ŠIAURĖS ATĖNAI

Šiaurės Atėnai. 2004-10-09 nr. 720

| Spausdinti | Archyvas | Redakcija |

SIGITAS PARULSKIS. Pražūtingos aistros (77) • GINTARĖ ADOMAITYTĖ. Svajonių šilas–Bezdonys (8) • RASA DRAZDAUSKIENĖ. Didingi (neįgyvendinti) projektai (I) (10) • DENNIS O’DRISCOLL. Miłoszo sugrįžimas (2) • BRONISLOVAS KUZMICKAS. Tapatumui reikia atvirumo (11) • GINTARAS BERESNEVIČIUS. Sakralybės turinys šiandien (3) (9) • AURELIJA JUODYTĖ. Apie televiziją, arba Pokštas kaip pramogos kritika (6) • ALDONA RAGEVIČIENĖ. Spalio 10 d. Liudui Truikiui – 100 metų (10) • Pokalbis su rusų psichologe JEKATERINA JEGOROVA. Politiku tampama vaikystėje (8) • LARRY DAVID. Ar jūs neapsisprendėlis? O gal ne? (2) • SIGITAS GEDA. Kaip vagilis daktaru tapo (14) • ZENONAS BUTKEVIČIUS. Aš esu GMO (39) • SALOMĖJA BURNEIKAITĖ. Lėlių keliais iš Kretingos (14) • ERNST JANDL. garso ir vaizdo žaidimai (4) • Dr. ŠEŠTOKAS-MARGERIS. Amerikiečio įspūdžiai Lietuvoje (1931) (2) • l a i š k a i (94) •

Pražūtingos aistros

SIGITAS PARULSKIS

[skaityti komentarus]

iliustracija
Lee Friedlander. Niujorkas. 1966

Kai dabar manęs klausia, sakau, kad viskas, ko gero, prasidėjo dėl katės, nors pradžia visuomet būna anksčiau už mūsų atmintį, kad ir su kuo tai būtų susiję: su žodžiu, su mintimi ar su paprasčiausia valkataujančia kate, kurios sansaros ratas visiškai niekam nerūpi.

Dėdė Henrikas labai mėgo skraidyti oro balionais, tai buvo jo vėlyva, tačiau neįveikiama aistra: kartais jis netgi nebekreipdavo tinkamo dėmesio į tetos Rožės gaminamus patiekalus, tik nekantraudamas laukdavo, kada pagaliau ateis vasara, tiksliau, kada pagaliau sušils oras, o kai tik sušils – kada savaitgalis, ir jis galės išsipakuoti savo oro balioną ir pakilti, kaip jis sakydavo, į paukščio akučių lygį. O teta Rožė, gavusi per mažai komplimentų, dažniausiai truputį įsižeisdavo, bet ne tiek, kad persūdytų dėdės mėgstamus ukrainietiškus barščius.

Dėdė Henrikas visuomet pietaudavo namie, jau dvidešimt metų niekur kitur, tik prie tetos Rožės padengto stalo, tai buvo sakralus ritualas, nes teta Rožė nieko daugiau neveikė, tiktai gamindavo valgį, kurį juodu su dėde Henriku kasdien gausiai ir su malonumu ėsdavo, kadangi teta Rožė nebuvo emancipuota kalė, ji buvo tiesiog moteris didele burna, didelėm rankom, didelėm kojom, vienintelis mažas dalykas jos kūne buvo išsilavinimas, tačiau tai niekaip nesusiję nei su dėdės Henriko pomėgiu, nei su tetos Rožės aistra gaminti valgį ir paskui jį valgyti su dėde Henriku, nes vaikų juodu neturėjo, jaunystėje norėjo, tačiau kažkas nepasisekė, kažkas buvo pro šalį, kažkas buvo patologiška, o gal tiesiog nelogiška viename iš jųdviejų kūnų, todėl vaikų ir neatsirado, kad ir kaip stengėsi dėdė Henrikas ir teta Rožė, galiausiai jie metė stengtis ir ėmė mėgautis valgiais ir skraidymais oro balionu.

Rupertas Velniškis nepažinojo nei dėdės Henriko, nei tetos Rožės, jis apskritai gyveno kitame miesto pakraštyje, šalia didelių, dar nesudarkytų statybomis ir stadionais laukų, ir netgi dirbo jis visai ne kartu su dėde Henriku, net ne šalia, kadangi dėdė Henrikas buvo statybininkas inžinierius, o Rupertas Velniškis – mokesčių inspektorius, jis kasdien susidurdavo su piliečiais, vengiančiais mokėti mokesčius, nenorinčiais išsiimti kokių nors teisių suteikiančių licencijų ir panašiai, ir kasdien jį kas nors įžeidinėdavo, apšaukdavo sąžinės neturinčiu lupiku arba valstybine utėle ant privataus liaudies kūno, tačiau jis jau buvo pagyvenęs žmogus, pagyvenęs tiek, kad galėtų gyventi vienas, kadangi gyvenimas su žmona ir vaikais nieko gero jam neatnešė, išskyrus pusę prarasto turto ir visiškai subjurusį regėjimą, verčiantį nešioti storastiklius akinius, nors jis taip pat buvo žmogus ir turėjo vieną aistrą: kiekvienais metais orams pasukus rudeniop jis, ištaikęs laisvą minutėlę, pasiimdavo savo mėgstamą didžiulį pintą krepšį ir nerdavo į bet kokį pirmą pasitaikiusį miškelį, nes jo aistra buvo grybai, o grybų jis rasdavo netgi ten, kur apskritai niekas, išskyrus skolas, neauga.

Dėdei Henrikui tą dieną nesisekė – tarsi bulvariniame skaitale jam kelią perbėgo juoda katė, o jis į tai nusispjovė, bet ne tris kartus per kairį petį, o tik mintyse, pfu, pasakė jis mintyse, man ta juoda katė, kad ji paspringtų žiurkės uodega, ir važiavo toliau ir tuojau pat jam nuleido padangą, o kai tik jis sustojo draudžiamoje vietoje, į jį iš karto atsitrenkė moteris, vairavusi spindinčią mašiną, tokią, kokios būna tik reklamose per TV, tuomet atvažiavo du nervingi policininkai, ilgai kažką matavo ir užsirašinėjo ir niekaip negalėjo sugalvoti, kaip nubausti nekaltą dėdę Henriką, o kaltą moterį su spindinčia mašina paleisti, galiausiai paliepė abiem važiuoti į policiją rašyti pareiškimų ir kitokių formalumų, taigi dėdė Henrikas tą dieną nesuspėjo parvažiuoti namo ir užkąsti gausių bei riebių tetos Rožės patiekalų ir abu jie skirtingose miesto ir apskritai pasaulio vietose buvo kiek blogos nuotaikos, kadangi pietaudavo visą laiką tik kartu, štai jau dvidešimt metų, ir kai atsitikdavo taip kaip dabar, tai yra pirmą sykį per dvidešimt metų, abu labai nusimindavo ir netekdavo apetito.

Visai be apetito dėdė Henrikas užėjo į vieną kavinę miesto pakrašty, užėjo jau važiuodamas su balionu, nes buvo savaitgalis ir darbą baigė truputį anksčiau, bet valgyti vis dėlto reikia, nes nevalgydamas gali susigadinti skrandį, o sugedusiu skrandžiu niekaip nebesugebėsi pajusti tetos Rožės gaminamų patiekalų skonio, todėl dėdė Henrikas ir užsuko į miesto pakraštyje esančią kavinę ir užsisakė bifšteksą, nors niekaip negalėjo susikaupti ir galvoti apie jo laukiantį malonumą, skridimą oro balionu, nes jam vis vaidenosi, kad pro kavinės langą mato tą pačią juodą katę, kuri perbėgo kelią, o jis apsimetė, kad jam nusispjauti, todėl laukdamas patiekalo dėdė Henrikas pagalvojo apie vieną namuose pietavusią tetą Rožę ir jam kiek krustelėjo paširdžiuose aitrus kamuoliukas, kuris visuomet krusteli, kai žmogų ištinka ūmus gailesčio, baimės, pavydo arba nevilties antplūdis. Kavinės kampe kabantis televizorius transliavo laidą apie turtingus pasaulio žmones ir vienas žmogus buvo arabas arba musulmonus, sunku juos supaisyti, tas žmogus rodė savo prašmatnius rūmus, po kuriuos vaikščiojo turistai ir ypač turistės, kurių viena netgi pasisiūlė už jo tekėti, tačiau turtingas arabas arba musulmonas pasakė, kad jau turi keturias žmonas ir kad daugiau jam Alachas nebeleidžiąs, dėdė Henrikas, vis dar laukdamas patiekalo, kuo toliau, tuo labiau ėmė galvoti ne apie tetą Rožę, o apie arabus arba musulmonus, ypač apie poligamiją, – keturios žmonos, jam atrodė, būtų puikus variantas, ypač turint omenyje, kad teta Rožė nuostabi šeimininkė, kas labai reta šiais laikais, o dar kitas tris susirasti... Teta Rožė niekuo, išskyrus valgį, jau nebetikėjo, o dėdė Henrikas vis dar turėjo svajonių, žinai, sakydavo jis man kartais, o, kad taip... ir nutęsdavo tą "taip" į visiškai neužmatomą begalybę, kurią gali pajusti tik labai jautrios širdies ir didelės patirties vyrai... Galiausiai televizorius ir arabai arba musulmonai dėdę Henriką taip sunervino, kad atneštą bifšteksą jis valgė atbulais dantim ir jam nuolat vaidenosi, jog tai ne jautiena, o katiena.

O mokesčių inspektorius Rupertas Velniškis tą dieną apskritai nėjo į darbą, kadangi ką tik buvo prasidėjusi didžiojo sezono savaitė ir grybai pasipylė kaip epidemija.

Jau buvo popietė, kai Rupertas Velniškis su dviem dideliais pintais krepšiais, pilnais baravykų (beje, jis rinkdavo įvairiausius grybus, nes nebuvo grybavimo snobas), pakilo liftu į devintąjį aukštą, kuriame gyveno.

Dėdė Henrikas papietavo visiškai be apetito, vienintelis jam nuotaiką kiek pataisęs dalykas buvo tas, kad tuojau jis nuvažiuos į miesto pakraštį, išsipakuos savo balioną ir praskris su juo paukščio akučių lygyje – virš miško, virš miesto, vėl virš miško ir t. t., ir pan., o jo porininkas seks jį su automobiliu iš žemės ir paskui jie susikraus balioną ir grįš namo, ir dėdė Henrikas paguos tetą Rožę kokiais nors paprastais žodžiais, kurių dar nesugalvojo, nes dėdei Henrikui su plytomis buvo kur kas lengviau nei su žodžiais.

Rupertas Velniškis, prieš pradėdamas grybų apvalymo ritualą, visuomet atlikdavo dar vienas apeigas – jis labai nenorėjo pagadinti savo smegenų, kadangi, norint būti mokesčių inspektoriumi, reikia labai gerai mokėti skaičiuoti, todėl kokios nors encefalitinės erkės įsisiurbimas būtų sužlugdęs Ruperto Velniškio karjerą, ir jis, negalėdamas sau to leisti, kiekvieną sykį grįžęs iš miško atsistodavo savojo balkono tarpduryje, kad apšvietimas būtų maksimalus, ir nusileidęs kelnes atidžiai apžiūrėdavo pagrindinį vyriškajai žmonijos daliai nulemtą santechninį mazgą, kadangi, jo nuomone, erkės turėtų kėsintis būtent į tą zoną, kuri susijusi su genetika ir kitokiais sudėtingais dauginimosi bei veisimosi agregatais.

Dėdė Henrikas tą nelaimingą dieną dar du sykius prisiminė katę: pirmasis buvo tuomet, kai jo propano dujų degiklis ėmė veikti tik puse jėgos ir besileidžiantis balionas, užuot vėl kilęs į viršų, akimirksniui tarsi pakibo ore, o antrą sykį tuojau po to, kai jo akys susitiko su storastikliais Ruperto Velniškio akiniais.

Mokesčių inspektorius Rupertas Velniškis buvo kaip tik pasinėręs į labai atidų erkių paieškos darbą, kai visiškai jo panosėje praslinko kažkas didelis ir grėsmingas, paskui lyg sušvilpė bedante burna ir nelinksmai atsiduso, pakėlęs akis Rupertas Velniškis pamatė tokį vaizdą: kažkoks žmogus visai netoli jo balkono devintajame aukšte spokso jam tiesiai į akis arba į dar ką nors, o paskui staigiai persisveria per krepšio, pinto iš rotango ir primenančio Ruperto Velniškio grybavimo instrumentą, kraštą ir truputį vemia.

Dėdė Henrikas viską matė panašiai, tiktai atvirkščiai: kai jo balionas truktelėjo ore ir akimirksniui sustojo, jis pamatė priešais balkone stovintį vyriškį nuleistomis kelnėmis ir atidžiai kažko ieškantį toje vietoje, kuri svarbi kiekvienam vyrui, svajojančiam pratęsti savo giminę. Tuomet dėdė Henrikas prisiminė tetą Rožę, kuri tuo metu viena sėdėjo prie atšalusių pietų stalo ir kurios stambios ašaros krito į ukrainietiškus barščius kaip meteoritų lietus Paskutinio teismo dieną, prisiminė, kaip jie norėjo turėti vaikų, nors vieną mažytį vaikutį, kuris sėdėtų su jais kartu prie gausaus stalo ir sakytų "nenoriu" ar ką nors panašaus, prisiminė katę, sugriovusią šiandien jam visą pasaulį, o paskui dar sykį, bet dar bjauriau, prisiminė katę ir pagalvojo, kad bifšteksas, kurį jis taip neskaniai suvalgė visiškai vienas, o ne su teta Rože, buvo pagamintas iš katienos, ir dėdę Henriką taip supykino, kad jis net truputėlį vimtelėjo per gondolos, pintos iš rotango, kraštą, nors anksčiau per jos kraštą jis net nusispjovęs nė karto nebuvo.

Štai kas nutinka, kai du žmonės vienas kitam į akis pažvelgia paukščio akučių lygyje, kaip pasakytų dėdė Henrikas, pažvelgia ir ilgam netenka žado, nes po tos nelaimingos dienos dėdė Henrikas išsiskyrė su teta Rože, ši likusi viena visiškai liovėsi valgyti, sudžiūvo, tapo beveik permatoma ir vėjo pučiama, o vienintelė didelė vieta jos kūne buvo burna, kuri nieko nebenorėjo kramtyti, todėl ją išvežė į senelių namus, kur maitindavo lašinių būdu, o Rupertas Velniškis niekada nebetikrindavo, ar yra erkių toje vietoje, kuri labai svarbi vyrams, norintiems pratęsti giminę, ir vieną sykį ten įsitaisė erkė ligos sukėlėja, ir Rupertas Velniškis susirgo Laimo liga ir jį išvežė į tuos pačius namus, kuriuose jau buvo teta Rožė, o dėdė Henrikas ėmė labai domėtis arabais arba musulmonais, t. y. savo gondoloje, pintoje iš rotango, skraidydavo nebe vienas, o vis su kokia nors dailia moterimi, žinoma, ne tokia dailia kaip iš tos švytinčios mašinos, kuri atmintiną dieną jam bakstelėjo į užpakalinį buferį, bet vis dėlto, tačiau vieną sykį demonstruodamas, koks jis dar šaunus vyras ir gali iš skrendančios gondolos nuskinti žydinčią kaštono šaką, dėdė Henrikas iškrito, krito matydamas, kaip tolsta jo svajonės ir viltys, susijusios su arabais arba musulmonais ir kitais malonumais, o kai pagaliau nukrito – persilaužė stuburo medį ir jį nuvežė į tą pačią prieglaudą, kur jo jau laukė teta Rožė ir buvęs mokesčių inspektorius Rupertas Velniškis.

Kartais jie visi susitinka, tačiau nė vienas nieko nesako, tik akimirksnį pažiūri visi trys vienas kitam į akis ir vėl išsiskiria pilni nelinksmų prisiminimų ir dar liūdnesnės dabarties tuštumos.

Kai dabar manęs klausia, gūžteliu pečiais ir sakau – kuo čia dėtos katės arba – jeigu žmogus nesipuikuoja savo pranašumais, tai nebūtina iš jo reikalauti, kad girtųsi savo trūkumais.

 

Kultūros kalendorius
nuo 2011 m. Sausio

PATKPŠS

 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31  

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28  

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

 

Skaitytojų vertinimai


22696. zetas2004-10-11 08:57
lietuva griuna - o jie kaip niekur nieko

22698. Lorca :-) 2004-10-11 09:17
Zetai,nusiramink,eik išgert kavos...aš pabudėsiu:)))

22700. gedimino stulpai vs. kujis & pjautuvas2004-10-11 09:34
lorka - galiu acpet uzh ka balsavai. pas tave namie kabo kujis su pjautuvu

22701. uve palioma blanka2004-10-11 09:36
no pacaran. russo muerto. con dios ammigo

22702. Lorca >>>>stulpas ir Gedimino propekte lieka stulpu vis dar :-) 2004-10-11 09:59
Stulpe,ar gali įtikėti dar Daniilo Charmso padaryta įžvalga,kad jeigu blogio dvasia gali apsigyventi gerame žmoguje,tai turi būti įmanoma ir atvirkščiai - gėris nusėdo blogame žmogyje:))) Aš esu tas gėris,kuris nori apsigyventi tavyje...gal kada ir tu sužaliuosi,kaip ta lazda:))))

22703. siurbk geri ir prieshinkis2004-10-11 10:06
pasitikrink. jei tu dar ne ore tu mires>>>http://www.ore.lt/phorum/list.php?f=16

22704. Lorca>>>dalina gėrį į dešinę ir į dešinę :-) 2004-10-11 10:20
pasitikrinau - ore.lt vos kvėpuoja,teks padėt:)))

22706. to lorka2004-10-11 11:16
tu megsti su deshine. ash irgi. ble tai taip isheina kad mudu konservatoriai

22707. Noja2004-10-11 11:31
Labai patiko. Gara, kad SP nuotaika pokštams atsirado :))

22710. Rūta2004-10-11 12:23
manai tai pokštai? man sukėlė kažkokią nostalgiją, kaip ir visi SP kūrinėliai... Lyriškas jis, subtilus...

22725. kaimietė2004-10-11 17:04
…tačiau kažkas nepasisekė, kažkas buvo pro šalį, kažkas buvo patologiška, o gal tiesiog nelogiška …
O kartais būna ne pro šalį, nors nelogiška. Šeštadienį pas mus svečiavosi dėdė su teta. Nors ir neklausėm, ir negėrėm, dėdė užsimanė papasakoti, kaip su teta susipažino. Pamatė simpatišką mergaičiukę fakulteto scenoje. Ir koridoriuose prasilenkdavo. Bet užkalbinti nepavykdavo – nes kurse vieni vyrukai, tai vis jei ne vienas, tai kitas ant rankų nešiodavo. Sumanė dėdė parašyti laišką. Ir prisistatė: jaunas, gražus, protingas, norėčiau susiuostyt. Taip ir parašė:"Norėčiau susiuostyt". Būtų teta tą laišką paprasčiausiai išmetusi, bet tas "susiuostyt" ją taip supykdė. Ėmė ir parašė jaunuoliui, kad šis be išvardintų savybių dar besąs ir pasipūtėlis. O dėdei proga vėl laiškiuką brūkštelt. Nors ką gali žinoti. Gal logiškiau ir nebūna:)

22726. Mnta :-) 2004-10-11 17:05
Parulskis eilinį kaltą pranoksta save...:)

22738. apie lietuvio metus (kažkokia višta labai gerai pagavo šiuolaikinį lietuvį)2004-10-11 19:07
Taigi kaliuzėj sėdi, apie ką jam, biedalagai, sapaliot? Beje, jemu sorok liet, no on molodo vygliadit. Iš kur žinau? Apie Petrą žinau viską, net tai, ko jis pats apie save nežino. Pvz., Petras nežino, kas yra scenos veidrodis, kur jis (scenos veidrodis) YRA. Galėtų Kulisų kandies arba betono uodo pasiklaust, mat anie yr teatro profiai, pasakytų. O jūs, vaikai, jei norit Petrą pamatyt, nuveikit į Mažojo (Tumino)teatro spektaklį "Švelnumas". Rež. Ramunė K. Vienas aktorius,kurdamas personažą, pasinaudojo Petro įvaizdžiu, na,plastika, mimika, charakteriu, etc. Sužinojau,kad režisierė pažįsta Petrą, man jo pavardę pasakė, adresą, etc. Štai kaip kartais nutinka : gyvena sau (ir mums) žmogus Petras (xx) internete, bėga pats nuo savęs,trokšta laisvės ...nuo savęs tikrovėje, taigi skiedžia mums ir sau apie biznį Švedijoje, kad diserį apsigynė..iš matematikos...maskvoje...albo amerikoje, nors teišėjęs vieną kursą... matematikos , koks skirtumas... ir net neįtaria, kad jį jau scenoje vaidina... Beje, spektaklyje jis ne zlodiejus, o šiaip .. savas, geras niedatiopelis:) Kalbu visiškai rimtai. Petrai, pažįsti Ramunę K., ania? Nuveik, Petrai, į spektaklį, gal prisiteisi kompensaciją už įvaizdžio vagystę:)

22740. mielajam vot (22738)2004-10-11 19:40
"mokyklos kieme trečiadienį sulaikytas vyras, praeivių akivaizdoje pats tenkinęs savo lytinę aistrą. Kaip pranešė miesto vyriausiasis policijos komisariatas, apie 11 val. į policiją paskambinusi mokyklos darbuotoja pranešė, kad kieme masturbuojasi kažkoks vyras" Jis kaip ir tu nezinojo kaip i save atkreipti demesi. Tik tu taskaisi cia. Kuklumas dorybe sikniau.

22744. apie parulski2004-10-11 22:46
Parulskis - genijus.

22749. Korra2004-10-12 02:40
Parulskis, man kažkas sakė (gal radijas), rašo naują romaną, tai čia ištrauka iš to romano.

22750. po palme2004-10-12 03:25
Kazkaip pasirode, kad tame kurinuke karts nuo karto islenda prasciokiska gaidele, siaip gal ir butu visai nieko.

22753. odka2004-10-12 09:36
Kuncino ir ypac Hrabalo nepraspjauti! O kaip jam noretusi!

22754. Lorca :-) 2004-10-12 09:40
odka,o gal žinai ką praspjaut norėtų Kučinas ar Hrabalas?:)Na arba tu...?:)

22759. dede Vania2004-10-12 10:19
dede Henrikas nezinojo, kad geriausia yra buti senberniu... www.senberniai.com

22760. pašto dėžutė2004-10-12 10:29
Be, nusivyliau.

22784. Netycia atsiverciau ir...2004-10-12 17:59
kaip idomu! O as jau tikrai maniau, kad si diskusija C I A su Simtaja Bezdzione ("valytoja" supras ir man atleis!):-) ir pasibaige?! Atsiliepimas i ViP informacija jau vakar buvo laiskuose (22716). "Rytinei valytojai" (09:19) gi vakar ten atsake "Vakarine valytoja" - 20:43. Siandiena gi laiskuose ViP buvo garbingai ir vel prisimintas net DU kartus - 14:42 ir 16:44. Nors beveik ir pradinges "kytru moteru" (gauruotu koju skutimo) postfeministines emancipacijos problematikoje.

22785. ATSIPRASAU!!! :-O2004-10-12 18:04
SIS "NETYCIA" buvo skirtas PRAEJUSIOS savaites pirmajam straipsniui... "Teve musu"...

22793. sakiniai2004-10-12 20:53
Labai ilgi sakiniai - istisos pastraipos. Galima butu paeksperimentuoti su stiliumi.

22794. rasa2004-10-12 21:55
mėšlas

22804. jei tu silpnu nervu eiti ten nepatarchiau2004-10-13 01:21
zhalgirio stadiono baltojo emalio tupyklos. puikios kokybes kakashkes. toki dizaina ispanai mate tik xeopso piramideje. ishardytos psixikos terminalas adresu http://www.ore.lt/phorum/list.php?f=16

22816. pavarges2004-10-13 11:44
Puse komentaru neaisku apie ka... tikrai ne apie Parulski ir GENIALU jo teksta. Zinot, kas mane labiausiai nervina? Ogi Parulskio kaip pateptojo ivaizdis. Nepatinka man krastutinis negatyvizmas, bet negaliu susilaikyt. Labai stengiuos, bet negaliu. Ant senolio Gedos varo, ant naiviuju tautiniu cepelinu Juozaicio ir Ozolo varo, bet tik ne ant PARULSKIO! Jis vienintelis gali musu sukriosusiai literaturai sugrazinti gera vaizdeli (ar ne, merginos, kurios taip zavisi Sigucio subtilumu ir GENIALUMU?). Tuomet tampa nebesvarbu nei ka Sigutis paraso nei kaip, uztenka inicialu SP... Girkit jus ji, bet jauskit saika, tuomet ir kiti pasijus komfortiskiau.

22821. oka2004-10-13 14:13
Ar žinot, kad yra DU parulskiai? Vienas, rašantis iš savęs, kitas - rašantis apie kitus. Jie vienas nuo kito taip smarkiai skiriasi, kad man vis dingojasi, kad tai ne tas pats parulskis.Tai tikras pragaras, šitaip dvejintis.

22824. :)2004-10-13 14:43
Sigitas kaip visada: pats geriausias :) kiekviename numeryje pirmiausia ieskau jo tekstu. Ir niekada netenka nusivilti...

22827. klausimas2004-10-13 14:59
rasantis apie save SP>rasantis apie kitus PS, ar ne?

22828. ABR 2 pavargęs: gulinčio nemuša :-( 2004-10-13 15:06
NU gerai: nepatiko. Akivaizdi krizė. Ir žmogaus, ir rašytojo. Negana to, Sigitas nebetenka ir tų trūkumų, už kuriuos buvo giriamas, ir tų pranašumų, kuriais nesipuikavo. Net paskutinės knygų "recenzijos" buvo beviltiškos,pvz., apie G.G. Tezių rinkinys. Net nepasivargino (neįstengė?) išplėtot, rišlų tekstą parašyt.:))Išsigandau dėl žmogaus. Man irgi depresija, jeigu ką:(

22829. Arle2004-10-13 15:17
Kalbu nebūtinai apie šį tekstą. Bet kartais beatodairiškas lunatiškas kurio nors autoriaus liaupsinimas arba maišymas su žemėmis kelia įtarimų. Jei myliu, tai myliu aklai, tada nevertinu, nieko nematau, nieko negirdžiu. Ir atvirkščiai. Kartais juk galima įžvelgti ir niuansų...

22841. Gavėnas2004-10-13 17:41
S.P. tekstas akivaizdžiai remiasi "Pifo nuotykiais", tačiau vis tik savo menine įtaiga nė iš tolo negali lygiuotis į dėdės Cezerio ir tetos Agatos dramą. Be to neatlaiko kritikos kai kurios S.P pastabos apie tetos Rožės išsilavinimą: šis kaip taisyklė kiekvienam(ai) būna pakankamas. Čia tas pats kaip sakyti, kad į puslitrinį indą netelpa litras. Arba teigti, kad S.P nosis pernelyg ilga. Juk vis trumpesnė už Pinokio.

22861. cooldown pavargusiam2004-10-13 19:21
pagarba uz geras mintis

22877. Mykolas OK :-) 2004-10-14 02:48
Puikus ir isbaigtas tekstas. (Tik viduryje pora kartu mintis truputi susivelus, bet tai smulkmena.) Kai kas, man atrodo, kritikuojate ne si teksta, o jo zanra, formata. Ar ne? Pavydziui, Gavėnas (22841) gal noretu, kad apie tetos Rožės išsilavinimą butu parasyta tv ziniu formatu? Ar kaip?
Griztu prie S.P.
Beskaitant man pries akis iskilo Bi-2 ar pan. grupes klipo kadras. Tokie vaizdeliai nueina praeitin, todel jie vertingi kaip publicistika. (Sakysite: jokia cia ne poblicistika. Taip. Bet...)

22905. jjo :-) 2004-10-14 12:51
geras

22915. Teatro uzdanga2004-10-14 15:19
Vietoje "Rupertas Velniškis" geriau butu Petras Kiskis. Vertetu pradeti nesidedyti jausti, galvoti, gyventi atvirai, be maskuotes.

22922. Gavėnas-Mykolui OK2004-10-14 16:03
Regis perskaitęs S.P. tekstą jaučiatės užtaisytas kaip "koltas".

22926. varna2004-10-14 18:04
Tekstas? Paistalai! Eilinis provincialus mėšliukas. Teta Rožė, dėdė Henrikas... Rupertas(!) Velniškis. "Dviračio žynių" lygis. Prisigėrus degtinės ir lašinių turėtų būti be galo, na tiesiog "be galo", juokinga.

22945. Gailestingos seserys -kur jus?2004-10-14 21:34
Butu idomu suzinoti sio rasinio raktazodi. Tie kas perskaite, galetu pasakyti tiems, kas rasinio neiveike. Meile "nesiskaito" ir koliones taip pat -tai kuno ir sielos reakcijos i Parulskio dvasios substancijas. Antriniai zenklai. Alergija kitam autoriui - ar tai liga? Siaures atenams reikalinga ligonine mirstantiems/ioms nuo vienatves.

22959. zetas2004-10-15 09:52
nesuprantu ka chia veikiat. alus ir ryto arba http://www.ore.lt/phorum/list.php?f=16

22967. ebola2004-10-15 12:53
as ir sakau, kodel mikrovisata yra beviltiska shushara(kad ja kur sobakos...:(:(:P)? Ogi todel, pasirodo,kad jos specialistai is to intensyvaus darbo nenulipa nuo neto paromis, kol pradeda regeti gliukus (lenku kavalerija su spoileriai is plunksnu).:D Ar tu tas pats mulkis kur garbino kazkada labai kventynotarantyna? Maladiec!;)

23004. Negailestingoji sesuo2004-10-15 20:32
Aišku, šis tekstas netraukia iki apreiškimo, bet tarsi gravituoja parabolės žanro link, ir tai įdomu. Galbūt tai kelias. Aišku, reikia redaguoti. Ypač – išredaguoti kai kurias smulkias detales, kurios sub specie aeternitatis neturi jokios vertės.

23023. to ebola2004-10-16 08:59
o jus be knygu skaitymo ar turit koki nors salyti su menu. aplamai. a. pav kiti mulkiai laisvalaikiu pazhaidzhia su garsais spalvomis. kartais sukuria nauja srove. duoda pavadinima. vazhineja po pasauli. pokshtauja internete. ishdykauja su interjerais ir dizainu. dirba tik tai kas yra miela shirdzhiai. o tu ebola ka veiki be to kad gyveni tarkim klaipedoje. a. + nueik i www.tinklapis.lt/zebest matai pilka spalva. o dabar matai eilutes virshuje. manau tave pasodintu i vieta mano kad ir 30 sek eksperimentines muzikos fragmentelis. arba mano teptuku ataka. arba skulptura. o jus be malimo liezhuviu galit parodyti bent pilka puslapi a

23024. xxx2004-10-16 09:34
ebola - pasiduok. (ten buvo zetas ish mikrovisatos)

23030. ebola2004-10-16 11:48
...salyti? Ar pats ka kuriu ar tik dziaugiuosi ka kiti sukuria? Ar gerai supratau klausima? Ne, nekuriu.Jei, aisku, kulinariniu imantribiu nelaikyti menu.Kazkas laiko tiesa, as ne.Taigi, mano nuomone as nekuriu menu.Tiesa, turiu hobi, kuris irgi placiai laikomas kuryba.Bet ne menu. Ka veikiu? Dirbu.Mmmm...ilsiuosi dirbdamas su gelezais.Seima...Tiesa, turiu draugu, profesonalu menininku. Jie kuria menus, visai tsakant sekmingai.Dirba kaip ir as.Tik man negalima tureti tokiu "kriziu" kaip jiems, nieko nedaryti po kelias savaites.Na, jokiu budu nenoreciau buti menininkas.Uzsieniai, pasizaidimai, ta siuolaikine priedurniu bohema "perejau" pries desimt metu...Nebeidomu, tai niekur neatveda.Ir labai sunkiai pakenciu menininku draugija.Perdaug ten pozu ir kaukiu, tokiu naiviu ir nesusitupejusiu isitempusiu mulkiu kurie sutartinai traukia ta "Im so fu**in special". Kadaise buvau istojes i tokia akademija, netycia taip isejo.Ir supratau kad tai baisus gaidynas.Fui, negera net prisiminti. Kas yra eksperimentine muzika? Cia tipo kaip "Matmos" ar dar kokia bliudu ir ultramatines sviesos sinteze? Pasodintu i vieta? As pagal tave nesedziu vietoj? Kas tamsta skebina mano pliurpalynej?

23031. St. Antonio2004-10-16 12:01
šitas zetas mane jau užpiso. Maža to, kad visur kaišioja savo bevertį ir nestovintį linką, tai dar ir skelbiasi: "čia zetas, bijokit jo, bo bus ragas" (bent hostą keistum ar ką, xxx...nu gal čia tavo zero level humoras, - tuomet aš pass). O jei klaustum manęs, čiuveli, ką gero nuveikiau žmonijos labui, tai vai nustebtum, - galiu pasigirti kai kuo daugiau, nei nesančiais meno kūriniais...

23033. ebola2004-10-16 13:06
Davai, pasigirk. Nes be zodziu trydos cia is taves dar nieko negirdeta.

23035. St. Antonio2004-10-16 13:25
eboliuk, gaidena, aš zetui sakiau, ne tau...gal todėl tave ir laiko kvailiu, kad taip baisiai susirekšmini.

23036. ebola2004-10-16 13:50
...tu matau negali sh*** per ten kur priklauso, nes ten pastoviai uzimtas galas, a ne? Nuo kada pasmirde portugalai varto sustra bazara ir dar sitoj erdvej? Ar ne busi imigraves is cebureku salies neperseniausiai, bet ne, tie bent atsako uz savo zodzius paprastai.Mane laiko kvailiu todel, kad as nieko nenuveikiau zmonijos labui, ozy, ir neturiu kuo pasigirt.Niekam cia tas tavo myz**as sau ant barzdos ispudzio nedaro.Ne tu pirmas ir ne paskutinis cia smirdi.

23037. St. Antonio2004-10-16 14:14
trūksta žodžių... nenuostabu, kad tu išperėtas Kėdainiuose ar panašiai :)

23040. ebola2004-10-16 14:55
Ai pritruko zodziu dabar.Tai va pries metant tokius lankstymus i neta, turetum pamastyti ar iseitu ta pati pasakyti i veida.Cia tu nesikreipi i zeta, cia tu islipi i scena ir kalbi viesai.O viesai ant asmens vaziuoti yra ne pagal supratimus.Todel jeigu kita karta vel turesi zodziu pertekliu konkreciai mano adresu, paziurek kazkur esu priseges savo emaila ir kreipkis tiesiogiai.Juk negali zinoti, gal kada ir pasimatysim...;)

23042. rasa2004-10-16 15:16
kas daros šv Marijos žemėj-IŠSIPLAUKIT srėbtuves inteliugentai-pyktis (gr)ožiui kenkia

23043. Mykolas OK - Gavėnui (22922)2004-10-16 15:17
Aha, galima ir taip pasakyti.

23054. MM2004-10-16 17:57
Jei leisite isiterpti... Man regis, ebola neteisingai suprato St. Antonio. Turejo abu but vienoj pusej apkasu, o eme ir apsispjaude.

23058. St. Antonio2004-10-16 19:51
MM, kodėl jūs toks tikras, kad būsite suprastas geriau? ;)

23073. ebolai nuo varnos2004-10-17 14:22
Ebola, kas atsitiko? Pridegė kažkas virtuvėje? Pasidarei piktesnis už mane. Ir dar - prisimink, kad įžeidinėja ne tave, o "ebolą". O "ebola" juk virtuali būtybė, ar ne taip?

23077. ebola :-) 2004-10-17 16:01
As visai nepiktas.Esu nelabai pakantus issisokimams.Tarkim cia musu kompanija, uzstale atseit.Ir vienas nei is sio nei is to issoka ant stalo ir nusimauna kelnes.Tai nera grazus poelgis.Panasus i pasisakyma: "as esu daug nuveikes" arba "zero level jei ne as pass". Tai yra nepagarba kompanjonams, akiplesiskas neivertinimas zmoniu su kuriais bendrauji,nepagarba.Mano senu dienu kompanjonas syki del panasios priezasties persoko per stala ir pasigaves uz kaklo akiplesa, sakute subade jam visa pakausi.Na, gal tai kiek perdeta reakcija, aisku, mat jis labai jautrus, nervingas zmogus :D:D .Bet turi buti kazkoks verbalinis kodeksas, nesvarbu kad uz stalo visi tokie kulturingi ir toleruojantys, nera ko skeryciotis.Nevalingai as cia nusi**miau, atsiprasau uz sukeltas negeras emocijas.Antaniuko irgi.Nebetaikyk tokiu epitetu per monitoriu, ok? I veida - tai normaliai, bet nete tai as negaliu persokt per stala...susilaikyk jei iseina...:)

23078. St. Antonio2004-10-17 16:08
ebola, bla bla, o ką geri berniukai sako už gerus patarimus? "AČIŪ VARNAI". Kur tavo kultūra, jptvjmt?

23079. St. Antonio2004-10-17 16:11
beje, asile, jei tu žinotum, koks nepakantus esu aš, tai tu pats susikištum šakute į šikną. Tau jau MM pasakė, kam skirti buvo mano žodžiai - zetui. O tu, plūgas, ėmei ir pradėjai aiškint, į ką panaši tau mano kūryba. Tai kas pirmas išsišoko, a? Galvok tu blia prieš rašydamas. Aš baigiau.

23082. ebola2004-10-17 16:24
:D tai apsidergi per rykle, tai baigi prie kompiuterio...Turetum pasidaryti issamius analizus.Kol negalia nesikomplikavo i kiaura pakausi.Tiek to, matau gaistu laika.Baiginek toliau...:(:P

23083. ebola2004-10-17 16:53
as nepiktas, as nepiktas, as nepiiktaaaaaas.Kokia pala kuryba? A tas kambarys su stiklo staliukais? Tai cia dabar visur tokie.Stiklas, halogenai, stiklas, halogenai...Dabar labai daug darbo stiklo putejams. Cia jau ispute dar dvi stiklo parduotuves tipo kaip maksima. Nepaprasto grozio dizaino, panasias i tavo liustras.Sako, dabar tas stiklas yra nanotechnologinis, ant jo dulkes neseda.Hmmm...bijo turbut.Tuomet nereikia jo valyti. Nereikia nieko valyti. Nieko isvis nereikia daryti. Visa laika gali skirti tiesiog nieko nedarymui! Ir tai patogu, o kas patogu tai labai malonu.Malonu, kaifas, mmm-mmm.Zinai kaip tas yr, a ne, dizaineri?

23086. oi2004-10-17 17:36
jūs l fainai komentuojat PRAŽŪTINGAS AISTRAS davai pakeičiam temą-kuris laisvas šįvakar?

23097. zetas: ei parulski2004-10-17 20:15
ash kartais matau ji per tv. syki su donskiu jis visa vakara lauzhesi kaip tikra gimnaziste. dare reikshmingas pauzes ir isivaizdavo esas big big rashytojas. isiminiau 1 jo minti. jis esa yra pakraupes nuo skaitytoju komentaru. ir jis lyg ilgisi tu laiku kai rashytojas neturejo supratimo kas ji skaito. bet yra viskas kiek kitaip. nes ash nevaidinsiu cielkos ir nedarysiu rimto veido pauziu. alio parulski. kai jus rashot ar samones paribiais suvokiat kas jus skaito. ar jusu negasdina ta 4 merginu plejada aklai ishtikima jusu plunksnai. koks skirtumas parulskis ar koks nors andriushkevichius. skaitytojos tos pachios. dvi literaturos mokytojos/pensininkes ir keturios peneles plius dar koks dede buves jaunystes poetas. viskas. dabar ash sunkinu uzhduoti. kaip turetu rashyti parulskis kad ji skaitytu jau 40 merginu rygoje ir vilniuje ir tiek pat vaikinu pakvaishusiu kompiuteriais ir besiklausanchiu miss kittin (tos prakeiktos cool electro-pop queen). tada parulskiui tektu perimti zeto texnologijas. bet jis ir nenori ir negali (akcentuoju i negali). praktikoje tai atrodo taip. vaikinas kuris pats pasidare kompiuteri ir klauso nuo alva noto iki pluramon plius panashus i zeta pirmadieni uzheina i atenus ir pradeda nuo pradzhiu skaityti. rashymo stilius tox kad jam uzhtenka parako tik minutei. tada garsiai taria jis da eina velniop tas parulskis su savo istorijomis. ble tuksta kantrybes gilintis i tas suknistas beveik mano dieduku peripetijas. tokiam shudui neturiu laiko. net kitu autoriu neskaichiau. juoda mutota. parulskis isivaizduoja kad ash esu koks kaimo baudzhiauninkas rytais kankliuojantis chiurlioni po to per radija pasiklausantis arvydo juozaichio ir pasikinkes arklius vazhiuojantis i atlaidus. ble shiaures atenai su juozaichiais parulskiais tapo kulturos duobkasiais. kurie deshimtmechiais traukia ta pachia maliodija pritariant armonikai. ble jus acichiuxinkit nors karta. ash tau uzh dyka atsiusiu naujausios elektronines muzikos. gal ji jums ishmush ish ausu siera ir jus pagaliau atsimerksit. ble pasaulis pasikeite . lietuva mazha ir ji zhut but privalo prishlubuoti prie traukinio kuris jau tolsta ant magnetines pagalves. bet ne.parulskis ima kankles ir kinko arklius nes jis mato tik savo kaimyna andriushkevichiu kratanti meshla ant dirvono. parulski zhavi taisiklingi judesiai grazhiai gulanti trasha i vaga. ir garas. tas saldus tevynes kvapas. jis zhino. meshlas tai klasika. meshlas yra amzhinas. ji gali ranka paimti. shilta. norisi pasitepti paakius ir dar labiau nekesti nauju formu. ne-kesk cypia 4 merginos. ge-rai atsako sigutis ir mojuoja joms shiltomis rankomis. merginos laimingos. parulskis laimingas. ir arkliai laimingi. skamba kankles

23102. Elzytė :-) 2004-10-17 21:49
Perskaičiau. Jaučiu,savi šmirinėja,matyti ir girdėti. Ačiū Dievui, bent žinau, jog St.Antonio -------tikrai ne aš, vadinas, St.Antonio -Higinsiukas? Sugrįžo mano Doppel Gangeris irgi En Gang Tilis? Liuks. Pamatysiu jį darsyk- lupsiu sakydama: žinok,sapiense, kas yra savikritika.

23104. rasa2004-10-17 21:55
ar tik nesipuikuoji savo pranašumu zet?

23107. Lorca :-) 2004-10-17 22:35
Šventa vieta ilgai tuščia nebūna - neberašo keule,bet atsirado zetas:))

23109. St. Antonio2004-10-17 22:39
dar viena durnelė atsirado: tarp nikų blaškosi, ieško savo buvusių bachurų :))

23110. Lorca Antonijui2004-10-17 22:47
O tu ko čia blaškais nieko nepametęs?:)))

23111. St. Antonio2004-10-17 22:58
tikrai ne tavęs ieškau, mergše.

23112. St. Antonio2004-10-17 23:00
čia elzytei rašiau apie blaškymusis. Bliat, neversk, kad pasikartotų ebolos istorija. Nesuprantat komentaro, nelįskit, per jus mano žodžių adresatai praranda progą atsakydami pasireikšt.

23118. zetas antanui2004-10-17 23:45
tu chia visus gasdinai savo shedevrais. nu tai parodyk. tai tipo gal ant muzikos persimetam. balti pradeda ir laimi. noisas ar tiesiai prie eksperimentalo einam a

23119. zetas dar karta2004-10-17 23:47
pasirausiau savo stalchiukuose a-a-apsishikti galima kiek visko daug turiu:)

23124. ebola2004-10-18 08:40
Kiek tau galima sakyti,antanai svencioniu, kad cia nera adresatu, pedike tu elektronini!? Tavo adrsatai cia kaip makijuotas otelo kaimo teatro scenoj kreipiasi:"ooo nelaimingasis!" Ir i ka tu neurotike kreipiesi? I zeta? I mane? Ne, tu bliauni per visus lietuvos kaimus, ar suvoki? Zetai, isivaizduoju as tave biski kitoki.Cia va ka tu parasei tai kaip tu pac nori atrodyti.Duodu simta tu gi, kad pamates naturoj sprogciau is juoko...a negali sakai buti?:D:D

26181. skaitytoja :-) 2004-12-10 11:30
Parulski visada idomu skaityti.Nesvarbu,kokia nuotaika.Jis visada privercia susimastyti.Toks yra gyvenimas.Toks:)

Rodoma versija 180 iš 204 
13:28:10 Jan 31, 2011   
May 2008 Sep 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba