ŠIAURĖS ATĖNAI

Šiaurės Atėnai. 2005-10-15 nr. 769

| Spausdinti | Archyvas | Redakcija |

TURINYS (152) • REGIMANTAS TAMOŠAITIS. Pokalbis (24) • RENATA ŠERELYTĖ. Šešiapirštė koja (18) • JEAN-MARC LAMBERT. EilėsPaženklintas. Užrašė Elvyra Kučinskaitė (102) • JONAS MIKELINSKAS. Tai Dievo galybė!GINTARAS BERESNEVIČIUS. Apie neparašytas knygasSIGITAS GEDA. Karalienės sekretaiRENATA DUBINSKAITĖ. Tarp akies ir ausiesLAURYNA LUNIČEVAITĖ. Eilės (8) • VALDAS GEDGAUDAS. Socialiųjų "Sirenų" ruduoLAIMANTAS JONUŠYS. Gero rašymo pavyzdžiaiC. J. MOORE. Don Kichotas ir gyvenimo tikrovė-vp-. MolisVIDAS POŠKUS. Trys dienos Mižonių kaimeAUGUSTINAS DAINYS. Ir skausmo vėjas išpūs sielos bures (1) • VITALIJA BIGUZAITĖ. Kopimas su prezidentuJURIJ MAMLEJEV. Paprastas žmogus (1) • AUDRA BARANAUSKAITĖ. Tai, kas kenkia jums ir aplinkiniamsLAIŠKAI (232) •

Paženklintas. Užrašė Elvyra Kučinskaitė

[skaityti komentarus]

– Aš nekenčiu tokių žmonių kaip jūs.

– Maniau, kad kvietėt.

– Nesuprantu, kodėl atėjot.

– Manai, tik tu vienas ko nors nesupranti? Aš štai nesuprantu, kodėl dabar neišeinu. Atrodo, pats laikas.

– Nori saldainio?

– Ką tik suvalgiau pyragaitį. Einam pasivaikščioti? Palei Vilnelę?

– Galim. Nieko neišeis. Nieko tau nepasakysiu, ką norėjau.

– Aš truputį žinau. Kad nori, bet nepajėgi išsikapstyti.

– Nieko aš nenoriu. Noriu pasakyti, kad nekenčiu geriukų, tokių, kurie visada žino, kas yra teisinga, kas – ne.

– Turbūt turi priežasčių?

– Nemačiau nė vieno tokio, kuris bent ką suprastų.

– O ką reiktų suprasti?

– Ką? Kad kartais, kad visada nė vienas žmogus nenori daryti šlykštynių, bet dažnai nepajėgia. Kad jam nereikia aiškinti, kaip jis turėtų gyventi, nereikia badyti nosim į šūdą – tuoj uždusiu, po velnių...

– Klausyk, jei nori pasakot, pasakok. Bet nebesiplūsk, gerai? Jei manai, kad aš iš tų, taigi dabar vis viena nepasikeisiu, todėl klok, kam pasikvietei. Paskui aš pasakysiu, kad esi blogas šiknius, ir išsiskirsim – ar taip bus gerai?

*

Mano motina buvo labai graži moteris. Kaip nelaimė graži. Net aš ją buvau įsimylėjęs, rimtai. Plaukai kaštoniniai, trąšūs, didelėm švelniom bangom iki pat juosmens... Net susivėlusi būdavo graži. Su tėvu jie nebuvo susituokę. Kai jis ją paliko, man buvo dveji. Kai pasakoja, kad mane, kūdikį, supdavusi ir nešiodavusi ant rankų, myluodavusi ir niekur nuo rankų nepaleisdavusi, – netikiu. Kad visai nemiegodavusi, jei susirgdavau... Kitaip jos neprisimenu, tik su buteliu rankoje prie lango, į laukus įtemptai žiūrinčią, tarsi ko visada lauktų. Iš pradžių kažkaip klaikiai ir garsiai juokdavosi vakarais, paskui vis dažniau verkdavo. Balsu. Manęs arba visai nematydavo, arba rėkdavo, kad žiūriu į ją galvažudžio, suprask, tėvo, akimis. O paskui pasidarė kaip laukinė kalė – jai pasimaišė, garbės žodis, gali suprast? Pamatydavo vyriškį, visa išsitempdavo kaip lankas, akys pakvaišdavo, nė vienas pro šalį nepajėgdavo praeit. Nė vienas. Viso miestelio moterys susimokė, uždarė ją malkinėj ir tol mušė, tampė, kol ji atsiklaupė, šliaužiot joms po kojomis pradėjo. Aš pro durų plyšius mačiau... Jos buvo juk teisios, ar ne? Tik kad nė viena neatėjo ir nepaklausė, niekada, kas jai, kaip ji atlaikys, ar nereikia pagalbos...

Kartą jos aplankyti atvažiavo mano senelė, jos mama. Užsidarė virtuvėje, barė, verkė, rėkė, o paskui ėmė trankyt per veidą, gal kokį dešimt kartų be perstojo. Aš atsistojau žviegdamas tarpdury, tai senelė apsisuko įtūžusi, persimainiusi nuo pykčio, galvą iškėlusi, teisuolė karalienė, trenkė durimis ir dingo. Daugiau jos nemačiau. Po perkūnėliais, kokia teisinga buvo – "geriau jokia dukra nei tokia"...

Po to motina į namus vyrų nebesivesdavo. Pati išeidavo. O mane pririšdavo prie stalo kojos. Duonos pusė kepalo, vandens... Kartą neparėjo keturias dienas, mane, visai nusilpusį, sušalusį, kaimynai išgelbėjo. Atsidūriau vaikų namuose. Motinos nemačiau iki šiol. Atrodo, gyva.

*

– Na ir prisiklijavo... Aš bijočiau glostyti šitą katinėlį. Visas žaizdotas...

– Ir aš žaizdotas. Tik nematyti.

– Esi tikras?

– Kolonijoj vienas toks priklydęs visada atbėgdavo. Dalindavomės – jis man vis pelę pagavęs atitempdavo, aš jam – šlakelį kokios buzos. Matai, kaip murkt pradėjo? Gyvūnai greičiau širdį pajunta negu žmonės.

– Ir kolonijoj daug teisingų pasisekė sutikti?

– Ir kolonijoj, ir vaikų namuose, ir gatvėj. Vieni geriukai.

– Gražiai pieši. Kur išmokai?

– Ką čia mokytis? Pasižiūrėk, koks šitas sumautas pasaulis gražus. Mėgdžiok.

– Nemokėčiau.

– Jei neturėtum kur lįst, išmoktum. Jei būčiau normalus žmogus, auginčiau arklius. Vaikystėje saulei leidžiantis žirgai kai bėgdavo palei upę žvengdami, kažkas paširdžiuos imdavo darytis, gal moterys nėščios taip jaučiasi, kai vaikas ima spurdėti?

– Oho, tu šypsotis moki?

– Gera mintis į galvą atėjo, ko nenusišypsot?

– O jei man ateitų? Ar nusišypsotum?

– Turbūt ne. Netikėčiau, kad ji tavo, manyčiau, kad kur nors perskaitei ir pasakei.

– Tai ir netikėk. Be to, man niekas gražaus ir neateina. Tai ko šypsaisi?

– Kad prisipažinai, jog nieko galvoj neturi. Ne visi moka prisipažinti.

– O tu tai jau kietas, viską moki, viską žinai. Geriukas teisuoliukas atsirado... Ir ko čia dabar žvengi?

– Gerai... Tikrai seniai juokiausi. Tu tikrai manęs taip ir nepaklausi, ką padariau, už ką tiek metų atpyliau?

*

Neprisimenu, nuo kurio laiko ėmiau daryti priešingai, nei manęs prašo. Kai į vaikų namus manęs lankyti atvažiuodavo mamos mama, visi stebėjosi, jog nesidžiaugiu, neprašau, kad pasiimtų. Aš spjaudžiau į ją ir spardžiau, negalėjau pamiršti, kaip ji mušė verkiančią mamą. Saldus jos balsas man niežulį varydavo kažkur va čia, galugerkly. Paskui jau ir nebevažiuodavo.

Kai auklėtojos naktį visus traukdavo iš lovos ir sodindavo ant puoduko, tyčia nieko nedarydavau, o tik atsigulęs privarydavau į lovą. Niekas manęs niekada nieko neklausė – noriu, nenoriu, galiu, negaliu, tik aiškino ir aiškino, kaip negražiai darau, koks esu bjaurybė, šūdžius. Kartą iš laikraščio prisikarpiau visokių grožybių, atsiguliau po stalu ir plastilinu priklijavau prie stalo dugno snaigių, girliandų, paukščių. Man buvo taip gražu ir taip gera, kad niekas nemato. Viena auklėtoja ištraukė už rankos, pastatė kampe ir liepė rėkti, kiek tik galiu, kad esu beviltiškas kvailys. Visi leipo juokais, pati auklėtoja taip pat. Pasakiau sau, kad kai būsiu didelis, į jos batus įleisiu gyvatę.

*

– Dabar nebebijai gyvačių?

– Kai per vasaras gyvenu miškuos, jos mano guolį saugo. Bet tu nepatikėsi. Jas galima glostyti, kalbinti. Sakiau, kad gyviai iškart širdį jaučia.

– Ir žmonės jaučia, jei ją rodai.

– Eik tu po velnių. Rodai...

– Ar kada bandei, kad taip užtikrintai varai?

– Ar davė kas progą?

– Manai, kad tau ją kažkas turi pasiūlyti, ar ne? Ar bandei?

– O ką dabar darau?

– Širdį rodai. Na, ir ką?

– Nieko. Tik jau nemanyk, kad imsiu verkti iš laimės.

– Imsi. Tik kai aš nematysiu, ar ne?

– Eik tu po velnių.

– Jau girdėjau. Ko mane siuntinėji ten, kur pačiam labai nepatinka?

– Kai viską išgirsi, taip nečiulbėsi.

– Aišku, kad ne. Tau tai neatrodo normalu?

*

Kai išėjau iš vaikų namų, jau žinojau, kad susirasiu tėvą. Įsivaizdavau, kad jis bus šlykštus, blizgantis, išsičiustijęs silpnaprotis baltutėm minkštom rankytėm. Ilgai ieškojau. Kai pamačiau, "apšalau" – lygiai toks, kokį buvau susikūręs. O neprisiminiau jo visai. Jis turėjo didžiulį namą su liftu, kelis automobilius, vėliau sužinojau – kad jachtą, du vaikus ir aptakią, kaip ir jis pats, šviesiaplaukę žmoną. Langų vakarais netemdydavo jokiomis užuolaidomis, galėjau žiūrėti į tą šlykštų gyvenimą iki soties. Niekada nemačiau, kad ką būtų apkabinęs, nebent kokias kales per orgijas. Kai pirmą kartą jį pamatęs pasižiūrėjau į save veidrodyje, nagais susibraižiau veidą. Supratau, kodėl motina manęs nekentė. Ėmiau ir aš dar labiau savęs nekęsti. Kuo daugiau žiūrėjau į tą riebaluotą, supuvusį gyvenimą, tuo labiau siutau, nors kiekvienąkart atrodė, kad neapykanta nebegali būti didesnė. Kartais juste jutau, kad mane valdo kažkokia baisi jėga – nebenorėjau ten eiti, bet nė nepajusdavau, kaip atsidurdavau prie vartų. Norėjau šaukti ir trupinti langus, norėjau ištaškyti tą teisingą gyvenimą. Iki tol nebuvau vartojęs narkotikų, iš principo. Kad galėčiau atsijungti, pradėjau. Iš pradžių padėdavo. Paskui buvo dar blogiau. Aš tikrai buvau žlugęs. Ir esu. Žinau, neaiškink. Bet gal gali viską kam nors papasakoti? Parašyti? Kad žinotų, jog net patys didžiausi išgamos... Aš jo nenužudžiau. Vos nenužudžiau.

*

– Dažnokai kaukiu naktimis, tik, žinoma, vienas. Rimtai manai, kad galiu būti kitoks?

– Koks kitoks?

– Ne toks sumautas. Aš gi paženklintas, ko čia klausi.

– Nežinau, kuo tu paženklintas.

– Neapykanta. Purvu.

– Kieno?

– Savo.

– Tikrai?

– Ką nori pasakyti?

– Tai, kuo tu bijai patikėti. Beje, pirma sakei, kad visi aplinkui sumauti, ne tu...

– Yra visokių.

– Tai ir gerai. Klausyk... Eikim išgert šiltos arbatos.

– Su manimi?

– O su kuo dar? Su katinėliu?

– Sakei, tokio neglostytum.

– Vadinasi, apsirikau.

– Tik kur nors netoli, lauke...

*

Galvoju, kad namai nėra vieta, o kažkas viduje. Jūs, kuriems nieko netrūksta, jaučiatės vis kažko nelaimingi – nepyk, tikrai juokinga. Sunku gerbti žmones, kurie gyvena taip, tarsi gyvenimas ateitų kažkada. Jūs daugybę dalykų darote nieko nematydami ir negirdėdami – kalbatės, sėdatės prie stalo, klojat patalus, tarsi tai nebūtų stebuklas, tarsi jums kažkas nuolat mokėtų skolą, nuolat privalėtų tai duoti. Dabar, va, aš esu namie. Šitas stalas, juodas, su saulės pluoštu, trupiniais ir kavos dėmėmis... Kai sėdžiu ant suolelio Sereikiškėse, o saulė man šildo nugarą, arba kai samanos būna įšilusios ir tu jas jauti visu kūnu, kai sėdi ant Vilnelės tilto ir valgai sausą batoną – yra namai. Ar galėtum atsisėsti ant tilto ir valgyti batoną?

Kartais aš būnu laimingas, kad nieko neturiu. Kartais tikrai jaučiuosi laimingas ir beveik niekam nieko nepavydžiu.

 

Kultūros kalendorius
nuo 2011 m. Sausio

PATKPŠS

 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31  

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28  

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

 

Skaitytojų vertinimai


44850. kaimietė2005-10-17 09:32
Džiaugiuosi turėdama progą pasakyti, kad savo 44669 nuomone turinyje klydau. Kažkodėl jaučiu, kad net atsiprašymas nereikalingas – autorė stovi aukščiau tų visų burbėjimų, kniaukimų – jie jos nesupurvina. Ačiū, Elvyra. Ačiū ir El.Hercogui, kad įdėjo.

44853. Rūta2005-10-17 09:52
turiu kelis namus...kažin..gal aš labai neištikima:)

44974. zeta2005-10-18 18:05
Nu ir anonsai! Dar vienas kitas toks ir per be reikalo nukapotas galvas nepraeisim. Akurat, nieko blogo ta ponia Elvyra cia neprikrete. Ka mate, ta uzrase, gal kartais su lengvom korekcijom. Anksciau Vanda Juknaite ta buvo padarius, ir -gk- buvo uzsiminus. Galim konstatuot fakta - idomus zmones SU PASAULEJAUTA pakliuva i nepavydetinas situacijas ir beveik niekada neiseina nugaletojais. Padet kuo nors galiu? Negaliu. Kodel, gal kad paskendus kukliam burzuazijos zavesy? Kurgi ne. Ar galima tokiem zmonem padet ju "uzrasymu"? Vargiai. Speju, kad imanoma si ta pakeist tik nuosekliu jaukinimu. Tik labai idomu, kuris is musu pajegtu ta padaryt. Vakar va sutikau toki vaika is gatves. Per pusvalandzio pokalbi neistare ne zodzio. Tik papurte galva, kai paklausiau "ar tau viskas gerai?". Gal niekad as jo daugiau nesutiksiu, nebent per koki iskreipta spiralini atsitiktinuma kur nors tamsioj gatvej, su blizganciu peiliu kisenej. Ir vargiai tada ar padetu, jei pabandyciau pacituot A.Bloka "Apteka. Ulica. Fonarj" . Yra sventu zmoniu, kuriu darbas - suzeistu vaiku jaukinimas. Tik kad labai jau maza ju saujele, o gatves armijos, kaip nepo laikais, geometrines progresijos suoliais gausyn. Padetis kontroliuojama, bet be iseities.

44975. toto2005-10-18 18:37
Kur jau čia ponia Elvyra taip "nieko neprikrėtė", Zeta? - Jos rankos ir meninės sąžinės dėka turime du iki originalia autentiška faktūra spindinčius, autoriaus egoizmo nepasisavintus/ neparašytus charakterius. - Staigmena, maloni dovana.

44976. kaimietė2005-10-18 18:38
Jaukinimas… Atrodo, kad dabar reikėtų jaukintis ir IVS, slogutį, cikadą, gal net irebolą. O šiame kūriny kažkas blykstelėjo. Trinktelėjo dvi lytis viena į kitą – žiežirba išlėkė. Net nežinau, ar mačiau. Gal pasivaideno. O gal ausyse kažkoks garsas cinktelėjo. Kaip krikštolinė taurė barkštelėjo. Taip pat nesu tikra. Nes tik ledinė dulkė pūstelėjo į akis. Bet kažkas įvyko. Toks mikro stebukliukas. Toks deimantukas dviejų žmonių susitikime. O kas toliau? Gal nieko. Norėjau pasakyti - nieko matomo plika akim. Bet vis tiktai tikiu, kad garsą tą pagavo visata ir jį grąžins į žemę kuo tai, na, pavyzdžiui, raudonu juodu dryžiu nusilenkiančio muzikanto kojinėj, kurį įžvelgs kokia budri akis…

44982. IVS2005-10-18 20:58
Gal čia Non drowse Tylenol`is kaltas, bet tik paskaičius komentarus ir aš radau ŠįBeiTą. Nors man vis tiek GB geriausias. Galėtų jis vesti nuolatinę Apžvalgą "Neparašyti tekstai".

45027. ežeras-zeta2005-10-19 07:59
"...o gatves armijos, kaip nepo laikais, geometrines progresijos suoliais gausyn. Padetis kontroliuojama, bet be iseities."- ot nemegstu diletantu -:)

45028. toto2005-10-19 08:41
Teisingai darai, ežere, skandink zetą, - man ji vakar nedavė saldainės :).

45049. kaimietė2005-10-19 11:25
Perkeliu Sauliaus M pasisakymus, kadangi 1)jie liečia EK straipsnį, 2)noriu atsakyti Sauliui, 3)ir tai lies EK straipsnį :)

44993. Gerbiamoji,deja, šiuo metu jūsų lūpomis kalba ne Kaimietė, o nuobodžiaujanti miestietė. Pasiskubinot sukritikuoti, supeikti - net nesupratus esmės.
Kažkas yra gerai pasakęs: "Neskaitykite gerų knygų - tam jau nėra laiko, skaitykite tik labai geras". Beprasmiška gaišti laiką skaitant tai, ką laikote nevertinga - tai tiesiog ne jums skirta.
Dėl EK "Paženklintojo": PUIKUS tai straipsnis. Bet tai ne EK kūryba, o EK perpasakotas pokalbis su nuteistuoju. Deja, iš cituojamos dalelės NEĮMANOMA nuspėti tai, kas rašoma likusioje straipsnio dalyje; aprioriškai neigiamai vertinti visą straipsnį vien pagal šią ištrauką - didelis apsirikimas.

44994 "ištrauka, kuri, mano nuomone, yra silpniausia to straipsnio vieta" Tai - integrali sudedamoji dalis, reziume. Bet jos gelmė pamatoma tik viso straipsnio kontekste.

45050. kaimietė Sauliui M2005-10-19 11:28
:) Mielas, Sauliau, tu teisus jau vien savo džentelmeniška reakcija. Net savotiškai mano savimeilę paglostei – jaučiuos lyg savo tyčiniu/netyčiniu elgesiu būčiau paskatinus tave ištarti : "PUIKUS tai straipsnis":) Nenorėčiau sutikti tik, kad tai ne EK kūryba, nes perpasakojimas – jau kūryba. Formos sulipdymas, savo pozicijos, požiūrio išsakymas/nutylėjimas (pastarasis kalba ne mažiau), detalių išryškinimas, aromato suteikimas. Saulius perpasakotų visiškai kitaip, gal ir pokalbis nebūtų įvykęs, kaip nieko neįvyko RT "pokalbyje". Tiesiog žavu – be pamokslavimo, be patarinėjimų, be pasipūtimo, be geriukiško salsvai šleikštaus "gerumo", vien tik buvimas šalia (pasitaiko vienas kitas slystelėjimas, bet tiek to). O apie silpniausią vietą prabilau, jau perskaičiusi visą straipsnį. Jeigu tas pakartotas "Eik tu po velnių" skamba taip tikroviškai, tai kalinio lūpomis tartas kaltinimas "Jūs, kuriems nieko netrūksta, jaučiatės vis kažko nelaimingi"- dirbtinai, šatėniškai inteligentiškai. Na, ar kas iš turčiukų galėjo atvirauti jam, kad jaučiasi nelaimingas? Netikiu! O toliau dar gražiau – prieš mus jau ne paprastas žmogus o rytų išminčius mokytojas, aiškinantis apie akimirkų stebuklus. Net jei Elvyra man kištų įrašą –taip buvo! – sakyčiau, o kur tu kaip rašytoja. Perteik šitai detale, bet ne tiesioginiu, tegu ir ne savo lūpomis, pamokslavimu.

Re:"tai tiesiog ne jums skirta". Brangusis, naudojuosi teise pati spręsti, kas man skirta, o kas ne, bei neklausyti nei Sauliaus, nei kažko kito, gerai pasakiusio, patarimų.

45054. Kampinis2005-10-19 12:10
Kažkodėl norisi būti blogiečio pusėje. Ypač toje vietoje, kai jisai rėkia iš skausmo ir pasiutimo, o autorė jam - "nebesiplūsk, gerai?" Kaip kokia bjaurybė gyvenimo mokytoja.

45073. Saulius M. -> 45050. Kaimietei2005-10-19 16:21
Sutinku su viskuo, ką sakote iki:

> kaltinimas ... [skamba] dirbtinai, šatėniškai inteligentiškai. gal patys žodžiai ir buvo truputį kitokie (todėl šie jums nuskambėjo dirbtinokai), bet esmė - tikrai tokia galėjo būti. Nežiūrint, kad kiti "perpasakotų visiškai kitaip" :-)

> Na, ar kas iš turčiukų galėjo atvirauti jam, kad jaučiasi nelaimingas? Netikiu!
Nereikia ir sakyti: pažiūri į praeivio veidą - ir matosi.

O toliau dar gražiau – prieš mus jau ne paprastas žmogus o rytų išminčius mokytojas, aiškinantis apie akimirkų stebuklus
akimirkų stebuklai - prieinami kiekvienam.
Jei kažką jauti kaip tiesą ir pasakai - koks skirtumas, kaip kiti tai vadins: pamokslavimu ar dar kuo.

> Re:"tai tiesiog ne jums skirta". patikslinu: tai skirta ne "44669., kaimietei apie E.K. užrašus (užteko ištraukos)";
žinoma, šis teiginys netaikytinas "44850,44976,45049,45050,etc. Kaimietei"

45079. kaimietė Sauliui M.2005-10-19 17:42
Kažkaip tikėjausi, kad daugiau kalbėsime remdamiesi tekstu, bet siūlai žvilgterėti į praeivių veidus. Žiūriu. Ir galvoju, kokiais keliais tu vaikštai, kad matai nelaimingųjų minų minias. Savuos takuos stebiu visokius. Man net kyla įtarimas, kad, Sauliau, jei pažiūrėtum man į veidą, pamatytum nelaimingą žmogų, nors tokia save nelaikau. Tai gal save kituose matome, aaaa?

Rašai: Jei kažką jauti kaip tiesą ir pasakai - koks skirtumas, kaip kiti tai vadins: pamokslavimu ar dar kuo.
Manau, kad skirtumas yra. Jeigu mintis nuskambės kaip pamokslavimas, tai pašnekovo ji nepasieks, nors ir medum žodžiai bus tepti. O gal net priešingą reakciją iššauks. Tokia žmogaus natūra – tiek mus auklėjo, formavo, ugdė, lipdė, minkė, tvarkė, kad net menkiausias pretenzijos į mokytojo rolę kvapas automatiškai sukelia rūgščią miną. Aplinkiniu keliu toliau, bet greičiau. Paslėpus pamokslavimą, pakeiti jį į siūlymą, kvietimą, užuominą. Idealiausiu atveju pašnekovas galvos, kad tai ne tavo, o jo paties tiesa. Ir visai nesvarbu, kas minties srydį valdė, suko, kreipė.

Tai tiek tam kart. Skubu į muzikos pamoką, po to į pilvo šokių treniruotę. :) Tiek ir to vakaro. Iki.

PS. Čia į visus kreipiuosi "tu". Bet jei sužinočiau, kad dėl to nejaukiai jautiesi, tau padaryčiau išimtį.:)

45081. zeta>ezerui2005-10-19 17:55
Sakai, ezere, nemegsti diletantu. Galima daryti netiesiogia isvada, kad gerai sutari su profesionalais. Gal jau pradet pavydet? Tik kad man profesionalumas per viena ausi ieina, per kita iseina. Neturiu isankstiniu prietaru. Ir kitas dalykas. Ezere. Vaikeli. Jeigu tikrai esi isitikines, kad visiskai nenutuokiu apie ka kalbu, tai tavo naivumas mane zavi. Va taip paemiau ir atsitiktinai susitikau ta nekalbanti berniuka, nukrito jis man is dangaus tiesiai ant saligatvio.
Lengvai isivaizduoju sita situacija: einu sau per Satenus ir tu uz nugaros man kazka sukteli, negarsiai taip, bet kad girdeciau. Sustoju. Ore tvyro tokia lengva itampa. Dar neatsisuku. Bet kai atsisuksiu rustybeje, tai spek kepure ant galvos laikyt :)

45082. lapei snapei kiskis piskis2005-10-19 18:55
vis delto kas jam bus tada? net siurpu.

45084. zeta>miestietei2005-10-19 19:14
Aha. Norite tesinio? Kai atsisuksiu, mano desine ranka vis dar bus kisenej, kaubojiska skrybele siek tiek ant akiu. Ilgas odinis sijonas sluos zeme. Pirmiausiai as i ezera primerktom akim ilgai ziuresiu. Per ta laika jam is baimes pasisiaus tie mazi plaukiukai ant sprando. Jis nores trauktis, bet nebebus kur. Suziurs zmones. Tada letai issitrauksiu desine ranka is odines kisenes ir pirmu suviu numusiu jam skrybele, o kiti trys susmigs i smeli tiesiai pries jo batu nosis. Taip ir paliksiu be zado, sustingusi is nuostabos. Ir eisiu po to su tavim, IVS, abr, Ruta, kaimiete ir vasi i saliuna kankano sokt. Ten jau musu lauks korna. Tiesa, vasi sikart nesoks, bet gros pianinu a la Michael Nyman.
Va kaip ezerui bus. Gales po visko su toto dalintis saldainiu popieriukais.

45085. nelauktai atpazintoji zetai2005-10-19 19:21
be zadas ir nuostaba - kiek silpnokai. kaip puipos filme. kaip minimum galetu buti fanaras. banalu bet veiksminga.

45089. paslaptingasis - atpazintajai2005-10-19 21:17
megstate fanarus

45092. ežeras-zeta2005-10-19 21:54
:( nepavyko... o gaila. pamaniau kad zeta istengs suprasti mano eiline _autopasaipele_ , todel tame tekstelyje sypseneliu net nedeliojau. bet tu paskubejai isizeist("...vaikeli..."). ir tik pagalvokit koks zodinis smugis damai- diletantas.kaip dabar tu toliau "per svieta" tokia pazeminta savo zavingom(neabejoju) kojytem tepensi? ne, toki izeidima ir patirta geda tik kraujo jura gali dabar nuplaut,- gerai, rinkis ginkla ,kausimes(man tinka visi ,isskyrus bakteriologini).p.s. o siaip, ten buvo aliuzija i mano profesija, mieloji.p.s. p.s. atsiprasyk uztai ,kad supykai,snel:).

45093. ežeras2005-10-19 21:58
dar p.s.-parasiau 45092 dar neskaites 45084, bet salygos lieka tos pacios.

45094. miestiete ez ir zetai2005-10-19 23:49
atidziai perskaiciau del ko cia strasti mordasti. klausti uzguito gatves vaiko "ar tau viskas gerai" -tai jau ne kaip puipos filme. Kaip amerikoniskame. Ten klausiamasis kabo ant uolos arba ji ka tik pervaziavo traukinys. tam filme jam taip gerai kad geriau nebuna. dar perklausiama are you sure. jeigu butu mano valia pasistengciau tas mocias prigriebti pirmiausia. Ir degtine. zinau kaip pulsite spirgeti. del degtines. tai dziaukites kad ne mano valia. jeigu tureciau daug pinigu steigciau gyvunu prieglaudas, ne vaiku. su vaikais tikiausiai nesusidorociau.

45095. AišV kaip Mozė2005-10-19 23:57
blyn, perženginėji ribas - būsiu aklas ir nematysiu ką čia surašei. Xxkelintas dar nenudvėsusios baltosios nacijos UltraNaujojojo Testamento Įstatymas sako - veltui, reikšti predikatą pinigai->vaikai=ne, vartoti NEGALIMA, bet kokiom sąlygom, bet kokiom aplinkybėm. Pasakaiu Hau.

45096. miestiete2005-10-20 00:01
norejau pasiusti tave sikti kvaily bet emiau juoktis. tai gali neiti.

45098. ats. 450792005-10-20 00:03
1 pastraipa: "gal save kituose matome" - netgi labai! Iš tikro: kitų žmonių žvilgsniai į mus - puikus veidrodis. ((Šia proga prisimena kadaise šalia Vilniaus Rotušės buvusi siuvykla, kurios languose reklamos dėlei stovėjo merginų siluetai su banguojančiais plaukais, o vietoj veidelių - veidrodėliai: "kaip žiūrėsi - tą ir matysi")).
Bet iš tikro [ne]laimingi - matosi nepriklausomai nuo asmeninės būsenos.
Dar iš kitos pusės (grįžtant prie teksto), rūpesčiuose paskendusieji tikrai nepanašūs į laimingus (bent jau iš šalies žvelgiant); na ir "laimingumai" kitų pavertimo nelaimingais sąskaita - netikri, nepavydėtini.

2 pastraipa: Pilnai pritariu, tik pa[si]aiškinsiu: svarbiausia - sau įvardinti, kol nespėjo pasimiršti; na o formos parinkimas, `nušlifavimas` ir pan. - jei tik yra tam laiko, tikrai pageidautinas; o jei nėra ((+ nėra pavojaus ką nepelnytai įskaudinti)) - geriau taip, nei patylėti.

3 pastraipa: Sėkmės!

4 pastraipa: kiek nejaukiai jaučiuosi laiškuose rasdamas kreipinius "Tu", "jūs"; tad, išimties tikrai nereikia :-)

45099. AišV miestietei2005-10-20 00:10
supratau - viskas jau surikiuota į lentynėles, sentimentalumų drumzlės išsidalintos. Nesuprantu, kodėl taip išgėrusi negali virškinti kitokios, sakykim, spindinčios šį kartą drumzlės.

45100. AišV dar miestietei (nors abejonių kyla dėl miesto rimtumo)2005-10-20 00:12
blyn, ko tu taip, šveplai rašai, pasipūtėle. Pas tavajį chakalį fontų negali instaliuoti.

45101. miestiete2005-10-20 00:14
kokios dar spindincios drumzles? ar tu viso proto zmogau?

45102. miestiete is rimto miesto2005-10-20 00:17
va ko as cia ateinu. kad pasijuokti.

45103. AišV tarpkitko vėl dar2005-10-20 00:22
klausyk, kai savo vieno draugelio, Artūro iš Vilniaus, paklausiau kokios jam pagalbos reikia - jis atsakė, - kai būsiu daržovė (suprask nemąstantis) įdėk mane į šešias pėdas. Tavo gamtinio proceso proceso (šikti) interpretacijas galima suprasti, kad ir man laikas priartėti prie to draugo, kuris prižadėjo adekvatų dalyką šį kartą man?

45105. zeta>ezerui2005-10-20 00:59
Ezerai! Atemei man sansa pamosikuot vienu megstamiausiu ginklu, o bakteriologinis kaip tik toks ir butu. Pazerei sauja, atejai kita ryta prie ezero, o tas vos kvepuoja. Tada daryk, ka nori, tik siukstu negerk (kaip is avinelio pedos).
Tarp kitko, sia savaite tu man antras zmogus, kur liepe atsiprasyt. Jeigu elgciaus kaip tokioj dainoj "I am falling on my knees to apologize to you", tai mano keliai jau butu melyni, o kojines skyletos. Dar galeciau reikalus aiskintis virtuviniais peiliais. Bet tu cia pralaimetum. Tai geriausia butu kaip nors inteligentiskai, pavyzdziui, galetume sulost kortom - tu turetum sansa parodyt proto, o as ranku mikluma. Laimetojui - prakisusio atsiprasymas ir plauku sruoga.

45106. toto2005-10-20 01:01
Kas čia blogo - žmogus šikdamas pasijuokia?
- Būna dar nevispročių, kurie šikdami verkia... Graužiasi tie savo nuosavo kvapo sugeneruotose kontempliacijose. Ir kas iš to? Ar ne geriau į viską žiūrėti linksmiau? Štai - vos tik žmogus užsinori atgaivos, pasimodeliuoja uostančių reakciją ir varo pašikt viešai, - ...ir nusišypso.

45107. ¼2005-10-20 01:17
kelnaitės dura

45108. AišV toto`ui2005-10-20 01:47
na ir šikna tu toto, viską sušikai - Aš moterį norėjau sugraudinti,tpsknt, papasakoti su kokiu auto darysiu būtent tą, apie ką ji pagalvojo, bet Aš tyčiom to nedarysiąs, bet vis tiek, tyčiom važiuosiąs, tipo kažkur, pabrėžtinai, tyčiom ne ten kur ji galvoja ir to, tipo nebūsią - karotojant apie tą su 1,2 sek tarpais. Ir Pagrindinis manevras būtų auto piešinys /na tai konotatyvinė priemonė padidinti net žemiausio IQ bet kokių miestų bet kokias miestiestes/:

tai 16 vožtuvų 2,2 tūrio variklis, uždegimo ritė kiekvienam cilindrui, elektroninis VVTi šalto oro padavimo valdymas su turbo padavimu, forsuota viršutinė galvutė, cilindrų sienelės pakeistos į Hitachi foldžerius, o sprogimo pasukimo kampas numuštas iki 17 laisnių (suprask benzinas taupomas tik miesto sąlygomis, vadinkim, kai kada jis taupomas - tai juk irgi sexualu) ir etc. ir etc. Po to kviečiu miestietę pašokti - ir va po to miestietei jau bus gėda nepadaryto to. O Tu visą miestietišką planą į unitazą /apie šikimus prabilai/ nuleidai

45109. toto2005-10-20 01:55
- Kaltas. Kelio atgal nėra. Gailiuosi. Raudu. Apverčiu pagalvę. Ir vėl iš naujo.

45110. vienai ketvirtajai2005-10-20 02:08
vienai ketvirtajai - sutinku, plaukų sruogą taip nepadoriai sentimentalu (šlykščiai sexualu) - net nupurto, na o kelnaites kur kas trivialiau, įprasta banalščina.

45113. AišV2005-10-20 06:45
pamiršau ... tpsknt (© IVS) ...
baudos už tai vis tiek nemokėsiu

45121. apie straipsnį2005-10-20 09:59
Vertingas straipsnis. Išlaisvina iš biugeriškų iliuzijų pasaulėlio

45123. miestiete2005-10-20 12:09
lyg iki tol nezinota.

45147. AišV2005-10-20 15:17
žinota, jei susidurta - elitas irgi klaikiai atrodo, nes tiesiog nežino, nematė, neskaitė, - praėjo, tpskt. O straipnis kažkur skaitytas jau nuo aštuoniolikto am. tik yra garantuojama, kad nėra jokio plagiato - nes tai mūsų (Toto pasakytų masių) kūrinys. Faktiškai mes (masės) jį parašėm - tai mūsų nuosavybė. Keista, kad mes gyvi - o Tu miestiete gali homeriškai juoktis - ir tai visiškai ne koktu.

45162. miestiete2005-10-20 16:19
ne, tai keista kad as gyva po tokiu argumentu. net juoktis nesinori.

45163. AišV (neatpažinta (nerasta enciklopedijoj) daržovė)2005-10-20 16:24
fui bukvojedas, fui

45168. paaiškinimas 45162`o2005-10-20 16:49
subjektas daržovė - graužtukas, jau nebegali net būti toliau negu lėkštutė. Bet graužtuko kontekstas vis tiek pati daržovė

45173. miestietei2005-10-20 17:05
einam pašokt - tikrai be gauruotų minčių.

45175. miestiete2005-10-20 17:45
kas kviecia? tikiuosi ne grauztukas.

45178. miestiete2005-10-20 18:51
beje grauztukas buna obuolio ar kriauses. tai vaisiai. o ne darzoves.

45259. elvyra2005-10-21 20:11
Fa, zmones, na ir smarkaujate. Cia gi tik TEXTAS, TEXTAS! Kaimiete, man tikrai labai grazu, kad pirma prikali asmeni, ne texta, o paskui uz texta atsiprasineji. Kadangi as labai gera, kaip kad matai is RASINIU, tai tau kilniadvasiskai atleidziu, bet jei kitas uz ta Kucinskaite, sventeiva tiesine nelaiminga, maziau atsparus, tai negyvam reabilitacijos jau nebereik! :) Baik, kaimiete, ZMONES dusint, nes vel prirasysiu graudziu, sleiksciu, banaliu TEXTU, o SA juos atspausdins! O jei pasakyciau, kad viska nuo pirmos raides sugalvojau? (Bet dar nepasakiau!) :) Jusu - Elvyra Kucinskaite

45264. Bjauri boba2005-10-21 21:52
:) Net dar kartą perskaičiau TEXTĄ. Su kai kuriais textais būnai taip, kaip su kai kuriom operom, kol nesupranti - tol negražu/neįdomu. Meno kurinio, koks jis bebūtų gyvenimas tik prasideda nuo salyčio su, hm, sakykim, vartotoju (žiūrovu, skaitytoju, klausytoju). Asmeniškai jaučiuosi ypač palaiminta, kai tenka apie kūrinį išgirsti iš paties autoriaus. Štai, pvz., Leono Striogos skulptūros. Jos atgyja dar kartą, kai Leono Striogos paklausi: "O kas čia?"

45266. bb2005-10-21 21:55
Sąlyčio. Pšeprašem bardzo.

45277. toto :-) 2005-10-22 01:31
*    Apie šventorių krypuodama, akla davatkėlė ranka atsimuša į kleboną ir klausia:
- Kas čia?
    - Klebonas.
    - Girdžiu, kad klebonas, aš klausiu "kas čia", - palaiminta dieviškos progos, tęsia kontaktą.
    - Sutana.
    - Kas čia? - toliau tyrinėdama pirštais, vėl klausia.
    - Čia kryžius.
    - Kas čia? - ieško sąlyčio taškų su dievu.
    - Kas čia? - vis klausinėja, tarsi mokytųsi mintinai brailio TEXTĄ, ... kol nutyla, nebeatsako klebonas.
    - O kas čia? - pakartoja.
    - O kas čia! - pakartoja supykusi, garsiai, kad girdėtų visi.
    - BBIYS **, - tyliai į ausį sušnibžda klebonas.

---
** lygines raides sukeisti vietomis
* - anekdotas

45278. tas kurį Toto pažįsta2005-10-22 01:44
o siaubas - esu paralyžuotas savotiškai. raidės, Toto, jau yra ženklas į kurį net Aš tikėjau. O čia, ką vėl bus pasakyta ABR`o/ ar to kuris nešioja ne virtualų totišką kūną, kad tai vambozio tekstas? Pasakyk ką nors dar, nes jei esi rimtas toto tai suprasi, kad mano tikėjimas yra geriau nei tavąsis įvaizdis ir dar porą sakinių bus kaip tik tam.

Išvertus į miestietės kalbą būtų - kokį čia šlamštą nekontekstinį supylei. Pasiaiškink

45279. toto2005-10-22 01:49
Pailsėk. Atsipalaiduok. - Savaitgalis.

45280. ir dar2005-10-22 01:59
jei Tu esi iš tiesų Toto - piderastizmas su nickais, natūraliai visus jau užkniso - demistifikuoti nickai, komentarusnatūraliai reikia levelizuoti (na kazarinas savo laiku buvo įvedęs news.omnitel - dviejų levelių, tokia tiktų).
Vienu žodžiu situacija susiformavo REFORMOMS. Intelektualinis nubyrėjimas, sakau kaip medžiotojas, mano manymu bus minimalus. O jau kontrolės/moderavimo mechanizmas man tiesa pasakius pochui - tegu xX`as su kazarinu mąsto.
Programuoti, tai bet kas (kad ir aš) - pagrindinė užduotis būtų vis tik prijaukinti prie čiut naujesnių komunikacijų sau brangius žmones - pagrindinis krūvis būtų vis tik Tau. Na, seni, kaip? Varom? Čem čiort nešutet.

45282. toto2005-10-22 02:12
bernardinai.lt neseniai įsivedė komentuojančiųjų registraciją *.
- Na ir kas atsitiko? - Pradžioje buvo nepatenkintų, ...kaip visada. O dabar jau norma. - Komentarai *.

45283. totui2005-10-22 02:28
negaliu žiūrėti į bernardinus, nupurto tos rekalmos viršuj kaip kunigas porno parduotuvėje. Kazarinas sakė, kad ir xX`as paanašių nuostatų - susilaikau ir tikiu, kad čia to nebus, bet pespredelas toks didelis, kad nurysiu ir tai

45284. totui, niu tai kaip?2005-10-22 02:42
.. kiek supratau kazarinas greit sulauks dviejų džentelmenų delegacijos

ir dar tose diskusijose dėl smulkmenų, kur toks nepasitikėjimas (per savo svarbumo parodymą) Aš nedalyvausiu - pasenau. Parpti turėsi Tu - Aš galėsiu juodus darbus atlikti, pvz. grindis pašluoti tuo metu ar dar ką nors.

45285. toto2005-10-22 02:45
Laukiu-nesulaukiu naujos suknelės. Bus gerai ir su reklamom, kad tik greičiau ir ne mėlyna, ir be šikano ieškančių vaiduoklių. :)

45286. aha, o`key2005-10-22 03:03
tai gerai - kazarinas tau pasakys mano debilniko telefoną - ar tu galėsi sakykim sekančią savaitę savaitgaly, matai Aš tik tada realiai ant visai atgausiu savo paties kompą ir babkių kažkiek turėsiu.

O dėl šikano Tu nelabai teisus - reiks susitaikyti, kad falšo nebus - jei žmogui skauda tai skauda. Man atrodo, po viso to ką Aš čia pamačiau - tavo soldafonizmas nebus populiarus - kiek žinau xX`ą, kazariną, be to čia dauguma yra nepienburniai/ės visko matę ir visaip viską darę ir visaip visko norėję. Man šlykštu skaityti, kaip didžiuojasi bernardinai savo nekrikščioniška tvarka. Problemą turim spręsti mes, jei supuvę bernardinai jau neturi potencijos. Tik žinoma ne iki tokio jau neskaitomo lygio.
Nors kaip bus taip bus.

45287. sorry dėl šikano tai pasikarščiavau2005-10-22 03:10
sorry dėl šikano tai pasikarščiavau - nesijaučiu kompetetingas ir nediskutuosiu, kaip bus taip bus

45288. toto2005-10-22 03:33
Prie jokių "bendrų akcijų" neprisijungiu ir prie jokios virtualios "kompanijos" neprisidėsiu, ...išskyrus piknikus gamtoje. Aplamai, - man regis, čia ne vieta diskutuoti apie ką nors kitą, išskyrus publikuojamus straipsnius.

45289. Bjauri boba nori suknelės su aksesuarais, o ne kažkokio darbinio chalato2005-10-22 03:38
Ptyrinėjau bernardinų registraciją - nepriimtina. Todėl, kad negalėčiau pasirašinėti tai bb, tai BBIVS radija, tai IVS ar skliausteliuose įrašyti "Impression, soleil levant" kaip išmokau iš varnos. Labai nyku. Kiekvieną kartą iš naujo juk nesiregistruosi. O ką daryti .iktinusiam su p.Adele ir kiskiui piskiui su lape snape? Tai toks mielas žaidimas. Apmaudžiausia tai, kad tie, kas norės teršti, tikrai netingės prisiregistruoti keliasdešimt kartų. Šnipštas iš tokios registracijos.

45290. toto2005-10-22 03:43
Na va, paaiškėjo pirmoji kandidatė į delfi primadonas :).

45291. Prokrusto lova2005-10-22 03:46
Eikš, toto, eikš, brangusis, padiskutuosim apie tai, apie ką mums lieps Aukščiausioji Taryba.

45292. maldauju 452892005-10-22 03:51
blyn ir po viso šito, turėk sązinės - pažiūrėk, į kokios nevilties Toto privedė šitas pezpredelas - tu dar purkštauji. Atsibusk, nebūk tokia vaikiška - ir taip sunku net pajudėti. Toto teisus - reikia straipsnius galų gale naršyti, o ne ieškoti kur save padėti. Varna negeltonsnapis supras - incognito tiek varnos tiek tavo bus sukurta - yra pasaulyje milijonai būdu. Man priimtiniausias nepriklausomo advokato - bet Aš nieko nesakiau - kad tik viskas pajudėtų. Jei ne pažiūrėk į Toto, ar širdies negelia - net juokas ima iš tokio savotiškai priblokšto žmogaus.

45293. bb2005-10-22 03:55
Kalba eina ne apie incognito, o apie vidinę cenzūrą - jei jos nėra, jokia registracija neįjungs. IP skelbimas visai nebloga išeitis.

45294. zeta2005-10-22 03:57
man ta registracija irgi nei prie sirdies, nei prie batu.

45295. totui2005-10-22 04:04
psichai nereikalingi - ką patinka būti numerėliais, sovieticai demagoginiai, jie jau tiksi, pažiūrėkit, na vsiu katušku, jobani baudžiauninkai. Blyn numerėlius mes Toto nukišim kuo toliau nuo laisvų žmonių į prokrusto lovas viešai pasidulkinti, dlia sexualno neudovletvarionych - nekreipk dėmesio.

45297. bb2005-10-22 04:06
Ir, neduokpopalme, jei komentarai bus supuslapiuoti po 20 ar kažkiek. Vieno straipsnio komentarai turi būti vienam ilgam ritiny - kitaip aš nežaidžiu.

45298. bb`ui2005-10-22 04:07
kalba eina apie normalią europietišką tvarką, kad nebūtų to unitazinio dvoko. Pavadinkim tai pvz. karantinu - patys sugalvokit, jibitute

45299. bb`a2005-10-22 04:12
Ar "europietiška" yra "normalu" sinonimas ar šiaip kokybės ženklas?

45300. baikim diskutuoti2005-10-22 04:15
čia ne bernardinai - čia laisvas internetas bus, niekas nesikiš, nei į asmeninį (kaip ABR), nei į artimųjų reikalus, jokios baimės, gąsdinimų, moralizavimų - bet būkit malonūs priimkit copyright taisykles, kitų privačias zonas. Ir pasitikėkit galų gale žmonėmis - Aš pasirūpinsiu, kad tokie čiukčios kaip save as durakzz ar kiti liūdnai pagarsėję cenzoriai nelįstų. Jei aišku kas manęs klausys - manęs neklausys gyvenimą parodysim. Snukį įkišim.

45301. zeta2005-10-22 04:27
Niekur ta abr nesikisa. Spelioja, meta kortas. Daznai pataiko. Bjauriu bobu (nuo a iki z) dziaugsmui.

45302. IVS2005-10-22 04:33
Klausau. Laaaaisvai! O dabar galime diskukuoti. Dabar kas nors atsakykite man į klausimą: kodėl diskutuoti reikiia TIK apie straipsnį? Pasakykite man bent vieną svarų argumentą. Būtų visai kas kita, jei diskusijoje apie straipsnį (ir tik!) būtų moderatorius (juo gali būti ir drąsus bei kilnus straipsnio autorius). Gali būti ir su asmens sargybiniu, t.y. su kokiu nevalntingus komentarus išeliminuojančiu epindokseriu, jei labai jautrus ir įžeidus, neatsparus kritikai ar šiaip blevyzgoms. Aš, jei būčiau Šatėnų primadonna, tai vietoj užrašo "Parašykite savo nuomonę", prikabinčiau lentelę "Ignoruokite tai, kas jūsų neliečia". Ignoravimas veiksmingesnis už bet kokią registraciją ar IP. Ignuoruojamasis priverstas keisti taktiką.

45303. zetai2005-10-22 04:34
nežinau, nežinau zeta - bet tokios burtininikės kai kuriuose kraštuose yra izoliuojamos. O kad pusė interneto yra įsiutinusi, net plika akimi matosi - tai galim jai geranoriškai pastatyti policininko iškamšą, kad daužytų. Bet tai palikti likimo valei nereikia, man atrodo

45304. baikim diskutuoti du - ties trim ...2005-10-22 04:40
na va idėjų yra daug, svarbu kad jos tarpusavy nekonfliktuotų. laikas spaudžia - jis yra didžiausias diktatorius, po babkių, jam atiduok pagarbą IVS. Nustokit galų gale, bus kaip bus - ir patikėkit, man labiausiai nepatiks, bet smirdalo tokio palikti negalima.

45305. IVS2005-10-22 04:50
Įsiūtis įsiutusiojo problema.

45307. prisimink motiną ar kokį kitą artimą žmogų IVS2005-10-22 05:29
turėk sąžinės IVS, Toto (45277) jau žvaigždutes pradėjo rašinėti - ką jis tau blogo padarė. Zombiu tokį žmogų pavertė taip vadinami teisingi kaip tu

45308. toto2005-10-22 05:30
Tokiems kaip toto čia ne vieta. - Tai buvo aišku lyg ir nuo pačių pradžių. Kitas klausimas - ar aš teisus. Sau žinau/žinojau - jokiame bent kiek rimtesniame, netgi atvirame tarptautiniame forume nepamatysi tiek sovietiniu mėšlu persunktos anoniminės ochlokratiškos logikos. Atkentėjau, pasibandžiau čia metus. - Na ir ką, - ir nieko; likau kuo atėjau - nei sužavėtas, nei praradęs. Po senovei - ne mano čia namai, seniai nepakeliui. Tarp kitko, palyginimui, Delfi per metus gerokai pažengė į priekį. Jau būna straipsnių, po kuriais nerasi nei vieno jaučiančio pareigą kaip savo namuose išsituštinti rašytojo.

45313. miestiete2005-10-22 19:24
darykit kaip ismanot. gal ir gerai. nes as jau imu jausti priklausomybe nuo sito. o tai turbut blogai.

45315. miestietei2005-10-22 20:09
nežinau, man klaiku kažkodėl, žiūrėsiu kaip Toto elgis po viso šito - nes tik toto, kazariną, xX`ą aš čia tepažįstu fiziškai; o tokį šlamštą, tik Toto gali išvežti - tai galinga asmenybė, pats mačiau.

Dar praeivę ir bitę - teisingumo vardan

45319. miestiete2005-10-22 21:41
kartais as pametu gija - kas cia darosi. dabar rodos lieps prisistatyti? rodyti dokimenta? nieko cia nepazistu fiziskai. tik varna esu maciusi per televizoriu. nuostabioje "stiliaus" laidoje. savo neisdildomais ispudziais cia esu su visais pasidalinusi. alio, varna? nezinau ar per televizoriu skaitosi kad fiziskai pazistu. bet jeigu reikes pasisakyti kokiam bjauriam totui kas esi tai eikit sau.

45324. pasi2005-10-22 22:24
turiu tokia bjauria mada registruotis visur ne savo vardu ir pavarde, isskyrus skrydzius ir kt. daznai vizitu knygose pasirasau JF Kennedy. Niekada niekas neprisikabino. Ir cia bus panasiai Vardas: pasipiktines Pavarde: skaitytojas Adresas: Kultuvenu 202-12 El-pastas pasipiktines@... Taigi

45327. miestiete pasi2005-10-22 22:31
kas per kultuvenai. kazkodel maniau kad jus brazilijoje.

45328. edva2005-10-22 22:32
Tegu įneša greičiau tą naująją suknelę!Registruosimės pasais,vairuotojų pažymėjimais,kreditinėmis,identi...Bet ar įdės didesnę porciją ŠA tekstų?!Šiandien ir rytoj popierinių ŠA jokiais būdais nepasieksiu nusipirkti anei bibliotekoje skaityti.Nykioji abstinencija!

45330. pasi > m2005-10-22 22:48
Bunu ir Brazilijoje, ir kitur. Vazineju. Na, gerai, Jums sunku itikti. Tebunie Avenida São João, 1070, São Paulo, Brasil, 01036100.

45331. m-pasi2005-10-22 22:57
itinkate. kai tik norite.

45333. dar galima būt paslaptinga, ir visą laiką būt2005-10-22 23:51
Kaip mielasai, pasi, ar AIDS labai didelis Brazilijoj, a, brangusai. Žinai tuo niekšu toto atsikratėme, į psichuškę jį aš nusiųsčiau, bet mūsų valdžia tokia tokia Humanistinė. O mano katė Gražutė, kur nupirkai man per praeitą jubiliejų, kelnaites su pasi vardu numezgiau. Buvo užėjusi miestietė - kavos išgėrėm, su ja nuostabią laidą "Stilius" žiurėjome, mielasai; fui pro langą kažkoks tipas prašė išmaldas, eitų dirbti tinginys, kamuoja mus tokias tokias nusivariusias. oi

45334. bb2005-10-23 00:34
:) Man bus gerai ir Kultuvėnai, Kulturėnai, Kurtuvėnai. Absurdas ta registracija. Jeigu čia priimtų tik rašytojų sąjungos narius arba būtų koks išsilavinimo cenzas... dar registracija dalinai pasiteisintų, jei būtų el.prenumertata, bet ir tai gali išdalinti savo user ID ir password visiems triušiams giminiečiams. Ai, tingiu. Rūpintųsi geriau straispnių kokybe, o ne komentarų.

45335. pp > bb2005-10-23 00:40
kulturenai jega

45336. bb > pp2005-10-23 00:44
Taigi jūsų e-meilė adamsfamily@ribonsofhell.com, o mano baba@yaga.ru

45337. pp > bb2005-10-23 00:49
na jau. senokai mano emeiles netikrinote

45353. paslaptingoji2005-10-23 15:30
as tikrinau, nieko gero ten nera.

45378. pp > ,paslaptingajai2005-10-23 19:43
nagi, pabandykite sita patikrinti.

45402. kaimietė Elvyrai2005-10-24 11:35
Kažkas pasidarė su mano skaitymu. Skaitau Elvyros pasirodymą ir vietoj žodžio "asmenį", matau "akmenį". O frazėj taip vaizdingai skamba "pirma prikali akmenį"…

"Cia gi tik TEXTAS". Vakar skaičiau naujai išėjusią vieno iš savo mylimų rašytojų knygą. Ne lietuvių autoriaus. Ir verkiau, ir juokiausi, ir leipėjau iš pasigėrėjimo, ir kažkokios kaltės sumišai su džiaugsmu, ir dar kažkuo, ką apibūdint žodžiais neįmanoma. Skaičiau ne tekstą, o gyvenau tuo, ką perduoda surašyti žodžiai. Man nebūna tik teksto. Arba jis pagauna, arba ne. "Paženklintame" išgirdau kai ką. Ir pasakiau, kad girdžiu. Ne dėl atsiprašymo, o dėl to, kad tai man svarbu. Galbūt todėl, kad nedaug, labai nedaug tyrų skambėjimų lietuviškuose tekstuose išgirstu (gal klausyti nemoku, ar ką). Ir visai neturi reikšmės, kiek ten išmonės, o kiek perpasakojimo. Nereikalingas man "kilniadvasiškas atleidimas". Ypač kai tolesnis tekstas karčia pagieža dvelkia. Neatleidot. Krikštolinio cinktelėjimo mūsų pokalbyje neįvyko. Matyt nemokėjau išsireikšti. Mano "tekstas" po pirmojo komentaro nebesugebėjo pramušti gynybinio akmens. O gaila. Bet - tiek to. Yra kaip yra.

45441. Spinoza (re: "nedaug, labai nedaug tyrų skambėjimų lietuviškuose tekstuose išgirstu") :-) 2005-10-24 16:58
all noble things are as difficult as they are rare

45479. re: "gyvenau tuo, ką perduoda surašyti žodžiai" :-) 2005-10-25 09:08
http://anthology.lms.lt/texts/59/tekstas/01.html

45484. kaimietė to previous2005-10-25 12:45
Na, perskaičiau. Ir ką? Nerekomenduok daugiau tokių.

45564. S. to previous2005-10-25 19:22
Daugiau tokių nerekomenduosiu, nes daugiau tokių rekomendavimui neturiu: man šitas geriausias.
Tiesiog kai perskaičiau jūsų "Ir verkiau, ir juokiausi, ir leipėjau iš pasigėrėjimo" - pagalvojau: o man tai toks - "Miškais ateina ruduo"; pagalvojau - ir parašiau. Jei jums tai `nieko ypatingo` - ką gi; kiekvienam savo. Viso!

45597. kaimietė>S.2005-10-26 09:44
Nežinau, ar perskaitysi. Na, nesvarbu. Rašysiu, lyg skaitytum. Labas, S. Turiu prisipažinti, kad iš rekomenduoto perskaičiau tik vieną dalį. Šiek tiek vėliau susigraibiau, kad siūlomas didžiulis kūrinys. Jau iš patirties žinau ;), kaip galima suklysti darant išvadas iš santraukos apie visumą. Deja, neturiu galimybės išimti ankstesnės žinutės. Rašai: kai perskaičiau jūsų "Ir verkiau, ir juokiausi, ir leipėjau iš pasigėrėjimo" - pagalvojau: o man tai toks - "Miškais ateina ruduo". Turiu pakankamai smalsumo, noro jei ne išsiaiškinti, taip bent pabandyti suprasti, prisiliesti prie to, kas pagauna/užveda/suvirpina kitas sielas. Kas? Kaip? Kodėl? Jei turėtum ūpo, parašyk. El.p. adresą pridedu. Su geriausiais linkėjimais.

45622. S. to previous2005-10-26 15:00
Kadangi tame nieko slapto - galiu pasakyti ir viešai ((deja, skaičiau jau seniai, tai atsiminimai kiek priblėsę, `apsinešę užmaršties dulkėm`, tad ir apibūdinimas nebebus labai `traškus`)):
Stebino ir žavėjo, kaip vaizdžiai įmanoma išsireikšti, kokie taiklūs apibūdinimai (be to, nepaprastai lakoniškai: su minimaliu kiekiu žodžių - perteikiama aprašomos situacijos esmė, pilnatvė). Pamatai, kokia vistik išraiškinga lietuvių kalba tam, kas gerai moka ja naudotis. Žmogus, kuris labai ryškiai atsimena tą į istoriją negrįžtamai nuėjusį laikotarpį - pasidalina šiuo savo žinojimu ((pratęsdamas Vaižganto tradiciją)) taip, kad skaitydamas jautiesi kaip kad pats dalyvautum. Kas patinka - mėgstu pasibraukinėti; tai skaitant šį Mariaus Katiliškio romaną - neretai norėdavosi pabraukti ištisas pastraipas. Kūrinį galima būtų `karpyti` į daugybę tobulos išraiškos mini-novelių (kurių kiekviena galima gėrėtis atskirai); pogret, tai sujungta į vieningą visumą, tarsi upę. Skaitydamas - įeini į to laikmečio lietuvių pasaulėžiūros pasaulį; tarsi su laiko mašinos pagalba pasisvečiuoji Lietuvos tarpukaryje, ir ne tik iš šalies pažiūrėdamas, bet jausdamasis kaip kad dalyvautum aprašytame vyksme, kuriame pilna ir tragedijų, ir komedijų, ir dramų.
Ypač žavingi labai taikliai, kartu labai komiškai nuskambantys įvardinimai - pamokinimai pažiūrėti į reiškinius neprimetant savo išankstinio "žinojimo", kaip kas iš ko sudaryta, kokia priešistorija, kodėl žmonės pasielgia vienaip ar kitaip: tiesiog žodžiais, metaforomis `nufotografuojant` tai, kas matosi 100%-iniam prašalaičiui.
Sent Exuperi yra pasakęs ~"tobulas lėktuvas yra ne tada, kai jį neįmanoma kuo tai vertingu papildyti, o tada, kai iš jo nebegalima nieko atimti [nepakenkiant visumai]". Man toks tobulas lėktuvas-romanas yra šis "Miškais ateina ruduo".

45625. S. to previous2005-10-26 15:15
Kadangi tame nieko slapto - galiu pasakyti ir viešai ((deja, skaičiau jau seniai, tai atsiminimai kiek priblėsę, `apsinešę užmaršties dulkėm`, tad ir apibūdinimas nebebus labai `traškus`)):
Stebino ir žavėjo, kaip vaizdžiai įmanoma išsireikšti, kokie taiklūs apibūdinimai (be to, nepaprastai lakoniškai: su minimaliu kiekiu žodžių - perteikiama aprašomos situacijos esmė, pilnatvė). Pamatai, kokia vistik išraiškinga lietuvių kalba tam, kas gerai moka ja naudotis. Žmogus, kuris labai ryškiai atsimena tą į istoriją negrįžtamai nuėjusį laikotarpį - pasidalina šiuo savo žinojimu ((pratęsdamas Vaižganto tradiciją)) taip, kad skaitydamas jautiesi kaip kad pats dalyvautum. Kas patinka - mėgstu pasibraukinėti; tai skaitant šį Mariaus Katiliškio romaną - neretai norėdavosi pabraukti ištisas pastraipas. Kūrinį galima būtų `karpyti` į daugybę tobulos išraiškos mini-novelių (kurių kiekviena galima gėrėtis atskirai); pogret, tai sujungta į vieningą visumą, tarsi upę. Skaitydamas - įeini į to laikmečio lietuvių pasaulėžiūros pasaulį; tarsi su laiko mašinos pagalba pasisvečiuoji Lietuvos tarpukaryje, ir ne tik iš šalies pažiūrėdamas, bet jausdamasis kaip kad dalyvautum aprašytame vyksme, kuriame pilna ir tragedijų, ir komedijų, ir dramų.
Ypač žavingi labai taikliai, kartu labai komiškai nuskambantys įvardinimai - pamokinimai pažiūrėti į reiškinius neprimentant savo išankstinio "žinojimo" kaip kas iš ko sudaryta, kokia priešistorija, kodėl žmonės pasielgia vienaip ar kitaip: tiesiog žodžiais, metaforomis `nufotografuojant` tai, kas matosi 100%-iniam prašalaičiui.
Sent Exuperi yra pasakęs ~"tobulas lėktuvas yra ne tada, kai jį neįmanoma kuo tai vertingu papildyti, o tada, kai iš jo nebegalima nieko atimti [nepakenkiant visumai]". Man toks tobulas lėktuvas-romanas yra šis "Miškais ateina ruduo".

157678. karolina :-) 2009-04-18 15:11
ačiū.

Rodoma versija 28 iš 29 
14:36:18 Jan 31, 2011   
May 2008 Sep 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba