ŠIAURĖS ATĖNAI

Šiaurės Atėnai. 2008-06-20 nr. 897

| Spausdinti | Archyvas | Redakcija |

JAMES WRIGHT. Viršum upės (17) • GINTARAS SONGAILA. Lisabonos sutartis: Europos solidarumas ar stuburų laužymas? (52) • -gk-. Sekmadienio postilėHARALDS MATULIS. Latvijos vyrų pornografinė literatūra (Edmunds Frīdvalds, Nils Sakss) (5) • Su JOSEPHU RATZINGERIU (popiežiumi Benediktu XVI) kalbasi žurnalistas Peteris Seewaldas. Gyvybės medis (9) • ROLANDAS KAUŠAS. Reportažas iš miegamojo (85) • SIGITAS GEDA. Užuolaida ir žalias vazonėlis (22) • RENATA DUBINSKAITĖ. Wolfgang Tillmans: „Jei svarbus yra bent vienas dalykas, tai viskas yra svarbu“ (4) • EVALDAS GALINIS. Eilės (4) • LAIMANTAS JONUŠYS. Sovietinės realijos ir gluminanti literatūra (6) • GIEDRĖ KAZLAUSKAITĖ. Jurbarko vieškeliai, maišto šunkeliai (66) • NIJOLĖ LAURINKIENĖ. Rasojančių rugių šventė (3) (10) • Gyvuoja „Mažosios Lietuvos enciklopedija“ (2) • REDAS DIRŽYS. Meno streiko konferencija: griauti ar statyti? (12) • „Santaros-Šviesos“ suvažiavimo programaTik pasiklydę čia patenka (688) • 2008 m. birželio 27 d. Nr. 24 (898) turinys (1) •

Jurbarko vieškeliai, maišto šunkeliai

Tarptautinis šiuolaikinės literatūros forumas „Šiaurės vasara. Rašytojas ir maištas“

GIEDRĖ KAZLAUSKAITĖ

[skaityti komentarus]

iliustracija
Aušros Kaziliūnaitės nuotrauka

Pradėti nuo pamatyto. Parkas, kurio lapuočius gali apkabinti, kad pasitaisytų sveikata. Už gyvenimą margesni, (nesijuokit, čia klasikinio lietuvių romano, ne kokio animacinio filmuko pavadinimas) jų paukščiai. Drėgnos sraigės po kojomis: šiukštu nepažeisti jų karmos. Jei keliauja į Pietų ašigalį, tai nenukreipti kitur. Ką tik nulyto asfalto kvapas, bičiulio atgaivinta atmintis: krepšinio kamuolio taktai prieš miegą. Jų dunksėjimas į sapną, iš kurio privalai parašyti SMS: Jau miegu, o tu? Bažnyčių šventoriai su ką tik auksines vestuves atšventusiais senukais, trypinėjančiais pavėsyje; perjuostais neva nacionalinės audybos juostomis, kurios turėtų juos apsaugoti nuo sutrupėjimo. Baikštūs klebonijų šunys, sprunkantys nuo įtartinos reputacijos maldininkų. Ramūs rytai provincijos viešbučiuose, balkonas su vaizdu į Nemuną, jaukios gatvės su nesamų dangoraižių apnuogintu dangumi ir mažomis, nepretenzingomis krautuvėlėmis, kuriose beveik kvepia cinamonu. „Pats klaikiausias žanras – tai reportažas“, – internete lyg tyčia konstatavo draugė, įkinkyta į tuščius vežimus. Kas ką gavo, davė, įteikė, dėkojo, plojo. Rašyti apie draugus ir pažįstamus, kurie po aprašo gali tapti ir priešais. Perteikti jų aprangą, manikiūrą, dantis ir – baisiausia – posakius, kurių jie dievagosis neprisimeną. Arba savybes, apie kurias dar nežino, bet kai sužinos, neabejotinai įsižeis. Sakys, kad apžvalga neadekvati, subjektyvi, joje per daug ištiktukų. Nesupras, kad tai Palangos Juzės kodas. Parašyti absoliučiai nekorektišką tekstą (t. y. reportažą) daug kainuoja. Todėl su Jakučiūnu apsvarstėme naujo žurnalo pavadinimu „Genijai“ leidybos galimybę. Jame būtų viskas iš esmės tas pats kaip ir žurnale „Žmonės“, tik apie menžmogius. Net ir dizainerį slapta samdytume tą patį, ir tuos pačius gandų surinkėjus. Nors, man regis, toks leidinys visai teisėtai turėtų vadintis „Dievai“. Forumo „Šiaurės vasara“ atidarymo vakare Rastauskas pašaipiai užsiminė apie konspiracines „Neringos“ rūsio saugumiečių blakes . Nepagalvojo, kad šiandien jos turi daug modernesnius pavidalus.

Jurbarko topografija nebanali, ji tinkama tokios rūšies suvažiavimams. O rašytojai vasarą, anot aiškiaregio Kęstučio, vis tiek nerašo. Tai tegul bent pastovyklauja, čia juk ne koks oficiozinis PoPa . Stovykla kasmet rengiama Jurbarke, kunigaikščio Vasilčikovo dvare. Skandalas, bet „Visuotinėje lietuvių enciklopedijoje“ apie tai nėra nė žodžio. Nei apie kunigaikštį, nei apie tai, kad jis visai šalia namų pasistatė cerkvę. Šiais metais renginys patyrė šiokią tokią metamorfozę: nebuvo laivo, Donskio, RoRa performanso. Visa kita liko kaip buvę. „Rašytojas ir maištas“ – ar begali būti banalesnis pavadinimas? Nebent „Rašytojas ir jo kompleksai“. Maištas, aišku, yra periodizuojanti sąvoka, bet mąstymą apie jį mes visąlaik simuliuojame. Turime daug kailių, todėl galime juos keisti; simptomiška yra vien tai, kad atvažiavęs C&P sėkmingai vaidino komunistą ir kalbėjo Brežnevo balsu (nors natūraliai jam labiau tiktų Mikimauzo, kurį renginyje buvo užgrobę džiazmenai). Visam literatūriniam kontekste C&P kol kas man atrodo vienintelis žaidžiantis. Keisčiausia, kad dauguma lietuvių rašytojų ir juos aptarnaujančiųjų gana jautriai į jį reaguoja; arba nesuvokia ir nepriima jo žaidimo taisyklių, arba tiesiog neįstengia būti savikritiški.

Pranešimų piktybiškai nereferuosiu, jei kam labai įdomu, tegu patys važiuoja kitais metais ir pasiklauso. Tokios verslo politikos išmokau iš vieno gudraus laikraščio, kurio tinklalapyje, norint įsilaužt į straipsnį, reikia susimokėti 5 Lt ar pan. Pakomentuočiau tik Solveigą Daugirdaitę: ji su nuostaba konstatuoja ne per seniausiai sužinojusi, kad Mozartas turėjo seserį. Turėjau garbės sužinoti tą faktą dar ankstyvoje vaikystėje; kažkur devintajame dešimtmetyje buvo išleista knygutė su paveikslėliais, vertimas iš vokiečių kalbos. Joje vaizdingai pasakojama apie mažąjį Amadėjų ir jo kiek vyresnę seserį Nanerlę, vežiojamus koncertuoti. Žinojimas nė per milimetrą nepakoregavo mano mizoginiškos sąmonės. Legenda apie Šekspyro seserį taip pat jaudina neką labiau negu apie Gedimino vilką. Laikau tai tiesiog determinizmu, dėl kurio nebeverta grąžyti rankų.

Įdomiausia iš visų žmonių buvo norvegė. Nors ir sužalota skandinavų mergaičių auklėjimo ir emancipacijos idėjų, ji smarkiai išsiskyrė iš drovių, santūrių vietinių feministkų. Skaitydama pranešimą norvegė papasakojo, kaip laikraštis įsidėjo kiek šokiruojančią jos nuotrauką greta vulgaraus straipsnio apie gerokai pamitologizuotą erotinių romanų rašytoją. Labai gerą klausimą jai uždavė Giedra Radvilavičiūtė: „Iš kur laikraštis gavo tą nuotrauką?“ Atsakė, kad neva paparacas buvo klasės draugas. Netikiu, veikiausiai davė pati. Niekas ligi galo nesuprato, ar norvegė yra tai, ką ir propaguoja, ar tik apsimeta, bet nuo to nuoširdžiai darėsi tik dar įdomiau. Ji labai dailiai laikė apnuogintas kojas ir vilkėjo rausvą erotišką suknelę, o kadangi klimatas jai buvo kiek ir per karštas, vaikščiojo basa ir vartojo nemažai alkoholio. Kai atėjo vakaras, trapi lyg balerina norvegė pritipeno prie atviro mikrofono ir visiems paskelbė, kad dainuos „Doors“ „Alabama Song“. Yra pirmame „Doors“ diske, bet originalas B. Brechto / K. Weilio (iš „Trijų grašių operos“). Jį ji ir bandė dainuoti. Buvo jėga.

Vieškelių ir šunkelių paralelės ėmė ryškėti tuomet, kai Marcelijus Martinaitis, perskaitęs Kukutį, vis dėlto pasiliko kartos vieškelio linijoje (net yra parašęs eilėraštį „Tolstantis Jurbarko vieškelis“). Paralelę (nejaugi parafrazuodama Bukelienę?) ištrypė Žagrakalytė: „Ir šiaip: visa poezija – iki vaikų. Po vaikų prasideda proza, jos geltonų plytų keliai ir gliaumėti, pienėm apžėlę šunkeliai.“ Toks pasakymas, aišku, tėra maištas prieš tapatybę, jaunimui privalomas kaip natūralus formacijos etapas. Binkiškas islandas, nors ir pasirodė akustiškai įspūdingai, savo eilėraščius atliko iš esmės ta pačia maniera kaip ir lietuvių aktorius Remigijus Vilkaitis 1996-aisiais Mažvydo katekizmą (važinėdamas po provincijas, tą savo programą buvo atvežęs ir į mano mokyklą). Na, ir sidabriniai Jonyno eilėraščiai, kurių nesupainiosi su jokiu melchioru. Skambesys, kurio neįveiks joks džeržgėjimas, durų trankymas, girti balsai, keiksmažodžiai. Taip, proza – tai šunkelis, į kurį tegali pasukti dvasiškai kontūzytas poetas. Atvirkščiai beveik nebūna. Jakošas dar kelionėje į Jurbarką stengėsi atrasti lietuvių poezijos matmenį, viską dalydamas iš Marcinkevičiaus (mat jo laikraštyje įprasta daug ką matuoti Marcinkevičiumi, bet vienetas juk ganėtinai stambus). Lyg ir nustatėm vieną tūkstantąją to mato dalį – ją pavadinome žėku.

Baisiausia, kad niekur nesinešiojau savo darbo įrankio rašiklio, kitaip tariant, stiliaus, kurį Jakošas, skaitydamas savo lotyniškomis konstrukcijomis mūrytą tekstą, neatsitiktinai supainiojo su smiliumi (riktas!). Kažkas iš didžių rašytojų paklausė, ar rašau ne su žąsies plunksna. Prisiminiau, kad kol balkone laikiau vištų, rašydavau jų kojomis, bet visos krito nuo paukščių gripo. Dabar vietoj jų laikau tik karvelių, naudojuosi jais vietoj el. pašto. Nors dar geriau būtų šuo. Valgydama lauko vakarienę, beveik pavydėjau Bilės, kailiu ar šuns širdimi pajaučiančios visų poetų čakras. Identifikuojančios juos kone kaip šeimą. Nemačiau ir nesusikonspektavau C&P hepeningo, bet už akių kalbama, kad specialiuosius efektus (pasipiktinimo riksmus beigi kažkokių daržovių mėtymą iš balkono) sukūrė paties autoriaus samdyti scenos darbininkai. O juk galėjo sugalvoti ką nors originalesnio, pvz., saugiai ir prieš tai susitaręs pagrobti Slombo kūdikį. (Atkreipėme dėmesį ir į tai, kad beveik niekas iš rašytojų neatsivežė vaikų, nes greičiausiai beveik niekas jų ir neturi.) Viską apibendrintų išsigandęs Navako veidas: „Kaip tu dabar aprašysi, jeigu nematei?“ Esu iš esmės prieš matymą. Pasitikėti linkstu ne rega, o mistinėmis galiomis, išsivystančiomis nuo intensyvaus religinio gyvenimo. Jomis remdamasi jau ne kartą esu aprašiusi įvykius, kuriuose nedalyvavau. Sykį sukonspektavau net radijo laidą, nes į prižadėtą aprašyti renginį nė kojos nebuvau įkėlusi. Juk svarbiausia rašančiajam – vaizduotė ir klausa.

Iš medinių kunigaikščių namų balkonų vis dėlto derėtų barstyti rožių žiedlapius skaitantiesiems, o ne ideologines proklamacijas. Kaip visuomet žavingos renginyje buvo damos: mąsli Žagrakalytė su rankų darbo cigariuku prie mėsmalę primenančio NUOŠIRDUMAS ŽUDO aparato. Budri operatorės Marijos, įkūnijančios praėjusio amžiaus pradžios poniutę, akis. Ir ilgakasė Labanauskaitė. (Visi dar autobuse spėliojo, kuo ji atvažiuos. Gal karieta su priekaba muzikos aparatūrai, o gal atskries cepelinu. Iš lankstinuko sužinojau, kad Labanauskaitė suvokia save pirmiausiai kaip poetę, o juk yra, mano akimis, visai ne taip.)

Įdomiausia būtų buvusi neoficialioji šio forumo dalis, tik kad beveik visi padorūs rašytojai Lietuvoje jau metė gerti, net jauniklė Kaziliūnaitė, tai nieko įspūdingo ir nepamatėm. Grįžę nakčiai į viešbutį ir liftu pasikėlę į savo aukštą, patekom tiesiai į vaikų narkomanijos mokyklą. T. y. iš pradžių palaikiau tai net kokia nors pedofilijos industrijos studija, bet apsirikau – vietinės aukštuomenės atžalos šventė gimtadienį. Triukšmavo, garsiai leido muziką, galų gale įsiveržė į balkoną, norėdami išsiaiškinti, ar netrukdo. Pakvietė prisidėti prie tusovkės. Navakas bandė jiems švelniai pasakyt, kad aukšte miega dideli žmonės, rašytojai ir akademikai. Devyniolikmetis jubiliatas be galo apsidžiaugė, teigdamas, kad tarp jų (vaikų) esą irgi vien menininkai: dramos būrelio nariai, šokėjos ir abiturientas, susiruošęs stoti į kultūros vadybą. „Gal mes net turėsim bendrų reikalų“, – su džiaugsmu tarė jis. Švintant nuėjome pas vaikus. Nutarėme paragauti maisto, tik bijojom, kad po kiekvienu salotos lapu nebūtų po ekstazio tabletę. Trūkčiojantys paauglių judesiai ir atitinkamai artikuliuota kalba liudijo kassavaitinę praktiką. Kadangi avangardistė Kaziliūnaitė ten įžengė apsisiautusi viešbučio pledu ir su turbanu ant galvos, jaunikaičiai tarsi maži kačiukai, pajutę mamos kailio instinktą, puolė prie jos. Jie įsikniaubė į pledą (ak, kad jiems kada nors gyvenime atsivertų akys ir jie, dirbdami lūzeriais kultūros vadybininkais, sužinotų, kas ji), lyg ketindami užmigti, tik chemiškai jau buvo pernelyg suaktyvinti ir todėl niekaip negalėjo. Vėliau Navakas, kuriam kliuvo nakvoti prie pat vaikų išsinuomotos kavinės, paskambino jų klasės auklėtojai ar kažkam.

Kas esmingo pasitaiko tokiuose renginiuose? Stovyklavimas padeda konsoliduotis ir patikrinti povandenines sroves kaimynų vandens lovose. Reportažo labui galvoju, kad net jei ir nebūčiau ten nuvažiavusi, vis vien būčiau aprašiusi tos lokacijos įvykius. Baimė ko nors „nepamatyti“ tereiškia nepasitikėjimą savo vaizduote. Žmogus, aprašinėjantis vien tai, ką savo akimis regėjo, o nesugebantis laikraščio skaitytojui sukurti, kas vyko vienoje ar kitoje nepažįstamoje erdvėje, įkūnija nykią negabaus tipo sąžinę. Sąžinė, žinoma, aukščiausias kriterijus. Tik kokią misiją tada palikti Homerui?

Prieš parvežami į „Suokalbį“, mes sustojome pakelėje pasisupti karuselėj, ir tai buvo baisingai žavu. Viską lydėjo džiazas, kuriame siužetas jau seniai, o, seniai nušautas.

 

Kultūros kalendorius
nuo 2011 m. Sausio

PATKPŠS

 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31  

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28  

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

 

Skaitytojų vertinimai


121791. mie2008-06-25 08:28
nuotrauka grazi, tik klausimas kas pakele ausra kaziliunaite i toki auksti.

121797. kafka (maza kava)2008-06-25 10:24
O kas pakėlė GK?

121827. Milda. :-( 2008-06-25 14:42
čia Jums ne sostinė,čia mažas miestelis,kuriame, nelabai daug kas ir žino ekstazius ir kitokius ...tazius,tad manyčiau,jog labai nekompetetinga rašyti šitokias nesąmones. Rodosi,kad kas ant liežuvio galo,tą ir išspjovėt, su visokiais svaičiojimais apie kassavaitinius narkotikų vartojimus.

121887. dalyvis2008-06-25 20:04
vaikučiai išties buvo labai įtartini. ir dar įtartiniau draugiški. maldauju Jūsų - neturėkite keistų ir naivių iliuzijų dėl mažų miestelių gyventojų!

121898. mie2008-06-25 22:21
is kur navakas turejo klases aukletojos telefona?

121916. kitas dalyvis2008-06-25 23:32
ne klasės auklėtojos, o pagalbos ir informacijos numerį, visuose telefonuose anas yra. GK gi viską išsigalvojo, pati du trečdalius teksto tai aiškina. nieko o nieko nebuvo.

121950. mie2008-06-26 08:37
aiskiai parasyta: klases aukletojai. jeigu gk issigalvojo, galejo nevargti. issigalvoti mes ir pats galime.

121953. beje2008-06-26 09:08
itin neatsakingas tekstas

121956. miau2008-06-26 09:38
aušra kaziliūnaitė sėdėjo balkone :)

121957. btw2008-06-26 09:44
„Žinojimas nė per milimetrą nepakoregavo mano mizoginiškos sąmonės.“ GK - katalike tik sitoj vietoj.

121958. mie2008-06-26 10:05
bent jau apie ta trenkta skandinave, prilyginusia svedu vyrus italu koza nostrai, girdejau daug gyvesni ir issamesni pasakojima. patiekta kartu su tusintu triuseliu.

121959. mie2008-06-26 10:06
vaikams balkone ner pati saugiausia vieta. nebent kas nors priziuri.

121981. Milda.2008-06-26 12:42
čia jau virš visko,tai gal neleiskim pilnamečiams iš vis išeiti į lauką po dešimtos,nes vakaro metu vaikams nėra saugu ? jeigu žurnalistas pats ima ir prisipažįsta,kad jam nėra sunku parašyti straipsnį apie dalykus,kurių arba nematė,arba negirdėjo,tai ir kažkokias vapaliones apie pederastijos industrijos studijas ir narkomanijos mokyklą rašyti nėra itin sunku. Norėta pasirodyti kandžiai ir šmaikščiai, bet rezultatas kiek kitoks.

121983. ha ha2008-06-26 12:49
Stai tokios Giedres - patys keisciausi mano matyti personazai! Raso (ir raso gerai!), pragyvenimui uzsidirba pacios, neskuba "uzlisti" uz kokio nors "muro" (i.e. tapti -ienemis), yra neabejotinai issilavine, netgi talentingos, disponuoja teise spresti, uzuot kukliai klapseje akutemis ("kiek vyru, kokie visi ismintingi"), BET rimciu rimciausiu veidu kalba apie "emancipacijos suzalotus zmones" ir gina, netgi sudvasina, sventaji RKB patriarchata! :DDD Et... et... Giedre, tu nesusipratimas! Contradictio in adjecto!

121993. laumė2008-06-26 14:10
"teisė spręsti" kartais būna pareiga, ir dar primesta. tada belieka užjausti. o nenuoširdumas visada daro blogą įspūdį - ir tada, kai tokie straipsniai rašomi/verčiamas tikrasis savas kailis tik dėl pinigų, ir... ai, nėra kada čia vardyti, patys žinot.

122042. oi oi ojojoj :-) 2008-06-26 17:12
keisti zmones satenus skaito - koks gi skirtumas buvo tie vaikuciai ar ne, valge jie sakoti ar/ir tabletes, gere "buratina" ar uoste klijus. jei norite "tiesos" zekit - kriminalines naujienas ar skaitykit "vakaro zinias". visi perlenkimai, nukrypimai, tyciniai ir netyciniai netikslumai ir padaro sita teksta tiek geru, kiek jis yra. visa tai atemus gautus rasinelis a la petras brazenas

122072. Agnė, Vilniaus universiteto lietuvių filologijos studentė :-( 2008-06-26 20:06
GĖDA GĖDA GĖDA "garbiajai" Kazlauskaitei!!! (dėl 8 pastraipos) Panele Kazlauskaite, Jums turėtų būti GĖDA rašyti TIEK MELO!!! Juokinga, graudu ir LABAI PIKTA darosi, skaitant Jūsų paistalus apie tai, kaip jau suaugęs jaunimas šventė gimtadienį! Ar viso to reikėjo šiame straipsnyje?!? Rašėte apie "Šiaurės vasarą", apie rašytojus (Jūsų pavadintais DIDELIAIS ŽMONEMIS), tai kam kišote Jurbarko jaunimą ir jį taip šlykščiai išpeikėte?!? Gal Jūsų pažįstami Vilniuje, rengdami gimtadienius, ir vartoja narkotikus ar Extazy, gal jie ir organizuoja pedofilijos orgijas (na, jei apie tai rašote, reiškias gerai pažįstate, kaip tai atrodo), bet MELUOTI ir rašyti apie tai, ko Jūs tame vakarėlyje nematėte, GĖĖĖĖDAAAA!!! Ar tikrinote juos narkotikų testais? Ar tikrai suprantate žodžio "pedofilija" reikšmę? Kaip galite meluoti, sakydama, kad "skambino auklėtojai ar dar kam"?? Nei Jūs žinojot, kas tie vaikai, nei Jūs žinojot, kieno ten auklėtoja, nei Jūs skambinote... O Dievulėli mielas, kiek čia melo... Gerai pažįstu šį jaunimą ir žinau, kaip jie švenčia vakarėlius, kaip jie leidžia laisvalaikį, kiek turi idėjų, noro ir ryžto išaugti dorais ir tvarkingais žmonėmis. Patikėkit šio straipsnio skaitytojai, jie, kaip ir Jūs ar jaunimas, išgeria, bet narkotikai(?!?!?!?) NE JAU NE! Kad Jūs, o labiausiai KAZLAUSKAITĖ, žinotų, kiek darbo įdėjo jubiliatas, organizuodamas šį vakarėlį, tai net nekiltų noras rašyti tiek melo apie juos. Negaliu sulaikyti pasipiktinimo, kad ši "garbi" straipsnio autorė tokį, atsiprašant, šūdą "sustūmė" ant vaikų!!! Kaip Jūs tokia "garbi" panelė drįsote ateiti į vakarėlį, į kurį niekas Jūsų ir Jūsų garbių draugužių nekvietė?!? Kodėl nepasipasakojat, kad ten atėjote prašyti mišrainės, nes galbūt, panelytė, buvo po savo "tūso" išalkusi. O gal naiviai tikėjotės, kad būsite žvaigždė tokiame vakarėlyje ir Jūs, tokia melagė niurzga, pritapsite prie linksmo jaunimo?!? Nesuprantu, kaip drįstate ir su tokiu pasimėgavimu šmeižiate savo paistalais tikrai niekada nepasišiukšlinusius ir šaunius Jurbarko vaikus??? Iš kur turite tokią teisę teisti juos už tai, ko nematėte, ko jie nedarė, kaip jie nesielgė?!? Už tiek primalto š... apie paprastą vaikų - suaugusių gimtadienį norisi darkart sušukti: GĖDA GĖDA GĖDA x 100.... !!! Dabar suprantu, ką gali fantazija! O jos MELAGEI Kazlauskaitei, tikrai netrūksta!! Matyt Kazlauskaitė pati buvo prigėrusi ir susapnavo tai, ką čia parašė. P.S. Patarimas ateičiai: žinokit, Kazlauskaite, po salotų lapais kitakart gali būti paslėpta kontrabandinių cigarečių!! Juk čia PANEMUNĖ! Reikėjo ir apie kontrabanda parašyti! Šiam straipsniui LABAI JAU tiktų dar viena pastraipa NE Į TEMĄ :D :D :D

122074. dukardu2008-06-26 20:43
keista, kad Agnės neištiko insultas berašant tokį komentarą. o tekstas laisvo stiliaus, ironizuoja giedrė, šiaip šyzą varo. ir gerai, nuobodaus renginio aprašymo jau nebepakelčiau. nuleiskit garą, diušė turėtų būti jums po ranka!

122075. kiskis p2008-06-26 20:49
jurbarko vaikai-suauges jaunimas yra musu ateitis, triskart valio jurbarko jaunimui.

122076. laumė2008-06-26 21:01
kad Kazlauskaitė gerai rašo, tai tegu rašo apsakymus arba romaną ir ten naudoja savo fantazijas, o kai taip šūdo primala reportaže, tai išeina panašu į šmeižtą. nusipigino Kazlauskaitė šį kartą. ir nusiarogantino.

122077. Agnė :-( 2008-06-26 21:55
Manęs su tokiu š.., kaip ir to jaunimo, apie kurį čia prisvaisčiojo nesąmonių, nepaimsi. Tad ir insultas neištiko. Norėjau tik pasakyti savo nuomonę: šis straipsnis - kažkoks nesusipratimas šiame laikraštyje!! Giedrė ironizavo?!? Primalė š..., o ne ironizavo :D Jei nuobodus renginys - tai rašykit, kad nuobodus, o ne kurkit "tipo" kieta straipsnį su tokiais žodžių junginiais: po salotų lapais extazy tabletės :D :D :D

122078. zeta2008-06-26 21:55
Labai smagu buvo skaityt. Go, Giedre, go, nes nei vaizduotes, nei klausos netruksta.

122080. JUBILIATAS :-( 2008-06-26 22:33
Esu labai pasipiktinęs Jūsų straipsniu! Kaip Jums kilo ranka prirašyti tokių nesąmonių apie mano gimtadienį? Rašydama išgalvotą pasaką, galite svaigti tokias nesąmones, bet šiame straipsnyje vietoj objektyvaus vertinimo Jūs prirašėte šmeižto! Šis straipsnis - visiškai realybės neatspindinti pigi rašliava. Manyk Kazlauskaite, ką nori, bet narkotikai, pedofilijos orgijos ir kiti prigalvoti Jūsų svaisčiojimai nebuvo įtraukti į mano vakarėlio planą. Norėčiau ir aš plaičiąją visuomenę apšviesti. Ogi apsilankius Kazlauskaitei su “garbiais” svečiais, aš paklausiau, gal Jums trukdo muzika? Gal kas netaip? Jūs pasakėte, ne, viskas gerai. Vėliau darkart grįžote, paprašėte mišrainės. Žiūrėkite: jei žmogus, papuolęs į tokį vakarėlį, būtų matęs tiek baisybių, kokių Jūs čia prifantazavote, jis išsigąstų, apsisuktų ir išeitų (jei ne pabėgtų). Bet Jūs, kelis kartus ir dar su “garbiais” žmonėmis atėjote pas mus, klausinėjote, domėjotės vakarėliu, kodėl, kas čia ir kaip vyksta. Tą vakarą pasirodėte maloni panelė, kuriai drąsiai pasakojau ateities planus, siūliau pasisvečiuoti, pasivaišinti maistu. Tačiau dabar matau, kad “juodai” suklydau. Dviveidis žmogus. Prie akių meilus, už akių pila purvą ant tavęs. Buvo tikrai linksmas ir šaunus mano visam gyvenimui įsimintinas 18-asis gimtadienis, tik gaila, kad jis liko nuspalvintas purvinomis, be gėdos apšmeižtomis, primeluotomis, subjektyvia ir nelabai pačios blaivios Kazlauskaitės nuomone nuspalvintomis spalvomis. Nors gal ir gerai! Jei jau tokia “garbių” žmonių vertinama fantazijų meistrė straipsnyje skyrė net visą pastraipą mano gimtadienio “persūdytam” aprašymui, reiškias 18-asis gimtadienis buvo išskirtinis ir vertas įamžinimo laikraštyje!!! :D Wow :D

122082. mie2008-06-26 22:47
man smalsu, kiek sitie vaikai-suauge jaunuoliai turi is lietuviu kalbos.

122083. vadinamajai "zetai"2008-06-26 22:48
Kuo dėta vadinamoji "vaizduotė" rašant elementarų reportažą? Jūs visai kukū savo kurortuose? "Laumė" labai arti tiesos. Deja, šiais laikais irgi "vadinamosios".

122086. toto2008-06-26 23:20
Nepavydėkime, kada kam visko per daug. Bel` tik GK ant pečių nenešioja. Kas, kad vaizduotė nejaučia saiko, kad per didelė profesinė savimeilė neturi klausos ir žanro nepaiso, kad per didelė savigarba nejaučia ribų prieš prasižiojant, - nusišnypšt ant jų. Ir šiaip, susitakykim su mintim, kad geram šokėjui jokie per dideli (...) ir neegzistuoja, ir netrukdo. - Ir netrukdys.

122088. dukardu2008-06-26 23:27
Na, kad pamalė tai taip, bet toli gražu ne šūdą, o visai charizmatišką GONZO reportažą.

122089. šiaip tokia2008-06-26 23:29
ne, nu pėvėzė man, renginy nebuvusiai, tikrai daug įdomiau skaityti tokį straipsnį, nei kokį faktų vėrinėlį. jubiliatas ir visi kiti pasipiktinę, nu koks jums skirtumas? gi pavardžių jokių nėra, nieks nežino, kas jūs tokie. ir vapšė jūs tik prototipai, o čia labiau grožinis tekstas, nei reportažas. nu ko čia piktintis ir klykaut per visą laikraštį, išmokit ironijos ir humoro jausmo. teisingai kažkas aukščiau ten rašė - šatėnai čia gi, ne kriminalinė kronika ar Vakaro žinios (kur jau tikrai nieks tiesos nesivargina rašyt, bet pavardes išryškina ir nuotraukų prideda), o Kazlauskaitė ne žurnalistė. bet įdomiai kaip, ką GK parašo, iškart skandaliukas mažas kyla. talentinga mergina ir savo nuomonės, kokia aštri bebūtų, nebijo išreikšt. ką aš begaliu pasakyt, gerbt reikia tokius žmones, kurie nebijo paskui priešų prisidaryt.

122097. dalyvis2008-06-27 00:37
Na aš buvau tam baliui, ir man skirtumas toks, kad likau apšmeižtas, paminta garbė ir "sustumta" ant mažų miestelių jaunimo. Jeigu "šeip tokia" teigia, kad reikai gerbti žmones kurie reiškia savo nuomonę, tai pasakysiu savo nuomonę. Visi tie rašytojai, ypač GK yra tokie sušikti dviveidžiai, kad man labai apmaudu, jog teko būt vienoj patalpoj su jais. Man gėda, kad tokie žmonės rašo, ir taip bukina visuomenę. Man nuoširdžiai jūsų gaila.

122098. dukardu2008-06-27 00:48
o tie jaunuoliai kokie dvasingi, kalba apie dviveidystę, gėdą, pamintą garbę. ak!

122103. xX2008-06-27 01:48
aš tai jokių narkotikų nesu bandęs, net žolės. Niekas net nesiūlė, matyt, esu netinkamas tam produktui net iš pažiūros į mane. Dėl to turiu susirasti kitokių narkotikų, o tie vaikai gal irgi buvo kita prasme apsinarkašinę. O kaip su pedofilija? Čia irgi kažkokia metafora, manau. Solenizantas galės rašyti bakalauro darbą iš šio teksto ir atskleisti gilumines jo prasmes. Tada stebėtojai su stebimaisias turės susikeist vietomis, tai gal jau įvyko visai nepastebimai tą vakarą.

122105. toto2008-06-27 02:14
Jei tai šmeižtas (kad ir nepakaltinamo asmens šmeižtas) tai jis jau įvykdytas ir dokumentuotas. - Nukentėjusiems belieka save apginti teisme (labai rekomenduočiau).

122111. npl2008-06-27 02:36
net nežinau, ką čia pasakyti, pernelyg skirtingi dėmenys. gk, žinoma, perlenkė, bet ji dažnai perlenkia ir dažniausiai korektiškumo nepaiso. tekstą parašė talentinga ranka, bet pernelyg iš lubų. gimtadienio vaizdas buvo visoks, išvadų galima padaryti visokių, nebūtina jas pulti spausdinti. ypač pačiai pabuvus prie to stalo (visais būdais bandžiau tokį vizitą sutrukdyti, nepavyko). beje, jubiliatas mažiausiai du kartus kvietė prisijungti, nereikia tvirtinti, kad kažkas ten atėjo neprašytos. muzika plyšavo taip, kad kambary ne tik miegoti, bet ir būti buvo neįmanoma. todėl lygiai ketvirtą teko imtis priemonių, pasiteisinusių akimirksniu. šventusieji neturėtų pernelyg skaudžiai reaguoti į gk tekstą, telaiko tai literatūra ir tiek. jubiliatas iš tiesų buvo mandagus, kultūringas, blaivus ir paprasčiausiai malonus. tačiau, regis, netrūko ir kitokių vaizdelių. bet tai (išskyrus muziką) jau pačių šventusių reikalas.

122112. vadinamoji zeta2008-06-27 02:39
Viskas buvo ne taip. Ne. Taip. Viskas buvo ne-tiiii-kra!
Panašu, kad išryškėjo kartų konfliktas, blyn. Ir vis tiek ima tramdomas juokas - taip ir matau avangardistę Kaziliūnaitę su viešbučio pledu ir turbanu ant galvos, apkibusią įsikniaubusiais kačiukais. Atsiprašau, būsimaisiais kultūros vadybininkais. O nusivylusį jubiliatą galiu paguosti - ne baisiai tas aprašymas atrodė, ne baisiai, netgi atvirkščiai - dideli žmonės ir akademikai užuot miegoję dėvėjo keistus kepeliušus ir, kamuojami įtarimų, blaškėsi po balkonus, o jaunimas linksminosi, kaip visada. Tik kadangi buvot labai tiesioginis prototipas/dalyvis, tai nepastebėjot, kad tekstas visgi nėra užsakyta jūsų išskirtinio gimtadienio išklotinė.
Be to, e-e, kaip čia pasakius, gal neikit studijuot tos kultūros vadybos? Gal geriau ką nors kita. O kultūrą gal kaip nors iš vidaus, a? Poeziją ten visokią, o šeštadieniais ir sekmadieniais, kai daugiau laiko - prozą ir vaizduojamuosius menus. Kodėl taip staiga nukreipiau kalbą? Nes kultūros vadyba neatsiejama nuo biurokratijos. Avangardistė Kaziliūnaitė jums šito neatleistų, man rodos. Nekalbant jau apie Navaką, kurio rankose, nepamirškite, galingi svertai - bene visų pasaulio auklėtojų telefoninės koordinatės.

122113. ivs2008-06-27 04:39
jeigu GK tikrai prifantazavo smeizto, tai jaunimas gavo slykscia veidmainystes pamoka. is paciu "garbingiausiu". deja, kabutese.

122114. ivs2008-06-27 07:13
o siaip tai labai fainai parasyta, tik akmenu i ne savo darza nereikejo metyt.

122117. xX2008-06-27 07:56
ne, viskas buvo ne taip, visai visai visai ne taip. Nebuvo jokių realių gimtadienio šventimų. Minėta scena yra paprasčiausiai susirinkusių poetų rašytojų pagrojikų a la a ka demikų fantazijos vaisius, galima sakyt - kolektyvinė haliucinacija, monopoly užvalgius grybų, kuriuos restoranui tiekia vietinių bobučių grybų ir grybelių mėgėjų klubas. Daug girdėjau apie jį gerų žodžių, apie tą klubą, Vilniuj irgi vietinės bobutės bandė kurti panašų, bet jis gyvavo vos tris dienas ir dvi valandas ir nežinau, kiek minučių, juo labiau sekundžių. Taigi, visa ta pastraipa nors jau ir tapo realia savo implikacijomis, kaip patys spėjote pajusti, bet išties ji yra išgalvota, lygiai kaip ir istorija su Jėzumi. Arba Napoleonas - jūs manote, kad buvo toks energingas visuomenės veikėjas? Juokaujat, gerbiamieji - išgalvotas nuo a iki zet. Na ir patiklumas tas jūsų neišpasakytas, jau ne pirmą kartą stebiuosi. Ypač toto. Taip ir karai gali kilti. Viskas gal dėl to, kad GK yra fikcijų profesionalė, o gal įtikėję visada įtiki tuo, ko labiausiai geidžia?

122173. Žagrakalytė2008-06-27 12:28
viskas buvo visai ne taip. pvz., nemačiau ten jokios Kazlauskaitės anei Kaziliūnaitės. Miegojau tą naktį, bet nesakysiu, ką sapnavau. Tuos šventikus mačiau praeidama, dar pagalvojau, kokie jauni ir gražūs, ir truputį supavydėjau, va.

122180. Valio :-( 2008-06-27 13:29
Tekstu esu labai nusivylęs... tokiu nesąmonių prirašyta, kad negaliu. apie ta " tūsofke" parašyta tokia nesąmonė, tai čia atrodo kad visi to miestelio gyventojai "jaunimas" yra narkomanai, absurdas! Norėčiau pašnekėti su to teksto autoriumi, labai. Man tikrai gėda dėl tokio straipsnio rašymo ir melavimo ;(

122181. xX2008-06-27 13:34
spėju, kad mane sapnavai. Pastaruoju metu ko ne visos mane tik ir sapnuoja, turėjau dekretą Nr.1 išleist. Draudžiantį mane naudoti savo sapnuose be mano sankcionuoto sutikimo, kurio niekam neduodu. Paskui tą dekretą panaikinau, o gal ir ne. Bet gal ir neatspėjau.

122215. r2008-06-27 15:43
tokie ir tik tokie turetu but reportazai

122217. toto (pratęsia r mintį iki taško)2008-06-27 15:49
...žinybiniame Vasaros 5 laikraštėlyje.

122226. bet2008-06-27 16:23
kad ir ką manytume apie tą juokingą pastraipą, tačiau daug juokingesnis keliuose komentaruose išsakytas itin specifine logika pasižymintis teiginys: "mus, mažų miestelių jaunimą, skriaudžia";) tarsi visų mažų miestelių jaunimas būtų kažkokia vientisa masė, o ne atskiri individai. ir, deja, apskirtai kalbant, narkotikų bei nesantuokinės "meilės" problema miesteliuose tikrai ne menkesnė nei didmiesčiuose, gal net atvirkščiai...

122236. r2008-06-27 17:09
kaip pirstu i aki.laukiam nesulaukiam naujo nr

122248. Jubiliatas2008-06-27 19:08
Kalbant apie "narkotikų bei nesantuokinės "meilės" problema", aš katik sugrįžau iš Vilniaus, ir ten mačiau tokių dalykų, apie kokius Jurbarke net pagalvot negalvojau. Todėl pirma pasižiūrėkit i save, savo miestą, o tada kalbėkit apie kitus ;)

122255. xX2008-06-27 19:22
nesupratau, kur geriau - Vilniuje ar Jurbarke? Na, kur geresnė nesantuokinė meilė? Ir iš viso, ar būna santuokinė meilė? Kiek žinau, yra santuokinė pareiga, bet apie meilę negirdėjau. Dar būna ikisantuokinė, ir viskas.

122265. r2008-06-27 19:59
iksai mielasis kad tau nenusiseke tai nereiskia kad nebuna santuokines meiles .vat kaip pavyzdi paimkim mane:nors labai bijau kad diedui neislaikys nervai kad nuspres pasiieskot ramesnio gyvenimo esu uzsispyrus kvaila reksne mylinti ji truputeli savotiskai aisku kartais uzeina noras papliurpt apie laisve bet i nieka jo nekeisciau ir jei butu mano valia nepaleisciau

122266. r2008-06-27 20:00
atsiprasau:po "savotiskai"tb taskas

122271. melž2008-06-27 20:18
aš tai visus myliu, ir santuokinius ir tuos kitokius, svarbu, kad pareigų nieks neužkrautų. Aš ir pati pareiginga, dar ko.

122273. xX2008-06-27 20:20
r mieloji ir tai tu vadini santuokine meile ir dar tvirtini kad man nenusisekė pavydi paprasčiausiai . atsiprašau kablelius taškus klaustukus pati susidėk vieną ir taip padėjau

122281. Tostas2008-06-27 20:51
Santuoka yra kintanti vertybe. Kaip bet kas pasaulyje. Jei ji saugoma per jega ar "del teisingu paprociu" - tai yra blogas santykis su tiesa. Arba bailumas.

122282. mie - xX2008-06-27 20:52
gal judu su noe nustotumet atvertineti.

122284. xX2008-06-27 21:03
mes su Noja paprasčiausiai skelbiame Dievo žodį, daugiau nieko. Na, dėl Nojos nesu pilnutinai užtikrintas, bet aš tai tikrai.

122296. r2008-06-27 22:07
vot pavydet neturiu iprocio.zinau kad viskas keicias. l rimtai ruosiuos likt viena ir jau beveik prisiruosiau nes nieko ner lengviau kaip nukirst visus saitus bet kazkas tai trukdo padaryt{kas zino gal l geras seksas?}

122298. r2008-06-27 22:12
gal pries "bet" reikejo tasko?o gal skliaustai nei prie ko?kur ta laume -kaip mat viska sudiriguotu.turbut eisiu i m-kla skyrybos kartot.o tuom tarpu einu virt fulistui virtiniu su braskem.l dekui mie kad mane uztarei as irgi kartais be reikalo graudinuos

122329. xX2008-06-27 23:13
gal seksas, klausi. mhm. reikėtų patikrint šitą hipotezę, ir ne vieną kartą. Miestė irgi taip sako, tik dabar tyli kažkodėl. Mūsų tautoj tylėjimmas reiškia pritarimą, kiek pamenu.

122336. r2008-06-27 23:26
nieko as taves x neklausiu ar nematai kad su savim snekuos ?ir is viso:mes is labai labai skirtingu planetu

122341. nuotaba2008-06-27 23:48
r runose ima atsirasti vienas kitas taskas beigi klaustukas!? Ir net bruksnys pasirode !? Nu tada turiu vilties, kad ne uz kalnu ir koks pustrecio kablelio sugipsuota koja...

122342. r2008-06-27 23:50
ai,xx-ai,persigalvojau:visai idomu su tamsta bendraut.

122376. cc2008-06-28 08:45
Įdomus tekstas ir komentarai. Buvo nenuobodu skaityti.

122391. *r2008-06-28 11:46
i salotas ektz dedamas maltas, kaip pipirai, todel kazko ieskoti po lapais - beviltiska;) Labas r, ir visiem kitiem labas, ypac Žagrakalytei ir Slombo kudikiui *

122394. vilnietis to: 122248. Jubiliatas2008-06-28 12:12
pas mus dažniausiai taip išdykauja būtent atvykėliai iš kitų miestų, nuo tėvelių kontrolės pabėgę ir savaip suprantamą "laisvę" mėginantys. tiesa, daugeliui tai po kurio laiko praeina.

122451. amigo2008-06-29 14:33
mielas Jurbarko jaunime, man svieciasi, kad toji Giedre is tiesu pas jus ejo ne misraines, o extazio arba zoles patraukti, tikejosi, kad pavaisinsite ja nachaliavu, bet negavusi baisiai supyko ir jus str. apsiko. Taigi, jei patys nevartojate kolei kas,kuo as tikiu, laikykite tuos daiktus garbiems sveciams.

122495. o man2008-06-29 20:44
atrodo, kad eilini karta skaitytojai sureagavao "tiesiogiai", kaip paprastai reaguojama i fikcija, kurioje nera nei pavardziu, nei vardu, tik sukurtas ispudis ir kita realybe - "kam tu taip negraziai aprasei mano teta (dede, ekstazio tablete ar salotas)".

122533. metafora2008-06-30 12:47
misraine - tai kodinis pavadinimas, metafora tam, ko norisi ipusejus baliui, jei zmogus nera metes gerti. Ka Giedre berasytu, jos diskuras daugiaprasmis, gilus.

122554. adamsų šeimynėlė2008-06-30 21:26
Perdaug tegu nesusireikšmina ta Giedrė, teateina į mūsų namus, ne tokių ekstazių ir salotų paragaus.

Rodoma versija 25 iš 25 
14:17:26 Jan 31, 2011   
Jan 2010 Jan 2012
Sąrašas   Archyvas   Pagalba