SEPTYNIOS MENO DIENOS

2003-07-04 nr. 575

7 MENO DIENOS

| Archyvas | Redakcija |


Pirmasis 
• Beata Leščinska
Naujovės ir tradicijos

Muzika 
 Skirmantė Valiulytė
"Kristupo vasaros" atokaitoje
• Kelionė padovanojo harmonijos pojūtį
• Operos teatro ryšiai su Azijos šalimis1
• KONCERTAI

Dailė 
• Dovilė Tumpytė
Meno juslės
• Armina Jonušaitė
Iki ir ačiū už žuvį
• Austėja Čepauskaitė
Mezganti Rosemarie Trockel
• PARODOS

Literatūra 
• Nikolajus Gumiliovas

Teatras 
• Bendras tikslas - teatras
• Junija Galejeva
Teatras, einantis teisingu keliu
• Vytautas Benokraitis (1931-2003)
• Rasos Rapalytės dainuojamos Edith Piaf dainos sužavėjo Paryžių
• TEATRAI

Kinas 
• Skirmantas Valiulis
Dar kartą "Edis"
• Taisyklės piktiems ir įsiutusiems
• Apie vieną salą
• Platininis skrydis per Lietuvą1
• Savaitės filmai
• KINO REPERTUARAS

Anonsai 
• Viešoji įstaiga Menų spaustuvė skelbia

Bibliografija 
• Bibliografinės žinios1

Muzika

"Kristupo vasaros" atokaitoje

Vilniuje prasideda devintasis vasaros muzikos festivalis

Skirmantė Valiulytė

[skaityti komentarus]

iliustracija
Šv. Kristoforo kamerinis orkestras ir meno vadovas prof. Donatas Katkus
A. Rakausko nuotr.

Liepos 9 d. Vilniuje prasidės tradicinis, jau devintus metus rengiamas "Kristupo vasaros festivalis". Festivalis, kurį pamėgo ir vilniečiai, ir miesto svečiai, dėl kurio suintensyvėjo prieš kelerius metus vasarą tarsi apmirdavęs sostinės kultūrinis gyvenimas. Sezonus simboliškai jungianti "Kristupo vasara" palaiko muzikinį Vilniaus pulsą ir šiemet klausytojams siūlo įvairių žanrų, stilių, atlikėjų pasirinkimą.

Pasak festivalio meno vadovo prof. Donato Katkaus, "viena ryškiausių jo ašių taps neeilinis sakralinės muzikos ciklas Šv. Kazimiero bažnyčioje. Ši šventė skirta naujiems - vieniems geriausių Baltijos kraštų vargonams, kurie ką tik atgimė po jėzuitų šventyklos skliautais." Nemokamuose sekmadieniniuose koncertuose vargonuos garsūs įvairių kraštų vargonininkai: austrai Emanuelis Amtmannas, Johannas Trummeris, latviai Talivaldis Deksnis ir Vita Kalnciema, lenkas Viktoras Łyjakas, vokiečiai Johannesas Geffertas ir Samuelis Kummeris, lietuviai Leopoldas Digrys ir Irena Budrytė-Kummer. Sakralinės muzikos ciklą liepos 13 d. J.S. Bacho ir G.F. Händelio muzika pradės L. Digrys ir Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, diriguojamas Roberto Šerveniko.

Kita sakrali "Kristupo vasaros" muzikinė erdvė - Šv. Kotrynos bažnyčia (Vilniaus g. 30). Savo metu pradėta restauruoti, bet darbams įklimpus lyg ir palikta likimo valiai, ši nuostabios baroko architektūros bažnyčia dabar patikėta miesto kultūros reikmėms. "Kristupo vasaros festivalis" tampa savotišku jos atgimimo pranašu, čia vyks nemažai festivalio koncertų, tinkančių būtent tokiai erdvei. Pasak D. Katkaus, čia Šv. Kristoforo kamerinis orkestras kartu su didžiąja pasauline Švedijos vokalinio meno viltimi Kerstin Avemo pradės festivalį, … čia bus ir viso festivalio kulminacija - Šv. Kristoforo kamerinio orkestro koncertas diriguojant Jeanui Ferrandis iš Prancūzijos, koncerte fleitai pritaikytų A. Vivaldi "Metų laikų" solo partiją atliks fleitininkė Li-Ming Chen iš Taivanio. Šv. Kotrynos bažnyčioje koncertuos ir Čiurlionio kvartetas su vokiečių arfiste Florence Sitruk ir fleitininke Lina Baublyte, gitaristo Reinberto Everso ir klavesininko Gregoro Hollmanno duetas iš Vokietijos, choras "Brevis" (dir. - G. Venislovas), čia girdėsime ir akordeonisto, daugelio tarptautinių konkursų laureato Raimondo Sviackevičiaus rečitalį (dalyvaus violončelininkas Edmundas Kulikauskas), ir saksofonininko Danielo Erdmanno (Vokietija) bei gitaristo Jaako Sooääro (Estija) projektą "Dessert Time".

Kameriniai festivalio koncertai skambės ir tokiai muzikai jau įprastoje Taikomosios dailės muziejaus aplinkoje, ir Šv. Jonų bažnyčioje. Muziejuje koncertuos Ciūricho styginių kvintetas, lietuviams, be kita ko, ypatingas tuo, kad jame groja senų laikų Lietuvos konservatorijos auklėtiniai broliai Lifšicai, bei mums gerai žinomas fortepijoninis trio "Kaskados", į savo programą įtraukiantis ir naują A. Martinaičio kūrinį, kurio solo partiją atliks lenkų baritonas Benonas Maliszewskis. O Šv. Jonų bažnyčioje žadama surengti Tarptautinio jaunimo orkestro (Lietuva, Lenkija ir Ispanija), kurį Lietuvoje subūrė dirigentas Laurynas Vakaris Lopas, koncertą ir vokalinio dueto iš Rusijos "ZIKR" - Olga Tkačenko ir Igoris Silinas - projekto "Jėgos taškas" pristatymą.

Atskirą festivalio puslapį sudaro fortepijono muzikos koncertai. Lietuvos muzikos akademijos Didžiojoje salėje rugpjūtį ketinama surengti keturių pianistų - Jurgio Karnavičiaus, Vyčio Šakūro, Gabrieliaus Aleknos ir Ievos Jokabavičiūtės - rečitalius.

"Kristupo vasarą" jos lankytojai mena ir kaip džiazuojantį festivalį. Vasaros džiazu šiemet džiugins naują programą "Forum Palace" centre pristatysiantis Dainiaus Pulausko džiazroko sekstetas, naują projektą "Billet-Doux" su kolegomis iš Ukrainos, Rusijos ir Lietuvos realizuos ir Arkadijus Gotesmanas.

Be minėto saksofono ir gitaros dueto Šv. Kotrynos bažnyčioje turėtume išgirsti ir saksofonininką Liudą Mockūną su gitaristu Marku Solborgu iš Danijos ir konrabosininku Matsu Eilertsenu iš Norvegijos, parengusius projektą "Revolver". Nauju džiazu vilioja ir pats Šv. Kristoforo kamerinis orkestras bei naujas džiazo ansamblis - Vyto Mikeliūno vadovaujamas styginių kvartetas. O. Balakausko, V. Kakhidzės ir T. Kutavičiaus kūrinius ketinama suburti po viena programine - "Jazzy Fantasy" - vėliava.

Vilniaus globėjo Šv. Kristoforo dieną, liepos 25-ąją, "Kristupo vasaros festivalis" kviečia paminėti Daukanto aikštėje prie Prezidentūros, kur vyks pučiamųjų orkestrų fiesta. Dalyvaus LR VRM reprezentacinis pučiamųjų orkestras, diriguojamas Algirdo Radzevičiaus, ir Lietuvos valstybinis pučiamųjų orkestras "Trimitas", diriguojamas Romo Balčiūno. Tą patį vakarą Šv. Kotrynos bažnyčioje skambės chorinė muzika.

Taigi tuoj po Pasaulinės lietuvių dainų šventės prasidėsiantis ir likusią vasarą muzikine atokaita gaivinsiantis festivalis kone kasdien siūlys vis kitą programą. 29 koncertai įvairiose vietose - 29 vasaros paukštės giesmės. Iki pat naujo koncertų ir darbų sezono.

 

Parašykite savo nuomonę

Įrašykite skaičių: Trys šimtai dešimt
Vardas arba parašas:
El. pašto adresas:
Straipsnio vertinimas:

Kultūros kalendorius
nuo 2011 m. Kovo

PATKPŠS

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

Rodoma versija 79 iš 79 
6:18:36 Mar 7, 2011   
Jul 2008 Nov 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba