ŠIAURĖS ATĖNAI

Šiaurės Atėnai. 2005-10-08 nr. 768

| Spausdinti | Archyvas | Redakcija |

TURINYS (111) • RASA RAMONAITĖ. Drugelių gaudymasLAURYNAS DAPŠYS. Dviratininkai... neteisinga orientacija (66) • RAMŪNAS JARAS. MetamorfozėONA JAKUBONYTĖ. EilėsMINDAUGAS GRIGAITIS. Teksto maištasBEATRIČĖ RASTENYTĖ. Susitikimai (8) • SIGITAS GEDA. Karalienės sekretaiPETRAS RAKŠTIKAS. Miniatiūros (2) • LIBERTAS KLIMKA. Kaip alus šeivoje išpiltas...DONATAS PAULAUSKAS. EilėsJEAN-SÉBASTIEN STEHLI. Šypsokis arba pralaimėsi (1) • VALDAS GEDGAUDAS. "Vyperdalivaj, vyperdalivaj!.. Scheisse, scheisse!.." (138) • ALGIMANTAS MANKUS. KarališkiaiVYTAUTAS TUMĖNAS. Lygiadienio ugnies ženklų juosta-kp-. Kaip pradingsta spalvosHUGO LOETSCHER. Protėvių infliacijaALEKSEJ CVETKOV. Chloras. PratimasLAIŠKAI (320) •

TURINYS

[skaityti komentarus]


RASA RAMONAITĖ. Drugelių gaudymas
Gal ir gerai, kad kažkas įtraukia į verdantį gyvenimą, nes iki šiol mes buvome tik vidinis pamušalas, kuris dabar išverstas į kitą pusę, su visais defektais ir tuo, kas buvo nutylėta. Mus išmokys gaudyti laimės akimirkas tinkleliu drugeliams, smaigyti jas smeigtukais lyg pūkuotus drugelius ir kaupti asmeninę kolekciją. Vis dėlto drugeliai yra keisti gyviai, savotiškai bauginantys savo praeitimi, ėdraus ir neišvaizdaus vikšro praeitimi, gal tai ir neleidžia iki galo patikėti jų grožiu. Gąsdinantys ir begaliniu lepumu, kuris išryškėja vos juos palietus – jie nėra šios epochos gyventojai. Atrodo, kad drugeliai kybo ties mirties riba. Sučiupti jie spurdėdami nudažo tavo pirštus sparnų pudra, kurią taip stropiai purškė ir glaistė, pasislėpę šilko kokonuose. Drugeliškas laimės efemeriškumas, spurdėjimas ir išblankimas. Ištiktukai. Laimė ištinka tave, kai to nesitiki, palaimina iš viršaus nusileidusi ranka, įspaudžia ant viršugalvio staigiai išdylantį ženklą kaip kryžių ant duonos kepalo.

LAURYNAS DAPŠYS. Dviratininkai... neteisinga orientacija
Taip, panašu, kad tai tikrai karas, ir jei nenori stoti į kitą barikadų pusę, tau teks būti pabėgėliu. O pabėgti yra kur... Kad ir į Amsterdamą, kur ir gėjai, ir dviratininkai jaučiasi pakankamai patogiai ir saugiai. Nes jei laiku netepsi grandinės, sulaukus skustagalviškos-krikščioniškos santvarkos, gali būti prikaltas prie kryžiaus kartu su savo dviračiu.

RAMŪNAS JARAS. Metamorfozė
Jis vartydavo kelias užsilikusias magijos knygas su ilgais, per visą lapą burtažodžiais, sakančiais – esi einantis kiaurai erdves... gali skrieti erdvėje, nes Žemė tai daro jau labai seniai... gali nirti į giliausius vandenynus ir būti jų dugne, stebėdamas vos judančias gelmių būtybes... Kadaise jis turėjo pilną kambarį knygų, bet supratęs, kad moka jas atmintinai, išpardavė. Turėjęs daug mokytojų suprato, kad tapęs mokiniu tampi vergu, ir atsisakė jų. Mokytojais tapo būtybės, išnyrančios apmąstymuose. Jis pats tapo savo mokytoju. Knygas atstojo žvaigždės, kurias jis jautė danguje.

ONA JAKUBONYTĖ. Eilės
Neišgirdęs balsų nueina,
Susiradęs naują maniją.
Naujas hobis.


MINDAUGAS GRIGAITIS. Teksto maištas
Klasikų represyvus elgesys su tekstu yra skaitytojo estetinio jausmo ribojimas, verčiantis kūrinio patyrimą sprausti į sutartinai dirbtinai suformuotas interpretacijos konvencijas. Lietuvoje interpretacijų apibrėžtis jau esame susikūrę, remdamiesi lietuvių literatūros kritikų suformuotais kanonais. Ir jie taip plečiami ir gludinami, kad nepaiso nei laikotarpio, nei teksto, tik maitinasi dideliu noru žinoti, kas yra tiesa, ir privilegija diktuoti pačios istorijos nulemtą tekstų ir autorių hierarchiją. Juk "literatūra turėtų padėti žmogui išlaikyti egzistencijos orientyrus, vitališkumą" [1]. Tradiciniai kritikai yra sukūrę kūrinio ir autoriaus tapatumą ir bijo jį prarasti, todėl patys nekvestionuoja savo evoliucionuojančių (sėkmingai negyvo silogizmo tiese einančių) modelių ir savo "valią žinoti" apie tekstų prasmes vis stiprina.

BEATRIČĖ RASTENYTĖ. Susitikimai
O visą dieną lijo lietus. Žmonės išmirė, sustingo į marmurą, į stiklines skulptūras. Šlapia paukščio plunksna gulėjo ant žemės, o lapai priminė rudenį, o visą dieną lijo lietus... Tu tarei: Kristus sakė: kas, jei turėsit visą pasaulį, bet neturėsit manęs. O pasaulyje tiek baimės, tiek skausmo. Ką man veikti ką man veikti ką man veikt. Tu sakai: kai miegojau su tavimi, sapnavau savo draugą krišnaistą ir sutikau kitą krišnaistą, ir norėjau juos supažindinti. Kodėl sapnavau šitą sapną, kai miegojau su tavim, sakai tu. Kodėl sapnavau šitą sapną? O aš sakau tau: o aš sapnavau, kad kažkas atskrido naktį pro tavo atvertą langą ir lietė vėjo skambėjimą, aš girdėjau jo garsą. Tai gal buvo atskridę tikrai, atsakai tu. O šiandien visą dieną lijo lietus, žmonės išmirė, sustingo į marmurą, į stiklines skulptūras. Ką man veikti ką man veikti ką man veikt...

SIGITAS GEDA. Karalienės sekretai
Vienoje iš J. Brodskio paskaitų, skelbtų žurnale "Znamia" jau po jo mirties, stabtelėjau prie teiginio, esą Dievas yra tautologija...
Tai neteisybė. Patvirtinimui išrašiau iš "Jusufo" (Juozapo istorijos Korane):
"Be jo (Viešpaties) jūs meldžiatės tiktai vardams, kuriuos davėte jūs arba jūsų tėvai..." 40 (40).
Paprasčiausiai Dievui trūksta vardų... Ar J. B., kaip ir daugelis, tapome Wittgensteino kalbinių rėmų aukomis? Tasai jo "ko nėra kalboje, to nėra tikrovėje"?
Wittgensteinas būtų apkaltintas tuo, kad nori kažką pridurti Tam, kuriam žmonės negali nieko pridurti. T. y. kalbą, jos logiką ir jos prasmę.
Dievas yra tas, kuriam galioja daug tikrovių.

PETRAS RAKŠTIKAS. Miniatiūros
Pro plyšį grindyse šviečia nešvarioji gyvenimo pusė, kurios paviršius kirba judinamas stebėtinai baltų kirmėlių. Kirmėlės atidžiai skaito laikraščių skiautes ir nuo to pačios panašėja į baltas rudo laikraščio raides. Tarp jų plūduriuoja žvaigždžių, nusikaltėlių, valdžios vyrų veidai, epochos šūkiai ir labai gerai suvirškintos tiesos. Ateis laikas, ir kirmėlė, musė, dainininkė, šokėja, balerina, primadona lėks į Vilnių, o tada jau...

LIBERTAS KLIMKA. Kaip alus šeivoje išpiltas...
Iš tų senosios mitologijos gelmių iki mūsų laikų gyvojoje kalboje užsiliko tradicinis atsakymas į įprastinį klausimą: "Kaip gyveni? – Nagi, kaip alus šeivoje išpiltas". Vadinasi, labai gerai! Posakio nesupras nežinantys, kas gi gyvena po šventuoju protėvių šeivamedžiu... Šiltosios spalio pradžios dienelės – geriausias metas jo sėklas įterpti į trąšią žemę.

DONATAS PAULAUSKAS. Eilės
apšalo šuns liežuvis
ir paskutinė seilė
dribtelėjo žemėn
ant leduko pamatų.
taip maloniai
taip gaiviai
nuklydo šuniška
diena.


JEAN-SÉBASTIEN STEHLI. Šypsokis arba pralaimėsi
Šypsena kartais yra vienintelis argumentas reklamoje, ir jos kūrėjai plačiai juo naudojasi. "Kai giriame "mažai paveikų" produktą, tokį kaip, pavyzdžiui, milteliai, šalinantys šokolado ar žolės dėmes, turime daryti tai su šypsena, – aiškina Jérôme’as Galinha, vienas iš reklamos agentūros "Euro RSCG C & O" direktorių. – Ir kuo mažiau paklausus produktas, tuo daugiau šypsenos reklamoje". Bet reikia turėti omeny ir mintis, paslėptas po šypsenos kauke. "Reklamos specialistai turi kontroliuoti, kad šypsena neperaugtų į nemalonų juoką", – perspėja Olivier Roubert’as, konsultantas iš reklamos agentūros "DevarrieuxVillaret". Net iki XX a. vidurio verslovės, kurioms buvo būdinga hierarchiška, nelanksti struktūra, ignoravo, o kartais netgi demonstratyviai niekino visuomeninių santykių sferą. Reikėjo gaminti gerai, greitai ir kuo mažesnėmis sąnaudomis, tad darbuotojų veidai būdavo sustingę. Septintajame dešimtmetyje Vakarai atrado japonišką vadybos modelį, kur daug dėmesio skiriama ir gerai darbuotojų savijautai. "Vadyba, pagrįsta bendradarbiavimu, turi tam tikrą žmogišką matmenį, kurį atspindi bendravimo darbe nuoširdumas ir lengvumas. Kolegos šypsosi patys sau", – aiškina De Gastonas.

VALDAS GEDGAUDAS. "Vyperdalivaj, vyperdalivaj!.. Scheisse, scheisse!.."
Nujaučia tai ir režisierius. Nutuokia, kad trumpomis rankelėmis neįstengs apglėbti B. Sruogos šedevro, mažais kumšteliais nepajėgs deramai sudoroti plieninio prozos luito. Sumano jis, turbūt kūrybinės ugnelės pagautas, "praturtinti", "patobulinti" "Dievų mišką". Ir sumeistrauja teatrą kine: atseit B. Sruoga, jau grįžęs iš Štuthofo, dalyvauja savo pjesės apie lagerį repeticijose ir aiškina veikalo režisieriui bei aktoriams, kaip čia reikėtų įtikinamiau suvaidinti koncentruotą pragarą. Stovi aktorėliai ant taburečių su kilpomis ant kaklo išsitempę it stygos, klausosi šykščių B. Sruogos pamokymų, o dažniausiai – giliamintiško tylėjimo, žiūri, kaip profesorius godžiai dūmą traukia... Mėgėjiškos scenelės, sukarikatūrinta su dievų ir apvaizdos pagalba kryžiaus kelius įveikusio B. Sruogos pokarinė tremtis sovietinėje realybėje.

ALGIMANTAS MANKUS. Karališkiai
Užėjus sovietiniams okupantams, savarankiški žmonės atrodė ypač nepageidautini, todėl reikėjo juos pašalinti. Tam buvo panaudota Lenino–Stalino partijos programa "Buožių kaip klasės likvidavimas". Nuo 1570 m. Valakų reformos laikų Karališkių ūkininkai turėjo po valaką, t. y. 30,33 margo, arba 21,53 ha (1 valakas = 30,33 margo; 1 margas = 0,71 ha). Po kaimo gaisro 1879 m. išsikeldami į vienkiemius, ūkininkai dar prisidėjo po 3 margus dirbamos žemės, tiek pat miško ir Nemuno lankų. O partija buvo nustačiusi 20 ha valstiečių nuosavybės žemės ribą. Dėl tos normos viršijimo ūkininkai buvo pasmerkti.

VYTAUTAS TUMĖNAS. Lygiadienio ugnies ženklų juosta
Neries krantinės betoninis šlaitas, sudarytas iš taisyklingo kiauradugnių segmentų tinklo, puikiai tiko milžiniškam ornamentui: geometrinio piešinio tam nereikėjo papildomai žymėti. Suprojektavus ornamentą reikėjo atlikti techninį brėžinį, jame J. Ikamaitė nustatė juostos dalis, turinčias skirtingą simbolinę reikšmę, jas išdalijo atlikėjų komandoms. Moksleiviai, naudodamiesi brėžiniu, iš anksto įsiminė žvakių keramikos vazonėliuose dėliojimo tvarką (kiekvienas savoje vertikalioje segmentų eilėje). Buvo apskaičiuota, kad projektui prireiks apie 1500 žvakių, joms įkasti – apie 140 pagalbininkų. Tam buvo pasitelkti moksleiviai ir jų mokytojai su šeimomis bei draugais iš 10 Vilniaus mokyklų ir 2 meno kolektyvų. Su dideliu būriu talkininkų (ypač vertinga buvo VDA studentės J. Talmantaitės ir VGTU studentės S. Benetytės pagalba dėliojant sudėtingiausius ženklus) galutinį sumanymo etapą pavyko įgyvendinti per dvi dienas. Darbo užduotis aptarus su grupių vadovais, kitos dienos rytą buvo kasama vieta žvakėms, tvirtinama papildoma įranga, lengvinanti ornamento dėstymą – pažymėtos juostos dalys, užrašyti ženklų grupių pavadinimai. Montavimo darbai intensyviausiai vyko nuo 16 iki 18.30 val. Reikėjo rasti optimalų žvakių pasvirimo kampą – kad ne tik geriau matytųsi liepsna, bet ir vaškas nepaskandintų dagčio. Nusileidus saulei, 19.30 val., su ilgais ,,Perkūno degtukais" pradėtos degioti žvakės. Apie 20 val. jau liepsnojo visi ženklai. Juosta degė net ir pasibaigus šventei, kai kurios liepsnelės ruseno iki ryto.

-kp-. Kaip pradingsta spalvos
Pamačiau nepažįstamą dailią merginą, kuri linksmai juokėsi ir rodė savo sveikai baltą liežuvį, o jos lūpos buvo mėlynos. Ji man priminė grupės "The Cure" vokalistą viename klipe, todėl pasiūliau jai išeiti laukan parūkyti. Juokaudami mes svarstėme, kokios spalvos šiemet bus Kalėdų Senelis ir kokie bus "McDonald’s" firminiai ženklai. Gal skaisčiai balti užrašai juodam fone? Greitojo maisto užkandines išpuošus kaukolėm ant juodų vėliavų, matyt, kokakola bei mėsainiai sulauks ir metalistų dėmesio.
Taip juokaudami užbėgom į kavinę, kurioje pilkuma neerzino, nes visos sienos buvo egiptietiškai gelsvos. Raudonasis vynas buvo jau pradingęs, taigi apsistatėme alaus bokalais ir išsikalbėjome apie viską viską. Ryte pabudę pilkajame mano antklodės kokone dar ilgai nenorėjome pramerkti akių.
Tos Kalėdos buvo žalios, po miestą bastėsi palmių lapais ir tolimų kelionių pasiūlymais apsivyniojęs Kalėdų Senelis, o ji tapė mano portretus maišydama geltoną ir mėlyną spalvas.

HUGO LOETSCHER. Protėvių infliacija
Lankydamas gimnaziją jis susipažino su šeimomis, kurios tiksliai žinojo savo protėvius. Turėjo genealoginį medį ir galėjo jį pasikabinti ant sienos. Pirmąsyk žodžius "genealoginis medis" Atsparusis išgirdo kalbant apie šunis. Tada jie turėjo aviganį, grynakraujį hojenfelzų ir abderdingų princą. Tačiau žmonėms "Pedigree" buvo svarbiau nei šunims. Jis kilo iš proletarų šeimos, kurios protėviai buvo valstiečiai, todėl jo protėviai tebuvo anonimai, nesvarbu, kad visi krikštyti pagal katalikų ritualus. Užsimanęs protėvių, Atsparusis pats turėjo jų įsigyti. Jis jų įsigijo ne tyrinėdamas krikšto metrikus, o paėmęs popierių ir pieštuką. Rėmėsi tuo, kad jį pradėti ir išnešioti prireikė dviejų, šiems dviem ir visiems ankstesniems irgi kaskart prireikdavo dviejų; šimtmečiui skyręs tris kartas, per šešių šimtų penkiasdešimties metų laikotarpį (tiek metų egzistavo toji šalis, kurioje jis gimė) gavo ketvirtį milijono protėvių. "Kiek sueičių, – pagalvojo pakėlęs akis nuo popieriaus, – ir kiek aimanų".

ALEKSEJ CVETKOV. Chloras. Pratimas
Iš miego prikėlusį miesto sirenų kauksmą jis palaikė rinkimų agitacija. Beržas už lango atrodė toks svetimas, o jo šakos – lyg pajuodusios buratinų nosys, įsmeigtos į priešingas puses.
Pabandė šnervėmis įtraukti oro. Nieko, vien snarglinas švilpimas. Žmona įlašintų, jei nebūtų išėjusi į darbą ar dar kur nors, kur ji vaikšto. Jis keliasi ir juda virtuvėn. Kriauklėje guli rudas kiaušinis. [...]
[...] Akivaizdu, kad žmona skubėjo, bėgo, nesuspėjo išvirti. Jau po antklode jis džiūgauja, lygindamas save su neišsiritusiu viščiuku. Tai paskutinė jo mintis. Jis užmiega. Ignoruoja dar vieną perspėjamąją sireną. Rinkimai čia niekuo dėti. Šioje apygardoje jie iš viso neįvyks. Aplinkines gatves kloja žalsva prieblanda. Chloras. Tyliame šokyje, lyg sulėtintai rodomame mokomajame filme, nuo stoties pusės raitosi iš proto vedančių dujų sruogos. Iš paukščio skrydžio miestas dabar baisiai panašus į smarkiai padidintą sudarkytą kiaušinio trynį lėkštėje. Ta pati spalva ir ta pati nerimastinga gracija. Tas pats neskubrus judėjimas – mirties vis tiek neišvengsi. Viruso pažeisti snargliai užgula jo nosį.

 

Kultūros kalendorius
nuo 2011 m. Sausio

PATKPŠS

 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31  

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28  

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

 

Skaitytojų vertinimai


44152. zeta2005-10-08 19:39
Apie dviratininkus ir Amsterdama: ar cia pranase Debora varna "v vodu gliadel?"

44153. IVS2005-10-08 20:31
Ot laikai, ot papročiai. Niekada nemaniau, kad šeštadienio rytais skaitysiu ištraukas. Sutraukas. Tempas. Gyvenimo tempas kaltas. Amerika sugadino mane. O gal ir ne. Gal aš būsiu Dievo paukštelis (beje, taip save vadino DP) ir lesiosiu sau trupinėlius nuo elito stalo. Nors... iš kurios pusės pažiūrėsi. Galėčiau gi sekti Amerikos ar net viso svieto kultūros pulsą. Juk galėčiau, bet tingiu. Šeštadienio rytais tingiu. Nesmerkit manęs. Va, bridaugilos atpažino manyje velnio bobą, bet aš tik davatka, vargšė davatkėlė. Kai visa bažnyčia pilna ponų amerikonų su šortais ir tįskėm užriaumoja choru "Our Father", ne iš užsispyrimo, tik iš bailumo sakau "Tėve mūsų" - lyg pagalbos, lyg paguodos... Dabar gausiu per galvą nuo toto, kad nevalentinga, ne į temą ir šiaip kvailai, bet kuo pikčiau su manim kalba - tuo mažiau man "daeina". Išsigąstu ir dar blogiau elgiuosi. Ei, hop! Kur mano neprapuola! Kaip moku, taip šoku. Užmiršau, ką norėjau pasakyti.

44154. IVS > zetai2005-10-08 20:35
O norėjau paklausti, iš kur tą Deborą ištraukei? Supažindink. Dėl Šv. Valentingumo dar pribložiu, kad Rasa Ramonaitė, ko gero, bus apie varnos sielą traktatą parašius, bet kaip KAIP sužinoti?

44155. zeta>IVS2005-10-08 21:15
Debora buvo Izraelio pranase ir teiseja bibliniais laikais. Dar ji kartais traktuojama kaip izraelitu motina. Jos pranasystes pasitarnavo legendai apie Judita ir Holoferna (cia ir prasideda istorijos idomumas).

44156. xX2005-10-08 21:23
Ant Ė nutūpė musė, stambi, su žaliai blizgančiu korpusu. Avarinis nusileidimas, matyt. Mieguista, pažadinta netikėto rudens karščio. Atsargiai ropoja link R, žemyn. Bandė į viršų, bet išsigando bedugnės. Ant R pasukiojo uodegą, pamąstė savo miligraminiu, bet natūraliu neuronų tinklu ir patraukė Enter krypimi. Kažką negero sumanė. Katinas sužiuro nuo monitoriaus viršaus. Metė žvilgsnį į mane, po to vėl į musę. Gana greitai persivertė į tigrą, o musė - į antilopę. Atsitraukiau atgal ir įjungiau kamerą. Bus batalijos.
Ne, geriau einu palakstyti ant takelio, nenoriu matyti kraujo.

44157. mieistiete2005-10-08 21:28
siaip as palyginti taikus zmogus. Bet kaip nekenciu pagoniu ir liberto klimkos tai net krutinej uzverda. atsiprasau.

44158. zeta>xX2005-10-08 21:28
Jergau, kaip grazu!

44159. zeta2005-10-08 21:35
Dar vis suku galva, ar visi cia Satenus sapnuoja savaite pries jiems pasirodant, kaip kaimiete ir -kp- su tuo melynos ir geltonos spalvos maisymu...

44160. IVS > xX2005-10-08 21:36
Marčelas Ardžilis. Atominas. Nastolnaja knyga.

44161. IVS2005-10-08 21:37
Ne, zeta, man atrodo, kad popierinė redakcija nuo mūsų nusirašinėja.

44162. miestiete iksiksui2005-10-08 21:38
ne persiverte i tigra o pasiverte tigru. Ne palakstyti ant takelio o takeliu palakstyti. Negalima sakyti kur mano neprapuola. Siandien per kazkokia laida gal "moteru laime" (reikes varnai pasakyti kad yra tokia laida labai gera) kalbejo Lietuvos pavilijono Tokijaus ekspo direktore. pasakojo kaip apsiavusi savo aukstakulniais (tikriausiai nezemisko grozio) susimuse galva i slenksti. Nes japonisku namu slenkstis labai zemas. Taip ji sake. manau kalbeta apie stakta jeigu ejo ne kojomis aukstyn. kazkoks visuotinis nerastingumas. kartais uzknisa.

44163. IVS2005-10-08 21:49
Įtariu, kad xX laksto ne takeliu, o ant takelio. T.y. xX tik kojas kilnoja, o takelis eina. O toji direktorė išsitiesė, kaip ilga ir trenkėsi galva į slenkstį. Tokyo nebūtų užkliuvus, nes slenksčių ten gal ir visai nėra. A, bridaugilos, a?

44164. miestiete ivs2005-10-08 21:54
aciu ivs, graziai sudeliojote viska i savo vietas. Palengvejo.

44165. toto2005-10-08 21:56
Kam jau kam tik ne jums čia aiškinti kas užknisa, miestiete, - pati atsikniskite nuo žmonių. Daugiau nieko neturite po ranka? - Užeikite į sekso reikmenų parduotuvę.

44166. IVS2005-10-08 22:12
Aš tai netikiu, kad visi čia su apatiniais, su naktiniais ar nuogi. Pats įdomumas kurti personažą. Galatėjos visada turi pigmaliono bruožų, bet tame ir cinkas, žaidimas stiklo karoliukais. Kuo personažas tikroviškesnis - tuo įdomiau. Ir dar labai smagu, kai susitinki, kur užkulisuose arba, kad ir tarp dekoracijų, personažas kyštelį liežuvį, mirkteli. Jeigu čia būtų nuogų sielų paradas - būtų klaiku. Klaiku! O kas personažo tikrai išgyventa, išverkta naktimis, šokta fontanuose - atskiriam intuityviai arba galima su epindokseriu.

44167. xX2005-10-08 22:14
Taip, IVS, ant. 2 km 270 metrų, 118 kkalorijų. Dabar dušas priklauso. Po to naktinis jam-session.
Batalijų nebuvo, ir kraujo ne. Sušilusi antilopė atvirto į musę ir kažkur nuskrido. Katinas nuėjo valgyti dirbtinių patiekalų...

44168. ėĖ2005-10-08 22:15
nusiramink Toto - klimka iš tiesų turi kažką glitaus ir atstumiančio. Bet tai jau tiesioginė genetika - tik tas blogai, kad tas glitus saldumas persimeta į tąjį pagonišką tpsknt (© IVS) visiems. Man atrodo tą turėjo miesteitė. Impresyvi mergiotė ir tiek. Už tai ji turi atvirkštinį ir gal net šlykštesnį bruožą (destruktofiliją) - tipišką paauglių (poluhumor). Tai ir pjaunasi tarpusavį

44169. xX2005-10-08 22:20
Ne ne, miestiete, tikrai ten persivertė. Du kartus kūlversčiais. Net išsigandau, bet neužkniso (nors taip negalima sakyti, stačiai negražu).

44170. miestiete2005-10-08 22:23
gerai.Pasuoju. Jeigu jau visi aplink tokie pikti.

44171. IVS2005-10-08 22:30
Man tai miestietė ne deguto šaukštas, o šliūpsnis žibalo, kad neužgestumėm, bet ką aš žinau. Aš tiesiog matau žaltvyksles jos akyse ir nė už ką neišvyčiau iš namų. Bet gali būti, gali būti, kad čia tik viena bjauri boba prijaučia kitai ;)

44172. pasi2005-10-08 23:00
Gal toto ir yra Libertas, labai panasus? o miestiete - nuostabi.

44176. zeta>IVS2005-10-08 23:14
"sokta fontanuose" - ar banaliai Fontana di Trevi, ar kas nors superekstramotografo?

44177. zeta>miestietei2005-10-08 23:15
Truksta nuoseklumo. Arba paisot sintakses ir tada prie visu kabinejates, arba spjaunat i kabliukus ir mandagiai tylit. A?

44181. miestiete zetai2005-10-08 23:20
kalta. nepriklausiau jokiai organizacijai (beveik), esu nebrandi asmenybe, neprognozuojama ir be atsakomybes. nereikalaukit is manes perdaug.

44186. zeta>miestietei2005-10-08 23:25
Neprasykit. Mano darbas priziuret, kad logika neuzkliutu, nepargriutu, keliu nenusibrozdintu.

44188. miestiete2005-10-08 23:28
tai ka dabar man?

44190. varna (liudi - plagiatoriai kaip aviatoriai - uztvinde dangu)2005-10-08 23:29
Nesazininga. As pirmas apie Amsterdama sugalvojau...

44194. zeta >varnai2005-10-08 23:36
Taigi atstatem teisybe, sakem, kad pranase Debora esi, ar dar sloves mazai?

44195. zeta>miestietei2005-10-08 23:36
Belieka neskriaust silpnesniu.

44196. pasi retas asilas2005-10-08 23:39
prispaudė tėveliai ir mamytės mūsų maištingąją miestietę - ėch bus verslininkė, o ne kūrėja toji mūsų simpatiškoji. Toto ne klimka, pasi - o tu esi savimyliškas (vsioznaikoprobinis) asilas. Varna - o ką nesi nuplagiavusi (mane tai tikrai)

44197. varna2005-10-08 23:42
Viskas gerai, miestiete, nekreipkit demesio i senu perdylu ispuolius. O del tos direktores tai nesupratote - ja vilko uz koju tad ji ir trenkesi savo kvaila galva i slenksti. O eidama namop uzkliuvo uz staktos ir pargriuvusi prasiskele galva i balki. Negana to, nuo smugio ant jos vargses galvos dar uzgriuvo asla. Ir as ten buvau, alu midu geriau, ausy neturejau per pakausi varvejo.

44198. miestiete zetai2005-10-08 23:42
nu grazu . kas jau cia toks silpnas.

44199. pasi ir zetai nuo varnos2005-10-08 23:45
Pasi: Skirtingai nuo likusiu niekseliu plagiatoriu, as INTERPRETUOJU ir tuo sukuriu nauja VERTENENYBE! Zeati: sloves kaip ir sekso visada per mazai (fui, kaip siuolaikiska ir vulgaru)

44201. zeta>miest2005-10-08 23:46
Miestiete! Ar dabar as turesiu aiskint? Gal nori eit gramatikos spagom spaguotis ir aiskaus proto rapyrom rapyruotis?

44203. dalgis2005-10-08 23:49
jo, apie ka mes cia?

44204. miestiete zetai2005-10-08 23:49
davaj

44205. varna2005-10-08 23:51
Pasikarsiu. Matete pasikorusia varna?

44206. pasi > varnai2005-10-08 23:51
buvo labai laiminga direktore Tokijaus paviljono aukstakulniais bateliais, blozkusi galva i slenksti

44208. varna (regi puota)2005-10-08 23:53
Dalgi, davaj paziurim miestietes ir zetos dvikova? Paskui lavoneliais paskanausim.

44210. pasi > varnai2005-10-08 23:53
44196 rasiau ne as, o nabagas St. Antonio, dar zinomas kaip Donkey.

44212. pasi nuo varnos2005-10-08 23:56
Ta direktore visai nublozusi buvo, kai ja per TV rode. Bet man zodis "direktore" nepatinka. Geriau - "vedeja". "Vedejos" buna ruscios.

44213. zeta>miest2005-10-08 23:57
davaj vozmiomsia za ruki (is IVS ismokau)

44214. pranašas2005-10-08 23:58
varna tikrai mirusi - tokios vaikiškos gynybos gali imtis tik mamytės sūneliai. Greit pamatysime ją tarp smirdančių intel`ik`tualų karksinčių: viskas taip ir gerai - nieko keisti negalima

44215. varna2005-10-08 23:58
Nagas St. Antonio? Tas skystakiausis kietakaktis? Jis man patiko.

44217. pasi > varnai2005-10-08 23:59
aha, vedeja - gerai. Bet dar geriau - vedejas, toks su melynu chalatu, na, zinai.

44218. miestiete2005-10-09 00:00
mir druzba

44219. pranasui nuo varnos2005-10-09 00:01
Pranase, zinai koks mano megstamiausias patiekalas? Pranasu liezuviai.

44220. dalgis > varna2005-10-09 00:02
matai, kad as labai shalishkas, vienu lavoneliu gal is skanauciau, bet kartais pagalvoju gal tureciau buti vegetaras? nors toks nesu... tave tokios mintys neapima? Bet to, ar miestiete butu kosherinis patiekalas kaip manai?

44221. zeta>miest2005-10-09 00:03
do groba (riausininkams ant piktumo). Tik nieko nesakyk! Pati zinau, kuo taisyklingas kvepavimas nuo dusulio skiriasi!

44222. pasi nuo varnos2005-10-09 00:03
Melynas chalatas ir pilki "gietrai" iki keliu?

44223. dalgiui nuo varnos2005-10-09 00:06
Jei dar silpnai kvepuotu - kosherine. Lavonu religiniai isitikinimai est neleidzia. Vegetaru nebusiu. Ateistiniai isitikinimai neleidzia.

44225. dalgis (samprotauja)2005-10-09 00:25
vat as galvoju, ko visi taip nemegsta parazitu: na, tipo uteliu, blusu, kaspinuociu ir tu ilgu i deshreles panasiu askaridziu? o plesrunai tai lyg ir nieko sanitarai... bet parazitas pasts eda savo seimininka, bet jo viso nesueda, ir seimininkui dar palieka... ba kitaip ir patc zhutu, o plesrunas krimst niam, niam ir kraujko kanas, vaikuciai be mamos, akis varnos ishkapos... zhodziu liudnesnis vaizdelis...

44226. pasi > varnai2005-10-09 00:38
ne, suglamzytos smelio spalvos krimpleno kelnes :)

44232. bri2005-10-09 11:47
Na, vargse ta direktore/vedeja.. Jauciu gerai sakes liuobtelejo, kad galva slenkscius arti pradejo. Sake toks yechidnas gerimas - siurbi kaip vandeneli, o po to bac, kaip veztelna galvon! Beje, tradiciskai slenksciu cia nelabai rasi, tik vienas didesnis pakilimas/laiptas (dan) vos iejus i namus. Jauciu, moteryte ne "agarimashita", o "mogurimashita". Pasi, tiek dar suprasit? Ir kur tas Tokyo pavilijonas?.. Hmm, girdejau tik apie Aichi. Kazkaip tvynpyksiskai viskas skamba.

44233. IVS2005-10-09 11:58
Spėju: nepasikėlus, o smukus.

44236. zeta2005-10-09 12:07
Kai kurie paieskomi atsirado. Tai ar man jau dabar pradet Havanos cigarus dalint? :)

44237. pasi2005-10-09 12:11
Turbut, bet ka pasakys bri? As juk japoniskai esu tik girdejes :)

44238. IVS2005-10-09 12:12
Duok vieną. Parūkom ir einu miegot, nes tuoj mano kaimynas pradės vaikščioti lubomis. Jis kaip kokia musė, vos tik aš užmiegu, pradeda zyzsti.

44239. pasi2005-10-09 12:13
eee, cia za IVS taikiau... Cigarus, siulau, rukykit pati, tik kur nors toliau...

44240. pasi2005-10-09 12:14
jusu lubos = kaimyno grindys :)

44241. zeta2005-10-09 12:15
Cigarai man vienas juokas. Izergiles ruko pypkes.

44242. IVS2005-10-09 12:21
Ir jos siaubingai girgžda!

44243. IVS2005-10-09 12:22
Oops! Ne Izergilės. Lubos. T.y. grindys.

44246. ėĖ2005-10-09 21:17
naivuoliai - yra kur kas blogiau, nei jūs manot (apie LR pristatymą). Po tokio korupcinio pradvisimo neįmanoma surasti nieko geresnio; priežastis labai paprasta - kūrybiniai (ta prasme reikalingi) žmonės yra kaip taisyklė yra jautrūs (kitaip būtų vien šlamštas), ir Jie pajutę ar iš vieno kampo ar iš kito tąjį dvokalą ATSISTUMIA. Negelbsti net dideli pinigai (paradoxalu, bet tai tiesa).
Bet būkim optimistai - laikas ne tokias išmatų krūvas (jei jos nejudinamos) neutralizuoja

44267. miestiete2005-10-10 11:40
is savo patyrimo zinau kad dideli pinigai visada gelbsti. O jums ee tikrai patarciau buti optimistu.

44271. ėĖ2005-10-10 11:48
esu puiki optimistė, nes man sekasi - esu vis dar laisva ...

44272. bri>IVS2005-10-10 11:50
Beveik atspejote: "agaru" (veiksmazodis, agarimashita yra mandagi butojo laiko forma) reiskia pakilti, uzlipti. "Moguru" gi - panerti. Bet jusu variantas man labiau patiko. Ir dar, svarbiausia! - baigiu "susigrauzti", kad nespejau uztraukt kubietisko dumo drauge su jumis. Nepamirskite suktelt, kai gersite tekila.

44298. ežeras(rado perlų)2005-10-10 12:58
:)"esu puiki optimistė,","...pradžiai reiktų nuoširdžiai pasirūpinti malkomis."

44301. abr pavydi xX `ui 8 dienos jamm session2005-10-10 13:11
Gitaristas Marc Ducret - mano meilė, genijus. Vakar klausiausi Marc Ducret trio.
p.s. Prašyčiau nešmeižti Antaniuko: 44196, pranašas, ėĖ, AiV, Vambozius- vienas asmuo, tikrai ne mūsų raštingasis lotynas. AiV ( vsioznaikinai), ko įsisiautėjai? Prisižaisi. Žiūrėk, kad vėl netektų žliumbti ("...kiekvienas čia atėjęs nori gyventi",- ką tik anonimiškai raudojai, vaikuti). Matau, esi iš tų, kuriems nuolaidžiavimas kenkia. Aš ne pikta boba:), vieną kartą kai supyksiu... dar vienas žodis prieš xX.. anonimiškai... Toto tavęs neapgins. Et, laiko neturiu. Toto, labai prašau, prilaikyk jį. Davei jam savo meilą? Šeteniuose? Užjaučiu. Tai dabar duok akin, jei šitep įsipareigojai. Viskas. Dirbu toliau.

44303. vasi lenda į klausyklą2005-10-10 13:22
kuo gi prasikaltęs tas xX, abr? prablaivink mane per kokį pieriekūrą:)

44306. miestiete pasako ka zino.2005-10-10 13:30
xx yra tas kuris risnoja takeliu nutviekstu saules tarp zydinciu jurginu. Ir taip du kilometrus iki varteliu ir atgal. Sunaudoja 118 kaloriju? Jeigu patikesime.

44307. vasi apsigalvojusi lenda lauk2005-10-10 13:30
bendrai ką aš čia kaip kokia davatka lendu į svetimas nuodėmes. Savų pakanka. Liksiu geriau prie palaimingo nežinojimo - kitos žinojimo rūšies, taip sakant.

44309. miestiete ezerui2005-10-10 13:33
jeigu malkomis nesirupinsi nuosirdziai tai jos ir nesildys.

44311. toto2005-10-10 13:56
Per tuos savo darbus visai apleidai dedukcijos dovaną, abr. Štai ateičiai, - xX`ui savo elpo nedaviau, Šeteniuose "artimai" susipažinau tik su praeive, o kiek kartų jį esu prikabinęs čia, neisyk niekas nepasinaudojo. Nors verk. Trys dvasios - ėĖ, AiV, Vambozius viename kūne, - neįtikėtina nors tu ką. Keisk kampą :).

44312. abr vasilkai2005-10-10 14:09
Ai, xX kaltas tik tuo, kad jaunystėje su AiV pasisveikino. AiV tikina esąs žydrosios paraštės (Idėjos) autorius. Todėl tyčia čia trinasi, dergia xXą, prirašo visokių kliedesių ir nesąmonių (pvz. apie Jonušį), idant popierinė redakcija žydrynę suvisam užrauktų. AiV (ėĖ) niekaip nesupranta (bukas), kad jis negalėjo ir negalėtų būt culture.lt moderatoriumi. Kas jam ta kultūra, literatūra, etc.? Mažaraštis pilietis, baigęs vieną fizikos kursą, norėtų šokdinti profesorių pasi, štai ko jis trokšta, štai kodėl į moderatorius veržiasi. Klaiku. Pasaulio pabaiga. Mane erzina "elitas", tačiau AiV kovoja ne su elitarizmu, o su tuo, kad pats elitui (socialiniam, kultūriniam etc.)nepriklauso. O labai norėtų, idant galėtų šokinėti protingesniems ant galvų. Rasistas. Būtent iš tokių menamų "nuskriautųjų", nelaimėlių Vambozių naciai būrius formuodavo. Velnias, marods, supykau. Užmirškit.

44316. abr (nesupratusiems)2005-10-10 14:22
Vasilka, turėjo būt"dar vienas žodis prieš xX`ą". Viešpatie, AiV ir xX- ne vienas asmuo, o mirtini priešai. Aiv, ėĖ , vambozius - vienas asmuo, moderatoriaus paklauskit, vambozių atpažįstam be technologijų.

44320. ėĖ2005-10-10 14:32
o kas ta abr, toto. - šiaip pervargo mažytė, naciai vaidenasi net.. Kiek žinau AiV - niekaip jo niekas neįkalbėtų būti moderatoriumi, o kam jis (moderatorius) reikalingas? Kas iš čia galėtų motyvuoti tą moderatorių? Ir negi popierinė redakcija yra tokia necivilizuota ir įtakinga, kad ...? Ir daug daug klausimų kažkodėl kyla? Nors tur būt veltui.

44322. Rūta:(2005-10-10 14:38
ot nemėgstu tokių dalykų

44325. toto2005-10-10 14:46
O, jau geriau, abr. Kaip tik su AiV Šeteniuose ir diskutavome apie vienintelį logišką būdą išlikt - komentatorių registraciją. Belieka tikėtis sulaukt. Internetinių personažų pidarastizmas tęsis tol, kol bus galimybė prisistatinėti keliais nick`ais. Linkėjimai El Hercogui! :).

44327. xX2005-10-10 14:49
abr, netirštink spalvų. Nei mes priešai su AiV, ėĖ ir kuom ten dar, nei ką. Negali būti priešas žmogus, kuriam padėti reikia. Bet teisingai sakai - klastingas jis, mėgsta iš nugaros užpulti. Gal dabar pasitaisė, kas čia žino? O kad žydrosios paraštės idėja jojo - nebent Platono idėjos prasme:)
Nusiraminkim, geriau einam po lapus pabraidžioti, jau prikrito jų ir vis krenta...

44337. ėĖ -> xX`ui2005-10-10 15:09
- iš nugaros ir dviratininkai, pridėk. Man viskas aišku - xX`as yra Landsbergis rusai (vamboziai) klastingai puola, o abr yra Nedzinskienė - visi lietuviai yra homosovieticus (visi čia rašantys yra vamboziai (Artūrai iš Vilnių)). O kas tu toks - xX`e (tavo niku net Artūras iš Vilniaus prieš porą metų naudojosi - gal pats Platonas?

44338. toto2005-10-10 15:12
ėĖ, kokiu nick`u pasirašinėjai anksčiau?

44339. ėĖ2005-10-10 15:17
visokiais - bet apsistojau ties ėĖ tik Londone, nes ė (diakritinis ženklas) yra tik pas lietuvius - o Londone, kur esi juokingai antrarūšė ir yra tai tikrai svarbu, patikėk. Ir nereikia jokių ten pririštų nick`ų - žiaurusis gyvenimas pats pririša, moderuoja ir cenzūruoja.

44341. toto2005-10-10 15:19
ėĖ, neatsakei. Neužskaitau. Ė-ė :)

44343. St. Antonio > pasi2005-10-10 15:22
tą komentarą rašiau ne aš, nes savo postus visuomet pasirašinėju kiek originalesniais nick`ais. Beje, tarp jų nėra "Donkey", so chill out, ne kiekvienas, pavadinantis tave asilu, yra St. Antonio.

44349. kaimietė2005-10-10 16:07
Vajėėėėėėė!!!! Kai pagaliau išgirdau kaimietės rolės siūlių barškėjimą, kai susivokiau, kad aš ne tik tokia, bet ir kitokia, ir trečiokia, kai ėmė pūstis dar nepasireiškusios mano pusės šimtmečius miegoję pumpurai, dabar reikalaujantys naujų, šviežių, pasikeitusiai situacijai derančių aprėdų, kai ėmiau dairytis aukštakulnių batelių, ilgesnio kaklo, žydresnių akių, sužinau naujienų naujieną, kad sic, šiukštu, marš atgal į kadais pasirinktą standartą. Jokio augimo, jokio keitimosi, jokio tobulėjimo. O ar tik ne pati žydrynė vanojo, grūdino, skalbė, trinko, puoselėjo, žmogumi vertė? Kad vėl atgal į tą patį katiliuką įmestų. Na, pagalvokit, kam rūpi, kad kas vadinasi skirtingais vardais? Dievaži, aš vėl kažko nesuprantu. Matyt todėl, kad pirmadienis… Beje, toto, skaitau šiuo metu knygą, kurioje ir dievas Totas minimas. Toli gražu ne iš gražiausios pusės. Ar tik ne toji vardo pusė tave ir verčia taip bjauriai programuoti?

44352. ėĖ geranoriškai xX`ui2005-10-10 16:32
- ir dar ta tipiška elitaristinė frazė (pas vagis ypač popliari), atsainiai -> jiems padėti, atseit, reikia. Nei Baliui Sruogai, nei čia rašantiems - tokie elitovscai (xXiniai) neturi nei motyvų, nei suvokimo kaip tai padaryti. O padėti jiems tikrai reikia - nes tik šūdas neskęsta. Jei iš tiesų esi padorus ir nori padėti, tai reikia daryti labai atsargiai (kad neįžeist) ir pakol kas matau tik vieną kelią, panašų į Balio Sruogos. Pinigai ir informacija kelionei ir įsitvirtinimui čiut čiut - ten kur nėra elitogradijos (pvz. Londone ar amerikoj). Beje, Man taip ir buvo pagelbėta, kad galutinai nesupūčiau prieš keletą metų. Beje taip daro ir protestantės motinos savo sūnums prasimušti į Niujorką. Pagalvok prieš sakydamas, arba nelįsk iš viso. Ir neįžeidinėk žmonių kad ir fiziką ar architektūrą baigusių žmonių, kuriuos elitovscai jau supūdė - Tu juk nekvailas esi, bus labai nefaina po kiek laiko

44358. pasi2005-10-10 16:55
hm. kultura ir intelektas turi tiek ivairoves, o va chamizmo ir kvailybes apraiskos stulbinamai vienodos, gali net sumaisyti saltinius... bet ar kam svarbu?

44359. xX-ui abr apie "geranorišką šantažą"2005-10-10 16:57
xX, Tavęs geranoriškai "prašo" pinigų, teisingai supratau? Kelionei (į Štatus) ir įsitvirtinimui čiut čiut? Prašo duoti ir duodant neįžeisti. Tegu pasako tiesiai šviesiai - kiek jam reikia. Sakyk, vamboziau. Sumą. Konkrečią. Seubas. Tu pats sau nenori padėt. Ir gavęs pinigų niekur neišvažiuosi. :(

44362. ėĖ2005-10-10 17:19
xX`as, mano žiniomis laisvų lėšų neturi - todėl jo abejotinos galimybės vamboziui pagelbėti, o Tau, mano mieloji abr, reikia iš ties nedaug, kokius šešis mėn. pasivaikščioti kur labai tylu, švaru ir puikus oras.

44364. ėĖ2005-10-10 17:29
ne, pasi, Tu klysti - gerų minčių ar idėjų yra labai nedaug, o klaidos, jos visada netikėtos, nelogiškos ir neprognozuojamos

44367. s. A.2005-10-10 17:45
kai pats būsi apšmeižtas, pasidarys svarbu.
Ir nesidėk tokiu kultūros Prometėjum - nesi.

44373. abr vambiui, xX lėšas inspektuojančiam2005-10-10 18:44
Londone "gyvendamas" xX`o banko sąskaitas patikrini? Kodėl jomis domiesi? Koks tavo reikalas jo laisvos lėšos? Ar jau prašei, bet atsakė? Viešpatie...
s.A., ir tu raminkis, pasakiau gi, kad tave, raštingąjį lotyną, supainiojo su mažaraščiu ėĖ. Nebijok, su niekuo Tavęs nesupainioju ir kitiems neleisiu, visad atpažinsiu.
Viskas, išties reikia pailsėt, pervargau. Bet...perskaičiau nepasirašytus vambio (ėĖ) komentarus, kur jis varną, pasi, xXą etc dergia, ir čia pat meiliai jiems šypsosi ...ėĖ...brrrr... kaip čia nesusinervinsi. Nereikėjo...

44374. pasi > toto2005-10-10 18:58
ar registruojantis i diskusija reikes pateikti pasa ir kredito koretele?

44375. ėĖ 443732005-10-10 19:00
na, jei turi xX`as pinigų tai tegu padeda vamboziui. O šiaip eik velniop abr`e, jau peržengei bet kokias ribas

44419. ėĖ / bučiuoju visus2005-10-10 22:35
šiaip Jūs faini, bet turiu deja išvykti

- amžinai Jūsų /ėĖ, AišV, vambozi, ebola, zeta, vasi, abr, praeive, IVS, po palme, toto/

44421. kampinis2005-10-11 01:11
Kažkokz buzaz. Galva svaigsta skaitant. Tas yra Anas, o Anas yra Trečias, ir nori pinigų kelionei iš Ketvirto, kuris apskritai Mitinė Būtybė. Mino labirintai palyginus buvo vaikų žaidimas. Laimei, nesu Pašvęstasis Žinojimui... Šiukštu nieko man nesakykit - noriu gyventi ilgai ir laimingai. Dėl viso pikto - bučiuoju visus. Magistrą, Kronprincą ir Lordą Žiedo saugotoją - tris kartus. Už Rožę ir Kryžių, amen. :)

44422. IVS2005-10-11 01:31
;)

44423. zeta>kampiniui2005-10-11 01:58
Zinosi, kaip pakampem slapstytis, kai svarbus ivykiai vyksta! :)Paskiau tik spek ponams ziedus buciuot...

44424. kampinis2005-10-11 02:01
Aš ką, biednas žmogelis - kampe pastovėsiu, kepurę pagniaužysiu...

44425. zeta>kampiniui2005-10-11 02:13
Tik nepamirsk uodegos kisenej paslept...

44426. kampinis2005-10-11 02:38
]:-)

44436. vasi-abr2005-10-11 10:49
ačiū, kad demaskavai tuos nykius žaidimus.. Nors būna nick`ų, kuriuos tiesiog intuityviai norisi apeiti, nesusitikus. Ai, dirbkim arba po lapus voliokimės, vis tikriau. Iki, abr.

44760. Birželio rytas2005-10-14 20:57
Popieriniame ŠA publikuotas straipsnis apie daltonystę, pasirašytas kukliai, berods kp. man pasirodė pernelyg nuglaistytas. Čiurlionio profesorius besigviešiantis įstatymu uždraust kairiųjų simboliką aktualiame pasaulyje yra ne daugiau kaip idiotas-marginalas. Pretenduojant į Lietuvišką Gandi, idiotu - marginalu derėjo būti okupacijos metu.

44786. Ola. miestietei2005-10-15 11:14
Tiems, kurie ko nors nekencia, reikia gydytis, tuoj pat, nedelsiant. Tai pirmi baisios ligos simptomai. Kol ji neisibegejo, reikia susigriebti.

44803. miestiete2005-10-15 20:45
jausmu pusiausvyra - emocines sveikatos pozymis.

44809. analitka2005-10-15 21:54
nieko panašaus -> miestietė iš tikrųjų yra abr/ėė, kuriai į nugarą smogė dviratininkas ir ji nežinanti ar tas dviratininkas yra pasikeitę į gerą. Ir jei ne vasi/xx ji nebūtų sulaukusi net rytojaus. Emocinės pusiausvyros pavyzdys - antižaidimizmas yra cool.

44814. heh2005-10-15 23:20
1. Есть список, достаточно короткий, фундаментальных законов, из которых, в принципе, могут быть выведены все остальные. 2. Фундаментальные законы описывают некие первичные кирпичики материи (атомы там, электроны...). Макрофизика следует из микрофизики. Первый пункт очень стабилен - с ним согласились бы и Ньютон, и Гюйгенс (а, возможно, и Архимед, и Аристотель). Второй пункт очень древний тоже, но были периоды в истории науки (девятнадцатый век, скажем), когда он всерьез подвергался сомнению. "Утром отец говорит сыновьям - какой-то пидар украл у нас ночью корову. Младший говорит - раз пидар, значит маленького роста. Средний - раз маленького роста, значит из Малиновки. Старший - раз из Малиновки, значит Васька-Косой. Пошли в Малиновку, надавали Косому по жопе - не отдает корову. Не крал, - говорит. Повели братья Ваську-Косого к мировому судье - так, мол, и так, украл корову, а не отдает. По жопе надавали - не отдает, по морде надавали - не отдает, даже по шарам дали - все одно не отдает. Судья их спрашивает - а почему вы решили, что это Васька-Косой? - Как почему? - отвечают братья, - украли корову, значит пидар украл, раз пидар , то маленького роста, если маленького роста, то из Малиновки, там все короткие, раз из Малиновки, то, ясное дело, что Васька-Косой. - Интересная логика, - говорит судья, - ну, да ладно. Что у меня вот в этой коробке? - Квадратная коробка, - сказал отец. - Значит, в ней круглое, - сказал младший. - Круглое, значит оранжевое, - сказал средний. - Оранжевое - ясен корень, что апельсин, - сказал старший. Судья достал из коробки апельсин и сказал, задумчиво глядя на Ваську: - Косой, блин, верни братьям корову! " Из этого следует, что поле битвы за новое знание в физике на самом деле довольно узкое. Ну, какие радикально новые идеи возникали про микроуровень и фундаментальные законы? (1) Силы и материальные точки - 17 век; (2) Поле - 19 век; (3) Кванты - 20 век. Более -менее - все. Как ни странно, даже теория относительности, преподносимая обычно, как совершенно новый взгляд на пространство, время и материю, на самом деле не радикальна, а "всего лишь" естественное и плавное развитие концепции поля. К тому же физики-теоретики повязаны мат. аппаратом, и здесь те же три (соответствующие) шага: (1) обыкновенные дифференциальные уравнения (2) диф. уравнения в частных производных (3) функциональный анализ. Более-менее - все! За всю историю науки... И сейчас физика иерархична. Станут ли суперструны физической теорией - вопрос очень спорный, пока это, конечно, раздел математики. А так - мы все верим в возможность постижения 99% реальности на основе твердо установленных законов квантовой электродинамики. Все это снижает степени свободы для маневра радикально. Я бы пожтому не злоупотреблял бы такими терминами как "науные революции" применительно к _современной_ физике. Есть технологическая революция, которая привела к появлению абсолютно новых методов (сканирующая туннельная микроскопия, например, но концептуальная база очень стабильна. Насколько я понимаю, ситуация в биологии и науках о земле радикально отличается. Само понимание, какие разделы - самые фундаментальные, а какие - прикладные, постоянно пересматривается. Пока, в качестве рабочей гипотезы, можно предположить, что в одних науках на первый план выходят черты фрактальности и самоподобности, о которых писал я, а в других, возможно, на самом деле модно говорить о движении фронта... Но это - не ответ, который меня удовлетворяет. а скорее, место, где можно сделать паузу...

44817. analitka2005-10-16 00:06
blyn, kas šitą civritą gali išversti - nich**ja nesuprantu

Rodoma versija 180 iš 204 
13:28:20 Jan 31, 2011   
May 2008 Sep 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba