ŠIAURĖS ATĖNAI

Šiaurės Atėnai. 2009-01-23 nr. 925

| Spausdinti | Archyvas | Redakcija |

KĘSTUTIS NAVAKAS. Veidrodis (56) • LAIMANTAS JONUŠYS. Gyvenimas reginių visuomenėje (37) • -vt-. Sekmadienio postilė (23) • Kaip gyvuoja „dama kultūra“? (2) • JONAS GRIGAS. Apie logiką pasaulio pažinime (84) • SIGITAS GEDA. Priraišioti vieversiai (5) • KRISTINA KUČINSKAITĖ. Algis Griškevičius. Gyvenimas pamirštam interjere. 1998 (21) • JURGIS VININGAS. Eilės (6) • KURT VONNEGUT. Harisonas Berdžeronas (3) • RENATA ŠERELYTĖ. Knygų apžvalga (2) • JURGIS KUNČINAS. Kaip mes patys tuomet atrodysime? (6) • VITALIJA BIGUZAITĖ. Instrukcijos: kaip pasidirbdinti nuosavą pragarą (1) • -pv-. Daktaras MirtisDublerė. KERRY SHAWN KEYSaš nevaldau pasaulio, jis manimi gyvas (697) • 2009 m. sausio 30 d. Nr. 4 (926) turinys (4) •

Instrukcijos: kaip pasidirbdinti nuosavą pragarą

VITALIJA BIGUZAITĖ

[skaityti komentarus]

iliustracija
Autorės koliažas

Jeigu mokate susiręsti pavėsinę, susimūryti lauko židinį ir pasistatyti pirtelę, tai pasidirbdinti nuosavą pragarą bus vieni juokai. Sąnaudos nedidelės, o įgyjamas nemalonumas milžiniškas.

Aišku, galite sakyti: kam man tas nuosavas pragaras, jeigu ir viešasis pakankamai geras. Nesiginčysiu. Viešasis pragaras puikiai tenkina būtiniausius piliečių poreikius: visos blogos naujienos pasiekia laiku, yra gerai parengtos, tikrai visiškai beviltiškos ir pagrįstos pačiomis juodžiausiomis prognozėmis.

– Apokalipsė jau prasidėjo! – trimituoja viešasis pragaras. – Lėktuvai krenta kaip musės, uraganai siausdami rauna medžius su šaknimis, potvyniai paplauna ištisus kaimus, o nusikaltėliai plėšia naktimis taikius gyventojus. Kai kur vyksta karas, o kai kur žmones kamuoja sausra ir badas.

Lietuvoje pasaulio pabaiga prasidėjo anksčiau.

Kas nežino, kad visi blogi dalykai čia prasideda pirmiausiai.

Užvakar Kalotės sąvartyne sudegė savavališkai pasistatyta pašiūrė, o joje – nenustatytos lyties benamis.

Vakar, dar nė nesutemus, Miknaičių kaime du sukčiai iš gyventojo pavogė septynias tonas bulvių.

O Kaune prieš pat Naujuosius metus du neblaivūs jaunuoliai bandė nuniokoti Rotušės aikštėje stovinčią Kalėdų eglutę.

Pasaulio galas!

Viešojo pragaro teikiamus nemalonumus būtų sunku kuo pakeisti – kas gi praneš apie pabrangusias šilumos, degalų ir elektros kainas? Juk blogos naujienos turi ateiti laiku ir būtinomis dozėmis, antraip sutriks visuotinio pesimizmo apykaita, pagerės gyvenimas, atpigs benzinas, visi ims važinėti automobiliais, kviestis vieni kitus į svečius, dainuoti linksmas dainas, glėbesčiuotis, žadėti amžiną draugystę ir meilę.

Tada jau ir pragarui pasaulio galas.

Betgi ir viešojo pragaro paslaugas ketinama branginti. Tad pats laikas pasirūpinti nuosavu naminiu pragaru, kuris yra sveikas ir malonus būdas blogai praleisti laiką.

Jums reikės visai nedaug: maždaug dešimties pakuočių silikatinių plytų, kokių penkių šimtų bituminių čerpelių stogui (tiks ir paprastos keraminės čerpės), cemento, skiedinio, dažų ir t. t. Durų ir langų ieškokite „Senukuose“ arba nulėkite į Lenkiją ar Baltarusiją pigesnių.

Kokie penki savaitgaliai – ir nuosavas pragaras baigtas.

Nusipirkite būtiniausių baldų ir pasirūpinkite šiuolaikine įranga. Tada pasistatykite nuotaikos gadintuvą prie lovos. Na... jeigu jo neįperkate, užteks ir žadintuvo, kuris beprotiškais garsais, kuriais net viešasis pragaras nedrįstų kankinti savo išrinktųjų, pažadins jus septintą valandą ryto.

Tokie nutikimai iš labo ryto, nesvarbu – turite gadintuvą ar ne, visu šimtu procentų garantuoja blogą nuotaiką visą dieną. Kitkuo pasirūpins mūsų pramonė: dulkių siurblys bet kada gali nustoti siurbti, kavamalė malti, arbatinukas virti, keptuvė kepti ir ištikimas puodas virti.

Šaldytuvas niurzgiai paburgs, sudrebės ir numirs, unitazo bakelis kvailai paburbuliuos, paūš ir amžiams nutils, durų rankena pasisuks, nusimins ir nukris, lemputės sužaibuos pykčiu palubėse ir susprogs, lėkštės lyg nekaltos mergelės paslys nuo lentynos, tėkšt ir suduš, apsimiegoję vištų pūkai iš pagalvių išlįs ir ims lyg patrakę sukiotis ore po kambarį. Smulki naminė apokalipsė garantuota.

Namų pragarui saugoti įsitaisykite nedidelių gabaritų krokodilą, tiks ir meška, jeigu kišenė neleidžia – rinkitės mažesnį žvėrį: piktos išvaizdos šunį arba pasipūtusį, pagiringą katiną. Šuo kauks, betgi nesirūpinkite, šuns balsas į dangų neina, katinas iš pykčio šlapins kaimynams koridoriuje ant kilimėlių, kils visuotinis namo gyventojų triukšmas, ir taip turėsite pragarišką pramogą visą dieną.

Kiekvieną dieną gali būti blogai, reikia tik pasistengti. Pateikiu savo unikalų asmeninio pragaro receptą, kurio daugiau niekur kitur nerasite.

Man yra visada blogiausia, kai tenka:

– išeiti iš namų devintą valandą ryto (blogiau gali būti tik išeiti septintą valandą ryto);

– praleisti visas dvi savaitgalio dienas su sutuoktiniu (blogiau tik keturios švenčių dienos su sutuoktiniu);

– keliauti ir atsidurti nepažįstamoje šalyje vienai jau temstant (blogiau tik iš viso niekur niekada nekeliauti);

– sulaukti vasaros dienos, kai temperatūra pašoka iki +25 (blogiau tik, kai temperatūra pašoka daugiau kaip +25);

– pabusti ryte po baliaus skaudančia galva (blogiau tik iš viso nenueiti į balių);

– susitikti gerbėją, kuris be perstojo kalba apie save (geriau susitikti gerbėją, kuris kalba tik apie mane);

– klausytis to paties klausimo kasdien trisdešimt metų iš eilės: „Kas bus šiandien pietų?“ (blogiau tik virti tuos pietus kasdien trisdešimt metų iš eilės);

– turėti draugą, kuris niekada nepaklausia: „O kaip tu gyveni?“ (savaime suprantama, turėti draugą, kuris be perstojo pasakoja, kaip gyvena jis pats);

– gerti mėtų arbatą (blogesnės arbatos už mėtų vis tiek nebūna);

– gimtadienio proga gauti dovanų raudonų gvazdikų (geriau gauti dovanų raudonų gvazdikų Spalio revoliucijos metinių proga);

– laukti, laukti, laukti, laukti ir laukti;

– praleisti vakarą kompanijoje, kur moterys kalbasi tik apie savo vaikus (blogiau vakarą praleisti kompanijoje, kur visi kalbasi tik apie namines kates ir šunis);

– dirbti darbe, kur visą dieną kažkas klausosi radijo (blogiau tik dirbti darbe, kur visą dieną kažkas laiko įsijungęs radiją, kurio nesiklauso);

– sulaukti laikų, kai pablogėja gyvenimas (sulaukti laikų, kai kasmet pablogėja gyvenimas).

Štai ir visas mano receptas. Koks jūsų nuosavo pragaro receptas?

 

Kultūros kalendorius
nuo 2011 m. Sausio

PATKPŠS

 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31  

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28  

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

 

Skaitytojų vertinimai


148626. Kry :-) 2009-01-28 22:21
kox netiketas rasinys! labai smaikstu ir net izuloka!

Rodoma versija 27 iš 28 
14:36:38 Jan 31, 2011   
May 2008 Sep 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba