SEPTYNIOS MENO DIENOS

2007-11-30 nr. 779

7 MENO DIENOS

| Archyvas | Redakcija |


Pirmasis 
• Apie dailę ir pinigus rašyti reikia!29

Muzika 
• Rasa Vilimaitė
Lotosas ir Mažasis Princas. Kitaip
• Aldona Eleonora Radvilaitė
Ketvirtasais rečitalis
6
• Sukurti naują skambesio pasaulį2
• Aušra Motuzienė
Muzikos didybė
2
• Rita Nomicaitė
Matematika ir lyrika
9
• Skambėjo Algimanto Bražinsko dainos
• Rio de Žaneire – solistė iš Lietuvos3
• Vilniuje – „Užburtoji fleita“
• KONCERTAI

Dailė 
• Povilas Vaitkevičius
Fluxus, muzika ir revoliucijos
8
• Neringa Černiauskaitė
Atostogos kaip menas
15
• PARODOS

Fotografija 
• Ieva Mazūraitė
Svarbi, bet netausojama

Literatūra 
• VAKARAI

Teatras 
• Teatras su senomis tradicijomis
• SPEKTAKLIAI

Kinas 
• Kas nebijo grėblio?
• Gyvenimas rašo įdomiausius scenarijus
• Kino žaidimai
• Balkanai pirtyje4
 Savaitės filmai
• KINO REPERTUARAS

Pastebėjimai 
• Paulina Pukytė
Vilnius, Goštauto gatvė
5

Bibliografija 
• Bibliografinės žinios

Kinas

Savaitės filmai

lapkričio 30–gruodžio 9

[skaityti komentarus]

Aš aptarnavau Anglijos karalių ****

Pagal čekų rašytojo Bohumilo Hrabalo romaną sukurtas filmas pasakoja kelnerio Jano Ditės (Ivan Barnev, Oldrich Kaiser) gyvenimo istoriją. Po keliolikos kalėjime praleistų metų Janas įsikuria apleistame kaime prie sienos. Kažkada čia gyveno vokiečiai. Janas prisimena laikus, kai buvo jaunas ir svajojo tapti milijonieriumi. Jis turėjo talentą ne tik virtuoziškai patarnauti restorano salėje, bet ir mylėti. Prisiminimuose susilieja spalvingi puotų ir priėmimų vaizdai, susitikimai su gražiomis moterimis, karas, vedybos su praktiška vokiete, išvajotas milijonas ir kaltinimai kolaboravimu. Paradoksas, bet tik viską praradęs Janas Ditė pagaliau pasijunta laimingas ir atradęs gyvenimo prasmę. Čekų kino klasikas Jiris Menzelis yra sukūręs ne vieną filmą pagal Hrabalo prozą. Šiame jis taip pat išsaugojo unikalią rašytojo intonaciją, kurioje susilieja groteskas ir liūdesys, tragedija, šviesiausios gyvenimo akimirkos ir gili filosofo išmintis. Taip pat vaidina Julia Jentch, Martinas Huba, Marianas Labuda, Istvanas Szabo (Čekija, Slovakija, 2006). (Vilnius)

Beovulfas ***

...Didžiųjų didvyrių laikais gyveno pats didžiausias iš jų – skandinavų didvyris Beovulfas. Nugalėjęs pabaisą Grendelį ir išgelbėjęs danus, Beovulfas užsitraukia jo žiaurios motinos pyktį. Ji daro viską, kad atkeršytų už sūnų... Režisierius Robertas Zemeckis pasakoja vieną seniausių anglų epų (tvirtinama, kad jis sukurtas VIII a.), pasinaudodamas naujausiomis technologijomis. Būtent todėl jis ir įeis į kino istoriją kaip įdomus formos eksperimentas: technologijų „Real D“, „Dolby Digital 3D“ ir IMAX 3D dėka „Beovulfas“ neprimena kitų filmų. Šis filmas – bestselerių rašytojo Neilo Gaimano („Žvaigždžių dulkės“) ir scenaristo Rogerio Avary („Bulvarinis skaitalas“) dešimties metų darbo vaisius. Vaidina Ray Winstone’as, Anthony Hopkinsas, Johnas Malkovichius, Robin Wright Penn, Brendanas Gleesonas, girdimi Alison Lohman ir Angelinos Jolie balsai (JAV, 2007). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai)

Invazija **

Dar vienas pasakojimas apie kūnų grobikus – 1956 m. sukurto Dono Siegelio filmo perdirbinys. Ateiviai iš kosmoso nori užkariauti Žemę. Naktį jie įsiskverbia į miegančių žmonių kūnus. Po to žmonės jau nebėra savimi. Jie klonai: pasyvūs, viskuo patenkinti ir niekur nesikišantys. Todėl Žemėje gali vykti klimato katastrofos ir kitokie negeri dalykai. Holivude debiutuojančio vokiečių režisieriaus Oliverio Hirschbiegelio („Eksperimentas“, „Trečiojo Reicho žlugimas“) filmas aktualizuoja grėsmę, bet daro tai gana prikišamai. Receptą, kaip nepasiduoti ateiviams, suranda Nicole Kidman suvaidinta gražuolė psichoanalitikė, gelbstinti sūnų nuo klonu pavirtusio buvusio vyro, ir jos draugas – žavus Danielio Craigo vaidinamas gydytojas iš geros šeimos. Jei ne jų pasiryžimas, žmonijai būtų riesta (JAV, 2007). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai)

Vyriškas ping-pongas *

FTB agentas verbuoja buvusį stalo teniso žaidėją profesionalą Rendį tapti slaptu agentu. Rendis nori ir šįkart laimėti žaidimą, bet dar jam rūpi atsikratyti tėvo žudiko ir didelio priešo Fengo. Režisieriaus ir scenaristo Roberto Beno Garanto veiksmo komedijoje pamatysite Christopherį Walkeną, Aishą Tyler, Daną Foglerį, Jasoną Scottą Lee, Davidą Holmesą (JAV, 2007). (Vilnius, Kaunas)

Pažadėk man! *

Nuošaliame serbų kaime kartu su seneliu ir karve Svietka gyvena paauglys Canė. Kai uždaro mokyklą, kur Canė buvo vienintelis mokinys, senelis siunčia vaikaitį į miestą. Jis turi parduoti karvę, nupirkti ikoną, suvenyrą ir parsivesti žmoną. Senelis pažada nemirti, kol vaikaitis negrįš. Mieste Canė sutinka banditų, išsigimėlių, prostitučių, pusbrolių ir gražuolę Jasną. Canė išgelbsti Jasną nuo sekso vergijos ir grįžta į kaimą. Čia jo laukia senelio vestuvės su mokytoja ir paskutinė kova su bėglius atsivijusiais banditais. Emiras Kusturica žino, kad žiūrovai iš jo laukia karikatūriškų Balkanų personažų, nerafinuoto humoro, vulgarybių ir svaigaus neva čigoniško „bumčiko“. Viso šito naujame filme yra su kaupu. Anksčiau iš Kusturicos dar laukdavo fantasmagoriškos gyvenimo išminties ir savitų estetinių išgyvenimų, bet, matyt, Kusturicai tai nebeįdomu. Vaidina Urosas Milovanovicius, Marija Petronijevic, Ljiljana Blagojevic, Aleksandras Bercekas, Kosanka Dekic, Predragas Miki Manojlovicius, Striboras Kusturica (Serbija, Prancūzija, 2007). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)

Užkerėtoji **

Pasakojimas apie princesę, kurią pamotė išmeta iš pasakų pasaulio. Ji atsiduria realybėje akis į akį su gyvenimu, kur ne viskas baigiasi gerai. Mergaitė iš paskutiniųjų nori grįžti atgal. Tačiau kai įsimyli teisininką, viskas jau nebeatrodo taip aišku. Suderinusiame fantazijos ir animacijos žanrus Kevino Limos filme pagrindinius vaidmenis sukūrė Amy Adams, Patrickas Dempsey, Jamesas Marsdenas, Tomothy Spallas, Susan Sarandon (JAV, 2007). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai)

_________________________

****** – šedevras, ***** – pasižiūrėti būtina, **** – geras filmas, *** – būna ir geriau, ** – jei turite daug laiko, * – niekalas

 

Parašykite savo nuomonę

Įrašykite skaičių: Trys šimtai dešimt
Vardas arba parašas:
El. pašto adresas:
Straipsnio vertinimas:

Kultūros kalendorius
nuo 2011 m. Kovo

PATKPŠS

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

Rodoma versija 78 iš 78 
6:11:36 Mar 7, 2011   
Jul 2008 Nov 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba