ŠIAURĖS ATĖNAI

Šiaurės Atėnai. 2007-05-05 nr. 843

| Spausdinti | Archyvas | Redakcija |

MARK STRAND. Žvakės užsidega pačios (36) • ZENONAS BUTKEVIČIUS. Mano šarkos gyvena gerai (7) • -js-. Sekmadienio postilė (47) • ELVYRA KUČINSKAITĖ. Žemė po minaretų šešėliais (8) • ANDRIUS MARTINKUS. Šančių kareivinės (9) • SIGITAS GEDA. Kanapinis kaklaraištis (9) • MILDA ŽVIRBLYTĖ. Poeto sodasGIEDRĖ KAZLAUSKAITĖ. Balzamas akims (11) • TOMAS TAŠKAUSKAS. Eilės (4) • CASTOR&POLLUX. Verba de verbis (36) • LAIMANTAS JONUŠYS. Prancūzų intelektualai ir politikos vingiai (38) • JONAS BENAMIS. Ir zombiai turi gerų ketinimų (4) • NIJOLĖ LAURINKIENĖ. „Žeme, motina mano, aš iš tavęs esu...“ (21) • RIMTAUTAS RIMŠAS. Kursas (3) • SERGE SCHMEMANN. Didžiojo „vodkos“ karo užrašai (5) • Nežinomas rusų chuliganas (1) • stebuklas su u trumpaja (382) • 2007 m. gegužės 12 d. Nr. 18 (844) turinys (22) •

Prancūzų intelektualai ir politikos vingiai

LAIMANTAS JONUŠYS

[skaityti komentarus]

Per vieną kultūringą Vokietijos televizijos kanalą mačiau pokalbį su vienu įtakingiausių šiandieninių prancūzų intelektualų André Glucksmannu – tai buvo ta proga, kad Vokietijoje pasirodė jo autobiografinės knygos vertimas. Visų pirma vizualinis įspūdis – dabar jau septyniasdešimtmetis, bet keistai jaunatviškas, darantis malonaus ir jautraus žmogaus įspūdį.

Biografija jo savotiška, bet tarp Vakarų intelektualų ne tokia jau išskirtinė. Dar būdamas trylikametis pamelavo esąs penkiolikos, kad galėtų įstoti į Prancūzijos komunistų partiją. Išstojo po sovietinės invazijos Vengrijoje 1956 m. Tame pokalbyje mane nelabai įtikino jo aiškinimas, kad 1968 m. prancūzų maištas (kuriame jis pats aktyviai dalyvavo) buvo esmine prasme antikomunistinis ir kad po to Prancūzijos komunistų partija jau nebeatgavo anksčiau turėto autoriteto. Na, bet tiek to: teisinti savo praeitį – būdinga žmogiška silpnybė.

Tačiau vėlesnė Glucksmanno veikla paneigia vieną gajų mitą – kad tarp prancūzų intelektualų absoliučiai dominuoja kairieji. Glucksmannas priklauso vadinamiesiems „naujiesiems filosofams“ (nouvelles philosophes), kurių bene ryškiausia figūra yra Bernard’as Henri-Lévy, neretai vadinamas ryškiausiu prancūzų intelektualu po Sartre’o. Prieš porą metų jis pareiškė: „Sakau dar kartą: mažai yra intelektualų, su kuriais aš taip nuostabiai nuolatos sutariu kaip su Glucksmannu.“

Po 1968-ųjų Glucksmannas nuolat aktyviai palaikė Rytų Europos komunistinių šalių disidentus, beje, kartu labai aktyviai smerkdamas Le Peną ir jo „Front national“. Kai 1989 m. Václavui Havelui buvo skirta prestižinė Vokietijos knygininkų organizacijos Taikos premija, jo paties pageidavimu pristatomąją kalbą sakė Glucksmannas („Išeiti iš komunizmo, vadinasi, sugrįžti į istoriją“, – sakė jis toje kalboje). Garsusis disidentas Vladimiras Bukovskis jį laikė prancūzų filosofu, kuris „išvadavo Paryžių iš jo meilės totalitarizmui“. Adamas Michnikas dar komunistiniais laikais skaitė lenkų savilaidoje pasirodžiusią Glucksmanno išdėstytą Marxo kritiką. Michailas Saakašvilis prisimena prancūzų kalbą pirmiausia mokęsis iš uždraustų Gluksmanno knygų.

Be kita ko, šis prancūzų mąstytojas yra ryžtingiausias neužgesusio rusiškojo imperializmo ir Vladimiro Putino autoritarinio valdymo kritikas. Jis su pasibaisėjimu akcentuoja Vakarų abejingumą, kai Rusijos karinė galia sunaikino kone ketvirtadalį Čečėnijos civilių gyventojų. „Europa ir Jungtinės Valstijos suteikė jam [Putinui] carte blanche [veiksmų laisvę]. Tai yra apgailėtinas inteligencijos nuosmukis.“ Ypač negailestingai Glucksmannas (jo publicistika nuolat spausdinama laikraštyje „Monde“) supeikė oportunistinį, veidmainišką Chiraco bei Schröderio vaidmenį šiuose ir kituose reikaluose.

Minėtame pokalbyje per vokiečių televiziją Glucksmannas sakė esąs senamadiškas žmogus ir manąs, kad prieš smurtą kartais reikia kovoti smurtu. Būtent todėl savo knygoje jis teigiamai kalba apie Charlotte Corday, 1793 m. nužudžiusią Prancūzijos revoliucijos aktyvistą, masinių egzekucijų organizatorių Maratą, ir cituoja jos pasakymą: „Aš nužudžiau vieną žmogų, kad išgelbėčiau šimtą tūkstančių.“ Pasak Glucksmanno, Maratas buvo kraugerys teroristas, patekęs į valdžią ir įgijęs neribotas galias žudyti žmones. Juk tie vokiečių karininkai, kurie 1944 m. liepą bandė nužudyti Hitlerį, ne tik nesmerkiami, bet laikomi didvyriais.

Truputį keista, kad Lietuvoje aktyviai skatinamas domėjimasis tokiais ekstremistiniais mąstytojais kaip Chomsky ir Žižekas, bet labai mažai žinoma apie ryškiausius prancūzų intelektualus – Glucksmanną, Henri-Lévy, Pascalį Bruckner (pastarojo viena knyga lietuviškai yra) arba Alainą Finkielkrautą. (Be kita ko, Glucksmannas su Henri-Lévy Jeruzalėje įsteigė Emanuelio Levino studijų institutą, o Finkielkrautas taip pat yra labai paveiktas Levino idėjų.) Būtent šios figūros, garsios visoje Europoje, paneigia mitą, kad visi prancūzų intelektualai yra beviltiški kairuoliai. Tiesą sakant, sunku juos (o juolab Henri-Lévy) pavadinti dešiniaisiais, veikiau jie tebėra iš dalies kairieji, prablaivę savo protą ir nuskaidrinę sąžinę.

Ir štai nelemtas Irako karo klausimas. Bernard’as Henri-Lévy pasisakė prieš įsikišimą į Iraką, nors gana savotiškai – teigdamas, kad tas karas „morališkai pateisinamas, bet politiškai katastrofiškas“: negalima išvaduoti „un peuple somnambule“ – somnambuliškos tautos. Glucksmannas (kaip ir Bruckner) teigė, kad Sadamo Huseino režimą būtina nuversti. „Š. A.“ buvo išverstas jo straipsnis „Penkios didžiosios Prancūzijos nuodėmės Irako klausimu“ (2003.III.15).

Ką gi Glucksmannas sako dabar, kai viskas pakrypo taip nesėkmingai? Konstatuoja padėtį: „Irako liaudis – paversta įkaite, įbauginta, aukojama – tapo vietinių gaujų vadeivų, neturinčių nei tikėjimo, nei moralės, karo grobiu. Besidangstydamos apgaulingomis dingstimis – religija, tauta, sukurptomis rasistinėmis arba nacionalistinėmis ideologijomis, iškreiptais prisiminimų priesakais – kalašnikovais ginkluotos grupuotės kaunasi dėl valdžios. Jos kariauja ne tiek tarpusavyje, kiek prieš civilius, kurie sudaro 95% aukų.“

Iš tiesų, jeigu tai laikysime karu, tai tokio žmonijos istorijoje dar turbūt nebuvo – jo pagrindinis kovos būdas yra masiniai ir kone kasdieniai teroristų savižudžių išpuoliai (daugiausia prieš civilius gyventojus). Aukos skaičiuojamos visaip, bet dar negirdėjau, kad kas nors būtų suskaičiavęs, kiek teroristų per visą laiką paaukojo savo gyvybes. Kalti dėl to esą ne irakiečiai, ne tie, kurie žudo, o tie, kurie stengiasi sustabdyti žudymus, t. y. amerikiečiai.

Kadangi vienas mano pažįstamas literatas (ir dar gal vienas ar du interneto straipsnių komentatoriai) man iki šiol labai įkyriai priekaištauja, kad sukėliau karą Irake, leisiu sau pacituoti, ką rašiau „Šiaurės Atėnuose“ prieš invazijos pradžią (2003.II.8, kur, beje, daugiau dėsčiau ne savo nuomonę, o gana nuosaikią kitų): „Nors aš labai abejoju karo su Iraku būtinybe ir tikslingumu, prie šių protestuotojų nė neketinau prisidėti dėl dviejų priežasčių: pirma, labai abejoti dar nereiškia būti įsitikinusiam prieš; antra, nemaloni kompanija: tokios odiozinės figūros kaip V. Šustauskas ir J. Veselka, „Tautos pažangos“ radikalūs nacionalistai. Na, o apie jų lyderį Rolandą Pavilionį, be kita ko, galima pasakyti kad ir tai, jog jeigu būtų tokių kaip jis valia, tai dauguma albanų iš Kosovo dabar būtų iššluota, o Afganistane iki šiol viešpatautų Talibanas ir Al Kaida.“

 

Kultūros kalendorius
nuo 2011 m. Sausio

PATKPŠS

 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31  

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28  

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

 

Skaitytojų vertinimai


82917. e2007-05-08 17:15
saunu. turime nors viena nuoseklaus mastymo, aiskiu vertybiu, pilietiskai subrendusi ir aktyvu intelektuala. tiesiog balta varna.

82922. to e2007-05-08 17:49
autoriau, pasigyrei pats save, kaip negražu.

82923. e - to2007-05-08 17:54
aciu uz komplimenta. bet suvis pro sali.

82944. pacukas krysiai2007-05-08 22:20
Nushauti Jonushi:)

82959. 944tiems2007-05-09 10:07
jo užtai kad sukėlė kara Irake

82989. geras ponas2007-05-09 14:43
logiškai mąstant, tai ir pačiam glucksmannui būdingas oportunizmas - kaip ir jo kritikuotam Chiracui. teisindamas smurtą prieš smurtautojus, jis savo rankomis turėjo pasmaugti arba pasmeigti buvusį Pranc prezidentą ir tada tauta būtų išrinkusi kitą - ne taip pastebimai lendantį Putino subinėn. bent aš taip supratau, pataisykite, jei netiksliai

82991. geras ponas2007-05-09 14:48
dar pagalbojau, kad kažkodėl formuojamas požiūris (jį teigia ir jonušys), kad karas Irake yra nesėkmingas. kaip tik atvirkščiai. jav kariė pramonė sukasi visu pajėgumu, pinigai byra kaip lietusiš dangaus, naftos gręžiniai kontroliuojami, demokratai kraunasi savo politinį kapitalą, bušas (bušui, iš tikrųjų, dabar jau nusispjauti)patenkino savo vaikišką svajonę. net lietuvių taikdariai pasipraktikavo. na o patys irakiečiai - nesu matematikas, tačiau pradėjus skaičiuoti kiek jų ten kas dieną susiprogdina ir dar ktų krūvą dangun nusineša - jų tuoj turbūt nebeliks - tad neliks ir problemos

82996. e2007-05-09 16:37
konvencini kara jav, kaip ir zadejo, laimejo pasisvilpaudami. kita kalba, karas teroristinis. sitokios karo formos krumas "neisskaiciavo", nepakankamai ivertino jo pavoju.
bet tikrai, gal dar palaukim istorijos vertinimo. ar tik nebus kaip su sviesaus kolchozinio rytojaus grioveju landsbergiu vytautuku.

83005. krankt2007-05-09 18:17
Tai kad nebuvo jokio konvencinio karo - pervaziavo kaip per bulviu lauka ir ilindo i Bagdado pelekautus. Sadamas ne toks jau blogas strategas buvo. Lietuviai rusams ne tokiu nepaspende. Taigi. Pekla Irake smagiai kurenasi, nafta visam pasaulyje brangsta, o naftos korporacijos zeriasi iki siol negirdetus neregetus pelnus. Pergale.

83141. cc2007-05-10 19:23
Aš nesuprantu. Vieni tvirtina, kad karas Irake - didžiausia klaida.(ir man taip atrodo). Kiti (Bušas & Co)tvirtina atvirkščiai. Hamletiškas klausimas - kas būtų, jei karo nebūtų? Negi negalima visiškai tikėti Amerikos PREZIDENTU? Tai kuo tikėti? Putinu? Ar niekuo netikėti?

83151. .>cc.tikek jonushu2007-05-10 20:16
arba galvok savo galva

83168. Jerichono Rožė2007-05-10 21:07
rosioj yra pUtinas, Lietuvoj yra jOnušyyyyyyyyyys. kaip šaunu, kad civilizacija (euro) neleidžia jų prie tiesiogių veiskmų (čia zetai apie žodžius ir veiksmus). Vien tik pagalvojus, ką tokie kvaziinteligentai galėtų pridirbti Lietuvoj - plaukai šiaušiasi.

83170. e - c (galvok savo galva)2007-05-10 21:11
tikrai- reikia galvot savo galva. pvz., as, galvodamas savo galva, galvoju, ka galvojo amerika po pries ja pradeto terosistinio karo? taigi, galvoju, kad ji su`galvojo, kad uzpulta salis turi kazka daryti. ji(amerika) nutare daryti. ir del to buvo ir yra 100 nuosimciu teisi. kita kalba, ar ji(amerika) teisingai nutare ka? daryti. cia galima pripazinti, kad su`galvojo ne pati geriausia plana. betgi, kas siame pomenuliame pasaulyje zino racionalu ir efektyvu kovos pries terorizma buda? kas? tik jau ne sumauti anarchistai, cinikai, nihilistai, pacifistai ir infantilus kvaziintektualai.

83171. e2007-05-10 21:13
"boldas" turejo baigtis ten, po "turi".

El. boba: Galėtum ir ne taip griežtai pirštu nurodinėti.

83178. cc - e2007-05-10 21:45
Ar neužteko Afganistano? Alkaidos Irake nebuvo? Ir Irake nebuvo masinio naikinimo ginklo? Irakas turėjo atsvarą Iraną. Buvo pusiausvyra? Kokia buvo tikroji Irako užpolimo priežąstis? Tik nesakyk, kad norėjo išvaduoti Irako liaudį nuo kapitalistų ir sukūrti socialistinę santvarką. Atsiprašau, norėjau pasakyti - demokratinę santvarką. :)

83179. cc2007-05-10 21:47
užpuolimo

83193. krankt 2007-05-10 23:19
Kai i liuli gavusi salis zino, kad turi kazka daryti, bet nezino ka, tai tokiu atveju geriausiai masturbuotis, ka iki siol ir sekmingai daro. Antras pasaulinis karas tesesi 5 metus, si masturbacija - su ojoijoi, kokiom technologijom, bet, deja, be smegenu - irgi jau arteja prie to skaiciaus. :(

83203. .>2007-05-11 07:19
ji su`galvojo, ....turi kazka daryti. ji...nutare daryti.`` bet gi cia mikes pukuotuko klasika ..jis norejo kazkadaryti , bet nezinojo ka . bet labai norejo .skirtumas tas > manau usa puikiai zino ka daro . ir numacius buvo pasekmes . ir aplamai slapcia jie patenkinti siyuacija , nes ssavo plana(?) ivykde 100% ,. nereikia nurasineti kokiam tai tipo puskvailiuj bushui viso shio reikalo

83205. e - El. boba2007-05-11 07:57
kur. koks grieztumas? jokio grieztumo kitiems. tikrai maniau, kad pats eilini karta kazka pripainiojau. nebent grieztumas sau. bet ssaves taip gaila. ne, busiu sau atlaidus.

83208. e - cc(Tik nesakyk...- demokratinę santvarką. :)2007-05-11 08:25
sakysiu, isivaizduok. ir jau vien todel, kad truputi zinau istorija ir zinau ka jie pridare vfr ir japonijoj. ir dar manau zinas kaip tu ukininkautum savo moletuose, naudotumeisi ict ir zodzio laisve, jei ta savanaude imperialistine amerika butu islaikiusi izoliacionistine( nesikisimo) politika.
esate nedekinti kaip tie varliamusiai prancuzai.

83209. ;)e2007-05-11 08:29
jau vien uz dzinsus turetume but dekingi amerikai amziais.

83210. e -ir aplamai slapcia jie patenkinti siyuacija 2007-05-11 08:48
ir "aplamai" tie savizudziai sprogdintojai yra czv samdyti agentai( t.y. demokratai fundamentalistai). ir apskritai, demokratines salys veikia pagal principa: kuo blogiau - tuo geriau. zinom mes juos.

83211. e -Ir Irake nebuvo masinio naikinimo ginklo?2007-05-11 08:57
"nerasta" nereiskia, kad tikrai nebuvo. nemanai? nemanai, kad huseinas, daugiau nei pries puse metu zinodamas apie busima invazija, galejo ta ginkla ispumpuot na, pvz. , i broliska sirija? ar kitur. nemanai, kad keista, jog jis, , neleido jto stebejomas atlikti deramos inspekcijos? juk akivaizdu, kad po tikros patikros busas nebebutu turejes jokio preteksto. klaustukai lieka. o jus skubat prikalt prie kryziaus.

83246. cc - e2007-05-11 13:54
Taip, mes turime už daug ką būti dėkingi Amerikai. Tame tarpe ir už nepriklausomybę. Vis dėl to nemanau, kad ji visada viską daro teisingai. Kad ir Vietnamo karas. Kiek pinigų sukišta, kiek invalidų abiejose pusėse grįžo namo, o kiek negrįžo, kiek našlių ir našlaičių liko. O koks rezultatas, kokie laimėjimai? Sutinku, kad Amerika, saugodamasi nuo tolimesnių pasikėsinimų, turėjo teisę reaguoti į Alkaidą ir jos bazes Afganistane. Matyt, Amerika ir jos ordinais apdovanoti už Afganistaną generolai pajuto pergalės skonį, pasijuto visagaliais ereliais. Tuo labiau, kad Rusija, doleriais ir markėmis laikinai išvesta iš didžiojo politinio- karinio žaidimo, yra užsiėmusi savo perestrojka. Apetitas atsiranda bevalgant, todėl buvo grasinama blogio valstybėms, pradėtas karas su Iraku. Deje, ant Irako , atrodo, ir užbuksuota. Apie Irano okupaciją jau nėra ką ir galvoti. Nebent leistų Izraeliui atlikti keletą aviacijos antskrydžių. Aš remiuosi ne prancūzų nuomone, bet Bušo oponentų senate nuomone. Nemanyčiau, kad ten vien dundukai susirinkę.

83258. e - cc2007-05-11 14:50
zvelk gyliau: nesvarbu, kad jie ten, viwetname, nelaimejo. jie parode komuniagom, kad raudonoji hidra bus stabdoma. polpotizmas i birmas -tailandus etc neisplito.
tai buvo zinia.

83265. cc - e2007-05-11 15:46
Bet ar Amerika pajėgi visame "mažame" pasaulyje padaryti tvarką? Karai išsekina kariaujančias valstybes. Tuo pasinaudoja kiti priešai. Ar taip jau būtina kariauti visur pagal posakį: - abasramsia, no nie padamsia? Kas bus kai sustiprės Kinija, atsigaus Rusija? Ar ir tada bombomis spręsime nesutarimus? Izraelio atsisakymas taikos su arabais, (nužudant savo vadovą ir po to išprovokojant karą)-ar duoda rezultatus? Aš - nežinau. Gal tik jėga galima pasiekti daugiau nei diplomatija? Kažkas yra pasakęs, kad karas yra diplomatija kitomis priemonėmis. Manau, kad rusai protingai pasielgė paleisdami Pabaltijį. Laimėjo daugiau, nei būtų karine galia jį išlaikęs. Norint gauti- reikia duoti. Izraelis kol kas nori tik gauti. Amerika- taip pat. :)))

83271. cc2007-05-11 18:13
Ar ne raudonieji vietkongiečiai sumušė polpotininkus? Tikrai neatsimenu. Kiek prisimenu amerikiečiai tiesiog pabėgo iš Vietnamo palikę savo sąjungininkus likimo valiai. O likimas jų buvo labai liūdnas.

83273. krankt > e2007-05-11 18:40
Ezereli, ajaijai - "nerasta" nereiskia, kad tikrai nebuvo - taigi sitaip kalba tie, kurie gina neirodyta dievo buvima. :) Kai zaliose lankose kadais parasiau, ka galvoju apie arabus, tai mane dukart istryne. Vis prisimenu, kaip mociute man aiskindavo, kad gyvaciu zudyti nereikia, jos irgi gamtoje reikalingos. Visa beda, kad tiek daug naftos telkiniu po arabais susibego. Kokia neteisybe. Bet ir zmones kvaili. Uzuot vienas kita uz gerkles griebe, geriau sutelktu vargano proto likucius ir galvotu, kaip sukurti siusiuku varomus variklius, tai bent butu! :) Neissenkantis energijos saltinis, o ir alaus pramone rekordus mustu. Ech...

83275. ivs2007-05-11 18:58
hezau hezau. stai kas yra diedu bezdalai kalbant tototerminais.

83278. cc - ivs2007-05-11 19:17
Motin, kam taip stebėtis ? Moterys - iš Veneros, vyrai - iš Marso. Skoniai gali skirtis. Mes nepykstam kai jūs su lūpdažiais valandomis staipotės prieš veidrodžius. Vyrai mėgsta papolitikuoti, parėkauti per krepšinį ar futbolą, palošti proferansiuką, ir dar kai ką. Nors puikiausiai suprantu jus, pastoviai reikalaujančias tų diedų dėmesio ir pelnytų komplimentų. :)))

83279. krankt2007-05-11 19:18
Ivse, as ne diedas, o paukstis ir dar "babskos" gimines. :)

83284. ivs :))2007-05-11 19:52
Ne tau ir taikiau, krankt, o cc pasakysiu, kad bobos išgyvena dar vieną dieną, o diedai susiorganizuoja dar vieną karą. Ir tie ir tie iš neturėjimo, ką veikti.

83285. ivs :))2007-05-11 19:57
Diedų dėmesio nė kiek netrokštu. Esu pakankamai dėmesinga pati sau. Turiu tiek dėmesio, kad atkreipiu dalį savo brangaus dėmesio dar ir į kitus. Kartais net diedus. Nors ne. Vyrus. Žmones. Pasakyčiau ir vaikus, bet ežeras tuoj šoks į akis (ką? o vaikai tau ne žmonės?). Tai nė nesakau, kad į juos daugiausiai.

83305. cc - ivs2007-05-12 10:40
Iš tikro, tai karai kyla tik dėl moterų. Netiki? Pamėginsiu įrodyti. Berneliai vyksta karan už Dunojėlio (za granicų našix iskonnix, ne russkix, a litovskix ziemel). Kodėl? O todėl, kad atimtų iš tenykščių moterų ir mergelių papuošalus ir parveštų savo mergelei- aukso žiedelį, sengalvėlei - skarelę, seselei - išsvajotus, apetitną riestą (s-citata) užpakaliuką suformuojančius, džinsus. Nes juos užknisdavo moterų skundai. Atseit- baisiausios vargšės, neturi kuo apsirengti, nekalbant apie pasipuošimą. Pažiūrėk kiek gamyklų, fabrikų pastatyta ir dirba moterų kapryzams tenkinti.(vos neparašiau-patenkinti). Moterys turi 2 galingus ginklus- meilę ir balsą. Gali čiulbėti, suokti, dainuoti kaip lakštingalos ar sirenos, bet gali neužsičiaupdamos 10 val. bambėjimu įvaryti vyrams depresiją ir neurozę, arba rėkti, koliotis, klykti, spiegti, verkti kartu daužant lėkštes į grindis. Jei pirmasis ginklas nepadeda- į darbą paleidžiamas antrasis. Savo tikslus jos 99% įgyvendina- eilinis karas bus. Tai ar įrodžiau? :))) p.s.- Motin, kur mūsų duktė trainiojasi? Jau trečia diena kaip dingusi. Gal su narkomanais susimetė? Neduok Die. Blogai prižiūri- gausi nuo Po palmės. :) p.s.su internetu šiandieną - tragedija. Kaip su kuinu važiuoti į Rygą.Superlėtas, prapudinėja.

83353. ivs2007-05-12 19:15
Poor excuse, tėvai. Diedams bile muštis, o dėl ko - jie ras. Palik mūsų mergaitę ramybėj, ne maža jau, pati atsakinga už save. Jei tu ja nepasitikėsi, ji tau meluos, tėvai, minėsi mano žodį. Sėsk, va prie stalo ir srėbk barčius su galkutem netauzyjęs.

83362. cc - ivs2007-05-12 20:31
Brangioji mano, pamiršau aš barščių su galkutėmis skonį! Kai tu išvykai Amerikon uždarbiauti- lėkščių plauti, aš maitinuosi sausai.:((( Baisiausiai pasiilgau tavęs ir tavo galkučių.:)Dažnai sapnuoju tave net dienomis - vakar vos neįvažiavau per tai medin. Tu esi mano nuostabiausias sapnas. Naktį mieląją susapnavęs, noriu švelniai apkabinti - pabundu- glėby pagalvė. Vos neapsiverkiau. Kiek toj prakeiktoj Amerikoj liko dar neplautų lėkščių? Kada grįši? Laukiu.----------tavo Albinas.

83370. ivs > cėcė2007-05-12 20:59
Mielasai, aš lėkščių neplaunu, nes popierinės bijo vandens, ištežta ir vis tiek reikia išmesti. Bet tu nenusimink, brangusai. Aš čia, žinok, prižiūriu tokį Mr. po palme. Jam 94 metai, jis be kojų, be rankų, bet tuo, kas jam dar liko rašo poezijos knygą. Jau tuoj išeis pirmas tomas, sakė. Mano kojinės banke vis pilnėja. Melskis kas rytą vakarą šv. Bilui Gates`ui, kad išrado virtualų būdą apsikabint ir bučiuotis. Vis geriau negu nieko. Galim susitart, kurią tiksliai valandą ir abu tuo pat metu apsikabint po padušką. Tu žiūrėk mūsų ūkelį, pirk ten visokios technikos irgi traktorių, juk žinai, kad visa tai liks mūsų vienturtėlei NA.
-----------tavo Zosė.

83378. cc - ivs2007-05-12 21:37
Nepaprastai apsidžiaugiau gavęs tavo žinutę - net nustojo lyti, niūrūs debesys išsisklaidė ir saulutė pasirodė - mano širdyje. Viską, brangioji, padarysiu kaip liepei.Bet ir tu paklausyk mano patarimo. Noriu tau tik gero. asisaugok tu to Po palme. Kaimynė sakė, kad jis tik be rankų ir be kojų, tačiau visą kitą turi. Nesvarbu metai. Kitas ir šimtametis vaikų pridaro visoms kaimynėms, o kitas trisdešimties būna amžiams palaidojęs visas viltis. Nebent jis žydras. Tada man būtų ramiau. Nors, ne. Lankydamas vaikystėje darželį iš draugų sužinojau, kad žydrieji būna moteriškosios, vyriškosios , bendrosios ir nekatrosios giminės. Pasistenk išsiaiškinti. Geitsui nesimelsiu, nes nemoku ivrito. Jam svarbu tik babkės. Bijos, kad nepereitumėm pas konkurentus...Pora žodžių apie NA. Ji mane atvertė, ir dabar galvoju parduoti ūkelį ir už visus gautus pinigėlius užpirkti mišias. Nenoriu būti pinigų vergu, noriu į Dangų. xX pažadėjo per pažįstamą bomžą suorganizuoti šiluminę trasą ir maitinti medumi. Be tavęs, mieloji, gyvenimas tapo pragaru...

Rodoma versija 31 iš 32 
14:19:09 Jan 31, 2011   
May 2008 Sep 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba