SEPTYNIOS MENO DIENOS

2005-11-04 nr. 682

7 MENO DIENOS

| Archyvas | Redakcija |


Pirmasis 
• Lina Jakeliūnaitė
Sklandanti tapyba
1

Muzika 
• Tomas Kniukšta
Naujovių netrūko
2
• Živilė Ramoškaitė
Trys kūriniai – trys epochos
5
• Lapkričio "Bravissimo": Karmen, Ana Karenina ir kitkas
• Kviečia Šv. Kristoforo kamerinis orkestras
• Filharmonijoje koncertuos vienas populiariausių pianistų pasaulyje1
• KONCERTAI

Dailė 
• Skirmantas Valiulis
Ten būti čia
• Neringa Černiauskaitė
Tuštumos pilnatvė
4
• Aurelija Jasaitė
Tarp skaitmeninių saunų ir meno
2
• Monika Krikštopaitytė
Nacionaliniai tekstilės ypatumai
19
• PARODOS

Literatūra 
• VAKARAI

Teatras 
• SPEKTAKLIAI

Kinas 
• Aklas taperis
• Don Žuanas dėvi sportinį kostiumą1
• Virpanti laidos vedėjo širdis
• Pagrindinė VDFF programa
• "Scanorama 2005" kviečia į skandinavų kino puotą
 Savaitės filmai
• KINO REPERTUARAS

Pasaulyje 
• Eglė Rindzevičiūtė
Surištos moterys, brutali architektūra ir augalai
6
• Zeynep Devrim Gürsel
Atvirai, bet prikandus liežuvį
3

Anonsai 
• Kultūros ministerija priima paraiškas

Bibliografija 
• Bibliografinės žinios

Kinas

Savaitės filmai

lapkričio 4–13

[skaityti komentarus]

9-oji kuopa **

Per trumpą laiką lankomiausiu Rusijoje tapęs filmas sugrąžina į 9-ojo dešimtmečio pabaigą, kai Sovietų Sąjunga kariavo Afganistane. Iš pradžių rodomi kelių jaunuolių karo mokslai Ferganos slėnyje, paskui veiksmas persikelia į Afganistano kalnus. Filmo režisierius (suvaidinęs ir vieną pagrindinių vaidmenų – kuopos vadą) Fiodoras Bondarčiukas mokėsi iš geriausių amerikiečių karinio kino pavyzdžių. Tačiau "9-osios kuopos" turinys nostalgiškai sovietiškas: skirtingos patirties jaunuolius karo sunkumai priverčia pajusti tikros draugystės ir patriotizmo skonį, jie net tampa didvyriais. Nors likę gyvi po mūšio kalnuose kareiviai ir pasijunta išduoti, tai nieko nekeičia – Arturo Smolianinovo suvaidintas personažas filmo pabaigoje tvirtina, kad, nepaisant nieko, jie nugalėjo. Vaizdiniam filmo sprendimui atsiliepė ir Bondarčiuko – pripažinto videoklipų kūrėjo – patirtis: filme viskas ryšku, vaizdinga ir gražu, o patosas ir kraujas liejasi per kraštus. Taip pat vaidina Michailas Porečenkovas, Artiomas Michalkovas, Michailas Jefremovas, Stanislavas Govoruchinas, Aleksejus Serebriakovas (Rusija, 2005). (Vilnius)

Juvelyrų krantinė 36 **

Tas, kuris greičiau susidoros su Paryžiui siaubą keliančia žiaurių nusikaltėlių gauja, gaus lauktą paaukštinimą ir vadovaus Paryžiaus policijai. Taip prasideda žūtbūtinė dviejų policijos komisarų – Leo Vrinkso (Daniel Auteuil) ir Deniso Kleino (Gerard Depardieu) kova. Kleinas mano, kad leistinos visos priemonės. Jis visais būdais stengiasi sunaikinti Vrinksą ir tai, kas šiam brangu. Šis efektingo žiaurumo kupinas Olivier Marchalio filmas teigia, kad riba tarp policijos ir nusikaltėlių pasaulio yra labai trapi ir ji visai išnyktų, jei nebūtų tokių kaip Vrinksas. Filme taip pat vaidina André Dussolier, Valeria Golino, Roschdy Zemas (Prancūzija, 2004). (Vilnius)

Septyni nematomi žmonės ***

Kelerius metus kurto Šarūno Barto filmo pasaulinė premjera įvyko šiemet Kanų kino festivalyje, NVS ir Baltijos šalių kino festivalyje "Kinošok" (Anapa) juosta apdovanota Aleksandro Kniažinskio prizu už geriausią operatoriaus darbą. Veiksmas rutuliojasi Lietuvoje, Lenkijoje, Kryme. Juostos personažai – keturi vyrai, dvi moterys ir mergaitė. Kiekvienas jų su savo praeitimi atsidūrė gyvenimo užribyje. Vieni bėga nuo teisingumo, kiti – nuo savęs. Beviltiška jų kelionė, bėgimas nuo pasaulio negali nieko pakeisti. Vaidina Dmitrijus Podnozovas, Denisas Kirilovas, Aleksandras Jesaulovas (Lietuva, Prancūzija, Nyderlandai, Portugalija, 2005). (Vilnius)

Skrydžio planas **

Gedulą po vyro mirties išgyvenanti moteris kartu su šešerių metų dukrele atsiduria milžiniškame lėktuve, skrendančiame iš Berlyno į JAV. Moteris užsnūsta, o kai atsibunda, dukters šalia nėra. Baisiausia, kad niekas iš keleivių ir stiuardesių mergaitės nematė. Herojei įtartini atrodo visi – ir keleiviai arabai, ir lėktuvo įgula. Roberto Schwentke’s filme pagrindinį vaidmenį sukūrė po dvejų metų pertraukos į ekranus grįžusi Jodie Foster, jos partneriai – Seanas Beanas, Peteris Sarsgaardas bei mažoji Erica Christensen (JAV, 2005). (Vilnius, Klaipėda)

Vargšai giminaičiai **

Vienas populiariausių šių dienų rusų aktorių Konstantinas Chabenskis vaidina Ostapą Benderį, Chlestakovą ir Čičikovą kartu sudėjus, nes jo herojus suranda 154 būdus garbingai atimti pinigus iš gyventojų. Gyventojai šiuo atveju – iš JAV ir Kanados. Turtingi žydai ir jų palikuonys susirgo nostalgija ir nusprendė rasti savo dar prieš Antrąjį pasaulinį karą paliktus gimines ir kapus. Už tarpininkavimą jie ir moka Chabenskio herojui. Tačiau keturi klientai atvyksta ne į miestelį Golutviną, kur vokiečiai per karą su žeme sulygino kapines, o į kaimyninį Golotviną, kur svetimi žmonės apsimeta jų giminėmis. Filmą sukūręs Pavelas Lunginas yra specifiškas režisierius: nuo pat pirmojo filmo "Taksi bliuzas" jis pardavinėjo Vakarams jų pačių įsivaizdavimo apie Rusiją strereotipus, tačiau dabar suprato, kad daug naudingiau orientuotis į vidaus rinką. Todėl neatsitiktinai "Vargšai giminaičiai" šiemet pelnė pagrindinį Rusijos filmų festivalio "Kinotavr" (Sočis) prizą. Taip pat vaidina Sergejus Garmašas, Leonidas Kanevskis, Natalija Koliakanova (Rusija, 2005). (Vilnius)

Legenda apie Zoro **

Praėjo daug metų nuo "Zoro kaukėje" parodytų įvykių. Donas Alechandras de la Vega, arba Zoro, turi sūnų, kuris visai nieko nežino apie antrąją tėvo tapatybę. Tarp Alechandro ir jo temperamentingos žmonos Elenos atsiranda įtampa, nes Elena tampa kito vyro geismų objektu. Prie viso to dar prisideda didžiųjų žemvaldžių rezgamas sąmokslas nuversti demokratinę Kalifornijos valdžią. Tad netrukus Zoro turi daug darbo, bet nesnaudžia ir jo žmona, todėl filmas kartais visai pelnytai vadinamas "Ponas ir ponia Zoro". Martino Campbello filme pagrindinius vaidmenis sukūrė Antonio Banderasas, Catherine Zeta-Jones, Rufusas Sewellas ("Nuodėmių miestas") ir Adrianas Alonso (JAV, 2005). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai)

 

Parašykite savo nuomonę

Įrašykite skaičių: Trys šimtai dešimt
Vardas arba parašas:
El. pašto adresas:
Straipsnio vertinimas:

Kultūros kalendorius
nuo 2011 m. Kovo

PATKPŠS

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

Rodoma versija 82 iš 82 
5:48:38 Mar 7, 2011   
Jul 2008 Nov 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba