ŠIAURĖS ATĖNAI

Šiaurės Atėnai. 2010-01-08 nr. 971

| Spausdinti | Archyvas | Redakcija |

DAINA OPOLSKAITĖ. Keliaujantys (36) • EGLĖ SAKALAUSKAITĖ. Apie žmogaus kūno (ne)tobulumą (84) • JURGA ŽĄSINAITĖ. Pikulo laiškai (1) (6) • ELVYRA KUČINSKAITĖ. Neišvaryki jų iš šio rojaus (37) • JOEL FINCK. Pagrindiniai Šventojo Rašto padalijimai (20) • SIGITAS GEDA. Vasara šešėlių tinklą tiesia... (4) • LINARA DOVYDAITYTĖ. Kuriant atmintį, arba Istorinis žanras šiuolaikiniame mene (2) • AKVILĖ BUŽINSKAITĖ. Eilės (6) • AUŠRA ULDUKIENĖ. Eilės (3) • DAINIUS RAZAUSKAS. Nepavykusi recenzija (37) • DANUTĖ KRIŠTOPAITĖ. Mano mokytojas (4) • Praeities vaizdai (4) • Hitparado viršūnėje (3) • Aistė Kisarauskaitė. STOTELĖ: Kai kurios sienos ima ir susitepa, kažin kodėl? (63) • uzpuole mane kazkokie musulmoniski motyvai (440) •

STOTELĖ: Kai kurios sienos ima ir susitepa, kažin kodėl?

Šiaurės Atėnų el. priedas

Aistė Kisarauskaitė

[skaityti komentarus]

iliustracija
Gali rėkti, bet šioje visuomenėje yra tik kurtieji
Autorius: AČIŪ, NEŠOKU

Prisimenu, kaip dar su tarybiniu užsienio pasu atvykusi į Prahą ant sienos pamačiau A. Diurerio „Motinos portreto“ kopiją, pieštą aerozolio balionėliais. Nustebino ne tik meistriškumas, bet ir temos pasirinkimas – vis tik reikia turėti tam tikrą išsilavinimą, kas mano sąmonėje niekaip nesiderino su graffiti. Šis žodis ir dabar yra siejamas su hiphopo kultūra bei undergroundu. „Po gobtuvais besislepiantys jaunuoliai apsmukusiomis kelnėmis, mojuojantys aerozoliais, daugeliui žmonių nekelia pasitikėjimo. Konkursai tam ir rengiami, kad destruktyvi energija taptų konstruktyvi dėl siekio tobulėti. Graffiti meistrų kūryba iš gatvės persikelia į ekstravagantiškus interjerus, net parodų sales, šiam menui įamžinti leidžiamos knygos“, – pasakojo „1000-mečio GRAFFITI“ organizatorius R. Valeikis. Taigi, menas? Iš tiesų, pavyzdžiui Londono „Tate Modern“ muziejaus knygyne guli ne viena knyga pavadinimu „gatvės menas“. O štai ką radau viename iš forumų: „Kodėl tau taip rūpi paprasčiausias pavadinimas? Juk niekas nepasikeis nuo to, ar graffiti vadinsime menu, ar vandalizmu, ar sportu, ar dar kuo nors. Jei jau labai nori žinoti, ar jis atitinka meno apibrėžimą, susirask žodyną, ir tiek. Peace.“ Tačiau, matyt, nesikapstysiu ieškodama, ar graffiti atitinka meno apibrėžimą, nes su pastaruoju gali būti dar keblesnė situacija. Toje pačioje diskusijoje radau ir dar vieną tinkamą sakinuką: „Turbūt nustebtum sužinojęs, kiek garsių menininkų darbų tam tikru laiku buvo vertinami kaip „teplionės“ ir, aišku, tikrai nelaikyti menu.“ Na, mes išsilavinę, tad nenustebome, bet priminimas ne pro šalį.

Šiuolaikinio stiliaus graffiti ant miesto sienų atsirado dar senovės Graikijoje, vėliau gyvavo Romoje. Ypač daug jo apraiškų aptinkama Pompėjoje. Ironiška, kad ten rastas ir toks užrašas: „Siena, aš stebiuosi, kaip tu dar nesugriuvai nuo masto savo bjaurių įrašų.“ Geresnio vertimo neradau, tačiau esmė aiški. Šiuolaikinių „graffiti pionierių era laikomi 1969–1974 m. Niujorko mieste, kur susikuria pirmosios menininkų grupuotės. Šiuo laikotarpiu stengtasi palikti kuo daugiau savo tagų įvairiuose miesto rajonuose. Dėl to jaunuoliai net imdavosi kraštutinių priemonių – įsilauždavo į metro stotis, piešdavo ant traukinių vagonų, telefono būdelių, pašto dėžučių“, – rašo Lina Valaitytė „StudyKaunas“.

Štai tūlas Mantas MnZ,s savo tinklalapyje aiškina žaliems: „Olandų paaugliai buvo pirmieji, pradėję piešti graffiti Europoje, o į Lietuvą šis menas atkeliavo praėjus keleriems metams po nepriklausomybės atgavimo. Žinoma, pirmieji piešiniai buvo netvarkingi ir nekokybiški, nes tada dar stigo tam tinkamų priemonių, be to, ir informacijos beveik nebuvo. Kad ir kaip būtų, dažno lietuvio širdžiai iki šiol vis dar mielas treningas, ir nieko čia nepakeisi...“

Šiandienos graffiti yra ne tik gražūs piešiniai ant sienų, bet ir miesto folkloras, gatvės gaujų užrašai, žymintys jų teritoriją, politinės kovos priemonė, kartais net reklama ar tiesiog populiariosios kultūros dalis. Atlikimo formos taip pat neapsiriboja vien piešimu aerozoliu ant sienų: lipdukai, trafaretai, plakatai ar tiesiog paspalvintas medis gatvėje – visa tai yra miesto dalis, kontroversiška, provokuojanti.

iliustracija
Autorius: Arūnas

Kartą, eidama į svečius pas draugus, pamačiau tarpuvartėje vaikinus ir merginas, mosuojančius aerozolio balionėliais. Jų veikla buvo suderinta su savivaldybe, reikiami leidimai gauti – jokio kriminalo ar vandalizmo. Tamsios tarpuvartės sienoje apsigyveno vienas kitas padaras, ne itin jaukus, bet labai jau derantis prie šios vietos. Tada ir kilo mintis pasikalbėti su tais mosuotojais aerozoliu. Paaiškėjo, kad jie yra VDA studentai, o vėliau perskaičiau visažiniame internete, jog ne vienas žinomas Lietuvos writeris (piešiantis graffiti, o ne rašytojas) taip pat yra iš meno srities. Pavyzdžiui, Plūgas (Tadas Vincaitis), piešiantis apie 20 metų, yra grafikos dizaineris-apipavidalintojas, Krei1 (Valdas), graffiti užsiimantis apie 10 metų, studijuoja architektūrą. Pamaniau – pakalbinsiu, sužinosiu, koks tų writerių pasaulis, idėjos, ką jie mąsto, kyštelėsiu nosį į taip prieštaringai vertinamą pasaulį ir parašysiu. Kyštelėjau. Supratau, kad tai didelis ir įvairus pasaulis, o šiuo tekstuku galiu parodyti tiek nedaug, kaip nosies kyštelėjimu – suprasti. Tačiau apie tą pasaulį gali papasakoti žmonės, kurie jame dalyvauja – mergina, pasirašinėjanti slapyvardžiu AČIŪ, NEŠOKU, ir Arūnas.

- Ar gausi, didelė jūsų bendruomenė?

Arūnas: bendruomenė labai įvairi, žmonės itin skirtingi – vieni piešia, kiti rašo tekstus, ir iš to susidėlioja bendras vaizdas. Tai nėra bendruomenė, kuri tik piešia, kaip nėra bendruomenių, kurios tik valgo... Turi būti kuo skirtingesni vienetai, kad susidarytų įdomi visuma.

Mergina: man atrodo, kad tai iš viso nėra vienetas, o tik mozaika, skirtingų dalių visuma.

Viena iš priežasčių, paskatinusių mane kurti graffiti, yra galimybė dirbti keliese, išraiškos būdas, nes nežinau, ar galima sakyti, kad tai menas, kurį gali kurti ne vienas, o kartu su kažkuo. Taip gali geriau pažinti žmogų. Man patinka, kad tai gali būti ir kolektyvinis darbas. Mene yra labai daug individualizmo, užsidarymo, o kolektyvumas man yra įdomus. Žinoma, šiuolaikiniame mene taip pat galima rasti ir kolektyvumo.

- Ar turite asmeninius tinklalapius, kaip komunikuojate, sužinote vienas apie kito įdomesnius darbus?

Mergina: aš neturiu jokio savo tinklalapio, kur publikuočiau darbus, man gatvė yra ta medija, kuri padeda ir komunikuoti, tam nenaudoju interneto. Jei atrandu man įdomius žmones, tai atrandu juos pačioje erdvėje, lieku prie pirminio taško – gatvės. Jei patinka kažkoks darbas, šalia paišau ką nors kita ar parašau ką nors. Yra buvę, kad visai netyčia sutikau žmones, kurių piešinius žinojau, kurių darbai mane įkvėpdavo. Galiausiai imdavome paišyti kartu. Bet yra labai populiaru turėti savo internetinius puslapius, kiti žmonės jais naudojasi, mėgsta.

- Kai Jus pamačiau pirmą kartą, turėjote reikiamus leidimus, buvo suderinta su savivaldybe. Ar dažnai paišote nelegaliai?

Arūnas: kai einu piešti, nejaučiu, kad tai nelegalu, aišku, saugausi, kaip pridera. Man neatrodo, kad tai plika siena, ant kurios ruošiuosi kažkokį piešinuką užteplioti. Tos sienos man yra kalbančios, miestas nėra tik betono statinys, veda kažkoks savotiškas noras gyvinti miestą. Kai eini per mišką ar per lauką, gamta savaime gyva, ten ir taip yra kuo pasigrožėti, o kai eini per miestą, jauti, kad tie piešinukai puošia aplinką.

iliustracija
Autorius: Arūnas

Mergina: man labiau patinka be jokių leidimų paišyti, tačiau nejaučiu, kad darau kokį nusikaltimą – kasdieną gatvėse matau daugybę reklamų ir manęs niekas neklausia, ar aš sutinku tai matyti, o jos daro ir tiesioginį poveikį psichikai, perša gal man nepriimtinas vertybes. Graffiti yra tam tikra protesto forma prieš visa tai – jei jie taip elgiasi, aš turiu lygiai tokią pačią teisę, nes gatvės yra visų mūsų, gatvės yra žmonių, piliečių, o ne akropolių, danijų ar parduotuvių savininkų, kurie išsiperka erdvę jose. Mes irgi turim teisę į tokią erdvę.

- Ar liūdite, kai Jūsų kūrinį uždažo?

Mergina: ne, man asmeniškai tai yra proceso dalis. Darbas iš karto įgauna kaitą, tampa dar įdomesnis, nes tada dirbdamas nežinai, kiek laiko jis ten bus – gatvėje. O kai nupieši ir pakabini ekspozicinėje erdvėje – galerijoje, yra visai neįdomu, nuspėjama. Darbas galerijos erdvėje yra miręs, jis nebekinta, neturi ryšio su atsitiktiniais žiūrovais. Žmonės gatvėje ir parašo ką nors ant viršaus, kritikos ar pagyrimą, tie darbai turi daug didesnį ryšį su žmonėmis.

Arūnas: žmonių nuomonė apie graffiti dažnai pagrįsta tuo, ką jie mato kasdien, o tai dažniausiai tėra nuobodžiai besikartojantys užrašai. Man graffiti yra kaip menas netikėtose erdvėse, ne toks, kai nueini į paruoštą salę ir ten jau daugmaž gali įsivaizduoti, kokie bus eksponuoti darbai.

- Graffiti taip pat yra stilistinės srovės, mados. Kiek jos Jus veikia?

Arūnas: pirmiausia turi išmokti valdyti balionėlį, dengti sluoksnius vieną ant kito. Tarkim, plona linija nėra tiesiog plona, tai stora linija, ant kurios užlipa dėmė, tada ji susiaurėja. Man tokios linijos patinka, nes jos primena ne linijas, o dvi dideles dėmes, tarp kurių yra tuštuma. Tai techniniai dalykai. Mano raiškos priemonės gausesnės nei tik piešimas – naudoju ir lipdukus, plakatus.

Mergina: aš, darydama graffiti, galiu ne taip griežtai kontroliuoti save ir tarsi išleidžiu vidinį monstrą. Kiekvienas iš mūsų turi savyje po žvėrį, įvairių neigiamų savybių, gal todėl kuriu savo kiek gąsdinančius darbus – piešdama stengiuosi būti be filtro, be kontrolės, nesistengti dirbtinai sukurti pozityvumo, nes pasaulyje neegzistuoja vien tiktai balta. O šiaip gatvėje kaip tik nėra žaidimo taisyklių, gatvės yra be taisyklių. Egzistuoja tendencijos, kiekvienos šalies stilius. Galerijų erdvėse – taip, yra daugybė taisyklių, madų, o gatvė visiškai laisva. Aš net nenorėčiau skirti vadinamųjų bombingų nuo rimtesnių darbų, man viskas yra raiška ir priklauso nuo kiekvieno žmogaus skonio ir idėjų, kas jam atrodo priimtiniau – ar rašyti savo vardą daug kartų, ar piešti kažkokį vaizdą.

Arūnas: svarbu ne tik sugalvoti, ką nori piešti, bet ir turėti savo požiūrį, įsitikinimą, tada išraiška savaime atsiranda. Lietuvos graffiti neturi aiškių skiriamųjų bruožų, labiausiai jie matomi gal KGS darbuose. Man labai patinka Lenkijoje, Bialystoke po tiltais matyti daugybę piešinių. Lietuvos graffiti turi su šiais darbais labai daug bendra – panašus šriftas, nors minimalistiškesnis, mes vis tik truputį arčiau šiaurės...

iliustracija
Autorius: AČIŪ, NEŠOKU ir Arūnas

- Užsienyje writeriai, pradėję nuo paišymų ant sienų, vėliau išgarsėja, pasipila legalūs užsakymai, garbė ir pinigai. Kaip yra Lietuvoje, ar yra tokių legalių užsakymų, projektų?

Arūnas: jei pats to nori, gauni ir legalių užsakymų, tiesa, jų nėra labai daug. Piešiančių taip pat Lietuvoje nėra gausu, kiekvienam tinka skirtingas užsakymas. Kartais žmonės sako, kad yra kita problema – surasti tuos paišytojus. Esančius undergrounde visuomet rasti sunkiau.

Mergina: aš komercinių užsakymų nedirbu visai. Apie Lietuvos graffiti sceną nelabai ką galiu papasakoti – dirbu arba viena, arba (dažniausiai) su keliais pažįstamais žmonėmis. Metus praleidau Ispanijoje, daugiau žinau apie tos šalies graffiti. Ten paišo daug daugiau žmonių – vis tik didmiestis, daug lengviau rasti bendraminčių, labiau kiti žmonės įkvepia. Tiesiog viskas vyksta kur kas greičiau, kaip ir viskas didmiesčiuose.

- Pavojaus jausmas, adrenalinas, slaptumas... Kiek tai veikia, svarbu, reikalinga?

Mergina: nežinau, kaip daryčiau, jausčiausi, jei tų draudimų nebūtų, ar iš viso paišyčiau, sunku spręsti. Tačiau kol kas ir nėra kitos išeities.

Arūnas: man taip pat.

-Ar darote eskizą, fotografuojate sieną, ant kurios paišysite, ar improvizuojate?

Mergina: pažįstu žmonių, kurie pradžioje nusifotografuoja sieną, po to naudodami „Photoshopą“ uždeda ant jos būsimo piešinio eskizą, išsimatuoja kvadratais ir labai tiksliai viską įgyvendina. Yra žmonių (tokių kaip aš), kurie, pastebėję sienoje įtrūkimą, mato ten ir tūnantį žvėrį, praplečia. Situacija diktuoja sprendimus.

- Kiek siejasi Jūsų darbai, daromi Dailės akademijoje, kūryba su graffiti?

Arūnas: tikroji kasdienybė nėra gražiai nupjautos vejos ir vienodi namukai, o mano piešinių būtybės ateina, būtent ateina, iš tos tikros kasdienybės – kartais pilkos, kartais purvinos. Nemanau, kad akademinėje aplinkoje kuri viena, o iš išėjęs pro duris – jau visai kita. Akademiniams projektams labai daug pasiimu iš gatvės meno.

Mergina: man tai ilgą laiką buvo dvi atskiros sferos, kaip dvi mano skirtingos pusės, ir niekad nesusiedavau jų į vieną. Dabar pradėjau žiūrėti kaip į visumą, stengiuosi po truputį jas priartinti vieną prie kitos, manau, kad reikia jungti. Aišku, daug ko Akademija nepriima, tačiau man atėjo toks laikas, kai nebesinori atskirti, kad čia yra menas, o ten – ne. Viskas yra tiesiog mano gyvenimas.

Pabaigai – kokie Lietuvos writeriai patinka, ką išskirtumėte?

Arūnas: yra keletas, kurie kuria, pavadinčiau, alternatyviąją iliustraciją. Išsiskiria ETOJA iš MOLOKO, taipogi KGS braižas, BIG BAND gyvybė mieste.

Ačiū už pokalbį.

 

Kultūros kalendorius
nuo 2011 m. Sausio

PATKPŠS

 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31  

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28  

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

 

Skaitytojų vertinimai


178431. xX2010-01-04 07:19
vienas vaizdas kažkur labai jau matytas...

178436. laumė ragana2010-01-04 10:35
man patinka grafičiai mieste. kažin, tą ispanišką užrašą mergina parsivežė iš Ispanijos ar pati sugalvojo, t.y. įdomu, ar ta mintis gimė pietietiškoj ispanų visuomenėj, ar pas mus - tūkstančius pirmąjį kartą :)

178446. e - patinka grafičiai mieste2010-01-04 11:13
Man jie irgi patinka, bet tik ant kaimyno, o ne ant mano namo sienos.

178449. mie2010-01-04 11:24
nuotraukose grazus ir isradingi. deje, gatvese tokiu reta. as, siu graficiu autoriu vietoj, pasirinkciau kita medziaga. siaip senamiescio isterliotos sienos nervina. kai noresiu pasiziuret meno, nueisiu i paroda. o mieste noriu matyt grazu dazytoju darba.

178482. laumė ragana2010-01-04 14:01
man regis, autoriai renkasi ne medžiagą, o vietą, erdvę. ten jų grafičiai gyvi, o parodoje... net nežinau, ar eičiau į tokią parodą, greičiausiai ne. ir būčiau labai nieko prieš, jei ant mūsų daugiabučio sienos kas nors nupieštų kokį įdomų piešinuką. reikėtų pasisamdyti tuos piešėjus, bet tai argi sutiks visokios kaimynės miestės? aišku, kad ne, o jų gi dauguma. kaip tik neseniai sugalvojau: jei turėčiau savo namą, nudažyčiau jį margai ir linksmai, o dabar manau: jei turėčiau savo namą, samdyčiau grafičių piešėjus, kad kas porą trejetą metų vis ką nors nupieštų iš naujo, nes labai ilgai tas pats piešinys tikriausiai atsibostų

178494. mie2010-01-04 15:21
per radija kalbejo garsus muzikantas, rodos, tarelkinas pavarde. rusas maskvietis, kuris per pasauli keliauja koncertuodamas. jo paklause kokia muzika jis dar megsta, be klasikos. jis atsake, kad visokia, isskyrus reggie. mat, niujorke gyveno virs ar priesais reggie muzikos parduotuve, tai jos atsiklause iki soties ir dar daugiau. tai va, tas grafiti stilius yra toks vienodas, kad atsipyko - kur eini, visos sienos vienodai. tos pacios pastorintos raides. pats macnumas, matyt, uzlipt kuo auksciau ir pasiekt sunkiai pasiekiamas vietas. be to, tai nelegalu ir neleistina. ir joks cia gerumas lauzyt viesaja tvarka ir istatymus. antra vertus, besimokydamas pas visokius saliamorus, maciulius irgi balkevicius tikrai gali nuo proto nusokti.

178497. >laumei raganai2010-01-04 15:52
Toks jausmas, jog norite buti originali... Teplione ir tiek. Ir dar uzsispyrimas, --dazykite tvarkingai , dazykite, o mes ateisime nakti ir padarysime savo "mena"!Kuo svaresne siena, tuo didesnis malonumas nuteplioti...vienodai, kaip sako mieste.

178505. laumė ragana2010-01-04 16:33
jei kalbame apie mano norus, tai būti originalia man nėra mano siekis, noriu būti tik savimi. o jei kartais kas nors išeina originaliai, tai jau ne mano bėda. juk įstatymai ar viešosios tvarkos taisyklės nedraudžia dažyti savo namą piešinukais? ar tai jus skaudina asmeniškai?

178514. >L raganai 2010-01-04 16:43
skaudina asmeniskas mano akis. Nera ju kur nususkti nuo beskonybes.

178519. laumė ragana2010-01-04 16:50
nusukit jas į psichoterapeutą. jei labai stengsitės, palengvės :)

178521. >Lraganai2010-01-04 17:01
Is karto pas psichoterapeuta? Tokiu atveju ten eiles bus per ilgos...

178522. mie2010-01-04 17:02
pas burejas ilgos eiles, o pas psichoterapeuta tikrai ne.

178523. >.mie2010-01-04 17:06
Neteko lankytis...

178533. visur poliklinikoje2010-01-04 19:28
dabar ilgos eilės. Prieš mėnesį reikia užsirašyti, jei sumokėjęs sodrai ir sveikatos draudimą nori dar ir nemokamų poliklinikos paslaugų.

178536. po palme2010-01-04 19:32
esu mates labai graziu graffiti, spalvu deriniai o kartais net ir pati tema labai orginali. man rodos kad tai tikrai menas. Ir jau senas ir turintis tradicijas.

178558. > po palme2010-01-04 21:33
Chi...chi...!!

178573. ivs2010-01-05 03:43
man graffiti irgi labai patinka. na, ziurint koks. kaip ir muzika, ziurint kokia. ir knygos, bet ziurint kokios ir ir t.t. graffiti man ypac patinka ant krovininiu traukiniu, kai sedziu maskej prie pervazos - stebiu juos kaip koki savotiska kina. labai patinka.

178595. haribo2010-01-05 12:03
grafiti daro įspūdį kai jo yra daug vienoj erdvėj. bet irgi tik todėl kad daug o ne kad gražu. pvz. berlyne Techele(toks namas)o visiems linkėciau nusidažyti savo namą ir rasti ryte dalbajobo meno. bet namas jokiu būdu ne daugiabutis-senamiestinis. ir gerai kad senovinius vartus pavarytų. pakapotų rankas kaip singapūre -šiukšlės ant gatvės nenumestų

178637. kalbam2010-01-05 15:30
apie A.Kisarauskaites sudetus graffiti, ar ta vadinama " sena " mena, kuris puosia kiekviena laisva Vilniaus sienos ploteli? Tai visiskai skirtinga saviraiska...

178639. laumė ragana2010-01-05 15:40
geras klausimas :), aš tai galvoj turėjau pirmąjį variantą

178656. Тшулщ зкшуы2010-01-05 17:37
http://www.banksy.co.uk/outdoors/horizontal_1.htm

178675. cc2010-01-05 19:49
Teisingai Ivs pastebėjo- grafiti nelygu grafiti. Aistės pateiktieji yra jau meno kurinėliai, tačiau kiek teko Lietuvoje matyti, tai greičiau terlionės. Nekalbu apie paauglių grafiti- keiksmažodžius iš trijų raidžių ir iliustracijas įvarias. Patiko Montrealyje matyti grafiti- jie buvo puikiai priderinti. Grafiti dažniausiai papuošia, pagyvina privačių namų aklinas galines sienas. Gal tai jau ne grafiti?

178678. Anushka2010-01-05 19:54
banksy man nepaprastai patinka, cia apie ji http://www.miestoiq.lt/2009/04/tiesiog-banksy/ ir keli vaizdai http://brad-clark.com/blog/wp-content/uploads/2009/10/BANKSY-AGAIN.jpg http://img.dailymail.co.uk/i/pix/2007/12_01/17banksyES_468x606.jpg

178730. :)e - Cc2010-01-06 07:59
Galima, atsiųsiu paauglių brigadą pagyvinti Tavo privataus namo akliną galinę sieną?

178731. cc- e2010-01-06 08:39
Montrealyje patiko , matyt, tikrų dailininkų atlikti graffiti. Galiniame fasade su visais šešėliais kaip tikri nupiešta laipteliai į pastogę ir durys. Kitame name- langas ir ant palangės pasirėmusi žiūrinti graži mergina. Ir Lietuvoje yra panašių darbų. Internete teko matyti daugelį įdomių piešinių ant namo sienų. Berods, Lotynų Amerikoje garbinamas komunistas dailininkas( pavardė neužsilaikė galvoje), nutapęs didelės apimties paveikslus ant daugiaaukščių namų sienų.

178732. mie - cc2010-01-06 09:20
tikriausiai diego rivera.

178733. cc - Mie2010-01-06 09:33
Puiki atmintis.:)

178759. Katė2010-01-06 10:51
Man irgi grafiti patinka, norėčiau ant savo namo.

178766. norėčiau2010-01-06 12:12
savo namo.

178774. katė2010-01-06 12:44
Nenorėk, namai pririša, apsikrauni visokiais rakandais. Išmintingiausia būtų gyventi su lagaminu, bet tai nemažai kainuoja.

178776. haribo2010-01-06 13:28
reikia turėt 2 namus-sardinijoj ir berlyne. tada lagaminas įgauna prasmę. ir pigiau

178783. katei2010-01-06 14:45
daugiabutis pririša ne mažiau, jei ne daugiau.

178784. katė2010-01-06 14:55
Bet kokia nuosavybė pririša.Atriša tik Mirtis, kai gali arodyti "špygą Pats Žinai Kam".

178785. e2010-01-06 15:04
Atriša valia atsirišti.

178786. katė2010-01-06 15:13
Papročiai trukdo atsirišti. Retas turi pakankamai valios jiems atsispirti. Todėl ir kankinamės.

178787. e2010-01-06 15:17
Todėl ir yra tikslas siekti tapti tais retais.

178789. tikslas siekti tapti (na, ir kalba!) retais pririša labiau 2010-01-06 15:21
nei daugiabutis.

178791. e2010-01-06 15:31
Žiūrėk iN esmę.

178792. e2010-01-06 15:40
O esmė čia - "...tikslas siekti tapti TAIS retais." T.y. tais, kurie "...turi pakankamai valios jiems atsispirti." T.y. besirūpindamas/dama kevalu, nepastebėjai turinio.

178794. m - e2010-01-06 15:53
kas yra dama kevalu?

178800. katė2010-01-06 16:18
Aš visą gyvenimą svajojau apie neprisirišimą, bet esu per silpna, kad visiškai atsispirčiau papročiams. Nedaug turiu, bet vis tiek – nesu laisva.

178801. m.m.u.2010-01-06 16:34
Kate, tas kažkas Jus atpažinęs yra S, kuri jau antri metai namuose gyvena be jokių akims kenkiančių įrenginių- pati žinote kodėl... Apgailestauja, kad pirmame žodyje padarė klaidų...

178802. katė2010-01-06 16:43
Aš taip ir supratau.

178808. e - m2010-01-06 18:36
Kadangi vėl teko ginčytis su s.....u anonimu, bandžiau kreiptis į vyrą/moterį kartu - "besirūpindamas/dama". Labai atsiprašau, kad sudariau Tau, mie, nepatogumų. Dėl "kevalo" paaiškinimo nereikia?

178811. m - e2010-01-06 19:06
butu neblogai paaiskinimas del kevalo.

178843. būtų neblogai paaiškinti darinį2010-01-07 00:06
"tikslas siekti tapti".

178849. e - "tikslas siekti tapti".2010-01-07 08:45
1.Nepilnas sakinys cituojamas ne taip, o toks pateikimas iškraipo mintį . 2. "Tikslas siekti tapti" ir "tikslas tapti" reiškia ne tą patį. Pirmiausia apsisprendžiau (o tai svarbus ir rimtas valios, apie kurią ir kalbėjom, veiksmas)"siekti tapti", ir tik po to išsikėliau "tikslą taptį", ten kažkuo...

178854. laumė ragana2010-01-07 10:00
būtų neblogai pirma pamąstyti, prasikrapštyti primityvizmo kevalą ant smegenų, o paskui kabinėtis prie tikslų irgi siekimų :). visiškai normalus ir prasmingas pasakymas: "tikslas siekti tapti".

178967. e-iui2010-01-07 23:14
kai savo tikslus keliate kvadratu arba apdorojate logaritmiškai, susitvarkykite bent skyrybą, kad neatsirastų menamų ir kitokių prasmių.

178981. e - 1789672010-01-08 09:43
:)Skyryba būna ir autorinė, negirdėjote apie tokią, žavusis nepažįstamasai? + Šitas chat`o žanras verčia (bent jau mane) rašyt spontaniškai, nieko neredaguojant ir nekvaršinant sau galvos dėl sintaksės subtilybių. Čia ne mokslinė konferencija.

178987. laumė ragana2010-01-08 10:30
chi chi chi, ežeras vis skalbdavo kitus už blogą kalbą, o dabar pats gauna už negramatnumą, koks juokas, chi chi chi

178989. e - lr2010-01-08 10:42
:)Nujaučiau, kad Tu taip sureaguosi. Taigi, paaiškinu dar kartą - niekada niekam nepriekaištavau dėl nosinių, kablelių, ilgųjų- trumpųjų etc, nes nemanau, kad gramatika čia, mūsų pokalbiuose, labai svarbi. Tačiau mane siutina slavizmų vartojimas, nes tai žeidžia mano nacionalinį (o reiškia ir asmeninį) orumą.

178995. m - e2010-01-08 10:51
reikia sakyt ne "etc", o "ir t.t."

179000. e- m2010-01-08 11:13
"etc" irgi legalu ir, svarbiausia, solidu.

179016. gramatika2010-01-08 13:07
aš irgi legali ir, svarbiausia, solidi.

179024. laumė ragana2010-01-08 14:16
o lotynizmų vartojimas niekieno nacionalinio orumo nežeidžia :)? šiaip jau kiekviena fobija, ar slavofobija, ar kokia kitokia, yra liguista psichikos būsena - reikėtų imtis kokių priemonių, pvz., ugdytis toleranciją, savo įgaliojimų ribų suvokimą ir pan. etc :)

179025. e - lr2010-01-08 14:48
Na, mielute, lotynai niekada nevykdė valstybinės ir kryptingos lietuvių nutautinimo politikos. O lenkai(Lenkija) ir rusai(Rusija) tai darė. Taigi, teršti savo kalbą slavizmais reiškia talkinti jiems šio plano įgyvendinime. Dėl konkretumo - prisimink Muravjovą, Vilnijos likimą etc.
P.s. Slavofobija taikai man? Turėk sąžinės. "Išaugau ant" Dostojevskio, Čechovo, Bulgakovo, 12-os bandžiau imituot užkimusį Volodios balsą, iki šiol varvinu ašaros klausydamas Bulato rusiškų dainelų, o Tu - slavofobija. Žmonės nėra tokie vienaspalviai , kritikoprincipingoji Tu mūsų:).

179026. ivs :))2010-01-08 15:00
kazkur skaiciau, nebepamenu, kad rusijos revoliucija ir hitleri reme nes kas kitas, o rokfeleriu klanas su chebra, taigi, labai neatsargu vartoti ir anglizmus, sakyciau, kol yla neislindo is maiso.

179027. ivs (aj, siaip juokas paeme)2010-01-08 15:04
stebiuosi zmogaus, susikalusio dezute be skyluciu is IK citatu ir manancio, kad jis masto. nu masto. sablonais. dezutes ribose. pvz, sumasto, kad moteri reikia izeisti, kad atstotu. ko tik nesumasto. tikras mastitas. tik be papu.

179030. lietuvis, bet ne Donalitius2010-01-08 15:11
manęs dar nebuvo, lotynai siautĖjo, / manęs nebebus jau, kas nors vėl siautĖs, / ir kris jų žodeliai be saulės ir vėjo / kaip smėlio saujelės / ant mano širdies.

179107. kam2010-01-09 12:03
tavo vilkeli liezuvelis ilgas, pas karaliu buvau torelkeles laiziau . kam tavo vilkeli kojeles ilgos pas karaliu buvau padisahui tarnavau. ir tarnaukit .visadu kvailas tarnauja. kaleda

179108. kokios2010-01-09 13:34
nesamones...ir netingi rasyneti!

179128. rasynėti2010-01-09 17:19
netingim netingime, raseles braukyti mėgstam mėgstam...

Rodoma versija 27 iš 28 
14:33:20 Jan 31, 2011   
Jan 2010 Jan 2012
Sąrašas   Archyvas   Pagalba