SEPTYNIOS MENO DIENOS

2004-07-09 nr. 622

7 MENO DIENOS

| Archyvas | Redakcija |


Pirmasis 
• Dovilė Tumpytė
Moters balso laboratorija
16

Savaitė 
• Erika Grigoravičienė
Šuo kaip tiesa ir metodas
• Vika Ryžovaitė
Vaiduokliškas "Pilkasis kardinolas"

Muzika 
• Vytautė Markeliūnienė
"Mes Europoje ir Europa mumyse"
1
• Beata Leščinska
Aštuntajam Vilniaus festivaliui pasibaigus
1
• Pasirodė naujas "Muzikos barų" numeris8
• Ansamblio "CityDance" koncertas "Kristupo vasaros festivalyje"
• KONCERTAI

Dailė 
• Austėja Čepauskaitė
Jaano Toomiko sunkvežimyje
• Jono Žuko "Atvirkščiai"1
• Jurga Armanavičiūtė
Autorius neprisiima atsakomybės
1
• Jurgita Videikaitė
Juslinės meditacijos
1
• Lina Jakeliūnaitė
Saldūs norai, saldžios mintys
4
• PARODOS

Literatūra 
• hey angele, aš kvepiu lagaminu ir pigiu burbonu1
• Beveik rimtas
• Būti tinkamo dydžio4
• VAKARAI

Kinas 
• Žiūrovai pamiršta, kad žiūri vesterną1
• Vargšai klasikai1
• Palikite vėplius ramybėje
 Savaitės filmai
• KINO REPERTUARAS

Bibliografija 
• Bibliografinės žinios

Kinas

Savaitės filmai

liepos 9–18

[skaityti komentarus]

Diena po rytojaus **

Garsus filmų apie katastrofas kūrėjas Rolandas Emmerichas ("Nepriklausomybės diena", "Godzila") šįkart gąsdina artėjančiu ledynmečiu. Filmo herojus, amerikiečių mokslininkas meterologas Džekas (Dennis Quaid), ir pats nesitikėjo, kad ledynmetis gali užgriūti taip netikėtai. Niujorkas virsta ledo dykuma, kurioje šansą išsigelbėti turi tik būrelis praeivių, užsibarikadavusių didžiulėje bibliotekoje. Tarp jų – ir mokslininko sūnus. Mokslininkas nusprendžia jį išgelbėti… Įspūdingi milžiniškų vandenyno bangų užliejamo, o vėliau – ledine dykuma pavirtusio Niujorko kadrai greičiausiai labai patiks viso pasaulio teroristams (JAV, 2004). (Vilnius, Kaunas, Panevėžys)

Haris Poteris ir Azkabano kalinys **

Haris (Daniel Radcliffe) pradeda trečiuosius mokslo metus Hogvartso mokykloje. Draugai įtaria, kad jam iškilo mirtina grėsmė. Iš niūrios tvirtovės Azkabano pabėgo pavojingas nusikaltėlis (Gary Oldman), burtininkų pasaulyje žinomas žudikas psichopatas ir fanatiškas Voldemorto pasekėjas.Trečiąjį filmą apie Harį Poterį buvo patikėta kurti meksikiečiui Alfonso Cuaronui ("Didieji lūkesčiai", "Ir tavo motiną taip pat"). Vaidina Alanas Rickmanas, Michaelas Gambonas, Emma Thompson (JAV, 2004). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys)

Iškrypę **

Ką tik paaukštinta tarnyboje policijos inspektorė Džesika Šepard (Ashley Judd) ieško žudiko maniako ir netrukus suvokia, kad žudiko aukos yra vyriškiai, su kuriais ji yra turėjusi intymių santykių. Džesika tampa pagrindine įtariamąja. Situaciją dar labiau painioja keistas ją užauginusio globėjo – policijos komisaro (Samuel L. Jackson) ir partnerio (Andy Garcia) elgesys. Policininkė pradeda įtarinėti save, nes ją nuolat ištinka amnezijos priepuoliai... Šį trilerį sukūrė rafinuotos erotikos meistras Philipas Kaufmanas ("Nepakeliama būties lengvybė", "Henris ir Džuna", "Užnuodyta plunksna") (JAV, 2004). (Vilnius)

Maiko Bluberio nuotykiai **

Pagal komiksą sukurtas filmas nukelia į XIX a. Laukinius Vakarus. Pagrindinis filmo herojus Maikas jaunystėje tapo žiaurios žmogžudystės liudininku. Tas įvykis paveikė visą jo gyvenimą, bet kartu ir suartino su indėnais. Į miestelį, kurio šerifui padeda Maikas, grįžta nusikaltėlis iš jaunystės košmaro. Jis priverčia Maiką mėginti suvokti save ir vėl atveda pas indėnų šamanus. Režisierius Janas Kounenas domisi šamanizmu ir Carloso Castanedos kūryba, tad jo filmas prisodrintas psichodeliškų vizijų bei new age mistikos. Pagrindinius vaidmenis sukūrė Vincent’as Casselis, Juliette Lewis ir Michaelas Madsenas (Prancūzija, Meksika, D. Britanija, 2004). (Vilnius, Klaipėda)

Nužudyti Bilą 2 ****

Antroji Quentino Tarantino dilogijos dalis, kurioje Nuotaka (Uma Thurman) tęsia savo keršto misiją. Jai dar liko nužudyti vieną moterį ir du vyrus, tarp jų ir paslaptingąjį Bilą (David Carradine). Tačiau režisierius suteikia progą sužinoti ir visą kruvinų įvykių priešistorę. Šiame filme Tarantino atiduoda pagarbos ir meilės duoklę ne tik kung-fu filmams, bet ir Sergio Leone’s spagečių vesternams.Taip pat vaidina Daryl Hannah, Gordonas Liu (JAV, 2004). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)

Svajotojai ***

Jaunas amerikietis audringais 1968-aisiais atvyksta į Paryžių studijuoti prancūzų kalbos, tačiau dienas leidžia legendinėje sinematekoje. Čia jis susipažįsta su dviem kino fanatikais – broliu ir seserim. Amerikietis įsimyli merginą ir mielai priima pasiūlymą pagyventi jaunuolių namuose. Taip prasideda dar vienas garsiojo italo Bernardo Bertolucci tango Paryžiuje… Pagrindinius vaidmenis filme sukūrė Michaelas Pittas, Louis Garrelis ir Eva Green (Italija, Prancūzija, D. Britanija, JAV, 2003). (Vilnius)

Troja ***

Legendą apie Troją galima pasakoti įvairiai, atsiliepiant į laiko aktualijas. Režiserius Wolfgangas Petersenas pasirinko istorinio kostiuminio koloso žanrą, kuriame dominuoja reginys ir žvaigždės. Achilą vaidinantis Bradas Pittas akcentuoja savo personažo apsisprendimą: jis renkasi ne ramų ir laimingą gyvenimą, bet didvyrio šlovę ir amžinybę. Kiti personažai traktuojami tradiciškiau, tačiau netikėtai paaiškėja, kad barbarai vis dėlto buvo graikai. Taip pat vaidina Peteris O’Toole’as, Seanas Beanas, Brendanas Gleesonas (JAV, 2004). (Vilnius, Kaunas)

Žmogus voras 2 **

Piteris (Tobey Maguire) tapo studentu. Jam vis sunkiau suderinti antgamtinę Žmogaus voro galią ir normalaus gyvenimo siekį. Piterio jausmas Merei Džein (Kirsten Dunst) stiprėja, tačiau ir čia jam tenka patirti nemenkų išbandymų. Pasak režisieriaus Samo Raimi, tai dar vienas klasikinis filmas apie brendimą. Turint galvoje, kad su komiksu apie Žmogų vorą išaugo ne viena amerikiečių karta, brendimas kartais gali ir užsitęsti (JAV, 2004). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)

 

Parašykite savo nuomonę

Įrašykite skaičių: Trys šimtai dešimt
Vardas arba parašas:
El. pašto adresas:
Straipsnio vertinimas:

Kultūros kalendorius
nuo 2011 m. Kovo

PATKPŠS

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

Rodoma versija 74 iš 74 
6:14:53 Mar 7, 2011   
Jul 2008 Nov 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba