ŠIAURĖS ATĖNAI

Šiaurės Atėnai. 2006-01-07 nr. 779

| Spausdinti | Archyvas | Redakcija |

TURINYS (110) • LAIMANTAS JONUŠYS. Tą bedvasę ir nykią valandą (21) • VIKTORAS VALANČIUS. Šis tas apie kvailybę (2) • GIEDRĖ KAZLAUSKAITĖ. EilėsPATRICIJA ŠMIT. Šoko terapijaJUDITH LEWONIG. "Muzikos garsai": mitas ir tikrovė (14) • VITALIJA BIGUZAITĖ. Dublis Nr. 2: Dublinas (7) • SIGITAS GEDA. Ruduo – tai demonų lesyklėlėsRENATA DUBINSKAITĖ. Akistatos ir priešakiai ALEKSEJ PARŠČIKOV. EilėsCASTOR&POLLUX. Verba de verbisJŪRATĖ STAUSKAITĖ. Pardon... (2) • GIEDRĖ KAZLAUSKAITĖ. Puslapių drugeliai (1) • VYTENIS ALMONAITIS, JUNONA ALMONAITIENĖ. Upyna (2) • EDUARD LIMONOV. Tai aš, Edička (1) • LAIŠKAI (243) •

TURINYS

[skaityti komentarus]


LAIMANTAS JONUŠYS. Tą bedvasę ir nykią valandą. Apie įspūdžius po dvidešimties metų, vartotojiškumo šventovę, romanų pirmuosius sakinius ir tai, kas nenusakoma
Pabudau trečią nakties. Taip, tą nykią ir bedvasę valandą. Ne, impulso kur nors važiuoti nekilo. Atvirkščiai, atrodė, kad reikia likti namie ir niekur neiti. Kad iš viso niekada nereikia niekur eiti, reikia lįsti giliau po antklode, dar geriau būtų sulįsti į lovos vidurius, o ypač prasmegti po grindimis ir niekada nebeiškilti. Nes egzistavimo visuomenėje faktas užtraukia neišdildomą gėdą.

VIKTORAS VALANČIUS. Šis tas apie kvailybę
Nereikia manyti, kad akademiniai, profesiniai ar finansiniai pasiekimai yra kvailybės indulgencija. Per pastaruosius metus viešumoje matėme labai daug šito įrodymų. Ko vertas vien praeityje garbių profesorių poros nukvailėjimas. Labai išsilavinę žmonės gali būti labai kvaili, o išmintingi žmonės gali neturėti jokio solidaus išsilavinimo. Valdžios ir galios kvailiai siekia dėl noro pasirodyti. Jie mano, kad yra protingiausi, tinkamiausi, nepakeičiami. Tačiau baisiausia yra tai, kad kvailybė neturi ribų. Todėl savo knygą Pitkinas ir pavadino "trumpu įvadu", o paskutinis jos sakinys skamba taip: "Dabar mes esame pasiruošę rašyti žmonijos kvailybės istoriją". Prie jos "rašymo" gali prisidėti kiekvienas iš mūsų, tai begalinė istorija.

GIEDRĖ KAZLAUSKAITĖ. Eilės
Ir dabar nakty pražysta lelijos.
Beržai kaip rūšis neišnyko.
Dobilas tebeparunda.
Rasa dar netapo vien vandeniu.
Bet apie tai jau parašyta.


PATRICIJA ŠMIT.Šoko terapija
[...]
bet tu,
merdintis nuo neteisybės
pasauli,
kaip laikas tiksi tavy,
[...]


JUDITH LEWONIG. "Muzikos garsai": mitas ir tikrovė
Nuotykingas buvo ne tik Marijos Augustos gyvenimas, bet ir jos gimimas. Mergaitė gimė 1905 m. sausio 26 d. traukinyje, važiavusiame iš Tirolio į Vieną. Labai anksti netekusi tėvų, temperamentingoji Marija Augusta Kutschera augo pas griežtus įtėvius Vienos priemiestyje, nepatirdama meilės. Baigė valstybinę mokytojų rengimo įstaigą Vienoje. Bažnyčiose anuomet ji lankydavosi tik dėl koncertų. Tačiau susitikimas su jėzuitų vienuoliu, garsiu pamokslininku Kronsederiu pakeitė jos gyvenimą: ji tapo giliai tikinčia katalike ir nutarė stoti į Zalcburgo benediktinių vienuolyną. Čia ji irgi krito į akis savo gyvybingumu ir nuolat sulaukdavo pastabų, nes lakstė po vienuolyną, leisdavosi žemyn laiptų turėklais ir nuolat švilpaudavo, tiesa, religines giesmes. "Deja, paaiškėjo, kad esu bendruomenės balta varna".

VITALIJA BIGUZAITĖ. Dublis Nr. 2: Dublinas
Bet kad ir kur pasuktų Kelio Ieškotojas, pakeliui bus ta vieta, kur kažkas gali nutikti, durys tarp pasaulių atsidaro ir užsidaro, vieni įeina, kiti išeina, o ką rinktųsi tas, kuris norėtų apsilankyti iš ano pasaulio šiame, jei ne tą, kurį visi mato, bet niekas nestebi ir nenužvelgia, tą, kuris kaip atsirado, taip ir prapuls, dėl jo dingimo vieną gražią pavasario ar juolab šaltą viduržiemio dieną niekas nesuks galvos, neatsišauks, nerašys policijos nuovadoje pareiškimo, neįdės skelbimo į "Lietuvos rytą" arba "Respubliką": "Dingo Roželė". Arba: "Pasigendame Gatvių Šlavėjo bronziniu veidu". Tokį jei kas ir pamena, greitai pamiršta, nes žiū – jau kiti stovi svyruodami nuo bado ant gatvės kampo, atidarinėja šiukšliadėžes, kaulija smulkių monetų, miega metro su savo šunimis, savo skurdžią mantą pasidėję po galva, su niekuo nekalba, piktai niurna ir gena visus žiūrovus šalin.

SIGITAS GEDA. Ruduo – tai demonų lesyklėlės
"Parodai pasiūliau anglų kalbos dėstytojo (buvusio partizano Albino Kentros, kuris universitete laikėsi tik Jono Kubiliaus dėka) portretą..."
Mano gyvenime šis rektorius išliko kaip tamsi asmenybė. Kas žino? Galgi 1962–1963 metais jis man ir "pagelbėjo", t. y. galėjo pašalinti iš universiteto (kariniam komisariatui spaudžiant), o nepašalino.
Atsimenu, kad jį dievino a. a. Vaidotas Daunys...
Kokie mazgai! Kokie velniški sumazgymai!
Albiną Kentrą kartais sutinku gatvėje. Prisimenu nuo tų laikų, kai po kažkokių studijų Maskvoje buvo parsivežęs japonę žmoną. Toji Žirmūnuose ilgai neištvėrė ir dingo. A. K., kiek man žinoma, yra padirbęs daug gerų darbų daugeliui. Padėjęs ir mano draugams. Regis, universiteto freskos, restauracija ir t. t. sovietiniais laikais buvo jo nuopelnas (inspiruodavo, užsakydavo, rūpinosi).

RENATA DUBINSKAITĖ. Akistatos ir priešakiai
Ir jei jums reikia įrodymų, tai paliudija laikas, besidriekiantis tarp žiūrinčiųjų vienas į kitą (tegu ir per kamerą). Gal dėl to Darius Žiūra anksčiau nefotografuodavo. Jau ne vienus pastaruosius metus jis filmuoja ir filmuoja, kaupdamas valandų valandas medžiagos. Nė vienas kitas Lietuvos videomenininkas nėra toks ištvermingas įvaizdinto laiko sandėliuotojas. Kam jam tas laikas? Mažai kuo daugiau gali remtis kino ir videokūrėjai, ieškodami būdų, kaip išlaikyti nors lašą tikrovės bekūnėse atvaizdų saujose, nors grūdą apčiuopiamybės šviesokaitos dėmių simuliacijoje, nors atgarsį referento tuščiuose ženkluose. Kai nejudančios kameros neužsikirsdamos filmuoja vis dar nesikeičiančią situaciją, atvaizdas pamažu tuštėja, tuštėja, o laiko jausmas darosi vis svaresnis, įgydamas kažką panašaus į materijos sunkį. Filmavimo laikas virsta fiziniu žiūrovo laiku, išgyvenama tikrove. Atvaizdas yra ne tik vaiduoklis. Jis visuomet lieka praeityje. Laiku keliauja tik portretuojamųjų žvilgsniai, pačioje pradžioje skirti kamerai ir menininkui, o bet kuriuo "vėliau" – iš naujo atgyjantys kartu su kiekvienomis į juos pažvelgiančiomis akimis.

ALEKSEJ PARŠČIKOV. Poezija

svarbiausia nenumirti stikliniame bokšte
tuomet nepamatysi erelio sklandančio virš kalnų
jie klysta manim ir aš tuo baisiuosi
koks nepažinus esu stiklo bokštams


CASTOR&POLLUX.
Aš atėjau nešti ne ramybės, o kalavijo (Fethullah Gülen. Klausimai islamui. V.: Dialogo kultūros institutas, 2005.)
Seno žvejo pamokymai (Romualdas Granauskas. Šunys danguje. Apysakos. V.: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2005.)
Saulėlydžio nušvitimai (Walter Benjamin. Nušvitimai. Esė rinktinė. Iš vokiečių k. vertė Laurynas Katkus. V.: Vaga, 2005.)

Sušvelninti priešo įvaizdį, įrodyti, kad musulmonas yra tikras brolis, – štai toks ir yra šios knygos tikslas. Knygos, kurią parašė vesternizuotos Turkijos pilietis, islamo žinovas, žymus visuomenės veikėjas, už savo religinius įsitikinimus sėdėjęs kalėjime. Ši knygelė specialiai adaptuota Vakarų skaitytojui, joje supaprastinta klausimų ir atsakymų forma (ji man priminė brošiūras "Kaip užsidirbti milijoną" arba "Kaip įsigyti daug draugų") aiškinamos pagrindinės islamo idėjos, apie kurias Kėdainių ar Skuodo gatvėje sutiktas žmogus dažniausiai neturi nė žalio supratimo...
Tik vėl bėda, kad tokie tekstai – tik šauksmas tyruose, ideologijos traukinys per toli nuriedėjo ir jį pasivyti – beviltiška. Tenka tik skėstelti rankomis ir ką nors pseudofilosofiškai sumurmėti, pvz.: "Pradžioje buvo laisvo elgesio moteris, vardu Religija".

Mums rašo JŪRATĖ STAUSKAITĖ. Pardon...
Savo ruožtu (žinau, beviltiška) vis dėlto linkiu jiems perskaityti vieną monsinjoro K. Vasiliausko frazę, pasakytą tuo metu, kai "nuožmiais Sąjūdžio laikais" buvo nuožmiai užpultas J. Ivanauskaitės romanas "Ragana ir lietus". "Kas gi čia bloga, – pasakė jis, – jei ž m o g u s p a r a š ė k n y g ą".
Bet ar šįsyk tikrai neatsitiko nieko bloga, jei šv. Kūčių vakarą, konkrečiai 2005 m. gruodžio 24 d., prieš užsitiesdamas baltą Kūčių staltiesę, ištikimas "Š. Atėnų" skaitytojas atsivertė 8 puslapį viltingu pavadinimu "apie knygas"... Bent man, užgimusiai "fekalinės kultūros mieste, kur Nemunas taip nešvankiai bučiuoja Nerį", panižo pasinaudojus to vakaro burtais pasiversti to miesto poetu Patacku, garsėjančiu konkrečiais sprendimais konkrečiose situacijose, ir žiebti tiems "berniukams" į lempą taip, kaip jie to nusipelnė. PARDON.

GIEDRĖ KAZLAUSKAITĖ. Puslapių drugeliai (Jurga Ivanauskaitė. Miegančių drugelių tvirtovė. Romanas. V.: Tyto alba, 2005. 438[2] p.)
[...] Todėl karštai rekomenduoju ją visiems darboholikams biurgeriams ir ypač – jų depresija besigaluojančioms žmonoms. Skaitymas prieš miegą garsiai veikia kaip terapinė priemonė (amžių išbandyta) ir daug efektyviau už televizorių stiprina tarpusavio ryšius. Atsiversk knygą – ir vietoj sudžiovintos gėlės iš jos galbūt išlėks netikėtai prabudęs drugelis.

VYTENIS ALMONAITIS, JUNONA ALMONAITIENĖ. Upyna
Greta koplyčios obelisko formos antkapis žymi Čilvinų šeimos kapą. Ten palaidota garsi kraštotyrininkė Marijona Čilvinaitė (1900–1995), gimusi ir užaugusi Bajorkalnyje, prie Upynos, mažažemių valstiečių šeimoje. Dėdama dideles pastangas, ji įgijo išsilavinimą ir dirbo bibliotekininke Kaune, Vilniuje. Nuo jaunumės iki pat mirties su užsidegimu rinko pačią įvairiausią kraštotyrinę medžiagą, vadovaudamasi šiurkštoku žemaitišku posakiu: "Atsiras toks šuva, kurs ir šitą padlą suės!" Neužmiršo M. Čilvinaitė ir gimtosios Upynos. Kraštotyrininkės ranka šiose vietose užrašyta dešimtys pasakojimų, padavimų, Upynos krašto senovei paskirtas ne vienas straipsnis.

EDUARD LIMONOV. Tai aš, Edička (Ištrauka iš netrukus pasirodysiančios Eduardo Limonovo knygos "Tai aš, Edička" (leidykla "Kitos knygos"))
Štai taip žingsniuoju iš savo mokyklos ir palaimingai šypsausi. Žingsniuoju purvinu Brodvėjumi, ant kiekvieno kampo man kaišioja viešnamių skrajutes – imkit, Edička, užeikit ir nurimkit, imkit 15 minučių meilę. Pasuku į 46-ąją gatvę ir beldžiu į juodas duris, jas man atveria Alioška Slavkovas, poetas. Jis stovi garų debesy, jų virtuvėje teka karštas vanduo, ir jau mėnesį jo niekas nesustabdo. Užeinu pas Aliošką, kaip visada matau juodus klouno katiliukus ir muzikanto instrumentą – savo juodąja skyle Alioška dalijasi su klounu ir muzikantu – irgi emigrantais iš Rusijos – matau tris čiužinius, visokius skarmalus bei purvą. Paprašau Alioškos ėdesio.

 

Kultūros kalendorius
nuo 2011 m. Sausio

PATKPŠS

 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31  

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28  

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

 

Skaitytojų vertinimai


49899. m2006-01-05 22:25
ot megstu castorČpollux. uz tiesuma kurio mums taip truksta.

49901. m2006-01-05 22:43
jeigu yra laisve rasyti knygas ir jas leisti tai yra laisve apie jas pasakyti ka galvoji. laisve pries laisve.

49905. IVS2006-01-05 23:29
Gal galėtumėte kokiais žirniukais ar varnelėm pažymėti tuos, kurie bus Mėlynoj versijoj? Ai, bendrai nereikia. Paskui bus neįdomu. Užges viltis, bus tamsu sieloj, dar imsiu bučiuotis, su kuom papuola. Nereikia.

49913. bri2006-01-06 08:32
Viktoras jau ir i satenus atejo. Ka gi, smalsu. Omnyje gerokai pizonisku straipsnioku parasydavo. Gal cia nesilies apie savo brangius batus.

49920. Klajūnas2006-01-06 10:29
Prailgo tos dienos be naujų Šatėnų. Bus smagu paskaityti. CASTOR&POLLUX tikriausiai į šuns dienas išdės paskutinį R.G. opusą - "Šunys danguje". Teisingai padarys, jei taip bus, nes didaktizmas skaitant knygą tiesiog vertė šunimi kaukti.

49925. cikada[kaip mane dievas nubaude]2006-01-06 11:30
sedejom (ne paslaptis) prie naujamechio trauktinukes buteliuko ir lepterejau, kad kaledu senis atneshe knyga dovanu...visuotinis susidomejimas buvo atvirkshchiai proporcingas mano dzhiaugsmui gautaja dovana, tegis ash nuraminau, jog anaiptol, knyga nera labai jau ypatinga...ir chia, su mano shventvagishka fraze "einana...ta parulskyxa!", visu akys suapvalejo ir ant mano galvos ish virshutines lentynos bumptelejo gana padorus segtuvas...gerai, kad anestezikai buvo chia pat, kuriuos suvartojau ish vidaus, bet nuodemem atpirkti pasizhadejau vis gi ta knyga baigti...moralas toks: "neburnok priesh autoriu"...

49934. a propos2006-01-06 14:40
Giedrė buvo tapus Purauske, dabar vėl Kazlauskaitė. Mistifikacijos kažkokios :)

49935. edva2006-01-06 14:42
Jeigu būtų L.Jonušys,G.Kazlauskaitė(recenzija apie J.I. romaną)ir Edička...Super išsipildymas! S.Geda "užaštrino":a.a.V.Daunys g e r b ė J.Kubilių.Nebuvo sudievinęs nė vieno iš mirtingųjų...

49940. n2006-01-06 17:00
naydomu

49947. IVS > cikada2006-01-06 20:30
O ar paslaptis, kas tie siauraakiai, su kuriais trukčiojote naujametinukę?

49965. italė2006-01-07 20:21
Valiooo!!! Aš vis užsukdavau, o nieko naujo... Pagaliau sulaukiau. (Galėsiu ir vėl neskaityti, ahah) :]

49967. italė2006-01-07 22:59
P.s O čia - šeimyninis projektas? VYTENIS ALMONAITIS, JUNONA ALMONAITIENĖ. Upyna

49972. vietinė - italei2006-01-08 09:28
Taip, labai geras projektas. Visokiose italijose besibastantiems sunku suvokti, kad savoje žemėje daug daugiau vertybių nei svetur. Ne kiekvienam suprasti. Paskaityti reikėtų, tada replikuoti nebesinorėtų. Skaitymo ir linkiu.

49974. italė2006-01-08 13:36
Nereplikavau, o tik paklausiau. :] O beje, ir paskaitysiu. Jei čia nebus, tai net ir laikraštį nusipirksiu.

49976. KASPARAS2006-01-08 18:31
Aciu uz Edicka - mes dar laisvi parodyti sistemai dantis!!!

49978. rudra2006-01-08 20:30
vaje vaje, bet ką pasakys J. Stauskaitė, Edičką perskaičiusi, baisu net pagalvot...

49979. edva>rudrai2006-01-08 20:39
Gerb.J.Stauskaitė perskaičiusi E.Limonovą imsis skaityti Herkų Kunčių,-tpskant,vardan ironijos prielaidaujame...

49981. abr2006-01-09 00:10
Vaje,CastorPollux išsidavė... prasiplepėjo: neįstengė nuslėpti susižavėjimo Walterio Benjamino "Nušvitimais".:) Respect.

49984. ežeras2006-01-09 08:44
fasistuojancio(berods nacionalbolseviku partija) luzerio kliedesiai.galima butu ir nekreipti demesio , bet satenu vadai ka galvoja? gal cia toks ju "placiu paziuru" ar "liberalios" pasauleziuros demonstravimas? tada liudna ,tada vel reikia istraukt is sendaikciu skrynios ta taip nuvalkiota ir nueksploatuota savoka,- moralines /proto _infantilai_. p.s. pagal tokia logika dabar belieka laukt " mano kova" ir binladeno manifestu spausdinimo.

49985. ežeras-kasparas2006-01-09 09:19
tau tavo pieniskus dantis pirmiausia ir ismustu limonovo skustagalviai smogikai, varvanosi tu toks.

49986. 2 Valancius2006-01-09 09:32
Kvailiai paprastai linkę vieningai pritarti brukamai oficiozinei nuomonei - tai, sakyčiau, fundamentinis, skiriamasis šios visuomeninės kategorijos bruožas. Jūsų minima profesorių pora išdrįso tokiai nuomonei pasipriešinti. Klausimas: kokiai kategorijai priklauso jie ir kokiai - jūs?

49991. su pagarba p.Jūratei2006-01-09 11:38
Šiomis anotacijomis siekiama tik skandalo, o ne diskusijos. Taigi protingiausia reakcija būtų "antiskandalo" taktika - absoliutus skaitytojų abejingumas. Jūsų laiškas doras, bet tapo įrankiu tolesniam skandalo pūtimui. Objektas nebuvo vertas sugaišto menininkės laiko.

49998. ezerui2006-01-09 12:59
Pasitikrinkite, kada parasytas "Edicka...", ir tada politikuokite. Pasidomekite, i kelias kalbas ir kada isverstas.

50000. ežeras2006-01-09 13:45
stai ta diskursa : nuo nevykelio grafomano (save vadinacio "talentingu" ir supykusio ant civilizuoto pasaulio uz jo "kurybos" nepripazinima) rasytojukscio iki smurtini perversma (revoliucija!) ruosiancio , ginkluotus burius formuojancio ir paauglius smurtui provokuojancio menkystos ekscentriko , ir turejau omeny. o vertimai apie kuriniu verte nieko nepasako: vladuko rastai buvo isversti ir i mumbo-jumbo genties dialekta. p.s.49998-pasitikrinkite kelintais metais isleisti henytes memuarai. vertimai bus. lauksim publikaciju satenuose.

50003. toto2006-01-09 14:06
ežere, tu man iš panosės nunešei 50000-ąjį komentarą! Bet nepykstu, nes labai į tašką. :)

50004. ežeras2006-01-09 14:23
ach, savanaudis ! tai grizai jubiliejiniu prizu nusiskint , begedziuks;).p.s. beje, gal tikrai man kas uz ta 5000000000000000000 priklauso...?:)

50007. italė2006-01-09 16:29
Teks pirkti laikrašti.

50009. Kasparas Ezerui2006-01-09 18:03
Nuo revoliucijos tavo smulkiaburzuazinis inkstimas neisgelbes:)

50010. limonkinas2006-01-09 18:33
Paskandinsim tave ezere:)

50011. Ūžas2006-01-09 18:53
Kadaise sovietiniai politrukai keikdamiesi ir taškydamiesi seilėm bei riebiais epitetais moke rašytojus socrealizmo. Dabar CASTROLĖS su POLIUCIJOM moko to, kas idiotiškiau ir už limonizmą. Frazealogija ta pati. Mentalitetas irgi. Ką gi, per 15 metų toli nuvažiuota. Linkiu sėkmės. O Stauskaitei linkiu į šias pamazgas nekišti ranku, nors savotiškai ir žaviuosi ja.

50014. m - to vlancius2006-01-09 19:55
yra tokia gaji kategorija - itakos agentai.

50015. to: 2 Valancius2006-01-09 20:20
Kalbi apie Castor&Pollux?

50032. slogutis2006-01-10 14:05
Puikus Kazlauskaitės eilėraštis. Trapus, sunertas iš skirtingų gijų it dilgėlių šalis; kiekvienas priekabus duiedas nuščiūtų; mat ji, sprendžiant iš šių eilių, nors protinga, bet turi dar it to moteriškam žavesiui būtino silpnumo; nėra kokia abejingumo monstre ant marmurinių kojų

50034. L&M2006-01-10 14:21
Tikrai, gražus Kazlauskaitės eilėraštis. Ar, be Slogučio, dar kas nors tai pastebėjo :)? Daugelis koneveikia CASTOR&POLLUXą, bet visi labiausiai į jį ir atkreipia dėmesį, ir žodžiu sureaguoja. O aš galvoju: kodėl? ir kur dievas žiūri?

50036. lg2006-01-10 15:22
kuomi gi blogas tas Edička... juk dabar galima girdėt kai musulmanai ivertina taip "stora kiaulė"

50039. spek kas2006-01-10 15:38
kasparai jeugu nesuaugsi, tapsi pavojingas. siltu namuciu suneliai daugiausia rupesciu pridaro. man tas straipsnis visai nepadare ispudzio.

50048. Kasparas beveik atspejo2006-01-10 17:23
Aga, bet man ta salciu svilinanti teisybe....

50057. atspetas2006-01-10 19:41
tik nesakyk kad neisgyvensi.

50059. abr nuo varnos2006-01-10 21:05
abr, "bergždžiai praleisti metai" turėta omeny ŠA tekstai, o ne tai, ką tu turėjai omeny. Taip jau yra, kad neretai (jei nepasakyt dažnokai)rašančiojo ir skaitančiojo "omenys" skiriasi turiniu. "Turiniu" vadinu tai, kas "turima omeny". "Omuo" - tai tokia talpa, kuri talpina savyje "turinius". Talpa talpai nelygi, bet ne apie tai kalba. Kalba apie "turinius", kurie virtę kalba staiga įgauna įvairius turinius kitose talpose. Tai stebuklas. Dievaži, stebuklas. Tai net ne vandens virtimas vynu, o kažkas žymiai daugiau. Juk būna ir taip, kad nuostabiai puikus senas vynas, perpiltas į kitą talpą tampa puikiai nuostabiu jaunu vynu. O kartais ir atvirkščiai. O kartais ir antraip. Ir trečiaip gali būti. O gali būti, kad mėšlas tampa šūdu, o saldainis ledais. Bet yra viena esminė bėda: svetima mintis, patekusi į svetimą talpą ir virtusi kuo kitu ( degtukais, pavyzdžiui), "atvirsti" į pirminę mintį jau nebegali. Telieka tuos degtukus padegti.

50061. Labas Asia, Nauji metai2006-01-10 21:31
Uzjauciu. Padejo ant limonku ir arielkos ant stalo, ir sako: naktis parudavo, rasa ir lelijom. Netikek

50062. ežeras2006-01-10 21:38
:)...dieeeeve, kokie mes dar, vis dar,apskritai dar, is viso - vaikai.plykstelim, sededami smelio dezej, treptelim kojele "iseinu i kita kiema" arba "nebedraugauju", iseinam uz varteliu, nuosirdziai manydami- suvisam. bet vejas (realybes vejas) bemat atvesina karstas blondiniskom ar briunetiskom garbanom padabintas galveles ir... vel norisi atgal -pas tuos kurie neivertino, nesuprato etc...-:)kur tu, " abr nuo varnos",desies ziema basas. bent jau as sakau nuosirdziai- welcome welcome:).p.s. butu gerai ,kad ir toto rastu preteksta "neprarasdamas veido" returninti i sita keistai nerealia realybe. ir nebas dar, ir nebas- ko jis ten uzsiplieske ar supratot kas? jei grisi. nb, paaukosiu baznyciai lita - tikrai, rimtai. o jei del mano sapalioniu nudingai -sakyk- geriau jau as iseisiu ,o tu pareik cia.

50064. miestiete2006-01-10 22:21
tai mamyciuku stilius - iseiti i prieki ir parodyti savo. kai pritruksta demesio. o demesio truksta juk nuolat.

50065. varna2006-01-10 22:26
Ežerėli seklusai, momenėli minkštusai - ne tas turėta omeny. omeny. OMENY OMENY!!!!OMENY Hm. Perlenkiau lazdelę. Kitą savaitę važiuosiu aplankyti Ebolos. Įkalsim, šnektelsim, pliurptelsim, parptelsim....sparneliais...Hi, hi, hi

50066. miestiete2006-01-10 22:28
yra toks pasakymas "uchodia uchodi".

50070. ežeras -:)2006-01-10 22:54
"... seklusai, momenėli minkštusai..."-:)- saunuolis, vyras! zinojau ,kad nepasimesi. o dabar dar pridek sudo ,- suuudo daugiau.visi pajusim tavo jega,( o ja, jega, moterys ypac muli, ypac gerbia). ir negailek meslo. bet islik nuoseklus ir ,vel pradejus burgzti "stiliaus" kameroms, apmetik mikrofona ir objektyva, pats zinai kuo - sudais.

50077. kaimietė>varna2006-01-11 11:43
plaukų prieš kamerą neužmiršk išsitiesinti dėl efekto

50082. edva>ežerui ir Nebui2006-01-11 12:56
Jūs,turbūt, žaidžiate ledo ritulį,kur be jokio įspėjimo žaidėjai keičiasi(svarbu "nepadaryti šešto"). Išeisiu pareisiu-kažkaip graudulingai skamba.

50091. cikada2006-01-11 15:34
kai pazhadu isheiti- niekada nezhadu negrizhti;)...

50092. ežeras2006-01-11 15:40
:)aha, ir man paciam kazkaip sentimentalistiskai ir teatraliskai nuskabejo tas mano "geriau jau as iseisiu"- juokingas pats pries save pasirodziau . bet kad labai as ta neba is pirmo zvilgsnio isimylejau (beveik, o gal labiau, kaip tas muitinikas - petrucha "baltojoj dykumu saulej":).

50094. m - ezerui2006-01-11 15:43
tikrai juokingas. kurgi jus geriau rasite.

50106. s>LM2006-01-11 19:12
verkdams mačiau auksą ir gert nebegalėjau

50108. Pseudas :-( 2006-01-11 19:49
tai vis tie patys komentuoja tuos pacius? ir neacibodo jums? kada beuzeisi, surasi kruva plepiu, pretenduojanciu i nerealius originalus. abr, varna, ezerai visokie...bent nikus padoresnius susigalvotute.

50119. m2006-01-12 09:33
is tiesu ir as taip pagalvojau kai pirma karta uzejau.

50121. Shlomo Pocelujevas-Zamenhofas > Pseudui2006-01-12 10:45
Va jusu nick`as tai nerealus, tute.

50123. m - shl. p -z2006-01-12 11:16
prie jusu niko tiktu gimines herbas ant triusiku.

50124. edva>Pseudui2006-01-12 11:55
Puiki inauguracija!Bet netapkite moralizuojančiu paminklu.Gyvybės ir ironijos!

50137. Shlomo Pocelujevas-Zamenhofas > miestietei2006-01-12 15:58
O gal man vietoj herbo uzsakyt, kad issiuvinetu mano e-pasto adresa?

50143. m - s p z-hofui2006-01-12 16:14
is kas tada bus? nesiosite savo e-pasto adresa ant...?

50155. Shlomo Pocelujevas-Zamenhofas > miestietei2006-01-12 17:15
nesiosiu. del viso pikto pakisau ji jums po savo padoriuoju nicku.

50162. m - shlomopisujevui2006-01-12 17:26
jeigu laukiate pasiulymu, tai veltui.

50163. Kastorėl, Poliuksėl,2006-01-12 17:33
Mūsų visuomenėje yra prigijusi labai ydinga nuostata, kuri trukdo įvardinti problemą ir ją spręsti. Tyčiojimasis tarp vaikų seniai suvokiamas kaip normalus reiškinys. Ne kartą teko išgirsti iš suaugusiųjų, kad taip buvo ir bus, kad nereikia ieškoti problemos ten, kur jos nėra. Skandinavijos šalyse patyčios tarp nepilnamečių kaip valstybinio masto problema buvo pripažinta maždaug prieš 20 metų. Jau tuomet švedai suvokė, kaip svarbu iš esmės keisti vaikų tarpusavio bendravimo kultūrą. O pas mus iki šiol tyčiojimasis suvokiamas ne tik kaip įprastas, bet netgi naudingas reiškinys. Esą tai užgrūdins, nes padės išmokti atsikirsti ir pakovoti už save. Savo pamoką išmokote taip, kad artimiausius 20 metų jūsų asmeniniams psichiatrams skurdas ar emigracija negręsia (tik bėda, kad išskirtinio dėmesio objektai kur kas seniau, nei jums pasirodė, užaugo ir išėjo mėgautis gyvenimu). Tas pats pasakytina ir apie popierinės redakcijos sveikatą - elektroninė atrodo stabilesnė.

50164. m2006-01-12 18:10
ar skandinavijoje vaikai raso knygas kurias privalu girti? ar atsiras nors vienas zmogus kuris pasakys kad knygos apie kurias kalbama yra labai geros?

50170. rudra2006-01-12 19:07
ar ...163 - vienas iš papešiotų autorių?

50173. pardonis2006-01-12 19:44
skandinavijoje vaikai knygų gal ir nerašo, bet į viešą smaukymąsi su rašytojo ar rašytojos nuotrauka vienoj rankoj, taipgi su atšalusiu ne pirmo šviežumo, rašytnamy nebepašildomu savo cepelinu kitoj atidžiau žiūrima. Tai nelaikoma autoriaus papešiojimu ir rekomenduojama praktikuoti namie po kaldra. Svarbiausia, aišku, suprasti, iš kur tai kyla.

50174. Shlomo Pocelujevas-Zamenhofas > miestietei2006-01-12 19:45
Tokio pasiulymo nelaukiau, bet kad prasysite pinigu uz tai, irgi nemaniau. Kada?

50176. abrė pardoniui2006-01-12 19:54
Septynerius metus laukiau, kol Laurencijus K. Benjaminą išvers. Maniau, nebeišvargs. Dėkui Castorpoliuksėliui, atnešė gerą žinią. Vakar nusipirkau. Nulenkęs galvą prieš Walterį Benjaminą, vaikis reabilitavosi.Įvertinkit.

50196. m - shomohofui2006-01-13 15:53
razmečtalsia.

50222. m2006-01-13 19:25
o kur kito numerio turinys? penktadienis baigiasi jau.

50227. Solveiga>m2006-01-13 20:11
Atsiras su 12-tu laikrodzio duziu..:)

50228. m - solveigai2006-01-13 20:17
garbes zodis?

50231. Sol>m2006-01-13 21:01
Zodis, bet nezinau ar garbes

50237. m2006-01-13 21:55
jauciu kad nebus turinio. negali tiketi zmonemis.

50263. IVS :)2006-01-13 22:46
Turinys Omenyje.

50265. vasi2006-01-13 22:47
o omuo momenyje.

50267. IVS2006-01-13 22:51
O momuo dar minkštas.

50268. Sol>m2006-01-13 23:00
nebukite tokia pesimiste

50298. sakai Soli, niu, niu2006-01-14 03:34
sakai Soli, niu, niu - lauksiu, tpsknt

50301. m - sol2006-01-14 10:57
siandien per radija jurate baranova bande ipusti optimizmo. napasakyciau kad labai itikinamai. sveikata pirmoj vietoj.

50312. sol>m2006-01-14 16:59
tada jums padeti nebera vilties...jei jau Baranova nepadejooo..:)

50313. m2006-01-14 17:42
tik niekada nenuleiskite ranku.

50314. sol>m2006-01-14 17:45
maniau, kad pesimiste jus, o pasirodo..echsss...

50315. m - sol2006-01-14 18:39
taigi kad jus. jeigu syki nepasiseke su slidemis tai dar nereiskia kad viskas baigta.

50316. IVS2006-01-14 19:01
Anuo metu prasidėjo Grybų karas. Žalieji grybai kovojo su Mėlynaisiais. IVSė tarė Miestei: užsidėk pižamą ilgomis rankovėmis ir eime kovoti. Aš atsistosiu su Dievo lazda. Miestė, Abrė ir Sol tuo tarpu palypėjo ant kalvos. Kada tik Miestė laikydavo iškeltas rankas - Šatėnai laimėdavo, o kada tik ji nuleisdavo rankas, L&M buvo pergalingas. Miestės rankos taip pailso, kad juodvi paėmė akmenį ir padėjo prie Miestės. Miestė ant jo atsisėdo. Abrė ir Sol parėmė Miestės rankas, viena iš vieno šono, kita iš kito. Taip jos rankos išliko tvirtos iki pat saulėlydžio.

50317. m2006-01-14 19:08
jeigu tai legenda tai pabaigoj visi suakmenejo. ir po siai dienai sedi visi su savo rankomis. ar jums apie tai pabylojo senoliai? netikiu kad pati butumet sugalvojusi. labai jau laku.

50318. IVS2006-01-14 19:26
Taip parašyta Išėjimo knygoje. Tik ten mes visi nickais prisidengę. Kas 1/4, kas 1/2, o kai kas ir 3/4.

50320. Sol2006-01-14 19:47
Kaip supratau, sioje istorijoje mums su Abre teko asmens sargybiniu vaidmuo, o as tikejausi buti bent patareja..ir vel echss.

50321. m2006-01-14 20:30
as nieko pries kad jus butumete kad ir princese. tikriausiai norite?

50322. Sol>m2006-01-14 20:38
jus skaitote mano mintis

50324. m - sol2006-01-14 21:08
nors antra vertus ta neaiski istorija su slidemis.

50325. sol2006-01-14 21:21
norite pasakyti,jog princeses turi buti tobulos?

50328. m2006-01-14 21:39
kaip tik ta ir noriu pasakyti. jeigu buvote komjaunuole, turite zinoti kas yra atsakomybe. juk princese - tai ne koks kiskis ar seskas.

50329. ežeras2006-01-14 21:39
" sveikata pirmoj vietoj"-:) cia turejai omeny , nuo galo?

50331. miestiete2006-01-14 21:43
nuo kokio dar galo. mes cia kalbame apie princeses. jums priminsiu apie liepto gala jeigu dar "ieskosite slieku".

50333. ežeras2006-01-14 21:49
o "ant lietuvos" siauteja demokratija- noresiu ir ieskosiu,- mano pilietine teise.

50335. miestiete2006-01-14 21:54
ka gi. tai kuo jums uzkliuvo sveikata pirmoj vietoj? ar nezinote senos patarles kad geriau buti sveikam ir turtingam negu biednam ir ligotam?

50343. sol>m2006-01-14 22:44
man atrodo, kad ezeras dar labai jaunas,nes jaunimui, kaip zinote, sveikata tikrai nera pirmoje vietoje..:))

50345. RK2006-01-14 23:07
net pavydu: tas ežeras toks jaunas iš kalbos :))

50351. Pseudas :-( 2006-01-15 10:23
uhu, scratch my bybis.

50355. edva2006-01-15 16:31
"Sveikata dar ne viskas,bet be sveikatos viskas yra niekas".(A.Šopenhaueris).Talpi formuluotė:ir mažiems, ir dideliems...

50362. Abiems Juratems - Stauskaitei ir Visockaitei2006-01-15 18:45
Castor-Pollux uztenka issilavinimo, uolumo, zingeidumo ir proto, bet jo rasiniai - puikus pavyzdys kaip protas gali degraduoti, kai jo nebevarzo sveika ribos pajauta. Castor raso poliucijomis. Tarsi patirtu erotini katarsi. Tokiu dalyku nesustabdyti. keista tik, kad Atenai, atsisveikine su Sigitu Parulskiu kaip sveikos ironijos knygu recenzentu isileido intelektualini neprastaburni. Gal tai S.A. nuosmukio pradzia?

50366. rudra2006-01-15 19:26
nuosmukio pabaiga yra tai, kad apskritai leidziami tokie autoriai kaip Cohenas. o gal gerb. 50362 mano, kad tai visais atzvilgiais puiki knygele? dekoju C-P uz puiku pristatyma. kazkas - berods, IVS, malde citatu. atsizvelgta, citata visam grazume. imkit ir skaitykit.

50368. vasi rudrai2006-01-15 19:35
ne, citatas melžiau aš, nes esu citatistė. O tai ką, Coheną jau spėjote perskaityti? vis apžiūrėdavau ir apnikdavo dekartiškos šykštumo abejonės.

50404. ežeras2006-01-16 07:58
"...be sveikatos viskas yra niekas".(A.Šopenhaueris)."- vienas is nesekmingiausiu liudnojo mastymo riterio posakiu.

Rodoma versija 29 iš 30 
14:38:13 Jan 31, 2011   
May 2008 Sep 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba