ŠIAURĖS ATĖNAI

Šiaurės Atėnai. 2005-06-18 nr. 753

| Spausdinti | Archyvas | Redakcija |

TURINYS (144) • GIEDRĖ KAZLAUSKAITĖ. Suknelės (191) • KASPARAS POCIUS. Po gegužės 9-osiosSIGITAS GEDA. Trumpos istorijosAr pasaulis pasikeitė?Kalbėjosi Linas Bukauskas. Tėvas Stanislovas: mylinčių žodžiais daugVYTAUTAS ŠERYS. Pasiilgau pono DumelotoSIGITAS GEDA. Karalienės sekretaiAUSTĖJA ČEPAUSKAITĖ. Statiška ir dinamiška gamta (1) • PAULIUS KLIŠEVIČIUS. PoezijaVALDAS KILPYS. Teledepresija (48) • PETRAS RAKŠTIKAS. MiniatiūrosSIGITAS PARULSKIS. Bijok savo artimo meilėsARŪNAS VAICEKAUSKAS. "Saulės vardu, Perkūno griausmu..." (3) • VIDAS POŠKUS. Nykstantis veidas (7) • RAMŪNAS JARAS. VerksmasMARIUS BIELSKIS. Eilės

Suknelės

GIEDRĖ KAZLAUSKAITĖ

[skaityti komentarus]

iliustracija
Eglės Kuckaitės piešinys

1.

Nenoriu važiuoti dviračiu, tačiau tai privaloma. Kitaip šitas miesteliūkštis išgarins mane kaip šlapią padangos pėdsaką nuo gatvės, ir aš nieko nepešus turėsiu keliauti į niekieno žemę, taip ir neaplankiusi pažadėtosios. Atmintis irgi yra žemė, tiksliau – purvas, kuriame lieka dviračio rato įspaudas, panašus į gyvatės išnarą. Dviračiai mane gąsdina savo antgamtinėmis galiomis. Atrodo, kad skrendi ar plauki, o viso labo mini pedalus (treniruokliams taip pat jaučiu nepaaiškinamą neapykantą); ciklai (tai yra ratai) sukasi, bet tu esi vis kitoje vietoje. Sugrįžau čia tik tam, kad dar kartą galėčiau pasitikrinti, ar tą patį man reiškia laivų stiebai, primenantys kryžius, vestuvinis gulbių kaklų glajus ir kirai nuotakų suknelėmis. Sugrįžau paglostyti briedžių, kurie tirpdo man širdį savo švelniais veidais ir taurina sielą didelėmis akimis. Nida, mano sakuotoji gyvastie... Negilus kvėpavime tarp stoginių arkliukų ir Par-tofino vėtrungių. Iš tikrųjų aš nenorėjau į tave sugrįžti, bet tai dvasinės disciplinos būtinybė, tikrai. Pasiėmiau Rosso delle Venezie, duonos, riešutų ir džiovintų vaisių kuršių dvaselėms gaudyti. "Tu jūrą girdi?" – paklausiau bičiulio iš Ist. Pontificio Musica Sacra. "Tu vargonus girdi?" – klausimu į klausimą atsakė jis, mat paskambinau per paskaitą. Aš neturiu kartos (ji numirė kartu su George Sand ir paskutinėmis "Šatrijos" raganomis), bet galiu paaiškinti, ką reiškia jūra man asmeniškai. Dievą? – Ne. Mirtį? – Ne. Daug vandens? – Irgi ne. Nepasakysi, kad ji visiškai nieko man nereiškia. Jūra – tai mūsų vienatvė ir beprotybė. "Mes gersime jūros vandenį, kol galutinai išprotėsim. Tada nors turėsime kur gyvent. Turėsim namus", – čia iš poetinės jaunystės manifestų. Tu man jūrą pagrok, kai vargonų klavišai pavirs kompiuterio klaviatūra, o mano išsinuomotas dviratis – nusipirktu treniruokliu. Gintarai, kuriuos tarsi vudu juostelę nešioju ant kairės rankos, dar šiek tiek duria, bet jie nusigludins sykiu su jausmų ir emocijų raiška. Iš tikrųjų jie neapsaugo nei nuo astmos (kaip man aiškino pamotė), nei nuo beprotybės (kaip aiškino motina), jie tik reiškia jų abiejų mylimojo vardą. Truputėlį pažaidžiau pakrantės smėlyje. Marelių šukelėm braukiau per įsivaizduojamas galvas. Tu neskaityk per daug laikraščių, nes tau skaudės galvą nuo raidžių švino. Piešiau smiltyse sukneles: daug daug suknelių. Aš mačiau, kad tai buvo gera. Bet žinojau, kad negerai.

2.

Ryte lijo, lovoje gėriau kavą ir klausiaus Mireille Mathieu, paskui basa išėjau į sodą. "Tu kaip Buninas", – kitados yra pasakius man draugė. (Nes jis irgi turėjo įprotį rytais išeiti į turgų su pižama ir nusipirkti kriaušių.) Tai gryna tiesa: mėgdžiodama stabus, patiriu didžiulį pasitenkinimą. Pirmąkart čia atvažiavau, suviliota rašytojo mito. Buvau skaičius turbūt kokią "Mirtį Venecijoje", ir Nidoje mane ištiko nemirtingumas. Jo namelyje ligi šiol graudina tylusis fortepijonas ir šviesokaita ant sienų. Iš knygų pasiėmiau tik brevijorių ir Achmatovos tomelį. Maldas saulei leidžiantis atskaičiau kapinėse, kreipdamasi į krikštus vėlių kojūgaliuose ir nekrikštus. "Ich bin die Auferstehung und das Leben. Asz esmi Prisikelimas ir Gywastis", – skelbė kapinių vartai. Netolies ant suolelio sėdintis žmogus, kuo gražiausiai laviruojantis tarp abiejų pasaulių, bandė susikalbėti su manimi kuršiškai, bet aš nesupratau nieko, ką jis sako. (Po šimto metų aš irgi sėdėsiu kur nors Piterio metro ir kalbinsiu jaunus marsiečius, jų manymu, Rozetės akmens amžiaus kalba.) "Ar jūs skaitot kokias nors knygas?" – neseniai per išpažintį paklausė bendraamžis vikaras. (Pastebėjau – turiu savybę klausyklose sublizgėti kaip visiška beraštė. Arba reikalinga skubaus siuntimo pas sportininkus, AA, ekstrasensus. Vienas pagyvenęs kunigas visada klausia, kur gyvena mano tėveliai ir ką aš studijuoju. Adresą pameluoju, o apie studijas – sakau, jog savo instinktus. Nes to betrūko, kad jis juos susirastų. Tėvelius.) "Ar jūs kada nors meldžiatės?" – atsakiau klausimu į klausimą. Trokšte troškau, kad nuodėmklausys sumurmėtų: "Ne"; mudu galbūt netgi būtume pradėję susikalbėti. Tačiau kunigas buvo populistas ir palydėjo provokaciją graudžiai optimistinėmis salvėmis. Jeigu Dievas vis dėlto yra jūra, tai raukšlėtas smėlis, kurį padais lieti maudydamasi, tampa Jo susirūpinusia kakta, o smiltys – mintimis, kurias sujaukei. Tu kuteni jam smilkinius ir atsispiri plaukdama, bet iš pagarbios baimės neatsiplėši nuo kranto, nes kas priešingu atveju būna, visi gerai žinom. Jūroje yra kažkas žvėriško; tikriausiai tai bangos. Jos riaumodamos užgriūva tave nespėjusią pasiruošti kvėpsnių dvikovai. Ir jos visada stipresnės. Jų daug. Dabar palikite mus kuriam laikui vienatvei ir beprotybei. Tai toks žaidimas. Panašu į pasiansą. Dėlioji žodžius.

3.

Jeigu mirtis vis dėlto yra jūra, kaip pagalvojo, rodos, J. Brodskis, tai jos paprasčiausiai nėra. Jūs jau atleiskit man už simple stilių. Kartą parašiau įmantrų referatą iš Platono "Puotos": pirmiausia dėstytojas užmetė akį į primargintus popierius, tada į blondinę antrakursę, kuri jį iš manęs nusipirko, ir iškart konstatavo, jog čia esama nusikaltimo. "Rašyk tu joms paprastai, – protino mane tada draugai. – Jeigu raudona – tai kraujas, jei balta – tai nekaltybė. Ir jokių ten daugiau binarinių opozicijų". (Nuo to laiko taip ir rašau. Savisaugos instinktas.) Paskui dar ilgai kankinausi, spręsdama moralinę dilemą – grąžinti jai pinigus ar ne, bet negrąžinau, nes darbas tai juk atliktas... budelės darbas. Štai jau daug metų reflektuoju savižudybę kaip filosofinę problemą ir dabar esu kone klausimo ekspertė. Nėra jokios prasmės. Mirties paprasčiausiai nėra. Po visko patektum į tokį patį, jei ne dar blogesnį, būvį. Čia tu kasei žemę, ten būsi kasama žeme, ir skaudės dar labiau.

Jeigu jūra tėra daug vandens, o aš – daug molekulių ir atomų, ji vis tiek sklidina grožio ir švelnios paslapties, malonumas akims ir ausims, o visa kita man tiesiog nerūpi. Sutemus išsiruošiu į mišką ieškoti briedžių. Tykoju jų Elchreviere, bet girdžiu tik ištinusių medžių žievių alsavimą. Kai stipriai priglaudi prie jų skruostą, veide kurį laiką nešiojiesi atsispaudusią žievę. Šiltos briedžių ašaros krenta už kaklo. Briedžiai turbūt viršuje. Skraidantys Thomo Manno laikų gyvūnai. Pasaulis nesaugus, kol nemokame jo nupasakoti. Kaip Dievo kūrinys, mes juk turėtume kelti sau nežmonišką išgąstį.

4.

Tačiau klaiką varantis veiksnys šioje vietoje esu ne aš pati, o Parnidžio kopa, kurioje niekuomet nesijauti vieniša, jauties tik viską pametanti (auskarus. Laikrodžius. Fotoaparatą. Jausmus. Žmones). Net jūra kampuotomis bangomis, svetima it piestu stojančių užkariautojų mūras, nereikalauja tokio sudėtingo ir taip ilgai trunkančio prisijaukinimo. Kopos apskritai turi kažką beviltiškai negyvo, abejingo visiems ir viskam. Jūra irgi dėdavosi esanti rūsti, bet aš atkakliai įbėgdavau į ją keliskart per dieną ir mudvi ėmėme pagauti ritmus. Pamažu jos bangų antakiai moteriškėjo, švelnėjo ir virto beveik kaip Fridos Kahlo. Tam tikrais išprotėjimo sezonais daugelis psichų patiria ūmius paaštrėjimus (paskui, pasikeitus metų laikui, potyriai išsilygina ir atšimpa) – jie suserga mirtinu nemirtingumu. Nemokėčiau papasakoti, kas jiems tada būna (nors daug kartų treniravausi). Viešoji nuomonė tą nujaučia iš padidėjusio iškrypėlių tankio troleibusuose ir po langais. Neįmanoma imtis priemonių, nes tai chemija, o gal ir fizika. Makaulėje tiesiog įvyksta atominė avarija ar kažkas. Aš tik nesuprantu, kodėl jie nesudega, taip degdami. Dega ir dega kaip neužpučiamos HAPPY BIRTHDAY torto žvakutės arba amžinoji ugnis karių kapuose. Kaip žvakių vainikai cerkvėse. Bažnyčioje, beje, galima ir nieko nesuprasti. Cerkvėje aš suprantu viską. Ikonų blizgesys man aiškus tarsi nuotraukų paviršius, besiriejančios spalvos atitinka sukriošusias čakras, tamsiaveidės šventųjų išraiškos artimesnės už veidrodį, o moterys, plaunančios grindis, ir įkūnija tai, dėl ko čia atėjau. Tarp maldų, bučiavimųsi, lankstymųsi ir pamišėliško religinių knygų skaitymo jos pasikalba apie triapkas ir palatiencus, kruopščiai šluoja kilimą ties durimis, už kurių joms nevalia įžengti. Moterų galvos apmuturiuotos skaromis, sijonai kliūva už kojų, jos pasikalba ir su manimi, kad ir kas aš būčiau. Jūrų žvaigždės, kurias laikau namuose, panašios į plaštakas ir kai kada – į žmones. Pasiuvau joms visoms sukneles iš gėlėtų medžiagų skiautelių.

5.

Likus keturiasdešimt minučių iki popiežiaus mirties, išėjau iš bažnyčios (čia svarbu! Turėti alibi. Nes juk ne naktiniame klube buvau, vadinasi – padori) ir Piliovkėj buvau sustabdyta besilinksminančių vaikučių aštuntokų veidais. Jų buvo daug – turbūt visa klasė ar plaukimo būrelis. Jie grojo būgnais, plastmasiniais buteliais ir dar kažkuo – atrodė fluxiškai kaip gyvos vištos ir zuikučiai Velykų rytą bažnyčios prieangyje. "Neturim čia instrumentų", – paaiškino man, mandagiai prašydami centų. Daviau malalietkoms pinigų. Manęs nepapiktino tai, kad jie šėlsta popiežiaus mirties valandą. Jie atrodė man visiškai normalūs. Jų plastmasinių butelių ritmai padėjo man melstis. Kas iš to, kad mūsų staltiesės baltos, o jausmai juodi. Kad meldžiamės šaltai, o Dievas būna priverstas išmokti neaistringumo. Mūsų Dievas padorus kaip ir mes. To paties kirpimo. Mes jį laikėm krinolinų narvuose, bijodamos suvokti kaip suknelę.

6.

Vienoje itin šeimyniškoje depresijomis sergančiųjų ligoninėje prieš kelerius metus buvau sutikusi jauną moterį, ištiktą pačios tikriausios anoreksijos. Ji neturėjo nieko bendro su manekenėmis; prieš tai dirbo pardavėja prekybos centre, tačiau iš ten jai teko išeit, nes labai daug ir nevalingai verkdavo darbo vietoje, o galiausiai išvis prarasdavo sąmonę, kadangi jai sparčiai krito svoris. (Aš tuo metu net ligi pardavėjos dar nebuvau pribrendus, bet jau fantazuodavau, kaip eisiu į mokyklą darbintis lituaniste: apsivilksiu tautiniais rūbais, įsiversiu odinius auskarus, užsimaukšlinsiu rūtomis dvelkiančią iš lino nertą šlikutę ir rugsėjo pirmąją užsilipsiu ant aktų salės scenos. "Kalba gimtoji lūposna įdėta", – rūsčiai sakysiu į mikrofoną... Ir po savaitės demaskuosiuosi.) Šiandien man sunku prisiminti jos vardą, bet aš puikiai prisimenu mūsų bendrus pusryčius, pietus, vakarienes, kai visi laikinosios šeimos nariai imdavosi kone psichologinio teroro, stengdamiesi ją įkalbėti suvalgyt dar bent kąsnelį... ir dar... "Čia ne omletas, – sakydavo jie. – Čia Hamletas, tik tu jį suvalgyk". Valgykloj visus griežtai susodindavo į nuolatines vietas (mano, pvz., buvo šalia tokio senučio, kuris visada primygtinai atiduodavo man savo sviestą, nes aš jam irgi atrodžiau labai liesa). Bet kartą pusryčiams davė manų košės ir linksmojo sūrio su spalvotais želatinos gabaliukais (maistą ten apskritai stengdavosi duot kuo linksmesnį, nes visi ir taip buvo labai liūdni; verkti ten būdavo taip pat natūralu kaip ir lyti, visi kartais susirinkdavo į masinio paverkimo popietę parke; mano stalo kaimynas dainuodavo liaudies dainas, padainavęs kūkčiodavo man ant peties, ir ašaros jo akyse reiškė anaiptol ne silpnumą, o stipriai pririštas vertybes, nuo kurių ligoninėje mus mokė atsirišti) – aš persiritau per kelias kėdes link jos ir tariau, laikydama sūrį kaip kokį Dievo Kūną: "Čia ne sūris. Čia mūsų visų liūdesys, kuriame sustingo ir kitokie jausmai, kurių dar neišliūdėjom". Mes gulėjom skirtingose palatose, tačiau nuo to laiko tapome draugėmis. Kitą dieną mudvi apsivilkome sukneles: aš raudoną, o ji – juodą, kad į akis nekristų jos anoreksija, – ir vakare išėjom į "Madam Baterflai". Suknelės reiškė mums garsus. Plevenimą tarp trupučio saulės, oro ir vandens (lijo). Lietaus tiškimo į žemę garsai reiškė mums plojimus. Suknelės buvo mūsų galėjimas peržengti pačias save. Norėjimas valgyti, klausytis muzikos, gyventi, apsimesti, kad esame normalios. Juoda suknelė jai labai gražiai tiko. Ilgai įkalbinėjau ją apsivilkti. Mudvi nebuvom panašios nė vienu veido bruožu. Gal tik viena kokia mintimi. Mes tik norėjome būti stiprios, o vėliau likom bejėgiškesnės ir už savo įkapes, kuriomis taip didžiavomės. Mes žinojom, kaip mums toliau gyventi. Gyventi reikėjo bet kaip: išvažiuoti į saulėtus pusiasalius, su didžiausiu įsijautimu megzti staltieses, plepėti apie daržininkystę, išeiti į savanores, griebtis militarizmo, persivalgyti, turint vienintelį tikslą – išsimiegoti ir gyventi toliau, išviduriavus vakarykštę dieną kaip kalbos klaidą redaguojamame tekste ir koreguojamame pasaulyje; ištranzuoti į Amsterdamą ir ištekėti vienai už kitos, susilaukti kūdikio, mergaitės, duoti jai indišką vardą iš šešiolikos skiemenų ir niekada nesapnuoti, jog ne tu, o kažkas kitas valdo tavo valią ir veiksmus, nesidomėti apsėdimų teorija, egzorcizmu, klykauti tik naktimis ir iš pasąmonės, o ne dienomis ir sąmoningai, kaip daro kai kurios moterys. Mums buvo galima priekaištauti, kad nematom realaus pasaulio, bet kiti nemato net ir nerealaus, t. y. išvis nieko nemato.

7.

Kai opera baigėsi, mes grįžom atgal ir radom užrakintus ligoninės vartus. "Kas dabar bus?" – paklausė ji. "Perlipsim, – sukomandavau. – Viską daryk taip kaip aš". Kažkokia užduoties įveikimo dvasia apsėdo mane, aš kažkaip sudėsčiau kojas ir persiverčiau anapus. Ji tai irgi lyg užhipnotizuota atliko. (Tiesiog coup de maītre.) Žodžiu, mes su savo suknelėmis įspūdingai perkopėm aukštus durnyno vartus ir šlumštelėjom ant žemės, o iš sargo būdelės išlindo diedas su šautuvu. "Mes čia gulim", – išpyškinau. Tai buvo paskutinė kliūtis, kurią mudvi įveikėm, prieš tapdamos visai beviltiškos. Simple mind. Plokščios. Nežinau, ar vėliau ji priaugo svorio: mane išleido keliom savaitėm anksčiau. Bet tikrai egzistuoja tokia kategorija moterų, kurioms visiškai nereikia maisto. Joms pakanka suknelės, vienišo simbolio, atstojančio atostogas pajūry su kopomis ir visa briedija. Aš žinau, kad ir tu, ir aš liksime lamomis, kad ir su kuo gyventume. Ir niekas neatims mūsų pašaukimo: mes priklausome vienai tautai. Dabar suprantu, kaip turėjo jaustis mūsų motinos, vaikystėj draudusios mums maniakiškai skaityt knygas. Matyt, nujausdamos, jog vaizdų pasaulis, besiklostantis mūsų galvose, yra joms neprieinamas ir visiškai uždaras. Būna nuodėmių, po kurių jau nieko neįmanoma Dievui pasakyt. Ir iš to siaubo nebesinori girdėt, ką Jis šia tema sako. Tada žmogus užsikemši ausis ir eini valgyt, miegot, gert, dulkintis, mokytis, skaityt knygų. Mes darėm viską, kad atitolintume savo beprotybę, tačiau meilė mums nebuvo aiški. Mums atrodė, kad rašom tyros meilės romaną, o teišėjo bulvarinis skaitalas. Rašėm jį atsargiai atrydamos žodžius, tarsi rinktume kriaukles ar medžiagą suknelei. Aš jums sumokėsiu, tik jūs pagrokit man savo kvailais buteliais ir leiskite į jus pasižiūrėti. Jūsų jaunystė man sukelia katarsį. Jūsų infantilumas daro jus angeliškus. Nuo vaistų mums iškris plaukai, išdegins stemplę, mes pamiršim visas išmoktas užsienio kalbas ir artimųjų vardus, turėsim ištverti nuolatinį pykinimą, plūduriuojančią realybę, haliucinacijas; mūsų atsižadės tėvai, o motinos į bet kokį gydytojų argumentą tik isteriškai šauks: "Jos neserga. Jos simuliuoja" (vėliau mes iš tikrųjų išmoksime susimuliuoti joms mokslus, užsiėmimus, sveikatą, laimę, absoliučiai viską), tampys mus po ekstrasensus, mes nesipriešinsim, mes tik laipiosim sienom, jei su mumis bus nieko nedaroma, jei niekas nekartos mums, kad tai praeis arba kad tai mirtina, kad to priežastis yra smegenis spaudžiantis auglys ar dar kas apčiuopiamo; mes negalėsime skaityti, atsipjauti duonos, atsikelti iš lovos, raudosime tualete, nes nemokėsime juo pasinaudoti, būsim slepiamos nuo žmonių, negalėsim vaikščioti, kol vieną dieną į mūsų duris pasibels Dievas, tikintis mumis. Jis bus kantrus ir švelnus, metodiškas ir gailestingas. Jo tikėjimas mumis mus išgelbės. Ką man reiškia raudona ir juoda, atmetant Stendhalį? – Sniegenas ir dagilius. Suknelės, kurias karpydavom iš popieriaus vaikystėje, paskui aprengdavom kartonines lėles, užlenkdamos juosteles anapus fasado, palikdamos vienintelį plokščią paviršių – jo mums dar nepavyko perlipti, iš jo mes dar neišbridome – tos suknelės išmokė mus apsimetimo.

8.

A more bylo bolšoje.

 

Kultūros kalendorius
nuo 2011 m. Sausio

PATKPŠS

 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31  

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28  

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

 

Skaitytojų vertinimai


36176. atostogaujanti vasilisa2005-06-20 12:10
einu pažiūrėt, ar dalgis jau šienauja prezidentūrą

36183. cikada2005-06-20 13:22
...a voda mokraja mokraja...

36185. Senas Botas2005-06-20 14:16
Nu ka as galu pasakyc...Gydykis toliau,Giedre. Jaunas organizmas neatlaike ?Keliu pavykusiu gabaluku? Derzysj syljnej za jakorj:) (o kopose tyko poetai su zuronais ir kiti pavojai..)

36186. itale :-( 2005-06-20 14:35
Miiiiii che noia...

36189. dalgis2005-06-20 16:11
Vau, sukneles yra. Mes laimejom. Na, as gal ir pralosiau, bet ir laimejau truputi, irgi nes norejau sukneliu. Vasilisa, shiandien pat einu seti zoles ant plyteliu pries prezidentura, o kai uzaugs shienausiu. Gera naujiena toto, nereikes statytit man alaus. El.redakcija, galite miegoti ramiai, pasielgete didziai kilniadvasishkai.

36193. Queer2005-06-20 16:52
Ak, Giedre, mūsų, savižudybės ekspertų, jūros galėtų būti panašios.

36194. Giedrei2005-06-20 17:12
Negaliu atsitraukti, kol neperskaitau visko. Turi kažkokio cinkelio Tavo rašiniai.

36195. Daroga2005-06-20 17:33
GK po truputi muset pasuks GR takeliu,apsimaus kaliosiukus ir- pas prousta:)As ir galvoju-i ka ji man tapati?

36196. Galva2005-06-20 17:42
"я вот каждый раз думаю с утра - хули было так орать а потом понимаю, что, значит, надо. "

36198. virtualus somelje2005-06-20 17:46
Draugiškas patarimas vyno mėgėjams: baikit jūs vienąkart gert tokį šlamštą kaip Rosso delle Venezie! Suprantu, kad reikia nuo kažko pradėti, bet aplink mėtosi per daug geresnės kokybės vynų, kad apsimokėtų ties juo sustoti :)

36201. Товарищ Факов2005-06-20 18:08
liaba, lituviai, ar gailma isversti i rusu kalba sita rasineli kadangi jis jau man patinka прашу вывернуть етот рашинелис на руский иазык пасиба.

36202. venezia2005-06-20 18:08
Venecijietiski vynai seniai zinomas sh. Pereikit prie graputes, "italiugos".

36205. vasilisa2005-06-20 18:34
Dalgi, jaučiu, apsilenkėm... aš ten įsėjau keletą vasiliokų, tai tu jų, kai sudygs, nežudyk, gerai?

36206. nemo2005-06-20 18:41
Pirmi fragmentai tokie letoki, su 4-5-6 isivaziavo, su 7 prajuokino ir nuliudino. Bendrame rezultate - patiko.

36211. Atsakymaz2005-06-20 19:13
E.red.: Komentaras panaikintas

36212. vasilisa2005-06-20 19:15
...dėl savižudiškų jūrų.. pagalvojau - gal ji viena mums visiems? žinojau, kad savaitgalį teks degintis prie šio telkinio (aš gi - atostogaujanti vasilisa:), tai penktadienį nuėjau į knygyną ir karštymečiui nusipirkau skaitinį "Savižudžio sąmonė", susiviliojusi pažadu gauti "metodinių patarimų, kaip sumažinti psichologinį skausmą". Įdomiai suręsta knygiūkštė, nusėta savižudžių laiškais, imami trys įvykę atvejai ir it kokiam "Bėk, Lola, bėk!" prasukinėjami galėję būti variantai, modeliuojama retospektyvinė psichoterapija, taip sakant. Mes, vasilisos, du kartus bandėm paskęst, užtat mūsų ir yra trys - dvi nuskendusios, o viena likusi. Todėl Suknelėse - mūsų širdies šiugždesys....

36213. dalgis to valisisa2005-06-20 19:24
gerai nezudysiu, gal palaistyt?

36214. nemo>atsakymaz`ui2005-06-20 19:25
Sigmundas jau seniai yra likes knyginis autoritetas, taip, "atveres naujus horizontus", taciau jau daug kartu "pataisytas". Tad nera cia ko "moksliniais" psichologiniais argumentais dangstyt savo libidiska-totemiska pasauli supratima, pastatyta ant vienu begiu.

36216. zeta2005-06-20 19:30
Nemo, nekalbek su tais, kur be vardo, be gedos, be praeities, be ranku, be akiu, be sirdies, be rytdienos, be nieko, uz ko butu verta kabintis. Geriau brukstelk dalgiui su vasilisa.

36218. Contanta2005-06-20 19:35
Freudo negalima "pataisyti",kaip ir D&D "konseptu". Galima pazvengt ir is daridos,kafkos ar bzyzeko:) Is zloebu4kos `pazvengt sunkiau,nes ji pati is save s zvengia:) Problema,gerb.ismnciau, po suknelemis:),ka Freudaz ir norejo irodyti:)

36221. Mr. J.Ybanas2005-06-20 19:38
E.Red.: Komentaras panaikintas.

36223. zeta2005-06-20 19:46
Man grazi buvo dalgio klaida - Valisisa. Tinka rafinuotai ir subtiliai atostogaujanciai sielai. Vienas dziaugsmas, kai personazai susiranda sau lygius autorius.

36225. Bettaz2005-06-20 19:53
Aisku aisku:)Ner tyjatro-ner mailes!Bet suprantate,pvz. kaip M.Ivskvcs issprende savo vidine isterija:)Madagaskare buva cik ziedzeliai:)Daba galime stebeti shaknu "struktura":)

36229. Sakes2005-06-20 20:04
Arba "jis pats is ju zvengia",arba "ji pati is ju paciu zvengia" arba. Vienzo panasu i "idealu intelektuala" a la fiukas:)

36234. nemo2005-06-20 20:16
Taip, Vasilisa graziai raso. O Vasilisa su Dalgiu (rankoje?) graziai atrodo. Abu astrus.

36239. ugn2005-06-20 20:26
Bet o taciau "idealus intelektualas" "aktualus"tik virtualioj erdvej:)Imesk ji i koki afganistano ar irako kaimeli, ir is intelektualo neliks .:) Baltos kepuraites,baltos pirstinaites ir baltos "palaidines" kelia nesuteptos dekonstrukcijos ispudi:)

36243. Mr. J.Ybanas2005-06-20 20:37
staigiai uzsinorejau i teatra :)))

36244. dalgis2005-06-20 20:44
dideliam ar mazam?

36251. Buninas2005-06-20 21:21
Detales tikros. Nera strukturos. Bet ir tai gerai.

36253. vasilisa2005-06-20 21:34
su dalgiu rankoje ir vosilkom dantyse cituoju: для меня существует высшая ценность - моя любовь. Я никогда не говорю себе "чего ради?". Я не задаюсь вопросом о целях. В моей монотонной речи никогда нет никаких "почему", разве что единственное, всегда одно и тоже: но почему же ты меня не любишь? Вскоре (или сразу же) вопрос ставится уже не почему ты не любишь меня, но почему ты меня любишь только чуть чуть? Что это означает – "чуть-чуть" любить? Как тебе удается любить чуть чуть? Я живу в понятиях слишком или же недостаточно; я жажду слияния и воспринимаю как скаредность то, что не покрывает всего; я стремлюсь занять такое место, откуда количества уже не воспринимаются и откуда будут изгнаны итоги.

36259. Gvntj2005-06-20 22:49
Išsitraukiu sukneles, pasimatuoju, pasistaipau prie veidrodį ir vėl atgal jas sukišku. Kur jas apsirengti? Joms reikia kažkokio netvarumo, o gal ir nesvarumo, jų plonytės petnešėlės nedera nei prie darbo reikalų, nei prie gatvės, jos kažkokios per raudonos, per juodos, per violetinės... Veidrodis jas apžiūrinėja kažkaip gosliai - taip, ne gašliai ir ne godžiai - jam įdomu, kad kažkur veda tos plonytės juostelės, bet kur jos nuveda - jam vis tiek... Tiek teaprėpia jo plokščias žvilgsnis. Ir jam nei šilta, nei šalta, ir man. Šiandien liksiu su suknele, palauksiu, kol pareis maniškis.

36262. g2005-06-20 23:50
Genialu - nei daugiau, nei maziau.

36263. Girdėjau, kad2005-06-20 23:56
po suknele - Dievo klaida, ir kad Dievo namai taip pat čia :)...

36265. xX2005-06-21 00:05
Aš tyliu.

36268. vasilisa2005-06-21 00:25
aš nemiegu.

36269. xX2005-06-21 00:30
Nedrįstu kalbėti - esu neveras kalbėjimo.

36273. zeta2005-06-21 00:44
Tuomet galit pasnibzdom.

36275. IVS2005-06-21 01:09
O aš nesijaučiu verta tylėjimo... Tylėjimas visuomet buvo vyrų privilegija...

36277. naktinė vasilisa2005-06-21 01:21
naktyje glūdi septyni pasaulio stebuklai, ir didybė, ir tragiškumas, ir apžavai/ ten miškai neryškiai susiliečia su legendinėm būtybėm, pasislėpusiom tankmėse/taip pat esi tu/naktyje praeina traukiniai ir laivai, ir šviesių šalių miražai/paskutiniai sutemų atodūsiai ir pirmutiniai aušros virpėjimai/taip pat esi tu/ naktyje yra žvaigždės, ir tamsus jūros, upių, miškų, miestų, žolių, plaučių, milijonų būtybių judėjimas/ naktyje glūdi pasaulio stebuklai/ naktis neturi angelų sargų, bet turi miegą/ naktyje esi tu/ taip pat ir dienoje. (R.Desnosas)

36280. IVS2005-06-21 01:31
Sakei jūsų trys, o aš dviese: viena užmigo amžinai, o kita - sapnuoja nuo to laiko atvirom akim.

36285. po palme2005-06-21 02:57
36284. po palme 2005-06-21 02:55 O man straipsnis patiko. Asmenines nuomones, saves panarstymas ir mokejimas tai dailiai and popieriaus isguldyti nei kiek ne maziau svarbus, negu giliu tiesu "objektyvus" nagrinejimas, bijant jas savimi susildyti.

36292. Be-be2005-06-21 07:06
Kai patrankos graudzia-musos tyli.

36322. Kssss2005-06-21 14:05
Jaučiu, kad ir aš priklausau jūsų briedijai. juk pasaulis mums ir yra toks kokį jį sau išsigalvojame.

36323. nemo>Kssss2005-06-21 15:06
Retai.

36329. IVS2005-06-21 18:30
nemo, ką čia paistote? Aišku pasaulis yra toks, kokį jau sau išsigalvojame! Bėda, kad savo išgalvotame pasaulyje nesilaikome savo sugalvotų taisyklių.

36333. Nike2005-06-21 20:53
vasilisa, ta rusiska jusu citata tobula, nereali, nusikopinau. tik sau pasiskaityti, jie leisite aciu

36334. vasilisa2005-06-21 21:20
Tai R.Barthes - "Фрагменты речи влюбленного", mane irgi išsyk užvežė, nuvežė, išvežė:)... ATPAŽINAU savo balsą, žaizdos artikuliaciją. Galėtų būti įsimylėjėlių psalmynu. Aš iš jo kasdien po kelias psalmes pagiedu ar, tiksliau, sudejuoju. Tam, kurio nebėra. Mano miegamojo siena - Raudų siena. Išsigalvotas pasaulis? O iš kur purslai ant nosies?:).. IVS, o ką Jūs sapnuojate atvirom akim?

36335. zora2005-06-21 21:33
yra, yra, to, ko visi vengia - transcendencijos pojucio; is cia supranti, kad modernioje valstybeje esama ne tik politinio diskomforto-----

36337. zuza :-) 2005-06-21 21:34
lietuviskoji RoRa, tik intymesne

36338. 2 zuza2005-06-21 21:36
Kaip ir priklauso mergaitei:)

36339. vasilisai2005-06-21 21:38
Nicka gali pakeisti, balso -- nie.

36341. nemo2005-06-21 22:01
IVS, grieztai uzgincyju, kad pasaulis yra toks, koki ji isivaizduojate:) Jums tiesiog iteigta, kad jis yra toks, koki isivaizduojate. Laisves iliuzija sukurta paslepti kazkam kitam - gal tam, kad esate kontroliuojama?:)

36344. pasi2005-06-21 22:13
manau, pasaulis yra toks, koki ji matome. Kad negalime primesti taisykliu ir numatyti [arba uzsigarantuoti], kaip viskas vyks, tai del to labai pergyventi neverta, teks susitaikyti. O va mes patys visada turime pasirinkimo laisve, kaip pasielgti; si laisve visiskai nera iliuzine. Jei ir pasiduodame kokiai nors "kontrolei", tai irgi - tam tikra prasme - musu paciu pasirinkimo pasekme.

36349. dalgis to pasi2005-06-21 23:01
pasaulis yra toks koks yra, o mes isivaizduojan ar matom taip kaip galim (norim)

36351. ebola2005-06-21 23:23
Nera jokio pasirinkimo, pasi.Pasirinkimas yra saviapgaule idant nebutu apmaudu jaustis marionete.Tu ir as visada renkames lengviausia kelia.Visada.Be isimties.Lengviausia placiaja prasme.Ne fizine - ispeju, kad nesikabintum uz lengvo isvartymo. Taigi, jei niekada nesirenki kito nei tau skirto(tinka ir primesto) kelio - kur tas tavo pasirinkimas pasakyk?:D

36354. zeta2005-06-21 23:38
Turbut manot, kad zymiai lengviau neturet pasirinkimo. Kaip Judui - nebuvo jokio sanso neisduot, taip skirta, ir viskas. O gal buvo? O kur visi tamsiuju pasauliu patarimai, nuojautos, zenklai, kuriu mes atkakliai nepastebim? Ir kodel savo akla verzimasi priesinga kryptim ir klaidingus loginius sprendimus bandom vadint neisvengiamu likimu? Ieskau Saunuolio Is Vakaru Pakrantes, kuris man atsakytu i situos klausimus.

36357. nemo2005-06-22 00:26
o pasirinkimas ir "pasaulis yra toks, koki ji matome" reiskia ta pati?

36359. pasi > ebolai2005-06-22 00:39
lengviausia - kuria prasme? Pagal paprastuma, vienareiksmiskuma, pagal ramiausia sazine [pagal vertybes], ar tuomsyk atrodanti labiausiai perspektyviu [pagal tikslus]? Pasirinkimas visada lieka, kaip mano baba sakydavo, tik kai velnias sudea, belieka lauk, kol issiks :)

36362. zeta2005-06-22 01:50
Mes uzsiplepeje kartais pamirstam pasakyt ka nors apie straipsni. Ne visi, kai kurie. Kiti is karto mandagiai paraso savo nuomone, kaip paprasyti. Bet geriau veliau negu niekad: labai geras. Tos sukneles. Tas liudnumas. Kartais taip buna: vieni raso, kiti tuos zodzius akimirksniu ore gaudo. Sitoks keistas pasaulio jutimas - pro juoka ir asaras vienu metu. Ir tada pasigirsta skrendancios streles garsas - tiesiai i taikini, be jokiu dvejoniu ir stabciojimu. Bravo.

36364. zeta2005-06-22 02:05
Ismire visi Satenuose, ne kitaip. Nori kam ranka paspaust, tai tik tuscia erdve pagrabalioji, su vaiduokliais pasisneki ir sliukini i virtuve vandens atsigert. Jeigu cia butu baronas Miunhauzenas, tai pasakytu - "dabar bus penkios valandos vakaro!". Ir butu, niekur nesidetu. Sulektu tada visi paknopstom ir strimgalviais ir kad pradetu sneketis kuo idomiausiom temom, tai tiems, kas dirba, miegai islakstytu. Bet kur tau, sulauksi. Parpia gyventojai, net stogas kilnojasi. Miegokit. Stovesiu jusu sargyboj, sautuva atkisus.

36366. IVS2005-06-22 02:18
Gerai, zeta. Stovėk. O aš vaikščiosiu aplinkui ratais, gal ką pamatysiu. Tada abi, kad suriksim: Stok! Rašyk! Bendrauk! Arba šausim!

36367. zeta2005-06-22 02:22
Vot cia tai kalba. Bet dakale mane sita diena galutinai. Eisiu ir miegosiu dabar. Tycia.

36370. IVS2005-06-22 02:31
Eik. Aš pabudėsiu.

36377. IVS > Vasilisoms2005-06-22 03:58
Sapnuoju, kad pasaulis gražus. Ir jis mano sapnų klauso. O prieš tai neklausė.

36383. ebola2005-06-22 08:34
Paprasciausia paprastaja prasme.Kelia, kuris is visu galimu TAU yra trumpiausias iki tavo isivaizduojamos savirealizacijos.Tai susiktas minimumo principas, kurio neina apgauti niekam.Nebent savizudziams.Uz ka jiems yra pazadeta: ..uz tai eisi tiesiai i pragara.Nes tai yra PRIES tvarka.O tvarka yra, kad ir kaip maloniai atrodo kad esi laisvas rinktis, tas yr viso labo burbuls.Ne veltui sakoma kad viskas yra zinoma nuo pabaigos.Pats pasirinkimas yra svarbi iliuzija.Be jos man atrodo butu blogai.Bet manes neapleidzia nuojauta, kad kazkam mes jau senokai gili istorija...

36385. migla2005-06-22 08:54
matau kad visos strelės ištraukiotos,sulaužytos ir išmetytos.apie pasirinkima gal-uždaryk duris, lai būna viskas jau suaukota.susitikimai,klystkeliai ir metai....gal čia lakštingalos,gal juokdariu daina ir šokis tu viska juk žinai,tad uždaryk duris,nes jos jau uždarytos

36386. dalgis2005-06-22 09:01
Apie ta istorija, grazi mintis - senai nugyventa apdulkejusi istorija... bet prie minimumo principo ir minimalaus kelio prideciau ir kitus poreikius, kuriuos esam priversti laisvai pasirinkti: pvz reikia sleptuve tureti (saugumas) arba lizda, reikia ir paesti (kartais vien to ir tereikia), o tada galima ziureti ir gimine pratesti arba kur ant backos turguje uzlipti...

36392. .sipikti.2005-06-22 10:48
ne. matymas tik gali itakoti musu pasirinkima. vienas fizikas raso:

"By Reality I intend first of all to designate that which resists our experiences, representations, descriptions, images or mathematical formalizations. Quantum physics caused us to discover that abstraction is not simply an intermediary between us and Nature, a tool for describing reality, but rather, one of the constituent parts of Nature. In quantum physics, mathematical formalization is inseparable from experience. It resists in its own way by its simultaneous concern for internal consistency, and the need to integrate experimental data without destroying that self-consistency. Elsewhere as well, in so-called "virtual" reality or in computer generated images, there are mathematical equations which resist: a single mathematical equation gives birth to an infinite series of images. In potentia , those images are already present in the equations or in the series of numbers. Abstraction therefore forms an integral part of Reality. In so far as Nature participates in the being of the world one must ascribe an ontological dimension to the concept of Reality. Nature is an immense, inexhaustible source of the unknown which justifies the very existence of science. Reality is not only a social construction, the consensus of a collectivity, or some intersubjective agreement. It also has a trans-subjective dimension, to the extent that one simple experimental fact can ruin the most beautiful scientific theory."

36395. mgl2005-06-22 11:03
kas darosi Japonijoje.ar ž.drebėjimas?

36399. pasi > ebolai2005-06-22 11:32
siaip, Tavo destoma pasaluziura yra labai patogi, pateisinant nesugebejima [ar nenora] rinktis. Ji leidzia nusipurtyti bet kokia atsakomybe uz savo veiksmus ir ju pasekmes. Taciau ja labai lengva paneigti - juk taip negalvoji, priimdamas savo seimai svarbius sprendimus. "One simple experimental fact can ruin the most beautiful [...] theory." :)))

36400. vasilisa oblomova2005-06-22 11:39
ar Oblomovas buvo laisvas?

36403. zeta2005-06-22 12:37
Pasaluziura. Vertimas: "pries nuspresdamas, ka renkiesi, ziurek, kad nepapultum i pasala". O pasirinkimo keliai yra tik trys: i kaire eisi - galvos neteksi, i desine eisi - garbes neteksi, tiesiai eisi - apiples tave iki siulo galo ir vis tiek suvarys peili i sirdi. Cia ir yra pasirinkimo laisve: su minimaliais nuostoliais nusivaryt kuo ilgesne distancija. O po to susitiksim visi ten pat, tik laiko klausimas.

36408. ebola2005-06-22 13:53
oi kad poetu daug...:D Pasi > mano seimoje(tevu)pasirinkti sprendimai visi suzlugo iki paskutinio.Na ziurek - renkiesi atrodytu "issuki".Nepatogu, nelengva, audringa kelia is pirmo zvilgsnio.Ne lengviausia atseit.Bet cia pasigilink ir pamatysi, kad is tiesu ieskai tik savirealizacijos, be kurios negaletum jaustis pilnavertis kazkieno atzvilgiu - tevu, visuomenes, zmonos, ar galu gale kazkokio hormonu uzduoto isivaizduojamo saves.Tu negali jo nesirinkti, kai pagalvoji - ir neziurint kad tai vienas is keleto imanomu variantu,jis Tau tuo momentu yra pats lengviausias.Jei nueisi ne ten, greitai ta pastebesi(arba ne - pasitaiko), nes ims nesisekti - nematysi rezultato,nebus ramybes, stabilumo veiksmo eigoj ir panasiai.Ir vel - daug zmoniu eina ne ten didziaja dali gyvenimo - uzsiimineja ivairausiom kvailystem, issvaisto metus daugybei fiasku ir nuopoliu.Bet velgi, paziureje idemiau pastebesim, kad jie viso labo tikrina galimybes.O tai jau yra kazkieno planas.God is a Dj!

36411. pasi > ebolai2005-06-22 14:03
na taip, cia tokia tautologija: jei renkiesi sunkiausia, tai todel, kad tau taip lengviausia. Tu is tikruju manai, kad viska zinai? :)

36413. ebola2005-06-22 14:11
As manau kad as nieko nezinau.As siulau versija, kuria tiesiog jauciu esant ne tokia jau beprasmiska.Ir Tu nesi pats argumentuociausias oponentas sia tema is tu, su kuriais man yra teke diskukuoti.Bet patikek, as tikrai nesijauciu teisuoliu.Ir nera cia jokiu tautologiju, nera netgi kazkokio rasytinio pripazinto saltinio sitokiai mano nuomonei/nuojautai.Gyvenu ir mastau apie tai, ka matau.Matau pati esant siek tiek uzstrigusi ties siuo "pasirinkimo laisves" stereotipu.Todel kiek pajegdamas smagiau oponuoju.Ar Tau nemalonu apie tai kalbetis, kad gnaibaisi asmeniskumais? Galim ir nekalbeti - no problem.

36415. ebola2005-06-22 14:15
Beje, jei ne pries, paneik sita teorija remdamasis pasirinkima seimai svarbiais klausimais.:D Baisiai idomu ka turi omeny? Padetalizuok jei turi laiko, plz...

36417. dalgis > pasi2005-06-22 14:20
Ne, manau ebolas tiesiog smaginasi, mankstinasi. jis (kaip ir varna, kad ja kur) yra is tos gajios padermes, kuriu - vienu pagaliu neuzmushi, reikia ir trucint ir moralishkai veik, o geriausiai tokius naikina atomine bomba.

36418. pasi > ebolai2005-06-22 14:23
atsiprasau, neketinau izeisti. taciau Tavo tonas labai kategoriskas, todel ir paklausiau. as niekur nesu uzstriges, tiesiog tikiu Dieva. Pasirinkimo laisve nera stereotipas - tiesiog jei netiki pasirinkimo laisve ir ja nesinaudoji, [dvasinis] gyvenimas praranda bet kokia prasme, ar ne?.

Nezinau su kuo Tau teko "diskukuoti" [puikus terminas, kuris reiskia: deswtyti savo isitikinimus, niekaip nereaguojant i kitu diskusijos dalyviu teiginius :)]. As paprastai stengiuosi argumentuoti, paskatindamas oponenta pazvelgti is kito poziurio tasko, nebutinai atsisakant savojo, t.y. siekdamas abibusio praturtejimo, o ne formalios kurios nors doktrinos pergales [t.vad. savo teisybes irodymo]. Gal todel, jei esi iprates diskukuoti, Tau mano argumentai atrodo nepakankamai itikinami...

36422. ebola2005-06-22 14:34
Tai kad tu nedestai argumentu, zmogau:)Tu tik aiskini mano pasauleziuros pavojinguma, t.y. moralizuoji ir tiek.O tikejimas...man atrodo kad tikejimas yra panasus dalykas i mano vaikystes prisiminima: as seseriu jau eidavau savarankiskai per miska varovu.Ir niekada nebijojau pasiklysti, nes visada kelio gale manes laukdavo besisypsantis tevas.Kur beeitum - ateisi pas teva.Tiesiog groziesi medziais, gyvunais, niekur neskubi, nesidraskai, eini ir ateini tiksliai ten, kur Jis taves ir laukia.Teisingai, yra pasirinkimas is kurios puses apeisi medi, netgi gali sugalvoti tam svaria priezasti.Bet destination pointas bus tas pats.Ar ne?:)

36426. pasi > ebolai2005-06-22 14:43
kokia tokia "teorija"? Fatalistini determinisma? Nematau prasmes veltis i diskusijas ir gincus apie formalia logika - man jau nebe 25 metai. Idomiu minciu laisvos valios / pasirinkimo laisves tema su buitiniais pavyzdziais norintys gali pasiskaityti http://www.benbest.com/philo/freewill.html.

36429. pasipiktines2005-06-22 14:48
> 36422. ebola. Ar girdejai apie Zenono paradoksus?

36434. ebola2005-06-22 15:05
Koks fataliskas determinizmas? Fuuu.Tu mastai tokiom ziauriom kategorijom, kad as nejuciom imu kaltinti save uz nesugebejima gerai paaiskinti savo pozicija.Greiciausia taip yra todel, kad abu siekiame efektingo argumentavimo, ir tirstinam spalvas.Pasakysiu trumpai - ka bedaryciau, as jauciu labai galinga kisimasi i savo gyvenima.Nuo paauglystes iki siol, ir manau tai niekada nesibaigs.Galu gale as del to ne kiek nepergyenu, dziaugiuosi tuo ka turiu, bet rinktis as tikrai negaliu.Vos pamegines gaunu per skrybele ir dar taip, kad vos bepasikeliu.As savo pasirinkimo laisves nepatyriau - as jos neturiu.Ir stebedamas kitus, matau kad ir jie neturi. Ir visa teorija. O Tu - atalinis - inizmas....Heh. Supaprastek, nesididziuok, bus abiems lengviau, plz.:)

36436. ebola2005-06-22 15:07
>36422 negirdejau, bet jau nujauciu kazkokia nesamone.

36449. ežeras2005-06-22 15:40
36436.-liuks:))...

36453. ežeras2005-06-22 15:49
"as jauciu labai galinga kisimasi i savo gyvenima" -jo jo jo... emocijos + apibendrinimai remiantis vien/daugiausia asmenine patirtimi -laaaabai patikimi objektyvaus pasaulio pazinimo irankiai.

36455. ebola2005-06-22 15:56
:D pazinimo irankiai:D O kas patikimesni nei patirtis(tegu emocijos) ir isgyvenimu apibendrinimai? A =?

36459. ebolai2005-06-22 16:04
Visiškai Tau pritariu. Pasakei gryną tiesą be jokių -istinių išvedžiojimų. Deja, tikrai pasirinkimo laisvę gali įgyvendinti tik labai stiprios asmenybės. Kiti yra sugniuždomi aplinkinių, viešoios opinijos ir savo pačių nepasitikėjimo, bejėgiškumo.

36461. ebolai2005-06-22 16:08
Beje, ar patiko "Suknelės"?

36465. ežeras2005-06-22 16:17
36455 -- mano nuomone-racionalizmas.apibendrindamas savo patirtis/emocijas gali gauti tik siek tiek info apie ebola ,bet ne apie zmogu apskritai .

36466. ebola2005-06-22 16:17
Tu parasei?

36468. ežeras2005-06-22 16:20
36459 -"Deja, tikrai pasirinkimo laisvę gali įgyvendinti tik labai stiprios asmenybės." -man cia viskas tinka (tik be sito pesimistinio"deja").

36470. ebola2005-06-22 16:28
Tai matai, ezere, jei gyvenciau vienas, tada galbut.Bet as abejoju, ar akademines studijos yra patikimesnis saltinis nei kokia intensyvesne gyvu zmoniu studija.Aisku, jei esi imlus, viena ar kita medziaga, jei tik ji turtinga, yra neissemiamas saltinis zmogui kuris sugeba prajausti, isgyventi savyje kitu zmoniu jausmus.Mane labai apdovanojo keletas galingu asmenybiu su kuriais teko bendrauti ir keletas neordinariu gyvenimisku situaciju.Knygos...gamta, irgi daug pridejo, bet zmones - ypatingai! Ir tai ko gero labiau emociniam lygmeny, ar kaip pasi sakytu gal "dvasiniame".Nes tai dalykai, kuriu nereikia suprasti, isanalizuoti.Reikia pajusti ir tai lieka visada sirdyje.Ju neuzmirsi...

36471. pasi > ebolai2005-06-22 16:37
as visai nesididziuoju ir stengiuosi rasyti paprastomis, pretenzijomis nepudruotomis, frazemis. juk tai tu uzsiminei apie teorijas. "gaunu per kepure" - is to, ka esi man sakes, tai lyg ir buvo uz ka? "galingas kisimasis i gyvenima" - turbut Dievo pirstas. Apibendrinimai remiasi savos patirties palyginimais su kitu zmoniu patirtimi. Jei kitu zmoniu apmastymus apibudini 36436, tai apibendinimams neturi kritines mases...

36472. ežeras-ebola2005-06-22 16:42
"...apdovanojo keletas galingu asmenybiu su kuriais teko bendrauti ir keletas neordinariu gyvenimisku situaciju".--va cia ir patenkate i priklausomybiu ir subjektyvumo orbita.nebutu pasitaike tu superasmenybiu arba supersituaciju-turetumet kita nuomone/tiesa , butu pasitaike superduperasmenybes -dar kita ir t.t. ...sugestijos/empyrika ir emocijos-kreivuju veidrodziu fabrikelio darbininkai.

36473. pasi > ebolai2005-06-22 16:42
tu kalbi apie patirties autentiskuma: savo ir kitu zmoniu papasakota. Taciau visai autentiska sarysi galima susikurti ir su seniai mirusiu zmoniu patirties perteikimais : klausantis ju muzikos, skaitant ju knygas etc. Manau, patirties autentiskumas priklauso nuo tavo gebejimo / norejimo reaguoti i kitu zmoniu patirties perteikima, isisavinant ja kaip savo patirti.

36478. miestiete2005-06-22 18:39
kokie protingi. Kokie sudetingi. Dievo suplanuoti. Jeigu reiktu jusu klausytis turbut nualpciau is nuobodumo. kaip negrazu eiti varovu.

36484. dar miestiete2005-06-22 18:55
piesinelis labai negrazus. ilgai ziurejau

36485. pasi >IVS2005-06-22 18:56
labas rytas. siaip, turejau omeny ne Achila su vezliu, o kita Z. paradoksa, ta su iki galo nenueinamu keliu, t.y. progresyvini.

36503. vasilisa2005-06-22 21:05
su zeta į kalnus eičiau.

36507. sutrūkinėjusi vasilisa2005-06-22 21:13
....eičiau. ten mus apiplėštų iki siūlo galo ir suvarytų peilį į širdį. Bet argi dėl to nebūtų buvę verta eiti? tokia ta laisvė - eiti jaučiant kitą.

36519. nemo>vasilisai2005-06-22 22:02
Ipilkite stikline vandens. Karsta.

36520. zeta>vasilisai2005-06-22 22:04
Oi, vasilisa, vasilisa, nick`a pakeist galima, o balso tikrai ne. Sifruot mane moke Richardas Zorge (mires), knygas rasyt - Vilhelmas Haufas (mires). I kalnus nemoke eit niekas. Bet su tavim ir as nepabrokyciau. Akmenis po galva pasidetume, zole pasitiestume, naktim uzsiklotume, gulim sau, nekalbam, i zvaigzdes ziurim. Kaip Eziukas su Meskiuku ruke.

36524. praeivė2005-06-22 22:37
Zeta, negi Vysockio būsi negirdėjus, kad sakai - į kalnus niekas nemokė eit :)?

36528. vasilisa2005-06-22 22:51
dabar dar labiau supratau ryšį - vaikystėj, kaip dauguma, turėjome sodą ir ten, palėpėje, buvo vienintelė knyga - Haufo "Šaltoji širdis". Žinojau, ateis vasara, ir skaitysiu ją. Taip daug daug vasarų su Šaltąja Širdim... Na, o kai truputį užaugau, tai sutikau Šaltąją Širdį v naturie ir... pati žinai... dabar jau eisiu gulti, bet prieš tai įpilsiu nemo didelę stiklinę vandens.

36532. o Tavo broliukas ne Vygse????2005-06-23 00:58
saunuole Giedre, o Tavo broliukas ne Vygse????

36533. zeta>vasilisai/praeivei2005-06-23 01:28
Dar yra Spesarto smukle. Su visom baisiom istorijom, kurios sukrito i mano paika galva. Galetume ir ten susitikt. As buciau tokia moteriske juodais rubais, su juodu raisciu ant nosies. Toto ja turetu pazinot. Ji visa gyvenima buvo sena ir sukumpus vaikstinejo aplink Sobora, pasiramsciuodama lazda, pries koki ketvirti amziaus. Niekas nezino, kas tai nosiai atsitiko. Po mirties tokie zmones susirenka Spesarto smuklej. Gaila, bet taip jau susikloste, kad ir Vysockis manes i kalnus vaiksciot nemoke. Bet paaiskino apie kitus dalykus: "a jesli ne drug i ne vrag, a tak...". Ka ismokau, tai ismokau. Tik kai sutikau, tai ne is karto pazinau.

36537. nemo2005-06-23 02:43
Aciu uz vandeni, Vasilisa. Zeta, tos Spesarto smukles aprasymas man patiko, stai kur linksma kompanija turetu rinktis. Tik matau, kad jai uzsirekomenduot reikia idet nemazai pastangu, ipatingu charakterio savybiu, isimintinos isvaizdos ir buti paskleidusiam garsa apie save, skambanti ketvirti amziaus. Nelengva, taciau as pasiruoses pabandyt. Ko del kompanijos nepadarysi?

36541. nemo2005-06-23 03:13
O Haufo "Saltosios sirdies" paminejimas netiketai pakele senus lapus ir atidenge tokius atsiminimus: man tevas, esant dar visai mazam, pasakojo pasakas is jos ir ta knyga spindejo tokiu keistu baugumu. Vis dar budamas mazas, bandziau kazkada ja atverst, bet vel pabugau. Ir skaiciau visas kitas aplink. O paskui perejau prie kitu, nuotykiai, dedektyvai, dar veliau prancuzu, rusu ir amerikieciu klasika (kuri buvo isversta). O "Saltoji sirdis" taip ir liko nepaliesta, tarsi is vaikystes islikes isibauginimas privercia jos nepamatyti, rankai pro sali praslysti, kai namuose vis pavartau pedsaka palikusias knygas. Bet si karta ji nepaspruks.

36542. IVS > zeta2005-06-23 03:38
Zeta, kol dar neišėjai į kalnus su Vasilisa, gal dar vozmiomsia za ruki druzja, čtob ne propast po odinočke? Tik jau nesakyk, kad Bulatas Okudžava tavęs nieko nemokė.

36553. IVS > zeta2005-06-23 06:18
Jei dar kartą pamatysi praeivę, pasakyk, jai, kad jeigu ji vaikšto nepalikdama pėdų, tai dar nieko, bet jei jau nė paskambinti negali - tai aš taip nežaidžiu. Slapstosi tarp medžių, kaip kokia gazelė, o dalgis sekioja iš paskos, jau net trobos įsigeidė. Ot surasiu namą, pagal visus pageidavimus ir įsikursiu ten pirma, kaip ir buvau kviesta.

36554. toto2005-06-23 06:26
Zeta, nustebinai ir prajuokinai ne juokais. :) Po to, kaip pavadinai, ketvirčio amžiaus staiga prisiminti LA mistinį personažą -- net nupurtė, nes iki šiol nuosekliai tokią savo išorę čia protegavai, dabar tik patvirtinai perlenkianti lazdą, prieš kreivą veidrodį besimėgaudama nesama savimi.
Tas moters šešėlis iš praeivių akiračio dingo kartu su rusų kareiviais, kartu su naujųjų religijų antplūdžiu, kartu su pirmaisiais į lauką išneštais staliukais prie barų. Kiek žinau, jos nosis buvo OK. O juodas raištis - imidžo detalė, ...kaip ir ryšulėlis knygų kito, greitaeige šlifavusio Laisvę don kichoto rankose.
Paklausiu pas LA "metraštininkus", kur/kada buvo užfiksuoti paskutiniai jos performance`ai, jei įdomu. :)

36561. zeta>toto2005-06-23 11:01
Kur jau cia besimegausi. Be nosies. Bet Toto, as ja maciau labai IS ARTI. Tas juodas raistis - ne imidzo detale. Tu jau patikek manim. O nuoseklumas yra geras bruozas, bet jau nesokineju i salis kaip zuikis - viena diena grazuole, kita diena pelkiu ragana.

36562. Fanaz-Giedrei2005-06-23 11:22
Kur esi?:)Ka veiki?:)

36564. Anaz2005-06-23 12:03
Kur esi!!!?Ka veiki!!!!

36566. vasilisa2005-06-23 12:48
Fanaz-Anaz, Bernardinuose Giedrė sakė, kad komentarų neskaito. Jeigu tai tiesa, tai jums neverta taip šaukti - neatsilieps. Bandykit pašnibždom, mistiškai, haufiškai. Arba su brevijoriumi, iš kurio ji atskaito kasdienes maldas kuršiškose kapinėse. Dalinuosi su jumis asmeniškų bandymų susisiekti patirtimi.

36568. vasilisa2005-06-23 13:52
O dėl nosies esaties/nesaties – tai štai savaime išniręs pavyzdys apie pasaulio matymą – daug kas priklauso, iš kokio atstumo žiūri. Pamenu, šv.Aronas Sverdiolas vis sakydavo, kad tam, kad išvystum paveikslus, reikia mokėti pasirinkti nuotolį, iš kurio žiūrėti. Mažuosius olandus įsispitrinęs prievartausi, tai dažų teplionė ir tiek, o truputį atsitrauki ir atlaisvini akis – daiktai patys išnyra. Būna ir atvirkščiai. Nežinau, kaip su jūsų, zeta ir toto, diskutuojama nosim, bet štai neseniai man toks įvykis buvo: teko onkologiniame prie vieno kabineto su tokia močiutėle laukt. Na, daug žmonių, visi įsitempę, močiutėlė su didžiuliu maišu, nerimsta, bendraut nori. Paėmė ir prie manęs prisėdo. Aš kažkaip savo laukimo dramą kontempliuoju, į močiutėlės klausimus lakoniškai atsakinėju, į ją akių nepasukdama. Ji man pasakoja, kad į maišą susikrovė visą maistą, kurį turėjusi, nes ją į ligoninę guldo, o ar maitina toj ligoninėj, ji nežinanti ir t.t. ir t.t. vis pasakoja ir pasakoja, o balsas toks švelnus, vaikiškas net, jis mane ir ištraukė iš savęs-žiūros, pasuku galvą į močiutėlę ir sudrebu – ant nosies jai žioji tokia žaizda, kad pačios nosies jau beveik nematyt.... O ji šypsosi, šypsosi... mane užliejo spontaniškas noras pabučiuot ją į tą nosį-nebenosį, bet, deja, to nepadariau. Todėl noriu tai močiutėlei rezervuot vietą Spesarto smuklėje, ar gerai, zeta?

36569. Laima2005-06-23 13:54
Brangioji Giedre, turėdama laisvo laiko, užmeskite akį į www. urantija.lt. Nuoširdžiai Jums to linkiu...

36570. zeta2005-06-23 14:15
Va tai pasitaikyk man taip - ne juokais prajuokinau toto, izvalgumo ricieriu, davusi tylejimo izadus. Man patinka grazios formuluotes. Pasaulis gali buti nelabai grazus, bet nosinem ir uzuolaidom apdangscius - visai imanoma gyvent. Ypac pritaikius nuotolio koeficienta. O Spesarto smukle visada salia. Ir tai mociutytei atsiras ten vietos. Ir suniui benamiui, ir pauksciui be kojos. Ir ereliui is zoologijos sodo. Viena karta SJ Lecas pasake: "maciau skraidancius narvus. Juose buvo arai". Ir as patikejau. Visada patikiu, kai kas sako teisybe.

36582. toto2005-06-23 15:13
:) zeta, zeta, kur gi tu matei skraidančius narvus su arais... Va, prieš tris dienas KTU studentų miestelį tai iš tikro šiurpino tikras pelikanas. Bet ir tas tebuvo trumpam ištrūkęs iš zoologijos sodo aptvarų.

36583. dalgis to miestete2005-06-23 15:27
piesinelis grazus, ziurejau 25 sek.; paskui ziurejau 35 sek. piesinelis dar grazesnis

36588. dalgis to mies2005-06-23 15:33
ziurejau 350 sek, suradau trukuma, piesinyje truksta rankos, kuri laikytu kasą...

36589. vasilisa2005-06-23 15:45
piešinuko šukuosena biski samurajiška

36599. zeta>toto2005-06-23 17:30
Oi, toto,toto, net pasakodamas gyvenimiskas istorijas sugebi isvelt i mitologizuota ir pilna simboliu pasauli. Tarp visu kad ir kiek neiprastu ivykiu issirink tu man Pelikano atejima i studentu miesteli. Pelikano, savo krauju maitinancio mazylius. Pelikano, simbolizuojancio Viespaties auka. Pelikano, kaip gana uzdaro ordino nario pasirodyma viesumoj. Toto, butum lobis kokiam priklydusiam semiotikui. O ir man dziaugsmas patampyt tave uz rankoves.

36602. po palme2005-06-23 18:43
Seniai seniai, kai Uspakichas buvo Ukio Ministru, Tamkevicius, apsuptas mylimu klieriku, marino tautos sazine, politika dar nebuvo suvereni o Mocartas grieze Taurages simfoniniam orkestre, isejo ciesoriaus isakymas surasyti visus Satenu gyventojus. ..
Nieko blogo nenujaucianti tauta ir jos sazine miegojo teisuolio miegu. Po palme speriai soko is lovos, placiai prasidare langa, pasiraze, nusiziovavo ir, kaip kad buvo iprates, pazvelge I tamsa: kaimyno dalgio Spesarto pily su 4 baltomis kolonomis vyravo tyla, tik protarpiais is sikinyko lauke pasigirsdavo gailus vaitojimas.-Matyt dalgis vel sedi ant krasto ir ziuri I horizonta, susivoke po palme. –O juk tiek kartu sakiau - negerk to silto alaus, bet kur tau klausys, atsiduso. –Matai, norejo tapt virtualiai turtingas, o kuo baiges, miestiete tamsoj tyliai savo sirdyje po palmei pritare ir, apimta nenumaldomo troskulio, toliau profesionaliai melze Satenu redakcijos karve. Aplink klusniai rikiavosi IVS buteliukai be turinio. -Man arba draugai, arba pienas, paspirdama aplink besisukiojanti neaiskios lyties xX’o katina/e, istare daug Vasilisu. Dvi is ju skubiai reikejo laidoti su kunigu. -Spinoza pats sake, o ir universitete moke. -Bet galimi ir dvigubi standartai, miestiete negalejo nusileisti vasilisoms. -Todel ir eisiu, cia jau miestiete. Vedasi karve I Vilniu.–Palik nors tara, pareikalauja IVS, turini mes jau patys. Miestiete dar mestelna:- Taip ir zinojau, kad jums uzteks saves paciu. Tai isgirdes, Toto nuo stogo bando I butelius parasyti ja tebia liubliu. Gvntj apsiziuri save Veidrodyje**.
Palme atsigrezia atgal I kambari ir iskilmingai pareiskia: -Pirmaji ekskomunikuotuju burelio suvaziavima skelbiu atidarytu. Fone girdeti L.Cohen The Future. Pirmoje eileje sedi dalyvis Karsonas, kuris gyvena ant stogo. Klapciuku nulauzto propelerio vietoj jam pritaisytas kryzius, ant kurio parasyta: Situo zenklu nugalesi.* Dalyvis baronas Miunchauzenas sedi and dvieju sveidiniu. Uzrasas skelbia: balls naudoti tik prokreacijai. Trecioj eilej imesta I vandeni dalyve Zeta neskesta. Dalyvis Spinoza pasivalo savo darbo monokli ir idemiai pasiziuri I po palme:- Pala, pala, o sakei gersim alu. Kas cia per dvigubi standartai. Po palme dar kart meta zvilgsni I lauko tupykla ir kazka neaiskiai numykia. Baruchas pagauna palmes zvilgsni, persisveria per langa ir surinka apacion:- Suvienyti kuna ir minti, pakilti I visuotines vienybes pazinima, ta intelektualini Dievo meiles ekvivalenta, uzkimsta. Per langa ilekia tuscias pieno butelis. Vel pasigirsta vaitojimas, pagreciui su vandens nuo laiptu teskejimu. Tekancio vandens kiekis tiesiogiai proporcingas nekilnojamo turto agentes IVS kuno svoriui (120 lbs).Dalyvis tevas Stanislovas nuolankiai susluoja stiklus:-Chuliganiskai elgiasi,prataria, pakiloja savo virduli: -Kad zinai, broliuk, Tamkevicius uzdraude man dalyvauti politikoj, perbraukia ranka per savo barzda. Padeda virduli I vieta ir priglaudzia prie saves mociute be nosies. -Ar ner pas tave kur trobeles, prisiglausiu kol iseisiu? Taip ir galvojau kad sugadins diedukas man visus reikalus, dabar nebegalesiu is kitu saipytis, susikremta po palme ir veidmainiskai issiviepia:-Ka nors surasim. Padeti isgelbsti netiketai isvirstancios durys ir vidun ivirstantis ebola:-Jauciu galinga kisimasi I mano gyvenima, pareiskia. Prakeikti hormonai. –Ir vel?! sunerimsta po palme, apziuri spuogiukus ant ebolos veido. Atsargiai apsidairo aplink ir netiketai soka I kaire. Po to apsivercia per galva tris kartus ir greit ismaukia silto alaus bokala. –Aha, esu laisvas ir nieks manes neveikia, isdidziai isdrozia aplinkiniams, paslysta ant arbuzo zieves ir issitiesia kaip ilgas (186 cm). –Ar is tos puses ar is anos, vistiek galu gale pas teva, susumuoja ebola. Apziuri Stanislova:-Visai kaip Bezdoniu baznycios didziajam altoriuj, gal ir tas. Ar esi Tevas? Is uz lango pasigirsta Tamkeviciaus balsiukas: -Per kuria per kuria puse? Po to, leisgyves sazines pastumetas priekin, apsiverkia ir puola ant keliu pries teva ir tiesa padaro baznycios virsaiti laisvu.–Kuna galima paaiskinti matematiniais irgi mechaniniais desniais, bando ji raminti Spinoza. Pro Sali privatizuotu ksavero dviraciu pravaziuoja vasilisos prekrasnajos, vejas plevena ju sukneles ir toto galu gale pavyksta israityti auksciau mineta uzrasa.- As nemiegu, as nemiegu, kartoja vasilisos, bet atsitrenkia i apciuopiamybe, vardu Saltoji Sirdis, ( tai galejo buti ir redakcijos karve). Nemo apie Spesarto pili vaikosi Froida ir naktimis dirba iesmininku Radvilisko traukiniu stoty. Pasi nei uz ka nepasiduoda kontrolei ir vengia ant zemes numestu arbuzo zieveliu.
Sioje vietoje po palme supranta, kad niekada negales pabaigti, jeigu cia ir dabar nesustos. Paskutini karta pamirko auksine plunksna I rasala ir padeda TASKA. Po to eina miegoti ir sapnuoja , kaip ji visi giria.
*is lotynu kalbos verte sv Antanas & Co.
** Veidrodis-gvntj vyro vardas

36603. pasi > po palme2005-06-23 18:54
lyg butumete mates. Vakar prie duru metesi arbuzo zieveles, is tiesu saugojausi, kad nepaslydus.

36606. Bjauri boba IVS2005-06-23 20:35
Hm. Iš tiesų neblogas pasirinkimas - saugotis prie durų numestų žievelių. Galima būtų pakelti žieveles ir įeiti pro Duris, bet tai būtų taip paprasta. Geriau jau apieti žieveles ir pažiūrėti, gal Agapajai numetus žieveles prie Durų, Dievas atidarė Langą?

36608. pasi > IVS2005-06-23 20:38
atidare. pasiziurekite pro kita langa, ir jis atidarytas. Siandien gaminau moussaka, gal norite recepto?

36610. IVS > po palme2005-06-23 20:45
Metu Virtual estate agentės darbą ir atidarau taros supirktuvę. Dieną supirkinėsiu tarą, o po darbo pilstysiu iš tuščio į kiaurą - tikiuosi atrodysiu oriai?

36611. pasi2005-06-23 20:49
Bjauriai bobai. ejau su kopeciomis rankose. ar tai pasiteisinimas?

36614. Bjauri boba IVS2005-06-23 20:53
Tai jau buvote iš anksto pasiruošęs lipti pro langą? Iš tolo pamatėte žieveles ir galvojote: nu ne, pro duris neisiu, dar paslysiu, geriau pasiimsiu kopėčias, juk turiu pasirinkimo teisę.

36618. pasi2005-06-23 22:20
tiesiog vedziojau kabelius, bet atvaziavo mano sodininkas ir tuctuojau viska uzbaige; kad jis taip elgtusi su sodu :(

36620. dalgiui miestiete2005-06-23 22:23
tikrai, mergaite eidama lakstyti pajuriais neapdairiai nepasieme trecios rankos. Dvi rankos reikalingos kad jomis mojuotum. Nors pirstai sutraukti meslungio (ziur. pies.) Kaire koja nuluzusi. Gal nuo greito begimo o gal del stipraus vejo. Su tokia toli nenubegsi. Gal ta koja ir tiktu kasai palaikyti. Bet ziu, dalgi, tai juk visai ne kasa. Tai arklio uodega. Toks sukuosenos pavadinimas. Man atvirai sakant nusispjaut ant anatomijos. Bet cia kas kita. Nenoriu kad el redakcija mane istrintu taigi neminesiu dar vienos neaiskios vietos.

36622. pasipiktines2005-06-23 22:36
neaiski vieta pakankamai aiski, tik atsidure ne vietoje. Likusi anatomija kosher. Bet yra ir kitu idomiu uzuominu, pvz. bangos, kurias galima matyti, kaip sparnus. Ne taip jau ir blogai

36625. toto2005-06-23 22:52
- Nepatarčiau į dvidešimties sekundžių serijinį piešinėlį žiūrėti ilgiau nei minutę - akivaizdu, išvados neprognozuojamos, kaip ir po oro prognozės skaitymo į šeštą dieną po lietaus.
:)

36627. quasi modo2005-06-23 23:01
Mergaitė - ne šv. Kazimieras - kam jai trys rankos?

36644. miestiete2005-06-24 10:42
kad turetu kuo laikyti kasa, sv. naivuoli

36645. vasilisos2005-06-24 10:48
braižom semiotinį toto kvadratą

36646. vasilisos - metraštininkui po palme2005-06-24 10:52
ar sapne mes buvom mandagios ir tau padėkojom? tik su tuo ksavero dviračiu... gal nereikėjo minėt?..

36648. toto2005-06-24 11:05
norėčiau pasižiūrėti į jį kai baigsit :)

Į pagalbą ieškantiems ko nepametė Joninių semiotikams:
  iš ties...
  nėra kalbos
  be žodžio pasakyto,
  kaip nėr
  be vakaro dienos,
  dienos be valandos,
  kaip laiko be naudos,
  minties, be paslapties,
  kaip nėr
  nakties be ryto,
  kito,
  nematyto

36651. toto2005-06-24 11:17
:) Radau dar zetai SEIŠI JAMGIČI haiku:
  Erelis narve.
  Vienatvei užplūdus liūdnai
  Plaka sparnais

36655. zeta2005-06-24 11:28
:(

36657. toto2005-06-24 11:32
Kas dabar, zeta, ką ten tokio kartaus užvalgei iš vakaro?

36660. zeta>toto2005-06-24 11:40
Neklausinek. Nes, kai atsakysiu, gailesies, kad paklausei. Mano narvas siandien toks sunkus, vos paskrendu.

36664. toto2005-06-24 11:56
:-) tada -- štai, toto semiotinė analizė:
  patempus lūpą
  klūpo ji
  su taip ir ne
  savam kine -
  viršelis storas
  noras
  keisti orus
  tarpukojy
  sijono kraštas
  vienu pirštu
  akis
  vedžioja
  brailio raštas

36666. pasi > toto2005-06-24 12:09
labai grazu. man patinka Jusu gebejimas sudelioti daugiaprasmiskai.

36667. zeta2005-06-24 12:11
Mhm.

36669. toto2005-06-24 12:14
:)
"The secret to creativity is knowing how to hide your sources." - Albert Einstein

36671. .tines skai.2005-06-24 12:28
Nagi... Ar cia ta pati ideja, kai berods Rossini sake, kad visa muzika jau buvo kada nors parasyta, tik dar ne visi pinigai uz ja yra paimti :))

36674. zeta>pasi2005-06-24 14:12
Milorde, mano laiskai vaikosi jus po pasauli. Gal malonetumet viena kita perskaityt? Gal malonetumete paieskot po slaptavietes? Gal malonetumet neprunkstaves atsakyti? Gal malonetumet tuoj pat? Jei busite nemalonus, turesime snekteleti su broliais is Camorra. Va tie tai jus prasnekins.

36675. pasi > zeta2005-06-24 14:42
tuoj ateisiu i slaptaviete - atejo dailide, turiu susitarti del naujos pergolos. 20 min.

36676. zeta2005-06-24 14:54
Belissimo. By then I`ll be gone with the wind. Bet galesite uostyti mano kvepalus :)

36677. zeta2005-06-24 14:56
Escuzo me no bella parla italiano, besikvepindama pameciau viena "l".

36678. pasi > zeta2005-06-24 16:19
visai dar kvepia, kazkodel jazminais. O del italiano - va bene, as pats tik apgraibomis.

36681. nemo2005-06-24 16:28
Zetos pasiustas dailide viska sutvarke:)

36683. .tytojas2005-06-24 16:51
kalbate taip, lyg gyventumete Zuriche. Ten viska sutvarko. Cia "viska" "sutvarko" :)

36686. nemo:)2005-06-24 17:15
As ne apie soda. As apie camorra.

36690. pasipiktines2005-06-24 17:30
Zinote, mes cia i pietus nuo Città eterna sia tema nei juokaujame, nei rimtai kalbames. Gal ir prietarai, bet isisaknije. Kaip sake Sv. Amrozijus Sv. Augustinui: Si fueris Romae, Romano vivito more; si fueris alibi, vivito sicut ibi.

36706. po palme2005-06-24 20:27
visi man sapne karstai dekojo, neisskiriant nei t. Stanislovo. Jis dabar sake kaisios Tamkeviciui saltas kojas po kaldra.
Vasilisoms-deja esu tik menkas metrastininkas ir ateinancios kartos man neatleistu nutylejimu. Be to, galvoju bolotiruotis i prezidentus ir privalau tureti svaria biografija.
Iviesei Vasilisai Safronovnai- ideja tikrai verta demesio, work on details.
pasi-autoriui nera nieko malonesnio, kai jo veikejai isijungia i zaidima. O ir kas mums belieka, kai esame valdomi pasaliniu jegu (cia zinoma, neturiu omenyje jusu)
toto- negaliu sustoti laiupsines tamstos talentu.

36708. Bjauri boba IVS2005-06-24 21:29
Šalia taros suprktuvės dar galvoju pradėti prekiauti gazirofke. Juk gazirofkė taip pat priduotų man orumo, o ir ją geriantiems. Tik primenu, kad už 3 kapeikas položeno su sirupu ir ne kitaip. Kyšius priimu Azazelo kremo dėžutėmis (pilnomis, kad jus kur Agapaja nunueštų). Speciali nuolaida bus taikoma Spesarto smūklės nuolatiniams lankytojams, nes ten, kaip ir koks filialas, žinote.

36713. zeta >Po palme2005-06-24 22:01
Miela Palme, vos nepriburbuliavau per tamsta, tai kol vandeni iskosejau, kasas issigreziau, rubus issidziovinau, namo parejau, tai nespejau padekot uz gerai atlikta darba. Pardon. Dabar tik speju dziaugtis gyva likus.

36733. toto2005-06-25 05:40
zetai: nepatvirtintos žinios iš skirtingų šaltinių apie moterį juodu raiščiu ant nosies:
• gimimo metai ~ 1939; gyveno Kaune, Maironio gatvėje, dabar nebeegzistuojančiame name priešais Policijos Akademiją; dingo iš akiračio tą namą nugriovus; ne lietuvė; kvaištelėjusi; nosis ok;
• kvaištelėjusi kilmingos giminės palikuonė; nosis ok; rišosi raštį, nes nepernešė "sovietų dvoko";

36734. Bjauri boba IVS > toto2005-06-25 06:04
Gal galėtum man išrūpinti leidimą prekiauti alum ir gira LA? Norėčiau pasistatyti dvi bačkas per patį vidurį. Riebaluotą prijuostę turiu. Pirksiu spiečių piktų vapsvų ir šiek tiek sovietų dvoko pirkėjams privilioti.

36735. toto2005-06-25 06:56
Bjauriom bobom leidimų nieks neduoda. Nesvajok. Atstok.

36739. Bjauri boba IVS > toto2005-06-25 07:56
Svajosiu. Neatstosiu. Paprašysiu po palmės ir gausiu leidimą prekiauti Lost Angele, Kalafiorijoj. O kai tavo eilė prieis - užsuksiu abu kranelius ir sakysiu spigiu balsu " Totams nepoloženo! Otaidite podalše, a to vyzovu miliciju." Ir visi Lost Angelo šunes tave aplos! Ir eisi negėręs nevalgęs tris dienas ir tris naktis už septynių jūrų, už devynių kalnų, kol prieisi svieto kraštą ir nukrisi nuo jo!

36750. ABC (Alcoholic Beverage Control)2005-06-25 09:39
Temporary Beer and/or Wine License (Identified as "One Day Beer and/or Wine License," Form ABC-281)

Authorizes the sale of beer and/or wine for consumption on the premises where sold. No off-sale privileges. Minors are allowed on the premises. May be revoked summarily by the Department if, in the opinion of the Department and/or the local law enforcement agency, it is necessary to protect the safety, welfare, health, peace and morals of the people of the State. In some instances, the local ABC office may require the applicant to obtain prior written approval of the local law enforcement agency. Issued to non-profit organizations. (Rule 59, California Code of Regulations).

Fee: $15.00 per day for beer or wine; $30.00 per day for beer and wine.

36752. IVS > ABC2005-06-25 09:54
Thank You, ABC :) Free refills. ABC members only.

36755. I love America2005-06-25 10:01
it is necessary to protect the safety, welfare, health, peace and morals of the people...

36761. beatrice murkafonica :-) 2005-06-25 12:52
geras

36767. Love you too2005-06-25 18:04
There’s nothing to protect if they don’t have it. First they need to be provided with and it’s all up to God. In God we trust, dear.

36770. Federal Reserve2005-06-25 18:17
musu viena syki paklause: Why are the dollars green? turejome atsakyti tiesa: Because the Jews harvest them before they get ripe.

36778. zeta>toto2005-06-25 20:19
Is atminties: gyveno Maironio gatvej, ne lietuve, kvaistelejus, vietoj nosies - skyle, niekaip negalejo but gimus 1939. Gal 1900-1910.

36787. toto2005-06-25 21:35
Gretimų namų gyventojai teigia, kad kaimynė galėjo būti kokių 1932-ų gimimo, nedaugiau. Apie skylę nosyje jokių legendų nepamena.

... To be continued ...:)


36809. zeta2005-06-26 00:47
To be continued... Net kvapa uzgniauzia, kai pamatau kokia verta demesio intriga. Butu grazus moteriskas vardas - Intriga. Toto ir Intriga. Idomu, ka jie kartu sugalvos.

36862. Giegrei-bendram isilavinimui2005-06-26 23:36
E.red.: Komentaras panaikintas. Duomenys išsiųsti paslaugų tiekėjui.

36863. .skaitytojas2005-06-26 23:47
> 36862. Labai idomi informacija. Paprastai tokias siuntineja visiski impotentai. As, tavo vietoje, turedamas pastovu IP adresa ADSL rysiu is tako [adsl-81-7-93-45.takas.lt], buciau atsargesnis, siuntinedamas tokias nesamones. E. Redakcija gali parasyt telekomui, ir tevai atims kontuperi.

46087. laura :-) 2005-11-03 12:41
trupiau nemoki? ne bet sisip idomu cool

102803. deividas :-) 2007-11-23 20:42
:}

117205. bbb2008-05-12 18:10
labai patiko. as irgi ten buvau

Rodoma versija 27 iš 28 
14:15:15 Jan 31, 2011   
May 2008 Sep 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba