SEPTYNIOS MENO DIENOS

2007-02-23 nr. 744

7 MENO DIENOS

| Archyvas | Redakcija |


Pirmasis 
• Nes iš tolo vis šypteli mūza3

Muzika 
• Edmundas Gedgaudas
Tęsiasi pianistų vakarai
1
• Beata Leščinska
Akimirka amžinybėje
• Kamilė Rupeikaitė
Žodžių pynė Profesoriui
1
• Rita Aleknaitė-Bieliauskienė
Amžinas pavasaris
2
• KONCERTAI

Dailė 
• Vytautas Michelkevičius
Žvilgsnis į „Transmediale“
• Vidas Poškus
Meandrai erdvėje
• PARODOS1

Literatūra 
• Paskutinė Jurgos kelionė18
• Liūtas Mockūnas (1934–2007)
• VAKARAI

Teatras 
• Daiva Šabasevičienė
Tarp teatro ir reginio
1
• SPEKTAKLIAI

Kinas 
• Živilė Pipinytė
Filmai pragmatikams ir ne tik
• Liūdni ir drąsūs kino riteriai
• Erelių iš gretimo medžio gyvenimas
 Savaitės filmai1
• KINO REPERTUARAS

Vilnius - Europos kultūros sostinė 
• Nenugalimas miestas1

Pasaulyje 
• Paulina Pukytė
Rūgštus veidas
16

Anonsai 
• Šilutės rajono savivaldybės administracija skelbia

Bibliografija 
• Bibliografinės žinios

Kinas

Savaitės filmai

vasario 23–kovo 4

[skaityti komentarus]

Adomo obuoliai ****

Įvairių festivalių žiūrovų prizų pelnęs filmas – tai absurdo ir juodojo humoro kupinas pasakojimas apie amžiną gėrio ir blogio kovą. Režisierius Andreasas Thomasas Jensenas išgarsėjo kaip filmų „Vilburas nori nusižudyti“, „Mifune“ scenarijaus bendraautoris. ... Į kaimo bažnyčią resocializuotis atvyksta ką tik iš kalėjimo išleistas neofašistas Adamas. Pastorius Ivanas pasižymi gana keistu požiūriu į du kitus jam patikėtus nusikaltėlius – vagį Gunarą ir teroristą Halidą. Ivanas siūlo Adamui padaryti ką nors gera kitiems, kad ir iškepti obuolių pyragą. Tam tiks šventoriuje augančios obels vaisiai. Tačiau obelį užpuola kirminai, naikina paukščiai ir net žaibas. Pastorius tiki, kad tai šėtono darbas, o Adamas mano, kad visų nelaimių priežastis yra Dievas. Netrukus tikėjimo krizė ištinka ir pastorių... Tiksliai parašytas ir surežisuotas filmas, be abejo, pratęsia skandinavų kine Carlo Theodoro Dreyerio sukurtą ir Larso von Triero pratęstą pasakojimų apie naivius šventuosius ir tikrus stebuklus tradiciją. Vaidina Ulrichas Thomsenas, Madsas Mikkelsenas, Nicolasas Bro, Ali Kazimas, Paprika Steen (Danija, 2005). (Vilnius)

Karalienė *****

Filmas prasideda tą 1997 m. akimirką, kai karališkoji šeima sužino apie princesės Dianos mirtį. Tai buvo itin sudėtingas britų karūnai laikotarpis. Pirmoji šeimos reakcija – visi išvažiuoja į dvarą Škotijoje – sukėlė visuomenės nepasitenkinimą. Filmo pradžios epizoduose karalienės premjeru paskirtas jaunas politikas Tony Blairas bando įtikinti Elžbietą II, kad ji turi kreiptis į tautą, kuri nuoširdžiai išgyvena „širdžių princesės“ netektį. Situacija primena antikinę: karalienė saugo senas tradicijas, kuriomis abejojo nemėgstama marti Diana, tapusi žiniasklaidos numylėtine. Karalienė iš pradžių negali ir nenori suvokti, kad laikai pasikeitė. Ji nusileidžia, bet nepralaimi. Britų aktoriai sugeba puikiai atkurti ekrane savo buvusius valdovus, tačiau šįkart uždavinys sudėtingesnis: Helen Mirren vaidina valdančią karalienę Elžbietą II. Aktorė nekopijuoja Elžbietos, nors tiksliai atkuria jos gestus, judesius ar kalbos manierą. Mirren stengiasi atskleisti slaptus karalienės sielos kampelius, jos jausmus, parodyti vienatvėje išgyvenamą dramą. Išmintingą filmą apie monarchijos krizę sukūręs Stephenas Frearsas („Pavojingi ryšiai“) tiksliai montuoja autentiškus kronikos kadrus ir vaidybinius epizodus (D. Britanija, Prancūzija, Italija, 2006). (Vilnius )

Maži vaikai ***

Amerikiečių Čechovu vadinamo Tomo Perrottos bestselerio pagrindu sukurtas Toddo Fieldo filmas nukelia į šių dienų Amerikos didmiesčio priemiestį. Filmo herojai Sara (Kate Winslet) ir Bredas (Patrick Wilson) susipažįsta žaidimų aikštelėje, į kurią atvedė savo vaikus. Sara nesijaučia laiminga: ji nemyli dukrelės, jaučiasi svetima internetiniu seksu besidominčiam vyrui Ričardui (Gregg Edelman). Bredas – tikras nevykėlis, jis negali išlaikyti teisininko egzamino, prižiūri sūnų, o naktimis su draugais žaidžia futbolą. Jo žmona Ket (Jennifer Connoly) kuria dokumentinius filmus. Tarp Saros ir Bredo užsimezga romanas, kurį nutraukia kito kaimyno, pedofilija apkaltinto Ronio (Jackie Earle Haley), tragedija. Filmo intonacija ir herojų nusivylimai primena „Amerikos grožybes“, režisierius įtikinamiausias tada, kai stebi savo personažų mikropasaulį. Tačiau filmas tampa nepakeliamai pretenzingas, kai ima prikišamai aiškinti, kas yra gerai, o kas blogai. Bet Kate Winslet čia suvaidino vieną geriausių savo vaidmenų (JAV, 2006). (Vilnius)

Svajonių merginos ***

Detroitas, 7-asis dešimtmetis. Automobilių pardavėjas Kertis Teiloras (Jamie Foxx) svajoja apie karjerą muzikos versle, jis nori įkurti įrašų studiją, nes nujaučia, kad aušta naujos muzikos era. Jam reikia talentų, kuriuos galėtų sėkmingai parduoti. Tokiu produktu tampa vietiniame konkurse pasirodęs juodaodžių merginų trio – Dina (Beyonce Knowles), Lorela (Anika Noni Rose) ir pagrindinė vokalistė Efė (Jennifer Hudson). Joms pasiūloma dainuoti kartu su kylančia žvaigžde Džeimsu Erliu (netikėtai dramatiškas ir įdomus Eddie Murphy vaidmuo). Brodvėjaus miuziklo įkvėptas filmas rodo, kaip dramatiškai klostosi dainininkų likimai, kaip dėl sėkmės geriausios draugės gali išduoti viena kitą ir savo meilę. Filmo herojų svajonės išsipildo, tačiau už tai jiems tenka užmokėti didžiausią kainą. Keliems „Oskarams“ nominuotame Billo Condono („Kinsis“) filme apie meilę ir lojalumą, šlovę ir išdavystę daugiausia skamba 7-ojo ir 8-ojo dešimtmečių muzika (JAV, 2006). (Vilnius)

Šarlotės voratinklis ***

Silpniausias paršiukas Vilburas visiems tvarto gyventojams atrodo naivumo įsikūnijimas, tik ne vorui Šarlotei, kuri netikėtai susidraugauja su paršeliu. Tačiau jų draugystė nebus ilga, nes paršelio dienos suskaičiuotos. Šarlotė nusprendžia padaryti viską, kad išgelbėtų Vilburą. Voratinklyje ji „įmezga“ žodžius, kurie turės įtikinti fermerį, kad Vilburą verta išsaugoti. Visai šeimai skirtoje Gary Winicko pasakoje vaidina Dakota Fanning, o paršelį įgarsino Julia Roberts (JAV, 2006). (Vilnius, Kaunas, Šiauliai, Panevėžys)

________________________

****** – šedevras, ***** – pasižiūrėti būtina, **** – geras filmas, *** – būna ir geriau, ** – jei turite daug laiko, * – niekalas

 

Skaitytojų vertinimai


Parašykite savo nuomonę

Įrašykite skaičių: Trys šimtai dešimt
Vardas arba parašas:
El. pašto adresas:
Straipsnio vertinimas:

Kultūros kalendorius
nuo 2011 m. Kovo

PATKPŠS

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

Rodoma versija 80 iš 80 
6:00:02 Mar 7, 2011   
Jul 2008 Nov 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba