ŠIAURĖS ATĖNAI

Šiaurės Atėnai. 2006-01-14 nr. 780

| Spausdinti | Archyvas | Redakcija |

TURINYS (155) • MICHAIL BLIUMENKRANC. Mirusių dviratininkų visuomenėRENATA ŠERELYTĖ. Saugokitės ugninio CerberioAMOS OZ. Šarono mįslėANDREJ CHADANOVIČANDRIUS MARTINKUS. Aurora, arba Brėkštanti ateities politikos aušraGINTARAS BERESNEVIČIUS. Šventieji LDK advokataiSIGITAS GEDA. Ruduo – tai demonų lesyklėlėsVIDAS POŠKUS. Lukiškės (16) • STASYS STACEVIČIUS. EilėsAUDRA ČEPKAUSKAITĖ. Rašyk ką nori? (40) • CASTOR&POLLUX. Verba de verbisELENA BUKELIENĖ. Kritikas ir šviežio kiaušinio skonis (1) • DALIA URBANAVIČIENĖ. Iš šukių – "Prūsų giesmės" (1) • RIČARDAS ŠILEIKA. n...u...o...g...i...r...d...o...sGINTARAS BLEIZGYS. Būsenos (5) •

Rašyk ką nori?

Mums rašo

AUDRA ČEPKAUSKAITĖ

[skaityti komentarus]

Gyvename sunkiais laikais. Vaikai šiandien skaito per daug – bibliotekininkų duomenimis, daugiau negu prieš dešimtmetį – ir pageidauja vis naujų knygų, ypač siaubo. Mokytojai skundžiasi su jais nespėjantys, nes bibliotekose neužtenka egzempliorių, juos perkant mokykloms nebelieka pinigų naujiems langams, o kiek dar laiko sugaištama vis atnaujinant rekomenduojamų vasaros skaitinių sąrašą.

Ne tik vaikai tapo knygų rijikais. Kaimo bibliotekininkės priverstos tempti krepšiuose knygas iš viešųjų miesto bibliotekų, žmonių nebeužkiši meilės romanais, jie reikalauja eseistikos ir mokslo populiarinimo veikalų, o daugiausiai skaito išgerti mėgstantys vyrai. Į Vilniaus knygų mugę iš rajonų suvažiuoja sausakimši autobusai, degindami brangų benziną, kurio taip reikia pasėliams arti, o prieš Kalėdas knygyne, užuot kontempliavęs artimo meilę, žmogus priverstas tą artimą stumtelti alkūne, nes reikia irtis per minią kaip anksčiau prie silkės.

Pavyzdžiui, šiemet per šventes vietoj vazų ir auskarų gavau dovanų šešias knygas, o dar vieną pasidovanojau pati.

Kartu su paklausa auga ir pasiūla – visi, kaip kokie islandai, staiga užsikepė rašyti ir prie penkių populiariausių mūsų krašte norų (pasistatyti namą, pasodinti medį, užauginti vaiką, laimėti loto ir būti parodytam per televiziją) prisidėjo dar vienas – parašyti knygą. Naujasis noras taip greitai kyla į sąrašo viršų, kad netrukus galėsime kalbėti apie tradicinių vertybių krizę Lietuvoje. Gerai dar, kad kai kurie rankraščiai nugula Lolitos Varanavičienės stalčiuose, kitaip būtume palaidoti po lektūros lavina, užtrokštume nuo spaudos dažų kvapo, o per žinias daugiau nieko nematytume, tik kad tokiame ir tokiame poetų festivalyje žmonėms vėl kabinami vainikai.

Nėra kalbos, kad šios problemos į Lietuvą smelkiasi iš užsienio, nes ir ten kasmet atsiranda galybė naujų autorių, o juk rašo ir senieji, net Gabrielis García Márquezas. Galima tik pavydėti žmonėms, kurie prieš porą dešimtmečių save kaip skaitytoją išreikšdavo nusipirkę didelę, bet vis dėlto aprėpiamą "Pasaulinės literatūros biblioteką" ir enciklopedijas, o tokio knygų cunamio net įsivaizduoti negalėjo.

Todėl ypač didelė atsakomybė šiandien tenka kultūrinei spaudai. Pirma, ji turi būti kaip drenažo vamzdis, saugantis Lietuvą nuo naujų rašytojų tvano – gal kai kuriems užteks savo tekstus spausdinti laikraščiuose. Antra, kultūrinė spauda turi veikti ir kaip kompensuojantis bei dėmesį atitraukiantis mechanizmas – gal užsiėmę skaitymu žmonės mažiau turės laiko rašyti. O svarbiausia – kultūrinė spauda gali išgelbėti mus nuo smegenų perkrovos tapdama komunikacijos tiltu tarp rašančių ir skaitančių. Jums apie mus, mums apie jus, jie apie save, kažkas apie knygas, mes apie visa tai, ach, jūs taip, bet iš tiesų yra kitaip, ir taip toliau – tik šitaip viens kitam padavę ranką galėsime išsilaikyti šiame Neramiajame knygų pasaulio vandenyne nenuskendę, o gal net patirsime dar didesnį skaitymo malonumą.

O tokios spaudos padėtis Lietuvoje dabar komplikuota. Nors jau antras dešimtmetis gyvename rinkos ekonomikos rojuje, į rinkoje vykstantį Didįjį Sprogimą niekas nereaguoja.

Net prieš karą taip blogai nebuvo. Tada ir paprasti laikraščiai turėjo ne tik specialų knygų skyrelį "Atsiųsta paminėti", bet ir pikantiškesnę skiltį "Kur atostogauja rašytojai", kurią susidomėję skaitė žmonės. Ir ne tik rašančiųjų atostogos rūpėjo – jei kokia poetė pereidavo iš vieno literatūrinio almanacho į kitą, visi imdavo plaukus rautis ir rėkti nesavu balsu, nelyg būtų Valatka į "Respubliką" parašęs ar koks arkivyskupas atsivertęs į islamą.

Dabar nieko panašaus. Rašyk tu ką nori ir eik tu kur nori.

O ir nėra kur, nes ir laikraščių tam reikalui beveik nebėr.

Teisybė, internete yra visko. Tačiau "Šiaurės Atėnų" popieriškumas unikalus, todėl šiam leidiniui, kaip vieninteliam, skaitytojas gali daug ką atleisti.

Tegul tai gana uždaras laikraštis, kurio sugebėjimu orientuotis šiuolaikinėje Lietuvos ir užsienio literatūroje abejoja ne tik Paulina Eglė Pukytė. Tačiau čia kartais parašo Jūratė Baranova, iš gatvės ir interneto vis dar užsuka Gintaras Beresnevičius, čia Sigito Gedos gerbėjai randa jo popierinį "veblogą", čia etnokultūros tyrinėtojai ir mažų žmonių stebėtojai pateikia vertingos medžiagos, o kas nors išsilavinęs ką nors išverčia – tradicinį rusų absurdą ar kokį straipsnį iš anglų dienraščio internete, tai irgi gerai – šiais laikais bet koks protingas žodis, užrašytas ne ekrane, o popieriuje, yra vertybė. O kartais čia parašoma ir apie vieną kitą knygą. "Šiaurės Atėnai" mieli mums, mes paburblensim, bet šeštadienį vėl nusipirksim, o gal net užsisakysim visiems metams, taip balsuodami už paprastumą, nes ši savybė daro daiktą tinkamą ir studentui, ir prezidentui.

Tačiau "Šiaurės Atėnai" artėja prie ribos, kai sprendžiu – eiti prie urnos dar kartą ar ne. Taip atsitinka būtent tada, kai laikraštis ėmėsi labiausiai mano trokštamos trečiosios funkcijos – jis pagaliau pradėjo nuosekliai rašyti apie knygas. Taip neįdomiai, kad neverta būtų net užsiminti, bet tų tekstų nykumas ir yra priežastis, dėl kurios Dvynių žvaigždžių slapyvardžiu pasirašančiųjų puslapis prašyte prašosi komentaro.

Manau, jei šių autorių sesija tęsis, ji taps vizitine "Šiaurės Atėnų" kortele. Neturiu ką pasakyti žmonėms, kurie tuos vaizdelius rašo – Lietuvoje yra žodžio laisvė. Gali būti, kad šie vyrai, žinantys Castanedą ir "Trečio brolio" užkulisius, vartydami iš spaustuvės išėjusį naują numerį gėrisi savo rašiniais ir net įžvelgia juose drąsą, originalumą ir aštrią ironiją.

Tačiau problema yra skaitytojas, kuris buvo išlepintas "Šiaurės Atėnų". Šiais sunkiais rašymo ir skaitymo manijos laikais toks skaitytojas ilgisi komunikacijos tilto, o dar labiau jis ilgisi talento, įdomios minties ir garbingumo, paprasčiau kalbant – skaitytojas ieško, su kuo susikibti už rankų, o gauna tai, ko, pirkdamas kultūrinį popierių, nesitiki.

Interneto kultūra neišvengiamai daro poveikį spaudai. Tačiau internete keiksmažodžių, asmeniškumų ir lėkštų užgauliojimų prisodrinti komentarai nepretenduoja būti kuo nors kitu, kaip tik beveik fizine rašančiojo iškrova ir informaciniu triukšmu, be to, už jų, net už pačių vulgariausių ir anonimiškiausių, visada yra kompiuterio, prijungto prie interneto, skaitinis adresas. "Šiaurės Atėnuose" po tokiais komentarais norėčiau matyti pavardę – ji būtina, kad galėčiau diskutuoti su autoriumi ir gerbti leidinį. Net jei tie tekstai yra tik "patiko, nepatiko, ot p...kas", vis dėlto tai – žmogaus pozicija. Nepabijojus jos išsakyti turėtų užtekti drąsos ir pasirašyti.

 

Kultūros kalendorius
nuo 2011 m. Sausio

PATKPŠS

 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31  

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28  

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

 

Skaitytojų vertinimai


50348. bbIVS2006-01-15 09:54
"šiais laikais bet koks protingas žodis, užrašytas ne ekrane, o popieriuje, yra vertybė." O jeigu protingas žodis ekrane tai nebe vertybė? Ar nebeprotingas? O su Žemaite diskutuotumėte? Ar tik su Julija Žymantiene? Jūs čia rimtai, ar tik šiaip užrašėte, ką norėjote, nes neturėjote ką skaityti? Tiesą sakant, apie ką jūs čia? Aš tikėjausi komunikacijos tilto, talento, įdomios minties ir garbingumo, o ką gaunu? Jūs, kaip ta mokytoja, kuri bara už pavėlavimą klasėje sėdinčius, o pagaliau atėjus pavėlavusiems - pradeda pamoką. Pradėjot nuo Adomo ir Ievos, apkaltinot Castor & Pollux už pseudonimo turėjimą ir galiausiai atskaitėte moralą tiems, kurie už savo nicko garbę galvą atiduotų. Ar užtektų jums drąsos mums į akis pažiūrėti?

50425. ishlepintas skaitytojas2006-01-16 10:46
aciu kad mus uzhstojate

50428. nedvasingas skaitytojas2006-01-16 11:20
Kai buvo ir tebėra begalė nuobodžių recenzijų, pseudogilių literatūros instituto išvedžiojimų - tai normalu, net pagirtina :-) Kuo labiau į mįslingas dausas, tuo geriau šiame apkerpėjusiame dvasių krašte. O kai pasirodo koks Castor & Pollux - gelbėkit, nenormalu, skandalas. Na, ir kas čia tokio, palyginus su nuobodybės mariomis? Man tai kaip šviežio vandens gurkšnis. Kartais gal ir nepriimtinas, per drastiškas, na, ir kas? Geriau nei nuobodybė. Spausdinkite toliau Castor & Pollux. Nemanau, kad Donaldas įsižeidė, greičiausiai nusijuokė... o pyksta labai tvarkingos, "kultūrą saugančios" vidutinybės. Ir dar: nereikia skiesti, kad "rimtos" recenzijos padeda atsirinkti, susiorientuoti knygų jūroje. Kai kritikas iš kūrinio daro antrą kūrinį - tai tik jo subjektyvi poetinė saviraiška, o ne objektyvesnė analizė...

50429. skaitytoja2006-01-16 11:54
labai geras straipsnis

50443. s2006-01-16 15:42
Anzelmute, vai kodel tu i saulute panasi?

50446. nerka2006-01-16 16:38
50348. bbIVS, 50425, 50428 -- trys vieno žmogaus atsiliepimai, nors skirtingai pasirašyti. Ar tik čia ne autorius Dvynukas taip aistringai gina teisę blevyzgoti?

50448. slogutis2006-01-16 17:01
vienas graiku tironas klastingai uzpuole sajungininku sala ir pasigrobe i vergija jos gyventojus. Gabenant tie eme bruzdeti. Puse ispjove. Tada pradejo abejoti, ka daryti su likusiais. Juk vis delto buvo sajungininkai. Gal pades ateityje? Paleido likusius. Kaip manote, ar tie liks jo draugais??
Ar musu kaime imanoma pasirasyti po tokiomis "anotacijomis"? Suvalgytu is visu pusiu. Tik koks svolacius Paruslskis tai galetu. ir dare. Selektyviai beje. O ne visus is eiles.
Mano galva, arba anonimiskumas, arba toks zanras neimanomas. O as uz toki zanra. Pritardamas nedvasingajam,- man nuo to tik linksmiau. Kiti lai pyksta, neskaito.

50449. Ragana Kornelija2006-01-16 17:37
aa!! aa! štai kada mano bendraminčiai atsiskleidžia :)! tik užjaučiu, kad per mano vizijas jiems kartais auksas ašarose trukdo gerti... nieko, sloguti, ašarų dar bus - galėsi paverkti, kai šaunieji dvyniai bus teisuolių nugesinti. tik netikėk, kad tavo ašaros - auksas: tik teisiųjų ašaros aukso vertos! o kokie nors komentatoriai yra nuliai, ir čia nepadės net vieneto iš kairės prirašymas :)

50450. s2006-01-16 19:39
Dejau viena dideli vieneta

50453. IVS > nerkai2006-01-16 20:33
25 ir 28 ne mano rašyti. Ar jie dvynukai - nežinau. Ginu ne teisę blevyzgoti, o teisę į nicką, anonimiškumą ir garbę bei savigarbą. Neigiu, kad vardas/pavardė yra garbingum garantas.

50474. RK-s2006-01-17 09:36
chi, chi, tik taip ir išgyvenam...

50478. ak2006-01-17 11:25
matyt, tokia Sigito Gedos, "Šatėnų" lit.d. rengėjo, pozicija... Kvanka mano jaunystės dievaitis... o gat tai "viešųjų ryšių" ėjimas: neva išprovokuoti skaitytojų sujudimą, diskusijas? pigus triukas - per mėšlą, pseudoproblemas...

50479. vasi ant klaupto2006-01-17 11:51
Kažkokia nykybė - pritariu bbIVS. Tokios "dvasingos", neva šmaikščios publicistikos atveju geriau jau kultūriniai pasileidėliai Beavis&Buthead. Kurie bent jau simptomiški ir tikrai neatsirado nė iš niekur. Negi to nebūtų galima kažkaip įdomiau panagrinėt? Ko tai pavardės suraitymas po tekstu originalumo anei aštrumo jam nepriduoda. Ką ten Žemaitė -Kierkegaardas, bailys, turėjo net keletą nick`ų - ai ai, kaip neatsakinga! Ir, žinoma, dėl visko kaltas internetas.

50480. RK-ak2006-01-17 11:54
bet i kitokius triukus publika nereaguoja :)...

50486. šūdas2006-01-17 16:04
o ne straipsnis kaip tik dėl tokio mėšlo ir neprenumeruoju ŠA

50495. Kliaule2006-01-17 20:05
Jau S. Geda..... nusiraso - visai nusipaisto.... Kodel Siares Atenai nekalia savo lygio? Ka nera gersniu rasiniu nei jo blevyzgos? nesuprantu, nesuprantu:((((

50523. :-()2006-01-18 09:58
Tai gal sudiek pludurus, bo nieks nezina kuoks tas lygis tor buti.

50537. dvyniai2006-01-18 15:50
vien ka reiškia pasiskaityti apie Šarona.kai kas kart rodo,rašo,kalba per visus ruporus.labai indomu. žmones kaip mes

50554. Audra2006-01-18 22:28
Sveiki. Rasydama laiska Redakcijai, is tiesu ir rasiau Redakcijai, tai ne straipsnis, o laiskas, vienas is tu is esmes savo turiniu vienodu laisku, kurie jau daugybe metu spausdinami paskutiniuose laikrasciu puslapiuose. Pavadininimas RASYK KA NORI? yra ne mano sugalvotas, man toks klausimas nekyla, nes esu isitikinus, kad kas ka nori, tas ta ir turi rasyti, ir SA autoriai, ir as, ir Jus. Juo labiau nemanau, kad slapyvardis pats savaime yra problema. Gariga Jancas, pvz, yra irgi slapyvardis, bet tarp jo astriu, ironisku kritiniu straipsniu ir minetu SA publikaciju yra keli svarbus skirtumai ir vienas esminis. Pasikeitusiu SA problema kuri laika bus senamadiski zmones - tokie skaitytojai, kaip as, kurie SA skaito taip seniai, kad SA jiems - daugiau, negu laikrastis. Parasiau senoviskai, pasirasydama, kaip senam draugui, ir tai tikrai gali atrodyti juokinga - kas ziuri i laikrasti kaip i drauga. Skaitytojas atsisveikina, nieko baisaus, bus tu skaitytoju, laikrastis nuo to juk nenumirsta, o skaitytojas irgi ne. Parasykite i "Times", sakydavo A. Huxley "Kontrapunkte" viena mergina savo senam tulzingam meiluziui, kuris amzinai burbedavo del visko, kas jam nepatikdavo. Teisybes yra ir zodziuose, kad normalus zmones i laikrascius laisku neraso. Bet tik dalis tos teisybes. Man atro, Lietuvoj galetumem dazniau laikrasciams parasyti. Linkiu visiems sekmes. Pagarbiai. :)

50556. IVS :)2006-01-18 22:45
Šitas laiškas man labiau prie dūšios. Netgi labai labiau. Man Šatėnai irgi draugas. Netgi geriausias draugas iš laikraščių. Ir reikalauju iš jo, kaip iš geriausio draugo. Ir man apmaudu, kai mano geriausias draugas krečia kvailystes. O pasirašau, kaip įprasta tarp draugų - nicku.

50566. >505542006-01-19 09:20
Bravo, Audra. Megstu Jusu laidas. Kastorfo Poli(u)cijaus poetika turi teva -- Maxa Kempinski ir senelius -- abu Sigucius. Nieko nauja po saule. Savaitrastis (ne laikrastis!)tiesiog pasirenka (ir tesia)tam tikra tradicija. O apie knygas skaitykite Knygu aiduose, pagaliau KNavakas Nemune paraso zymiai atraktyviau. Neliudekit. Stai radijas galetu knygas pristatineti zymiai ismoningiau.

50571. nevierna vasi2006-01-19 12:00
o kas per substancija tas "senamadiškas skaitytojas"? juk ši apibrėžtis nepriklauso nuo datos, kada tapai "šatomanu". Man regis, nemaža dalis komentatorių skaito ŠA nuo jo atsiradimo pradžios. Aš ne, bet jei neklystu, xX`as, zeta... aišku, retėja tos komentatorių gretos, bet vargu ar cp dėl to kalti. Anava toto, argi jis spjovė į mėlynas pievas dėl to, kad "senamadiškas"? nepanašu. Štai mano tėvai - tikrai kitos kartos žmonės, pratę meno laukus suvokti kaip šventovę su rezistencijos prieskoniu. Užtat Šatėnai jiems nesiskaito. Geriau jau tomelis iš p. Audros minėtos "pasaulinės" serijos, nes ji tikėjimu aprobuota. O tie jausminiai susisaistymai su laikraščiais man kažkaip nepriimtini. Susisaistau su žmonėmis, kurie ateina čia savo kasdienybėje, tegu ir tam laikraščiui sudarius galimybes. Šykštokas, kas jau buvo milijoną kartų aptarta. Bet jeigu pvz. Šatėnų vietoje ar kad ir gretimais atsirastų kita terpė - jokie tikėjimai manęs nesaistytų, eičiau ten, kur įdomiau. Draugus tektų atsivilioti "grožiu ir gundymais", na, o jei nepasiduotų - vaikščiotumėm į svečius arba skirtumėm pasimatymus neutralioj vietoj. Kad ir prie kiosko, kaip su miestiete:)

50572. to vasilkina2006-01-19 12:31
Nematau cia NE VIENO komentatoriaus, yra tik pulkas susirasinetoju, pavertusiu komentaru portala savo live journal. Pastarajame, beje, gyvenimas irgi gyvesnis.

50574. vasi-nematančiam2006-01-19 12:40
netragizuokite, pasitaiko ir vienas kitas komentaras. Kaip ir ŠA - vienas kitas komentuotinas gabalas.

50654. Prabėgom2006-01-20 04:05
Garbingumas ir padorumas mums - jau kažkas iš Erlicko teritorijos. Prisigyvenom. Nebeskaitau šatėnų - tarp chamizmo ir kad ir paties juodžiausio humoro yra labai aiškios ribos. Gaila, geras buvo laikraštis.

50670. Pseudas :-( 2006-01-20 14:42
Gerb. Čiapkiauskaitei: bybiu ant papų tau pasirašysiu, dar viena moralizuojanti padla sumanė pamoralizuoti. Blet.

50676. Pseudas :-) 2006-01-20 16:22
Na tai, lūzeriai, ar atpažinot, kas aš?
- Taip, Komentatorius sugrįžo, tebūnie pasveikintas!

50686. abr mylimiausiam antoškei2006-01-20 17:50
Žinia, iškart pažinom, tik bijojojom išsiduot, pabaidyt. Geru žodžiu minėjom. Bez durakov. Zeta paveldėjo seno lotynisto stalą ir biblioteką,dar įrašus knygose. Sorbonos rašalu. Pavydi?

50687. abr2006-01-20 17:52
Esu meilės be atsako adeptė,jeigu ką.

50692. Ieva :-) 2006-01-20 18:27
Nuo viso internetinio bruzdesio ir chaoso as jau seniai atitrukus, ir perskaicius sita straipsni, net issigandau, nes supratau, kad zmones jau baigia ISPROTETI visi, ir jei koks zmogelis nagrinetu visas sakiniu konstrukcijas, visus siulaikinius "kurinius", tai ir neaisku kas butu. Zmones PER DAUG kalba, per daug. Ir isties, kompiuterio ekranas yra vieta, kur tu gali rasyti bet ka.Visas siulaikinis menas gimsta kompiuteryje, jo nuostabaus ir svelnaus uzhesio fone.Ar tai menas? Bet viskas. kas rasoma, atspindi visa sita laikotarpi, visa zmonijos nuosmuki, visa chaosa isreiskia.Zmonese atsispindi sito laikotarpio chaosas.

50724. ežeras2006-01-20 21:13
gal galetu nezinia ko besisypsanti liudnoji ieva paminet arba dar geriau isvardint harmoninguosius zmonijos aukso amziu laikotarpius.pleace.

50734. RIMANTAS :-) 2006-01-20 21:41
Ačiū,A.Čepkauskaitei už gerą straipsnį.O Šiaurės Atėnų svetainėje - keikūnai ir anonimai n e p a g e i d a u j a m i .Jeigu skaitytojas vertina autoriaus straipsnį,išeina į viešumą,tai jau nebijokime prisistatyti savo tikru vardu. Gerb.Čepkauskaitei sėkmės ir naujų minčių.

50747. IVS2006-01-20 22:11
Bijau, kad prisistačiusią vardu, mane supainiotumėte su tūkstančiais kitų bendravardžių. Vidurinėje vienoje klasėje buvome keturios.

50754. ežeras2006-01-20 22:34
speju-irena?:))))

50758. IVS :)2006-01-20 22:41
Neatspėjai. Tas vardas jau buvo išėjęs iš mados. Irenos buvo mūsų kartos mamos.

50763. ežeras2006-01-20 22:53
aha , va ir isprovokavau apsisviest:) . dievuleliau, kokios jaunos moterys su manimi dar snekasi! tai gal dar ne vakaras?

50775. ar Rimukas2006-01-21 10:28
kartais ne žemaitis?

50793. Vaiva D :-( 2006-01-21 16:39
"Į Vilniaus knygų mugę iš rajonų suvažiuoja sausakimši autobusai, degindami brangų benziną, kurio taip reikia pasėliams arti..."

Labiau nusmukdyti "provincijos" (lyg Vilnius butu kazkas kita) gyvenima ispuikusiu miescioniu akyse neimanoma. Ir nikas kitas, o patys "miescionys" toki vaizda kuria. Ne nenumanydami, kas toje "provincijoje" vyksta, susikuria toki paveiksla, koks jiems yra patogus, t.y. toki, koks ju paciu plunksneles labiau papurena.


50796. edva2006-01-21 18:00
Na jau ir šmaikštus kalambūras apie tokį vaikų totalų skaitymą.Būtų šmaikštu,jei nebūtų graudu.Nebent Haris Poteris (filmai) pasėjo maniją?

125091. cs servas :-) 2008-07-25 11:33
junkis 195.34.212.153:27016 cs servas zaisk su draugais ir nepamirsk uzsukti dar :D

Rodoma versija 24 iš 24 
14:21:48 Jan 31, 2011   
May 2008 Sep 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba