SEPTYNIOS MENO DIENOS

2008-05-16 nr. 802

7 MENO DIENOS

| Archyvas | Redakcija |


Pirmasis 
• Tulpės ir rožės34

Muzika 
• Violeta Tumasonienė
Muzikos mokslas šiandien
2
• Lina Navickaitė
Helsinkio festivalio viršukalnės avansu
1
• Neskelbtas Anatolijaus Šenderovo muzikos festivalis
• Vilniaus festivalio geografinės ribos plečiasi1
• Kauno styginių kvarteto edukacinis projektas
 Jaunieji baleto šokėjai namo grįžo su apdovanojimais
• KONCERTAI

Dailė 
• Rima Povilionytė
Tarpdisciplininė moteris
5
• Domas Noreika pagal Domą Noreiką5
• Jonavoje svarstomas milžiniško paminklo projektas9
• PARODOS

Literatūra 
• VAKARAI

Teatras 
• Scenoje – Romaino Gary kūrinys1
• Birutės Mar „Meilužis“ Izraelyje
• Netekome aktoriaus Prano Piauloko (1945–2008)
• Sigito Parulskio „Keltininkas“ OKT
• Alessandro Baricco „Šilkas“ – teatro kalba2
• SPEKTAKLIAI

Naujosios dramos akcija 
• Dorota Masłowska
Du vargšai rumunai, kalbantys lenkiškai

Kinas 
• Ką veiksite šiąnakt?
• Krzysztofo Kieślowskio „Dekalogas“ dabar
• Šimtasis Nekrošiaus „Otelas“ – Rumunijoje1
• Savaitės filmai1
• KINO REPERTUARAS

Festivaliai 
• Neužšąlanti kultūra

Pasaulyje 
• Kodėl pyksta kultūringi europiečiai?1

Diskusijos 
• Paulina Pukytė
Laiškai iš rūsio
13

Anonsai 
• Europos menų mokykla

Bibliografija 
• Bibliografinės žinios

Muzika

Jaunieji baleto šokėjai namo grįžo su apdovanojimais

kronika

[skaityti komentarus]

Balandžio 28 – gegužės 3 d. Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyriaus dvyliktokai Margarita Simonova, Vaida Šniurevičiūtė (mokytoja Beatričė Tomaševičienė) ir Voitechas Žuromskas (mokytojas Petras Skirmantas) dalyvavo Šiaurės šalių ir Baltijos valstybių jaunųjų baleto artistų konkurse, kasmet vykstančiame Moroje, Švedijoje.

M. Simonova konkurse šoko variaciją iš baleto „Esmeralda“ ir P. Skirmanto sukurtą choreografinę kompoziciją „Amazonė“; V. Šniurevičiūtė parengė Princesės Florinos variaciją iš „Miegančiosios gražuolės“ ir Gamzati variaciją iš „Bajaderės“, V. Žuromskas – variacijas iš baletų „Silfidės“ ir „Gėlių šventė Džencane“.

Iš keturiasdešimties dalyvių, suskirstytų į jaunesniųjų ir vyresniųjų grupes, į konkurso finalą pateko penkiolika, tarp jų – visi trys jaunieji Lietuvos šokėjai. Vyresniųjų (19–21 m.) grupėje besivaržiusi M. Simonova kartu su Norvegijos šokėja Candela Ebbesen pelnė teisę dalyvauti Tarptautiniame jaunųjų baleto artistų konkurse Grase (Prancūzija).

Jaunesniųjų (15–18 m.) grupėje apdovanoti švedė Grete Sofie Nybakken (I vieta), latvė Jolanta Lubeja (III vieta) ir V. Žuromskas (II vieta), jis taip pat pakviestas dalyvauti baleto konkurse Grase.

Konkurse tradiciškai dalyvauja Švedijos, Norvegijos, Islandijos, Suomijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos jaunieji šokėjai.

Šiaurės šalių ir Baltijos valstybių jaunųjų baleto artistų konkurse 2002 m. yra dalyvavusios Baleto skyriaus moksleivės Jurgita Dronina (II vieta) ir Olesia Pavliukevič (III vieta); 2005 m. antrą vietą šiame konkurse užėmė Rūta Pipinytė, o 2006-aisiais pirmą premiją, žiūrovų simpatijų ir Nils-Åke Häggboms prizus pelnė Kristina Gudžiūnaitė.

H. Š.

 

Parašykite savo nuomonę

Įrašykite skaičių: Trys šimtai dešimt
Vardas arba parašas:
El. pašto adresas:
Straipsnio vertinimas:

Kultūros kalendorius
nuo 2011 m. Kovo

PATKPŠS

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

Rodoma versija 86 iš 86 
5:47:47 Mar 7, 2011   
Jul 2008 Nov 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba