ŠIAURĖS ATĖNAI

Šiaurės Atėnai. 2004-02-07 nr. 687

| Spausdinti | Archyvas | Redakcija |

SIGITAS PARULSKIS. Imobilizacija (52) • "Šiaurės Atėnų" redakcija sveikina skaitytojus (ir truputį save) su dar vienu savaitraščio gimtadieniu ir labai linki (48) • JONAS JACKEVIČIUS. Spektaklis Romoje (3) • "Šiaurės Atėnai" – daugiau negu laikraštis (29) • NEIL WILLS. Mohavio telefono būdelė (6) • GINTARAS BERESNEVIČIUS. Modernybės paraštėse (30) • SIGITAS GEDA. Septyniolika brulijonų (9) • RŪTA TAUKINAITYTĖ. Dialogas "Maldyje" (11) • JURGA ARMANAVIČIŪTĖ. Apie gylį ir plotį (4) • MARK COUSINS. Knyga ar filmas? (3) • VYGANTAS VAREIKIS. Prie Baltijos (22) • NOMEDA GAIŽIŪTĖ. Du nauji karoliukai vilko dantų vėriniui (3) • Pasakoja JUZĖ ŠIDLAUSKIENĖ, gimusi 1908 m. Grendavės kaime, Onuškio parapijoje, Trakų apskrityje. "Gyvenau kap ancis an vandenio" (19) • SAULIUS MACAITIS. "Vienos dienos kronika" (1) • JURGIS JANAVIČIUS. Vasara su Cezariu (4) • Karaliai (6) • mano laiškas tau (160) •

"Šiaurės Atėnų" redakcija sveikina skaitytojus (ir truputį save) su dar vienu savaitraščio gimtadieniu ir labai linki

[skaityti komentarus]

Eilinio gimtadienio proga nėra prasmės apžvelgti nuverstus kalnus arba muštis į krūtinę dėl netesėtų pažadų. Keturiolikta žmogaus gimimo diena, nepaisant įvairių problemų, susijusių su hormonais ir to nenorinčiais suprasti tėvais, dar nėra didelis įvykis, o štai tokiems reiškiniams kaip laikraščiai ar žurnalai kartais gali būti ir gili senatvė, o kartais – ir apskritai paskutinis atodūsis. Kad ir kaip būtų neskoninga tokią dieną šnekėti apie pinigus, bet tenka apie juos užsiminti.

Mūsų savaitraščio padėtis "skęstančiųjų" "Nemuno", "Krantų" ir "7 meno dienų" atžvilgiu yra kur kas geresnė: šiais metais dar gavome paramos (kad jos trūksta ir normaliems atlyginimams, ir padoriems honorarams, šį kartą neverkšlensim), tačiau nesame tikri, ar gausime kitąmet. Todėl kyla mūsų "gerosios" padėties dviprasmiškumas: negalime tylėti, matydami uždaromus kultūrinius leidinius, bet drauge negalime ir labai purkštauti, kandžioti ranką, duodančią mums pinigų. Taigi dūsaujame kolegų šermenyse, bet stengiamės tai daryti ne per garsiai, džiaugiamės, kad kapstomės, bet labai santūriai, nes mūsų galvose nuolat sukasi minties "šiandien jūs, rytoj – mes" šešėlis, keiksnojame sunkius laikus kultūrai, bet gana abstrakčiai, be konkretaus adresato. Juolab kad lėšas skirstantys fondai, kad ir kokie jie būtų, nėra tiesioginiai cinizmo, vyraujančio ne tik valdžios sluoksniuose, bet ir apskritai visuomenėje, kaltininkai. Tiesą sakant, dabar jau nebeaišku, ar visuomenė gauna valdžią, kokios nusipelniusi, ar atvirkščiai – valdžia pasigamina savęs vertą, sau patinkančią visuomenę.

Politinis cirkas, pastaruoju metu linksminantis piliečius, labai tinkamai iliustruoja minėtuosius paradoksus, dar daugiau – akivaizdu, kad mąstančių žmonių vis mažėja, jie tampa nemadingi, ir tai visų pirma – neraštingumo problema. Sokratas Atėnuose, matydamas vyraujančią tvarką, kai kiekvienas gali patekti į valdžią, nes viską lemia ne sugebėjimai, o rinkimai, ėmėsi ugdyti mąstantį politinį elitą. Politinės kultūros (arba – politikų kultūringumo) būklė Lietuvoje prognozuoja ką kita – galbūt Mao Dzedungo "kultūrinę revoliuciją"?

Būtų beprotybė arba nesaikinga puikybė tvirtinti, kad be mūsų ar be kitų savaitraščių kultūra žlugs. Baisiau yra tendencijos: įvaryti kultūrininkams kompleksą, kad jie tėra prašytojai, kad jų veikla priklauso tik nuo kažkieno malonės. O pasiūlymai kultūros produktų kūrėjams konkuruoti su hipermarketais – apskritai nepadorūs, vulgari nešvankybė. Dievaži, tai žemina.

Skaitymo, rašto plačiąja prasme kultūra tiesiogiai ir neatšaukiamai susijusi su žmogaus mąstymu, intelektualumu, su estetinio skonio formavimu, lavinimu, su jo subtilumu, erdvumu ir rafinuotumu. Naivu tai priminti XXI amžiaus pradžioje, tačiau, matyt, toks jau prie kultūros prilipusių žmonių likimas. "Kasdien į karą", kaip sakė nuolatinis "Šiaurės Atėnų" autorius Jurgis Kunčinas.

Taip, labai gerai, kad dar remiamos knygos, bet gali ateiti laikas ir joms. Be to, knygos taip pat turi iš kur nors atsirasti, ir pirmiausia jas (jų ištraukas, fragmentus ar – plačiau žvelgiant – būsimos knygos autoriaus ranką) galima patikrinti kultūrinėje spaudoje. Kalbos, kad Lietuvai reikia vieno, bet gero kultūros leidinio – absurdiškos. Paskui Lietuvai gali užtekti vieno rašytojo, vieno kritiko, vieno kompozitoriaus, vieno muziejaus, ministro... ir ministrų per daug, juk būtų daug patogiau vienas, bet geras. Viena politinė partija – apskritai dieviška.

Galima žvelgti ir moderniau – kam reikalingi popieriniai leidiniai, jeigu yra internetas. Gali būti, kad neilgai trukus taip ir bus – liks tik internetiniai leidiniai. Vis dėlto tai jau bus kita, kitokia kultūra, ekrano plokštumos kultūra, praradusi trimatės erdvės, daiktiškumo dimensijas. Geriau tai ar blogiau – priklauso nuo kriterijų, nuo pasirinkto atskaitos taško. Pasinaudodamas proga, noriu perspėti mūsų skaitytojus, kurie savaitraštį skaito tik internete: tai viso labo tik kopija, tik atspindys, mes leidžiame gyvą laikraštį, kurį galima paliesti, pauostyti, mes vis dar gaminame daiktą ir tai yra pagrindinis mūsų uždavinys.

Galbūt šie samprotavimai labai archajiški, iš tolo trenkiantys naftalinu, griūvančios hierarchinės kultūros ilgesiu, galbūt, tačiau tokios kultūros būta, tai nėra raudojimas prie kenotafo.

Ne tekstas, o tiesiog tostas... Taigi linkiu mūsų savaitraščio skaitytojams dar pakentėti su mumis šiuos metus, keikti mus, patarinėti mums ir kartais, bent niekam nematant – paglostyti.

Redaktorius

 

Kultūros kalendorius
nuo 2011 m. Sausio

PATKPŠS

 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31  

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28  

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

 

Skaitytojų vertinimai


12500. ėĖ2004-02-09 01:06

baikit stenėti, tuštumos nebūna - nebent patys pasidarysit, kaip visokie ten "elitai" su runkeliškom pavardėm 

-- gal laikas pradėti kokį ten Kuolį (etaloninis runkelis) gerų manierų ir pamokyti kas yra vakarų civilizacija (demokratija, tolerancija, laisvė, privatus gyvenimas, laisvas verslas (visiems o ne spec. kuoliams) ir t.t.)


12512. Gvntj2004-02-09 10:36
Sveikinam sveikinam abi redakcijas su gimtadieniais:) Gerb. redaktoriau, mes skaitome ir popierinį, ir elektroninį, ir pripeckiojame paraštėse ir ten, ir ten (tik ant popierinio kiek nešvankiau - nes ten dar ir piešti galima:))). Popierinį labai gerai šeštadienio rytais "pasiguldyti" į lovą, o elektroninį - perversti darbo dienomis atokvėpio minutę, kai darbdavio akys ne į tavo, o į svetimą pakaušį įsmeigtos:) Puiki koreliacija išeina. Nesijaudinkit.

12515. Aš irgi....2004-02-09 10:58
Savaitgalinis ŠA skaitymas šioks toks ritualas, o patikusios mintys internete bau atrodo vėl kitaip.

12516. Lorca2004-02-09 11:07
Magiškas skaičius yra septyni:)Galėčiau palinkėti,kad pradėkite savo darbus septintadieniais ir sėkmė ims "persekioti" Jus:) Su Gimtadieniu,mielas laikrašti:)

12520. Ruta2004-02-09 11:31
Gimtadieniai ant gimtadienių;)) Noriu pasakyti, kad MYLIU ir Atėniškius ir komentatorius;)) laikykitės:)) kad sektųsi ir galėtumėte save realizuoti, o mes skaitysim, skaitysim, ginčysimės, pyksimės, girsime, dėkosime:))

12533. lietuvis2004-02-09 14:07
po velnių, visa žmonija ritasi į savo runkeliško gyvenimo išmatų, šūdiną serialinių pasaulių, supuvusios kapitalistinės papų popų kultūros duobę. kas darosi ? kodėl po galais nyksta paskutiniai kultūriniai saulės spinduliai ? kas gamina, siunčia audros debesis, idant visos samonigos būtybės paskęstų tamsoje ir kam to reikia ? štai kur yra tikrieji apokalipsės pranašai. štai kas pasiglemž milionus sielų, supūdys šūdų cisternose, išraus medžius iš jų amžinosios dirvos su visomis šaknimis, jei tokios dar likusios pas ką... ištisos tautos bus sunaikintos, ištisi kontinentai sulyginti, nušluoti, išdžiovinti, apdoroti iškastruoti, paruošti... 666 atėjimui. milijonai besmegenių robotų masturbuosis pagal kažkieno dūdą, kaip dvarfai kraus pinigą, tam, kad gauti lašelį supuvusio šūdino gaivalo ir visa tai tęsis kol liks bent viena sąmoniga keulė, o kada iš jos žarnų padarys kraujinius vėdarus, sprogs saulė, prieš tai dar suskambėjus dangiškiems kornetams. vien tik kraujas, šudas ir vėmalas aplink mane, štai ką regiu po pernykščiu sekančio tukstantmečio, kadaise žmonėmis vadintų išsigimėlių, liepsnojančiu gerovės židiniu. Aš pasakiau viau.

12536. Rūta2004-02-09 14:16
nu, klausyk Lietuvi, baik čia...apima ir mane kartais tokios mintys, bet.....vienintelė išeitis pasipriešinimo tam-daryti priešingai, pagal save, kaip Tau atrodo ir jei turi Tavo požiūrio pasekėjų-pirmyn...

12537. zemaitis2004-02-09 14:28
Sveikinu laikrasti ir uz jo esanti kolektyva. Neisivaizduojat (nors, gal ir isivaizduojat:), koki poveiki darot jusu nuolankiam sios zinutes autoriui. Visada laukiu SA. Aciu.

12550. Ežiukas rūke2004-02-09 16:06
Gyvuokit, ir mums, skaitytojams, gyvasties savo buvimu suteikit.
Man regis, ir tokia proga visagalintiems, bet, deja, negeranoriškiems "kultūros meistrams", valdantiems fondus, reikia sušukti: ŠALIN RANKAS NUO KULTŪRINĖS SPAUDOS.
Vieni gviešiasi užtvenkti Nemuną, kiti - "Nemuną". O juk kadais buvo pasakyta: "Nebeužtveksi upės bėgimo..." Ir, tai svarbiausia, tuo visi tikėjome.
Gerai, kad "Šiaurės Atėnų" žmonės tuo dar tiki. Prastai, kad savaitraščio skaitytojai nesupranta, jog ir nuo jų aktyvumo (prenumeravimo) priklauso, ar visi drauge švęsime ir penkioliktąjį ir visus kitus "ŠA" gimtadienius.

12563. Nagine2004-02-09 18:49
O juk paglostom, paglostom - viešai ir niekam nematant, negi nejaučiat? Jei taip, gerb.red., tai ženklas nekoks: dvasinė imobilizacija,perseveracija, desensibilizacija, derealizacija et ctr.gresia. Jei rimtai, tai užuot virkavę gal bendrom jėgom paieškom medžiaginių ŠA rėmimo galimybių? Tarkim: kiekvienas pilietis 2 procentus iš mokamų valstybei mokesčių savo noru ir nuožiūra gali skirti įvairiems fondams, įstaigoms ir pan. Tai gal norintys ( manau jau bent mūsų tarpe tokių rastusi) juos galėtų skirti ŠA? Reikia ŠA, jei tik įmanoma, atitinkamus popierius susitvarkyt, sąskaitėlę atvert ir paskelbt nepasidrovėt.

12566. Ruta2004-02-09 19:03
gerai, kai yra kas konkreciai galvoja, ka daryti. geras pasiulymas, nagine.Dar beliks didinti kaina prenumeratos ir pardavinet brangiau, o apskritai reiktu surengt pjarcikam gera akcija, bet kas tau prasides su literatais:)) gal redakcijos zmones pagalvotu, kaip isreklamuoti placiau leidini? juk kai gauni parama ir nereikia galvoti, kaip keisti ivaizdi, kurti reklama, tai ir stovima vietoj. Plati diskusija tuo klausimu yra anos savaites 7 dienu komentaruose.

12568. muzikantas2004-02-09 19:28
....man kyla šiokie tokie prisiminimai..... kas prisimena kas buvo Šiaurės Atėnų įkūrėjas?

12569. kava :-) 2004-02-09 19:48
Ilgiausių metų!!! Ta proga ne tik linkiu visokeriopos ištvermės:)), minčių įvairovės, įdomių tekstų ir ištikimų skaitytojų, kurių skaičius vis augtų, bet ir pasižvalgiau, ką gi simbolizuoja tas Jūsų paauglystės metų skaičius. Tai va, anot krikščioniškos simbolikos, 14 - gėrio ir gailestingumo skaičius, pagalbos nelaimėje (14 pagalbininkų) ir globos (14 angelų sargų).

12580. Artūras iš Vilniaus2004-02-10 01:34
to naginė 12563 - dar per anksti. Kaip patirtis parodo paskubinsi tai sužlugdysi ir save ir idėją - reikia būt labai atsragiam - pažiūrėkit kokį farsą padarė konservatoriai su savo gero norėjimu. Bet diskutuoti gal jau ir reiktų, nes ŠA - tai vienintelė neprovinciali rašliava.

Kažkodėl prisimenu Didyjį apologetą Vildžiūną, kuris nustebęs -- kodėl purkštauja litovscai apsikarstę mobiliais ir su automobiliu, ir Nuostabųjį Šatėnietės (Žiemos berods) mobiliojo palyginimą su lašelinę, o vairą su gelbėjimosi ratu. Jums neatrodo, kad pvz. Literatūra ir Menas yra tapęs dideliu dideliu provincializmo bastionu (ar su Teišerskyte ar su Vildžiūnu) - o gal ir su ŠA atsitiks panašiai? Pažiūrėkim ...

12601. kvakša :-) 2004-02-10 08:56
Sveikinu savo mielą laikraštį.

12605. liamas2004-02-10 10:50
kvakša ačiū

12607. avis2004-02-10 11:03
Ačiū, kad esate, ŠAtėnai. Be Jūsų būtų taip gūdu tuose užusieniuose... Sveikiju ir linkiu!

12611. Šiaip2004-02-10 12:23
Sveikinu, sveikinu! Galime ir mes, skaitytojai, prisidėti prie laikraščio populiarinimo, pvz., padovanoti ŠA prenumeratą draugams ar pan.

12623. Arle2004-02-10 14:07
Aš be galo pritariu Jums, Sigitai. Baisu, kai kultūra turi įrodinėti, kad ji vertinga, reikalinga. Dabar dažnai būsi priremtas klausimo: "Kam? Kam jos reikia? Ką ji duoda?" Tada pasidaro graudu ir apskritai nebesinori ką nors aiškinti... Galutinai susinervini, kai griebiamasi "hipermarketų" argumento - neva kultūra turėtų būti toks pat greitam vartojimui skirtas produktas, teikiantis greitą pasitenkinimą. O jei tam reikia įdėti daugiau pastangų, tai jau vargina. Ir žmonės sako - ne, ačiū, mums nereikia kultūros. Aš asmeniškai būtinai nusiperku popierinį teksto variantą - tiesiog taip širdžiai mieliau. Tikiuosi, kad visgi šio savaitraščio neištiks liūdnas kitų kultūrinių laikraščių likimas. Sėkmės.

12628. burrkakazaka2004-02-10 15:15
neįsivvaizduoji, arle, kaip suunkuu tas laikrastis daryti, ir labai aciu kad pac/pati tą suprrannti; riba, po kurios nebėraa laikraščio, cia pat; miksnis niksnis

12630. Upė2004-02-10 15:31
a tū dūrnas...? Myliu SA

12641. camus2004-02-10 16:56
Sveikinu! stiprybės, vilties ir veiksmo, kad SA gyventu ir klestetu. Jus esat llll mums reikalingi. be jusu butu kitaip- ne taip grazu siose dienose

12644. emigrante2004-02-10 19:19
sakykit, mielas Redaktoriau, kur nunyko buv.Redaktorius Linas Paulauskis? Kodel neparaso nei mazo straipsneliuko? Liunkiu Jums ir laikrasciui meiles, laimes ,pinigu .Uz tai ir isgerkim...

12719. begike2004-02-11 21:11
Ai nu ko cia verkti nenumirs kultura Lietuvoje, neleisime ir patys gerai ta zinome, SA vis dar issilaiko ne antgamtiniu jegu deka, o todel kad yra to vertas gilus provokuojantis kartais erzinantis, bet visada sugebantis uzkabinti. Gal as cia ir karksiu bet "7md" su "Literatura ir Menu" nugveso visai ir skaitytojai ta jaucia. Gal atgims kada veliau stipresni....

12725. keule2004-02-12 03:13
Jei paveizėt filosofiškai, tai kiekvienas gimtadienis yra žingsnis į mirtį. Užsilenkė "Nemunas", užsilopijo "7 MD", nukilino "Krantus". Liūdnas balius su nabašnikais. Ir pažiūrėkit - niekas nerėk, per TV nediskutuoja. Tik praneša: "Akropolyje" per metus apsilankė 16 mil. keulių, blem, pasiekimas. Nu gerai, ainu į "Delfi" rinkt gražiausios bobos. Gerai, kad "Šatėnai" turi dar visus dantis, grįšiu į juos paveizėti.

12735. istorija2004-02-12 11:15
Niekas neatsisauke i klausima "kas ikure". O ikure, kiek atsimenu, trise: S. Stoma, S. Saltenis ir A. Juozaitis. Ar nesuteikia sis faktas egzaltuotoms kulturinems asaroms mesingos politines ir visokios kitokios dimensijos?

12748. Ežiukas rūke2004-02-12 15:16
Gal kam norėtųsi paskaityti šį straipsnį: http://www.omni.lt/?i$9359_26002$z_148530 Mintis apie tai, kad badmirinis finansavimas sietinas su savotiška cenzūra, man pasirodė labai įtikinama.

12759. Geografas2004-02-13 00:56
Sakot, kad kultūra turi konkuruoti su super- ir hiper- marketais? Klystat, neturi. Tai skirtingi rinkos segmentai. Marketai konkuruoja su marketais, kartais paryja kokias nors "voveraites" ar "delikatas", bet ne daugiau. O iš esmės prekiauja tik kinietišku "širpotrebu". O kultūriniai leidiniai konkuruoja tarpusavyje dėl didžia dalimi to paties [nedidelio] skaitytojų rato širdžių. Ar jų siūlomas produktas yra "širpotrebas"? Visi sutiksime, kad ne. Reiškia, net pagal apibrėžimą, jų produkto vartotojų negali būti daug. Žinoma, viskas pasaulyje vienaip ar kitaip tarpusavyje susieta. Turiu omeny - kuo labiau išsilavinusi ir to pasekoje - labiau pasiturinti visuomenė, tuo daugiau laiko ji gali skirti ir kultūrai. Hipermarketai yra... taip, būkim realistais ir nemeluokim patys sau - viena materialinės gerovės išraiškos formų ir vienas iš etapų kelyje į [visuotinį?] kultūros suklestėjimą. O materialinėje gerovėje be kultūros ilgai neišbūsi. (Beje, kaip ir kultūroje - be gerovės.) Pabaigai pakartosiu tik tai ką jau viena ir kita forma jau sakiau "7md" ir "L&M" svetainėse. Jūs dirbate ne fondų labui, o savo skaitytojams. Fondai neprivalo jums duoti pinigų - tam jie ir fondai, kad patys sau spręstu. Ar jų sprendimai geri ar blogi - tai visai kitas klausimas. Apie tai www.culture.lt ir diskutuojama, tik gaila kad užsiciklinama. Jūsų užduotis plėsti savo skaitytojų ratą ir už(si)dirbti pinigus - juk jie jums reikalingi. Jei tariatės esantys misionieriais, nesavanaudiškai nešaičiais "kultūrą į mases" - tada kokia kalba apie pinigus? Štai tokie nešventiniai pašaliečio pastebėjimai jubiliejaus proga. Visada jums gero linkintis Geografas

12771. Praeivis2004-02-13 09:47
Man kelia juoką toks Geografo atkaklumas. Įtikėjo žmogelis savo tiesa ir multiplikuoją ją be stabdžių visur, kur tik mano esant būtina. Nesakau, kad viskas, ką jis teigia, yra niekai, tačiau teisybė ta, kad visi fondai ne patys pinigus spausdina ir ne iš kur kitur, o iš mūsų, mokesčių mokėtojų (runkelių nelaimingų) paima. Taigi visai natūralu, kad kai kurie runkeliai nori, jog finansuojama būtų tai, kas jiems svarbu (šiuo atveju - kultūrinė spauda). Maža kol kas tikimybės, kad koks Agurkichas, sėdintis ant pinigų maišo, be niekur nieko išties kultūros savaitraščiui ar žurnalui kokį pusę milijono. Jis būtinai užsimanys, kad jo agurkai ir t.t. būtų reklamuojami. Tada kiek liktų vietos kultūrai? Kas garantuotų, jog plačiai pristatyta paroda ne todėl, kad jos autorius, duonelės ir sviestelio geisdamas, susigundė agurkų karalių nutapyti, o todėl, kad jis - tiesiog įdomus dailininkas.
Manau, kad kultūros spauda (ir visa kultūra) turi būti finansuojama taip, kad jos darbuotojai ir autoriai galėtų reikštis taip, kaip jiems, o ne jų užsakovams norisi. Palyginkime su kita situacija: teisėjų algos pakeltos tik todėl, kad teisėjams nesinorėtų kyšių imti. Nemanau, kad dėl to atsirado daugiau teisingumo.
Kultūrą remti būtina vien todėl, kad būtų daugiau padorumo.

12776. kava Geografui2004-02-13 10:52
Labai jau negailestingai parašėte. Logiškai mąstant - esate teisus, tačiau realybėje fondai ir kultūra gan tiesiogiai susiję - fondų komisijose sėdi tie patys kultūros veikėjai, ergo, jie nėra bešališki teisėjai. O lygindami kultūrininkus su misionieriais nepamirškime, kad šie, deja, dažnai liūdnai baigdavo...

12778. Geografas2004-02-13 10:59
Mielas Praeivi, Jūs rašėte: _Manau, kad kultūros spauda (ir visa kultūra) turi būti finansuojama taip, kad jos darbuotojai ir autoriai galėtų reikštis taip, kaip jiems, o ne jų užsakovams norisi._ Ar nematote loginio prieštaravimo šiame savo teiginyje? O kad rašau šiek tiek prieš plauką - tai ką padarysi, jei stebint iš pašalies kultūrininkų virtuvė man būtent taip atrodo. Rodykit, kur aš klystu - šnekėsimės, ir tokiu būdu gal pasitarnausim kultūrai? Su geriausiais linkėjimais artėjančios Valentino dienos proga - Geografas

12779. Arle geografui2004-02-13 11:03
Jei čia buvo taikoma man< kalbant apie hipermarketus, tai bijau, kad jūs nevisai supratot. Aš juk ir sakiau, kad hipermarketai su kultūra konkuruoti negali, tai apskritai nesąmonė. Visiems - gerų švenčių!

12781. Geografas2004-02-13 11:04
Ačiū už kavą, bet ja mėgausimės vakare. Dabar,deja, reikia išlydėti paskutinėn kelionėn gero bičiulio mamą. :-(( Geografas

12782. Praeivis_Geografui2004-02-13 11:33
Nematau jokio prieštaravimo, nes fondo skiriamos lėšos - ne užsakovų pinigai. Fondas disponuoja mokesčių mokėtojų lėšomis. Kiekvienas mokesčių mokėtojas turi teisę reikalauti, kad jo lėšomis būtų tenkinami jo poreikiai. Mano poreikis (tikiuosi, ir Jūsų)- kultūra, kultūrinė spauda. Tvirtinau ir tvirtinsiu, kad fondai privalo deramai finansuoti kultūrinę spaudą. Jūsų siūlymas ieškoti kitur pingų (kur jie padėti, gal pasakytumėte?) šiek tiek prasilenkia su dabarties realybe, nes realiausias lėšų šaltinis kultūrinei spaudai - prenumeratoriai, o potencialūs kultūrinės spaudos prenumeratoriai, deja, yra skurdžiai (juk Jums žinoma, kad ne visi Lietuvoje gauna tokį atlyginimą, kokiu džiaugiasi teisininkai). Jei lėšas skirs koks turčius ir bus toks moralus, kad jokių sąlygų nekels, aš tuoj nukelsiu prieš tokį žmogų kepurę, tačiau liūdna tiesa yra ta, kad duodantis pinigus ir muziką užsako, o ar visi norės tokios muzikos klausytis? Man norisi klausytis laisvos ŠA dvasios...

12803. Geografas2004-02-13 16:31
Praeivi, nagi palyginkim: _Kiekvienas mokesčių mokėtojas turi teisę reikalauti, kad jo lėšomis būtų tenkinami jo poreikiai. _ O dabar: _Iš kiekvieno pagal sugebėjimus, kiekvienam pagal poreikius._ Ir kaip, patinka? Man labai nepatinka. Jūs dar rašote taip: _Tvirtinau ir tvirtinsiu, kad fondai privalo deramai finansuoti kultūrinę spaudą._ Šiaip jau jie neprivalo, jei mano, kad nėra vertų projektų. (Analogijų toli ieškoti nereikia. Štai kad ir tokia citata iš labai seno kultūrinio savaitraščio: "Tarprespublikinio M.K. Čiurlionio pianistų konkurso žiuri pirmosios premijos nutarė neskirti. Antroji premija skirta pianistui iš Lietuvos Robertui Bekioniui" .) Jei konkrečiai turite omenyje SRTRF, tai dar kartą atidžiai perskaitykite fondo pavadinimą. Ten vartojamas žodis "remti" o ne "išlaikyti". Kelios mintys dėl kultūrinės spaudos prenumeratorių skurdumo. Apie tą skurdą plačiai kalbama ir net apmaudu, kad tam tikra prasme juo net didžiuojamasi. Gal klystu, bet atrodo, kad tai jau tapo savotišku kultūrininkų mentaliteto bruožu. Viename iš savo pirmųjų komentarų "7md" likimo tema, aš retoriškai paklausiau - ar žino p. Linas Vildžiūnas koks jo savaitraščio skaitytojų pajamų lygis, kiek jie pasiryžę išleisti už jo siūlomą produktą. Kokiomis sąlygomis jie pasirengę mokėti daugiau? (Beje, kodėl tik Vildžiūnas? Ar kiti vyr. redaktoriai tai žino?) Niekas nieko į tai neatsakė. Bent jau būtų burbtelėję - žinom, bet neskysim, ne tavo suš... reikalas. Dėl sponsorių. Jei jau buvo Agurkichas paminėtas - tai pasakykit, ar kas kreipėsi pas jį paramos, ir jei taip, tai kokias sąlygas jis kėlė? Darbo partijos manifestą spausdinti ar agurkus reklamuoti? Klausiu nes paprasčiausiai įdomu. O labiausiai man patiko Jūsų paskutinis sakinys. Tai jau tiek aptingot, kad ŠA net nebenorit skaityti - kažkas jo dvasią Jums į ausį turi niūniuoti? ;-) Nepykit - juokauju, nors vis dar esu pakasynų nuotaikos. Geografas

12804. mija2004-02-17 12:03
Visiskai sutinku su Geografo nuomone. Kalbame apie fondus, kultura, pinigus ir visiskai uzmirstame paprastus kad ir ekonomikos desnius: paklausa - pasiula... ar jie cia netinka,nes kalbame apie kultura?... kvaila taip galvoti. visur yra sistema. be to, drisciau papriestarauti Praeivio teiginiui,kad "ne uzsakovu pinigai". o kas gi tie uzsakovai?... tikiuosi Geografo nuotaika siandien bent jau kiek sviesesne :) geros dienos!

12806. persil2004-02-17 12:46
Būkit Sokratais: "Sokratas Atėnuose, matydamas vyraujančią tvarką, kai kiekvienas gali patekti į valdžią, nes viską lemia ne sugebėjimai, o rinkimai, ėmėsi ugdyti mąstantį politinį elitą"

12820. alius2004-02-17 15:04
uz jumi ir jusu laisve

12828. Rolandas :-) 2004-02-17 20:57
Sveikinu. Atsimenu jus nuo pat pradziu, visad buvot ikvepimo saltinis ir sviezio oro gurksnis. Sekmes.

12829. Eugenijus :-) 2004-02-17 21:24
Linksmejimai!

12846. Memė2004-02-18 15:55
Sveikinu leidini su gimtadieniu! Gaila tik, kad Lietuvos valdininkai ir politikai nelabai skaito kulturinius leidinius. Kitaip niekam is ju nesautu i galva pasiulyti tokio pobudzio leidiniui konkuruoti rinkos salygomis ir priklausyti nuo paklausos.. Paklausa Lietuvoje dar reikia uzauginti. Tik kas imsis tos sokratiskos uzduoties?... Ei, emigrave (trumpam ar galutinai)! Imkim ir uzsisakykim kiekvienas sau Satenus metams. Paremsim leidini.

24928. eiktunx_sakau_nx :-( 2004-11-23 17:19
eikit nx jus ble visi ushati lopai duhai nx................

33831. l_a_d_y_z:) :-( 2005-05-11 22:40
dapasol jusu tie laikrasciai dejau as ant ju!

33832. pnv_girl :-) 2005-05-11 22:41
karocia cia wiskas zeba man patinka.ti kkaikurios wietos apie...nu zodziu cool!=]

33833. ghkgjkhtjkfg :-) 2005-05-11 22:41
dfgdsfhdghk,j

33834. hjkghjk :-( 2005-05-11 22:42
fgkghjkghjhjkhjm,hg

175696. dizainas2009-11-27 13:18
redakcijai trūksta tik dizaino, reiktų perstumdyti baldus..............gėles, lemputes, antikvatiatą ar kažką panašaus.........

Rodoma versija 21 iš 22 
14:43:40 Jan 31, 2011   
Jan 2010 Jan 2012
Sąrašas   Archyvas   Pagalba