SEPTYNIOS MENO DIENOS

2007-05-04 nr. 754

7 MENO DIENOS

| Archyvas | Redakcija |


Pirmasis 
• Laima Kreivytė
Žvaigždžių dulkės
8

Muzika 
• Aldona Eleonora Radvilaitė
Iš „Sugrįžimų“ dienoraščio
1
• Lietuvos violončelės patriarchas 5
• Saulius Sondeckis
Parnaso viršūnė liko tuščia
1
• Viešnia iš Izraelio su Čiurlionio kvartetu
• Vilniaus festivaliui artėjant
• KONCERTAI

Dailė 
• Kristina Stančienė
Universali skulptūros kalba
18
• Vidas Poškus
Šauktukas su meškino ausytėmis
9
• Aistė Paulina Virbickaitė
Ryškus pasveikinimas
7
• PARODOS

Literatūra 
• VAKARAI

Tekstai 
• Agnė Narušytė
Šerlokas Holmsas, Haris Poteris ir inspektorius Rebusas
4

Teatras 
• Atribojimas
• „Liūdnas dainas iš Europos širdies“ išgirs prancūzų publika
• Lietuvių gastrolės Kroatijoje
• SPEKTAKLIAI

Kinas 
• Personažas visada turi būti šiuolaikiškas
• Kelyje į save
• Kita šalis
• Rašytojos Renatos Šerelytės kino portretas 1
 Savaitės filmai
• KINO REPERTUARAS

Bibliografija 
• Bibliografinės žinios

Kinas

Savaitės filmai

gegužės 4–13

[skaityti komentarus]

Alfa gauja ***

Jesse Jamesas Hollywoodas tapo jauniausiu nusikaltėliu, patekusiu į labiausiai FTB ieškomų asmenų sąrašą. Jo gyvenimo istorija pasakojama vieno garsiausių JAV nepriklausomųjų Nicko Cassaveteso filme, kuriame vaidina vienos žvaigždės: Bruce’as Willisas, Justinas Timberlake’as, Harry Deanas Stantonas, Dominique Swaim („Lolita“), Emile Hirsch (JAV, 2006). (Vilnius, Klaipėda)

Aš lieku ***

Ši juodoji komedija – paskutinis populiaraus rusų aktoriaus Andrejaus Krasko filmas. Daktaras Tyrsa skeptiškai vertino visas kalbas apie pomirtinį gyvenimą. Bet kartą boulinge daktaras gauna kamuoliu į galvą, ir jį ištinka koma. Nors artimieji ir medikai manė, kad jis miega ligoninės palatoje, iš tikrųjų daktaras išsirengė į keistą kelionę kartu su kitais žmonėmis, jau nebepriklausančiais šiam pasauliui, bet dar nepriimtais į kitą. Būtent čia daktaras Tyrsa suprato, kad gyvenimas – ne toks jau blogas dalykas ir yra priežasčių, dėl kurių verta į jį sugrįžti. Debiutanto Kareno Oganesiano filme taip pat vaidina „Bjauriojo ančiuko“ žvaigždė Neli Uvarova, Jelena Jakovleva, Fiodoras Bondarčiukas, Andrejus Sokolovas (Rusija, 2007). (Vilnius)

10 Biblijos prakeiksmų ***

Garsėjanti savo sugebėjimais atskleisti tiesą apie religinius mitus mokslininkė keliauja į mažą JAV miestelį, kuriame vyksta kraupūs dalykai. Dievobaimingi miestelio gyventojai nusprendė, kad pradeda pildytis 10 biblinių prakeiksmų. Režisierius Stephenas Hopkinsas pagrindiniam vaidmeniui pakvietė dviejų „Oskarų” laureatę Hilary Swank. Taip pat vaidina Davidas Morrissey, Stephenas Rea, Annasophia Robb, Louis Dupuy (JAV, 2007). (Vilnius, Kaunas)

Gęstanti saulė **

2057-ieji. Saulė gęsta, o žmonija atsidūrė mirties akivaizdoje. Paskutinė Žemės gyventojų viltis yra kosminis laivas „Ikaras II“, kurio aštuonių žmonių įgulai vadovauja kapitonas Kanada. Jo užduotis – nugabenti į Saulę atominį užtaisą, kuris pažadintų gęstančios žvaigždės aktyvumą. Keliaudami ir likę be ryšio su Žeme, astronautai gauna signalą iš pirmojo „Ikaro“, kuris dingo prieš septynerius metus vykdydamas tokią pat misiją. Tragiškai susiklosčius aplinkybėms, misija atsiduria pavojuje, o įgula yra priversta kovoti ne tik už savo gyvybę, bet ir už mūsų visų ateitį... Šį fantastinį filmą sukūrė Danny Boyle’as („Traukinių žymėjimas“), pagrindinius vaidmenis atlieka Michelle Yeoh, Cillianas Murphy, Chrisas Evansas (D. Britanija, 2007). (Vilnius, Kaunas)

Laukiniai šernai ***

Grupė senų draugų nusprendžia pabėgti nuo kasdienybės ir išsirengia kelionėn legendiniais „Harley Davidson“ motociklais. Jie nori patirti neribotos laisvės skonį. Tačiau greit paaiškėja, kad jų žygis bus sudėtingesnis, nei tikėjosi. Padoriems penkiasdešimtmečiams teks susidurti su tikrais banditais, o linksmos atostogos taps tikru gyvenimo nuotykiu. Walto Beckerio nuotykių komedijoje vaidina Johnas Travolta, Ray Liotta, Marisa Tomei, Williamas H. Macey (JAV, 2007). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai)

Popiežius Borgia **

Vienos garsiausių ir įtakingiausių visų laikų giminės istorija. Nenumaldomas valdžios troškimas skatino vis naujas Borgia kartas visais būdais – intrigomis, priesaikos laužymu, papirkinėjimu, net žudymu ir incestu – siekti tikslo. Jų galios viršūnė – XV ir XVI a. riba, kai popiežiumi tapo Rodrigo Borgia. Jis buvo keturių vaikų, tarp jų ir garsiosios nuodytojos Lukrecijos, tėvas. Pagrindinius vaidmenis Antonio Hernandezo filme sukūrė Roberto Alvarezas, Eloy Azorinas, Linda Batista, Antionio Dechent’as, Roberto Enriquezas (Ispanija, 2006). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)

Snaiperis ***

Bobas Li Svageris (Markas Wahlbergas) yra buvęs jūrų pėstininkų snaiperis ir nusivylęs amerikiečių didvyris. Jis tikėjosi, kad išaiškinęs skaudžią išdavystę galės pradėti kitą gyvenimą. Tačiau nors jis ir paliko tarnybą, atsiskyrė toli kalnuose, Bobas reikalingas šaliai. Jį aplanko pulkininkas Aizekas (Danny Glover) ir informuoja, esą JAV prezidento gyvybei gresia pavojus ir tik Svagerio sugebėjimai gali užkirsti kelią tragedijai. Antoine’o Fuqua ir Josefo Rusnako filme taip pat vaidina Richas Bryantas, Adrianas Hughesas, Mackenzie Gray (JAV, 2007). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai)

Suvilioti nepažįstamąjį ***

Žurnalistė Rovena (Halle Berry) sužino, kad už jos draugės mirtį gali būti atsakingas vienas svarbiausių reklamos pasaulio žmonių Harisonas Hilas (Bruce Willis). Mergina nusprendžia patekti į pasaulį, kuriame karaliauja Hilas. Jai padeda bendradarbis Mailsas (Giovanni Ribisi). Rovena apsimeta laikina Hilo agentūros bendradarbe Ketrina ir Veronika, su kuria Hilas flirtuoja internete. Rovena iš visų pusių supa savo būsimą auką ir supranta, kad ne ji viena keičia tapatybes. Kuo arčiau tiesos, tuo geriau supranti, kaip toli gali nueiti filmo herojai... (rež. James Foley, JAV, 2007). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)

___________________________

****** – šedevras, ***** – pasižiūrėti būtina, **** – geras filmas, *** – būna ir geriau, ** – jei turite daug laiko, * – niekalas

 

Parašykite savo nuomonę

Įrašykite skaičių: Trys šimtai dešimt
Vardas arba parašas:
El. pašto adresas:
Straipsnio vertinimas:

Kultūros kalendorius
nuo 2011 m. Kovo

PATKPŠS

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

Rodoma versija 79 iš 79 
6:11:43 Mar 7, 2011   
Jul 2008 Nov 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba