SEPTYNIOS MENO DIENOS

2008-04-18 nr. 798

7 MENO DIENOS

| Archyvas | Redakcija |


Pirmasis 
• Neringa Černiauskaitė
Ką jis man reiškia?
7

Savaitė 
 „Auros“ studijoje – šiuolaikinio meno jungtys ir jungtukai
• Kodėl vakaras uždaras?
• LMTA atšventė 75-erių metų sukaktį

Muzika 
• Aldona Eleonora Radvilaitė
Ir vėl „Sugrįžimai“
3
• Alina Ramanauskienė
Šimtametė „Linksmoji našlė“
14
• Apie konkursus, Skriabiną ir kitką3
• KONCERTAI

Dailė 
• Vytautas Michelkevičius
Migruojanti realybė
• Aistė Paulina Virbickaitė
Iš įvykio vietos
• PARODOS

Literatūra 
• VAKARAI

Tekstai 
• Krzysztofas Kieślowskis apie „Dekalogą“. Post scriptum3

Teatras 
• SPEKTAKLIAI

Šokis 
• Goda Dapšytė
Šiaurės ir Baltijos šalių šokio spalvos

Kinas 
• Lenkų kinas: stebuklai ir atmintis
• Siaubas būna poetiškas2
• Nepriklausomo Amerikos kino savaitė „Skalvijoje“
• Savaitės filmai
• KINO REPERTUARAS

Lincas – Vilniaus partneris 2009-aisiais 
• Festivalyje „Crossing Europe“ – ir Lietuvos filmai

Pastebėjimai 
• Paulina Pukytė
Kultūros olimpiada
31

Bibliografija 
• Bibliografinės žinios

Savaitė

„Auros“ studijoje – šiuolaikinio meno jungtys ir jungtukai

anonsai

[skaityti komentarus]

iliustracija
N. Bikulčiaus nuotr.

Išsiilgusius kažko nauja ir neįprasta Kauno šokio teatras „Aura“ kviečia balandžio 18–20 d. į savo kamerinę studiją (M. Daukšos g. 30a), kuri tomis dienomis virs tikra šiuolaikinio meno sintezės oaze – tris vakarus čia vyks šiuolaikinio meno renginių ciklas „Aura“ ir kiti demonai“(2).

Menininkų galvose nuolat kyla tokios kūrybinės idėjos, kurios neišsitenka tradicijų rėmuose – joms realizuoti prireikia neįprastų erdvių, kitokių formų, jungčių. Pasak „Auros“ vadovės ir choreografės Birutės Letukaitės, tai buvo stipriu stimulu toliau tęsti ir plėtoti šių metų vasario mėnesį sėkmingu ekspromtu startavusį šiuolaikinio meno renginių ciklą „Aura“ ir kiti demonai“, į kurį pasidalyti savo kūrybiniais ieškojimais ir atradimais menininkai kviečiami jau antrą, bet tikrai ne paskutinį kartą.

Šį kartą žiūrovai turės galimybę pamatyti Klaipėdos, Vilniaus ir Kauno menininkų sukurtus naujausius šiuolaikinio šokio spektaklius, performansus, muzikines ir poetines pantomimas, atskleisiančias netikėtas judesio, garso, vaizdo, kvapo jungčių prasmes, netradicinių erdvių galimybes.

Balandžio 18 d. 19 val. savo naujausius kūrybinius darbus „Auros“ studijoje pristatys trys uostamiesčio choreografės: Agnija Šeiko, Aušra Venskienė ir Daiva Palubinskaitė. Klaipėdos universiteto (KU) Menų fakulteto Choreografijos katedros dėstytoja A. Šeiko jau gerai žinoma Lietuvos šokio padangėje. Jos kūryba išsiskiria brandžia plastika ir savitu stiliumi, kuriam būdingos kontaktinio šokio interpretacijos bei netradiciniai scenografijos sprendimai.

A. Šeiko pristatys šokio spektaklį „Le Mariée“ („Nuotaka“), įkvėptą Prevert’o poezijos: „Aš nuėjau į senos geležies turgavietę ir pirkau grandines, sunkias grandines, tau, mano meile....“. Kompozicija sukurta kartu su talentingais ir perspektyviais šokėjais Dovile Binkauskaite ir Petru Lisausku. Pasitelkiant simbolius, įvaizdžius ir asociacijas, pasakojama apie dviejų žmonių meilę, kupiną ilgesio, kančios, pažinimo džiaugsmo ir aistros. Muzika – Tautvilo Gurevičiaus, kostiumai – Lilijos Larionovos. Spektaklio premjera įvyko pernai rudenį Klaipėdoje vykusiame šiuolaikinio meno festivalyje „Platforma“.

Gegužės mėnesio pabaigoje šis spektaklis reprezentuos Lietuvos šiuolaikinį šokį Frankfurte (Vokietija) pirmą kartą vyksiančioje „Europos šokio platformoje“.

Įspūdingus choreografijos darbus parodys ir jaunosios uostamiesčio choreografės, KU Menų fakulteto Choreografijos katedros absolventės – A. Venskienė bei D. Palubinskaitė, sėkmingai debiutavusios praėjusį rudenį Klaipėdoje vykusiame šiuolaikinio meno festivalyje „Platforma“.

Choreografė ir atlikėja A. Venskienė savo spektaklyje „A=B“ jautriai atskleidžia paauglystėje patirtus vidinius išgyvenimus: netikrumą, sumaištį, skausmingą savo tapatybės ribų ieškojimą, kupiną iliuzinių atradimų ir praradimų.

Choreografės D. Palubinskaitės spektaklis ,,Vieta, kurios nėra“, sukurtas pagal Kristijono Lučinsko muziką, užburia netikėtu erdviniu sprendimu. Tai trijų kūnų fantasmagoriškas judėjimas specialiame vandens baseinėlyje. Gluminanti šalčio ir gyvo kūno fizika. Socialiai aktuali tematika įprasminama ne tik kūno plastika, bet ir tekstine išraiška. Spektaklyje šoka D. Binkauskaitė, Modestas Milčius ir Simona Bladženauskaitė.

Balandžio 19 d. 18 val. įvairialypio talento menininkė Skaidra Jančaitė pristatys savo projektą „už išorės“, jungiantį muzikines pantomimas: „Vandens meditacijos“, „Mazgas“, „9 Jasenkų Antanuko sąnariai“ 9‘, „Malda“, poetinę pantomimą „Tai visai nejuokinga“, Vytauto Germanavičiaus kompoziciją „Double Takes“ ir personalinę fotoekspoziciją „Uždraustas ir pavojingas menas“.

S. Jančaitė – profesionali avangardinės, eksperimentinės, religinės, klasikinės ir šiuolaikinės muzikos atlikėja, ji taip pat kuria muziką, rengia personalines fotografijos, grafikos darbų parodas, domisi šokiu, tapyba, filosofija, literatūra. Menininkė dalyvauja įvairiuose muzikiniuose projektuose Lietuvoje ir užsienyje, yra gastroliavusi Danijoje, JAV, Kanadoje, Prancūzijoje, Slovėnijoje, Šveicarijoje, Rusijoje, kitose šalyse.

Balandžio 20 d. 18 val. bus pristatyti du judesio spektakliai-performansai, kuriuose dominuos jau vyriškas pradas. Spektaklyje „Kokio reikia?“ jaunasis choreografas ir šokėjas P. Lisauskas kartu su muzikantais – Eduardu Armonu (gitara) bei Nojumi Jurkumi (saksofonas) judesio ir muzikos improvizacija bandys atsakyti į trims vyrams iškilusį klausimą: „Kokio tau manęs reikia šiandien? O rytoj...“. Videovaizdas – Akvilės Anglickaitės.

Audiovizualinės poezijos spektaklis „Neliesk“ – tai jauno kūrėjo Jono Versecko bandymas ieškoti savitos sceninės kalbos jungiant šokį, gyvą muziką ir tekstą į vientisą kūrinį, pasakojantį apie jauną žmogų: „jo norą būti... su savimi... su kitu žmogumi... jei tik pavyks galėti...“. Kiekvienas pasirodymas – tai gyva temos interpretacija „čia ir dabar“, todėl kiekvienas spektalis – savotiška premjera. Vokalas – J. Versecko, groja Ilja Pikalovas (gitara).

Pirmą ir paskutinį renginių ciklo vakarą bus galima pamatyti ir Kauno šokio teatro „Aura “ miniatiūras. „Aura“ yra išugdžiusi puikius šiuolaikinio šokio atlikėjus, įvertintus Lietuvos ir užsienio kritikų. Teatro spektakliai, parodyti daugelyje tarptautinių festivalių, pelnė palankius teatrologų atsiliepimus ir tarptautinį pripažinimą.

Teatras nuolat bendradarbiauja su žymiais užsienio choreografais, inicijuoja įvairius edukacinius, šiuolaikinio meno sintezės projektus. „Auros“ vadovės Birutės Letukaitės surengtas pirmasis Lietuvoje tarptautinis moderniojo šokio festivalis jau tapo prasminga miesto tradicija, skatinančia modernaus šokio sklaidą ir turtinančia visos šalies kultūrinį gyvenimą.

„Aura“ tiki, kad naujasis jos projektas – šiuolaikinio meno renginių ciklas „Aura“ ir kiti demonai“ – taps dar vienu reikšmingu ir gaiviu kultūriniu proveržiu.

„Auros“ inf.

 

Parašykite savo nuomonę

Įrašykite skaičių: Trys šimtai dešimt
Vardas arba parašas:
El. pašto adresas:
Straipsnio vertinimas:

Kultūros kalendorius
nuo 2011 m. Kovo

PATKPŠS

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

Rodoma versija 81 iš 81 
6:02:23 Mar 7, 2011   
Jul 2008 Nov 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba