SEPTYNIOS MENO DIENOS

2007-09-28 nr. 770

7 MENO DIENOS

| Archyvas | Redakcija |


Pirmasis 
• Rasa Vasinauskaitė
Tegyvuoja mirusieji!
• Pasiūlyk idėją LUX šviesos festivaliui

Muzika 
• Beata Leščinska
Dedikacija Broniui Kutavičiui
• Aldona Eleonora Radvilaitė
Gabiausiųjų likimus lemia ne prizai
10
• Balys Vaitkus
Varžytuvėms pasibaigus
• Kamilė Rupeikaitė
Mitas konceptualiai
4
• KONCERTAI

Dailė 
• Justina Augustytė
Maži atradimai
• Savita ir atidi karta
• Sintezė – tai jungtis2
• Lietuvos ir Ukrainos šiuolaikinis menas pristatomas Lvove
• Interaktyvus C.A.L.V.I.N.O. projektas 1
• PARODOS

Literatūra 
• VAKARAI

Teatras 
• Vilmantas Juškėnas
Lėlių teatro kulinarija
• SPEKTAKLIAI

Kinas 
• Kasdienybės burtai6
• Kviečia Kauno kino festivalis
• Šešėlių gundymai
• „Kino pavasaris“ kviečia į Lotynų Amerikos kultūros dienas
• Vilniuje ispanų kino klubas3
 Savaitės filmai1
• KINO REPERTUARAS

Bibliografija 
• Bibliografinės žinios

Kinas

Savaitės filmai

rugsėjo 28–spalio 7

[skaityti komentarus]

Auklės dienoraštis ***

Pagal Emmos McLaughlin ir Nicolos Kraus bestselerį sukurtas Shari Springer Berman ir Roberto Pulcini filmas pasakoja apie neturtingą studentę Enę (Scarlett Johansson), kuri įsidarbina aukle Niujorko turtuolių šeimoje. Sugadinto ir kaprizingo vaiko mamai (Laura Linney) rūpi tik pirkiniai, jos vyrui (Paul Giammati) – pinigai ir karjera. Tačiau Enė turi ir savų problemų, susijusių su mokslais, meile ir santykiais su motina (JAV, 2007). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)

Avys žudikės **

Geriausi siaubo filmai yra tie, kurie prajuokina. Tai supranta režisierius Jonathanas Kingas, sukūręs siaubo filmą apie genetinį eksperimentą, pavertusį nekaltas aveles kraujo ištroškusiomis žudikėmis, terorizuojančiomis Naujosios Zelandijos fermerius. Vaidina Nathan Meister, Danielle Mason, Peter Feeney, Tammy Davis, Glenis Levestam (Naujoji Zelandija, 2006). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)

Edith Piaf. Rožinis gyvenimas **

Prancūzų dainos legendos gyvenimas sulaukė dar vienos kinematografinės versijos. Jaunas režisierius Olivier Dahanas nechronologiškai rodo dramatiškas audringo dainininkės gyvenimo akimirkas, vaikystę viešnamyje, polinkį į alkoholį ir narkotikus, nelaimingą meilę boksininkui Marceliui Cerdanui, ligas, išsekimą ir ankstyvą senatvę. Visai tai tarsi suartina filmo heroję su roko epochos stabais. Paraleliai pasakojama Edith Piaf tapimo didžia dainininke istorija, skamba specialiai filmui restauruotos jos dainos. Visas gausias filmo istorijas į vieną sulydo tiesiog pasiaukojimai savo heroję vaidinanti aktorė Marion Cotillard (Prancūzija, Čekija, D. Britanija, 2007). (Vilnius, Kaunas)

Meilės receptas ***

Vokiečių komedijos „Gražioji Marta“ perdirbinys. Virėja Keitė (Catherine Zeta-Jones) dirba prabangiame Manheteno restorane ir gyvenime jai svarbiausias yra darbas. Kiekvienas patiekalas jai turi būti tobulas. Tačiau jos perfekcionizmo laukia rimtas išbandymas. Tai naujas pavaldinys Nikas (Aaron Eckhart) – talentingas virėjas ir operos entuziastas, kurio gyvenimo būdas neigia Keitės prioritetus. Kitą išbandymą atneša sesers mirtis. Pas Keitę apsigyvena devynerių metų dukterėčia Zoi (puikiai debiutavusi filme „Mažoji mis“ Abigail Breslin), jai moteris nori sukurti tikrus namus. Keitei prireiks daug drąsos, kad pasiryžtų reikšti savo jausmus už virtuvės ribų (rež. Scott Hicks, JAV, 2007). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)

Nenugalėta širdis **

Filmas pasakoja 2002 m. Pakistane teroristų nužudyto „Wall Street Journal“ žurnalisto, karo korespondento Danny Pearle’o našlės Mariane istoriją. Po rugsėjo 11-osios Pearle’as turėjo aprašyti įvairias politines Pakistano jėgas bei pabandyti pasiekti šeichą, tiesiogiai susijusį su lėktuvą mėginusiu susprogdinti teroristu. Michaelo Wintebottomo filme pagrindinius vaidmenis sukūrė Angelina Jolie, Willas Pattonas, Danas Futtermanas (JAV, 2007). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)

Partneriai mirti **

Po to, kai jo partnerį su šeima užmušė garsus žudikas Rogas, FTB agentas Džekas Kraufordas trokšta tik keršto. Rogas nusprendžia išlyginti savo sąskaitas ir pradeda karą tarp dviejų tarpusavyje konkuruojančių Azijos mafijozų grupuočių – kinų „Triados“ ir japonų „Jakuzos“. Kai Džekas ir Rogas susiduria akis į akį, išaiškėja tiesa apie jų praeitį.

Režisieriaus Philipo G. Atwello filme pagrindinius vaidmenis sukūrė kovinių filmų žvaigždė Jetas Li ir Jasonas Stathamas. Taip pat vaidina Johnas Lone’as („Paskutinis imperatorius“), Steph Song, Kane Kosugis (JAV, 2007). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai)

Paslaptis iš praeities ***

Trys moterys – viena paslaptis: Ana ir jos dukterys. Anos gyvenimas artėja į pabaigą. Niekas nežino, ką jai teko patirti. Dukterys karštligiškai ieško gyvenimo prasmės, bet kartu ir bėga nuo to, kas jas ištinka: meilės, artumo. Jų istorijos nuolat susipina. Prisiminimas, apie kurį Ana niekam nepasakojo, sugrįžta, kad pakeistų ateitį.

Filmas sukurtas pagal Susan Minot knygą, bet filmo scenarijų jai padėjo rašyti garsiųjų „Valandų“ autorius Michaelas Cunninghamas. Filmo režisierius – vienas įdomiausių šių dienų operatorių Lajosas Koltai. Pagrindinius vaidmenis kūrė praeities ir dabarties žvaigždės Vanessa Redgrave, Meryl Streep, Glenn Close, Toni Colette, Natasha Richardson, Claire Danes (JAV, 2007). (Vilnius)

Simpsonų filmas ***

Legendinio animacinio serialo apie ekscentrišką amerikiečių šeimynėlę, išpažįstančią originalų gyvenimo būdą, kino versija. Simpsonai jos sulaukė po 18 metų, keturių šimtų serijų ir nesuskaičiuojamų apdovanojimų. Didelis ekranas pagaliau atskleis visą Homerio Simpsono kvailumo mastą (rež. David Silverman, JAV, 2007). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)

______________________

****** – šedevras, ***** – pasižiūrėti būtina, **** – geras filmas, *** – būna ir geriau, ** – jei turite daug laiko, * – niekalas

 

Skaitytojų vertinimai


Parašykite savo nuomonę

Įrašykite skaičių: Trys šimtai dešimt
Vardas arba parašas:
El. pašto adresas:
Straipsnio vertinimas:

Kultūros kalendorius
nuo 2011 m. Kovo

PATKPŠS

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

Rodoma versija 75 iš 75 
5:49:15 Mar 7, 2011   
Jul 2008 Nov 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba