SEPTYNIOS MENO DIENOS

2006-07-14 nr. 717

7 MENO DIENOS

| Archyvas | Redakcija |


Pirmasis 
• Užburtų garsų dešimtmetis7

Savaitė 
• Prasideda Druskininkų teatro festivalis1
• Indijos klasikinis šokis Vilniuje
• Oskaro Koršunovo teatrui antrą kartą suteiktas Vilniaus miesto teatro vardas

Muzika 
• Apie jaunystę, meilę, dvikovą ir vasarą1
• Palangoje "Ramios, malonios vasaros naktys…"
• KONCERTAI

Dailė 
• Jeanette Winterson
Šviesos taškai
• Gita Strikytė
Neminėk Lietuvos vardo be reikalo!
2
• PARODOS1

Literatūra 
• Iš muziejaus į knygynus
• Juodų avių ganymai po "Baltas lankas"
• VAKARAI

Teatras 
• Tiesioginis teatras
• Valdas Pranulis (1965–2006)5
• SPEKTAKLIAI

Kinas 
• Skirmantas Valiulis
Still Alive
• Suteršta 1956-ųjų atmintis
• Inteligentai turi būti nepriklausomi3
• Pakartojimai
 Savaitės filmai
• KINO REPERTUARAS

Bibliografija 
• Bibliografinės žinios

Kinas

Savaitės filmai

liepos 14–23

[skaityti komentarus]

Amerikietiška svajonė **

Šis Paulo Weitzo ("Amerikietiškas pyragas") filmas – įžūli satyra apie televiziją ir Amerikos prezidentą. Perrinkimo antrai kadencijai išvakarėse patarėjai nusprendžia, kad jis turi pasirodyti tautai populiariausiame šalies televizijos šou. Jo vedėjas Martinas garsėja savo sugebėjimu "užuosti" būsimas televizijos žvaigždes. Jo numylėtiniai Salė ir Omaras būtent ir turi susigrumti "Amerikietiškų svajonių" finale, kuriame žada teisėjauti ir prezidentas. Pagrindinius vaidmenis filme sukūrė Hugh Grantas, Dennisas Quaidas, Willemas Dafoe, Marcia Gay Harden (JAV, 2006). (Vilnius, Kaunas, Panevėžys)

Anapus tvoros ***

Atėjo pavasaris. Vėžlys Vernas ir jo draugai bunda po ilgo žiemos miego ir labai nustemba, kad jų miške staiga "užaugo" didžiulė tvora. Tačiau tuo netikėtumai nesibaigia. Jų gyvenime pasirodo plepus sukčius RJ, kuris aiškina, kad anapus tvoros gyvena keistos būtybės – žmonės, o jų pasaulis tapo "priemiesčiu". Atvykėlis turi savų priežasčių įtikinti miško draugus, kad nėra ko baimintis ir net galima pasinaudoti naujais kaimynais. Animacinėje Timo Johnsono ir Karey Kirkpatricko komedijoje skamba garsių Holivudo žvaigždžių balsai (JAV, 2006). (Vilnius, Kaunas, Panevėžys)

Da Vinčio kodas **

Dovanėlė Dano Browno bestselerio gerbėjams – gana tiksliai ir kruopščiai į filmą perkeltas romanas. Amerikiečių mokslininkas Robertas Lengdonas (Tomas Hanksas), regis, netikėtai pats sau įmena vieną didžiausių krikščionybės mįslių. Jam padeda ir trukdo internacionalinė seklių, policininkų, muziejininkų ir klero atstovų komanda, vaidinama Audrey Tautou, Iano McKelleno, Jeano Reno, Paulo Bettany. Šiuo Rono Howardo filmu atidarytas šiųmetis Kanų kino festivalis (JAV, 2006). (Vilnius, Kaunas)

Karibų piratai: numirėlio skrynia ***

Kapitonas Džekas (Johnny Depp) turi sumokėti skolą jūrų valdovui (Bill Nighy). Negrąžinęs skolos jis bus amžinai prakeiktas. Džeko problemos sugriauna Vilo (Orlando Bloom) ir gražuolės Elizabetės (Keira Knightley) vestuvių planus. Vilas kartu su Džeku išsirengia į kupiną naujų netikėtų nuotykių kelionę… Jau pirmą rodymo dieną JAV šis Gore’o Verbinskio nuotykių filmas sumušė visus lankomumo rekordus, aplenkė "Da Vinčio kodą" ir net "Žvaigždžių karus". Filme taip pat vaidina Jackas Davenportas, Jonathanas Pryce’as, Stellanas Skarsgardas, Geoffrey Rushas (JAV, 2006). (Vilnius, Kaunas, Šiauliai)

Kriminalinė Raudonkepuraitės istorija **

Animacinis Cory ir Toddo Edwardso filmas pateikia neįprastą to, kas atsitiko pasakų herojei, versiją, tiksliau, keturias ar penkias, nes ir Vilkas, ir Senelė, ir Medkirtys, ir pati Raudonkepuraitė – kiekvienas turi savo pasakojimą. Netrukus paaiškėja, kad nė vienas iš jų nėra tas, kuo apsimeta. Tyrėjai – detektyvas Nikas ir jo padėjai – turės gerokai paplušėti, kol išsiaiškins, kas iš tikrųjų yra auka, o kas – nusikaltėlis (JAV, 2006). (Vilnius)

Lemties ženklas 666 **

Nauja legendinio amerikiečių siaubo filmo apie antikristą kūdikį įsivaikinusią porą versija. Ją sukūręs Johnas Moore’as pakvietė daug garsių aktorių – Lievą Schreiberį, Julią Stiles, Mią Farrow, Davidą Thewlisą, Pete Postlethwaite’ą, Michaelą Gamboną (JAV, 2006). (Vilnius, Panevėžys)

Paskutinis novelės puslapis **

Didžiosios depresijos laikų Los Andželas, aptriušęs medinis viešbutis miesto centre. Čia pusbadžiu gyvena jaunas rašytojas Arturas Bandinis (Colin Farrell), kuris tikisi tapti garsenybe. Vieną vakarą jis sutinka gražuolę padavėją Kamilą (Salma Hayek). Tai – meilė iš pirmo žvilgsnio. Tačiau užuot puolę vienas kitam į glėbį, herojai nuolat įsižeidinėja ir pykstasi, nes turi daug kompleksų, susijusių su savo – italo iš mažo miestelio ir nelegalės meksikietės – kilme. Kai pasitelkus kūrybą ir meilę, regis, tuoj pavyks jų atsikratyti, įvyksta tragedija. Šią rašytojo Johno Fante’s sukurtą istoriją negailėdamas tikslių ir pabrėžtinai žavių retro detalių į ekraną perkėlė aktorius, scenaristas ir režisierius Robertas Towne’as (JAV, 2006). (Vilnius)

Tamsa ***

Jauna moteris Adelė (Maria Bello) kartu su dukrele Sara (Sophie Stuckey) atvyksta į nuošalų Airijos kaimelį ant jūros kranto aplankyti Saros tėvo ir buvusio Adelės vyro Džeimso (Sean Bean). Džeimsas veisia avis ir laisvalaikiu užsiima skulptūra, jis dar turi vilties susigrąžinti šeimą. Tačiau Adelei neduoda ramybės kraupūs sapnai. Netrukus košmaras tampa realybe – Sara dingsta pakrantės vandenyse, o kaime pasirodo prieš šešiasdešimt metų panašiai dingusi mergaitė Ebrilė. Ji papasakoja Adelei apie kadaise kaime įvykusią masinę savižudybę ir suteikia jai vilties, kad Sarą dar galima išgelbėti. Kad taip atsitiktų, Adelei teks įžengti į dvasių pasaulį – tarp gyvųjų ir mirusių. Johno Fawcetto filme taip pat vaidina Richardas Elfynas, Maurice’as Roevesas, Abigail Stone (Vokietija, D. Britanija, 2006). (Vilnius)

 

Parašykite savo nuomonę

Įrašykite skaičių: Trys šimtai dešimt
Vardas arba parašas:
El. pašto adresas:
Straipsnio vertinimas:

Kultūros kalendorius
nuo 2011 m. Kovo

PATKPŠS

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

Rodoma versija 86 iš 86 
6:06:22 Mar 7, 2011   
Jul 2008 Nov 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba