Slaptai.Lt

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
                                     Ekonomika ir finansai

Bankai, verslas, pinigai, monopolistaiKaip Amerika įveikė baisiąją depresiją

El. paštas Spausdinti

Ruzveltas_1Lietuvoje vis dar esama “išminčių”, kurie šventai įsitikinę, jog tik laukinis kapitalizmas – efektyviausias vaistas nuo skurdo, nedarbo, ekonominių suiručių bei krizių.

Suprask, valstybė turi kuo mažiau reguliuoti ekonominius procesus, privalo kuo daugiau pramonės perduoti į privačias rankas.

Taip pat privalo esą netrukdyti privatiems bankams elgtis taip, kaip jie tik sumanysią esant reikalinga. Niekas nesiginčija: privati iniciatyva – puikus dalykas.

Tačiau šiandieninė pasaulinė ekonominė krizė išryškino vieną skaudžią tiesą: nūnai geriausiai gyvena tos valstybės, kurios sumaniai derina privačią nuosavybę su valstybinės nuosavybės elementais.

Komentarai (Skaitytojų komentarai)
Skaityti toliau...
 

Šiuolaikinės vergovės grimasos

El. paštas Spausdinti

pozela_mitingasPremjeras A.Kubilius svajoja apie nė 10 proc. nesieksiantį nedarbo lygį jau šiemet.

Net jeigu premjero stiklinėje liktų tik lašas ant dugno, jam toji stiklinė vis tiek atrodytų apypilnė. Toks įspūdis susidaro pasiklausius Vyriausybės vadovo prognozių. Nedarbo lygis Lietuvoje šiemet gali sparčiai mažėti tik dėl vienos priežasties. Dėl tos pačios, dėl kurios jau dabar auga “Komisaro Rekso” serijų ir vokiečių kalbos kursų populiarumas. Tai – nuo gegužės atveriama Vokietijos darbo rinka.

Komentarai (Skaitytojų komentarai)
Skaityti toliau...
 

Apgaulingi “Lelijos” žiedai

El. paštas Spausdinti

lelija_ziedaiAB “Lelija” generalinė direktorė Genė Zaveckienė pastaraisiais metais pelnė du apdovanojimus. 2009 m. lapkritį Prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo ją “Lietuvos metų verslininkės/vadovės” prizu. Pernai gruodžio 21 d. prie Prezidentūros Samdomų darbuotojų profesinės sąjungos ir Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo surengtoje protesto akcijoje buvo pristatytas G.Zaveckienei skirtas simbolinis ordinas “Už sėkmingą vergų darbo organizavimą” (riestainis su grandine). Šia akcija norėta atkreipti visuomenės ir Prezidentės dėmesį į “įmonės Rokiškio filiale klestintį darbuotojų išnaudojimą, kuris pasiekė civilizuotam žmogui sunkiai suvokiamą ribą”.

Komentarai (Skaitytojų komentarai)
Skaityti toliau...
 

Estija – tvaraus atsigavimo kelyje

El. paštas Spausdinti

estijaŠiandien paskelbti pirminiai Estijos BVP rezultatai: paskutinįjį praėjusių metų ketvirtį Estijos ekonomika išaugo 6,6  proc., kai mes prognozavome 4,7 proc.

Pagrindinė įspūdingo Estijos ekonomikos atsigavimo priežastis buvo geri eksporto rezultatai. Remiantis išankstiniais duomenimis prekių eksportas paskutinįjį ketvirtį palyginamosiomis kainomis išaugo daugiau kaip 50 proc.  Estijos eksportas praėjusiais metais pasiekė įspūdingus rezultatus, kurie pranoko Baltijos regiono kaimynes – Lietuvą ir Latviją, bei su kaupu atsvėrė lėtesnį vidaus paklausos augimą.

Komentarai (Skaitytojų komentarai)
Skaityti toliau...
 

Latvijos ekonomikos atsigavimas tęsiasi

El. paštas Spausdinti

Latvijas_herbasPaskutinį praėjusių metų ketvirtį Latvijos ekonomika rodė sparčius augimo tempus. BVP paskutinį ketvirtį palyginti su 2009 m. atitinkamu laikotarpiu augo 3,7 proc.

Tai 0,5 proc. sparčiau nei prognozavome mes (3,2 proc.), bet 0,3 proc. lėčiau nei „Bloomberg“ agentūros apklausiamų ekonomistų vidurkis (4,0 proc.).

Remiantis mūsų modeliu ekonomikos augimo paspartėjimas praėjusių metų pabaigoje buvo nulemtas ne tik gerų eksporto rezultatų, bet ir atsigaunančios vidaus paklausos.

Komentarai (Skaitytojų komentarai)
Skaityti toliau...
 


Puslapis 1 iš 12

Videostudija

Fotogalerija

Tautos ir likimai


Žymėti ir dalintis
Reklaminis skydelis

Statistika

Portalo lankytojai iš viso atvertė puslapių : 1599064
Dabar lankosi:  svečių - 41 
Tinklink baneris
       Butu nuoma
       eSports zaidimai
       Butų remontas
       Apsaugos sistemos

      PASIEKIMAI


       Personalas.net
       Milijonieriaus testas
       Darbas, darbo!
       Permainų knyga
Rodoma versija 77 iš 128 
1:10:29 Feb 28, 2011   
Jun 2008 Oct 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba
http://www.slaptai.lt/