ŠIAURĖS ATĖNAI

Šiaurės Atėnai. 2004-04-24 nr. 698

| Spausdinti | Archyvas | Redakcija |

Su psichologe DANUTE GAILIENE kalbasi Audra Baranauskaitė. Nelaikšiai ant Golden Gate tilto (53) • ARVYDAS JUOZAITIS. Pasitikėjimo badas (25) • GINTARAS BERESNEVIČIUS. Dingulių atostogos (23) • Senoji lietuvių poezija. Elgetų giesmė karaliui Fridrichui (5) • JOSIF BRODSKIJ. Ką regi Mėnulis (8) • Kviečiame į pristatymąJOY DAVIDMAN. Pirmiausia Dievas (24) • MARIUS IVAŠKEVIČIUS. Mano Skandinavija (65) • VITA MOZŪRAITĖ. "Naujasis Baltijos šokis ’04" – mintis, išreikšta judesiu (8) • NERIJUS TURSA. pasagėlė (3) • VITALIJA AVERINCEVA. Eilės (9) • INA KAGANAVIČIŪTĖ. Eilės (3) • VYTAUTAS VYČAS. Tarnauju Tarybų Sąjungai (3) • SAULIUS SPURGA. Pamokos pavasarėjantiems politikams (2) • Marcelijaus Martinaičio testamentas (4) • ARŪNAS VAICEKAUSKAS. Pergrubrinės, Perkūninės, Jurginės (5) • GIEDRIUS BERNATAVIČIUS. "Per šventų Jurgį žamės nejudzyk, ba gyvuliai neisis" (5) • Ištikimieji "Šiaurės Atėnų" skaitytojai! (4) • VITALIJUS MAZŪRAS švenčia 70-metį. Zuikių galvos ant siūliukų (4) • laiškas tau (149) •

Mano Skandinavija

MARIUS IVAŠKEVIČIUS

[skaityti komentarus]

iliustracija
Norvegija. XII a.

Kai neturėjome sąlygų keliauti po Europą iš tikrųjų ir vienintelė galimybė buvo keliauti mintyse, pasidėjus ant stalo žemėlapį, Skandinavija man atrodydavo kaip didelė obels šaka, nusvirusi iš dangaus ir pakibusi virš Europos. Suomija buvo pagalys apsunkusiai šakai paremti, Danija – jau nukritę į sodą obuoliai, o pati šaka – Švedija ir Norvegija. Kad pasaulio vaizdas būtų pilnesnis, Farerų salas įsivaizdavau kaip Mėnulį, o Islandiją – kaip Saulę.

Kai sienoms atsivėrus pradėjau keliauti po Skandinaviją, paaiškėjo, kad ši Obelis gyvenama. Tačiau visos aplankytos vietos ir sutikti žmonės vėliau tarytum tik plėtė Obels šakos pažinimą. Susiformavo tokia kalėdinė Obelis su prikabintais naujų pažįstamų ir draugų veidais bei skandinaviškų kaimų ir miestelių girliandomis. Kitaip tariant, ant tos Obels šakos apsigyveno "mano Skandinavija". Ir pirmiausia tas "mano" reiškia absoliučiai subjektyvų ir asmenišką požiūrį į šią milžinišką Europos dalį. Bet taip pat jis reiškia ir simpatiją Skandinavijai. Man patinka ši pasaulio dalis.

Švedija atakuoja

Pirmaisiais Nepriklausomybės metais būtent iš "Skandinavijos Saulės" buvo padarytas Lietuvą pripažįstantis pareiškimas. Tai padarė Islandija, mažytė tolima skandinavų valstybė, saugiai įsitaisiusi tarp Europos ir Šiaurės Amerikos. Po jos ėjo Danija. Iš tiesų jau tuomet šios mažos šalys tarytum pradėjo tiesti geros kaimynystės tiltus į Baltijos valstybes. Kartu jos mums davė gerą pamoką apie mažų šalių reikšmę šiuolaikiniame pasaulyje. Kitaip sakant, savo pavyzdžiu leido mums suprasti, kuo galime būti naudingi pasauliui ateityje. Nes mažos, karine jėga nepasižyminčios valstybės kartais gali sau leisti daug daugiau nei milžinai, lošiantys stambius žaidimus. Vargu ar Reikjavikas galėjo bijoti rimto Maskvos keršto. Paprasčiausiai ne ta svorio kategorija.

Švedija elgėsi jau kaip didesnė politikos žuvis. Delsė, buvo atsargesnė, nenorėjo išsišokti. Tačiau vėliau būtent Švedija užgožė visas likusias skandinavų šalis. Švedų kultūra taip intensyviai ir metodiškai smelkėsi į mūsų gyvenimą, tiek švediškų kronų buvo skiriama švedų literatūros klasikai, šiuolaikinei švedų literatūrai lietuvių kalba išleisti, švedų džiazo muzikantams atvežti, švedų kinui rodyti ir etc., kad, įpratęs įtarinėti kaimynus toli siekiančiais nešvariais tikslais, ėmiau galvoti apie švedų bandymą kultūriškai mus okupuoti ir paversti kultūrine Švedijos provincija. Argi ne viliojanti galimybė? Esi turtingas ir nusiperki pusketvirto milijono naujų skaitytojų, klausytojų ir žiūrovų anapus jūros naujai išdygusioje valstybėje. Kai toji valstybėlė pagaliau atsistos ant kojų ir praturtės, švedų autoriai bus tokia pat natūrali jos kultūros dalis kaip ir vietiniai rašytojai. Taigi ko ne kultūrinė kolonija, ko ne meninė invazija ir okupacija?

Kai prieš keletą metų Forio salos paplūdimyje pasidalijau šiomis nerimtomis mintimis su viena vokiečių vertėja, ji į tai reagavo visai rimtai. O ką gi jiems daryti, tiems Europos provincialams, samprotavo ji, kaip įgyvendinti savo ambicijas? Štai ir ieško dar provincialesnių kraštų, kuriems galėtų tapti centru.

Tuomet pirmą kartą susimąsčiau apie Europą kaip apie turinčią centrą ir pakraščius. Gyvenant Sovietų Sąjungoje nebuvo skirtumo tarp Švedijos ir Prancūzijos, Suomijos ir Didžiosios Britanijos. Visur įsivaizdavau esant vienodą Europą, tokį pulsuojantį kamuolį, priartėjantį prie mūsų tai viena, tai kita puse. Ir še kad nori. Švedija – provincija, periferija, pakraštys. Katastrofa. Kas gi tuomet mes?

Žinoma, tai viso labo vokietės nuomonė. Žvelgiant į Skandinaviją iš Berlyno šie didžiuliai Šiaurės plotai gal ir tikrai atrodo kaip kažko pakraštys. Tačiau ko? Vakarų Europos? Bet Skandinavija ne visuomet save tapatina su Vakarų Europa. Taip, čia išpažįstamos europietiškos vertybės, čia veikia Europos demokratijos modelis, trys iš penkių Skandinavijos valstybių yra Europos Sąjungos narės ir vis dėlto šios šalys visuomet mažiau ar daugiau skyrėsi nuo kontinentinės Europos dalies. Todėl galbūt Švedija Europos kontekste ir yra provincija. Tačiau gal kaip tik dėl to ji ir bando sukurti savo kontekstą – Skandinaviją, Šiaurės šalių sąjungą ar Baltijos jūros regioną. Ką nors, kur Švedija galėtų griežti pirmuoju smuiku.

Kitų ambicijos mažesnės. Danija šiuo metu yra kažkur pakeliui (geografiškai ir dvasiškai) iš Skandinavijos į Europą, Norvegija visai gerai jaučiasi ir viena, o Suomija kartais kompleksuoja dėl to, kad netelpa į Europos meteorologų žemėlapius.

Skandinavų viliojimai

Tiesą sakant, anksčiau Skandinavijos istoriją įsivaizdavau vienaprasmiškai. Ten gyveno vikingai. Gyveno nuo paskutinio ledynmečio iki pat dvidešimtojo amžiaus, kol galų gale sudėjo ginklus, sudegino laivus ir ėmė gaminti "Volvo". Iš tiesų vikingų laikotarpis teužima porą Skandinavijos istorijos šimtmečių pirmame mūsų eros tūkstantmetyje. Tiesiog vienu metu šiems sunkių oro ir gyvenimo sąlygų užgrūdintiems šiauriečiams atsirado palanki proga užvaldyti jūras. Atrodytų, bepigu jiems buvo išmokti navigacijos gudrybių, turint šitokio ilgio jūros pakrantes ir tokią begalę salų. Su švedų bei danų vikingais teko susidurti ir mūsų protėviams ir vieno tokio susidūrimo rašytinis įamžinimas yra pirmasis lietuviško vietovardžio paminėjimas. 853 metais švedų karaliaus Olafo vadovaujami vikingai savaitę buvo apgulę kuršius Apuolės pilyje. Galiausiai įveikę pilį privertė juos mokėti duoklę. Puikus faktas, kuriuo gali didžiuotis abi pusės. Savotiškos lygiosios. Mes galime girtis, kad jau tuomet pajėgdavome ilgokai atsilaikyti prieš visagalius vikingus. Švedai gali girtis, kad jau tuomet mus buvo privertę mokėti. Tačiau ar tikrai mus? Lietuvos pajūry gyvenę kuršiai ne tik gindavosi užsidarę pilyje, bet ir neretai patys išplaukdavo į jūrą, surengdavo jūrų antpuolius, dalyvaudavo vikingų mūšiuose. Jie buvo savotiški baltų vikingai, tačiau jų dvasia į mus taip ir nepersikūnijo, išgaravo, visa atiteko kitiems arba ją kaip duoklę išsivežė švedų karalius Olafas.

Vėliau, iki pat Karolio Didžiojo laikų, žinios apie skandinavus Lietuvos istorijoje neesminės. Priežastis turbūt ta pati – jūra. Mes gyvenome prie Baltijos jūros, tačiau nekišome į ją nosies, tuo tarpu danai ir švedai metų metais varžėsi dėl to, kas joje viešpataus.

Jūra visoms skandinavų valstybėms reiškė ir tebereiškia jeigu ne viską, tai bent jau labai daug. Suomijos miestas Tamperė tituluoja save didžiausiu Skandinavijos sausumos miestu. Tamperėje mažiau nei du šimtai tūkstančių gyventojų. Kiti du didieji Suomijos miestai – Helsinkis ir Turku – jūrų uostai. Didžiausi Švedijos miestai – Stokholmas, Geteborgas ir Malmė – uostai. Kopenhaga – uostas. Oslas, Bergenas ir Tronheimas – uostai. Reikjavikas – uostas. Visas skandinavų gyvenimas vyko ir tebevyksta jūroje ir prie jūros. Šiuo atžvilgiu Latvija su Ryga ir Estija su Talinu – skandinaviško jūrinio tipo valstybės. Tokia vienu metu buvo tapusi ir Rusija, kai Petras Pirmasis iškirto langą į Baltijos jūrą, pavadino jį Sankt Peterburgu ir padarė visos šalies sostine. Tačiau Lietuva niekada tokia nebuvo. Visos mūsų sostinės kūrėsi toli nuo jūros, lyg greta sausumos rūpesčių nenorėdamos turėti ir dar vieno rūpesčio – jūros. Ir šiandien Vilnius yra taip toli nuo to didžiojo vandens kelio, kad jeigu kada nors estų pavyzdžiu pasiskelbtume nauja pokomunistine Skandinavijos valstybe, bemat atimtume iš Tamperės jos titulą. Vilnius būtų didžiausias Skandinavijos sausumos miestas, o Kaunas – antrasis pagal dydį. Ir net Panevėžys ir Šiauliai drąsiai galėtų pretenduoti į dešimtuką.

Galbūt čia ir slypi priežastis, kodėl skandinavai iš visų trijų Baltijos šalių Lietuvą pažįsta prasčiausiai. Jie įpratę keliauti jūromis. Ir toji kelionė jiems dažniausiai reiškia ne tik jūrmylių įveikimą, bet ir malonumą. Estai tai suprato pirmieji, po jų – latviai, lietuviams iki šio supratimo toli. Vienintelis mūsų iš krovininio į keleivinį perdarytas laivelis, galintis atplukdyti į Lietuvą skandinavą – neviliojanti pramoga, ypač lyginant su jūrų laineriais, kurie kursuoja į Švediją arba Suomiją iš Rygos ir juolab iš Talino. O ir atplaukęs skandinavas ne kažin ką čia rastų. Vis dėlto šiandieninė Klaipėda dar toli gražu ne Talinas ir ne Ryga.

Todėl daugelio skandinavų galvose apie Lietuvą kol kas yra susidaręs visiškas jovalas. Kažkas Norvegijoje nusipirko pigių lietuviškų malkų, todėl mano, kad Lietuva turbūt panaši į Suomiją – nežmoniškai turtinga miškų, tiek, kad jų mediena prasta, tinkama vien tik į krosnį. Daugelis nežino Vilniaus, už tai beveik neklysdami ištaria Ignalinos vardą. Matyt, perskaitė straipsnį ar pažiūrėjo laidą apie mūsų atominę elektrinę. Ir nemenkai išsigando. Lietuviai jiems atrodo kaip tauta, sėdinti ant parako statinės. O kai jau sprogsim, tai ir visa Skandinavija į orą išlėks. Lietuvių kalba, daugelio tolimesnių skandinavų manymu, priklauso ugrofinų kalbų grupei. Keletas norvegų, mokančių suomiškai, bandė nudžiuginti mane savo žiniomis. Ir patenkinti laukė, kada aš savo gimtąja, panašia į suomių, užmegsiu su jais kontaktą. Viena lietuvė, Stokholme studijuojanti ekonomiką, rašydama kursinį darbą atliko mažytę apklausą: ką švedai mano apie Lietuvą. Atsakymai buvo įvairiausi: Lietuvoje žmonės masiškai skursta, miestai neatstatyti po karo ir panašiai. Žinoma, žmonių, nelabai nutuokiančių, kokiame pasaulyje gyvena ir kas juos supa, yra visur. Dažnai stebimės, kai koks neišprusęs lietuvis tvirtina, kad Lietuva vakaruose ribojasi su JAV, o rytuose su Afganistanu. Vakarų Europoje, ko gero, tokių žmonių yra dar daugiau. Tačiau Lietuvos nepažinimas arba, tiksliau, nesidomėjimas Lietuva Skandinavijoje nesusijęs vien su žmonių ribotumu. Net Kopenhagoje užėjęs į "Politiken", vieno didžiausių Danijos dienraščių, redakciją paklausiau užsienio politikos apžvalgininko, ar daug jų laikraštyje rašoma apie mūsų politinį skandalą, prezidento apkaltą ir su ja susijusius dalykus. Atsakymas buvo: NIEKO. Niekam Kopenhagoje neįdomi Lietuvos prezidento apkalta, nes visų pirma niekam čia neįdomi pati Lietuva. Vienintelis kartas, kada apie mus buvo kalbama, kada į mus buvo žiūrima – 1991 metų sausio įvykiai. Tačiau kadangi po to buvo visiška tyla, daugeliui atrodo, kad ir šiandien visas Vilnius tebėra apstatytas barikadomis.

Todėl vienintelis būdas pranešti apie save ateityje – staigiai praturtėti ir smogti skandinavams atsakomąjį kultūrinį smūgį. Užversti juos knygomis, teatru ir džiazo koncertais. Atakuoti taip intensyviai, kad nespėtų atgauti kvapo ir atsitokėtų tik viską apie mus sužinoję. Kadangi į pagrindinę skandinavų susitikimo vietą – jūrą mes taip ir neradome kelio.

Sekso ir degtinės

Pasidėję visą savo turtą taip toli nuo kranto, kad joks skandinavas lengvai juo nesusigundytų, šio to netekome, bet ir išvengėme. Ir visų pirma – sekso turizmo ir tokios rūšies turistų antplūdžio iš Skandinavijos.

Kai susitinka du ekonomiškai nelygiaverčiai pasauliai, o būtent taip atsitiko atsivėrus Skandinavijos ir Baltijos valstybių sienoms, nėra ko tikėtis, kad ims plūsti patys moraliausi turistai. Eilinius turtingų šalių vyrus pirmiausia vilioja pigus alkoholis ir pigios moterys. Talinas ir Ryga ilgainiui tapo tokių skandinavų pasilinksminimo centrais. Tarkim, Estijoje pigiai išgerti atplaukiančius suomius jau senokai vadina "šiaurės elniais". Mat šie, kadaise labai pamėgę pigią estišką degtinę, vis dėlto prisibijodavo kriminogeniniu požiūriu nesaugaus posovietinio Talino. Ateidavo į barą būriu ir lygiai taip pat išeidavo, stengdamiesi nepamesti nė vieno įkaušusio tėvynainio. Dėl to laikymosi bandoje juos ir praminė "šiaurės elniais". Tad dabar Helsinkyje gali įsigyti marškinėlius su užrašu ant krūtinės: "Šiaurės elnias". Atplauki su šiuo užrašu į Taliną ir paslapčių nebėra.

O štai Švedijoje labai susirūpinta švedų sekso turistų kelionėmis į Baltijos šalis. Jaunas švedų dokumentalistas Pålas Hollenderis, prieš keletą metų dalyvavęs švediškame "Robinzonų" šou ir kurį laiką buvęs visos tautos numylėtiniu (savotiškas mūsų Rimo Valeikio atitikmuo), ūmai tapo bloguoju berniuku, sukūręs kontroversišką filmą apie švedų sekso turizmą Rygoje. Man teko girdėti apie šį filmą ir jo autorių įvairiausių nuomonių, ir ne tik Švedijoje, bet ir Danijoje bei Norvegijoje. Vieni jį pasmerkė, kiti laiko kultiniu režisieriumi. Reikalas tas, kad jis ne tik kino kalba papasakojo apie šią problemą ir atskleidė tėvynainių moralinį veidą, bet ir finale pats nusifilmavo atlikdamas lytinį aktą su "moterimi už pinigus".

Kitas jau tikrai kultinis švedų naujosios kartos režisierius Lukas Moodyssonas sukūrė vaidybinį filmą "Lilija amžinai", kurio prototipas – mergina iš Lietuvos, apgaule atvežta dirbti į Malmę prostitute.

Būdamas Osle, elitinėje žurnalistų kavinėje, savotiškame uždarame klube, į kurį tiesiai iš gatvės nepateksi, vienai pagyvenusiai ir daug išgėrusiai norvegei pasakiau, kad esu iš Lietuvos. "Mačiau jūsų mergaites, – atsakė ji, – jos čia stovi vos už kelių kvartalų. Kodėl jūs nieko nedarote, kodėl paliekate jas likimo valiai, kodėl?" – užbaigė spiegdama. Tad kitą vakarą perėjau minėta gatve, kad tikrai tuo įsitikinčiau. Bet sutikau tik dvi ispanes, už tūkstantį kronų jos pasiūlė man oralinį seksą.

Be jokios abejonės, lietuvės Skandinavijoje dirba prostitutėmis, ir ne viena kita, o daugybė. Tačiau tai ne vien lietuvių ir skandinavų santykių problema, bet viso turtingųjų ir skurdžių pasaulio. Pirmieji skandinavai į Baltijos šalis kėlėsi degustuoti vietinės degtinės ir moterų, o lietuviai, kaip ir dera tradicinei sampratai apie mus, pirmiausia važiavo išbandyti skandinaviškos žemės.


Straipsnių ciklą, skirtą Europos Sąjungos plėtrai, remia ECF – European Cultural Foundation


B. d.

 

Kultūros kalendorius
nuo 2011 m. Sausio

PATKPŠS

 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31  

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28  

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

 

Skaitytojų vertinimai


15461. Erlandas :-) 2004-04-26 10:29
Talentingas kai velnias autorius. Vienas is tų retų rašytojų gyvenančių ne po XIX a. klevu.

15463. tai2004-04-26 10:51
išvardinkit tuos gyvenančius po klevu? Jokio ypatingo talento čia nematau, manau, kad daugelis normalių žmonių tokių straipsnių parašyti galėtų. Jei jau paprasčiausiam straipsniui tokios pagyros, tai koks turi būti juodas bendras lygis, kad vidutinybė šitaip giriama:/

15465. mikroskopas :-( 2004-04-26 11:43
padrikas straipsnelis "iš eigos". Jokių įžvalgų. Ot, padraikaliosiu bele ką ir jau, matykit, visos Ivaškevičiaus mintys.

15467. slankiojantis signifikantas2004-04-26 12:30
Pažiūrėjus į eurų monetas, Skandinavija ten (be Norvegijos, nes ne ES narė) kabo ne kaip obels šaka, bet, atsiprašant, kaip b....

15469. slogutis2004-04-26 12:41
Šiame tai gana nuobodus porinimas. Kaip ir pati Skandinavija. "Atitiko kirvis kotą"...

15473. Erlandas :-) 2004-04-26 12:57
Senai pastebejau, kad rasytoju gildija labai žiauri, senimas neigia jaunima, o visi susiskirste i viens kita niekinancias grupes ir visi jaucias genijai:))))) Po klevu nevardinsiu:))) patys žinot, iškart žinojau kad plunksnos broliai puls niekint Marių, tai ir parašiau ką paprasti žmonės mano:))) o rašytojui tai svarbesnis įvertinimas negu jūsų piktos gildijos:)))). Jūs kažką vertinat savo akademiniais kriterijais, o įsivaizduokit, jog va yra žmonių, kurie skaito Ivaškevičių ir džiaugiasi....:))). Tiesiog patiria malonumą. O talentas tame, kad apie nykybių nykybę - Skandinavija kiekvienas tikrai neparašytų, tai nuobodus kraštas. O tas kur sako jog gali taip kiekvienas, lai parašo pats, tuomet ir kalbėsim.

15483. tai2004-04-26 15:07
ačiū, kad ir mane nepaprastu žmogumi laikote. Matyt toks jau jūsų stilius, augant po klevu suformuotas;) Ir visai nenuobodi ta Skandinavija:)

15495. pastebejimai2004-04-26 16:09
erlandui - norvegija ne nykus krashtas, anaiptol. pvz;osle 6 ryte tave uzhkalbins mergina pradauzhta akim ir pasiulys permiegot,jei tu dar nemiegi, ant kalno susitiksi cheku ir galesi aptarti, kaip prasimaitinti uzh dyka,per daug nesizheminant,jei ishtiktu beda; galesi patirti malonuma vogti tik juoko delei, girtas pasitychioti ish jaunu policininku, atsisesti fiorde ant uolos ir uzhsimirshti, ishgirsti supersilent gyvai, skaityti knygas ir klausytis viso pasaulio muzikos,jei pavyks universiteto darbuotuojus itikint, kad esi GERAS, nemokamas transportas tuzinus kilometru, kalnai vandenys tyla - ech nykuoli tu.

15496. doifjgjlifd2004-04-26 16:16
na , nesu joks rašytojas, bet manau, kad Ivaškevičius neblogas autorius, bet kad būtų kažin kas - irgi nepasakyčiau. Kaip čia kažkas teisingai pastebėjo, kiekvienas rašantis žmogus kažką panašaus pajėgtų sukurpti - tik noro reikia, ir pastangų... xix amžiuje kas antra kilminga panelė rašė, bet jų niekas rašytojomis nevadindavo. o straipsnis neblogas neblogas. kaip pradedanačiam - t.y. jaunam rašytojui neblogai )). bet šiaip tai apie nieką. o ta tema - kaip mes atrodome pasaulyje - man tai jau pabodus. ir nelabai tikiu kad m.ivaškevičius specialiai vaikščiojo į laikraščių redakcijas ir klausinėjo ką tan galvoja apie mus, paxą etc - čia bent toks vaizdas susidaro - na, beveik kaip senasis paleckis))

15507. 0002004-04-27 09:25
Europublicistika. (Beje, Suomija -- ne Skandinavija.)

15525. Budrumo patikrinimas2004-04-27 10:52
easama duomenų, kad Geteborgo mugėje Lietuva jau nebe pirmoji viešnia, o viena iš penkių. Ar tai kam nors įdomu? Ar įdomiau ką nors sumalti į miltus, ar kito sąskaita išaukštinti?

15528. s.s.2004-04-27 11:24
Ivaškevičius - sau, o šis straipsnis - sau. Negalima spręsti apie autorių pagal vieną straipsnį, parašytą galbūt prabėgomis, šiaip... Būtent toks įspūdis. Nors tam tikras stilius ir galimybių ribos vis dėlto pasijaučia.

15561. alik2004-04-27 16:27
danija jega norge muitinykai kaip jezaus laikais liaudis kaip kur

15573. Realistas2004-04-27 17:06
Straipsnis kaip straipsnis - sklandus.

15582. pakrastys2004-04-27 18:20
Kiek mes patys pastangu idedame, tiek skandinavai su suomiais apie mus ir zino. Jie nori save parodyti, kas nera keista savaime mazoms salims, sugeba ta padaryti, tai nera ko cia verkslenti "Skandinavai prie vartu! Tevyne pavojuje!" Mums tingu tuo uzsiimti - atitinkami ir rezultai. Lietuviui gi reikia masteliu - na, Lenkija, Rusija, Amerika, Britanija, Vokietija gali buti lygiaverciu lietuvio partneriu, o ka ten kazkokie mazi skandinavai, per prasti, neapsimoka net prasideti su jais. :) Apskritai labai silpna musu savivokoje musu kulturos siaurine asis, gal ir del to netraukia i Siaure "lietuvisku elniu". Veltui, visai idomu ir komfortabilu, nes aplink Baltija visi kazkokie trinktelti, niekas uz nieka nera virsesnis. Visu kompleksai panasus, baimes, istorijos, nors visi tokie skirtingi tuo paciu.

15584. buhalteris2004-04-27 18:57
kažkaip necultūringai, neindomiai ir švietėjiškai parašyta. nesam gi durniai.

15586. 2 Buhalter2004-04-27 19:04
Vot butent!

15587. ???2004-04-27 19:05
Citata iš straipnio, kurį remia ECF – European Cultural Foundation: "Be jokios abejonės, lietuvės Skandinavijoje dirba prostitutėmis, ir ne viena kita, o daugybė."

15588. 2 ???2004-04-27 19:07
Vo butent!

15589. r@2004-04-27 19:13
Ka reiskia "vaziavo isbandyti skandinaviskos zemes", a?

15590. Stilius2004-04-27 19:49
nuoširdus nepakeliamas naivumas, kitiems gražu, man nejauku

15592. To Stlius2004-04-27 20:09
Vot imenno!

15601. 2 r@, 2 ???2004-04-27 22:55
Reiskia "skyne norvegiskas braskes", nes ukiuose lietuviai pasirode ne taip seniai, vienas kitas dirba miskuose. Tokios darbo jegos reikia labai nedaug, o ir lenkai jau speje tuos darbus uzsiimti, taip pat jie dominuoja statybose, dabar jau legaliai ju firmos dirba. Kita reikalinga pigia darbo jega maisto, ypatingai lengvojoje ir siek tiek sunkesneje pramonese skandinavai pasiima ne pirmi metai pacioje Lietuvoje, nes i ja perkelta daug ju darbo vietu, nors prasideda ir ju migravimas i Vakaru Ukraina. Isivezti jie nori aukstos kvalifikacijos darbo jega - pirmiausiai medicinini personala nuo slaugiu iki gydytoju darbui atokiose vietovese, informatikus bei perspektyvius, jaunus gamtos ir tiksliuju mokslu tyrinetojus. Tai, zinoma, formuoja lietuviska diaspora Skandinavijoje, kuri issilavinimu lenkia vietinius vidurkius, yra gerai integravusis ir apskritai nekelia jokiu problemu. Padriki kriminaliniai nuotykiu ieskotojai ar profaniniai meginimai daryti labiau organizuotai yra sekmingai skandinavu ir lietuviu policiju bendromis jegomis suvaldyti, nevirto ilgalaike epidemija. Tikslios statistikos apie moteris is Lietuvos (ne visos juk yra lietuves) Skandinavijos sekso industrijoje nera, bet is to, kas patenka i skandinavu ziniasklaida galima daryti isvada, kad ne jos ten yra dominuojanti etnine grupe ar pilietybe ir kad skaiciuojama gali buti simtais, o ne tukstanciais. Vidutinis skandinavas tiek suvokia, kad prekyba zmonemis (Ivaskeviciui atrodo, kad seda moteris i lektuva, islipa aerouoste ir klausia "kur cia prostites ima i darba?" ar kaip?), narkotikais ir pan. yra tarptautinis ir gerai organizuotas nusikalstatumas, kuriame dalyvauja ir ju tautieciai bei tevynainiai. Bet bendras ju supratimas apie Lietuva ir Pabaltiji taip ir likes 1945-90 metu propagandos lygyje, nes tie oficioziniai vaizdeliai masineje samoneje nebuvo niekuo pakeisti po 1990. Kaip minejau - mums gi skandinavai "per prasti", tai toks ir rezultatas po 14 metu, nes uz mus jie musu pasauliui propaguoti nesiims.

15663. zetas2004-04-29 00:41
zetas # one (1). tashkas. mariaus ivashkevichiaus straipsnis toks puikus kad nu ji nx. mariau - jei tu butum ukrainietis ir mes tave nusiustumem i mongolija acpek ar mes jau moketumem susimedzhioti vietiniu shvilpiku. po to eitume i ulan batoro laikrashchio redakcija ir klausinetumem apie xarkova. po to su liudesiu tektu pripazhinti kad xarkovas ju nedomina. _______________________vaikuchiai ar jus apskritai ka nors suprantate. _______________ ar matot ka rodo beresnevichiaus juozaichio ivashkevichiaus folkloras. tai vaikinu trijule kuri net nesupranta KAD NIEKO NEMATE. tai net ne 19a. ash net del 18-to rimtai suabejochiau. arba jusu komentarai. tiesiog reikia stachiai nusishauti. _____________mariaus samprotavimai baisus kaip shio puslapio zhydryne. tarsi niekada nebutu buve filmo kill bill. paklausiu taves kaip tarantinas tarantino. ar mariau esi `pleptelejas` su shvedaite tarptautine oralo kalba arba su dviem shvedaitem. ar esi isimetes tablete ir shokes iki ryto. po to kubikas i vena. po to dvi norveges ir po to meskalinas. a. _________________________jei nesi mates ivairiausiu gyvenimo pusiu KO TADA VERTOS TAVO PATIRTYS. jos rodo kad pas tave fantazijos stoka. visishkas nebuvimas. tos iki gyvo kaulo atsibodusios geru vaikuchiu pasakos. ___________ _______tas jusu norejimas ieshkoti amzhinuju tiesu - negyvai uzhpisa. kazhkokios aliuzijos. kazhkokie kliedesiai apie vikingus. paraleles. suomija. fiordai. samiai. elniai. _______________chiush sabachiaja. _____________________________ pokalbis su stokholmo prostitute ir per ja atskleiti tamsiausius dvasios uzhkaborius - va kas idomu. per ji (pokalbi/akta)parodyk bedugne tarp musu civilizaciju. a. imk ir tapk tapytoju. nutapyk stokholmo grazhuoles skulptura. sudek i jos lupas visa savo ishminti. blykstelek paradoksais kilbilo shviesoje. ___________ ___________va ko lietuvai truksta kaip oro. tada mano mielas bebenchiuk tavo straipsni skaitytu suomiu samiai kartu su elniais. ir patikek manim - elniams nereiketu aishkint kas ta lietuva ir kaip ja rasti zhemelapyje. VISKAS TURI BUTI RYSHKU. dabar tiesiog tox laikmetis. del to kaltas amerikos kinas. todel niekas nezhino shvedu meno. nes jo nera. jis neidomus. ryshkus tik suomiu volvo (suprask jie eina koja kojon su laiku). _______________o lietuviai - tai papraschiausi elniai. vienintelis musu volvo - korshunovas. todel kad jis galvoja kaip zetas

15666. to zetas2004-04-29 02:43
Dėl visko sutinku, išskyrus būtinybę narkotintis. Verta tik karta, kad suprastum, jog neverta.

15667. s.s.2004-04-29 03:03
Narkotikai- tai raktas į savotišką, sakytum, sapnų pasaulį. kai sapnuoji atvromis akimis. Ten gali būti gražu, savaip įdomu. Kaip ir sapnuose. Gali būti košmariška. Kuo įdomiau, tuo mažiau ryšio su šiuo pasauliu. Kuo mažiau ryšio, tuo mažiau ką gali apie tai pasakyti, nutapyti, parašyti, nulipdyti. O sapnai dėl sapnų - niekai. Čiuš sabačiaja. Ir savo pseudo-ryškumu dar labiau nuobodu, nei ramus, lėtas, nykus, bet kažkokiu splynu, suspensu, spengiančia ramybe įkrautas vidutiniškos Skandinavijos ar vidurio Lietuvos tvarumas.

15671. 2 zetas2004-04-29 07:28
esate totalaus nusisnekejimo meistras

15676. dkfoihfj2004-04-29 09:12
jo, galvojau kad gerb. Ivaškevičius yra žlugęs, pasirodo, kad yra dar labiau žlugisių nei jis (turiu omenyje poną zetą);]

15677. zetas2004-04-29 09:31
liux. jusu komentarai - stachiai toluolo trotilas. zhiurek ko verta viena eilute __________________________________________ >>> Ir savo pseudo-ryškumu dar labiau nuobodu, nei ramus, lėtas, nykus, bet kažkokiu splynu, suspensu, spengiančia ramybe įkrautas vidutiniškos Skandinavijos ar vidurio Lietuvos tvarumas. ____________________________________________________ ___________________________na ar ash itikinamai parodzhiau ta beribi jusu infantiluma. __________________________________ ____________________________________atsakykit man - kiek metu jau trunka ta spengianti ramybe. ir kiek anot jusu bus dar eksplotuojamas `suspensas` ar kazhkoks `splynas`.______________ ___________________________arba_________________ jei marius ivashkevichius tokiais zhodzhiais aprashinetu besarabija o po to mes staiga zhodi besarbija pakeistumem zhodzhiu skandinavija _________ar kas nors pasikeistu___________ar mes pamatytumem nauja zhvilgsnio plokshtuma______________mes pamatytumem vidurio lietuvos balalaika_________________________ ________________________________________________ _______________________________________________________________ _______________________________________________________________ _______________________________________________________________ _______________________________________________________________ _______________________________________________________________ _______________________________________________________________ __________________lietuviai niekada nesugebejo atrasti nauja forma ir i ja ideti ishminti____________lietuviai visada buvo bailiai_________________jie bijo rizikuoti net ten kur rizikuoti tiesiog butina_________________SHTAI TODEL MES IR NETURIME NEI VIENOS TIKROS MENO ZHVAIGZHDES____________________ o neturim todel kad neteisingai veikia jusu kodai. kaip jie gali veikti teisingai jei jusu operacines sistemos nustatytos - arti zheme ir but nykiais. po to zhemdirbiai ish prigimties ima savo menu shlovinti zhemdirbyste ir apgaudineti save. _________________________________________________________ _______________visi shiaures atenu straipsneliai yra saves apgaudinejimas_________________________________________________ jus net nezhinote kas yra shiuolaikinis menas KAM JIS TARNAUJA. __________________jus kaip mazhi vaikai________________________ __________stebina tik jusu infantilumo mastai__________________ ___________________jus net ne tik nebandote nustatyti musu atsilikimo priezhasties ____________NERA NET UZHUOMINOS KAD TAI REIKIA DARYTI________________argi gali bulviu augintojai sukurti kazhka naujo. na tarkim sukurti daina. arba pastatyti filma. ________________________________________________________ pamenat ta iki shiol galiojanchia nesamone kad mes pasauliui busim idomus tik tada kai busim saviti. _______________________ ar nors karta pajutot kad gyvenimas rodo visai prieshingai ________________________________________________________ ar galit isivaizduoti po musu mishkus slampinejanchius anglus (kai kuriuose mishkuose net meshkos slampineja) __________________arba dar geriau - anglas ir birbynes_________ _________betent jusu zhurnalas nepavargdamas ir paisho tokias sxemas____________________ar gali bulviu augintojas apseiti be birbynes____________________________________________ ___________todel labai naturalu kad nuvazhiaves i skandinavija jis pasauli mato pro birbynes tembru skylutes

15678. slankiojantis s.2004-04-29 09:50
Citata iš švedų filmo: "Ar daug žmogui reikia? Duonai kasdieninei ir trupučiui malonumo." Beje, ar vienas Bergmano filmas nepranoksta visos en mass Hollywoodo produkcijos? Būtent dėl to, jog pagauna tą visur vyraujančią, pamatinę egzistencijos nykumą, jos šmaikštumą ir, atšiaurų grožį. Na, bet tam, kad tai parodyti iš tiesų reikia ko kito nei nereflektuotai "pasakoti nusibodusias gerų vaikučių pasakėles".

15683. pacientas.2004-04-29 12:40
pavasaris daro savo: kai kurie personos (zetas, iš dalies lietuvis) paklaiksta baisiau nei artūras iš vilniaus

15684. y2004-04-29 12:51
Butu neįdomu, jei niekas nepaklaiktų.

15695. Budrumas2004-04-29 16:47
nulinis.

15701. varna2004-04-29 22:14
Koks neprotingas tas Ivaškevičius. Staiga išsigando, kad švedai mus kultūriškai okupuos. Tam, kad "kultūriškai okupuoti", reikia, kad nors kas nors čia suprastų, o kas gi ta kultūra. Ivaškevičiau, ar galima "kultūrinė" elnių okupacija? O šernų? O kurmių? O .... šliužų? Ir dar. Ar įmanoma okupuoti okupuotuosius? Juk sėdime po amerikonų ncionalsocialkuktūriniu gaubtu. Mums jokie švedai nebaisūs!

15714. zetas2004-04-30 08:22
i viska reikia zhiureti linksmai._____________________________ pamenat tv karta rode ish klaipedos _____________________________ rora skaite savo eiles skambant ritmui. prie bugnu sedejo tikras lietuvis o jam ant feiso buvo parashyta tel aviv. ta kart rora gerai skaite. sale buvo pilnutele. man kiek keistokai pasirode procentai. 97,7 buvo merginos. o kur vaikinai. __________________________dabar testas mariui ivashkevichiui. ___________ka turetu skaityti poetas kad zhiurovu balansas igauti nebeishkreiptas formas. vienintelis ir teisingas atsakymas - rora letai uzhsideda gitara dar lechiau atsuka visa stiprintuvo garsa ir___________ ______________________i kiekviena tavo ausi asmenishkai po gigavata prodigy - smack my bich up. _________________________ arba kitaip________________tu skaitai eiles ir taves klausosi tik merginos ir kazhkur nusirita gandas kad i talina atvazhiavo prodigy (ble mes jau penkis metus laukem ir vos vos neperejom ant paprastos poezijos) __________ka daro vaikinai __________prie latvijos pasienio sustiprintos muitines artejo kavalkada deganchiu autobusu. kavalkada numushe itvirtintas dambas ir nemazhindama greichio judejo link estijos__________ __________testas ___________kodel tu niekaip neprisishauksi pas save zhiurovo ir kodel kitu atveju zhiurovo nesustabdo jokie shlagbaumai ant tarpvalstybiniu sienu_________a ? graikai ish shiaures atenu gali neatsakineti

15715. zetas2004-04-30 08:30
vaikuchiai__________________________jei jus sugebetumet taip prievartauti klavetura kaip zetas ar jauti kas nutiktu su jusu zhurnalo pardavimu diagramomis. jos pashoktu iki kosmoso

15727. slankiojantis s.2004-04-30 10:20
Vaikine, ataushk. Turi savo smegenelese pora klipiniu klishiu ir galvoji, jog tai nesprogusios bombos. Anokios tai bombos - tik pora pigiu kinietishku chlopushkiu... Ir dar, jei sapne padarei kokia tai shvede, tai dar nereishkia, kad kazhka pasiekei. Viduje visu ju skyles panashios - ju viduje neparashyta, kad made in tokia ar tokia provincija- gal tik negriu kazkaip kitaip smirda. Ten isigali taip vad. BENDRAZHMOGISHKAS lygmuo. Taigi visi mes ish vienos p... patenkame i kita -visatos- skyle.

15751. šviesti ar nešviesti? :-) 2004-04-30 14:02
Jei Zetas atsisakytų formalizmo/grafiškumo (_________________),užsiimčiau juo rimčiau. Vaikinas nėra durnas, tik stokoja išsilavinimo . Kliaujasi istorizmo samprata, paeinančia dar iš XIX a. :))))("anachronizmas, atsilikimas, šiuolaikiškumas, laiko dvasia, progresas, varomosios istorijos jėgos, "reikia naujų formų" - kuo ne Treplevas, chi chi. teatrininkas/kinošnikas???).Tačiau kalbėtis galima. Tačiau tingisi. Nusibodo švietėjo vaidmuo. Zetas jaunas, lai pats šviečia:))))

15756. Praleistos mintys2004-04-30 14:16
Mano pazistamas __________ zymejo praleistas mintis. Sakydavo- veliau irasys. Jis nezinojo, kas buvo tarpe.

15759. s.s.2004-04-30 14:47
Taip pat jis visai teisus dėl mūsų baimės ieškoti naujų žvilgsnio plokštumų, dėl tikrų žvaigždžių retumo (aš žinau tik Nekrošių...). Nežinau ar užtenka suvesti tai vien tik į naivų, vaikišką (modernistinį) "progresyvizmą". Apmaudu, kad jis taip radikaliai atmeta vidurio Lietuvos balalaiką. Juk niekur nuo jos nedings, kai apsitupės, atsipūs.

15762. iš atsiminimų2004-04-30 15:26
o pro apsauginius ramentus prasiveržia pankas iš lietuvos ir stačia galva puola į durų stiklus kraujas pasipila apsauginiai supuola žmonės juokiasi kas ten kur eilėraščius skaitė?o kas tai yra? menas? a... man labiau kraujas patinka, nesvarbu, kad estijoj ir tada duodi iš kojos į pilvą ilgaplaukiam vaikinui o gal merginai bet "žiūri į viską linksmai" ryte autobusu išjudi eilėraščiai galvoji dabar jau eilėr...užmiegi

15779. ygrekas2004-04-30 20:28
zetas dirba OK i like his staminnnnnnnnnnnaaaaaaaaaaaaaaaa

15780. Norahas2004-04-30 20:35
Zetas vs Iwaszkiewiczius: 10:1

15799. zetas2004-05-01 10:13
jauniems/nelkaltiems graikams ish shiaures atenu galiu pasakyti 1 - jus 1-irma x susiduriate su tikru internetiu fenomenu... jus pirma karta neturite prieshnuodzhio. pirma karta jusu ishkaltos mokykloje teoremos nebeveikia. jusu isivaizduojamos taisykles veikia tik dalinai su tendencija galutinai uzhgesti. zhiurek. shiaures atenu grandui shtai ka pasakysiu. NIEKADA NEDEMONSTRUOK SAVO KVAILUMO TOKIAIS SAKINIAIS >>>Vaikinas nėra durnas, tik stokoja išsilavinimo - ATENIETI! TU TA PACHIA SEKUNDE SAU PRITAIKYK SAVO SAKINI - net ishsilavines priesh zeta esu durnas. dede net jei jusu zhurnalas va nuo shios sekundes nutartu pasikeisti ir tapti radikaliai supermoderniu ir uzhkariauti visu protus - jus nei per coli nepasistumsite y prieki. visas jusu protu uzhkariavimas liks tyliu bezdejimu koks buvo iki shiol. todel kad norint uzhkariauti visu protus (man tas sekasi lengvai) jums reikejo jau priesh 20 metu i viska zhiureti taip kaip zhiuri zetas. jau priesh dvideshimt metu tave turejo veikti kiti zetai. ir naturalios kokybishkos evoliucijos deka jus ateitumete prie shios dienos kai jusu dainos sedi britu chiartuose. kai nera tushchiu kino saliu. kai laisves aleja su kiekvienu nauju arxitektu prisilietimu netampa nusikalstamai pagadinta.______________________________ ar jus pagaliau suvokiat kad tapote senu kulturos klishiu belaisviais. klishes kurios galiojo 19 a. kaip virusas veikia jusu vaizdo plokshtes. jus kaip akli zraelitai murmat po nosimis savo talmudus tarp beduinu ozhku o jusu kurchios garso plokshtes nebegirdi kaip dundanda magnetines pagalves lamansho tuneliuose

15800. to graikas zorba2004-05-01 10:38
man patiko kitame zhurnale kazhkas parashe > ko tu putojies nieks nuo to nepasikeis. _____________argi. jei ash rashau tai reishkia kad vyksta kazhkokia reakcija. tai reishkia kad kazhkas sureaguoja. ar ne. tai mieli mano zorbos ash patiriu rashymo malonuma________________asuprantat. tai reishkia dar viena dalyka. mus skiria stachiai bedugne. jei mes ishdeliotumem ant pievutes savo dospiexus - patikek zorba tavo sarashas butu trumpesnis. nes skirtingai nuo taves savo bet kuria ishtarta raide galiu paversti nuo porceliano iki jotpego. __________________jezau _________negi ash atradau dar ir burtininko dovana. ________________zorba pradek_________ir tu pralaimesi___________________________________________________

15801. to lietuvos vidurio balalaikai2004-05-01 10:52
pamenat kalbejau apie bedugne__________________________________ galiu parodyt kaip ji atrodo_____________zhiurek________________jusu citata>>>>>> Apmaudu, kad jis taip radikaliai atmeta vidurio Lietuvos balalaiką. Juk niekur nuo jos nedings, kai apsitupės, atsipūs. _______________________________________________________________ ash skirtingai nuo jusu nekalbu apie atmetima ash skirtingai nuo jusu prie jos ish visu jegu bandau prijungti kompiuteri ________________taigi_________________va mes ir susitikom ___________smagu kai stovim viens priesh kita________________ atstumas nedidelis ______________mes netgi susikalbam_________ bedugne galima greit iveikti _____________jei turi alpinizmo iranga____________________________ar esat savo minti nulipde su 3D studio Max___________vaikuchiai kai jus pamatysit milijoninius nustatymu parametrus jums uzheis noras i ta bedugne nushokti

15803. zetas2004-05-01 12:13
viskas keichiasi minutemis. jums paveiktiems minsko sindromo - paaishkinsiu. ish pradzhiu buvo paprasti pastatai. bet jie virto dangoraizhiais. jais uzhstate visa visa menhetena. kas toliau kur plestis. dabar letai atidaryk spintele kur guli tavo muilines. paimk muilo gabaliuka nikon. ir pavartyk su juo padarytas nuotraukas. susikoncentruok i nuotrauku ryshkuma. acakyk man. kodel pragrezhus akmenuke skyle - mikro vaizdas panoramishkai ryshkesnis. oportiunity. jei jus butumet ne graikai o paprasti kauniechiai suprastumete - dabar ir mene galioja tik shis desnis. sakyk ar nenoretum sugryzht y minska

15804. vaikinas kalbantis vachiovskiu lupomis2004-05-01 12:20
priesh daug metu avantiuristas tox kaip ash parashe knyga ant molio lenteliu kuria veliau pavadino biblija. tais laikais net nebuvo savokos bestseleris. buvo daug molio. bet iki shiol durnumo aplink tiek pat kiek molio

15805. zetas2004-05-01 12:35
tu savo paskutiniais feromono likuchiais privalai suvokti kad tai ka jis pasako neturi prapulti. kad tai ishmintis. mes net netikim kad kas nors internete nerankioja jo pabiras ir nekolekcionuoja. i tai jis acako - o kam. kita sekunde galiu dar geriau parashyti. ir dar geriau ir dar geriau. kol acibos. nes susirasiu kita zhaidima. vien per shy pusmeti manes penkis kartus prashe kad rashychiau knyga ir zhadejo laukti jos tiek kiek reikes. klausimas. kiek kartu su tavim yra pajuokave - rashyk knyga ir mes lauksim tiek kiek reikes...

15806. .2004-05-01 12:49
nuo 10:13 iki 13:40 sustabdzhiau postu skaitliuka. maaaan pa-vy-ko ! ! !

15810. to zetas2004-05-01 16:37
volvo, tarp kitko, gamina ne suomiai, o svedai

15811. zetas2004-05-01 16:39
labas vaikuchiai.jus mokat taip fantastishkai tyleti kad ash jums ka nors padovanosiu...

15812. zetas2004-05-01 16:42
.............na zhinai chia ir durnam aishku kad pac klysti. ash buvau suomijoj ir machiau begales volvo todel prashau man neaishkink apie sunkvezhimius

15816. Zioma to Zetas2004-05-02 08:34
Neuzmirsk, pacaneli, kad nuo maistininko ligi paranojiko -- vienas zingsnis. Nepersistenk.

15820. pasipiktines skaitytojas :-( 2004-05-02 14:43
Pasirodo, apie visa Europos regiona galima suzinoti kone viska, syki ten nuvaziavus: tai - Europos provincija, kurios vyrams, pasiplaukiojus juroje, kurioje nera lietuviu, rupi kuo pigiau isdulkinti kokia lietuvaite, pries tai acigerus pigesnio alkoholio, o tarp kelioniu i Ryga - nubegti pas baltiska prostitute. Ju moterys labai tuo piktinasi, bet realios padeties nezino, nes pacios tokiomis paslaugomis nesinaudoja. Tu saliu media stengiasi uzkariauti Baltijos rinka, bet apie Lietuva rasyti nenori, nes niekam ji neidomi. Isdure tamsta, ponaiti, tas Politiken apzvalgininkas. Rasoma apie Lietuva ne taip jau ir mazai, ir apie Tapsnijada reguliariai buvo informuojama. Gal rasyk tamsta apie obelis - ta dalis idomesne, o publicistika palik tiems, kuriu smegenys didesni uz asarines liaukas... Zinia, patrauklu uz pinigelius rasineti, betgi reikia dar ir siek tiek erudicijos bei patirties. Susidaro ispudis, kad jei neturi apie ka rasyt - drozk i Siaures Tiranos laikrasti, ten priims.

15821. zetui (tyše jedeš-dal`še budeš) :-) 2004-05-02 16:35
Juokinga tai, kad toje embrioninėje "evoliucijos stadijos", kurią pats esi pasiekęs, visi pabuuūūvojom. Todėl žiūrim į tave ir žvengiam...iš savęs... Individualumo/originalumo stoka, štai kuo gėdinga (visų) jaunystė:))))Brrr, klaiku prisimint...tą ožiuko azartą, "aš versus jus"... chi chi chi...Smagus tavo noras mus "šokiruot" naujienomis, kurias seniai pažinom, pripažinom, su kuriomis sutinkam...100 procentų....Geroj kompanijoj nepriimta kalbėt apie tai, ką visi žino. Zetai, byloji tai, apie ką mes tylim. Kai šitai suprasi, irgi nutilsi. Tada tylėsim visi. Tačiau podraug, pramaičiui ir drauge.:)))))))))Prisijunk.

15823. to tyshe jedesh2004-05-02 17:50
ka tu norejai pasakyti?

15827. zetas2004-05-02 21:28
uzhsirashykit virsh paradinio iejimo MENAS BE REVOLIUCIJOS NE MENAS

15828. Rrrr2004-05-02 22:32
Tipo, ne kas? Kas yra ne kas? Nesupratau, tipo, jūs prieš Europą, ar prieš paranoją? Ar prieš viską? Ar Ivaškevičius, tipo, prieš jus?

15833. naktinė paklodė2004-05-03 03:01
Rrrr - dar vienas tipo (principe), kiek gi gali tas snarglys Artūras iš Vilniaus keisti nick`us

15834. hei gnybt2004-05-03 03:13
nesipykit, zhmogai, nesipykit, kaip darbininkas petras sake, visi gulsim vienoj linijoj, tad kam pyktis,hei, mazhieji, didieji, kam, sakau, meiles jums, nuotykio, grazhaus, baisaus, siaubingo... ishsaugokit, visa kita - juokas, ir tai.

23068. bl :-( 2004-10-17 11:33
nu bl :D

28780. VEN0M2005-01-15 18:58
Eikit zaist Lineage2!!!

Rodoma versija 22 iš 23 
14:07:40 Jan 31, 2011   
May 2008 Sep 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba