SEPTYNIOS MENO DIENOS

2003-09-19 nr. 581

7 MENO DIENOS

| Archyvas | Redakcija |


Pirmasis 
• Birutė Pankūnaitė
Milesas Davisas ir kiti
4

Muzika 
 Siūlo koncertų įvairovę1
• Beata Leščinska
Malonūs sezono pradžios netikėtumai
5
• Rūta Šalnaitė
Ilgai laukta premjera pernoko
• Skirmantė Valiulytė
Muzikinis ekskursas Amerikos link
• Operos ir baleto teatras tapo "Opera Europa" asociacijos nare
• KONCERTAI

Dailė 
• Menininkas be pavardės2
• Živilė Ambrasaitė
Šechina
• Agnė Narušytė
Žiaurus švelnumas
• PARODOS

Literatūra 
• Šarūnas Monkevičius
Kaip suprasti medijas
6
• Benediktas Januševičius
Poezija
6
• VAKARAI

Teatras 
• "Vaidiname… Šilerį" Rygoje1
• "Geriau nekalbėti" Vilniaus geto teatre1
• www.prisilietimas.net2
• Išėjo... Neatsisveikino
• SPEKTAKLIAI

Kinas 
• Dziga Vertovas - žmogus su kino kamera1
• Patriotų žaidimai5
• Jono Griciaus retrospektyva "Skalvijos" kino centre
• Savaitės filmai2
• KINO REPERTUARAS

Anonsai 
• www.skaityk.lt
• Tolerancijos centras, Vilnius, Naugarduko 10/2, 2003 rugsėjo 22 d., pirmadienis, 9-18 val.
Tarptautinė konferencija "Litvakai ir jų pasaulis"

Bibliografija 
• Bibliografinės žinios1

Muzika

Siūlo koncertų įvairovę

Lietuvos nacionalinė filharmonija pradeda rudens-žiemos koncertų sezoną

[skaityti komentarus]

iliustracija

Šiandien Lietuvos nacionalinė filharmonija pradeda naują koncertų sezoną. Jį atvers Lietuvos kamerinio orkestro (meno vad. ir dir. Saulius Sondeckis) koncertas su Vilniaus savivaldybės choru "Jauna muzika" ir dainininkais Dita Kalnina, Antra Bigača, Viesturu Jansonu (visi iš Latvijos), Ignu Misiūra-Tumanovu bei Vengrijos trimitininkais Gįboru Boldoczki, Gįboru Reiteriu ir Miklosu Kemeny. Skambės iškiliosios J.S. Bacho Mišios h-moll. Iškart po šio koncerto, sekmadienį, Filharmonijoje prasidės ir simfoninės muzikos sezonas. Pirmajam koncertui Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras (meno vad. ir vyr. dir. Juozas Domarkas) klausytojams parengė M.K. Čiurlionio simfoninę poemą "Jūra" ir J. Brahmso Koncertą fortepijonui ir orkestrui Nr. 2 B-dur, op. 83, kurio solo partiją atliks šiemetinio M.K. Čiurlionio konkurso pianistų žiuri pirmininkas pianistas iš Didžiosios Britanijos Peteris Donohoe.

Naujajame Filharmonijos rudens ir žiemos sezono koncertų repertuare numatomi klasikų ir nūdienos kompozitorių šedevrai, Lietuvoje dar neskambėję kūriniai, festivalis "Gaida" bei naujiena - festivalis "Švedijos garsai". Repertuaras pasižymi išskirtine atlikėjų ir koncertinių programų gausa. Šių metų rugsėjo-gruodžio mėnesiais Filharmonija surengs per 60 renginių Vilniuje ir apie 50 - kituose Lietuvos miestuose, kur savo kūrybinius darbus klausytojams pateiks Lietuvos ir užsienio atlikėjai.

"Kasmet Lietuvos klausytojams siekiame pateikti kuo platesnį muzikos žanrų spektrą bei pristatyti iškiliausius Lietuvos ir pasaulinio pripažinimo sulaukusius atlikėjus bei kūrinius, - teigia LNF generalinis direktorius Egidijus Mikšys. - 2003 metų rudens ir žiemos laikotarpiui numatėme LNF kolektyvų - Lietuvos nacionalinio simfoninio ir Lietuvos kamerinio orkestrų, Kauno valstybinio choro, Vilniaus ir Čiurlionio kvartetų, kamerinio ansamblio "Musica humana" koncertus, kviestinių muzikų ir ansamblių rečitalius, renginius, skirtus visai šeimai ir jaunesnei auditorijai, užsienio atlikėjų pasirodymus, pasaulines premjeras bei Lietuvoje dar negirdėtus kūrinius. Pirmą kartą rengiame festivalį "Švedijos garsai", kuris taps dvimetės Lietuvos ir Švedijos kultūrinių mainų programos finaline kulminacija."

LNF renginiuose skambės 14 premjerinių lietuvių ir užsienio kompozitorių kūrinių, įskaitant ir aktualios muzikos festivalio "Gaida" naujienas. Skirtingų žanrų vėrinį ir įdomius Lietuvos bei Švedijos atlikėjus pristatys septyni festivalio "Švedijos garsai" koncertai lapkričio mėnesį. Vyks daug įvairios sudėties kamerinių ansamblių rečitalių. Filharmonijoje grieš Armonų trio (jo koncertą transliuos "Euroradijas"), Ūla Ulijona Žebriūnaitė ir Jonas Tankevičius, palydimi pianisto Jurgio Karnavičiaus, daug lietuviškų premjerų pateiks ansamblis "Ex tempore", tradicinius Vėlinių ir naujamečius koncertus surengs "Vilniaus arsenalas", Evangelikų liuteronų bažnyčioje skambins Giedrė Lukšaitė-Mrazkova su bičiuliais, įdomias programas atveš užsieniečiai - ansamblis "Bartok" iš Čilės, "Amadeus" iš Italijos, kvartetas "Terem" iš Rusijos ir daugelis kitų.

Savo pradėtus darbus kūrybingai tęsia ir naujų projektų imasi LNF kolektyvai. Vilniaus kvartetas, šiemet baigiantis ciklą "Europos Sąjungos šalių kamerinės muzikos vakarai", pateiks tris paskutines penkiolikos koncertų serijos programas. Skambės Didžiosios Britanijos, Portugalijos ir Ispanijos autorių kūriniai.

Čiurlionio kvartetas, nuo šių metų pradžios koncertuojantis su nauju nariu - altininku Gediminu Dačinsku, šiemet pradeda savo 35-ąjį kūrybinės veiklos sezoną. Pirmame kvarteto koncerte dalyvaus žymus pianistas iš Vokietijos Levas Natočenyj. 2004 m. kvartetas tęs jubiliejinį sezoną, koncertuos su garsiais Vokietijos menininkais - klarnetininku Ibu Hausmannu ir arfiste Florence Sitruk.

LNF kamerinės muzikos ansamblis "Musica humana" koncertuos Vilniaus evangelikų liuteronų bažnyčioje. Šį sezoną čia vyks keturi renginiai, iš kurių du - tradiciniai ir populiarūs Kalėdų bei Naujametis koncertai.

Lietuvos kamerinis orkestras parengė įdomias naujas programas, kuriose dalyvaus jaunieji atlikėjai, džiazo muzikos koncertą diriguos ir solo violončele grieš Vytautas Sondeckis. Retokai pas mus skambančius kūrinius šis orkestras atliks su seserų Bekovų trio ir dirigentu Mariumi Stravinsku. Kaip ir kasmet, šis orkestras surengs Kalėdų ir Naujametį koncertus.

Šeštadieniniuose simfoninės muzikos vakaruose, koncertuose visai šeimai grieš Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras. Kolektyvas šiemet talkins tarptautinio M.K. Čiurlionio konkurso laureatams pianistams. Su LNSO šį rudenį išgirsime žinomus solistus ir dirigentus. Tai - minėtas pianistas Peteris Donohoe, taip pat Denisas Macujevas ir Mūza Rubackytė, smuikininkai Lidia Baich, Julianas Rachlinas, Vaclavas Hudečekas, Vilhelmas Čepinskis, dainininkė Asta Krikščiūnaitė, violončelininkas Davidas Geringas, trimitininkas Jouko Harjanne, trio "Kaskados". Puošnus Naujametis koncertas klausytojus pradžiugins net trimis žavingais vokalistais - Eteri Lamoris, Natela Nikoli ir sėkmingą karjerą užsienyje tęsiančiu Edgaru Montvidu. LNSO koncertams diriguos Juozas Domarkas, Robertas Šervenikas, Stefanas Lano, Georgas Markas, Petras Bingelis, Levas Markizas.

Naująjį sezoną Filharmonija ir toliau laikosi tos pačios bilietų kainų politikos, taiko įvairių nuolaidų. Bilietų bus galima įsigyti ir informacijos apie koncertus gauti naujai įrengtose bilietų kasose.

Parengta pagal LNF inf.

 

Skaitytojų vertinimai


1988. Marija :-) 2003-09-26 10:19
puikus, paprastas, suprantamas kiekvienam skaitytojui.

Parašykite savo nuomonę

Įrašykite skaičių: Trys šimtai dešimt
Vardas arba parašas:
El. pašto adresas:
Straipsnio vertinimas:

Kultūros kalendorius
nuo 2011 m. Kovo

PATKPŠS

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

Rodoma versija 77 iš 77 
6:26:17 Mar 7, 2011   
Jul 2008 Nov 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba