ŠIAURĖS ATĖNAI

Šiaurės Atėnai. 2008-01-05 nr. 875

| Spausdinti | Archyvas | Redakcija |

HAN-SHAN. Šaltasis kalnas (19) • LAIMANTAS JONUŠYS. Pasižvalgymai šalia literatūros (2) • VITALIJA BOGUTAITĖ. Eilės (7) • -pz-. Sekmadienio postilė (41) • Su žymiu rusų etologu VIKTORU DOLNIKU kalbasi Aleksandras Nikonovas ir Jekaterina Varkan. Gyvūniški instinktai nulėmė žmogų (25) • TERESA BERGER. Ramybės sutrikdymas (3) • SIGITAS GEDA. Pražilę varnėnai (9) • LINARA DOVYDAITYTĖ. Fluxus šiapus geležinės uždangos (7) • RŪTA SUCHODOLSKYTĖ. Eilės (8) • CASTOR&POLLUX. Verba de verbis (69) • PO PALME. Šalia meksikietiškų pupelių su jautiena (96) • NIJOLĖ MARCINKEVIČIENĖ. „Nėr gražesnės vietos gyvenc kap Levūnai...“ (4) • AUDRONĖ ŽUKAUSKAITĖ. Performatyvus menas: Urbonų atvejis (11) • Smetoniškos meilės godonės (8) • Visur balta ir švaru (533) • 2008 m. sausio 12 d. Nr. 2 (876) turinys (2) •

Šalia meksikietiškų pupelių su jautiena

PO PALME

[skaityti komentarus]

iliustracija

„Costco“ – tai didžiulis, per visą JAV vakarinę pakrantę nusidriekęs prekybos tinklas, pardavinėjantis urmu ir dėl to – pigiau. Taigi dantų pastos jūs nusipirksite visiems metams, jei ne ilgesniam laikui, o besiūlydami lenkiškus raugintus agurkus, kad tik kaip nors pabaigtumėte, įkyrėsite kaimynams. „Costco“ turi savo žurnalus, draudimo kompaniją, skolina pinigus, siunčia jus atostogauti, parduoda namus, aprūpina mobiliaisiais telefonais ir pakeičia jūsų automobilio padangas. Samdytų specialistų armija užsiima rinkodaros tyrimais, kas mėnesį atsiunčia jums priminimą, kad dar nenusipirkote plazminio televizoriaus, ir atėjusį pirkėją kiauriai permato, t. y. žino, kuo jis domisi, kas jam patinka, ir turi būdų, kaip tą nuomonę pakeisti arba bent jau pakreipti reikiama linkme.

Pardavinėja „Costco“ ir knygas. Jos sudėliotos ant dviejų didelių ilgų stalų tarp drabužių skyriaus ir batų, t. y. pakliuvusios tikrai garbingon kompanijon. Tik jau nepradėkit savo naivių šnekų apie knygų išskirtinumą ir šventą žinių troškulį. Geriau įsivaizduokit save nuogą, su batais ir knyga po pažastim. Arba apsirengusį, bet basą ir vėl su knyga, arba apsiavusį, apsirengusį, bet be knygos. Na ir kaip? Ar dar bus kokių komentarų apie prioritetus? Kitoje pusėje tako, kuriuo be perstojo zuja pirkėjai, stumdydami pigių prekių prikrautus vežimėlius, vyksta demonstravimas – meiliai besišypsanti filipinietė reklamuoja meksikietiškas pupeles su jautiena. Aplink susigrūdusi minia kantriai laukia savo porcijos už dyka. Taip, jūs čia ir pavaišinami.

Taigi, apsiavę, apsirengę ir užkandę, grįžkime prie knygų. Šalia jų erdvu (sotaus autoriaus asmeninė įžvalga), stumdytis nereikia. Kalbant apie naujus leidinius, ilgesingai sumaudžia širdį – kad čia taip C&P dvynius. Bet „Costco“ dar nesiūlo teleportacijos paslaugų. Be to, būtų negarbinga C&P statyti pavojun – pupelės su jautiena kaipmat užgesintų krematoriumo ugnim besispjaudantį kūrybinį karštį. Tad geriau jau knygų vertinimą patikėti užsigrūdinusiems meksikietiškos virtuvės ragautojams. Antra vertus, toks mėgėjas kaip aš gali parašyti knygų apžvalgą jų net neskaitęs, o tik pažvelgęs į viršelius ir greit akimis perbėgęs turinį ir anotacijas. Kaip vidurinėj. O kas sakė, kad taip negalima? Pagaliau ką jūs man padarysit? Taigi, pasiraitom rankoves ir griebiam pirmą nuo krašto. Matyt, ji bus visų svarbiausia. Aha, melsvai pilkas viršelis su raudonom didelėm raidėm. Ir pasitaikyk tu man! „A Train to Potevka“. Vidury per pusnynus lekiantis traukinys, ant jo priekinės dalies, kaip ir pridera, raudonas kūjis su pjautuvu. Pala pala, čia visad būdavo raudona žvaigždė. Bet anotacija skelbia, kad autorius Mike’as Ramsdellas, šaltojo karo laikų šnipas profesionalas, captured perfectly the realities of life in Russia. Pažįsta, vadinas, rusus kaip nuluptus ir jų traukinius kiaurai ir išilgai. Su tokiu nepasiginčysi. Knygoje pilna deadly shootouts, high speed car chases ir mandatory sex scenes. Ji apie rusų mafiją, kuri niekaip negali sugauti gudraus amerikiečių šnipo. Hm, knyga pasirodė laiku – santykiai su Rusija vėl gerokai atšalę ir pats metas amerikiečiams priminti: Russians are coming. Taip juos kitados gąsdindavo vidurinėse mokyklose. Lygiai kaip ir mus. Tik mums dar reikėdavo užsimauti dujokaukes ir išardyti automatą per 45 sekundes. Savigynos tikslais, žinoma. Netikėtai širdy pradžiungu – štai mes ir atėjom (ne rusas aš, ne rusas, bet jau pavargau aiškinti). Che che che. Tyliai ir nepastebimai. Kaip tarakonai naktį virtuvėj. Valgom jūsų pupeles... Ar ne geriau būtų buvę, jeigu tas agentas būtų stovėjęs prie JAV sienos? Kaip sako pažįstamas žydelis, senais gerais laikais dirbęs politruku pamaskvės gamykloj ir dėjęs Ameriką į paskutines dienas: vaikai atsivežė. Jo, mane irgi. Kur stovi trumpųjų bangų siųstuvas?

O štai knyga arčiausiai moteriškų liemenėlių. Čia įsitaisęs Mr. Obama. Ne ne, ne tas baisusis teroristas. Bet jau greitai bus – žmogus nori tapti JAV prezidentu. Knyga vadinasi „The Audacity of Hope“. Žodį audacity geriausiai nusakytų toks vaizdelis: šv. Pranciškus sako pamokslą turkų sultonui. Nenugalima drąsa, sumišusi su naivia viltim. Pagarba musulmonų valdovui – Pranciškui nė plaukas nuo galvos nenukrito ir vėliau jis, šventasis, dar pamokslavo paukščiams. Knygoje nėra nei greitų automobilių, nei sekso scenų. Kandidatas svarsto, kad štai JAV užuodė naftos kvapą ir padėjo Indonezijoj valdžią paimti tokiam Suharto. Na tai kas, kad žuvo apie 500 000 žmonių. Dešimtmečiu vėliau karingieji musulmonai valdžią atsiėmė. Mr. Barackui Obamai galvon ateina šventvagiška mintis: ar tik tokiu būdu amerikiečiai patys nebus prisidėję prie neigiamos opinijos apie Ameriką formavimo ir sukiršinę musulmonišką pasaulį? Ne, išgraužk, svetimus nuopelnus pasisavinti pasiruošęs kandidate į prezidentus. Pagrindus tam padėjo šv. Pranciškus. Tačiau autorius ir toliau įkyriai seka šventųjų pėdomis: štai jis kukliai gimsta ir auga Indonezijos ir Havajų tvarteliuose mišrioje šeimoje, suprask, yra gimęs tiek juodiems, tiek geltoniems, tiek visokiems kitokiems. Tikras globalizacijos vaikas. Pats metas pasirodyti Trims Karaliams. Tačiau čia išganymo istorijos pradeda skirtis, mat Mr. Obama padaro pirmąjį stebuklą dar nepradėjęs viešosios veiklos – rinkimų kampanijai jis prisirenka pinigų iš lobistų, tačiau atmeta jų gundymus: They asked for no specific favors. Ne taip kaip tie kiti kandidatai. Toliau matyti skyreliai: Opportunities, Faith, Hope. Juose – „liberaliai pragmatišku, tačiau giliai moraliu“ balsu vėl užuomina, kad jis tiek su liberalais, tiek su religiniais dešiniaisiais, svarstoma, kaip we might begin the process of changing our politics and our civic life. Aha, vadinas, vėl keisimės... Gailiai pasižiūriu meksikietiškų pupelių su jautiena link. Indonezietišką virtuvę nelabai mėgstu. Knyga naudinga tiems, kurie nori išeiti politikos pradžiamokslį, kaip šnekėti visiems apie viską. XXI a. Machiavelli, tik anas buvo nuoširdesnis.

Pačiam vidury tuo tarpu įsitaisęs buvęs JAV centrinio banko vadovas Alanas Greenspanas. Beveik taip, kad negalėtum pasiekti. Turiu gerokai pasistiebti ir kita ranka atsiremti į „The Complete Worst-case Scenario Handbook“. Ir vis tiek per toli. Na ir nereikia. Ir taip aišku, kad gerovė eiliniam amerikiečiui nepasiekiama. Užtat pakeliui užtinku kitą bestselerį: „Eat, Pray, Love“. Iš žiedlapių ir riestainiukų sudėlioti žodžiai. Knyga apie soul-searching and self discovery. Labai uždeganti anotacija. Ei, tai kas, kad aš jau garbingo amžiaus sulaukęs. Tokie dalykai niekada nevėlu. Knyga apie trisdešimtmetę, kuri stengiasi pastoti. Taip besistengdama, ji susivokia, kad nenori nei vaiko, nei vyro. Visai ne to tikėjausi. Truputį įsižeidžiu ir su panieka nužvelgiu apatinius ant savęs matavimosi tikslais bedėliojančias dailiosios lyties atstoves. Visos jos tokios. Taigi pradžia visapusiškai liūdna. Na ir kas jau ten nutinka toliau? Ogi ji apsižergia šluotą ir ima bastytis. Iš pradžių Italijon. Ten, matyt, depresijos apsėsta, šluoja picas ir ledus. O ko kito buvo galima tikėtis? Vieniems alkoholis, kitiems maistas. Gali atidėti privalomų darbų pradžią be saiko valgydamas, bet padaryti juos vis tiek reikės. Suversti kaltę ant ko nors kito, užuot užsiėmus introspekcija. Matytas vaizdelis. Iškart pasijuntu geriau. Ir visai ne vyras čia buvo kaltas, iškart galėjau pasakyti. Dabar jau palankiai nužvelgiu moteriškę, viena ranka įsikibusią į knygų rietuvę, kad galėtų išstovėti ant vienos kojos besimatuodama sportinius batelius. Knygos herojė tuo tarpu, pajutusi, kad nebeįtelpa į kelnes, lekia Indijon. Čia jau Jurgos Ivanauskaitės temos. Prasideda maldos ir griežtas asketizmas. Ramina ant stiklo šukių tebestrykčiojantį protą ir siekia bendrystės su dievybe. Panašiai pasijusčiau, jei žmona pradėtų užsiiminėti kultūrizmu. Emociškai nutolstu nuo herojės. Ji nesugeba savęs sudėlioti į realybės kontekstą ir pabėga. Geriau jau būtų valgiusi picą. Arba gal man nepatinka moterys sutvirtėjusiu savivertės jausmu? Tuo metu, kai užsiimu savianalize, herojė jau Balyje. Čia, domėdamasi gydomosiomis žolelėmis, įsimyli. Taip sakant, timpt už vadžių ir vėl nuo pradžių. Pikantiškas tos meilės detales susiras patys skaitytojai. Tačiau išlieka klausimas, ar vertėjo priaugti tuos 20 kg. Bet, matyt, taip jau joms reikia. Paslaptis. Vienas laikraštis vadina knygą dvasine odisėja. Man panašiau į užburtą ratą. Negali visą laiką daryti tą patį ir tikėtis skirtingų rezultatų.

Gal jau eisiu. Sėkmės skaitant. Perduokit linkėjimų C&P.

San Diegas

 

Kultūros kalendorius
nuo 2011 m. Sausio

PATKPŠS

 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31  

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28  

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

 

Skaitytojų vertinimai


107065. RB :-) 2008-01-09 09:16
Gaila man tų amerikiečių-rinkėjų. Vis tą patį b... tik kitoj rankoj išsirenka (tiksliau- kitas Barakas, tik tose pačiose rankose). Gerai, kad pas mus čia kitaip... ;)

107073. cc2008-01-09 11:14
Patiko. Smagiai parašyta, lengvai :)))

107082. Katė :-) 2008-01-09 12:29
Tas che che che labai keistai veikia. Man patinka, nes pakvimpa siera. o velniai man įdomūs. Gražiai išguldyta.

107096. amigo para siempre 2008-01-09 15:01
kodel SA talpinama busimo JAV prezidento reklama? Tada parasykit ir apie Hilary knygas...

107117. Katė>Po palme2008-01-09 18:13
Nejaugi nepasiilgai Lietuvos?

107119. po palme>katei2008-01-09 18:29
pacios Lietuvos kaip tokios ne, zmoniu taip. Bet griztam, pabunam menesi ir sakom: Vaziuojam namo :/

107146. krankt popalmeriui2008-01-09 21:38
labai fainai parasei. rasyk dazniau, labai smagu tave skaityti. :)

107156. po palme> amzinam draugeliui2008-01-10 02:23
kad Hillary dar nieko neparase:)

107157. po palme>savo bicui/ei RB2008-01-10 02:59
:)

107158. ivs2008-01-10 05:54
as tai galvoju nusipirkt ta „The Complete Worst-case Scenario Handbook“. tam atvejui, jeigu prireiktu pasiekt JAV centrinio banko vadova. ir siaip po ranka kad butu, jeigu kam uzvozti reiktu arba nuskelti ka is auksciausios lentynos. manau, kad tiks ir rauginamiems agurkams slegti ir maza dar kam. knygu apzvalgos butu dar naudingesnes, jeigu parasytu knygu ismieras ir svori, nes labai sunku gerai pataikyt, jeigu knyga perki, pvz., klibanciai sofkai paremti, arba lentynoje yra tarpas. tada dar butu gerai ir spalva nugareles, kad butu nurodyta, nes o jeigu mano interjeras dizainerio darytas? tai paskui gali netikti. o knygas atgal priima? nu, jeigu perskaitai ir ne full satisfaction, tai juk sale is not final?

107159. po palme>ivs2008-01-10 05:58
ateityje bus atsizvelgta

107160. po palme>krankt ir cc2008-01-10 05:59
aciu

107167. e2008-01-10 07:25
o jei as pasakyciau kita nuomone, pvz., kad skystoka, ar padekotum , autoriau?

107168. po palme>e2008-01-10 07:31
grazu butu, kad pagristum, tada padekociau

107169. e2008-01-10 07:36
o liaupsintijai savo liaupses grinde?

107171. po palme2008-01-10 07:45
o pats nori sneket apie snekejima?

107172. e2008-01-10 07:49
taip ir maniau, kad nepadekosi.

107173. po palme>e:)2008-01-10 07:51
timp uz vadziu ir vel nuo pradziu: pasakyk kodel, padekosiu

107174. e2008-01-10 08:06
uz nuosirduma, brolau.

107178. vcxz2008-01-10 09:00
nuobodokas (cp epigonas; geriau kai pats isskleidzia vaizduote; nors tiktu kokio zurnalo stulpeliui)

107179. kvailutė2008-01-10 09:40
po palmės 107167 perskaičiau: "gražu bųtų, kad pagirtum, tada padėkočiau". pagalvojau: koks šmaikštuolis! paskui atsipeikėjau ir kažkodėl liūdnai atsidusau.

107180. kvailutė2008-01-10 09:41
"būtų" (berods cc virusas puola)

107184. cc - Kvailutei2008-01-10 11:31
Kaip visad - kalčiausias Beuodegis. :)

107185. twiceafterdinner2008-01-10 11:31
New Hampshire nepadejo nei audacity of hope, Hillary Rodham Clinton pasirode biski geriau, sako, kad motereles stojo ne Obamos pusen

107190. kiskis p2008-01-10 12:12
uztat nereikejo leisti moterims balsuoti.

107206. po palme(domisi)2008-01-10 17:52
tai ezerai, manai kad tie trumpi silti zodziai yra nenuosirdus?

107208. e2008-01-10 18:51
nuosirdus, bet mano nuosirdesni.

107209. cc2008-01-10 19:12
Įdomu, ar Ežerui iš viso kas nors patinka, ar ką nuoširdžiai ką pagiria? Ar tik ieško trūkumų ir blogybių ir džiaugiasi jas tariamai radęs? :)

107210. po palme>ezerui2008-01-10 19:23
cia jau reikia klausti paciu zmoniu, man atrode visiskai nuosirdu tai ka jie pasake

107212. krankt del Hilares > twice2008-01-10 19:39
na, bet Ajovos valstijoje kas per mizoginai gyvena - bevelyjo daugiau balsu duoti uz juodi. baisu. bet ir vel: ziurejau vakar per History kanala apie dykaduonius mokslininkus ajovos universitete, tai vieni kinai. iesko neaptazintu skraidanciu "strypu" (nepainioti su ufo), kazkokius primityvius ekserimentus su skraidymu daro ir lupa pinigus. kaip kokie alchemikai viduramziais. tai ko is tokiu noreti, kaip pagalvoji.

107217. cc - Krankt2008-01-10 21:21
Mes lietuviai taip pat nekvaili. Nusiperkame už 2 litus tele loto loterijos bilietus ir tikimės išlošti milijoną. Dar neišlošę tiksliai esame suplanavę kur dėsime pinigus. Tai ne iš vieno žmogaus girdėjau.

107221. xX2008-01-10 21:54
Man atrodo, kad mes čia lietovcai pasitarsim pasiderinsim ir išrinksim usa prezidentą. Dar pakeliui sausio 20 Serbijos prezidentą ir Kubos parlamentą, vasario 8 - Čekijos prezidentą, vasario 12 - Armėnijos prezidentą, vasario 17 - Kipro prezidentą, štai kovo antrą ateis eilė ir vargšei Rusijai, ir t.t. Ir niekas net nesupras, kame reikalas. O reikalas, pasirodo, tame - šatėnai valdo pasaulį. Šiaip tai velniop tuos prezidentus - tokia pgr idėja. Juk jie reikalingi neturintiems savęs. Kondensacijos taškai, apie ką galima (tuščiai) suktis, kai daugiau neturi apie ką suktis. Net ne raktiniai žodžiai.

107223. krankt > cc2008-01-10 21:56
zinoma, kad lietuviai nekvaili. ;) tik turi viena kolektyvines pasamones negalia - suplaka i viena vieta rusu okupacija su socialine santvarka ir daro daug klaidu. daug vakaru europos valstybiu, skandinavai,taip pat australai, naujoji zelandija, kanadieciai kazkaip sugebejo suderinti, kas gero kapitalizme ir socializme. lietuviai pasinese i laukini kapitalizma ir isivaizduoja besa laisvi. liudna ziureti.

107225. krysia2008-01-10 22:11
szkoda gadac.

107226. pranašas2008-01-10 22:15
Na ir liūnas..viena vidutinybe parašo vidutinį tekstuką, kitos padlos, taip pat vidutinybės(tikriausiai draugeliai)- pataikauja. Internetinis cirkas arba grafomanų savitarpio paramos grupė. Kiek beviltiškai nuobodžių žmonių pasaulyje, rašinėjančių beviltiškai nuobodžius tekstus ir kiek beviltiškų mulkių juos skatinančių. Nebedidinkit nuobodybės, jos nebegausinkit savo rašliavom, o tai ne tik klimato atšilimas, bet ir pilkybės tvanas užeis.

107228. krankt > pranasui2008-01-10 22:47
parodykite pavyzdi - nebukite vidutinis komentaru skaitytojas ir prastas, padla komentatorius.

107230. cc - Krankt2008-01-10 23:22
Pasirodo genijai ir vėl pranyksta. Atėjo Pranašas visiems laikams...Gal prisimeni šį eilėraštį? Liepė mūms išmokti atmintinai. Išmokau kelias eilutes. Dar:- ..ant didingo Pranašo portreto užmiršimo dulkės niekad nenusės.///Geriausiai socializmą ir kapitalizmą sujungė kinai. Tai berods valstybinis kapitalizmas?

107231. dar cc - Krankt, ir eina miegoti2008-01-10 23:24
Neširsk ant Pranašo. Gal jam hemarojaus priepuolis todėl toks piktas.

107234. krankt > cc2008-01-10 23:38
kazka per migla lyg ir prisimenu. :) labanaktis, cc.

107242. po palme(svarsto)2008-01-11 03:44
lyg ir nepretendavau i kazkoki genialuma su meksikietiskom pupelem, bet jeigu zmones pasijuoke ir kazkiek susipazino su amerikietiskom realijom, tai jauciuosi tiksla atsiekes. Matyciau problema kitur: nusodint ir but negatyviu, jau tape tautiniu isskirtiniu bruozu, su pasitenkinimu ir putom is burnos yra visad zymiai geriau uz gera paskatinanti zodi. Prieinama net iki to, kad klausinejamos kitu intencijos. Jeigu butu kazkas pasakyta, kas padetu man ateity geriau parasyti ar kitiems geriau susivokti kur yra kurinio gerumas, tada mielai prasom.

107243. ivs (irgi svarsto)2008-01-11 04:12
pirmais antrais metais americoje, kai kas pasakydavo oi, kaip gerai atrodai, begdavau prie veidrodzio pasizuret, ar nesu kaip netycia isterliojus ar ka. nes lietuvoje prie nuosirdziu komplimentu nebuvau pripratus. visi kazkokie jechidni. zmoniu tarpusavio nepatiklumas - tai genocido pasekmes.

107247. cc - Ivs2008-01-11 08:49
Jei jau pripratai prie nuoširdžių komplimentų, tai pasakysiu, kad patinka man tavo žaismingi moteriški komentarai. Ir tu man patinki. :)

107248. kvailutė>cc2008-01-11 09:09
būtų kur kas įdomiau, jei savo komplimentą ivsei pagrįstum.

107249. kvailutė2008-01-11 09:15
kartą draugė, realizavusi svajonę ištekėti už amerikono, pasiskundė, kad komplimentus šūsnimis gauna, bet prie vaiko, prie netvarkos rankos nepajudins. ir dar, sako, kad dar nors dovanytę kokią. nors retkarčiais. apdovanoja tik nemokama amerikietiška šypsena.

107266. pranašas2008-01-11 10:18
“nusodint ir būt negatyviu“-sunkus ir alinantis pranašo darbas. Pranašai nuo Izaijas ir Malachijo už tiesą ir taip vadinamą „negatyvumą“, buvo persekiojami, kankinami badu ir tremtim, metami į liūto duobes ir žudomi. Aš tik kuklus pranašas, klaidžioju po internetinius tyrus ir ŠAUKIU „Nebesėkit pilkumo sėklos, netvindykit savo sielų beprasmybėm, nemeluokite sau ir kitiems!“ Pilkuma, vidutinystė ir drungnumas-viso blogio pradžia. Jūsų beprasmiškų tekstų tirados, kaip krūva makulatūros, trukdanti surast gerą knygą. Linkiu jus "uždaryt tą grafomanijos fabriką" savyje ir išsilaisvint nuo priklausomybės šitų "falšivščikų" pataikakavimams , nes kartais draugo pagyrimas yra blogiau užpriešo pabučiavimą.

107269. mie2008-01-11 10:25
o kas nuspres kam galima rasyti, drozineti, paisalioti, o kam draudziama? lyg per migla prisimenu kad kazkas jau bande.

107291. geltona žąsis2008-01-11 15:16
Esu sužavėtas! Jūs, rašytojau Popalmeri, šįsyk pranokote save. Be to, paaiškėjo, kodėl mūsų elitas taip veržiasi į Meksiką. Vansi,jie ten nemokamai vaišinami meksikietiškom pupelėm su jautiena. Puikumėlis! Būkite visuomet orus, koks iki šiol buvote. Jokių linkėjimų C&P, jie to neverti! Jūs aukštesnis už juos visa galva.Visuomet atsiras pavyduolių,miglos pūtėjų, tariamų pranašų, tačiau jų gyvenimas toks pat nykus kaip Sinajaus pusiasalis. O Jūs - Svajonių šalies šauklys, balsas tyruose. Gaila, kad nebegaliu įsibėgėti, žmona išvirė lietuviško kopūstų troškinio. Turiu bėgti...

107294. pranašas2008-01-11 16:01
Mielas Popalmeri, dabar tikrai įsitikinau, kad jums priešo C&P "pabučiavimas", būtų tikrai į naudą... Tokie draugai, kaip kvarksinčios žąsys, yra tokio patogaus dydžio lendant į vieną vietą ,kad gali sukelt rimtą pavojų ne tik fizinei sveikatai, bet ir psichikai. Ir jei jau ėmetės pamėgdžioti C&P, su tom knygu recenzijom, tai bent darykit tai rafinuočiau, gi jūsų prigimties žmonėms imituoti paprasta.

107295. geltona žąsis2008-01-11 16:47
Norėčiau, kad gerbiamas Popalmeris būtų teisėjas ir pasakytų, kas išgelbėjo Romą? Ar mes, kvarksinčios žąsys, ar jis, naujasis Malachijas? Ir bus visiems aišku, ko verti nepagrįsti pranašo užsipuldinėjimai. Prieš mano akis vėl iškyla Jūsų nemirtingi kūriniai: Lozoriaus prisikėlimas, lenkų maldininkų pilni autobusai, o vėliau paslaptingosios Meksikos stepės, t.y. platumos. Ir kas atsitiko, kai vienas mafijos bosas norėjo nusišlapinti po kaktusu. Toji gili meksikietiška naktis su ryškiai mirksinčiomis žvaigždėmis amžinai užbūrė mane.Norėčiau palikti širdžiai brangią Lietuvą ir skristi tais transkontinentaliais greitkeliais, bet ar tuomet manęs kas nepavadins emigrante. Skristi, ar neskristi? Štai, kur klausimas...

107296. Katė>Po palme2008-01-11 17:03
Ar nėra ryšio su filologo laiškais Metuose?

107297. po palme(dekoja visiems komentatoriams)2008-01-11 17:42
tiesa pasakius, jau vien tai, kad kazkas mane skaito, jau yra savaime didziulis komplimentas, jau nekalbant apie uzsivedusia diskusija.

107299. Katė2008-01-11 17:43
Tai ryšio nėra?

107300. po palme(gerisi geltonosios zasies ir pranaso smaikstumu)2008-01-11 17:49
lietuviskas kopustu troskinys ar meksikietiskos pupeles su jautiena, chm? Geriau jau lietuviskos zemumos su troskiniu. juolab kad klimatas silteja ir greit Lietuvoj bus kaip Meksikoj, anot pranaso:)

107301. po palme>katei2008-01-11 17:50
deja, turiu nuliudinti

107302. Katė2008-01-11 17:54
Nenusminiau. Tai tik katės charakteris - visur kišti nosį.

107304. po palme>katei2008-01-11 18:05
visai neseniai lankiausi namuose pas...nesvarbu, bet pasidejau savo laptop, kuris idetas i toki juoda dekla, is kazkokios sintetines medziagos tas deklas. Kaip mat prisistate namu seimininke(kaip ja ten vadina) kate ir kol mes draugiskai snekejomes, gerokai nagais apdraske ta dekla. Taip ir liko neaisku, ar ji turi ka pries kompiuterius ar tik siaip norejo nagus pagalasti. Gal galite pakomentuoti?

107306. Katė2008-01-11 18:14
Manau, kad ji tiesiog saugojo savo nosį - prieš įkišdama ją, pirmiausia nagais patikrino :)), nes katės iš tiesų labai smalsios. Mano namuose daugiau kačių nėra. Kai duktė buvo maža, turėjome. Dabar liko tik trinka, į kurią katė nagus galąsdavo (uždėjau dangtį ir padariau stalą). Anot A. Achmatovos, yra du žmonių tipai: vieniems patinka Venecija, arbata ir šunys, kitiems Paryžius, kava ir katės (aš, kaip ir Achmatova, esu iš pastarųjų).

107308. po palme>katei2008-01-11 18:31
beje, po palme yra tas pats, kuris parase teva ir sunu, kad nekiltu cia kokiu asociaciju, kuriu nesu nusipelnes.

107310. Katė>Po palme2008-01-11 18:39
Štai kaip. Reikia šiek tiek patylėti. Kad suvirškinčiau. Ištįso mano veidas.

107312. krankt2008-01-11 18:43
Achmatova galima papildyti. Yra dar vienas zmoniu tipas, kuriems patinka Vasingtonas, sunys, kates ir brendis. :)

107314. Katė>krankt2008-01-11 18:45
Oi, tiek daug visko. Neapkabinčiau.

107315. krankt2008-01-11 18:47
dar del sito opusiuko. pati labai daznai vaziuoju apsipirkti i "costco", viskas aprasyta labai taikliai, su svelnia ironija. galiu patvirtinti savo patirtimi. beje, tu parduotuviu-sandeliu pilna ir rytineje pakranteje, taip pat kanadoje, per telika rode ir japonijoje.

107316. krankt > katei2008-01-11 18:48
imperijoje ismoksti visko. ;)

107317. Katė2008-01-11 18:49
Pritrenkia savo autoritetu mažą provincijos moteriškę iš po palmės išlindęs ironišku "nesu nusipelnęs"...

107322. po palme(visiskai be jokios ironijos ir slaptu keslu)2008-01-11 19:20
tikrai nieko netrenkiu, bet ten Metuose kazkas matyt gerai raso ir tai tikrai ne as. Be to mano vardas ir pavarde cia visiems zinomi, nenoreciau kad klaidziotumete nezinioje

107329. pranašas irgi prisipažįsta, kas toks esąs2008-01-11 19:56
O aš esu tas, apie kurį rašo "gliancinis" sausio mėn žurnalas MM,su Gražina Baikštyte ant viršelio. psl. 54-57. Yra graži nuotrauka per visą puslapį. Malonu susipažint:)

107330. pranašas2008-01-11 19:59
Beja, tai dėl mano kritikos ir provokacijų tiek komentarų, o ne dėl tavo teksto:) amen

107331. pranašas iš "glianco"2008-01-11 20:08
Ui pamiršau, kad tu amierikėj ir mūsų "glianco" nusipirkt negauni...:( Užuojauta, nes mūsų "gliancas" duotų daug impulsų tamystos rašybai.

107351. po palme2008-01-12 02:33
ir ka dabar tau pasakyt? Ir as tave myliu.

107354. toto2008-01-12 03:34
Geri laikai. Gera taip savą rast...

- Sėkmės tau, po palme!


107355. ivs > fioklai2008-01-12 03:54
gal tu sau prisitaikyk, ka ten pasirasei 107266-ame. kas ant kito sako, zinok, ant saves pasisako. pas mus americoj sako, kad kai vienu pirstu rodai i kita, tai trys pirstai (mazylis, bevardis ir didysis) rodo i tave. tai reiskia - tai, ka taikai kitiems, tau tris kart labiau budinga.

107356. ivs > cc2008-01-12 04:09
aciu, cece. man taip pat smagu tave rasti.

107358. cc - Kvailutei į 2482008-01-12 08:03
Gal paaiškintum kaip galima būtų simpatiją pagrįsti? Arba paaiškinti kodėl patinka muzika, paveikslas, meksikietiškos pupelės ir pupytė meksikietė? Manau, kad tai, kaip paaiškintu Neo, yra duota nuo Dievo. :)

107374. korna2008-01-12 13:43
Prisiminiau, kaip Kretingos maksimos konteineryje Strekozą *** radau, pavasarį.

107377. kornai, moteriai nuo jūros2008-01-12 14:53
Įsivaizduoju, kiek gintarų rastum po audros pavaikščiojus pakrante? Arba kopose knygų, laikrodukų, grandinėlių,- rudenėjant, po sezono?

107378. cc2008-01-12 15:10
Fiokla - padūkusi, siautėjanti, labai gyvybinga bobytė.

107386. Neo ivs2008-01-12 16:02
O kur rodo nykštys?

107388. PranašasFiokla2 visiems šatėnų elektronikams2008-01-12 16:25
Toto, ivs`ai, tai ar MM“glianca” pavartėt pagal mano instruktažą, ar vėl IP tikrinat? Matai, kaip jūs prakuntat, kai ašei pas jus užsuku vandens padrumst? Po palme jau nuo populiarumo apsvaigt baigia…, biški net gaila žmogaus, taip stengės į Castora būt panašus, bet ką aš kalta, kad nupenėtoms naminėms antims (šiltai tupinčioms po egzotiškom PALMĖM) nelemta skraidyt… Aš ne siautėju, aš tiksliniai reklamuojuos, nes čia ta auditorija, kur tinka reklamuojant "gliancą", ir ypač tą kuris orientuojasi į kultūrinio elito žvaigždes. Taigi pirkite žiurnalą MM (2008 sausis), ir skaitykite: "Baltos ir juodos Gražinos Baikštytės dienos" "Daugiausiai Gintaro Rinkevičiaus nuodėmių žino tėvai" "Mėnulio slėnio maištininkė" (če apie mane-pranašę-žvaigždę-Fioklą)(Nuotraukas galit išsikirpt) Malonaus sakaitymo.

107395. ivs2008-01-12 17:02
neskaitem ir neskaitysim, atvesk. tavo kumyrui c&p iki po palmes dar plaukt ir plaukt. po plame talentingai parodijavo, bet akloms vistoms kaip tu toliau savo gaidzio nematyt.

107400. geltona žąsis>ivs2008-01-12 17:38
Labai pritariu! Šaunuolė!

107401. po palmei nuo varnos2008-01-12 17:42
Ačiū, po palme, skaičiau ir mėgavausi.

107413. Fiokla2008-01-12 17:57
Tai vis tik IP tikrinot…gaila… Tas “gliancas”MM tai labai prashvietes butu ir optimizmo ikvepes , pvz. liksmas intervius su H.Vaitiekunu, labai informatyvus. Daug praradot, oi daug. Tai dabar kol ant Word repetuojat “atsikirtima”, tai dar pasireklamuosiu Greit pasirodysiu “achujitelnam” TV shou, perduosiu jums linkejimu ir butinai uzhusuksiu padiskutuot! Valio grebliams! Linkejimai visam elektroniniu grafomatiku -onanistu klubui!

107435. cc - Fioklai2008-01-12 18:37
Ačiū už nuoširdžius linkėjimus.:)

107440. krankt > Fioklai2008-01-12 18:50
mieloji, uzsuk dazniau cia. pamokysi mus, pilkus snargliuzus, tikro literaturinio sekso. tik ateik su savo idomiu fioklos niku, be jokiu "pranasu" - tik isiklausyk, kaip nuvalkiotai skamba. :)

107490. ragana Kornelija2008-01-12 23:47
labai vėluoju, dar nebaigiau skaitinėti šito numerio, o jau gi naujas išėjęs. varge varge... šitą po palmę perskaičiau kaip smagų reportažą iš nepažįstamos šalies. tikrai, po palme, čia savo tikslą pasiekei :). o ar tikrai parodijavai CP - nežinau, bet išėjo visai neblogai, taip subtiliai. ypač įtarimo sukėlė tie linkėjimai teksto gale. oi, jechidnas pasišaipymas iš CP atrodo skaitant antrą kartą: aristokratas virš mužikų :))

107508. Fiokla atviras laishkas ir VISA TIESA APIE TOTO2008-01-13 14:29
Jusu numyletinis Toto, slapta nuo jusu, daro karjera TV3, laidoje “TV detektyvai” 2007 lapkricio men, filmavosi, kaip kaimoX vampyras, o praeitos savaites laidoje vaidino moters su zhiaunom vyra (toje laidoje viskas falsifikuojama ir suvaidinama zinokit), taigi galingasis TOTO -“ilgosios rankos” paspaude ten, paskambino tam ir tam ir…sugriove Fioklai TV zvaigzdes ateiti, taip sakant, pakenke pasinaudojes ryshiais. Taigi linkejimu is “achujitelno” TV sou nebeperduosiu, o turejau su Petrushka laidoje ”MR kuluarai” pasirodyt, tai dabar ten bus TOTO. Tipo jis elegantishkesnis, toks atsakymas buvo ish prodiuseriu. Gal Ragana K tu noretum pasifilmuot, kartu su kishkiu P?, paprashyk TOTO, jis pasirodo elito pasaulyje zhiauriai itakingas, netgi aristokratas, kaip ir jus cia visi Taigi, mano kraujas raudonas, ir rasalo, kad jis pamelynuotu, gert negaliu (alergishka kalmarams), tai iseinu su nuoskauda ir liudesiu, kad nei kaip pranashas, nei kaip kulturinio elito ir “glianciniu” zurnalu zvaigzde niekaip jums itikt ir patikt negaliu…, bet iskirptas nuotraukas saugokit, gal kada vel susitiksim, kai tapsiu jusu elitines draugijos verta. Jauciu reiks arba pas popiedziu vaziuot arba su Landsbergiu nusifotkit arba ant Nacionalines premijos bandyt "traukt”, nu zhodziu, kai tik kokia nac. ar kokia Jotvingiu premija (truksta dar kokiu 3 glianciniu zurnalu ir kokiu dvieju TV laidu) gaunu ish kar pas jus, arba su TATA (kuris ir toto ir vycka) nusifotkinu, ish kart jums praneshiu.OK. galesit vel mano kandidatura svarstyt…

107518. po palme>raganai2008-01-13 17:24
nedrisciau taip tiesiogiai is C&P saipytis, nors kai ir pats dabar po tavo komentaro perskaiciau, panasu i tai. Siaip reportazas buvo ikveptas C&P, to negaleciau nuneigti.

107557. ragana Kornelija2008-01-14 00:47
matai, dieve, ką pridarei :))) ale tik nesikurk iš CiPukų stabo - tie p-dukai to neverti, nors kartais ir pasako kai ką neblogai. vertingiausia - jų idėja pasakyti, kad karalius nuogas, ir nežarstyti formalių pagyrimų. bet šiaip prirašė daug niekalo irgi briedo :)))

107564. e - reportazas buvo ikveptas C&P2008-01-14 07:19
jei tikrai norejai mano nuomones pagrindimo ,p p, tai stai imk ir pasiimk.

107578. Katė>Po palme2008-01-14 12:50
Retai čia lankausi, komentarus tik epizodiškai paskaitau, tai ir informacijos atitinkamos neturėjau. Prieš keletą metų buvo spausdinami Metuose filologo laiškai iš Amerikos. Skaitydama Jūsų tekstus, aišku, jaučiau, kad žmogus seniai gyvena Amerikoje, kad humanitaras, tai ir paklausiau. Skaičiau tik tris Jūsų tekstus. Ypač magiškas "Patarimai sustojusiems naktį". Pasiieškosiu ir daugiau. Šiaip kaišioti nosį, įkyriai kamantinėti negražu, bet kartais ir neprošal...

107586. geltona žąsis2008-01-14 15:21
Ne kiekvieną dieną gali pabendrauti su garsiu rašytoju, o čia yra proga.

107603. Noė2008-01-14 19:07
Tai jau tikrai.

107610. po palme>visiems2008-01-14 19:46
na ka jus, gerbiamieji, koks is manes garsus rasytojas.
Taciau esu dekingas kad mane pastebit ir skaitot. labai labai jums visiems aciu

107613. po palme>neo2008-01-14 20:08
o tu, neo, geriau eik ir paskaityk apie po palmes Dieva Literaturoj ir Mene

107625. Noė2008-01-14 21:11
Nuėjau, perskaičiau, parašiau komentarą. Taip graudu pasidarė, kad vos neapsiverkiau. Tai ten tu, Po palme? Dabar suprantu, kodėl peržengti „religijas ir ideologijas“ yra tavo siekiamybė. Nenoriu dabar rašyti, kaip tai galėtų atrodyti.
Jei nori, vadink mane naujuoju vardu, kurį sugalvojo garbusis varna. Ką gi, sėkmės kūryboje.

107638. po palme>Noe2008-01-15 02:26
o kaip tau mano knygu apzvalga patiko? juk cia apie tai.

Rodoma versija 26 iš 26 
14:41:02 Jan 31, 2011   
Jan 2010 Jan 2012
Sąrašas   Archyvas   Pagalba