SEPTYNIOS MENO DIENOS

2008-04-18 nr. 798

7 MENO DIENOS

| Archyvas | Redakcija |


Pirmasis 
• Neringa Černiauskaitė
Ką jis man reiškia?
7

Savaitė 
• „Auros“ studijoje – šiuolaikinio meno jungtys ir jungtukai
• Kodėl vakaras uždaras?
• LMTA atšventė 75-erių metų sukaktį

Muzika 
• Aldona Eleonora Radvilaitė
Ir vėl „Sugrįžimai“
3
• Alina Ramanauskienė
Šimtametė „Linksmoji našlė“
14
• Apie konkursus, Skriabiną ir kitką3
• KONCERTAI

Dailė 
• Vytautas Michelkevičius
Migruojanti realybė
• Aistė Paulina Virbickaitė
Iš įvykio vietos
• PARODOS

Literatūra 
• VAKARAI

Tekstai 
• Krzysztofas Kieślowskis apie „Dekalogą“. Post scriptum3

Teatras 
• SPEKTAKLIAI

Šokis 
• Goda Dapšytė
Šiaurės ir Baltijos šalių šokio spalvos

Kinas 
• Lenkų kinas: stebuklai ir atmintis
• Siaubas būna poetiškas2
• Nepriklausomo Amerikos kino savaitė „Skalvijoje“
 Savaitės filmai
• KINO REPERTUARAS

Lincas – Vilniaus partneris 2009-aisiais 
• Festivalyje „Crossing Europe“ – ir Lietuvos filmai

Pastebėjimai 
• Paulina Pukytė
Kultūros olimpiada
31

Bibliografija 
• Bibliografinės žinios

Kinas

Savaitės filmai

balandžio 18–27

[skaityti komentarus]

10 000 m. pr. Kr. **

Tai buvo pirmykščiai laikai, kai Žeme vaikščiojo galingi mamutai ir formavosi žmonija. Tada radosi pirmykščių žmonių tikėjimai, tapę vėlesnių religijų ir idėjų pagrindu. Filmas pasakoja apie jauną medžiotoją (Steven Strait), kuris kartu su kovotojais keliauja per dykumą. Jie turi susikauti su kardadančiais tigrais ir kitais priešistoriniais plėšrūnais. Kartu jis atranda dingusią civilizaciją ir skuba gelbėti mylimos merginos (Camilla Belle). Garsių kino reginių kūrėjo Rolando Emmericho filme taip pat vaidina Timas Barlow, Mona Hammond, Marco Khanas ir Omaras Sharifas (JAV, N. Zelandija, 2007). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)

Griuvėsiai **

Pagal Scotto B. Smitho romaną sukurtas filmas pasakoja apie grupę draugų, kurie atostogauja Meksikoje. Jų malonumus sudrumsčia vokiečių turisto prašymas padėti rasti dingusį brolį. Draugai atsiduria džiunglėse, archeologų kasinėjamuose paslaptinguose griuvėsiuose. Čia kažkas gyvena... Režisierius Carteris Smithas tvirtina, kad filmas nesulauks tęsinio, nes labiausiai knygoje jam patiko niūri pabaiga. Ji labai nustebino režisierių, todėl šis stengėsi, kad visas filmas atitiktų tą nuotaiką. Pagrindinius vaidmenis sukūrė Jonathanas Tuckeris, Jena Malone, Shawnas Ashmore’as, Laura Ramsey, Joe Andresonas (Australija, JAV, 2008). (Vilnius, Kaunas)

Karalienės sesuo **

Pagal Philippo Gregory romaną sukurtas Justino Chadwicko filmas nukelia į XVI a. Angliją, valdomą karaliaus Henriko VIII. Dvi seserys Boleyn – Ana (Natalie Portman) ir Marie (Scarlett Johansson) – rungiasi dėl karaliaus dėmesio. Seserys padarys viską, kad užkariautų jo širdį. Jų ginklais taps intriga ir išdavystė. Taip pat vaidina Ericas Bana, Kristin Scott Thomas, Jimas Sturgessas (D. Britanija, 2007). (Vilnius, Šiauliai)

Nakties klajūnai ***

Tomas (Keanu Reeves) yra Los Andželo policijos veteranas. Jis neteko savo žmonos ir yra kaltinamas policininko nužudymu. Dabar jis nusprendžia nutraukti ryšius su korumpuota sistema, kurios dalis buvo pats. Tomas kovos vienas prieš visus. Davido Averio filmo pagrindas – vieno garsiausių šių dienų amerikiečių rašytojų Jameso Ellroy („Juodoji orchidėja“, „Los Andželas. Slaptai“) romanas. Filme taip pat vaidina Forestas Whitakeris, Chrisas Evansas (JAV, 2008). (Vilnius, Klaipėda)

Pranaši pozicija ***

Kadaise perversmą kino pasakojime padarė Akiros Kurosavos filmas „Rasiomonas“, tą patį įvykį parodęs kelių jo liudininkų akimis. Režisierius Pete’as Travisas šį naracijos principą nusprendė pakartoti trileryje apie pasikėsinimą nužudyti JAV prezidentą per jo vizitą Ispanijoje. Filme rodomos penkių žmonių versijos. Tarp jų – prezidentą (William Hurt) saugantys specialieji agentai (Dennis Quaid, Matthew Fox), amerikietis turistas (Forest Whitaker), įsitikinęs, kad nufilmavo pasikėsinimą ir teroristą, televizijos žinių prodiuserė (Sigourney Weaver). Kai kiekvienas jų atskleidžia savo požiūrį, dėlionės dalys ima idealiai „sulipti“ ir tampa akivaizdūs šokiruojantys motyvai (JAV, 2008). (Vilnius, Kaunas, Šiauliai)

Prieš pakratant kojas ***

Milijardieriui Edvardui Koului turtus sukrovė jo korporacija. Karteris Čambersas yra automobilių mechanikas. Šie du pagyvenę vyrai visiškai nepanašūs. Tačiau juos jungia sunki liga – vėžys. Jie susitinka vienoje palatoje sunkiausią savo gyvenimo akimirką ligoninėje ir nusprendžia, kad turi dar šį tą bendra: paskutines savo gyvenimo akimirkas jie abu nori praleisti darydami tai, apie ką visada svajojo. Kartu jie išsirengia į jaudinančią kelionę, mokosi naudotis gyvenimo malonumais. Režisierius Robas Reineris sukūrė ne vieną populiarų filmą („Kai Haris sutiko Salę“, „Mizerė“). Naujame filme jis nusprendė iš arčiau pasižiūrėti į vieną amžinos jaunystės kultą išpažįstančios masinės kultūros tabu ir papasakoti apie senus žmones. Deja, unikalių aktorių Jacko Nicholsono ir Morgano Freemano duetas ne visada sugeba išgelbėti lėkštoką scenarijų (JAV, 2008). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)

Spaidervikų kronikos ***

Greisų šeima – Džaredas (Freddie Highmore), jo brolis dvynys Simonas, jų sesuo Melori (Sarah Bolger) ir visos trijulės mama (Mary-Louise Parker) – kraustosi iš Niujorko į nuo miesto gerokai nutolusį seną Viktorijos stiliaus namą, kurio savininkas yra Greisų dėdė Arturas Spaidervikas (David Strathairn). Negalėdama paaiškinti nuolat vykstančių ir vis keistesnių reiškinių, šeima pradeda įtarti, kad pokštus krečia Džaredas. Berniukas pats bando išsiaiškinti paslaptis (rež. Mark Waters, JAV, 2008). (Vilnius, Panevėžys)

____________________________

****** – šedevras, ***** – pasižiūrėti būtina, **** – geras filmas, *** – būna ir geriau, ** – jei turite daug laiko, * – niekalas

 

Parašykite savo nuomonę

Įrašykite skaičių: Trys šimtai dešimt
Vardas arba parašas:
El. pašto adresas:
Straipsnio vertinimas:

Kultūros kalendorius
nuo 2011 m. Kovo

PATKPŠS

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

Rodoma versija 81 iš 81 
6:02:27 Mar 7, 2011   
Jul 2008 Nov 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba