SEPTYNIOS MENO DIENOS

2008-07-11 nr. 810

7 MENO DIENOS

| Archyvas | Redakcija |


Pirmasis 
• Algirdas Klova
Įsimintina sugrįžimo pradžia
6

Muzika 
• Živilė Ramoškaitė
Lyg antroji mama
• Kamilė Rupeikaitė
Neužmirštami potyriai
10
• Goda Rupeikaitė
Poreikis išreikšti save
1
• KONCERTAI2

Dailė 
• Aistė Paulina Virbickaitė
Šokis galerijų lietuje
5
• Jokių ribų ir jokių naujienų15
• Virginija Vitkienė
Meno ir pramonės bičiulystė
• Atgyjantis krantas
• PARODOS

Literatūra 
• VAKARAI

Teatras 
• Daiva Šabasevičienė
Režisūros pamokos
• Rasa Vasinauskaitė
Naujos dramos „rumunija“
• „Tiger Lillies“ artėjančiose „Sirenose“
• SPEKTAKLIAI

Kinas 
• Kam skambėjo kino atostogų pavana5
• Vyrų istorijos3
• „Eurimages“ parama Lietuvos kino kūrėjams
 Savaitės filmai
• KINO REPERTUARAS

Diskusijos 
• Paulina Pukytė
Literatūros ir Lietuvos mylėtojai
38

Bibliografija 
• Bibliografinės žinios

Kinas

Savaitės filmai

liepos 11–20

[skaityti komentarus]

Hankokas ***

Filmo herojus Hankokas nuobodžiauja, piktnaudžiauja alkoholiu, daugiausia laiko praleidžia naktiniuose klubuose. Atgauti gerą vardą Hankokui turi padėti garsus įvaizdžio kūrimo specialistas. Tačiau pagedęs Willo Smitho herojus labiau domisi specialisto žmona... Rinkimų išvakarėse mūsų šalyje itin suvešėjus viešųjų ryšių technologijomis sveika pasižiūrėti, kaip tai daroma kitur. Juk Lietuvoje Hankoką „perspjauti“ gali ne vienas esamas ir būsimas tautos išrinktasis. Peterio Bergo filme taip pat vaidina Charlize Theron, Jasonas Batemanas, Daegas Faerchas, Hayley Marie Norman (JAV, 2008). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai)

Ieškomas ***

Dvidešimt penkerių metų Veslis (James McAvoy) yra visiškas nevykėlis. Vieną vakarą sutikta nepažįstama moteris Vesliui pasako pažinojusi jo tėvą – jis buvo tobulas samdomas žudikas. Ginkluota gražuolė Foks (Angelina Jolie) pasiūlo Vesliui atkeršyti už tėvo mirtį. Taip Veslis patenka į tobulų žudikų broliją, įsikūrusią sename audimo fabrike. Pasirodo, kad ir jis yra apdovanotas unikaliais sugebėjimais. Pagal populiarų komiksą sukurtu filmu Holivude debiutuojantis Timuras Bekmambetovas („Nakties sargyba“, „Dienos sargyba“ „Likimo ironija, arba Laimingų Naujų!“) sudėjo į filmą tai, ko iš jo ir laukta, – daug įmantrių triukų, stilingų gaudynių, muštynių, dvikovų ir kitokių kvapą gniaužiančių prievartos vaizdų bei tradicinės psichoanalizės – Veslis taps savimi tik nugalėjęs Edipo kompleksą, t.y. savo tėvą. Taip pat vaidina Morganas Freemanas, Terrence’as Stampe’as, Konstantinas Chabenskis (JAV, 2008). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai)

Nimės sala ***

Jennifer Flackett ekranizavo populiarią Wendy Orr knygą apie mažą mergaitę, kurios vaizduotė valdo salą. Mergaitė žavisi knygomis, pasakojančiomis apie didį nuotykių ieškotoją Aleksą. Vieną dieną Nimės tėvas dingsta paslaptingomis aplinkybėmis, išplaukęs į jūrą savo valtimi. Vieniša mergaitė stengiasi užmegzti ryšį su pasauliu ir sulaukti pagalbos. Tačiau jai pavyksta susisiekti tik su savo mėgstamos knygos autore. Dabar jos kartu, pasitelkusios Alekso drąsą ir protą, bandys suprasti magišką salą. Filme vaidina Jodie Foster, Morgan Griffin, Gerardas Butleris, Christopheris Bakeris ir talentingoji Abigail Breslin („Mažoji mis“)(JAV, 2008). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai)

Pakvaišę žaidimai ****

Ana (Naomi Watts), jos vyras Džordžas (Tim Roth) ir jų dešimtmetis sūnus Džordžis (Devon Gearhart) tikisi smagiai praleisti atostogas prabangiame name prie ežero. Vos atvykus jų namuose pasirodo nekviesti svečiai. Iš pradžių Piteris (Brady Corbet) ir Polas (Michael Pitt) elgiasi kaip mandagūs jaunuoliai iš gerų šeimų. Jie atėjo pasiskolinti kiaušinių. Tačiau netrukus situacija pasikeičia: jaunuoliai pradeda keistą žaidimą su namo šeimininkais. Žaidimas darosi vis siaubingesnis ir žiauresnis, nes Peteris ir Polas – rafinuoti sadistai, kuriems malonumą teikia kankinimai ir žudynės. Šis filmas – bene garsiausio austrų režisieriaus Michaelio Haneke’s filmo „Smagūs žaidimėliai“ (1997) perdirbinys, paties režisieriaus sukurtas JAV. Haneke, regis, pakeitė tik aktorius. Išliko klausimas apie žiūrovo ir reginio santykį, kai tuo reginiu tampa visuotinė prievarta. Tik stilius ir ištarmė tapo dar preciziškesni (JAV, Prancūzija, D. Britanija, Austrija, 2008). (Vilnius)

Pasimetę Pekine ****

Filmo herojai yra tokie, kaip ir dauguma ekonomikos bumą išgyvenančių šių dienų Pekino gyventojų. Atvykę iš kaimo, didmiestyje jie atkakliai siekia pinigų ir paprastos žmogiškos laimės. Liu Ping Guo (Fan Bing Bing) dirba masažo salone, jos vyras An Kunas (Tong Da Wei) – langų plovėju. Vieną dieną jis pamato, kad salono savininkas Lin Dongas (Tony Leung) prievartauja apgirtusią jo žmoną. Netrukus Liu Ping Guo pasijus nėščia. Bevaikis Lin Dongas jau seniai svajoja apie kūdikį. Jis net įtikina savo žmoną priimti kūdikį į savo namus... Dokumentininkės patirtį turinti režisierė Li Yu tiksliai atveda visus filmo herojus į tašką, kuriame prasideda kiekvieno jų moralinė krizė, todėl dramatiška atomazga bus sunkiai nuspėjama. Kita filmo vertybė – dokumentiškai tiksliai parodyta personažų kasdienybė, logiškai rutuliojamos antraplanių personažų linijos. Realistiška ir kartu pesimistiška filmo ištarmė papiktino Kinijos politikus, todėl jis buvo uždraustas ne tik šalyje, bet ir užsienyje. Jie dar labiau supyko, kai filmas buvo parodytas Berlyno kino festivalio konkurse (Kinija, Honkongas, 2007). (Vilnius)

Patologija **

Vasarą kino teatruose pagausėja siaubų ir baubų. Marco Schoelermanno filmas iš tokių: medicinos studentų grupelė nusprendžia sužaisti mirtiną žaidimą ir patikrinti, kuriam iš jų pavyks įvykdyti idealų nusikaltimą. Žinoma, kiekvienas turi teisę linksmintis savaip. Filme vaidina jauni aktoriai Milo Ventimiglia, Michaelas Westonas, Lairen Lee Smith, Danas Callahanas, Johnny Whitworth (JAV, 2008). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)

_____________________

****** – šedevras, ***** – pasižiūrėti būtina, **** – geras filmas, *** – būna ir geriau, ** – jei turite daug laiko, * – niekalas

 

Parašykite savo nuomonę

Įrašykite skaičių: Trys šimtai dešimt
Vardas arba parašas:
El. pašto adresas:
Straipsnio vertinimas:

Kultūros kalendorius
nuo 2011 m. Kovo

PATKPŠS

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

Rodoma versija 80 iš 80 
6:18:07 Mar 7, 2011   
Jul 2008 Nov 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba