SEPTYNIOS MENO DIENOS

2007-03-02 nr. 745

7 MENO DIENOS

| Archyvas | Redakcija |


Pirmasis 
• Dovilė Tumpytė
Vilniaus variacijos
3

Savaitė 
• Renata Šerelytė
Subjektyvūs akcentai
1
• Naujasis „Bravissimo“
• Orkestrų gastrolės

Muzika 
• Sielos korifėjai – fleita ir džiazas2
• Daiva Tamošaitytė
Tryliktasis orkestro gimtadienis
• Pirmosios „Nepaklusniųjų“ ansamblio gastrolės užsienyje
• Klaipėdoje – XI tarptautinis festivalis „Skambanti banga“
• KONCERTAI1

Dailė 
• Emilija Budrecka
Piešiniai ir įvairūs darbai
6
• Monika Krikštopaitytė
Šis bei tas
29
• Justina Augustytė
Nauja meno erdvė
• PARODOS

Literatūra 
• VAKARAI

Teatras 
• Audronis Liuga
Angelų laikas
1
• SPEKTAKLIAI

Kinas 
• Apie moteris
• GIT debiutas Rokiškio teatrų festivalyje
• Kiekvienas karas – beprasmiškas
 Geri ketinimai
• Klaipėdiečiai pristatys „Kelią į Damaską“
• Naujas KVB šokio spektaklis1
• Savaitės filmai
• KINO REPERTUARAS

Vilnius - Europos kultūros sostinė 
• Linco ir Vilniaus „romanas“1
• Seimo rinkimus menininkai pavers kultūros projektu4
• Ateik į viešą idėjų pristatymą2

Pasaulyje 
• Sirenos daina6
• Paulina Pukytė
Mes laimėjome!
4

Bibliografija 
• Bibliografinės žinios

Kinas

Geri ketinimai

krėsle prie televizoriaus

[skaityti komentarus]

iliustracija
„Po Toskanos saule“

Retkarčiais užmesdamas akį į lietuvių gyvenimo vaizdus, rodomus seriale „Nekviesta meilė“, supratau labai paprastą dalyką, kurį Jūs, mieli skaitytojai, manau, supratote daug anksčiau už mane. Supratau, kad tokie serialai ne tik padeda virškinti sunkią lietuvišką vakarienę, bet ir sutaiko su savimi, įtikina, kad esame protingesni už serialų personažus. Koks nors verslininkas, žiūrėdamas į Sauliaus Balandžio Andrių, suvokia, kad jis – daug geresnis ir net tikras apsukruolis. Adolfo Večerskio seimūnas gali įkvėpti tikrą seimūną dar didesnėms niekšybėms, nes televizinis atrodo palyginti doras. Na, jei ne doras, tai bent jau giliai žmogiškas. Korumpuoti policininkai ir gaisrininkai, pasižiūrėję į Rimanto Bagdzevičiaus herojų, supras, kad jie taip pat dar visai nieko, – ir gudresni, ir apsukresni. Bebalsės lietuvių estrados žvaigždės, palyginusios save su dainuojančiomis serialo herojėmis, taip pat pasijus visai žvaigždės. Nuolat apgaudinėjamos žmonos irgi, nes jos ne tokios romios kaip Monikos Bičiūnaitės Nijolė. Piktos moterys a la Rimantės Valiukaitės Elvyra taip pat, nes gyvenime tokios moterys yra ir piktesnės, ir kenksmingesnės, ir godesnės. Tik rašytojai turėtų sunerimti, nes Gražinos (Nijolė Narmontaitė) iškilimas į liaudies rašytojas toks spartus, kad kitoje serijoje jai gali atitekti visų geidžiama Nacionalinė kultūros ir meno premija. Gražinų yra daug, mieli rašytojai, būkite budrūs.

Vieną amerikiečių Gražiną pamatysime Audrey Wells filme „Po Toskanos saule“ (TV3, 8 d. 22 val.). Tai rašytoja iš San Francisko Frances Mayers. Ji surado idealų būdą atsikratyti vyro išdavystės bei skyrybų sukeltos kūrybinės ir dvasinės krizės. Reikia išvažiuoti į Toskaną, nusipirkti apleistą vilą, pasisamdyti darbininkus tai vilai suremontuoti ir visiškai pakeisti gyvenimo būdą. Tada jau bus galima apsidairyti aplink ir pradėti ieškoti naujo jausmų objekto. Dar vėliau – parašyti bestselerį apie naują gražų gyvenimą. Puikios aktorės Diane Lane dėka filmas visai malonus akiai ir širdžiai, nors rašytojai iš San Francisko ir toli iki mano mylimos Bridžitos Džouns.

Šią savaitę Jūsų, mieli skaitytojai, nelaukia daug naujų, nerodytų filmų. Tačiau kartais visai miela prisiminti senus gerus, kad ir Clinto Eastwoodo „Absoliučią valdžią“ (LNK, kovo 2 d. 21 val.). Eastwoodas šiame filme kuria ir pagrindinį vaidmenį – ne pirmos jaunystės vagį Liuterį. Svetimame name, kurį susirengė apvogti, Liuteris tampa žiauraus nusikaltimo, įvykdyto vieno aukščiausių politikų (Gene Hackmanas), liudininku. Nuo šiol politikai nebeduos ramybės nei Liuteriui, nei jo dukrai. „Snobo kine“ (LNK, 8 d. 22.40) bus parodyta Marco Forsterio 2001 m. sukurta „Monstrų puota“. Tai pasakojimas apie rasistą kalėjimo prižiūrėtoją Henką (Bob Bill Thornton). Jis įsimyli tamsiaodę Leticiją (Halle Berry), kurios vyro egzekucija pastūmėjo Henko sūnų (Heat Ledger) savižudybėn. Niekad nepraleidžiu progos dar kartą pasižiūrėti senų gerų čekų filmų. Šį savaitgalį LTV primins net dvi Oldricho Lipsky komedijas: 2 d. 14.10 vaikams skirtus „Tris veteranus“ (1983), 3 d. 16.40 – legendinę parodiją „Limonadinis Džo“ (1964). Pagaliau ir Alejandro Amenabaro „Kitus“ (LTV, 2 d. 22.40) galima pasižiūrėti dar kartą, nors pagrindinis filmo masalas yra jo netikėta atomazga. Tačiau ir Nicole Kidman, ir puikus vaizdinis filmo sprendimas skatina ne kartą kontempliuoti šį mistišką reginį.

Iš anksčiau sukurtų filmų išskirčiau prancūzo André Techiné 1979 m. filmą „Seserys Brontė“ (LTV, 7 d. 23.10). Vienas originaliausių šių dienų prancūzų kūrėjų atėjo į kiną išbandęs kritiko duonos, todėl jo ankstyvuosiuose filmuose dažnai pastebiu režisieriaus norą sukurti tai, ko jam stigo kine būnant kritiku. „Seserys Brontė“ – biografinis filmas, bet jo kūrėjai akcentuoja ne įvykius, o atmosferą: slegiančią, prisodrintą nujaučiamos mirties, persmelktą slogios karalienės Viktorijos epochos dvasios. Trims jaunoms moterims rašymas tampa vienintele galimybe gyventi taip, kaip jos norėtų. Pagrindinius vaidmenis sukūrė Isabelle Adjani, Marie-France Pisier ir Isabelle Huppert.

1965 m. sukurtas Sidney J. Furie filmas „IPCRESS byla“ (LTV2, 4 d. 18.15) yra svarbus tuo, kad čia rašytojo Leno Deitono vaidmeniu pirmąkart pasirodo nuostabus aktorius Michaelas Caine’as. Filmas – gana realistiškas žvilgsnis į morališkai dviprasmišką šnipų pasaulį, nors jis ir dažnai siejamas ir su visa filmų apie Džeimsą Bondą serija.

Šiuolaikinis Londonas iškyla Charley Stadlerio filme „Negyva žuvis“ (BTV, 4 d. 22.05). Filmo herojui Abei tai ne pati geriausia diena: jis sužino, kad mergina ispanė laukiasi ir grįžta Madridan. Antstolis duoda Abei parą skolai susimokėti. Netyčia Abė susikeičia telefonais su neurotiku, fetišistu ir samdomu žudiku Linču. Po to kiti du žudikai ima tykoti jo gyvybės. Ir dar jis gauna kažkokio Fišo nurodymą. Abei reikia kažkaip išgyventi tą dieną, likti nenužudytam ir pačiam nieko nenužudyti. Filme taip pat pamatysime gerus aktorius – Gary Oldmaną, Robertą Carlyle’ą, Billy Zane’ą, Terence’ą Stampą.

Muzikos gerbėjai, be abejo, atkreips dėmesį į Davido J. Burke’o filmą „Edisonas“ (BTV, 5 d. 21.20). Jaunas žurnalistas Džošua Polokas, jį suvaidino populiarusis Justinas Timberlake’as, aptinka žiaurios korumpuotų politikų gaujos pėdsakus. Vaikinas supranta, kad vienas nesusidoros su staiga iškilusiomis problemomis ir prašo padėti seno žurnalisto bei draugo teisininko. Filme taip pat vaidina Kevinas Spacey ir Morganas Freemanas.

Be abejo, negaliu neparekomenduoti ir filmo, kuriame vaidina seksualiausia pasaulio moteris Angelina Jolie. Tai Martino Campbello „Anapus sienų“ (LTV2, 5 d. 22.10). Labdaros pobūvyje naivi Londone gyvenanti amerikietė Sara tampa skandalo liudininke. Jį sukėlė badaujančiais vaikais besirūpinantis daktaras Nikas Kalahanas (Clive Owen). Šis įvykis apvertė Saros gyvenimą aukštyn kojom: amerikietė palieka turtingą gyvenimą ir vyksta į pabėgėlių stovyklas, kad kartu su Niku galėtų padėti žmonėms. Po šio filmo, manau, patikėsite, kad žmones puošia ne tik geri darbai, bet ir geri ketinimai.

Jūsų – Jonas Ūbis

 

Parašykite savo nuomonę

Įrašykite skaičių: Trys šimtai dešimt
Vardas arba parašas:
El. pašto adresas:
Straipsnio vertinimas:

Kultūros kalendorius
nuo 2011 m. Kovo

PATKPŠS

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

Rodoma versija 81 iš 81 
6:05:08 Mar 7, 2011   
Jul 2008 Nov 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba