ŠIAURĖS ATĖNAI

Šiaurės Atėnai. 2004-01-10 nr. 683

| Spausdinti | Archyvas | Redakcija |

SIGITAS GEDA. Rytų filosofija ir lietuvių poezija (39) • SIGITAS PARULSKIS. Nepasakyta kalba gavus Rašytojų sąjungos literatūrinę premiją (18) • PAULIUS NORMANTAS. Poezija (9) • Baltąją tėvo Everesto barzdą vėl išvydusį PAULIŲ NORMANTĄ kalbina Juozas Šorys. Ar Vilniaus agregoras apgaubs Rytų Azijos meno muziejų? (51) • DAINIUS SOBECKIS. Sektos sąvokos problematika (7) • GABRIELĖ KLIMAITĖ. Liūdnas malonumas (9) • SIGITAS GEDA. Septyniolika brulijonų* (30) • AUSTĖJA ČEPAUSKAITĖ. 2 Show, arba Nadiežda / Viltis (14) • Budvytis (5) • DAINIUS JUOZĖNAS. Tinklo valdžioje (21) • GABRIELĖ LABANAUSKAITĖ. Kam skambina varpai? (1) • ALMA BRAŠKYTĖ. Liūdna venecijietiška komedija (1) • SAULIUS MACAITIS. "Gyvieji didvyriai" (1) • ANTANAS LAPĖ. Mano televizorius (5) • ALIS BALBIERIUS. Pasikartojimų dievas (10) • Nacionaliniai paauglių žargono ypatumai (55) • VYTAUTAS ŠERYS. Panagės (3) • SKAITYTOJA(S). Laiškai internete (123) •

Nacionaliniai paauglių žargono ypatumai

[skaityti komentarus]

iliustracija
Claes Oldenburg. Milžiniškas pyrago gabalas. 1962

ABLOMAS – apsigavimas, apsikvailinimas. Jei jums dažnai daro ablomus, galit ir susibiesinti.

ARDYTIS – išsidirbinėti, nenustygti vietoje. Mokytojų mėgstamas žodis, vartojamas ne tik mokinių elgesiui, bet ir savo profesijos ypatumams apibūdinti. ("Daug kam atrodo, kad mano gyvenimo tikslas ir didžiausia laimė – ardytis prieš jus, bet iš tikrųjų aš mieliau eičiau arbatos išgert".)

ATSIJUNGTI – 1. pavartojus alkoholio ar narkotinių medžiagų prarasti ryšį su pasauliu ("Tam lėvakui atsijungti užtenka vienos soskės".); 2. tačiau atsijungti galima ir, pvz., klausantis muzikos.

BAIKA – ironiškai vartojamas žodžių pokštas, juokelis sinonimas.

BANGLAS – naujas, staiga išpopuliarėjęs visų jaunų žmonių, nešiojančių apsmukusias kelnes, įvardijimas. (Forsas sako: "Ė, banglas eina, reik sudubasint".)

BIESINTI(S) – labai paprastas ir įprastas veiksmažodis nervinimui(si) išreikšti.

CHEBRANTAS – kompanionas, bičiulis. Jaunimo sugalvotas žodis, dabar daugiausia vartojamas suaugusiųjų, siekiančių neatsilikti nuo savo atžalų. Tačiau patys paaugliai šį žodį vartoja nebent ironiškai.

CUJA – dvejetas (pažymys). Galbūt kilęs nuo vokiško skaitvardžio du – zwei [cvai].

ČIKI – viskas gerai. Vartojamas taip pat kaip ir angl. okey. Išpopuliarėjo po to, kai Erica iš grupės "Skamp" pavartojo jį "Tele2" reklamoje.

DAEITI – bjaurus priešdėlis da- veiksmažodžiui eiti suteikia visiškai naują prasmę. "Man daėjo" reiškia "aš supratau". Jei jums niekas nedaeina, tai jūs tikras grybas.

DAŠUSTI – veiksmažodis, visiškai nesusijęs su žodžiu šusti. Paskutiniu metu nebepopuliarus. Žr. daeiti.

DAUŽTAS – originalus naujadaras, vartojamas šiek tiek kvailam ar nesąmonę pasakiusiam asmeniui apibūdinti. Atsirado iš posakių į sieną atsitrenkęs, ant galvos nukritęs, su plyta pridaužtas ir pan.

DUBASINTI – mušti (dažniausiai – spardyti) kitą asmenį.

DZIN – nesvarbu. "Man dzin" reiškia "man nerūpi, aš nekreipiu dėmesio". Dabar itin, net ir tarp vyresnių žmonių, išpopuliarėjęs žodelis. Jei jums viskas dzin, jūs tikriausiai dzinbudistas.

DZINBUDIZMAS – mąstymas, pasižymintis abejingumu daugumai, šiuolaikinių paauglių manymu, sureikšminamų dalykų, taip pat nereagavimu į daugumą politinio, ekonominio, karjeros pasaulio aspektų, propaguojantis ramumą, gilinimąsi į save ir kitus. Žodžio kilmė aiški.

DŽIAUKAS – kilęs iš angl. joke – juokas, sąmojis, pokštas, išdaiga. Dažn. vartojamas ironiškai.

DŽIUMBRAS – visiškai naujas, skambus ir neįžeidžiantis daiktavardis, taikomas nestilingiems, nedrąsiems, tyliems, nepopuliariems paaugliams.

FAINAS – jau beveik lietuviškas tapęs būdvardis, kilęs iš angl. fine – geras, gražus, puikus; puikiai. Vartojamas kone visuose visuomenės sluoksniuose, įvairiausiose situacijose, apibūdinant ir žmones, ir daiktus, ir reiškinius, ir net jausmus.

FAISKAS – žr. fainas. Vartojamas ironiškai.

FORSAS – asmuo, mieste vaikštantis su nepigiais treningais, dažnai labai trumpai kirptas, klausantis rusiškos popmuzikos ir nekenčiantis banglų.

GANDŽIA – kilęs iš angl. ganja – hašišas, marihuana, žolė.

GRYBAS – labai originaliai pritaikytas lietuviškas žodis. 1. žr. džiumbras. 2. taip pat taikomas nerangiems, pasimetusiems (gyvenime) asmenims.

IŠLŪŽTI, NULŪŽTI – staigiai užmigti pavartojus alkoholio, atsijungti (1). Tačiau žodis lūžti siejamas su ilgu, garsiu juoku.

KAROČE – be galo populiarus rusiškas įterpinys, vartojamas vietoj lietuviško vienu žodžiu arba tiesiog kaip dalelytė norint nutraukti tylą ar kt. nemalonią situaciją.

KIETAS – labai prigijęs mūsų kalboje sunkiai apibūdinamos reikšmės žodis, taikomas savimi pasitikintiems paaugliams, lyderiams, grybo antonimas, tačiau gali apibūdinti ir daiktus.

KRŪTAS – žr. kietas, tačiau krūtas yra aukštesnio laipsnio.

LĖVAS – neaiškios kilmės būdvardis, išreiškiantis daikto, reiškinio ar jausmo blogumą, nekokybiškumą, netinkamumą. Taip pat vartojamas ir žodis LĖVAKAS – niekuo neišsiskiriantis asmuo, žr. grybas (tos pačios reikšmės žodis lūzeris, priešingai, nei mano suaugusieji, nėra itin dažnai vartojamas).

LIKTI ANT LEDO – 1. būti apviltam, paliktam, kam nors neįvykdžius įsipareigojimų. 2. taip pat kai palieka vaikinas (mergina). ("Tas grybas išvažiavo, tai per valentinkę likau ant ledo".)

LOPAS – originalus daiktavardis, vartojamas vietoj negražaus žodžio lochas, taikomas nemėgstamiems asmenims.

MAJAČINTI – vis dar vartojamas, tačiau jau pradėtas keisti žodžiais majakinti, švyturiuoti. Reiškia veiksmą, kai mobiliuoju telefonu surenkamas numeris, palaukiama bent vieno signalo ir paspaudžiama baigti, taip duodant signalą norimam asmeniui. (Dažnai šiam veiksmui apibūdinti vartojamas žodis majakas, kalbininkų keičiamas į švyturėlį.)

NUSKILTI – pasisekti. Jei mokymo įstaigoje jūsų atžalai nuskilo, tai jis negavo cujos.

PADARYTI – šis veiksmažodis vartojamas ne tik nepadoria reikšme, bet ir kaip veiksmažodžio nugalėti sinonimas. ("Per Europos čempą Lietuva visus padarė".)

PAKASYTI SLIEKUI PAŽASTĮ – keistas, beprasmis posakis. Jums nusibodęs asmuo gali būti pasiųstas atlikti šio neįmanomo veiksmo.

PAREITI – šis normalus lietuviškas žodis kartais yra vartojamas ir kaip veiksmažodžių sugesti, susirgti sinonimas. Pareiti gali ir televizorius, ir močiutės sveikata.

PARINTI(S) – labai madingas žodis, reiškiantis nervinimą(si), jaudinimąsi. Ypač dažnai buvo vartojamas grupei "Kastaneda" sukūrus dainą "Nesiparink", tačiau vėliau pradėtas vartoti ir ironiškai. Prieš egzaminus kartais mokytojai parinasi labiau nei mokiniai.

PARIŠTI – užbaigti. Dažniausiai parišamas narkotikų ar kt. neleistinų medžiagų vartojimas.

PASIKAUSTĘS – mokantis (ne mokesčius, o kokį nors dalyką). Kiekvienas mokytojas stengiasi atrodyti pasikaustęs (bet ne kiekvienam pavyksta).

PAVESTI – žr. likti ant ledo (1).

PRIETRANKA – žodžio lopas mot. g. atitikmuo, būdvardžio daužta sinonimas.

PŪSTI – vartojamas vietoj rūkyti (marihuaną, žolę). Jei išgirdote, kad jūsų atžalos mokytojas apsipūtęs, tai nebūtinai reiškia, kad jis per pamokas rūko marihuaną, galbūt tiesiog jis neišsimiegojęs ar nepastebėjo jūsų vaiko paruoštinukės.

RAUTIS – vartojamas vietoj lietuviško posakio mėginti ką nors supykdyti. Jei kažkas nuolat ant jūsų raunasi, galit jį sudubasinti.

SKEITAS – angl. skateboard – riedlentė.

SKINTI ŽAIBĄ – linksmai vartojamas posakis. Trenkti kam nors (ypač į galvą).

SMIGTI – staigiai ir giliai užmigti (nebūtinai įkalus).

SOSKĖ – dviejų litrų talpos alaus butelis.

SUEITI – tikti (iš bėdos). Jei jūsų atžala sako, kad jam vakarienė suėjo, tai reiškia, kad jums kitąkart gaminant praverstų receptas.

SUSIMAUTI – "aš susimoviau" reiškia "man nepasisekė".

SUSIVARTYTI – susiparinus pasakyti nesąmonę ar kitaip susimauti.

ŠAKOJIMASIS – veiksmas, panašus į rovimąsi, ardymąsi, šokimą.

ŠOKTI – žr. rautis. ("Ko čia šoki? Tuoj kaip skinsiu žaibą!..")

ŠŪLIA – krūtas žodžio mokykla sinonimas. Kilmės šaknys – vok. Schule "pradinė mokykla".

TAMPYTIS – vaikščioti, leisti laiką, pan. kaip tūsintis, bet vakarėlyje tikrai nesitampoma.

TRENKTAS – žr. daužtas.

TŪSAS – vakarėlis.

TŪSINTIS – leisti laiką, nebūtinai vakarėlyje.

UŽKNISTI – visiškai sunervinti, supykdyti, nusibosti.

VARYTI I – kažką nemalonaus sakyti, apkalbinėti. Raunamasi dažn. veiksmais, varoma tik žodžiais.

VARYTI II – eiti kur nors (nepainioti su priverstiniu ėjimu, veiksmažodžiu būti varomam).

Parengė Emilija Visockaitė

 

Kultūros kalendorius
nuo 2011 m. Sausio

PATKPŠS

 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31  

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28  

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

 

Skaitytojų vertinimai


11186. virusas2004-01-10 23:36
Bet šitą pravalą spausdinti?!!! Kokių dar paauglių? Senelių paauglystės? Ar iš viso šitos "rinkliavos" autorė maiše auginta? (sorry). Keli žodžiai/idiomos bendrinės kalbos arba XXa. trečiojo dešimtmečio "žargono". Jei čia kažkoks semestrinis darbas dialektologijos katedros, tai tokią studentę reiktų siųst pataisų... Bliamba, susinervijau paskaitęs:/

11192. jetlag2004-01-11 02:37
Nevarykit ant merginos. Emilija dar moksleivė, jeigu neklystu, vadinasi, jos bendraamžiams sueina ir XX a. trečiojo dešimtmečio žargonas.

11195. MM2004-01-11 11:09
Praeita vasara teko lankytis Lietuvoje. Nusipirkau mobilu ir "Extra" kortele. Viena vakara taremes susitikti su drauge. Ji mane perspejo, kad gali veluoti. Tokiu atveju man "pamajakins". Niekaip nesupratau, ka tai reiskia... Veliau dar dauuuuug daug kartu girdejau si zodi, nors pries pora metu nieks is mano draugu jo dar nevartojo. Pirma karta patyriau, kad lietuviu kalba irgi gyva (nors nesakau, kad slavizmai - geras dalykas).

11196. mamytė2004-01-11 11:12
Geras žodynėlis. Reikės pasimokyti, yra vilties, kad būsiu lygiavertė paauglių kompanijoje, jie dažnai būriais užgriūva mano namus. Neradau žodžio Pointas paaiškinimo. Kažkas panašaus į Esmę?

11210. M&M2004-01-11 12:41
Daug praleista. Matyt, Klaipėdos ir Vilniaus žargonas skiriasi, be to ir iš paminėtų vos penki, kurie atsirado per pastaruosius 10 metų. Kiti "senukai".

11222. ge2004-01-11 15:58
varge varge.. kox neobjetyvumas!!!!, o kur visi graziausi: padaryti is rusisko fokloro, juk jie ir sudaro 80 proc musu slangoo.. anyway, tikekimes, kad kas nors cia ka nors sau rado ir dabar konfliktas tarp kartu zymiai sumazes:))

11223. :)))))))))))2004-01-11 16:01
pakasyti sliekui pazasti:))))))))) ziebti zaiba:)))))))))0 vos nenumiriau is juoko:))))) oj taip ir isivaizduoju... as tau n*** b**** kai ziebsiu zaiba:)))

11259. kaimietis :-) 2004-01-12 10:03
Tik visiškam lopui gali nedašusti kad levas (bent Panevežy lievas)iš rusiško lievij (kairys).

11261. žargionas2004-01-12 10:08
O žodis "fainas", "faina", šiaip jau dar tarpukaryje iš žydų (jidiš) kalbos atėjęs, o ne iš anglų...

11262. susinervijau2004-01-12 10:12
oj, tik nereikia. "majacintis" - vaikstineti, trintis, galima ir, pvz., aplink koki pastata, arba po koki Akropoli. "Banglas" - ne kelnem nusmukusiom, o ilgaplaukis, i Panevezi pakliuves. "tampytis" gi - "draugauti, neapsisprendziant, rimtai ar ne" - pvz. :"ji su Tomu tik siaip tamposi, nes to tacke kruta yr."

11284. Mykolas OK2004-01-12 11:39
Emilija, neneigiu Tamstos pateiktų reikšmių, bet kai kurie žodžiai dažnai vartojami ir kitomis reikšmėmis, kurias pateikiu. Dėl žodžių kilmės ir jų vartojimo istorijos rekomenduoju kitą kartą pasikonsultuoti su vyresniais. Prašau kreiptis, jei rašytumėte dar. Mano „žodynėlyje“ irgi gali būti klaidų, bet, manau, kai ką patikslinau.

ABLOMAS - nesėkmė.
ARDYTIS - dirbti labai energingai.
BAIKA (nuo pasaka slaviškai) - nepatikimas faktas, pletkai.
CHEBRA (atrodo, irgi iš jidiš) - kompanija (įtartina k. arba su ironija) - suaugę vartoja prisimindami savo jaunystę ar paauglystę.
ČIKI – viskas gerai (viskas pagal madą) - angliškas analogiškas žodis ta pačia prasme
DZIN – (man) nesvarbu - jau daug metų naudojamas ir daugumos suprantamas - visais laikais studentų tarpe pasitaiko pabrėžiančių, kad jiems "viskas nesvarbu", arba "viskas dzin"
DŽIOUKAS (iš angl. joke) – sąmojis
KIETAS – 1) tvirtas pasitikintis savimi ir neleidžiantis savimi suabejoti žmogus, 2) kietas specialistas - labai geras specialistas
KRŪTAS - demonstratyviai ^kietas, ypatingas
LIEVAS (nuo kairės slaviškai) - prastas, neteisingas
MAJAČINTI – šmėžuoti
PARINTIS – jaudintis - su ironija (visais laikais)
PARIŠTI – užbaigti, bet dažniau būti sugautam darant ką nors neteisėto
POINTAS - esmė - "Kame pointas?"
PRIETRANKA – kvailas arba nesuprantamas (^trenktas) žmogus
PŪSTI – miegoti
ŠAKOTIS - be reikalo priešintis, aktyviai reikštis
ŠOKTI - pulti - "Ant vilko šoko, ant meškos užsišoko"
TAMPYTIS - draugauti be didelio noro, veltui gaišti laiką su kitu žmogumi
TRENKTAS – kvailas arba nesuprastas
UŽSIRAUTI - netyčia patekti į nepageidaujamą situaciją - "užsiroviau ant kontrolės"
VINIS - iš rusų k. - esmė - lietuvių kalboje turėjo negatyvų atspalvį - "Jis čia kaip vinis (bate)"

11296. skurdas2004-01-12 14:08
Vos keli naujesni, o like - seniai zinomi. Tik siandienos jaunimelis nebemoka dugelio is jidis ir blatnuju zodynu pasiskolintu slengo terminu. O savo slengo lietuviai kazkaip neitengia sukurti, nors tokia poetu ir metaforiskai mastanciu tauta yra.

11297. uzjurga :-) 2004-01-12 14:19
Mykolo zodynas geras reikia pastebeti, kad ne tik skirtingu kartu, bet ir skirtingose vietovese tie patys zodziai vartojami skirtingomis reiksmemis. pvz., MAJACINTIS visada naudojau panasiai kaip TASYTIS (ne TAMPYTIS), neorganizuotai, padrikai ka nors veikti, blaskytis SUSIVARTYTI turi gera sinonima - SUSIVELTI, vartojama atvejui, kai pasakomas netaktiskas dalykas beje, ar mes kada nors turejom koki slengo zodyna? aisku, kad ne. o reiketu. ir su datom, kada pirmas zinomas zodzio pavartojimo atvejis - kad paaugliai negalvotu, jog tik jie kuria naujadarus, kuriuos seniai ju tevai, seneliai ir proseneliai sugalvojo arba pasiskolino is kaimynu

11336. Ežiukas rūke2004-01-13 07:31
O aš vis girdžiu "IŠDURTI, IŠDURIA, IŠDŪRĖ" ir manau, kad ateina spyglių era. Kai klausiu, kur tie ežiai, niekas nepaaiškina. Aš tik įduriu. Tai paaiškinkite, kas ką kur kada IŠDŪRĖ...

11354. atsakymas Ežiukui2004-01-13 13:23
Brazauuckas džiurnalistus per palicijos škandalą 8~)

11383. Ežiukas rūke2004-01-13 19:47
O jei taip kalbi, t.y. mėtai džiouką, bet užsirauni ant kokios kalbos komisijos, kas tada kaltas - tu ar aplinka?

11385. atsakymas Ežiukui2004-01-13 20:09
žynoma, kad pac- raik žynot kam, kur ir kada kakią kalba drožt

11392. Lievas2004-01-14 00:31
Levas-nuo zhodzio lievyj.Ablauxe!

11393. Ablauxas2004-01-14 00:37
Uxy-ausys. Be able zhinot. Ablauxas-nulepausis.

11406. Justė2004-01-14 12:59
Joooo, MAJAČINTIS kažkam tas pats, kas MAJAKINTI. Ir kas per LĖVAS, taigi LIEVAS, o kilęs iš to, kad daugelyje Europos kalbų, kaip ir rusų k. (lievyj), KAIRĖ yra "blogoji" pusė, nes geroji, teisingoji ir pan. yra dešinė (rus. pravyj). Gal dėl to, kad dauguma gimsta dešiniarankiai? Čia jau nežinau.

11424. keule2004-01-15 01:05
Afigienas, ahujienas, bledina, chajus, charė, chuj- ir t.t. galima tęsti. Matyt, šitą žodynėlį kažkas iš "elyto" atžalų kurpė:))"Banglas" vartojamas nuo 1980m., kai buvo chebrai taikomas straipsnis už veltėdžiavimą ir masiškai tremiami į LTTP kolonija. Pradžioje, patys mentai vaidino juos bangladešais, paskui paliko trumpinys - banglas. O iki tol buvo bitlas, bryla, bydla, karifanas ir t.t.

11425. keule2004-01-15 01:13
A va žodis "Pointas" kilęs iš zeku FENI kalbos. Koks pointas? - kokia nauda. Kalotinti pointą`us - gudrauti, ieškoti naudos. Nepagavau pointo - nesupratau ir t.t.

11430. nutrukus2004-01-15 09:28
ir is vis, juokingi, naivus paaugliai - "Panelej" skaiciau skelbima:"noreciau susipazinti su banglais, skinais, gotais, pankais ir kitais idomiais zmonemis" - super noras! ypac su skinais draugaut...

11432. naivus2004-01-15 09:34
Aš irgi norėčiau susipažinti su skinais, gotais etc. Matyt, esu naivus, kad vidutinybės manęs nedomina.

11506. mukas2004-01-17 19:10
dziumbras - is kaliniu zargono. bukas ir nevertas pagarbos

11556. lietuvis2004-01-19 14:49
I da viens : GEZAS - bičas Kilęs nuo olandijos jūros piratų vaindamais gezais, kokiuose taip viduramžiuose. Kirtis and E.

11612. jis :-) 2004-01-20 09:24
Yra ir fainu ty originaliu, taciau dauguma slavisku, ypac zeku zargono atgarsiu bei obalsiai ir aidai pasaulinio jaunimo is anglu kalbos kilusio slengo. Lievas rusiskai kairys ty blogas, o parintis, tai pirtyje parinamasi ty prakaituoti, persidirbti, jaudintis per daug. Pointas is anglu, my point is... arba I will introduce some points... Man labiau patinka tikrai lietuviski, aktualus ir tikrai NAUJI: runkelis, paxoidai, agurkas ir tt

11678. to jis2004-01-21 02:50
Mani, sovietų zekai gerai mokėjo anglų kalba, kad iš jos pasiėme "point"? O, varge...

11679. xX2004-01-21 06:37
Spėju, kad pointas pas zekus atsirado nuo United States Military Academy at West Point. Zekų svajonė.

18694. m(ar)chiuke2004-06-26 17:40
Pravalas kazkox..

20940. Pashkinis2004-08-24 16:30
nu puse bybio ;]

20950. pikcia2004-08-24 21:19
dar jus pamirshot laza pinda vartojama dar zodi blondine ne vien apibudinant merginos plauku spalva bet tai jau peraugo i izeidima jei pasakai kad mergina yra blondine reishkias ji yra kvaile

20958. stiliovas :-( 2004-08-24 23:43
krc, pagrybavo už Tėvynę su šitais sliangovais ypatumais. Nelabai čiuvicha raukia, iš kur kokie žodžiai parėjo, ale parašyt tai reikia. Koks čmo vartotų "skelti žaibą"? :))), čia blin kokie hipiai akmens amžiuje taip vartydavos, o pradvinuta chebra (kliovi geezai) varo krūtą bazarą. Stabiliai koks elitčiko žodynėlis, a la "handbook for stupid silly fucky dummies and complete idtiots, bumpin into primitive Lithuanian slang", whahaha. Pavarė...yo, be rusų ne iš vietos, savo net keiksmų neturim... labai nuviltas. Eisiu kurti

43840. pff :-( 2005-10-05 11:57
krc kas cia tokias nesamones rase.paugliu zargonai pffffff ;DDDDDDDDDDDDDDDDDD nusisnekejai stabiliai

47152. :D2005-11-19 21:14
jo, ziauru :D puse nesamoniu, puse iswis nera.. krc

50904. Agne ;) :-) 2006-01-23 18:57
PARASYKIT APIE FYFAS

51814. Oksik :-) 2006-02-05 20:35
Esu busima lietuvu kalbos mokytoja ir toks zodynelis man labai pravartus:)Dabar zinosiu, kaip kalba mokiniai ir galesiu juos graziai taisyti :)O jei ne, viena pamoka kalbesiu ju kalba ir pasistengsiu padaryt ja ne linksma... Gal mokiniai supras, kad zargonas yra linksma, taciau taisyklinga kalba geriau :)
Agne klause, kas yra Fifa. Mano manymu, tai panele, kuri savimi laaaabai patenkinta, savim tiki, rupinasi, o i kitus, menkesnius, jos nuomone, net nekreipia demesio. Bet kaip yra is tikruju, nezinau.:)

55078. Angeliuke=) :-) 2006-04-10 13:45
Jop, geras dalykelis, bet kazkur sita straipsni jau esu maciusi, galetumete aprasyti ir dar daugiau paugliu tarpe naudojamu zodziu=) sekmes!!!

55550. as2006-04-23 19:07
nu hujnia paskutine nx blet

63222. zygis :-) 2006-08-30 22:35
karocia maziems tik ir skaityt

69702. fuck on you :-( 2006-12-08 12:11
krc ce neytema puse zodziu net nera puse net nesu girdejas.... ce kaskas kai kure stabaliai matos paaugliu nepazysta......

78622. Viskas gerai :-) 2007-03-24 10:44
Nu bent lyginant su vilniaus lygiu beveik atitiko vnz kaip ten panevezy ar dar kur... Seip norml ir nevarykti nes daugiau tokiu ner o jei sustri parodykit geresni

85443. Nicx :-) 2007-06-07 12:50
Jo linksmai pasijuokiau :D galetu tik atnaujintas but, o tai speju jam ne vieneri metai lol

85469. ijou :-) 2007-06-07 15:45
norma straipsniukas.. tik vat papildyma-patixlinima duociau dar prie majakinimo - papinginima ir parishti nu tai da gali ir mentai parishti..

88743. gezoliss2007-07-06 13:21
Nef tema sitie zodziai manau, kad je pasene keleriais metais...neisizeisk autore, bet kazkoks briedas, na bet kai kurie zodziai gal atgims vel po kokiu 10-20 metu, kaip dazniausiai buna ;DDD

89848. Gezas :-( 2007-07-15 09:06
Dziumbras - ilgaplaukis, susiveles ir t.t.. Nepopulerus tylus nedrasus turetu budi - Duhas

91901. Karas.. :-) 2007-08-03 16:17
Tikrai radau geru paaiskinimu ;D patiko , pakele nuotaika ir siaip funn straipsnis ;]

141267. jona mikolauskite :-) 2008-12-09 15:05
grynas zologijos sodas

152267. Briedis2009-02-28 16:25
Šudus šneka.

153782. Rasys :-) 2009-03-14 10:58
Manau straipsnis neblogas.Man praverte rasant lietuviu rasini;D

173674. zončikielis2009-10-29 01:11
nu blia nejuokinkit pacukai su tokiom navarkem gi cia visiskas marazmas turbut senai rinkta infa nes panaturiai nusipjauta:DDD nesiieskokit nete zargonu atverkit savo glazeles patys matot nusisneka geriau prasipleskit savo bratvu rata;)

183085. ufygu :-( 2010-02-16 20:05
dsffstfsrtg

Rodoma versija 26 iš 26 
14:21:06 Jan 31, 2011   
May 2008 Sep 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba