prizą šiuolaikinio šokio pradininkams Lietuvoje....
O ar yra prizas daugiausiai surūkiusiam; arba daugiausiai pardavusiam cigarečiš? Man atrodo, kad tie prizai ant svetimų nelaimių pastatyti. Vargšai menininkai priversti taisyti liūdnai pagarsėjos kompanijos reputaciją, nes iš valstybės gauna trupinėlius, o biudžeto pinigai susigeria į smėlį. Gal aš neteisi?
"Narkotikų gamintojas - meno mecenatas"...
1) "viena stambiausių pasaulyje rūkalų gamintojų" 2) "viena aktyviausių, didžiausių meno rėmėjų".
Ar [2] nors kiek kompensuoja nors vieną [1] sąlygotą žmogaus mirtį?
Geriau jau dirbdami savo juodą darbą nelįstų į akis.
Įdomu, kas ką susirado - ar "Naujasis Baltijos šokis", "Vartų" galerija ir kiti ieškojo PhML, ar PhML ilgai ieškojo kvailių ir surado ir išdūrė pametėdami babkių. Geriau ekologinių produktų augintojus ar dviračių gamintojus atleisti nuo mokesčių, o jų labdarą ir mecenavimą neapmokestinti.
Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos prognozėmis, iki 2025 m. ženkliai (iki 10 mln.) padidės žmonių, mirštančių nuo tabako sukeltų ligų.
... Tuo tarpu kol kas rūkaliams griežčiausi įstatymai yra Australijoje. O čionykštės Viktorijos valstijos prekybos centruose, baruose ir kavinėse iš viso uždrausta rūkyti. Draudžiama rūkyti taip pat stadionuose ir net kai kuriose įmonėse.
O Melburno valdžia ketina uždrausti rūkyti apskritai visuose "pub`uose" ir net klubuose.
Tiesa, barų savininkai jau ir taip dejuoja, kad pernai vasarą įsigaliojus šiems draudimams, jų pajamos smuko apie 40 proc.
Skirtingų Australijos miestų vietos valdžios vieną po kito leidžia nutarimus dėl "nerūkymo - žaliųjų zonų" plėtimo.
Kol kas tik Šiaurės Australijoje rūkaliai gali be didesnių ribojimų traukti dūmą.
Kiek švelnesnius ribojimus rūkaliams šįmet vasarį įvedė italai. Čia draudžiama rūkyti tik baruose, kavinėse ir restoranuose.
Iš tiesų ne rūkime problema, bet medicininėje priežiūroje ir rūkymo kultūroje. Pažiūrėkit, kaip japonai dūmija, bet mirštamumas nuo plaučių vėžio minimalus. Rūkymas gali inspiruoti gerus dalykus, ypač kūrybos srityje. Aš netgi siūlyčiau šiame tinklapyje reklamuoti gerą dūmą. Paklauskit dar Sigito Gedos ir kt.