ŠIAURĖS ATĖNAI

Šiaurės Atėnai. 2005-07-16 nr. 757

| Spausdinti | Archyvas | Redakcija |

TURINYS (21) • ALFONSAS ANDRIUŠKEVIČIUS. Sniegenos ir zylėsGINTARAS BERESNEVIČIUS. Krintantys daiktai (43) • GINTARĖ ADOMAITYTĖ. PastoralėALGIS KALĖDA. Žodis magistrams (9) • SARA POISSON. EilėsBEATRIČĖ RASTENYTĖ. Sugriautos erdvės (2) • SIGITAS GEDA. Karalienės sekretaiSIMON REES. Trys viename: 51-oji tarptautinė Venecijos bienalėTAUTVYDA MARCINKEVIČIŪTĖ. EilėsVLADIMIR KAGANSKIJ. Baltijos AziopaRENATA ŠERELYTĖ. Lietuviai pasauliniame konteksteSIGITAS PARULSKIS. Kūryba kaip bandymas atpirktiINDRĖ KLEINAITĖ. Senųjų baltiškų vertybių atgimimasJUOZAS SAVICKAS. Iš praeities. Mokinys apie savo mokytojąAURELIJA JUODYTĖ. Paplūdimio sindromas televizijoje–gk–. Saldainių popierėliai (103) • Nominacija (163) • Balsavimas (68) • L A I Š K A I (33) •

Saldainių popierėliai

–gk–

[skaityti komentarus]

iliustracija

Tęsinys. Pradžia Nr. 26

9.

Daug verkiau, nesuprasdama ko. Ir daktaras nesuprato. Aš nieko jam nepasakojau. Aš ir sau nepapasakočiau. Jie turbūt tyčia sukelia man fizinius skausmus, kad nejausčiau dvasinių. Aš ir nejaučiu. Tik žinau, kad greitai man bus labai blogai. Ir jeigu Vilius su Bena manęs nepasiims, tai išvis nežinau, kas bus. Svetimi turės pradėt rūpintis. Aš nenoriu kartis su virve ant tūliko durų rankenos, nes man gaila seselių. Aš jas myliu. Virvę visad nešiojuos su savimi, kaip kokius prezervatyvus. Tam tikra prasme ji ir yra mano prezervatyvas, kuriuo niekad nepasinaudoju. Jeigu ką, "Metuose" skaičiau straipsnį apie japonišką charakirį. Jis sukėlė man karštligišką troškimą gyventi, bet gali atsitikti taip, kad ne aš kontroliuosiu situaciją. Dabar skaitau japonų pasakas. Jos man labai gražios. Aš norėčiau pasilikti šioje ligoninėje amžinai, tačiau laikas eina.

Man šešta menstruacijų diena, o kraujo išteka tiek, lyg būtų koks persileidimas. Jis teka ir teka. Mano cista yra 3,8 dydžio. Neįsivaizduoju, iš kur ji atsirado, tačiau skauda atseit ir dėl jos. Nenoriu gerti tų hormoninių kontraceptikų, kuriuos ginekologė išrašė. Bet geriu. O cistą išpjaus po mėnesio. Reiks operuotis. Nupiešiau piešinį, kaip man skauda. Tokia undinės-kūdikio figūra, persmeigta keturiolikos kalavijų ir grąžto per galvą. Ketinu jį parodyti daktarui, bet bijau, kad jis nediagnozuotų man šizofrenijos. Nes piešinys keistas ir su smulkiomis detalėmis. Bet aš taip jaučiu.

Duše nėra kabliuko, kadangi tokia psichiatrinių taisyklė. Jeigu kam šautų į galvą pasismaugti su dušo žarna, personalui bent jau nereikėtų laužti durų. Ant durų rankenos įeidami kabiname kortelę "Prašome netrukdyti", tačiau toks įspūdis, jog kai kurie diedai nemoka skaityt. Jiems būtinai reikia įsiraut, kai tu nuoga stovi po vandens srovėmis. Vienas siūlėsi nutrint man nugarą. Paskui sėdėjau dušo prieškambaryje ir, kol Lijana maudėsi, saugojau, kad niekas nesibruktų. Staiga pro duris galvą įkišo vedėja. Ji su daktaru ieškojo mudviejų po visą skyrių. "Čia brovėsi tas bičas, kuris vaikšto su kalconais, – paaiškinau. – Todėl aš einu čia sargybą". – "O kas tie kalconai?" – paklausė ji. – "Tokios vyriškos kelnės, – atsakiau. – Baltos. Bet jis visiems aiškina, kad tai treningas, kurio viršutinę dalį susidegino su cigarete. "Kaip gaila, jeigu būčiau jos nesusideginęs, – sako jis, – dabar atrodyčiau kaip gulbinas". Man nesvarbu, kaip žmonės vaikšto apsirengę. Bet tegul jie nelenda pas mane į dušą". – "Eik pas daktarą, – tarė ji. – Jis tavęs labai ieško". – "Ir dar mane labai nervina, jog prie pietų stalo jis šneka visokias nesąmones. Apie moteris ir pan. Dievaži, durnas". Daktaras iš tiesų manęs laukė už dušo durų. Aš girdėjau, kaip juodu su vedėja nuėjo pas tą bičą į palatą ir atskaitė velnių. Beje, jis buvęs milijonierius. Netekęs keliolikos milijonų. Turėjo atsivežęs 1997 m. "Lietuvos rytą" su straipsniu apie save. Kai perskaičiau, aš jam viską atleidau. Po visko jis elgėsi labai mandagiai, netgi galantiškai. Atsisveikindamas (kai išsirašė iš ligoninės) pabučiavo man ranką. Tiesą sakant, jis įvedė skyriuje tam tikras riteriškas tradicijas, nes sceną stebėjusiuose moliuose atgimė diedai. Nuo tos dienos rankos damoms čia bučiuojamos kasdien, kartais netgi be reikalo.

10.

(SMS) Bena, aš labai tavęs prašau. Po visko tu išvežk mane kur nors į kaimą arba karmeličių vienuolyną. Aš kaupsiu runkelius ir darysiu viską, ką pajėgsiu. Man pizdiec. Atsiprašau už keiksmžd. Paulius taip visus išmokė nusakyti savo būsenas.

11.

Dėl dieglių pilve aš negaliu giliau įkvėpti, apsiversti ant šono, juoktis. Čia rimta. Negaliu atsidust. Man gėda daryti į basoną, todėl aš iš antro karto didvyriškai pasikeliu iš lovos ir, nutaisius Odisėjo povyzą, šliaužiu į tūliką. Jeigu tai apendicitas, tai jis greičiausiai jau trūkęs. Man netgi vaidenasi, kad ten liejasi kažkokie skysčiai. Velniop viską. Nuskausminamieji nepadeda. Vėl negaliu skaityt. Tik guliu paromis it lenta. Retkarčiais visa persikreipus pasirodau valgykloje. Užbliautomis akimis pasižiūriu į maistą. Jie visi vengia uždavinėti klausimus. Mes paprasčiausiai nesikalbam. Nieko negaliu daryt, bet man dar liko mintys. Galvoju apie jūrą. Tai, žinoma, banalu, bet padeda. Čia toks maldos tipas. Girdžiu vandenį, besitrankantį eilėmis. Vandenį, galintį išversti iš kojų. Už lango pamišėliškai čiulba paukščiai. Šito kauksmo aš jiems neatleidžiu. Proto likučiais suvokiu, jog fizinis skausmas gydo. Daug ryškiau matai žmones ir daiktus. Geriau supranti laiką. Gyveni skaidriau ir vaiskiau (jeigu tai – gyvenimas). Esi įsitikinusi sapnų tikrumu. (Sapnavau vaikų mišias, per kurias kažkoks vaikas sudaužė liturginio vyno butelį į labai smulkias šukeles. Stengiausi jas sušluot, ir jos visos sulindo man į delnus. Niekas negalėjo ištraukt.) Paprašai, kad lankytojai prirautų ir atneštų tau žolės. Uodi jos žemę, tabaluojančią šaknyse. Prisikrauni jos į lovą. Žaidi žingsnių koridoriuje atpažinimo žaidimą. Leidi uodams save kąsti. Nepatiki veidrodžiu, rodančiu žilti pradėjusias plaukų šaknis – kol to neįvardija keli tarpusavy niekaip nesusiję žmonės. Tiki spalvoto stiklo gabaliukais, gulinčiais ant tavo spintelės. Dėlioji iš jų atminties vitražus. Mintyse rašai muziką, taškaisi žodžių natomis pojūčių penklinėje. Brangini šviesą ir garsą. Šūdas tie kontraceptikai. Su jais tris mėnesius negalėsiu pastoti – o gal norėsiu, ir gal kaip tik pasitaikys proga.

12.

Vieno čiuvo mūsų skyriuje vardas Ivanas. Jis visur su savimi nešiojasi radiją ir sukinėja stotis. Pirmąją gulėjimo ligoninėje dieną jis vaikščiojo apsirengęs juodu kostiumu, lyg būtų ką tik prisikėlęs iš grabo. Nežinau, kiek jam metų, bet toks vaizdas, kad šimtas. Vakar jis paklausė manęs, ar aš nemokėčiau parišti jam kaklaraiščio. Aš savo ruožtu paklausiau, ar jis turi brolių. Vyresnių. Ir ar jis – ne trečiasis ir jauniausias. Kaip pirštu į akį – taip ir yra. Pasauliu netikiu, o pasaka tikiu. Ivanas turi atsivežęs armoniką, tačiau ligoninėje groti jam uždrausta. Šeštadienio vakarą mes einam į parko gilumą, pasodinam jį ant kelmo ir įsivaizduojam patekę į trečiojo dešimtmečio gegužinę. Diedai mus šokdina, poilsio valandėlę deklamuoja eilėraščius trimis kalbomis (lietuvių, rusų, lenkų; Brazdžionis, Puškinas, Szymborska) ir švilpauja pienių kotais. Mes gyvename kultūringai. Mums dzin – mes visi durni, o be to, išvažiuosim.

13.

Turiu pliušinį meškiuką, kurio vardas Petrarka. (Nežinau, berniukas jis ar mergaitė. Pagal galūnę turėtų būt mergaitė.) Nešiojuosi jį į psichoterapijos seansus. Mano buvusi draugė turi meškiuką, vardu Pranciškus. (Va jis tai tikrai berniukas.) Ji jį irgi nešiojasi į psichoterapijos seansus. Jie abu – skilusi asmenybė. Dualistinė. Veikianti abiem savo poliais, nepriklausomai nuo šeimininkių (tfu... mamų...) valios. Naktimis šūkčiojanti per miegus ir žliumbianti į žydrus seselių chalatų skreitus skirtingose psichiatrinėse. Subordinari. Kartą išsikalbėjom, kaip mes melsdavomės vaikystėje, ypač tuo paruošiamuoju Pirmajai komunijai laikotarpiu. Ogi maniakiškai mintyse murmėdavom žodžius, važiuodamos trūliku, eidamos į pramoginių šokių repeticiją, laukdamos pakvietimo atsakinėti pamokoje. "Viešpatie, koks tai bukumas ir fantazijos neturėjimas! – išsprūdo mano draugei. – O atrodė, kad tai labai svarbu, mirtina, išganinga. Nenujautėm, jog stropumas žudo". Kiek daug aš čia jums visko papasakojau. Tiesiog Ivano vaikystė.

14.

Daktaras išreiškė norą pasiimti piešinį. Tikriausiai įklijuos į medicininę kortelę arba parodys pilvo pjovėjams, kad žinotų, kur pjauti. Dar pasakė, kad piešinys meniškas – tačiau meno įpūsti į jį aš nesistengiau. Stengiausi piešti kaip japonai, dokumentiškai. "Ar iš jo matosi, jog esu šizikė?" – paklausiau. Bet nuo tokių klausimų jie visi labai išsisukinėja.

15.

Aš žinau, kad rašau tiesiog vėmalais. Bet gal tai nauja literatūros rūšis. Turiu solidų pasiteisinimą. Esu nepilno proto. Aš gyvenu kasdieniniame tąsymesi tarp realaus galvos kišimo į kilpą ir maldų apie gyvenimo grožį ir džiaugsmą. Man nebegresia pragaras, nes jis jau išsipildė, ir man tereikia atsiimti savo dalį, nes jei nuolankiai tylėsiu, tai Dievas, gali būti, net nepastebės, kad jos negavau. Jos sūnus įstojo į finansus. Žino, kaip prisikapstyti prie pinigo. Žino geras magistrantūras. Kodėl tu studijavai visokį šūdą? Ar kas nors yra jums kapstęsis po smegenis? Prieš trejus metus durnyne sapnuodavau, kaip mane mumifikuoja. Jie įkišdavo reples pro nosį ir jas traukdavo. Cypiau iš skausmo ir siaubo. Smegenys sprogo nuo vaistų. Verkdavau, kai tėvas neatsiliepdavo į skambučius. Kai ateidavo motina, iššokdavau pro palatos langą ir pabėgdavau iš ligoninės visai dienai. Kai užsinorėdavau valgyt, sugrįždavau. (Neturėjau ką valgyt. Neturėjau kur daugiau gyvent.) O paskui eidavau į tūliką ir pjaustydavausi rankų odą, vis neprisikapstydama prie arterijų, nes bijojau fontanais trykštančio kraujo. Man atrodė, kad kai jis ims trykšti, mane iškart užseks, nes kraujas užtvindys visą tūliką ir koridorių. Rankų pjaustymas primindavo man duonos pjaustymą. Atrodė, kad turiu kasdieninės duonos. Tai padėdavo suprasti savo kūno ribas. Ir kad tai tikrai esu aš, o ne mano tėvų nuosavybė, nes kai prapjaunu, bėga. Ko tu kabiniesi prie tų žmonių. Jie laiko tave psichine ligone. (Tokia intonacija, lyg būčiau ką nors nužudžius.) Koks skirtumas, kuo jie mane laiko ir kas aš esu. Jokio. Gal tie žmonės buvo vieninteliai, kurie neišsigando mano skausmo ir primygtinai nekartojo: "Tu nesergi", kai man reikėjo išgirsti, kad sergu. Nes kaip kitaip, po velnių, būtų galima tą paaiškinti? Tu keli jiems labai daug problemų. Taip. Aš keliu. Tik savižudybė gali išnaikinti mane kaip problemą. Jie nekenčia tavęs. Man nerūpi jų jausmai. Kai taip skauda, nerūpi niekieno jausmai. Galėtum perkąsti visiems gerkles, kad tik išgyventum. Ko tu iš viso kariesi kunigams ant kaklo? Kaip tai žmonėms atrodo? O Vytuko tau šiuo metu jau nebereikia? Aš kariuos ne kunigams ant kaklo, aš kariuos realiai – nes tai aiškiausias būdas pasiekti Dievą, kurio taip esu pasiilgus. Mano Viešpatie, aš taip tikiu, kad myli mane, jog galiu dėl to net numirti. Net jei Tavęs nėra, aš tikiu, kad myli mane. (Tarp meilės ir sekso yra mažutėlis skirtumas. Kiekvieni pavykę lytiniai santykiai suteikia trumpalaikį pojūtį, jog esi Dievas. Meilė šito niekada nesuteikia.)

16.

"Kaip tu jautiesi?" – klausia daktaras. – "Chuinia", – atsakau. Padorioji leksika čia neįgali kaip etikos vadovėlis nepilnamečių kolonijoje. Keiksmažodžiai mano lūpose yra desperatiškas protestas prieš keiksmažodžių kiekį statistinio penktoko sakinyje, ir akademinius rašto darbus apie tai jau seniai turėtų rašyti pedagoginio lituanistės, prieš tai slapta pamarširavusios mokyklų kiemais su diktofonu kišenėje. "Ką jūs įmontuojate į mano tabletes? – paklausiu be užuolankų. – Kam tas cirkas – viso pilvo echoskopija, tomografija ir kiti spektakliai? Aš žinau, kad skausmai tėra šalutinis antidepresantų poveikis. Seselės man sakė. Klausiat, kaip aš jaučiuosi. Jeigu kada turėsiu eilėraščių knygą, pavadinsiu ją "Gimdau". Man neatrodo, kad esu Napoleonas, Marilyn Monroe, Giedra Radvilavičiūtė. Man tik atrodo, kad kažkas peiliu subadė man pilvą. Sutaršė žarnas. Išliejo apendicitus. Ir tas kažkas vis kartojasi kaip koks gimti besiveržiantis Antikristas. Aš žinau, jūs tokią mane ir išleisit į gatvę, gydymo terminui pasibaigus. Arba perkelsit į kitą beprotnamį, kuriame egzistencijos terminai neriboti".

17.

"Man liūdna pusryčiauti be jūsų, – sako koridoriuje man simpatizuojantis žydas su nemiga. – Ką jūs tuo metu veikiate?" – "Gimdau, – atsakau jam kėblindama į WC. – Kas rytą – po eilėraštį. Kas jums labiau patinka – Achmatova ar Cvetajeva? Berniukai ar mergaitės? Narcizai ar tulpės? Visa tai trapu lyg į oktavų traukinius nespėjusios gimdymo šauksmų natos. Lyg topolio pūkas, įkritęs į apkurtusiojo ausį. Lyg beširdė beraidė kardiograma".

 

Kultūros kalendorius
nuo 2011 m. Sausio

PATKPŠS

 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31  

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28  

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

 

Skaitytojų vertinimai


37957. g2005-07-18 11:34
pizdiec...;(

37958. Darg2005-07-18 11:50
Matyt gk tikrai blogai,kad tokius ese "publikuoja". Baik ,giedre,rasyc,prasau tavy labai:D

37960. rintintin2005-07-18 11:53
Kazkas nebe taip. Akivaizdziai - nebe taip. Gal geriau nebetesti, a?

37963. Rududu2005-07-18 12:17
Vilius su Bena pasiimkit gk!Seni perdunai zzino daina apie Vyktora Xara:DTen kazi ka padare su Xaros pirstais, ir jis nebedainavo....Baikit popint gk!Jei nieks grieztai nepagelbes,vaike visishkai "ishsikonstruos"...

37964. xX2005-07-18 12:30
Gal kartais tau, Rududu=Darg=g, reikia pagelbėt? Pažiūrėk, per nepilną valandą pakeitei net tris nick`us. Jei elgtis pagal paties stilių greitai nustatant diagnozę - esi ne tik išsikonstravusi, bet ir į šipulius suskilusi asmenybė. Ar ne taip?

37965. Rikiki2005-07-18 12:34
Taip:(Taip tai taip,bet magistrai par sekunde pakeicia 3 kartais.Taip kad tobulet yra

37966. MariusV2005-07-18 12:40
Kur link mes einam? Ką mes darom? Ar tai yra būtina? O gal tiesiog sustoti (daoizmas)? Ir taip mes pasiektume savo tobulybę (R. Bachas). Bet ar verta ridenti akmenį į kalną (Sizifo darbas), kai jis nuriedės į tuštybę (Pink Floyd – The Wall). Visi esam lygūs, ar tu baltaodis, ar juodaodis, ar geltonodis, visi esam broliai (M. L. Kingas). Bet tai tuštybė, nes šis pasaulis yra tuščias, o žmonės dar tuštesni. Žmogus yra sutvertas, kad gyventu ieškodamas laimės, o ne malonumų, nors dabartinio pasaulio nerašyta taisyklė – gyvenk dėl malonumų. Juk malonumų siekė antikos romėnai, Liudvikas XIV, po antrojo pasaulinio karo imperialistinis pasaulis, formavosi konformizmas, kad turim gyventi vis komfortiškiau ir dėl malonumų, bet tai absurdas (A. Kamiu), absurdas net tai rašyti ir skaityti kas čia parašyta, nes mes esam pilkos sienos plytos, slegiančios viena kitą, ir net revoliucijos ar sistemos tai nepakeis, nes tiesiog jos tegali suskaldyti tas plytas į šipulius, bet tai liks kai buvo. Stengiantis kažką pakeisti, reikėtų tą sieną padaryti mase, tiršta absurdiška pilka mase, ir iš jos statyti nieko verta siena, bet mes vėl liktume plytomis sienoje. Kad ir kaip būtų keista, žmonija per visus šimtmečius stengėsi gerinti savo socialinę aplinką, ją palengvindama įvairia technika, bet tai ja tiesiog veda į pražūti, kur galiausiai liks tik erdvė, kurioje ji egzistavo. Net Žemė, ant kurios gyvename ir šykame, egzistuoja savo malonumui, o mes esam jos malonumų žaislai. Mes kariaujame, kad jai suteiktume malonumą, kad ji gautų mūsų kraujo, kad pasisotintu kaip vampyrė, o dar drįso septintojo dešimtmečio hipiai mus keldinti iš motinos gamtos, kaipo gėlių vaikai. Žemė mums viena kita duoda tam, kad pradėtume kariauti ir jai suteiktume malonu, absurdas. Ar prasminga mums bekariauti, tenkinti malonumus. Taip, Trojos karas dėl moters, A. Makedoniečio žygis į Indiją dėl helenizmo plėtros į rytus, Kryžiaus karai, Nacizmas, visa tai romantika, kuri yra persipinusi malonumais, malonumais kai kuriems žmonėms ir Žemei, nes iš dulkės kilęs į dulke ir pavirsi. Bet kai Dievas kūrė vyrą iš dulkių, į jį įpurškė vandens, o sugrįžus į dulke, vanduo pavirs garu, ir prisijungs prie energijos, energijos kuri suteiks džiaugsmą, džiaugsmą, kad daugiau nebebus jokiu malonumų, o tik laimė, laimė dėl kurios mes gyvenam.

37967. Oxygen2005-07-18 12:50
Giedre, laikykis- taip negalima...

37968. KafkaF2005-07-18 12:52
Oi, kokie mes stiprūs! Svetimų sparnų kutais Numalšinti savo galios troškulį Iškelti savo ego Tik pažymint silpnumą Kitų Kai vienas - nežudoю Neturi prieš ką Auditorijos! Piranija Patys save dievina Kokie mes šmaikštūs! Ėda likučius nuo liūto stalo Beviltiškos Besišypsancios Elgetos

37971. ebola2005-07-18 13:03
labai gera rasliava. Daug taikliu uzuominu. Daug patologiskai ryskiu eskizu.Daug tikru smeklu. Daug tikro karo su tikrom smeklom. Yra netgi siek tiek tikros kancios. Kiek daug meiles reiketu, kad uzgesinti sitoki nesibaigianti susideginimo akta...

37976. zeta2005-07-18 13:44
Balansavimas ant ribos labai pavojingas. Ir cirke, ir rasyme. Kartais butu geriau, jei kai kuriu dienorascio vietu niekas neperskaitytu. Kaip ir sapnus - ne visus juk pasakojam. Nes yra paslapciu.

37980. ebola2005-07-18 13:52
Paslapciu?:? As tai pavydziu tiems, kad gali prieiti iki ribos.Turi buti nuosirdziai jautrus ir nuogas, matyt...Kazi ar imanoma kazka isvis sukurti, nepriejus ribos?

37986. zeta>ebolai2005-07-18 14:14
Tas pats, kas klausti, ar imanoma pasakyt "myliu tave" neapsivemus. Is kur, po galais, sitas empirinis mastymas, lyg fantazijos neuztektu? Kodel viskas butinai turi but kaip jauciau, maciau ar girdejau? Su smulkmenom ir detalem. Kodel butinai turi keliaut kojom, lektuvu, laivu ar dviraciu, kad galetum parasyt kelioniu knyga? Kafka tos savo Pilies akyse nebuvo mates, ir sitiek zmoniu dabar ten bludija kojos is namu neiskeldami, cia kas, blogai? Tikslumas, metodiskas detaliu fiksavimas ir naturalizmas literaturoj dar nereiskia, kad esi jautrus ir nuogas. Kartais tai reiskia, kad yra taip blogai, kad neistversi kitiems neparodes. O nuo to ne kiek nebus geriau. Visada sakiau, kad save reikia mylet ir truputi palepint, nesileist but vejo perpuciamam, kad ir vienu nagu isikibt sienos, oro, kazko, kas neleistu nuo to akrobatu lyno nukrist, nes kitaip viskas, galas, egzistencine duobe, nuosliauza, prapultis. Uztai ner cia ko pavydet tiems, kas ant tos ribos stovi ir ziuri zemyn.

37989. ebola2005-07-18 14:24
nezinau...man gal atvirksciai - as kad ir noreciau, negaliu buti "vejo perpuciamas".Jauciuosi lyg per sunkus.Ir kad ir kiek butu tos fantazijos, nejauciu jokio poreikio ju aprasyti.O be poreikio nieko taip ir nesukursi juk...Kazi kas yra didesne duobe.Ar ta apie kuria raso gk, ar tas stabilus varztelio gyvenimas.

37990. Queer2005-07-18 14:36
Geniali mergaitė ta Giedrė. Pirma ir vienintėlė iš rašančių lietuviškai.

37991. xX2005-07-18 15:16
Pripažįstu, kad taip gali būti, kaip gk tiesmukiškai rašo. Zeta, sutinku - civilizacija lyg ir reikalauja kai ką bent jau skepetgaliu pridengti, kad negundytų (krūtis?) ar nekeltų šleikštulio (ką?). Verčia nutylėti, nepasakyti iki galo. Tačiau rašantysis yra tarsi klounas/sanitaras arba forumo ciceras - per detales turi atidengti visumą. Ir jau tai yra vertybė. Jau aname numeryje sakiau, kad tas durnyno vaizdas iš vidaus yra mūsų visų vaizdas, irgi iš vidaus. Tai mūsų visuomenės modelis. Mūsų visuomenė serga. Ji save susirkdino su savo sustabarėjusiomis normomis, atgyvenusiomis taisyklėmis, panieka kitokiam. Juk nėra taip, kad visos bėdos - iš skurdo. Budistinėje Indijoje ar islamo kraštuose daugelis vakarietiškų košmarų nė nesisapnuoja.
Bet dabar galima tokius kaip gk tekstus suasmeninti: gk išlepusi, primityvi, mazochistė, rašytoja-verslininkė, rašo patraukliai, įdomu skaityti, užuojauta, noriu su ja susipažinti, ją įsimylėjau, jai reikia padėti, ji pražuvusi, fantazuoja, pasidalinkim bėdomis, etc.

37993. Krišna2005-07-18 15:48
Budistinė Indija- cha, cha, cha

37994. toto2005-07-18 16:41
Labas, zeta, pastebėjau, - neperspėjusi prapuolei ilgiau nei vienai dienai :)

Ps. dar dėl to "apsivėmimo iš meilės" :-). Tokio atvejo tikrai dar neteko sutikt (perskaityti) nei viename meniniame/literatūriniame prisipažinime. - Ir gerai!, kad ne vėmalų turiniu menuose šeriama iluzijomis mist linkusiojo fantazija.
Tik va, gyvenime (todėl ir rašau) mano privati statistika rodo egzistuojant ir kitokią išraiškos priemonių paletę. Šios mizantscenos metu fiziologiniai pakitimai/sutrikimai galimi bet kurioje silpnesnėje organizmo vietoje - ir tai normalu. Ir nebūtinai tai turi būti veido odos paraudimai, vyzdžių išsiplėtimai, balso tembro pasikeitimai, besaikis prakaitavimas, organizmui pakeliami temperatūros/ kraujospūdžio šuoliai ar širdies ritmo sutrikimai, - galimi ir mažiau higieniški, mažiau estetiški antriniai reiškiniai, tame tarpe ir tokie, kaip jūsų paminėtas.
...Ir tai rodo, kad tikrasis "myliu tave" nėra vien verbalinis (tiražuojamas, pakartojamas, estetizuotas) aktas.
:)

37996. to xX2005-07-18 17:35
Islamo krastai -- cha, cha, cha. Specialiste, blyn!

37997. EdVa2005-07-18 17:53
Keista,bet ėmė patikti ir man,senstelėjusiam žmogui.Tarsi adaptavausi g.k tekste.Bet nebe išlygų.Ir jau labai netvirtinkim, kad tai šizofrenija ar paranoja.Nors šizofrenikai kai kada labai talentingai tapo ir rašo.Neurozė?Depresinė neurozė.Bet ir tai nesvarbu-tas diagn0zavimas,Kam jis mene reikalingas?Yra tekstas.teksto logika ar alogika-o alogikos lyg ir nesama?Stilius?Ne itin leksiškai turiningas.Netgi esama stilistinių klaidų ir kliauzų.Tekstas dar "karštas", nesusigulėjęs.?Tegu geriau diagnozuoja,tarkime Giedra Radvilavičiūtė arba absoliučios klausos lit.mokslininkė Jūratė Sprindytė>Įdomus būtų ir Sigito Gedos požiūris.Be kontekstų kūrinys tarsi pakimba ore,be atramos verčių.Jauniems skaitytojams"patinka-nepatinka" dera prie veido,o seniams ar netgi pagyvenusiems-jau nedera.Einu,paskaitysiu Antano Škėmos"Baltą Drobulę",ten erdvesnis ir tikresnis sąmonės pakrikimas>Ir stilius-puikus!Jaunieji bičiuliai,paskaitykit,pravers.

37998. rasa :-) 2005-07-18 18:10
nėra reikalo taip draskytis dėl nieko:dėl tavęs nesuprantančių tėvų abejingų ir bukų aplinkinių fizinio skausmo ar net dievo-gerai jei tai tik kūrinių gimdymo skausmai tačiau sielotis dėl tavęs netenkinančio gyvenimo ar karjeros tikrai neverta-kiekviena situacija kiekviena mūsų kelio atkarpa turi ir neigiamų ir teigiamų pusių-tu negali pakeist kitų bet grožėtis saulėlydžiu kaupiant runkelius įmanoma-einu virt juodųjų serbentų ne pusę padarysiu žalių-kas tai pareiga ar malonumas?Linkiu nepasveikt nes pasveikus negalesi keiktis

37999. EdVa-Mariui V.2005-07-18 18:25
Patiko perskatyti Tamstos metafizinį sinkretizmą.Tikrai.Matai,kad esama žmonių erdvesniais,"užtekstniais" požiūriais. Kažkas iš komentatorų "padarė" mane moterimi,kažkas uždėjo akinius,kurių net neturėjau.Esu augęs šiurkščioje aplinkoje,tad kaip šioks toks ledo ritulininkas galėčiau stuktelėti nosin gyvu pavidalu.Šiaip kompanija labai įdomi čia susirinkusi.Atsiprašau už "užkontekstinį" išpuolį.

38000. xX -> 379962005-07-18 18:28
Uch, net pasimečiau. Gal tokių islamo kraštų visai nėra? Na bet visada yra galimybė pasitikrinti. Skaitau Bažnyčios žinias (http://www.lcn.lt/bzinios/bz0018/018bp2.html): Vatikano diplomatiniame žemėlapyje baltąsias dėmes sudaro ir tokie islamo kraštai kaip Saudo Arabija.. O gal ne tai turėta omeny, blyn? Tada, blyn, reikėtų praplėsti save, blyn 37996. O tai pats liksi blynų specialistas.

38004. zeta>toto2005-07-18 20:44
Neprapuoliau neperspejus, susnibzdejau kazkur ten, kad grisiu po savaites. O dabar tai ranka prie sirdies pridejus karstai dekoju uz maziau higieniskos ir maziau estetiskos meiles pamoka. Bet man negrazi tokia. Man nepatinka meile be laisku, be lengvo odos pasiurpimo ir be prunkstimo i kava per pusrycius. Kai fiziologija su visais antriniais reiskiniais pasidaro nekontroliuojama, zmones myli vienas kita tarsi paskutini karta, tarsi is nevilties, kad niekada nieko nebus geriau. Labai dramatiska. Lyg nebutu lengvumo, flirto, erzinimo ir pasiilgimo, visokiu sokiu ir paiku sonetu, o vien tik vargas, purvas ir tokia gili vienatve, kad sutikes miela zmogu nebezinai, kur detis, ir is baimes pasidaro bloga.

38005. sadamas to xX2005-07-18 22:00
bagadielnios zinios tebus uz vadova. bravo. lietuvaiciu patirtis tampa omnipotentiska. dar syki bravo.

38006. geopolitika2005-07-18 22:09
Islamo krastai, katine, yra. Bet ka tu apie juos zinai?

38008. xX ---> mėtančiam pėdas 38006 Makbraidui2005-07-18 23:16
A, čia jau kita kalba, katyčiuk. Siūlai viktoriną apie islamo kraštus surengti? O gal tavo žinios kokios nors ezoterinės? Tokie blynai mane sunervina, tiesą sakant. Blynų kepimo specialistai, o išties tai intrigantai. Štai ko nemyliu, tai nemyliu.

38009. liosha2005-07-19 00:16
nepatiko, kazkaip grubiai parasyta, nebeskamba...

38012. cikada2005-07-19 08:22
mazhiau tablechiu rytu, ar ka...

38013. pasi2005-07-19 08:45
labai gaila vargses merginos. sisyk mane kazkaip paliete. tikrai varganas buvis.

38014. ebola2005-07-19 08:56
skausmingas,liguistas - taip, bet ne varganas, pasi.Daug varganesnis yra savim patenkinto pederasto - malonaus kritiko buvis.Mergiotes buvis man panasus i naktinio drugelio blaskymasi po kambari.Nulis orientacijos ant zemes, ir krauja stingdantis meiles trukumas.Ir tik savizudiskas plakimas gleznais sparnais i lubas ir sienas.Kai matai toki drugi, aisku kad jam norisi lauk, ten is kur jis atskrido.Taciau jis dazniausiai taip blaskosi, kad niekas neapsiima jo sugauti ir isleisti, kad nusiramintu.Juk jam uztektu paprasciausiai nusiraminti.Bet ne, atrodo lyg koks setonas jam isplese kazka, ir pasake:"draskykis niekale kol padvesi"...

38015. kaimietė2005-07-19 08:56
Vakar man skaudėjo pilvą. Gal ko užvalgei? Nieko neįprasto. Tai gal mėnesinės artėja? Ne, neseniai sirgau. O be to per mėnesines man pilvo neskauda. Tai kas? Nežinau… Tiesa, vakar skaičiau "Šiaurės Atėnuose" apie mergaitę, kuriai labai skaudėjo pilvą. Ryškiai įsivaizdavau jos kančią. Berods, įsiteigiau. O ką, ar tau ir anksčiau perskaityta literatūra įtakodavo fizinę būseną? O kaipgi. Perskaitai ką nors gražaus – toks pakilimas, pusę dienos ar ilgiau kaip ant sparnų lakstai. Aš omeny turėjau fizinius skausmus… Nežinau. Kažkaip neatkreipiau dėmesio. Tai ir neskubėk su išvadomis. Gerai, neskubėsiu. Pasistengsiu būti atidesnė.

38016. ebola2005-07-19 09:21
syki gaminau garbingai poniai pietus.Ji primygtinai paprase BE jokiu riebalu. Blyneliu. Hmmm. Nieks nebus, teks ideti truputi - kaip kitaip pasildysi? Idejau lasa aliejaus, kad keptuve nebutu sausa. Isnese, kviecia ant kilimo. Naginagi, galvoju. Ziuriu ponia su asaromis akyse, pasikukciodama: "Kas cia?!!" ... ir volioja sakutes galu lasa aliejaus po lekste... "ar tu zinai, kaip man dabar skaudes?!!!!" - isteriskai klykia. Pirma mintis "eik tu shikt, pusprote". Antra... kiek gudresne... "cia ne aliejus, ponia!" - pareiskiau. Tokiais momentais, kai sakai akivaizdzia netiesa, labai svarbu veidas. Jeigu tinkamas veidas, nesamone praslysta. Nezinau, nemaciau saves is sono tokiais momentais, bet pats isivaizduoju save ... na, toki, netgi kaltinanti snuki, neva zmogus butu pats kuo tai nusikaltes ir taip, kad jau verciau nepriestarautu. "O kas?" - klausia ji. "Tai darzoviu riebalai!... Jus nezinojote, kad darzoves sildomos isskiria riebalus? Pameginkite isvirti cukinija vandenyje - isitikinsite - pavirsiuje pastebesite riebalu ratelius". "O tai cukinija tokia riebi?" ... "Nera ji riebi, visos darzoves turi truputi augaliniu riebalu". Isterija nuo veido dingsta kaip ranka nuimta. Niekas jai nebeskauda. Netgi atrodo keistai patenkinta savimi. Tada suprantu, kad jai labai truksta demesio - aliejus cia niekuo detas. Visai gali buti, kad sita scena ji suvaidino, nors ir pati ta nelabai suvokia. As pagalvojau, kad visai gali buti, jog tas perdetas demesys savikontrolei, saves tyrinejimui yra daznai viso labo kompensacija to nelemto meiles trukumo... O rezultate gaunasi va toks demonu medziokles per dvasine dietologija surogatas.

38017. dB2005-07-19 10:18
nE PATI GK sugalvojo "publikuotis":)Ja skatina.Kai saka is kur mergaitei tiek drasos...."Kuryba"reiktu pabrandint koki pusmeti,o tadu paziuret-surugo ar subrendo.:D

38018. wilde to queer2005-07-19 10:18
A little sincerity is a dangerous thing, and a great deal of it is absolutely fatal.

38021. bridaugilos2005-07-19 11:02
Abejingas tokiems tekstams likti negali. Noretusi vietomis nusisypsot, bet neapleidzia ikyri mintis, kad pasalieciui nevalia listi taip giliai i zmogaus dusia. Siuo atveju jau nebeistengiu atskirti autores nuo literaturinio personazo, o taip noretusi, kad tai tebutu talentingai surasyta fikcija.

38022. Pagarbiai2005-07-19 11:09
Pasiulykime gk (juk turi laiko)paskaityt Freuda:)Jos psyxiatras masto taip ,kaip freudaz:)Del ko "mergaitei" skauda pilva,ji tuoj pat suzinos.Gerbkim "kita" nuomone:) Labai smulkiai suzinos ,kas yra depresija,syzofrenija ir isterija.O freudaz skaityti dar yra ir skanu:D

38024. To 38006 geopolitika2005-07-19 11:28
O tu, katine ,ką tu žinai apie žinojima? Nixuja tu nežinai, nes ir aš nixuja nežinau .

38025. cha cha2005-07-19 11:42
jei žmogus išvis sugeba mylėti, jis pirmiausia pamilsta save, jei jis gali mylėti tik kitus, jis iš viso nesugeba mylėti. tuomet jis drasko gabalais save ir griauna gyvenimą kitiems. Meilė - tai ne ryšys su tam tikru žmogumi, tai santykis, charakterio nuostata, lemianti visuminį tavo sąryšį su visu pasauliu. Jei asmuo myli tik vieną žmogų ir lieka abejingas sau ir kitiems, tai jau ne meilė, o tik išplėstas egoizmas. santykiai su kitais ir savimi glaudžiai susiję. "Nemyliu" perauga į "nekenčiu". Nekenčiu savęs, gelbėkit mane nuo savęs pačios. Troškimas gauti nenorint nieko duoti. sunku pamilti vergą, mylėti lengviau laisvą žmogų. "L`amour est l`enfant de la liberte". jei nesi laisvas, sunku save pamilti. sumauta vaikystė tabletės narkotikai paveldimumas daro žmogų nelaisvą, tik labai stipri asmenybė geba išsivaduoti. Ir žinios, žinojimas. "Tik tas, kas nieko nežino, nieko nemyli. Nieko vertas tas, kas nieko nesuopranta. O tas, kas supranta, tas myli, stebi, mato... Kuo daugiau apie ką nors žinai, tuo labiau tai myli". (Paracelsas)

38026. cha cha2005-07-19 11:51
mano tetulė turi depresiją, ji ją auginasi, popina, saugo. Kai ji ištaria - man vėl depresija, tai tarsi kalbėtų apie pagaliau išsipildžiusią nuostabią svajonę, taip skamba jos balsas. dar ji turi hipertoniją. nežinau, kaip jai tai pavyksta, bet nuėjus pas gydytoją kraujospūdis pašoka oho kaip, nors išėjo su 130/70. gydytojų prirašomi vaistai jai netinka, ir vėl prirašė negerus, sako ji. bet kartais atsitinka, kad tas kraujospūdis pakyla išties, ir tuomet ji pamiršta depresiją, apie kurią šiaip gali kalbėti kaip apie mylimąjį - valandų valandas, ji tik tykiai gulasi lovon, žvelgia išgąsdintomis akimis ir bejėgiškai ištaria: turbūt man spaudimas... atnešk vaistų.

38027. kaimietė2005-07-19 12:05
… to nelemto meilės trūkumo… Na, šia liga, matyt, serga didžioji žmonijos dalis. Tik ką reiškia trūkumas? Kažkas tau ne(da)davė? Ir dėl to jie kalti? Ne, negaliu nieko kaltinti. Net dejuoti. Juk nevaikštau taškydamasi meilės pertekliumi. Greičiau pati kažkam ne(da)daviau. Gal net įskaitant ir save. Todėl visų pirma reikalauju iš savęs. Tikiu, kad manyje yra tas neišsenkantis šaltinis. Iš čia ir perdėtas (o aš sakyčiau - nesistemingas, vangus, paviršutiniškas) savęs tyrinėjimas. Sakai – surogatas… Uhu, deja... beviltiškumas ir man pažįstamas.

Viena mano draugė yra įklimpusi į poabortinę depresiją. Savarankiškai išsikapstyti negali. Bet ir padėti niekaip neįmanoma. Nieko negirdi ir nesupranta. Tik rutuliojasi savo skausme ir kaip koks akivaras traukia į jį aplinkinius. Atvyko kartą pas mus į sodybą, išėjom pasivaikščioti. O čia danguje vaivorykštė pasirodė. Žiūrėk sakau, tau ji šviečia. Aklas žvilgsnis ir toliau savo. O, atrodo, nori išsikapstyti. To trokšta, gal net per daug. Sakyčiau, reikėtų priešingai. Susitaikyti su būsena, ištyrinėti ją, išanalizuoti vienų ar kitų priemonių poveikį. Ir kai galų gale pavyks išnirti, gal ši patirtis pagelbės kitam iš juodosios skylės išsikapstyti. Jau vien dėl to ir gyventi verta.

38028. HaHa2005-07-19 12:09
Is kur as zinau?(Kai saka mana mazoji-is tur). Nuobodiziai aiskinu.Jei is A seka B ,o is B seka C,o is C seka D .....seka Z,tai remiantis d&d visuotines akanuomijos desniu prielaida teorema galima praleisti nuobodu 1000000 kartu irodyta seka nuoB iki Z.O manyti,akd tik is A seka Z. Va taip paprastai as zinau:D

38029. ebola2005-07-19 12:25
analize yra sudas, chacha, kai kalbi apie meile. Sakemis ant vandens rasai, jei megini ja "suprasti" ar paaiskinti. Proteliui sioj vietoj nera kas veikti. Per gilu. Negalima isskirti meiles sau ir meiles kitiems - dvieju meiliu nera. Tu tiesiog esi jos pilnas, apypilnis, pustustis arba tuscias. Jei esi pilnas, gali ja apgaubti daugybe zmoniu, kurie tiesiogiai gviesiasi tave nuzudyti, ir tos ju pastangos vistiek atrodo tau juokingai mielos. Lyg vaikas mojuotu smilga megindamas tau kepsteleti. Sita busena apie, kuria raso gk, yra meginimas sunaikinti dideli blogi, kuris atseke zmogeliuka is labai seniai.Tas negatyvus kruvis buna toks didelis, kad megindamas toki individa istraukti, gali nudardeti i pragara kartu su juo. Priklauso, ar tu pilnas meiles, ar tuscias. Jeigu pilnas, tas pragaras tau kels tik sypsena. Jei tuscias, greiciausiai imsies prievartos arba begsi. Dabar klausimas - ar tu myli isprotejusi artimaji, ar tu myli save, "aukodamasis" del jo? Nera jam atsakymo. Tu tiesiog esi netuscias ir tiek. Ir niekas taves negasdina tada. Nei kad jis tavim manipuliuoja, ateina tik tada, kai jam blogai, apvagia tave reguliariai, tu apmoki jo gydyma savo seimos saskaita ir t.t. ir t.t. Galu gale turi jausti, kad kito kelio kaip myleti paprasciausiai nera. As pazistu tokiu zmoniu, kaip cia raso gk. Jie stebetinai metodiskai ir isradingai megina susinaikinti. Visose plotmese - fiziskai, mentaliai, galu gale ir dvasiskai. As galvoju, kad jie yra paskutines nepavykusios atsakos grandys. Kazkokio nepasisekusio Viespaties eksperimento kelio galas. Neiskrito kauliukai, vienzo. Ir butent todel man tokie zmones kelia susizavejima. Tas fataliskumas man yra kazkas ypatinga. Bet kokia letaline mutacija ar krastutinai prisitaike ir todel nykstantys gyviai man yra tiesiog Dievo liudininkai Zemeje.

38031. Mumis2005-07-19 12:41
Meistriskai cia priraite ebola:)Uzsimaniau padepresuot:) Bet suprantu,kad negaliu,nes cia pat salia tupi popalme su skutimosi peiliukais ir laukia momento ipjovai:)

38032. kaimietė2005-07-19 12:48
Man ryškiausiai Dievo buvimą, sakyčiau, liudija ne tokie jau reti atvejai, kai žmogus, net vaikas, rizikuodamas savo gyvybe ir net ją prarasdamas gelbsti kito dažnai net visiškai nepažįstamo gyvybę.

Paprastai neįgaliųjų priežiūra susijusi ne su meilės pertekliu, o su pareigos ir atsakomybės jausmu, dažniausiai už giminaitį, deja…Žinoma, išimčių visada pasitaiko.

38033. ebola2005-07-19 12:57
kito gelbejimas yra elementarus instinktas. Netgi sunys neretai ta daro, rizikuodami gyvybe.
Atsakomybes jausmas yra meiles pasekme ir israiska. Nebutinai tiesiogines meiles neigaliajam. Didziaja dalim tavo motinos meiles tau vaikysteje israiska tavo dabartiniame gyvenime. O gal ir tevo meile tau kartu paemus. O galbut ir tave supusiu zmoniu meile gyvenimui. O greiciausiai viskas kartu.;)

38034. kaimietė2005-07-19 13:20
Ne su viskuo sutinku. Bet mano laikas žydrynėje išseko. Iki rytdienos :)

38036. anonimė2005-07-19 13:37
parašysiu laišką Giedrei nes tik tiek jai galiu duoti:mieloji tavo karštligiški ieškojimai vertingesni už daugelio žymių literatų sunkiai kurpiamus "protingus " išvedžiojimus-tu kalbi esanti pragare bet tau dievas davė didžiausią dovaną kokios tu galėjai tikėtis -rašymo MENĄ pavergiantį nuoširdumu ir paprastumu-taip ir man viskas buvo nusivylimas žmonėmis meile gyvenimu cistos ir didžiules dozes antidepresantų kol pradejau gyvent{ar ilgai?}susitaikius su viskuo-taip yra mes galim pakeist tik SAVE laikas kažkiek savaime koreguoja mūsų požiūrį įatrodo iki tol labai svarbius dalykus bet mes TURIME gyvent savo gyvenimą ne taip kaip nori kiti-tėvai mylimieji ar vaikai bet taip kaip patys manome yra mums geriausia-tavo pasirinktos filologines studijos nebuvo klaida-tu būsi viena geriausių rašytojų visokioms Juknaitėms na zlo-kapstykis stiprinkis tepadeda tau Dievas

38041. Neliudek g2005-07-19 14:06
Kartais Siela nori skrajoti
Kaip lengvutis pievų drugelis,
Nori džiaugtis, mylėti, dainuoti,
Būt laisva kaip padangių paukštelis.


Kartais Siela be galo trokšta draugo,
Kurs paguostų ją, nuramintų,
Ir visa širdimi trokšta juoktis,
Kad džiaugsmą savy atgaivintų...


Trokšta Ji pasakyti kažkam,
Kad: "Amor vincit omnia",
Kad gyvenime skirta kiekvienam
Patirti ir laimę, ir skausmą, ir liūdesį.

38042. Padangiu Paukstelis2005-07-19 14:10
Ir viskas dėl ko? Dėl to kad noriu tik myleti.

38047. zeta2005-07-19 16:15
Ebola sako, kad kito gelbejimas yra elementarus instinktas. Prielaida absoliuciai klaidinga. Arba, kaip kiti pasakytu, "wishful thinking". Lyg nebutu isdaviku ir bailiu. Lyg nebutu draugu, paliktu sniege kalnuose, serganciu, pamestu numirt savo lovose, skestanciu taip ir paskendusiu. Neatskiriat milzinu nuo vijokliu.

38048. ebola2005-07-19 16:36
o ka tada man galvoti apie save pati, patark brangioji.Esu pasielges isties kilniai, ne nesusimastes.Ir cia pat esu isdaves zmogu ne nesusimastes.Nesisdidziuoju ne vienu nei kitu atveju.Bet ir grauzaties istiesu nejauciu.Labai stengiuosi visada buti "wishfull thinking", nes laikau tai dorybe. Del instinktu. Mano suo gindavo kiemo katinus labai pasiaukojanciai.Jis butu tikrai zuves del ju.Jis butu mielai pasiaukojes del bet kurio is namiskiu.Tikras milzinas!Dievo buvimo irodymas:D

38049. Padangiu Paukstelis2005-07-19 16:55
Jei zmogui labai norisi depresuot,tai jis ir depresuoja liudnai pasvires.O ka matome SA?Ilgiausia paklode minciu ir jausmu:)

38050. PP2005-07-19 17:13
"Žmogus iš pradžių yra projektas, kuris gyvena subjektyviai, ir nėra nei jūros puta, nei puvėsiai, nei žiedinis kopūstas; anksčiau už projektą jis neegzistuoja; "niekas" nėra suprantamas ir dangui. Žmogus nuo pat pradžių bus tuo, kuo jis save suprojektuoja, o ne tuo, kuo jis norėtų būti" Projekto dėka žmogus sukuria savo individualumą. Tas, kuris turi savąjį projektą, gali bendradarbiauti su kitais, turinčiais savus projektus. Žmonės atsakingi vieni už kitus, todėl turi bendradarbiauti, kad įrodytų savo atsakomybę vienas kitam. Būdamas atsakingas už kitą, esu atsakingas už patį save. Kito projektas verčia mane būti atsakingam už kitą: "... kai mes sakome, kad žmogus yra atsakingas už save, pabrėžiame ne tai, kad jis atsakingas už savo individualybę, bet tai, kad jis atsakingas už visus žmones" Kitas mums tampa svarbus tik tuomet, kai turime savo projektą. Irena Gaidamavičienė rašo: "Knygoje "Būtis ir Niekas" jis visur akcentuoja būtinybę žmogui žengti savo žingsnius, t. y. daryti tai, kas jam nėra primesta. Aš turiu veikti taip, kad jausčiau atsakomybę už savo veiksmą... " Tokiu būdu žmogaus sukurtas projektas yra naudingas. Asmuo, kuris turi individualų projektą, gali produktyviai kontaktuoti su kitu žmogumi, turinčiu savąjį.

38051. zeta>pp2005-07-19 17:19
Aha, projektas. Dar pasnekekim apie "kompetencijos portfeli" ir tada mums galas. Arba uzsistampuokim negyvai, tai pavirsim pasto zenklais ir Satenu redakcija gales mus klijuot ant voku - busim graziai vienodai suprojektuoti. Dabar pradedu suprast kaimiete, kodel bego nuo citatu kaip nuo maro.

38053. zeta>ebolai2005-07-19 17:39
Su sunim nuo seno koja letenon vaikstau. Labiausiai patikdavo, kai ankstyva ryta parbege is lauko prilekia prie lovos ir ibeda salta nosi i skruosta. Maciau bailiu lepuneliu, maciau padlaizunu ir pasalunu. Taksai baisus egoistai. Tokiu kaip tavo retai pasitaiko, matyt, auklejimas. O kad elgiesi nesusimastes, tai nieko cia keisto, yra tukstanciai situaciju, kai ner kada mastyt, tik pasakose gauni tris dienas uzduociai apgalvot ir gudriai ivykdyt. Bet is tikruju tai taip tik atrodo, kad visai negalvoji - visas pries tai buves gyvenimas padiktuoja zaibiska sprendima. O kad isdavyste taip ramiai priimi, tai irgi neteisybe. Neseniai ziurejau Tarantino "Reservoir Dogs". Ten tokie penki vyrukai suejo i kruva , kad galetu apiplest juvelyrine parduotuve. Mr Orange, Mr White, Mr Blonde, Mr Brown ir Mr Blue. Policininkai surenge pasala. Du nudejo vietoj. Likusiem gyviem sekesi ne ka geriau. Vienas is ponu buvo isdavikas. Turejo sansa pasitraukt neatpazintas. Nepasitrauke. Nes, kai reikalas susivede i viena taska, issiziojo ir pasake, kas toks esas. Kaip manai, kazi kodel?

38057. toto2005-07-19 19:06
"Reservoir Dogs"(1992) - kultinė tarantiniškojo kartuvių humoro ir juodos komedijos/parodijos fikcija. - Šis filmukas (pavadinimą versčiau "Šunys, infekcijos nešiotojai"), kaip ir kitas gerai žinomas "Pulp fiction"(1994), kaip ir dauguma kitų Quentin`o į ekranus paleistų, dažnai tam pačiam aktorių sąstatui parašytų perliukų, - kurti ekstremaliam prasiblaškymui, pramogai. Tai tradicinė amerikoniško Halloween`inio humoro žanro plėtotė. (Pasigirsiu :), daug kartų teko matyti ir ne ką blogesnes tų pačių minėtų filmų parodijas per įvairius TV Show). Gal tarybiniam žiūrovui ir nesuvokiama, bet jokių aliuzijų į tikrovę Tarantino nedeklaruoja ir savo kūryba nepretenduoja į visuomenės moralės analizę. - Tik netikėtomis situacijomis meistriškai manipuliuoja mokaus žiūrovo vaizduotę.
:)

38059. zeta2005-07-19 19:10
Toto, tuoj gausi per nagus, tik dabar neturiu laiko :)

38060. toto2005-07-19 19:16
Nagi, ... :)

38061. Nemokus žiūrovas2005-07-19 19:18
Toto, zeta tau nagus tuoj nulakuos, tik dabar neturi lako. Bėgu, sako, į krautuvėlę... Nebijai tapti queeru po tokios Reservoir Dogs interpretacijos?

38063. toto2005-07-19 19:32
"Nemokus žiūrovas" dviejuose sakiniuose sugebėjo "paminėti" tris nick`us.

Kiek bus 0x3 ?

38064. gogolis2005-07-19 19:39
taip... negali likti abejingas tokiam gyvenimui... bet koks as pasibaisetinai abejingas tokiai literaturai...

38073. EdVa2005-07-19 23:57
Nemačiau Reservoir Dogs, bet Tarantino yra talentingas parodistas, peržaidėjas Holivudo klišių, štampų ir pan. Mąstant apie g.k teksto tęsinį, kažkodėl kilo mintis apie serialą TVIN PYKSAS. Siek su filmo kuria nors heroje, ir kažkas sudreba širdyje. Tik g.k tekste viskas žodžiais pasakyta, o ten - judesiai, žvilgsniai. koketavimas - ir tas dviprasmiškas meilės egoizmas. Net nežinau, kodėl man taip susisiejo g.k tekstas ir TVIN PYKSAS. Be jokio snobiškumo. Lyg rikošetu kulka.

38076. Vosylyjus2005-07-20 05:28
Spiat ustalyje ygrushky-mysky spiat.... Stypriai tu cia ,Pauksteli,pavarei:)-"minciu ir jausmu"... Gerbiu:D

38078. ebola>zetai2005-07-20 09:27
apie suni.Neisauklesi tokiu dalyku.As tik norejau pasakyti, kad viename individe telpa ir didvyris ir bailys ir dar ne po viena tipa.Ir kad gelbeti kita skatina archajiskas kolektyvinis instinktas.Tiki turi netgi bites ir ziurkes.Jis gali pasireksti, gali ir nepasireksti kritinese situacijose - tai nera kazkoks stebuklas. As zinau, skamba nelabai romantiskai, bet mano tokia nuomone. Tarantino yra kaip Arlekino.Kol ziuri - visai nieko pramogele, bet isejus nebera ko prisiminti.Maciau turbut viska jo.Kas buvo idomiau tai keturi kambariai...ir tas sudas is tikro.As vistiek gryzciau prie Greenaway`aus ar Jarmusho.

38084. kaimietė2005-07-20 10:42
Taip, kai ginami šeimos/grupės interesai - veikia instinktas. Tai susiję su vaikų, teritorijos ir kitų grupės interesų gynyba. Šią funkciją dažniausiai atlieka kariai, kurie taikos metu tinginiauja. Dobiliukų pievoje su mušekliu drąsiai galiu priplojinėti bitutes darbininkes, bet net ir ramus pastovėjimas prie avilio laktos sukels bičių sargybinių įtarimą ir privers žaibiškai jungti penktą bėgį. Apie šunis… Ai, tiek to. Nenoriu plėstis. Gal kada susitiksim, galėsim padiskutuoti. Žodžiu, ne instinkto pasireiškimą turėjau omeny, kai kalbėjau apie Dievą.

Rašai: Atsakomybes jausmas yra meiles pasekme ir israiska.
Pradžiai klausimukas. Ar Otelas mylėjo, ar ne? Kaip manai?

38090. ebola2005-07-20 13:18
labai geda, bet as neskaiciau Otelo.

38091. pasi > ebolai2005-07-20 14:11
visai negeda - niekas jo neskaite. Tai Verdi opera, ja ziuri ir klauso. Aisku, libretto gali paskaityti - http://opera.stanford.edu/Verdi/Otello/libretto.html :)))))

38092. mgl2005-07-20 14:17
aš pažinojau toki žmogų:beviltiškai atrodo,beviltiška padėtis bet bekraštis žmoniškumas.ir tai negadino kad tai moteris.pamokantis pvz kaip kaip galima nešti kasdienybę.tai padeda.nei priešingai,skambantis porcelianas,spinduliuojantis krištolas ir žybčiojantis sidabras.ten belieka jiems pasakyti,labiausiai trukdo maištaujantys vieši pasisakymai...

38093. ebola>pasi2005-07-20 14:24
o tai ka, cia ne apie Sekspyro kurini kalba? Ten kur apgautas Otelo pasmaugia savo zmona Dezdemona? Na, as is tiesu tiek ir tezinau. Toks posakis buvo musuose: "- nedramatizuokim, tare Otelo, pasmauges Dezdemona..." O siaip neskaiciau detaliau, todel manau negaliu komentuoti...

38094. pasi > ebolai2005-07-20 16:04
:)))))) Na, Shakespeare visa siuzeta paeme is Giraldi Cinthio kurinio "Hecatommithi". Is kur cia gali zinoti, apie ka kalba? As juk irgi neskaiciau :)))) Siaip, apgautas tai jis buvo visai ne Desdemonos, o Iago, ir labai dramatizavo savo poelgi, netgi nusizude :(

Kaimietei. Nu, matyt, mylejo, antraip negi but smauges?

38096. psi2005-07-20 16:48
maladec ebola. apmovei bobutę. ar tu jai blynelius kepei iš daržovių? bet aliejus tai tikrai yra augalų riebalai - tu nepamelavai. kaip sakai, pavirinus riešutus - a išplauks į viršų riebalai?

38097. ebola2005-07-20 16:56
na, mizeris isplauks.Priklauso kokius riesutus.Jeigu kedro, tai gal dar ir sluoksni gautum ant pavirsiaus. Neverdu siaip, isskyrus migdolus. Plikom kad eitu nulupt.

38098. kaimietė2005-07-20 17:17
Na, va, pagaliau vėl pritūpiau prie kompo… :) Ebola, apie Otelą, kaip apie įsimylėjusio pavyduolio kraštutinį variantą, paklausiau tikėdamasi akivaizdžiai parodyti, kad melės išraiška gali būti ne tik atsakomybės jausmas, bet ir pavydas, kurio pasekmė – lavonas ar net keli. Berods, ir mylėti reikia mokytis. O kaip mokysies be analizės?

38099. ebola2005-07-20 17:24
ir dar.Ne visus riebalus matai ant pavirsiaus, ka begamintum.Riebalai is tiesu yra tirpus vandenyje.Tik skirtingos sudeties riebalai yra skirtingo tirpumo.Jeigu tu ju nematai, dar toli grazu nereiskia kad ju nera.Va nudien mums ir uzkrauta uzduotis gaminti taip, kad riebalai arba atrodytu kaip neriebalai, arba isvis nebutu matyt.Netgi neispuikusi moteris nenoriai valgo kai riebalai matosi.

38100. ebola>kaimietei2005-07-20 17:28
as nieko nesimokau ir nejauciu poreikio.Beje, nenoriu arti sieti meiles partneriui ir meiles gyvenimui.As nesakau kad tai nesusije, bet tai nera vienas ir tas pats.Is tikro mes tuojau pat atsidurtumem klausimuose apie atleidima ir atgaila, o abu jie man yra labai nemalonus.Ne, as diskutuociau, aisku.Bet sitoj vietoj man sunkiau su kompetencija...;)

38101. kaimietė2005-07-20 17:35
O kam nesunku... Gerai, baigiam.

38102. pasi > ebolai2005-07-20 17:44
Cheminiu poziuriu, kiek zinau, jokie riebalai vandenyje netirpsta. Klausimas tame, ar pavyksta stabilizuoti riebalu-vandenyje emulsija tokiam pavidale, kad isoriskai ji atrodytu neriebi. Realybeje tie emulsijoje paslepti riebalai gali buti dar sunkiau virskinami, nei naturaliame pavidale.

Mano galva, klientas, kuris nori nematyti riebalu, yra naivus, o restoranas, kuris vercia ireja klienta apgaudineti, yra nedoras. Geriau jau matyti ir ragauti kokybiskus riebalus, negu zinoti, kad patiekale paslepta velniai zino kas.

Mano patyrimu, sunkiausiai isiulomas yra avienos lajus, nes nemazai zmoniu negali pakesti jo skonio, netgi kai jis visiskai istirpintas. O siaip, yra daugybe patiekalu, kuriu gamybai nereikia prideti papildomai riebalu. Bet argi riebalai kenksmingi? Reikia zinoti, su kuo juos derinti, ir kada valgyti...

38103. IVS2005-07-20 17:51
Man tai sriuba be geltonų skrituliukų neskani. Aš sutarkuoju per smulkią tarką morką ir pakaitinu aliejuje, tada viską suverčiu į sriubą. Man turi plaukioti beveik oranžiniai skrituliukai, kuriuos galima sujungti su šaukštu į didelius skritulius.Kitaip neskanu.

38104. pasi > IVS2005-07-20 18:12
Labas rytas. Megstate geltonus skrituliukus - neikite i ebolos restorana valgyti, arba atsineskite savo :)))

38107. liosha2005-07-20 23:31
kalbant apie riebalus... vienam zurnale skaiciau skaitytojos atsiusta laiska. esme buvo ta, kad tam laiske buvo slovinama vakaru kultura ir menkinama musiske. kaip pavyzdys buvo duoti lasiniai. dabar neprisimenu tiksliai, bet apibudinimas buvo mazdaug toks:"poodinis kiaules riebalu sluoksnis paruosiamas ji kabinant dumuose". na ir mazdaug vakarai jau seniai to atsisake, o mes, lietuvaites, dar valgom. turint omeny, kad vakarai lasinius pakeite mcdonaldo patiekalais, kazi kas geriau(aisku, kad lasiniai:). taigi jau geriau valgyt tuos matomus riebalus, zinant ka valgai, kaip rase pasi, negu apsimesti, kad ju nevalgai. o sriuba su geltonais rutuliukais tikrai skanesne nei be ju:)

38108. EdVa2005-07-21 00:10
Sveikiausi yra augaliniai riebalai,pirmiausia-šaltu būdu spaustas alyvuogių aliejus,lazdynų aliejus.Augaliniai aliejailengvai organizmo pasisavinami.Perkaitinti keptuvėje,netgi geriausioje,aliejaus nepatariama.Jis virsta savotišku lyg pokastu ar balastu skrandžiui ir kepenims.Lašiniai,ypač karšto rūkymo arba pavirti ir ataušę,visai priimtini organizmui,jaunam ir sveikam.Beje,gyvuliniai riebalai gerai sunaudojami dirbant fizinį sunkų darbą.Lašiniai gerai sudegina angliavandenių perteklių.Taigi,storuliukės,geriau gabalėlį lašinukų nei kelis kreminius pyragaičius ar torto riekę užgeriant šampanu.Beje,o kur mes palikome G.K.ir jos saldainius?

38110. zeta>toto2005-07-21 00:54
Griskim prie filmu. Jeigu sakai, kad Reservoir Dogs yra skirtas prasiblaskymui ir pramogai, tai drisciau nesutikti (nes vienu momentu uzsidengiau akis ir neziurejau). Siek tiek jumoro ten yra, ypac kai bosas aiskina penkiems ponams, kad jie patys negali sau pasirinkt vardu, nes kitaip turetu penkis vyrukus, besimusancius, kuris is ju butu Mr Black. Bet ziaurumo ten daugiau negu juoko. Nors Tarantino garsiai ir nepretenduoja i visuomenes morales analize, as matau cia idomu poziuri i klaidingu sprendimu virtine, kai neber kelio atgal. Visi iklimpe iki ausu. Is tokio sapno neprabusi. Nelaikau saves tarybine ziurove. Ir man Tarantino aliuzijos i tikrove daugiau negu aiskios. Toks vaizdas lyg noretum sustatyt Tarantino ir Giedre Kazlauskaite po dviem skirtingom veliavom: viena tik raso viska, kaip yra, o kitas tik juokiasi is to, ko nera. Fantazija be realybes ir aliuziju i ja neegzistuoja. Realybe ziuri is visu kampu ir kartais ciumpa uz gerkles.

38111. zeta>ebolai2005-07-21 00:57
Ir man labiau patinka Greenaway (ne tas zodis!).

38112. toto2005-07-21 02:48
Malonu :). Įvykus ("skirtingų vėliavų" kabinimo) stebuklui, nepraleidžiu šanso - ...užsikabinu už man ant lėkštutės padėto skanaus kauliuko. - Griebiuos zetos pamestos lazdos su abiem dviem priešingų kūrybos ištakų galais -- su vergo filosofija (menu) ir su vergavimo menui filosofija.
Du menininko identiteto (savęs suvokimo) poliai. - Natūralu, ne savo planetoje staiga atsidūrusiam pakeleivingam svetimšaliui vertintojui jie regis antagonistiniai ar netgi patologiški. Taip!, šį kartą Giedrė ir Quentin - dviejų skirtingais istorinės patirties keliais keliavusių pasaulių realios kultūrinės situacijos simboliai.
- Toks tai būtų tezių rinkinys diskusijai, kurios nenoriu tęsti...
:)
...nes prisiminiau mėlynes su iki kraujo suleistų moteriškų nagų žymėm :))))
Istorija sena. Kadaise su gera kompanija šlaistėmės po europinio Luna parko atrakcionus, kol sumanėm išbandyti nervus, prasinešant dviviečiais vežimėliais siaubo labirintais. Tarantiniška kraujo-lavonų upė buvo realizuota meistriškai, traukinukas dardėjo net pasišokinėdamas nuo keleivių emocijų, per spiegimą, klyksmus vietomis net nesigirdėjo režisuoto "muzikinio" fono. Man už nugaros sėdėjusi žavinga dama glaudėsi ir kaip beprotė rėkė tiesiai į ausį, o pasibaigus kelionei, ją baltą, kaip popierių stiklinėm akim, traukėm iš vagonėlio ir kalbinom pakaitom. - Visiems žiauriai patiko; alus tą kartą buvo dar skanesnis nei kada nors anksčiau.
O tas mėlynes ant savo rankų pamačiau tik parėjęs namo, kai nusiėmiau baltinius.
:)

38114. nemo2005-07-21 03:28
Taip uzsinorejau i Reservoir dogs. Nemaciau. Pasiskaiciau. Itraukiau i "atmintine".

38117. nemo2005-07-21 05:18
-gk- dusia siuo metu sunkesne uz svina. Slegia. Bet svoris nera sumeluotas, nera santazuojantis. Nera aukos sindromo. Kiek man zinoma, tokios busenos anksciau ar veliau baigias. O jei nesibaigia, tada paprastai busenos autorius ja uzbaigia. As nezinau ar tai, ka ji raso dar tebera "rasymas". Bet tai nera ne dienorastis. Sakyciau dienorastis - autentiska (ir siuo atveju skaudi) patirtis - ivilkta i autores pasaulevaizdi, i autores metu begyje susiformuota prasme (apie save, apie pasauli, apie Dieva). Ir patirtis pjaunasi su ta prasme, ja neigia ir daznomis akimirkomis lieka tik zlibinantis skausmas, o is kitos puses - ta prasme yra vienas is nedaugelio dalyku, kurie ja gelbeja ir delto ji jos laikosi. Del to gimsta paradoksalus pasakymai ir mintys: ir neigia, ir teigia...

38119. kaimietė2005-07-21 10:21
Teko skaityti, kad karo ir pokario metais žmonės nesirgo depresijomis. Sakysit, niekas jų nefiksavo. Nemanau. Mirties akivaizdoje pradedamas vertinti gyvenimas. Štai vakar parašyta žinutė:

Вчера я попала в аварию. Машина, в которой я сидела, врезалась на скорости в КАМАЗ. От машины ничего не осталось.(я вообще стараюсь не вспоминать, потому что спасло нас всех только чудо, так неожиданно все вышло)Теперь я понимаю, насколько, на какие 1000% я ПРАВА. Про то, что жизнь - прекрасна. Что париться не стоит НИКОГДА, НИКОГДА, НИКОГДА. Ничто не стоит наших переживаний.
Обычный разговор:
- Жизнь прекрасна.
- Это ты зря. Не все так просто.
Все просто, черт подери, как это еще можно объяснить! Дышать - это счастье! Я жива - это чудо, это счастье!!! Ничто, ничто, ничто на этом свете не стоит возможности дышать. Вот все ищут счастье, которое будет завтра, потом, а я вам скажу, что счастье - это сама жизнь. И все, кто говорят "не все так просто" - кайфоломы чертовы. Все просто! Руки-ноги целы и слава Богу! А нет - ты ЖИВ, черт подери. И вчерашний день позволил мне в этом убедиться.
Живите! Живите так, чтобы каждый день жизни был как последний!
Я очень стараюсь это делать, я отдираю свою попу от дивана, я ищу себе новые, непокоренные горы, я люблю тех, кто рядом.
И пусть я НИ ФИГА НЕ УМЕЮ ЖИТЬ, но Я - ЖИВА.


Nesišaukim karo, prašau…

38126. tarantino2005-07-21 21:34
klausykit , nerasinekit rusishkai . ne del kokiu ideologiniu motyvu , bet skaityt tai jau tingisi/daug metu praejo . jus lyginat Reservoir Dogs su virejas , vagis ,jo zmona ir jos meiluzis ...be reikalo , tarantino tipishka amerikieciu produktas ( pprastai sakant , jis idiotas kvadratu ) iki greeenway jam neisivaizduojamai toli ... cheers ! rusai ok , bet skaityt nebe ok

38127. IVS2005-07-21 22:08
Klausykit , rašinėkit rusiškai . Ne dėl kokių ideologinių motyvų , bet skaityti po daug metų kažkaip malonu ... cheers!

38129. cenzura ok2005-07-21 22:28
man tai idomu ,,, pagal ka klaikiai trinami komentarai ,,, kad ne pagal keismazhodzhiu kieki tai supratau ... pagal gal pritarima politinei krypciai ?;;;; zodziu cenzura ok .tik kriterijai , kaip ir rei8ktu tiketis ,,,,, azijietishki .

E.Red.: Automatinė komentarų kontrolė tikrina įvairius komentarų parametrus. Jūsų minimi komentarai buvo "paslėpti", nes jie neatitiko komentaro dydžio reikalavimų ir buvo priskirti prie nereikšmingų replikų.


38130. toto :-( 2005-07-21 23:34
ŠA skaitytojų kirilica - ne šiaip jau sau citavimo kalbos tradicija.

- Nemaloni mintis mane nupurto, persmelkia prisiminimais iki pat šaknų. Pažadina mintis iš miego, atpurto... kas kart vis tuo pačiu tautos idiotizmą menančiu naivių iliuzijų/ savivalio susinaikinimo kalbos žodžiu...

...ir ne tik tai šią įžymią mūsų tautai, Lietuvos valstybei, kultūrai bei literatūrai Liepos 21-mą dieną.

38136. bridaugilos2005-07-22 04:38
Toto, nejau ir tau vaidenasi smeklos ten, kur ju nera?

38137. cikada2005-07-22 08:20
cze ne szmeklosz, cze iszsetine liga :)))

38139. ebola>pasi2005-07-22 09:00
cheminiu poziuriu visi riebalai...ir apskritai - daugelis zinomu panasiu junginiu vandenyje yra tirpus.Skiriasi tik proceso greiciai. Vanduo yra kazkoks stebuklas jei pasigilinti.Bet as ne apie tai dabar. Emulsija yra tik vienas is budu paslepti riebalus.Juos puikiai surisa isbrinke miltai, ar bet kurie kiti sausi produktai, gebantys juos sugerti.Galu gale pienas ir grietinele yra labai riebus produktai, bet riebalu tu nematai, ar ne? Aliejus nebeatrodo toks riebus, jei ji nudazai.Zolelemis pvz.Ar garstyciomis.Ta prasme tu matai, kad tai aliejus, bet jis kazkodel nebeasocijuoja su tais blogaisiais riebalais. Lajus avies jo, yra labai specifinis dalykas.Karstas dar dar, bet atsalusi nuryti ne kiekvienas galiunas pajegus.:D

38141. normalei2005-07-22 10:14
Raszytojas emocijas (visoius pizdecus,trulikus ir kt.) turi uzgniauzt taip,kad skaitytojui emocijos(ir smegenys) sprogtu.(va teip puf puf puf)Kai saka "человеку нужно чтобы красиво было, смешно и загадочно":D

38142. cenzura ok :)2005-07-22 10:21
sudominot ."Jūsų minimi komentarai buvo "paslėpti", nes jie neatitiko komentaro dydžio reikalavimų ir buvo priskirti prie nereikšmingų replikų. " kazkaip toki dalyka pirma kart girdziu . manau ir kitiems idomu ,tai kokie tie parametrai komentaro turi but, kad jie prie komentaru but priskirti ir "nepaslepti" ar "neistrinti"? ,( nezinau koks zodis cia geriau tinka )

38143. kaimietė2005-07-22 10:26
Labas rytas :) Ačiū už pastabas. Teisingai. Kažkaip neteko užbristi ant žydrynės elgesio taisyklių, bet jei pati jas sudarinėčiau, pirmu punktu įrašyčiau – bendravimo kalba – lietuvių. Todėl, kad ji gimtoji, todėl kad jaučiu jai ypatingą simpatiją ir palankumą (na, nenoriu valkioti žodžio "myliu"). Todėl, kad malonu girdėt širdies tuksėjimą kalbų simfonijoje. Ne pasiteisinimui, o tik pa(si)aiškinimui – interferencija mano dalyvavimo rusiškame forume. Pažadu sugriežtinti savo cenzorių;).

>toto. Atsiprašau už nemalonias asociacijas ir neigiamas emocijas.

38153. abr kaimietei :-) 2005-07-22 14:02
ale meskit jūs, mergos, tą kvailą madą totoškos atsiprašynėti. Visos kaip susitarusiuos : prašau-atsiprašau, prašau-atsiprašau... Neatlaikys, apsirgs. Vyrų neatsiprašinėjam(a), sutarta? kad daugiau negirdėčiau nematyčiau. :)

38154. To išėjęs į pensiją niekšas:)2005-07-22 14:13
Tik nesišvaistyk dievkomis, gerai? Tik tik iš pajŪrio, o Juokrantėje, žinia, internetinių kišenų nerasta. Ką norėjai išgirst? Ir dar : klot viską iškart ar porcijomis su proporcijomis? Barsi? Jau barei. Kiek galima? :)
p.s. Užmiršau prisistatyti: "Trokšdama išsaugoti vienatvę, turiu sužeisti visus, pirmiausia – pačius mylimuosius." (iškraipytas Cioranas)
Išsiunčiau tau šią žinukę, ir štai man:
"Hi. This is the qmail-send program at yahoo.com. I`m afraid I wasn`t able to deliver your message to the following addresses. This is a permanent error; I`ve given up. Sorry it didn`t work out."
Atsitiktinumas? Nebūna. Tu man nepasiekiamas, nuaustasai iš atsajų irgi distancijų. Prisegu savo meilą, jeigu ką. Vasarok, numylietini. Dar: l. gražų eilėraštį nusiuntei puikiajai mergaitei vasiliskai ("i do not know what is about you that closes/ and opens; only something in me understands/ the voice of your eyes is deeper than all roses/ nobody, even the rain, has such small hands":) Tu, tiesa? Parašyk jai dar ką nors gero, nesisaugok, seniai išsidavei - sentimentalėji. Kiba sensti?:) Tai gerai, sunegražėsi. Ir dar apie pasi : man gražiausias jo komentaras, - kaip jis Š. Afrikoj pirko rankomis dažytas/ornamentuotas paklodes. Ir suvirpo man oda.:) O dėl jo muz. klausos l. suabejočiau : jam "praeina" Zubovų skambinimas. Niurzgalius seniokas Šarliu turbūt per vieną ausį trenktas, : ) bet vis dar nieko: operų libretus študijuoja tik dėl Liučindos Lamarmuros. Žiū, žiū - jau pasipiktino. :) Oi, dar: sesė prie jūros nuoga(i) išrėžė, kad absol (sic) nesuprantu vyrų psichologijos ir jei ji būt buvus tokia radikalė (kaip aš), seniai būt arba pati pražuvus, arba mylimus diedus numarinus. Apsižliumbiau, bet skandintis nešokau, būtų dėl ko.:) Vot takije dieliškės. Tikrai nesuprantu? Nešoksiu gilintis, įtikėjusi, kad (meilėje) "giliausia - tai oda" :)

38162. pasi > 381542005-07-23 09:21
for the record:
1. Zubovu skambenimo nesu girdejes, ir akyse ju nesu mates; neprisimenu, kad buciau ka nors sakes, kad, esa, praeina ar nepraeina :)
2. Nezinau, ar butent paklodes S. Afrikoje dazo rankomis, ta daro Rajastane...

38163. pasi > ebolai2005-07-23 09:29
Jei tau reikia kepti be riebalu, tai paskaityk http://ej.iop.org/links/q08/bKcBZ2fG7MWHFylOOhnECA/pe4_1_m06.pdf, gal tiks zuvis, kepta cukraus tirpale...

Rodoma versija 24 iš 25 
14:41:52 Jan 31, 2011   
May 2008 Sep 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba