ŠIAURĖS ATĖNAI

Šiaurės Atėnai. 2003-10-18 nr. 673

| Spausdinti | Archyvas | Redakcija |

LAIMANTAS JONUŠYS. Pašnekesiai Prahos vakarais (154) • SIGITAS PARULSKIS. Džiaugsmingas asilo šūksnis: Hinham! (42) • AISTĖ KISARAUSKAITĖ. Miniatiūros (27) • BERNEZ TANGI. Eilės (1) • MARK PATRICK HEDERMAN. Menas ir beprotystė (6) • SIGITAS GEDA. Tai kurmio kosuliai (26) • LOLITA JABLONSKIENĖ. Agorafobijos gydymas visą parą (9) • ALMA BRAŠKYTĖ. Laikas melodramai? (4) • MANTAS MIKŠYS. Jūros nekrologas (13) • JŪRATĖ BARANOVA. Pamažu ateina islamas (18) • GINTARAS BERESNEVIČIUS. Tėvo Stanislovo "Atsidūsėjimai" (41) • MYKOLAS SLUCKIS. Žmogaus kalbėjimas, arba Vieno plagiato versija (4) • Su psichofiziologu ir šiaip įdomiu egzemplioriumi LEONIDU KITAJEVU-SMYKU kalbasi Maja Kulikova. Nuoga tiesa, arba Nuogalių apokalipsė (36) • IRINA ARCHIPOVA, ANDREJ ZAMACHIN. Monumentas išeina atostogų (9) • VIKTOR KANAVIN. Pagaminta SSRS (4) • ANDRIUS ŠIUŠA. Sizigijos (XXIII) (8) •

Nuoga tiesa, arba Nuogalių apokalipsė

Su psichofiziologu ir šiaip įdomiu egzemplioriumi LEONIDU KITAJEVU-SMYKU kalbasi Maja Kulikova

[skaityti komentarus]

Kai fiziologas Leonidas Kitajevas-Smykas dirbo slaptame institute Žukovske, amerikiečiai net iššifravo jo pavardės antrąją dalį kaip santrumpą SMYK – Specialnyj montažnyj institut kosmonavtiki. Bent jau taip Kitajevui pasakojo vienas jo pažįstamas, kurio tėvas dirbo GRU (Glavnoje razvedyvatelnoje upravlenije) vertėju. Šiandien Leonidas Aleksandrovičius kosmonautikos problemų nebenagrinėja, bet jo moksliniai interesai ir toliau lieka be galo platūs. Štai mane šis mokslininkas beveik įtikino, kad jei ir toliau vaikščiosime pusnuogiai, tai ilgai netrauksime.

– Atkreipkite dėmesį, bene labiausiai paplitusios nūdienos ligos – vadinamosios vyriškos ligos. Šiandien susiduriame su pasibaisėtinai daugėjančiais susirgimais prostatitu, impotencija, prostatos vėžiu. Svarbiausia, šiomis ligomis beveik neserga musulmoniškosios civilizacijos, taip pat Tolimųjų Rytų vyrai. Reikalas tas, kad europietės ir amerikietės gatvėse vaikšto nuogos, o Rytų tautų moterys – apsirengusios.

– Kur jūs matėte mūsų gatvėse nuogas moteris?

– Nuogos – tai reiškia apnuogintais pečiais, rankomis, plikomis bambomis, užpakalį aptempiančiomis kelnėmis. O vadinamųjų musulmonų ir rytiečių moterys visada uždangsto savo grožybes. Daugelyje musulmoniškų kraštų egzistuoja reikalavimas užsidengti net rankas – įsivaizduokite, moters rankos laikomos lytiniais organais. Jų veidas taip pat pridengtas, ką jau kalbėti apie kojas – o visa tai tam, kad nesužadintų vyrų seksualumo. Jei prisiminsime savo netolimą praeitį, mūsų moterys irgi rengėsi labai griežtai. Apskritai visi tradiciniai moterų apdarai buvo labai patogūs, laisvi, bet visiškai uždari. Ir prostatos vėžiu senovėje beveik niekas nesirgdavo. O šiandien europietiškose šalyse vyriškos ligos itin paplito, be to, jomis serga vis jaunesni žmonės. Rytuose – nieko panašaus. Dabar pažvelkime į išnykusias civilizacijas – pamatysime totalinį kūno kultą. Senovės graikai netgi olimpinėse žaidynėse rungdavosi nuogi. Ir štai rezultatas – visi graikai išmirė. Tie graikai, kurie šiandien gyvena Graikijos teritorijoje – tai visai kita tauta. Net jų kalba nepanaši į senovės graikų. Senovės Roma paskutiniu savo gyvavimo laikotarpiu irgi buvo apsinuoginusi ir ištvirkusi. Ir kas su ja atsitiko? Stovėjo sau tuščia, virtusi griuvėsiais, kol atėjo krikščionys. Akivaizdu, jog tautos, kurios apsinuogindavo, išnyko, o apsirengusios tautos gyvuoja ir klesti.

– O kuo čia vis dėlto dėtas prostatos vėžys?

– Pagrindinė vyriškų ligų priežastis – nepatenkintas troškimas. Paimkime, pavyzdžiui, pliką bambą. Vyras žiūri į ją ir jo smegenyse nepriklausomai nuo jo sąmonės suveikia mechanizmas: jis atstumtas!

– Kodėl iš karto atstumtas?

– Jis gi negali patenkinti visų troškimų, kurie jam kyla gatvėje! Tai tiesiog fiziškai neįmanoma, turint omeny moterišką madą. Visur nuogos kūno dalys, o pasąmonės neapgausi, ji automatiškai gimdo troškimą. Tiek daug troškimų ir tiek mažai patenkintų. Jūs paklausite: o kaip tai susiję su ligomis? Nubrėžkime paralelę su gyvūnų pasauliu. Jei patinas silpnas, bailus, lėtas, patelė tai mato ir supranta, kad nuo jo susilaukti palikuonys bus ne iš geriausiųjų. Ir atstumia jį. O tam, kad toks atstumtasis šios patelės paskui kur nors vis dėlto neužspaustų, gamta įjungia apsauginį mechanizmą – jam kyla prostatos uždegimas, impotencija. Toks defektyvus individas išbraukiamas iš pretendentų į meilę ir palikuonis sąrašo. Panašūs susinaikinimo mechanizmai įsijungia ir tada, kai patiną nugali kitas patinas. Bet būna ir tokių patinų, kuriems dėl atstūmimo lytinis potraukis tik padidėja – štai jie ir suserga vėžiu.

– Jūsų manymu, prostatitą galima pavadinti seksualinių nevykėlių liga. Bet, man regis, jūs pernelyg supaprastinate. Žmonės juk ne gyvuliai, o jų meilė – sudėtingas dalykas. Vyrą gali atakuoti šimtai moterų, taigi jis visai ne atstumtasis, bet jam reikia kitos, kuri į jį visai nežiūri...

– Žinoma, pasitaiko visko, mes gi žmonės. Bet aš kalbu kiek apie kitokius dalykus. Egzistuoja baziniai organizmo dėsniai. Vyras mato moters kūną ir reaguoja. Gamta sutvarkė taip, kad kilęs troškimas turi būti patenkintas, kitaip įvyks pažeidimas, o pažeidimams kaupiantis – išsivystys liga. Normalūs gyvūnai tokių pažeidimų pavojaus stengiasi išvengti. O mes, kaip nenormalūs, tyčia juos provokuojame moterų mada.

– Įdomu, o kai vyrai vaikšto iki pusės nuogi, moteris tai irgi veikia neigiamai?

– Žinoma, veikia. Tik vyrų ir moterų stimulai šiek tiek skiriasi. Taip, moteris kreipia dėmesį į vyro grožį – juk tai vienas iš kriterijų, ar nuo jo susilaukti palikuonys bus gyvybingi. Bet moterims didžiulę reikšmę turi ir vyro protas, intelektas. Ir trečias moterų seksualinis stimulas – turtas. Tegu jis baisus, tegu kvailys, bet turtas moteris veikia magiškai. Tai yra, noriu pasakyti, moterims seksualinis potraukis gali kilti nepriklausomai nuo vyro grožio. O štai vyras būtinai reaguoja į moteriško kūno grožį.

– O ką, vyrai turtingų moterų nemyli?

– Tai visai kas kita! Vyras, būna, ima iš moters pinigus, bet tai neturi įtakos jo požiūriui į ją. Jis tiesiog ima pinigus, kad juos iššvaistytų. O moteris jaučia tikrą potraukį turtingam vyrui, pradeda jo geisti. Štai ir visa biologija. O jei kalbėsime apie vyrų išvaizdą plačiau, tai alaus pilvus irgi galima priskirti prie vyriškų ligų. Kiek dabar pilvotų vyrų! Kaip psichofiziologas tvirtai pasakysiu, kad pilvas reiškia stresą dėl vienokio ar kitokio nepasitenkinimo. Kai vyras persivalgo, jis pasąmonės lygmeniu suvalgo savo priešininką – tikrą ar netgi išsigalvotą – tai yra turi atstumtumo kompleksą. Moterų apkūnumas irgi būna sveikas, kai putni krūtinė ir klubai, bet liekna talija, ir patologinis dėl nepatenkintų troškimų. Jei vyras suvalgo priešininką, tai ką gi pasąmonėje suvalgo linkusi persivalgyti moteris? Ogi tą grobį, kurį jai turi atnešti mylintis patinas ir kurio jis neatneša! Ji valgo, valgo ir valgo – kompensuoja meilės stygių. Tokios moterys netenka talijos, išauga jų pilvas, o krūtinė ir klubai gali likti palyginti menki. Pagrindinė moteriškų ligų priežastis – ne nuogi vyrai gatvėse, o vaikų ir maitinimo krūtimi stygius. Organizmas šių natūralių procesų trūkumą suvokia kaip signalą, kad moteris nebuvo pasirinkta. Tada vėl įsijungia susinaikinimo mechanizmas – kam gamtai moteris, kurios niekas negeidžia? Ir atvirkščiai: nėštumas ir maitinimas krūtimi dažnai išgelbsti moterį nuo prasidedančio vėžio – tai medicinos patvirtintas faktas. Beje, kodėl vyrui sukelia aistrą būtent apvalaini klubai ir krūtinė? Klubai liudija, kad ji gali gerai išnešioti vaiką, o krūtinė – kad galės jį išmaitinti. Viskas labai paprasta. Gamtos neapgausi.

– Jūs tarsi prisiskaitęs Jefremovo "Skustuvo ašmenų". Jis irgi grožį aiškino tik "gamtinio tikslingumo" požiūriu.

– Žinote, neskaičiau.

– Gerai, o kaipgi tada dvėsnos manekenės?

– Šiuolaikiniai "lieso" grožio standartai – išsigimimo požymis. Mes nenorime gimdyti vaikų, norime tik malonumų. Todėl moterys apsinuogina, tai yra eksploatuoja savo kūną malonumui ir liesėja, nes vyrai pradeda trokšti liesų – nevaisingų – moterų, su kuriomis patirtas malonumas neužkraus ant pečių vaikų išlaikymo ir auklėjimo rūpesčių. O dabar pažvelkite į tradicinius grožio standartus: moters visada turėjo būti daug. Senovėje merginai ant kaklo užrišdavo siūlelį, ir kai jis įsiverždavo į papilnėjusį kaklą, tai būdavo ženklas – mergina subrendo.

– Jūs visą laiką žavitės laukiniais – siūleliai, palikuonys... Nesinori su siūleliu vaikščioti, o juo labiau su čadra. O moterų rankos šiandien – visų pirma darbo organas.

– Štai ir išeitų, kad laukiniai būtent mes, tokie, kokie esame šiandien. Mes gi išmirsime nuo viso to...

– Nuo plikų bambų tikriausiai?

– Nuo hedonizmo! O jo neatskiriama dalis – nuolatos dirginamas ir nerealizuojamas seksualumas. Hedonizmo idėja galiausiai atveda prie žmonių likvidacijos. Paimkime, pavyzdžiui, šunį. Štai jis eina nutukęs ir ligotas. O kodėl?

– Turbūt todėl, kad šlamščia nuo ryto iki vakaro.

– Taip, o kalbant mūsų kategorijomis – todėl, kad nuolatos tenkina savo troškimus. O jų atsiranda vis daugiau ir daugiau, ir taip be galo. Šuns gyvenimas gana nuobodus, štai jis ir smaginasi ėsdamas. O mes šiandien smaginamės seksu ir už tai gauname atlygį – vėžį ir impotenciją. Tuo tarpu gyvenimas visada ribojo galimybes patirti malonumą ir džiaugsmą, derindamas juos su vargais ir skausmu.

– O žinote, iki šiol gyvena gentys, kuriose visi vaikšto nuogi ir į seksą žiūri visai ramiai.

– Tokiose gentyse gyvenimo trukmė labai trumpa, nėra jokios civilizacijos, žmonės paprastai nesulaukia senatvės. Tai ne rodiklis.

– Tai kaipgi bus su nuogais pilvais? Uždrausti juos dėl tautos gerovės, ar ką?

– Uždrausti jų neįmanoma, procesas prasidėjo. Jūsų irgi nepriversi apsigaubti čadra.

– Nepriversi. Pražuvęs aš žmogus.

– Tiesiog apsinuoginusios tautos išmirs natūraliu būdu. Nevisiškai, žinoma, o tuo pavidalu, kuriuo egzistuoja šiandien. Kaip tai vyks? Pavyzdžiui, atsiras vis daugiau ir daugiau mišrių santuokų ir gyvybingesnė kultūra, kur moterys vaikšto užsidengusios, praris negyvybingą hedonistinę kultūrą. Galbūt žmonės, kaip graikai, ir toliau vadins save rusais, prancūzais ar amerikiečiais, bet atrodys kitaip ir kalbės kita kalba, pavyzdžiui, iraniečių, rusų ir anglų kalbų mišiniu.

"Ogoniok", 2003, Nr. 33

Vertė Vitalijus Šarkovas

 

Kultūros kalendorius
nuo 2011 m. Sausio

PATKPŠS

 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31  

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28  

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

 

Skaitytojų vertinimai


7639. muzikantas2003-10-19 16:42
Tai ką, kekšės, varnos ir kitos moterys, ar Serapinas buvo neteisus?

7651. nutrūkus2003-10-19 18:28
"Senovėje merginai ant kaklo užrišdavo siūlelį, ir kai jis įsiverždavo į papilnėjusį kaklą, tai būdavo ženklas – mergina subrendo." - ot ir ne - aksomo juostelei ėmus veržt kaklą, motina, tą juostelę užrišus, tiesiog suprasdavo, kad duktė nėščia. Na, taip...reiškia, jau tikrai subrendus...

7670. saimhe2003-10-20 05:50
Dar kiek, ir viskas ims panėšėti į lazarevišką egocentrizmą -- na, kur nesugebantis įlįsti į savo artimo kailį išsigalvoja per tą žmogų tau, tobulėjančiam, siunčiamus išbandymus.

Oi, rizikinga narplioti pasąmonę, tiesioginio ryšio (meditacijos keliu ar kt.) su ja neturint! Etologai apsigauna rečiau, bet taiklioms paralelėms įžvalgos irgi reikia.

Negi negana gerai žinomo fakto (žr., pavyzdžiui, Zalytį), kad kilęs lytinis susijaudinimas pats, be iškrovos, praeina labai nenorom ir užsistovėjusi kraujotaka daugiau mažiau sutrikdo mažojo dubens funkcijas, o ilgainiui ir kenkia?

Apie tai, kad tradiciniai europiečių davatkiškumo memai (bei klimato juostai įprasti apdarai) verčia dramatizuoti atidengtas bambas etc ir padaro laisvėjimą itin skausmingu - atskiras klausimas. Plius savidisciplinos, paremtos ne prievarta, stoka. Aha, neprošal palyginti mus su selvos aborigenais. (Iki šiol šilti prisiminimai nuo I. Aljendės "Valimai", rekomenduoju...)

Apie siūlelį girdėjau kitką: šitaip motina nustatydavo, kad dukrelė vakaruškoje vainikėlį prateriojo. Kur kas realistiškesnis, su Kitajevo versija lyginant. Nežinau ankstyvojo nėštumo fiziologijos, galbūt vien dėl pirmojo sekso po kelių valandų tie pokyčiai atsiranda.


7674. HaOrchid2003-10-20 10:07
Juokingas straipsniukas. Tiesos turbūt yra, tik trūksta pagrįstumo. Atsiprašau, moterys, bet gal galėtumėte pasigailėti vyrų potencijos ir prisidengti bambas, please..

7678. Lorca2003-10-20 10:35
Rašant mūvėsiu pirštines nuo šiol..:)))

7689. ZveriZ2003-10-20 12:02
Gyvas interview. O retkarciais perziurint komentarus, galvoju, kad laikas ban`u sistema adminams ivest. Arba tevaldo savo grubuma kai kurie muzikantai.

7696. pasirašau2003-10-20 13:11
teisingai, federicai. Aš seniai su bokso pirštinėmis. Šįvakar koncerto metu ant muzikonto išbandysiu. Chi chi. galės skųstis laidelėje "duokim garo". sako, tik joje dalyvavęs. Nu tas, kur stovėdavo su balalaika back to front.

7718. muzikantas2003-10-20 16:13
Makaronus jums su šaukštu kabinti, o ne bokso pirštines matuotis. Irgi mat, estetiški inteligentai. Ar nusišlapine rankas bent plaunat?

7736. Realistas2003-10-20 23:11
Aš rankas, pavyzdžiui, plaunu prieš nusišlapindamas. Kur pats kaišai savo galą, kad purvinas?

7744. varna2003-10-21 01:21
Absoliutus nusi... Velnias, norėjau nuskeikti, bet neišdrįsau. Šiaurės Atėnai? Bulvarinė spauda. Maskvietiškos kloakos. Civilizacija žlugs dėl nuogos bambos? Neee, dėl debilų greičiau.

7813. muzikantas - Realistui2003-10-21 16:14
Gerai, kad rankas plauni. Šaunuolis. Imkite visi pavyzdį iš jo! Purvinas? Kodel? Projektuoji savo problemas į mane? Kam tada čia deklaruoji savo rankų plovimą? Manai kam įdomu tu plauni jas ar ne? Kam taip tvirtinti? O galas mano ir reikalas mano.

7843. muzikantui2003-10-22 00:23
maniau, kad vakar ir tu nuskendai kartu su "Titaniko" orkestrantais. Klausiausi, kaifavau, jau ir pasimeldžiau už tavo dūšelę. Ech, o tu čia, tut kak tut.--- Architektai pasakytų, kad mudu su tavim-tas pats projektas, tik kitas pririšimas. Tai ko pykstamės? Kas tau? Meilužė paliko? O mes čia prie ko? Naują surasim, tik raminkis.

7845. muzikantas2003-10-22 00:39
O aš ir nepykstu. Visokius niekus išsigalvoji. Kam to reikia?..

7922. ebola :-) 2003-10-23 10:59
as nezinau kaip jums, ir nezinau ar apatiniai cia kalti, bet moteris uz vairo, su mobiliu, be apatiniu ir dar poliglote yra atgrasus sutverimas.Nei is jos motina normali gautusi, nei zmona, o tie stringsai ir nuogos bambos jau vimdo.Dirbu su tokiom, tarp tokiu ir galiu pasakyt kad didziaja dalim sutinku su autorium.Moters issiplikinimas beveik visada reiskia tustybe, tai tikrai.

7923. ebola2003-10-23 11:14
ir dar.Yra aplinka, kuri skatina tustybe,kvailystes, ir yra kuri veja salin.Vieno krastutinumas butu apkvaites pasileides paradas(kad ir vakarelis kontorinis, neretai), o kitas, tarkim, baznytine rimtis, savikontrole kazkokia. Matyt veiksmai,mintys kurie kasdienybe stumia i viena ar kita krastutinumu puse, is tikuju lemia psichine ir fizine sveikata.

7933. ebolai nuo varnos2003-10-23 12:18
Turi tos "moters už vairo, su mobiliu, be apatiniu ir poliglotės" adresą? Mielai susipažinsiu.

7934. ebola2003-10-23 13:14
tu lesbiete?

7936. ebolai nuo varnos2003-10-23 13:38
O tave tai gali p....? Atsiprašau. Tai kaip su adresu? O psichinę sveikatą lemia kasdienybė, o ne "kontoriniai vakarėliai". Na, nebent pas jus tai "kasdienybė". :)

7938. ebola2003-10-23 14:12
ju pilnos gatves, nueik i bele kuri kaboka centre ir prisirinksi tu adresu.adresas nete yra raskolas, neblusk - mes cia ne vieni ;) ...jau vien tai kad cia diskukuoji reiskia, kad su psichine sveikata yra ne kazka, ar bent kasdienybes noretumei nekasdieniskos...:D:D

7945. ebolui nuo nusivylusios varnos2003-10-23 15:04
Nu nieko nesupratau. Tamsta pageidauji rašyti kita kalba, prašau. Adresas kur!

7953. smeigtukas2003-10-23 15:51
Rekomenduoju knygą: D.Morris(?) "Plikoji žmogbeždžionė". Kažkas panašaus, tik labiau argumentuota ir nihilizmu nepersmelkta.

7955. smeigtukas varnai2003-10-23 16:06
Gražiai ebola čia parašė: "diskukuoji". Tai bene reikštų "nekukuoji"? O jei nekukuoji, tai greičiausiai kark(s)i, krunki, karkini etc.:)

7960. muzikantas2003-10-23 17:22
Bliamba, nesenai gavai iš Irano knygų . Ajatolos sūnus Musavi Lari yra parašęs keletą labai įdokių knygų Islamo socialine ir dogmatine tematika, dabar skaitau "Vakarų civilizacija musulmono akimis". Tai štai, išdėstytos islamiškos pozicijos į moterį, esu įsitikinęs, užpavydėtų pati juodžiausia feministė. Ką jau ten varna.

7963. smeigtukui nuo varnos2003-10-23 19:11
Smaigtuk-archeologe, непонял. Tu ką, prieš varnas?

7964. muzikontui nuo varnos2003-10-23 19:12
Muzikante, pacituok. Seniai nesijuokiau.

7970. smeigtukas varnai2003-10-23 20:37
Nee-net labai už! Prašom tuo įsitikinti ir užklysti į Jonušio apačią (turiu galvoj paskutinius komentarus, kur išreiškiau pritarimą tamstos požiūriui į gyvenimą:)..).Be to, labai pasilinksminu, kai Jūsų varnenybė įžvalgiųjų komentatorių periodiškai išvadinama lesbiete ar feministe:))

7976. smeigtukui nuo varnos2003-10-23 21:57
Ačiū, smaigtuk. Tarp kitko, "a" tai nėra klaida. Man atrodo, jog Tamsta esi ne tik "smeigus", bet ir "smagus". :)

7977. smigusi 2 varnenybė2003-10-23 22:05
Turbūt manei, kad ebola mano telefoną duos, a? Na gerai, varnos nemiega, bet juk dirba? kada dirbi, a? darbą dirbti reikia, ne varnes gaudyti.

7979. Ji žinojo ko siekia,bet nežinojo nuo ko pradėti2003-10-23 22:49
Some women wait for Jesus, and some women wait for Cain.

7982. nieks tavęs nebijo2003-10-23 22:59
Taigi.

7983. muzikantas2003-10-23 23:09
O kam kiaulėms (ar varnoms) perlus mėtyti?

14829. mst :-( 2004-04-03 01:18
manau,kad jis atskleidžia daug visokiasių paslapčių,bet drysčiau teikti,kad šitas beviltiškas apsakymas paskutinis mėšlo gabalas ir nuo jo mane pykina ir aš iš karto noriu pasimasturbuot. AnOnImAs

81069. nerinaga :-) 2007-04-19 13:24
man patiko laizyti jo nalyka

Rodoma versija 25 iš 26 
14:22:34 Jan 31, 2011   
May 2008 Sep 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba