ŠIAURĖS ATĖNAI

Šiaurės Atėnai. 2008-09-12 nr. 908

| Spausdinti | Archyvas | Redakcija |

ANDRIUS MARTINKUS. Apie Karsaviną, Maceiną, Lietuvą ir bolševizmą (11) • -rv-. Sekmadienio postilė (121) • GIEDRĖ KAZLAUSKAITĖ. Namas Tbilisyje (3) • W. G. SEBALD. Daktaras Henris Selvinas (3) • SIGITAS GEDA. Kalbančios pelės (64) • RIČARDAS ŠILEIKA. Druskos metamorfozės, arba morendo crescendo (3) • ZITA MAŽEIKAITĖ. Eilės (5) • INDRĖ BUTKUTĖ. Eilės (10) • ALEKSEJ CVETKOV. Meninis avangardas ir socialinis protestas (6) • GINTARAS BLEIZGYS. Gauruotasis pralaimi (30) • Su tarptautinio instrumentinės muzikos festivalio „Griežynė“ meno vadovu, folkloro grupės „Vydraga“ įkūrėju ir vadovu, kompozitoriumi ALGIRDU KLOVA kalbasi Juozas Šorys. Griežiant vydėti ir regėti (3) • PETRAS KAZICKAS. Vilniaus pakraštys, Olandų gatvė... (3) • MIGLĖ ANUŠAUSKAITĖ. Algimantas Jankūnas. Rudens gėlės (1) • buvau europoje mačiau vieną varną (449) • 2008 m. rugsėjo 19 d. Nr. 35 (909) turinys (20) •

Gauruotasis pralaimi

GINTARAS BLEIZGYS

[skaityti komentarus]

Gintaras Grajauskas. Eilėraščiai savo kailiu. V.: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2008. 111 p.

Asmeniškai rašyti apie Gintaro Grajausko kūrybą.

Labai daug kritikos gaunu dėl per didelio asmeniškumo savo rašiniuose.

Bet juk esu asmuo, o ne koks „Maximos“ prekybos tinklas, ne „Čili Kinija“, ne „Čili pica“.

Sako, esu neįdomus, o tie, apie kuriuos rašau, yra įdomūs, todėl manęs neturėtų matytis, švytėti pro raides turėtų tik jie. Bet taip nebus. Nebūna. Kiekvienas rašantis pirmiausia rašo apie save. Grajauskas visiškai nepanašus į mane. Nei išvaizda, nei rašymu. Bet jo poezija keitė mano gyvenimą (matyt, nebloga ta jo poezija). Tai kodėl dabar turėčiau „asmeniškai“ nuo jos nusišalinti? Pagaliau kam ji man reikalinga be manęs paties? Jeigu koks žmogus mano, kad šiame pasaulyje jam kas nors reikalinga be jo paties, tai toks žmogus, mano manymu, yra nenuoširdus ir tik save apgaudinėja. Taigi, rašysiu. Rašysiu apie tai, kaip 2004 m. aiškindamas Valentinui Sventickui, kokio viršelio norėčiau savo naujai poezijos knygelei, pasakiau, kad tikrai jau ne tokio kaip Grajausko rinkinio „Naujausių laikų istorija: vadovėlis pradedantiesiems“. Man nepatiko tos tamsios spalvos, siurbliai, satelitinės, kultūristai, dygliai ir t. t. Bet poezija patiko. Vienintelė iš „mikrobangių ir satelitokratų pakraipos“ poezijų, kuri man patiko. Labai. Kuri mane ištraukė iš pogrindžio. Tūnojau sau giliai įlindęs. Čia kai mane išmetė iš „Litmenio“ ir pradėjau sau duoną ne plunksna, o visokiais atseit verslais užsidirbti. Vaidinau, kad apie meną nieko neišmanau, šalinausi, apsimetinėjau „buhalteriu iš prigimties“, bet po Grajausko „Naujausių laikų istorijos...“ kažkaip nustojau valdytis, ėmiau visokiems tikriems „buhalteriams iš prigimties“, vadybininkams, bankininkams ir pardavėjams kartais prabilti Grajausko eilėraščių eilutėmis. Ir tos eilutės, tie eilėraščiai darė jiems nemenką įspūdį. Ypač keli:

1) „Pratimas laimei prišaukti“, kuriame mokoma, kad reikia visiems šypsotis: žmonai, šuniui, televizoriui, kelnių sagai, psichoanalitikui, troleibusui, ledų pardavėjui, kurmiams, gnomams ir t. t. „Šypsokitės ir gyvenkite, / kaip kokie debilai“, – užbaigia eilėraštį autorius, tai ir aš dažnai taip užbaigdavau savo telefoninius pokalbius, oficialius susitikimus su nemaloniais klientais ir pan., ir jie sakydavo, kad Bleizgiui ne visi namie (bet šypsodavosi).

2) „statau barikadą...“ Čia toks egzistencinis eilėraštis apie picų pardavėjus, paštininkus, mormonus bei kitokius derybininkus ir taip pat gi, taip pat gi daugybę mano verslo klientų, kuriems duodavau eilėraštį pasiskaityti, o kai baigdavo, tai kuo rimčiausiu veidu Grajausko žodžiais jiems ištardavau: priešintis beprasmiška. Jie irgi sakydavo, kad Bleizgiui pasimaišė, bet šypsodavosi ir beveik visi tapo lojaliais mano verslo klientais.

3) „Spoksodamas į naktį...“ Šitas eilėraštis buvo tarsi koks atsarginis ginklas, saugantis mane ir mano klientus nuo per didelio gobšumo. Mano verslo esmė yra turtingus žmones padaryti dar turtingesnius, o kai tie turtingi žmonės mano kabinete per daug įsisvajodavo apie dar didesnį savo turtingumą ir pamesdavo tam tikras etikos normas, tai pradėdavau jiems deklamuoti: „o jei aš būčiau žymus ir turtingas / tai nešiočiau akinius auksiniais rėmeliais / ir baltą odinį lietpaltį iki kulnų...“, vis keldamas įtampą iki tos vietos, kur „sėsčiau automobilin ir važiuočiau [...] 160 km/h“ ir t. t., o paskui jau beveik rėkdamas „apšalusiam“ klientui į akis: „...pasukčiau vairą ir rėžčiaus / į medį: // o ko manęs niekas nemyli! / o ko manęs niekas nemyli! / o ko manęs niekas nemyli.“ Ne vieną ištikdavo šokas. Ne vienam akys atsivėrė. Pasklido gandas, kad esu burtininkas, ir verslas ėmė sėkmingai plėstis.

Išeitų, kad iš Grajausko poezijos užsidirbau. Ir tas žodis „užsidirbau“ kaip tik galėtų būti mediatorius, verslą perverčiantis į literatūrą, atskleidžiantis tam tikrus Grajausko poezijos ypatumus. Kaip jau tapo aišku iš to, ką parašiau, Grajausko poeziją savo gyvenime „pritaikiau“ ne tik „keistiems“ reikalams, bet ir „keistiems“ adresatams, t. y. tiems, kurie veikiausiai nei domisi šiuolaikine poezija, nei ją supranta. Grajausko poezija juos patraukia, nes ji rašoma tarsi ne kokiai išskirtinei ir labai nedidelei poezijos žinovų grupelei, o gerokai įvairesnei publikai: pvz., šiuolaikiniam jaunimui (plg. „Šėtonas yra gotas [...] // Šėtonas yra pankas [...] // Šėtonas yra emo [...] // Šėtonas šiukštu nėra satanistas“, eil. „Šėtonas prisipažįsta“, p. 50–51), buvusiam šiuolaikiniam jaunimui, kuris jau pradėjo senti, tam tikro šoko mėgėjams ir t. t. Grajauskas yra iš tų autorių, kurie vis dėlto mėgina įtaikyti „savo“ publikai ir patikti. Jaučia, ko publika iš jo tikisi, ir dažnai daro tai, ko ši tikisi. Ši vieta Grajausko kūryboje yra pati silpniausia ir pavojingiausia. Ar gali menininkas pataikauti publikai? Jeigu kyla abejonių, paklausiu kitaip: ar genijus pataikauja publikai? Koks yra skirtumas tarp pataikauti ir užkariauti. Aleksandras Makedonietis pataikavo ar užkariavo? Menininkas pataikauja, t. y. yra silpnesnis už publiką, ar nugali ją? Neinu į Oskaro Koršunovo spektaklius, nes šis režisierius yra publikos vergas: daro tai, ko publika iš jo tikisi, kuria „reginį“, popsuoja. Menininkas turėtų būti vergas ar valdovas? Karžygys, herojus, atsiskyrėlis? Meistras? Ar meistras pataikauja publikai? Ar tada jis dar yra meistras?

Grajauskas – ne Koršunovas. Mano kuklia nuomone, Grajauskas gerokai talentingesnis, todėl, nors ir papopsuoja, ribos neperžengia, jaučia saiką. Aš nesu ta publika, kuriai skirti „pataikavimo“ eilėraščiai, niekas man niekada nesistengė pataikauti (ir deja, ir valio) ir, matyt, sunku būtų, nes aš nežinia ko noriu. Noriu to, kas neatspėjama. Man patinka tik manija ir maniakai, manijos kamuojami virtuozai, kurie irgi tam tikra prasme patys nežino, ko nori. Žodžiai „patys nežino, ko nori“ šiuo atveju reiškia: su niekuo nesitapatina, nes kai „nežinai“, tai tapatinimasis su kuo nors ir pataikavimas kam nors yra iš esmės neįmanomi. Taigi, mane žavi vienišiai atsiskyrėliai, meistrai. Meistrai, peržengiantys ribą. Tiksliau – pats ribos peržengimas, patekimas nežinia kur, atramų, pagalbos praradimas, drąsa. Gera poezija yra ta, kuri peržengia. Visa kita yra popsas. Iš tokių pozicijų žiūrint gražiausias naujosios poezijos knygos eilėraštis man yra „20 mylių iki Šiaurės poliaus“ (p. 58–59). Eilėraštyje kalbama tarsi apie 1909 m. poliarinę ekspediciją į Šiaurės ašigalį. Ašigalį ji pasiekė, bet, kaip vėliau paaiškėjo, iki ašigalio jai pritrūko „maždaug keturiasdešimties kilometrų“. Čia – jokio pataikavimo publikai, čia juoda akistata su savimi ir buvimas „akis į akį su savo / išsvajotuoju Šiaurės poliumi“, kai net „paskutinis, ištikimasis šuva, / kaltai pažiūrėjęs, patraukė atgal“. Su tuo ištikimiausiu šunimi atgal patraukia ir visa „ištikimiausia“ publika, visa, kas yra įprasta, kas galėtų pagelbėti, paguosti. Lieki vienas su savimi ir su ta begalybe, kuri yra tavo viduje. Žmogus nebijo vienatvės, žmogus bijo tos begalybės daiktų, atsiminimų, detalių, šešėlių, šnabždesių, kurie yra jame, kurie lenda vienatvėje. Demonai?


    dieve, šitiek žmonių: paliktų
    ir įskaudintų, šitiek vilčių ir
    nusivylimų, kad galėčiau būti
    tuo, kas esu, ten, kur esu –

    dieve, galvojau, kokios palydos,
    koks puošnus gedulingas kortežas

Man labai patinka, kad ta 1909 m. poliarinė ekspedicija nepasiekė Šiaurės ašigalio. Tikriau, patinka, kad beveik pasiekė. Man labai patinka, kai yra beveik, kai tik vos vos pritrūksta. Patinka toks dramatizmas ir maniakiška drąsa būti nugalėtam. Pergalė per pralaimėjimą. Man labai patinka pergalės per pralaimėjimą. Kitokių pergalių šiame pasaulyje nežinau, nes visi, kurie manė, kad laimėjo, paskui mirė, o kurie nemirė, tai dar numirs. Kristus prisikėlė, bet todėl, kad ėjo mirti. Patinka paradoksai. Patinka, kai tave išspjauna už ribos, atsikrato, nusipurto, nusiplauna rankas, užsigina. Man patinka:


    iš tų, apie kuriuos kalbama:
    „tas vaikinas nepėsčias“,
    tapt vienu tų, kuriems metama:
    „per toli nuėjai“.

Ir būtent dėl šios strofos, ieškodamas atsakymų į mano anksčiau prirašytus klausimus, manau, kad menininkas yra tas, kuris nepataikauja publikai, kuris yra ne vergas, bet laisvasis, kuris yra beprotiškai laisvas, daugiau, negu kokia nors sumauta publika galėtų sau leisti ar įsivaizduoti. Geras kūrėjas turėtų nesigręžioti nei į publiką, nei į ką kitą: jam reikia eiti. Toli toli. Ilgai ilgai. Būti tokiam laisvam, kad nebijotų vienu kvėptelėjimu išsprogdinti visa, ką mano turįs, į ką mano galįs atsiremti, nes kai manai, kad gali į ką nors atsiremti, tai menas baigiasi. Man patinka tas menininkas Architektas iš eilėraščio „Nuogas prieš veidrodį II“ (p. 63):


    ką gi, braižas kaip visada
    atpažįstamas: to, vienintelio
    Architekto:

    kas gi daugiau
    taip mokėtų sujungti
    viršų su apačia

Šitame dvistrofyje yra vienas labai tikslus žodis: „vienintelio“. Menininkas siekia būti vienintelis, jei žodžių junginys „būti vienintelis“ dar pasipildytų žodžiais „publikos numylėtinis“ (išeina: būti vieninteliu publikos numylėtiniu), tai jau būtų popsas. Įdomu atkreipti dėmesį į tai, kad cituotame eilėraštyje – jokios publikos: kūrėjas (Architektas) ir jo kūrinys. Kūrinys, matantis save veidrodyje, arba, struktūralizmo terminais kalbant, pranešimas, nukreiptas į save patį. Menas yra pranešimas, nukreiptas į save patį, nepaisantis publikos ir laiko. Beje, gal ir nesu visai teisus dėl publikos. Ką apie ją galiu išmanyti? Juk nebliuzuoju gitara nuo scenos, mano koncertų nerodo per televizorių (vis užtaikau Grajauską su gitara per teliką išvysti). Esu ribotas. O gal tiesiog kitoks. Kelis kartus mėginau perskaityti Niko Kazandzakio „Paskutinį gundymą“, bet nepavyko. Nesupratau. Grajausko kūryboje tų kazandzakiškų motyvų irgi nepavyksta suprasti. Šitie motyvai tiksliai įvardyti pačiame knygos pavadinime: „Eilėraščiai savo kailiu“. Kailis – gyvuliškasis žmogaus ir, kaip autorius rodo, „dievo“ pradas. Gyvuliai su kailiu, žmonės su kailiu, dievas su kailiu. Šita izotopija manęs netraukia. Manau, kad ir autoriui iš jos išlaužti meno nepavyksta. Kaip pavyzdį galėčiau pasitelkti eilėraštį „Prieš nukryžiavimą buvo murmėjimas“ (p. 9–10), netgi pacituosiu porą strofų (čia apie Jėzų kalbama): „Slankioja vienas po / Getsemanę ir tyli, dievažin ką / galvoja. Vakar įžeidė dorąjį Petrą. // aukų iždas tuščias. Mokytiniai / dezertyruoja, būriais. Įdomu įdomu, / ir su kuo jis statys tą bažnyčią?“ Tiesiog norėtųsi paklausti: kas iš to? Ir manau, kad autoriui čia pačiam neaišku, kas iš to. Bet čia tik kukli ir ribota mano nuomonė. Nors, tiesą sakant, tai visai nekukli. Skystos yra cituotos eilutės ir visas eilėraštis, ir visa ši tema. „Svetimi“ daug geriau pavarydavo. Nepalyginsi. Net imsiu ir ištraukėlę pacituosiu iš Valdo Gedgaudo eilėraščio:


    Nebeištvėrėme – kapavietę išniekinom trise
    įsiręžėm ir trūktelėjom kryžių
    dangus iš lėto subraškėjo – sunkiai
    nuritom kapo akmenį ir laukėm
    ar jis nepasirodys angoje


    [...]

    po kojom šaižiai cyptelėjo žiurkė
    tokia skaisti barzdota ilgaplaukė
    be galo liūdno ir spuoguoto veido
    nuraudo kukliai tarsi prisidirbus būtų
    ir kriuktelėjo pratisai įtaigiai

    ir vienas mūsų dūrė – tebūnie tai jis
    o kitas jam atitarė – iš tikro
    už ūsų rišome prie kryžiaus letenas – šlaunis
    segtukais pervėrėm ir kapo akmenį užritom
    nebeištvėrėme – susuko vidurius – taip laukėm ryto
    (iš rink. „Vakaras be žiburio“, 1998)

Lygiai dešimt metų skiria cituotus Grajausko ir Gedgaudo eilėraščius. Pagal pažiūras – abiem eilėraščiams nepritariu, bet nori nenori turiu pripažinti, kad Gedgaudo eilėraštis neabejotinai – menas. Grajausko, manau, – pataikavimas publikai. Todėl man ir nepatinka publika. Ta, kuri gadina talentingus poetus. Labai talentingus. Dar grįšiu prie eilėraščio „20 mylių iki Šiaurės poliaus“, nes jis lyg tyčia tinka ir mano mintims apie „gauruotųjų“ izotopiją pailiustruoti. Pasakysiu tiesiai ir aiškiai: kai „paskutinis, ištikimasis šuva [kuris yra ir publika, ir paskutinė gauruota būtybė pakeliui į išsvajotąjį Šiaurės ašigalį – G. B.], kaltai pažiūrėjęs, patraukė atgal“, tada ir prasidėjo poezija. Gera poezija, dėl kurios neabejotinai verta palikti savo gerbėjų būrį ir daužtis tiesiai į Šiaurę. Velniop.

 

Kultūros kalendorius
nuo 2011 m. Sausio

PATKPŠS

 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31  

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28  

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

 

Skaitytojų vertinimai


131492. urvinis2008-09-17 13:40
... straipsnelis, kai jį skaitai nuo pradžios, visai gyvai skaitosi, lengvai taip parašyta, patraukliai taip žmogus rašo, beveik kaip aš... Ir giria Grajauską, ir šlovina, taip gražiai pasakodamas, koks šaunus yra jis. Jis, Gintaras Bleizgys. Grajauskas buvo labai geras Bleizgiui tuo, kad tiko naudot naudingiems dalykams. (Tada Grajauskas, turbūt, nebuvo popsinis, rašė ne publikai, o Bleizgiui). Dabar, deja, kažkas pasikeitė. Dabar- šitoj knygutėj- Bleizgys sau suranda tik vieną jam patinkantį eilėraštį, o visi kiti- kam? -Turbūt, publikai,- daro jis išvadą. (plebėjams). Vadinasi- popsas. Iki šios vietos dar galėjau ramiai-maloniai skaityt šį straipsnelį (recenzija jo nevadinu, nes jis nėra recenzija, straipsnelis nėra apie Grajauską, straipsnelis apie Save, Tikrąjį Meistrą, kuris žino, kokie turi būti eilėraščiai.)... Bleizgio teorijos ("Menininkas turėtų būti vergas ar valdovas?" "Ar meistras pataikauja publikai? Ar tada jis dar yra meistras?") juokingos, įtartinos, apie jas galima būtų ginčytis, ką nors įdomesnio išvedžiot. Bet praeina noras, toliau skaitant Bleizgį, matant jo pasipūtimą.O ir nebežinai žmogus, ar įmanoma ginčytis. Matymo kampai per daug skirtingi, nesuprantu aš jo, nemoku jo (galbūt, išmintingesnės) kalbos. Pirmą aiškesnį perspėjimą sau, kad esu kvailas, nepriaugęs domėtis tokiais dalykais, gaunu, perskaitęs šį Bleizgio pasažą: >>>>>>> ........ Man patinka tas menininkas Architektas iš eilėraščio „Nuogas prieš veidrodį II“ (p. 63): ...... .....dvistrofyje yra vienas labai tikslus žodis: „vienintelio“. Menininkas siekia būti vienintelis, jei žodžių junginys „būti vienintelis“ dar pasipildytų žodžiais „publikos numylėtinis“ (išeina: būti vieninteliu publikos numylėtiniu), tai jau būtų popsas. Įdomu atkreipti dėmesį į tai, kad cituotame eilėraštyje – jokios publikos: kūrėjas (Architektas) ir jo kūrinys. Kūrinys, matantis save veidrodyje, arba, struktūralizmo terminais kalbant, pranešimas, nukreiptas į save patį. Menas yra pranešimas, nukreiptas į save patį, nepaisantis publikos ir laiko. ...... >>>>>> Po galais,- pasakiau sau,- na, ir idiotas buvau. Net abejonių jokių man nekilo, kai skaičiau..., buvau šventai įsitikinęs, kad GG tame eilėraštyje Architektu vadino Dievą, taip genialiai subudavojusį jo nuodėmingą žavų kūną... Mačiau vaizduotės akimis narcizišką poetą, spoksantį į veidrodį. Tik tiek. O čia, pasirodo, štai kiek išminties buvo apie statybas ir meną... Toliau jau nebesinorėjo skaityti, nusiminiau. O pabaigoje įsiutau, visai pasibjaurėjau tuo Bleizgiu, pavadinau jį... (...čia savicenzūra išbraukė vieną žodį...). Į ką tai panašu: "recenzuojant" poeto knygutę, "recenziją" užbaigti kito (atseit, geresnio..) poeto eilėraščiu?? Ar galima sugalvot niekingesnį įžeidinėjimo būdą?

131513. Katė2008-09-17 15:10
Bet tai tik viena nuomonė. Ji visiškai nekeičia autoriaus tekstų. O kad kiekvienas kalba apie save, gryniausia tiesa.

131573. Di.2008-09-17 20:35
Man labai patiko. Tiesiog nusprendžiau vėl Grajauską paskaityt. Bleizgio stilius bet kokį tekstą įdomiu paverstų. Ir savirefleksija dar niekam nepakenkė. AČIŪ!

131577. archyvaras2008-09-17 21:39
Neskaitysiu Bleizgio rec-opuso, kolei neskaitęs esu Grajausko ".......kailiu" ( ačiūdie, ne Nijolės Veličkienės).

131581. be imprimatur2008-09-17 23:48
vis tiek Bleizgiui su Gedgaudu ir kt. toli, vai toli iki Grajausko, o jei kas mano kitaip, tegul ištrina mano nuomonę

131589. deja2008-09-18 08:21
isties popsucha

131592. uuu2008-09-18 08:28
man gg labai patinka

131650. Rimas2008-09-18 20:38
Šitoje situacijoje matau vienintelį iš tiesų pralaimėjusį - ir tai ne gauruotas mamutas Grajauskas, bet pūkuotas pliušinis Bleizgys. Neregėtas kvailumas: jis net nesuprato, ką skaito. Tiek iš eilėraščio apie architektą, tiek apie Kristų tai akivaizdu. Kvailas ir pasipūtęs - nuostabus derinys.

131651. sedomage2008-09-18 20:46
miszka su lokiu abu labu tokiu

131652. Rimas2008-09-18 20:55
O šita Grajausko knyga - tiesiog puiki. Gal net ir už "Kaulinę dūdelę" stipresnė. Už tai visokie bleizgiai jo ir negali pakęsti, nes jis - tikras, o jie - išmokintos beždžionės.

131659. GG citata iš "Savo kailiu". Apie Bleizgį? :)2008-09-18 23:01
"Baltasubinių rašeivų myzgimas". Į dešimkę. Jis ką, viską žinojo iš anksto? :D

131746. Katė2008-09-19 15:18
Jeigu tiek apie Dievą kalbama, tai jis iš tikro yra, tik kiekvienas jį suvokia kitaip: vienas neigdamas, kitas teigdamas. jei jis iš tikro yra, tai yra prasmė gyventi, jei nėra - gyvenimas absurdas.

131748. Katė2008-09-19 15:25
Bekatinėdama pasiklydau.

131785. e_jei jis iš tikro yra, tai yra prasmė gyventi,2008-09-19 17:52
Sudominai. `Išskleisk` šitą mintį prašau. Gal pasirodys, kad ir aš egzistuoju tuščiai, o gal apskritai neegzistuoju?

131803. Ahoj2008-09-19 22:24
Neseniai viename interviu Tomas Venclova, paklaustas, kas, jo nuomone, yra įdomiausi dabartiniai Lietuvos poetai, pirmu numeriu paminėjo Grajauską. Taip išeina, kad kas Venclovai gera poezija, tas Bleizgiui - popsas?

131821. na2008-09-20 11:07
Veclovai ir Patricija Smit - gyva klasike:)

131829. archyvaras2008-09-20 13:51
T.Venclovai sklerozė ar pavydas leidžia pamiršti Aidą Marčėną ir Donaldą Kajoką.

131838. Ahoj2008-09-20 15:58
Man tai kažko atrodo, kad debilus ne Venclova, o mažasis Bleizgys, Gedos karikatūra. Beje, Marčėną Venclova ten irgi minėjo. Ir dar Stankevičių. Sutinku su juo 100 %.

132076. pl :-) 2008-09-22 11:29
Puiki recenzija. Ačiū už bendramintiškumą vertinant Koršunovą

132091. Rūta2008-09-22 12:14
Lėkštas ir pasipūtėliškas rašinys apie save, čia net ne recenzija. Koršunovas - netalentingas, Grajauskas - beveik irgi ne, tik straipsnio autorius vienintelis genijus. Juokinga. O tas Bleizgys - kiek supratau, kažkoks laisvalaikiu parašinėjantis verslininkas? Turbūt labai turtingas, kad "Atėnai" spausdina...

132100. Katė2008-09-22 13:42
Ar jūs tikrai perskaitėte recenziją? Aš ją visai kitaip supratau. Turbūt esu tamsi kaip girioa gūdžią naktį...

132101. katė2008-09-22 13:44
Persūdžau. Ne visai kitaip, o šek tiek kitaip ...

132201. Katei nuo archyvaro2008-09-23 12:43
Esi šviesi kaip skaistus birželio rytas...O kodėl neprisibaudžiu perskaityti tą Bleizgio recenziją? Kažkoks imunitetas stabdo, net keista..Esu tamsus kaip rudenio gūdi naktis...

132216. katė Archyvarui2008-09-23 14:55
Kažkodėl Bleizgio labai nemėgsta čia. Man toks įspūdis. Tekstas kaip tekstas, sakyčiau net labai taiklus ne vienoje vietoje. G. G. poezija tikrai turi pop poezijos bruožų. Bet ar tai blogai? Aš, pavyzdžiui, dažnai mąstau apie Putino poeziją. Kūrybos pradžioje sunki, apvilkta filosofine marška, prismaigstyta simbolių, tik vienas kitas posmas skamba kaip poezija. O pabaigoje - krištolinio skaidrumo sonetai, juos galėtum net pop sonetais pavadinti, bet jie jaudina. Gal nebūtinai tai, kas gryna, kas lengvai suprantama ir priimama, yra pop. Gal mums reikėtų pasidairyti kitokių vertinimo kriterijų?

132228. archyvaras > Katei2008-09-23 17:30
Esu " iškritęs" iš G.Grajausko kūrybos pažinimo konteksto ( keli rinkiniai, romanas "Paruzija"(?) mano neskaityti, aptariamos knygos nė akyse neregėjau). Esu užkampis, socialinė atskirtis, toli nuo šviesų ir dangoraižių...

132232. archyvarui - socialinei atskirciai2008-09-23 17:51
Grajausko romanas - "Erezija", Beresnevičiaus - "Paruzija", Parulskio - "Doriforė", A.Rudoko - "Autodafė", o Granausko - "Kenotafas". Jei ką...

132249. t :-) 2008-09-23 20:12
Gintarai B., ar tikrai taip darydavot savo tame versle? :) Man patiko tekstas. Kadangi atviras, tai ir atrodo durnas. Ka dar deklamuojate klientams? Rimtai klausiu.

132266. Pa2008-09-23 23:45
Viešpatie. Bleizgy, Gintarai... geriau pasimelstum...

135589. VS2008-10-20 11:47
Tamošaitis rašo: nepainiokite populiarių kūrinių su populiariąja literatūra. Labai teisingai rašo.

Rodoma versija 36 iš 36 
14:25:00 Jan 31, 2011   
May 2008 Sep 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba