ŠIAURĖS ATĖNAI

Šiaurės Atėnai. 2004-11-20 nr. 725

| Spausdinti | Archyvas | Redakcija |

SIGITAS PARULSKIS. Liepsnojantis krūmas (422) • GINTARĖ ADOMAITYTĖ. Politika (8) • BERNEZ TANGI. Poezija (6) • RASA DRAZDAUSKIENĖ. Nemėgstu anonimų (90) • Su literatūrologe VIKTORIJA DAUJOTYTE apie naująją jos knygą "Salomėja Nėris: fragmento poetika" kalbasi Aistė Birgerė ir Giedrė Šmitienė. Tyros kalbos ilgesys (31) • ALEKSEJ CVETKOV. Po revoliucijos (11) • NICHOLAS KRISTOF. Skaistuolės ar vynuogės? (29) • SERGE SCHMEMANN. Sienos nebėra, istorija pasilieka (3) • SIGITAS GEDA. Iš mėlynųjų mansardų (13) • PETRAS REPŠYS. Be pavadinimo (9) • TOMAS ARŪNAS RUDOKAS. Poezija (20) • JADVYGA KRŪMINIENĖ. Modernizmo poezija: žodžio judesys laike (5) • Filosofas yra vyriška figūra (7) • JŪRATĖ SPRINDYTĖ. Pasimatymai (2) • GIEDRĖ KAZLAUSKAITĖ. Laiškai senam poetui (45) • MARIJA LIUGIENĖ. Karveliškių apleistųjų kalvelė (17) • BORIS MINAJEV. "Brigados" galas (5) • KĘSTUTIS PULOKAS. Legalize it! (31) • ANDRIUS ŠIUŠA. Sizigijos (XXVIII) (12) • LAIŠKAI (133) •

Liepsnojantis krūmas

SIGITAS PARULSKIS

[skaityti komentarus]

iliustracija
Hieronymus Bosch. Pelėda supuvusiame medyje, klausantis miškas ir žiūrintis laukas. Apie 1500 m.

Nemanau, kad šį miškelį būtų galima mėgti už tai, jog arkliašūdžių jame daugiau nei padorių medžių. Arba kad ir dėl tokios priežasties: vieną sykį per savaitę čia gali sutikti raitosios policijos patrulį, traukiantį pakrūmėmis į nusikaltėlių gaudymo sektorių. Mentas ir taip jau nėra patikimas padaras, o dar kai po juo pakištas gyvulys, tai yra arklys, tuomet vaizdas traukia į apokaliptinį. Beveik Düreris.

Vis dėlto, nepaisant minėtų aplinkybių, nepaisant ne itin patogių, žemais krūmokšniais užaugusių, painių, niekur nevedančių takelių, aš mėgstu trainiotis po šį miškelį. Ypač smagu tuomet, kai nesutinki nė gyvos dvasios – tuomet optimizmo skalė žmonijos atžvilgiu iškyla nesaikingai aukštai.

Negaliu pasakyti, koks tai buvo krūmas, kadangi bene vienintelis dar su žaliais lapais – kiti, o ypač klevai, buvo pačiame ekshibicionizmo įkarštyje, o štai tas krūmas (negaliu prisiminti jo pavadinimo, nes šiandien gamta mane domina kaip bendrybė, o ne kaip individualybė) žalias ir labai krentantis į akis. Lyg būtų ne krūmas, o šviesoforo signalas – "eikite!"

Vaikščiojau sau įprastu maršrutu, bet niekad tokio atkakliai vėlyvo rudens logikai besipriešinančio reiškinio nepastebėjau. Ir tik patraukęs arčiau to žalia liepsna trykštančio stebuklo supratau, kad išklydau iš įprasto maršruto: 20 minučių į rytus, 15 minučių pietryčių link, vėl 20 minučių tiesiog į pietus ir pusvalandis į šiaurės rytų pusę.

Supratau ir kodėl išklydau iš kasdienio maršruto – baigdamas pirmąjį etapą į rytus, nusprendžiau susirasti lazdą, truputį maudė kairiosios kojos kelio sąnarį, kita vertus, vienam žingsniuojant per mišką smagiau, kai esi į ką nors įsitvėręs, nes priešingu atveju kartais tavęs įsitveria nemalonus šaltukas, kad kažkas tave stebi iš kokios nors neaiškios tankmės, ir net negali numanyti: tai pelėdos ar zuikio žvilgsnis. Beieškodamas lazdos, kurią suradau negreitai, negana to, ji dar buvo aptrešusi ir stipriai atsispirti netinkama, matyt, ir nuklydau kiek per daug ir per anksti į pietus, todėl šis žaliuojantis, anksčiau nematytas krūmas atsirado mano kelyje.

Jau beveik pasiekęs krūmą pamačiau, kad už jo kažkas juda ir drauge – kažkas šviečia, lyg baltas drabužis, lyg neįdegusio žmogaus kūno plotelis. Tas kažkas, kas judėjo, staiga sustingo, – išgirdo po mano kojom gausiai prikritusių klevų lapų šlamėjimą, o baltavimas nesiliovė, nes spalvą daug sunkiau sustabdyti nei judėjimą arba garsą. Sustojau ir aš. Jau norėjau apsisukęs žingsniuoti savojo įprasto maršruto link, tačiau baimė, kad tai gali būti koks nors gyvūnas, kuris, kai tik atsuksiu jam nugarą, suleis į ją savo nagus, nugalėjo – ėjau įstrižai, tai yra tarp įprasto takelio ir neįprasto anksčiau nematyto krūmo, tokiu būdu šiek tiek pridengdamas užnugarį, vadinasi, akies krašteliu matydamas ir vaizdą, esantį už krūmo.

Greitai baimę pakeitė gėda: pamačiau, kad baltuojantis objektas yra moters šlaunis, kyšanti iš po aukštyn užversto sijono, o ties ja triūsęs gyvūnas – vyriškis, kuris dabar jau žiūrėjo į mane pusiau pritūpęs, bet vis dar kaip anksčiau – nejudėdamas. "Geras oras", – burbtelėjau ir pagalvojau, kad dulkintis miške tokiu oru gali tik labai trenkti superromantikai arba superiškrypėliai gurmanai. Bet žengęs dar keletą žingsnių ir metęs paskutinį neva netyčinį žvilgsnį (mums visuomet įdomu, kaip tai daro kiti žmonės) tuojau pat netekau žado – moters akys buvo atmerktos taip, kaip atsimerkiama paskutinį sykį, o jos kaklą juosė virvagalys, kurį tupintis tipas dabar paėmė dešiniąja ranka ir ėmė lėtai traukti į save.

Štai taip mums žiūrint vienas kitam į akis, man staiga kilo keletas neaiškių klausimų, kas tai ir kaip tai suprasti. Mėginau išlikti ramus, nors tuo pat metu save keikiau paskutiniais žodžiais, kad pasiimti pasivaikščiojimui po mišką sutrešusią lazdą gali tiktai protiškai atsilikęs pilietis. Į klausimą, kas tai, buvo trys atsakymai:

1. Žudikas.

2. Maniakas.

3. Žudikas maniakas iškrypėlis prievartautojas kas dabar bus.

Į klausimą, kaip tai suprasti, nebespėjau rasti atsakymų, kadangi tas tipas, kuris dabar jau visu ūgiu atsistojo ir įtemptai žiūrėjo į mane, ko gero, generuodamas panašius klausimus kaip ir aš, staiga kažką suniurzgė, kažką panašaus: ji pati norėjo, o gal – man niekas nepadėjo, bet buvo aišku, kad mes abu įklimpome. Jo rankose virvė, mano rankose – lazda. Tiesa, nė velnio neverta, bet jis to dar nežino. Vėl mano galvoje ėmė suktis variantai:

1. Dabar jis mane pasmaugs.

2. Jeigu pasiseks, aš jį nudėsiu.

3. Mudu išsiskirsime, pasižadėję vienas kitam, kad nieko nematėme.

Trečiasis variantas, be abejo, buvo maloniausias, bet ką daryti su mergina. O gal jis jos nesmaugė, neprievartavo, paprasčiausiai surado bevaikščiodamas ir neužsegtas jo kelnių antukas visiškai nieko nereiškia, kadangi jis už krūmo tenorėjęs nusišlapinti, o ten – va. Pirmasis variantas manęs niekaip netenkino. Sulaukus beveik keturiasdešimties metų būti pasmaugtam kažkokio, atsiprašant, pederasto, prievartautojo, maniako, kas dabar bus, miškelyje, kuriame, kaip jau sakiau – Viešpatie, kur ta prakeikta policija, kai jos reikia, kodėl jie dabar negalėtų prajoti su savo kentaurais ir sutvarkyti taip staiga iškilusių ir jau ėmusių mane slėgti problemų, bet jie netikėtai išdygsta tik tose pakrūmėse, kur viršijamas greitis. O galėtų imti kyšius ir iš maniakų...

Telieka antrasis variantas, bet aš gyvenime nieko nesu užmušęs. O tas tipas – gerai sudėtas, apytikriai mano ūgio ir mano amžiaus, iš tolo nė neatskirtum, kuris iš mudviejų – aš.

Merginos, tiesą sakant, gaila, bet žinot, gal pradėkime derybas, prasidedančias žodžiais – aš nieko nemačiau, neįsidėmėjau jūsų veido ir niekam nesakysiu. Jam mano žodžiai nepadarė jokio įspūdžio. Atrodo, kad visą šį laiką, kol mano galvoje vyko įvairių egzistencinių klausimų ir atsakymų viktorina, jis dar net nebuvo susivokęs, kur jis, kas atsitiko ir kas ten per asilas žalia striuke su lazda rankoje. Galbūt mane ištiko silpnumo banga, tačiau akimirksniui sukoncentravau dėmesį į merginą... Skamba kiek patologiškai, tačiau negyvos merginos nuogumas... kaip čia pasakius... Jeigu tai būtų meno kūrinys, filmas arba knyga, arba piešinys, arba kokia nors opera... Jis iš tiesų būtų jaudinantis, galbūt dėl klevų lapų, kurių geltonumas tikrai patiktų pamišėliui Vincentui, gal dėl jos pozos, kuri buvo tokia beginklė, tokia reikalinga rūpesčio ir globos, kad aš net ir pro mirtinos baimės užtvaras pajutau besibraunant kažką panašaus į geismą ar susijaudinimą. Erosas ir Thanatosas vienoje vietoje truputį sustangrina...

Kita vertus, gal taip manyje budo žudikas maniakas prievartautojas, juk jeigu aš noriu sutvarkyti tą tipą, o akivaizdu, kad tai padaryti tikrai nebus lengva, nes į derybas jis nė iš tolo nesileidžia, tik nervingai suka virvės galus sau aplink delnus ir kuo toliau, tuo niūriau žiūri į mano kaklą. Jeigu aš noriu sutvarkyti tokį tipą, turiu tapti toks pat kaip jis, netgi baisesnis.

Paskui man į galvą ėmė lįsti tokios nešvankybės, kad net prisipažinti gėda: ką mano vietoje darytų Sokratas? Kukliai atkištų kaklą? Atiduokit Asklepijui gaidį ir sėkmės proto pratybose?! O Nietzsche? Kaltė, nešvari sąžinė, valia viešpatauti, negyvas Dievas, Barbarosa ir panašūs dalykėliai? Arba neūžauga iš Kaliningrado – su savo būtinosiom esybėm, grynuoju praktiniu, agorafobijos pilnu protu ir jo aukščiausiuoju gėriu? Skylėtas dangtis virš galvos ir kirminai, judantys manyje? O garsiausias žydų kilmės stalius? Akis už akį? Vadinasi, jeigu dabar aš šitam parazitui išlupsiu akį, t. y. jeigu nudobsiu jį (jeigu pasisektų, žinoma), tai ir pats pagal aukščiausiąjį etinį kodeksą būsiu vertas mirties bausmės? Tai kur tuomet dingo mylėk savo artimą? Ir kurį man labiau reikėtų mylėti: ar tą, kuris negyvas (mergina), ar tą, kuris gyvas (ubijca, prievartautojas, maniakas), juk gyviesiems liepta rūpintis gyvaisiais, o ne mirusiaisiais... Duodu kelnes pristumti, visiems didžiagalviams vyrams kiltų didelių keblumų ir vargu ar jie imtųsi postringauti nesąmones, kurių pilnos knygos ir kuriomis čia, miške, nepamojuosi prieš nosį iškrypėliui maniakui, ketinančiam sunaikinti vienintelį nusikaltimo liudytoją. Žinoma, vardan imperatyvų gal ir būtų galima leistis pasmaugiamam... Tačiau vienas dalykas – leisti, kad tave nudėtų, kai tai mato šimtai akių (yra galimybė vėliau tapti kokiu nors įžymiu numirėliu, o kartais net šventuoju), ir visai kas kita, kai niekas to nemato ir niekas net nežinos, kas ir kaip čia atsitiko. Skaudu. Galima būtų bandyti bėgti, tačiau kaip tyčia tiek daug lapų ir tokie slidūs batai, kelio sąnarį maudžia, ir tokia sutrūnijusi lazda...

Maždaug po trijų dienų vietiniame didžiausiame bulvariniame dienraštyje pirmajame puslapyje pasirodė straipsnis: "Miške rasti du lavonai: išprievartauta mergina, o šalia ir jos žudikas, neištvėręs įvykdyto nusikaltimo žiaurumo ir pasismaugęs ta pačia virve, kuria prieš tai buvo nužudęs nekaltą auką". Ir taip toliau. Straipsnis, kaip įprasta šiame laikraštyje, buvo iliustruotas didele merginos apnuoginta šlaunimi ir mirties išsprogintomis akimis nuotrauka. Keista, bet pakaruoklio lavono nuotraukos nebuvo – apie jį buvo tik parašyta: pasismaugęs vis dar žaliuojančiame krūme.

Tačiau kitame didžiausiame bulvariniame dienraštyje buvo tiktai straipsnis apie išprievartautą ir nužudytą merginą, o apie nusikaltėlį – nieko. Tik tiek – kad ieškomas vyriškis maždaug keturiasdešimties penkiasdešimties metų, žalia striuke, vidutinio ūgio, gali dėvėti juodą kepurę, bet gali ir nedėvėti. Ir straipsnio pabaigoje dar buvo patraukti per dantį kolegos, krūme kabojusį lietpaltį iš tolo palaikę pakaruokliu.

Ir tikėk kad nori laisva, nepriklausoma, demokratiška spauda.

 

Kultūros kalendorius
nuo 2011 m. Sausio

PATKPŠS

 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31  

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28  

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

 

Skaitytojų vertinimai


24687. Rūta2004-11-22 09:53
perskaičiau dar šeštadienį, bet ir šiandien man akyse boluoja tos moters šlaunis...Įtaigi detalė...visas kūrinėlis patiko, nors, žinoma, liūdnas.....Kažko graudaus turi,lemtis, susitaikymas, atsitiktinumas...

24697. kaimaspriejuros :-( 2004-11-22 10:12
Labai tikroviškas pasivaikščiojimas (aš tai veduosi vilkšunį). Pirmo ir dvylikto puslapių darna. Nesakykit - juk matosi - visus mus veikia tamsiausias metų laikas. Gelbėkimės soliariumais. Gerai bent, kad pasnigo. rasaiskaimopriejuros

24701. Rūta2004-11-22 10:24
taip romantiškai dvelkia , rasa, tavo nicas...gražus:))

24706. kaimaspriejuros2004-11-22 10:40
Einu, kol neištirpo.Ir šuo jau cypia. Anąkart labai apsidžiaugiau atradimu - skambinu pasivaikščiojimo metu policijai tokiu labai bendriniu 102, man rodos, beviltiškai kaip į kosmosą ir bandau pasakoti kokiam rajone/kaime esu ir ką (!)radau, o policininkas kalba žemaitiškai ir sako žinąs tuos prūdus ir kur tas keliukas link Kaštaunienės - sujungia su artimiausiais policininkais!

24718. kaimaspriejuros2004-11-22 12:09
Grįžau ir toliau norisi pasipergyventi: ir kas su tais vyrais, jezau?! Net ATĖNUOSE - buvo Geda, dabar jau ir Parulskis... Anąkart Klaipėdos Kurpiuose - tarp 500 NATO jūreivių didžioji dalis, patikėkit, mergos, tie, kurie NE vyrai, žinokit! O, įsivaizduokit, diedai kaip reta tie jūreiviai - dideli stori vyriški liuks! O surėmę pilvus viens kitam užpakalius tik glosto... Pasidarė labai baisu... Bet paskui pamatėm tokį irgi labai vyrišką, plikai skustą kaip piratą (nebesinori rašyti - kaip Parulskį, fu), bet liūdną - tiesiog nedrąsų kaip kokį iš atstumtosios kastos... Pasikvietėm šokt, prie stalo, tai atsigavo, pradėjo kviest į svečius į Angliją, tiesiog PIRŠTIS! G

24759. Gvntj :-) 2004-11-22 15:42
"Skamba kiek patologiškai, tačiau negyvos merginos nuogumas... kaip čia pasakius... Jeigu tai būtų meno kūrinys, filmas arba knyga, arba piešinys, arba kokia nors opera... Jis iš tiesų būtų jaudinantis, galbūt dėl klevų lapų, kurių geltonumas tikrai patiktų pamišėliui Vincentui, gal dėl jos pozos, kuri buvo tokia beginklė, tokia reikalinga rūpesčio ir globos, kad aš net ir pro mirtinos baimės užtvaras pajutau besibraunant kažką panašaus į geismą ar susijaudinimą." Mhhh... iš tiesų - kas mene pakenčiama, toleruotina ir galbūt net estetiškai gražu, gyvenime gali būti fui... Tik Erosas niekada nepakaltinamas:)

24762. vo :-( 2004-11-22 15:43
sigitai, gyvenk is literaturos, "nedaryk" "literaturos" is publicistikos - plunksna dyla

24766. Beda ne beda :-) 2004-11-22 15:59
Turiu beda - studijuoju filosofija ir skaitau daug protingu tekstu. kiekvienas toks atvejis, t.y zmogzudyste, katytes kraujo gerimas su vodka, merginos uzplumpinimas lazda, galvos be kunu ir kunai be galvu nori nenori ismusa mane is veziu ir trukdo studijoms. ka man daryti?

24767. rasa :-) 2004-11-22 16:02
jo taip ir nesupratau ką Sigitas patvarkė mergą ar maniaką-o gal befilosofuodams į kelnes pridėjo?

24768. Gvntj - > rasai :-) 2004-11-22 16:06
Norėjot pasakyti "lyrinis herojus":)?

24770. Arle kaimuipriejuros2004-11-22 16:16
Prajuokinot nuoširdžiai :) Apie tą vyruką iš atstumtųjų kastos.

24771. rasa2004-11-22 16:17
kadangi baigus lituanistiką pedagoginiam tai norėjau pasakyt-Sigitas !

24803. itale2004-11-22 18:54
Is pradziu pasibaisejau,poto idomu paliko,o veliau pagalvojau, ko jus ta Biblija kisat.(Taip,taip...) Zinot,galvoje vel sukasi mintys,bet gal susilaikykim nuo diskusiju...sikart... nebent...bet ne,tebunie brolybe,lygybe...ir visa kita,kas mus erzina:)

24816. kaimaspriejuros - Arle2004-11-22 20:21
Dabar juokai... Prižadėjau mergas parvairuoti, tai gėriau bealkoholinį alų, todėl buvo pakankamai baisu...Jei ne tas žydroj minioj atstumtasis Martinas - nebevažiuočiau daugiau į Klaipėdą...

24868. Oi,2004-11-23 09:25
neičiau aš su S.P. į kalnus...

24870. @2004-11-23 09:38
Niex ir nesiulo:)

24872. hm :-( 2004-11-23 09:57
Tiek vandenuko, tiek is pirsto lauztos situacijos, kad "suzaliuos lazda".Isiskaitykit: "Supratau ir kodėl išklydau iš kasdienio maršruto – baigdamas pirmąjį etapą į rytus, nusprendžiau susirasti lazdą, truputį maudė kairiosios kojos kelio sąnarį, kita vertus, vienam žingsniuojant per mišką smagiau, kai esi į ką nors įsitvėręs, nes priešingu atveju kartais tavęs įsitveria nemalonus šaltukas, kad kažkas tave stebi iš kokios nors neaiškios tankmės, ir net negali numanyti: tai pelėdos ar zuikio žvilgsnis. Beieškodamas lazdos, kurią suradau negreitai, negana to, ji dar buvo aptrešusi ir stipriai atsispirti netinkama, matyt, ir nuklydau kiek per daug ir per anksti į pietus, todėl šis žaliuojantis, anksčiau nematytas krūmas atsirado mano kelyje. "

24886. hm, dar apie "tankme, is kurios tave stebi"2004-11-23 11:47
"Nemanau, kad šį miškelį būtų galima mėgti už tai, jog arkliašūdžių jame daugiau nei padorių medžių" Sigitai, buk nuoseklus.Jei "vaikstai" retai apsodintu miskeliu, ko bijais tankmes...

24887. hm; Ar klevas yra krumas2004-11-23 11:48
"Negaliu pasakyti, koks tai buvo krūmas, kadangi bene vienintelis dar su žaliais lapais – kiti, o ypač klevai"

24893. ne gintare2004-11-23 13:15
Jeigu jau apie lyrinius subjektus ne poezijos tekste prakalbom,tai jau darosi nebejuokinga visai.

24894. liepsnojantis kunas2004-11-23 13:25
labai juokinga

24897. ne gintare2004-11-23 13:30
Ir dar. Sigitai, paziureciau, kokias filosofijas varinetum, jei viena diena liepsnojanciam krume pamatytum savo dukros arba kitos artimos moters nuoga slauni. NEDUOK, DIEVE...

24909. tox2004-11-23 14:34
silpsta parulskis: a)rašo vis prastesnius tekstus; b) net nebando susigrumti su piktadariu...

24925. kaimaspriejuros2004-11-23 16:52
Nupjaukim jam galvą.

24927. neparulskis :-) 2004-11-23 16:56
silpsta skaitytojai...

24930. Gavėnas2004-11-23 17:22
Sigito lyriniam (per plauką nevirtusiam lytiniu) herojui kaip kokiam Mozei nutiko apreiškimas: visų laikų visi filosofai drauge pristumtų kas į togas, kas į kelnes vienintelio lietuviško manjako akivaizdoje. Tiek žinių.

24943. varna2004-11-23 19:56
Nepaprastai, na tiesiog nepaprastai juokingas tekstas. Šviesos spindulėlis mūsų pilkoje niūrioje padangėje. ŠA pretenduoja tapti pasaulinio lygio humoro ir jumoro ir... žurnalu, laikraščiu... Jei Parulskio jumorą matuoti šiušomis ( o nieks nenuginčys, kad Šiuša yra number one jumoristas Lietuvoje), tai Parulskis gautų 0.9 šiušos. T.y. - beveik Tobula. Visada pavydėjau žmonėms, turintiems tokį puikų humoro jausmą, mokantiems pasijuokti net ir iš tokių, atrodytų "neskanių", dalykų. Šaunuolis, Parulski. Varyk taip ir toliau. Varyk...

24960. Rita2004-11-23 22:16
Matau neturit kur savo kvailumo isliet.Idomu,ar Sigitui galetumet tai i akis pasakyt,o ypac tu ne gintare-nusivaziavai i lankutes.

24961. socialinis kritikas2004-11-23 22:29
Geras tekstas, Sigitai.

24962. drauge itale:)2004-11-23 22:32
Sugalvojau tinkama zodi,kuris tinka jusu sio kurinio parasymo budui- UKISKAS. Manau,zmones ir taip per tv prisiziuri visokiu baisybiu.Nejau negaletumet parasyti kazka netokio zemisko? Pagalvokit,cia tik draugiskas patarimas..

24967. hm 2 rita2004-11-24 01:52
o tai, ka cia zmones parase jam i kur - i ausis?

24975. v.p. :-) 2004-11-24 10:46
dabar tikrai turėčiau rayšti kažką kitą, nes tuo ateis ir klaus - kur ką parašei? ar tas miškelis Obeliuos, ar už Saulėtekio? ar ten pušynas, ar krūmynas? Klevų lapų geltomumas - ne exhiciobizmas, o paprasta pakazūcha, kai nėra ko daugiau rodyti, nuvalkiota idilė prie senos užvankos. tik krūmų šaly jie garbinami primityvaus meno primityvių menininkų. klevai geriausi kai bėga sula. Ir iš kur ten tiek arkliažūdžių? gal jie butaforiniai? kaip sugebėjo pasismaugti baltašlaunės smaugikas - ranka truktelėjo kilpą ir užgeso? (ar jis nuleido, ar "pristūmė" į kelnes, kaip rašoma literatūroje apie pakaruoklius?) - O gal jam padėjo Parulskis, metęs į šalį supuvusią lazdą? kad neišsiteerliotų tikriausiai pasikabino ant parulskiškai žaliai liepsnojančio krūmo savo lietpaltį, kuriio iš pradžių jis nemini, kad matė, o paskui jį randa ir pakaruokliu palaiko žurnaliūgos. ar Parulskis turėjo kokį lietpaltį - rudeninių lapų, smėlio ar juodą, kaip seimo pirmininko Paulausko? Atsiprašau - juoda kepurė ir žalia striukė - bet nelabai atitinka amžius - Parulskiui turėtų būti tarp 39 ir 41. niekad eidamas pasivaikčioti nepakelčiau supuvusios lazdos, nebent iš smagumo trenkti ja į kamieną kad sutrupėtų. ai, sykį prieš 10 metų ir aš vaikščiojau nykų rudenį po priemiesčio pušynėlį su vaiku ir ten smirdėjo dvėseliena. Po kelių dienų ten atrado pakaruoklį. bet kvapas galėjo būti ir ne jo - auga tokie grybai, pamiršau vardą. viau. pagirkit kas nors mano komentarą

24980. itale :-) 2004-11-24 11:34
Nevertas pagyrimo. ir tik delto,kad pasiprasei pats:)

24986. ne gintarė Ritai2004-11-24 12:55
Teisinasi tik kalti arba kvaili. Tiek to, pabūsiu šį kartą kvaila. Ar esi kada nors atsidūrusi ribinėj sitauacijoj kaip auka? Aš esu. Todėl man vemt noris, kai skaitau tokį mėšlą.Ir dar pirmam puslapy...

24987. foras2004-11-24 13:31
joooo ne visiem parulski lengva suvirskint, kai kam reikia angliuku. Bet zmones tokie padarai, zino kad vems, bet vistiek valgo...

24994. cikada2004-11-24 14:01
24975- geras komentaras. toks tiesiog... holmsishkas :))

24997. pavarges 2 v.p.2004-11-24 14:54
Brangus kolega (ar kolege - is anksto atsiprasau uz mastysena, besireiskiancia falologizmais)! Jau seniai laikas suprasti, kad racionalaus pasirinkimo teorija bei dedukcinis/indukcinis aiskinimo ir samprotavimo budai, nagrinejant meno kurini nieko neduoda, nieko nelegimitizuoja. Visiskai skirtinga plotme. Taciau tamstos komentaras nusipelno pagyrimo vien del to, jog paties (-cios)racionalumas yra tik iliuzija (kaip ir paties Sigucio teksto atveju), kuri pamazele veda i ta dimensija, kuria jus ir kritikuojate, ar turite tokias neva intencijas tai daryti. Vis delto... jusu pastebejimas apie lietpalti yra tiesiog isskirtinai esminis sio teksto interpretavimo eigoje - i kurini, kuris, atrode, visgi netempia iki Sigucio geriausiu darbu, pradejau ziuret kitaip. Zodziu, lietpaltis kaip metaforos perteklius man tapo iseities tasku. O prisiminus dar ta spalvine(dis)harmonija tarp juodos kepures ir zalios striukes...

25001. v.p.2004-11-24 15:42
ačiū pavargusiam. linkiu pailsėti. ir sigitui, jis tikriausiai daug rašo. pats užsikrovė tokią naštą. man paprasta - žiūriiu pro langą ir skiedžiu, tingėdamas net didžiąsias raides paspausti. bet aš vistiek jį gerbiu už "Kokios spalvos nakties viršūnė".

25005. kaip grudinosi plienas2004-11-24 16:28
Faina

25008. s.o.s.2004-11-24 16:40
Queer, gelbek! Zustu!

25009. Rūta to V. P.2004-11-24 16:42
nu tikrai fainas komentaras, V.P:))Nusišypsojau:))dažniau prašom :))

25015. v.p.2004-11-24 17:25
šakės, jei būčiau nepaprašęs, ar būčiau sulaukęs tiek pagyrimų? dabar jau užteks, nes raustu. gyvenimo nuėjęs maždaug tiek kiek Parulskis (skaičiuojant metais - jo kaip desantininko patirtis kur kas didesnė) aš galvoju, kad rašyti išgalvotais siužetais nėra prasmės, nes tikrovės fantazija nepralenksi. vienintelis kelias į ją įsiknisti. kol neprieini su fotoaparatu, suprasdamas, kad tavo pareiga fiksuoti, liudyti, prie pakaruoklio, kai šalia klykia iš skausmo jo motina, (aišku jei nesi prokuroras ar savo darbo meistras sanitaras), nelabai daug ir gali sumastyti apie mirtį ir savižudžius. Sykį taikės fotografuoti, ne dėl laikraščio, o dėl pareigos fiksuoti ir liudyti, kaip tėvas kalbina iš po ledo ištrauktą prieš parą nuskendusį vandeniu srūvantį sūnų, ir jo (tėvo) rankoje - cigaretė. Vokietukai pamatę nuotrauką pakraupo - kaip galėjai taip fotografuoti? O ten buvo ir daugiau tragiškai komiškų elementų: iš valties išlipusį sušalusiį tą patį tėvą apstojo iš pradžių nieko nesupratę vaikai ir erzino, o jis juos vaikė. ir viskas atrodė tragiškai komiškai natūraliai. tiesiog tokių dalykų negalėtų išfantazuoti nė spielbergas. Už tai linkstu į XX a. vidurio literatūrą ir 30 metų senumo kiną.

25027. varna2004-11-24 20:28
Sakai, "dėl pareigos fiksuoti ir liudyti"? O tai kodėl nubėgai su ta nuotrauka pas "vokietukus"? Irgi iš "pareigos liudyti ir fiksuoti"?

25036. ple2004-11-24 22:36
anadien nuožmiai triesdamas į uošvienės išvietę, lyg žydų kilmės stalius, neapdairiai aptaškiau šūdais savo baltą šlaunį ir apie tai neparašė joks lairaštis. Tai gal jau ir aš dabar, pagaliau garsus rašytojas?

25039. lyg a.zokas2004-11-24 22:56
tiesiog akyvaizdziai perspektyvus idiotas tas sigitas parurskis.

25041. 2 ple2004-11-24 23:41
kokia liga sergi?

25044. liga2004-11-25 00:24
parulskizmo

25045. liga2004-11-25 00:26
parulskizmo. Ar imtumeis gydytis?

25067. Baronas2004-11-25 10:58
Diskutuojat čia jūs... O gerb. Parulskis labai spakainiai užsiima rašymo sportu. Apie ką nori: pagirias, vėmimą, tą, aną... Juodi humorai su cinizmo doze. Nematau nieko smerktino, kaip ir nieko ypatingo. Eilinė rašliava ir tiek.

25072. Rūta2004-11-25 11:53
O man patinka Parulskio rašymo maniera. Kažkas tokio yra ..cinizmas su liūdesiu...Kažin kodėl dažnai komentaruose norima matyti Kažką netinkamo, blogo, negražuas, įtartino, žemo...brrr...

25074. r.m.r2004-11-25 11:57
sigi, pabandyk įsimylėti. kokią nors šlapią vištą, kad tik jauna būtų. visas pasaulis suktųsi aplink tave bet tu sėdėtum ramiai. o ji ateitų ir nepakęstų, kad nekreipi į ją dėmesio. tada ji ateitų vogti tavo dėmesio. paskui retkarčiais išlįstų tavo slaptose svajose ir suprastum kad galvoti apie ją malonu. kad būtų veiksmingiau, maišyk saldžias svajas su muzika, kad tik būtų jausminga. paskui ji tau suteiktų vilties ir tu užkibtum, nors ir blaiviu protu suprasdamas, kad viskas nesąmonė. o paskui tu jai pasidarytum neįdomus. ir nesuprastum kodėl. ir naktį atsibustum, galvodamas kodėl. ir prieitum, kad negali nieko tik žingsniuoti. paskui imtum bėgti, sportuoti, maudytis eketėje, ir kad tik išmestum iš galvos. viskas, ką galvojai anksčiau, atrodys svetima nemiela. paskui atrodys kad jau esi laisvas, išmetei iš galvos širdies ir paraščių. bet eis laikas ir vėl pajusi kad jos ilgiesi. ir atrodys kad negali padėti joks kraujo perpylimas ar dializė. ko gero tokios rūšies ligoniams dar nėra ligoninių. tau tvenksis žodžiai, kurių jai niekaip negalėsi išsakyti, nes jai neįdomu, ji turi savo rūpesčių, be tavęs. ir tau pilsis žodžiai ir metaforos per kraštus. ar esi pasiruošęs įssivaryti sau ligą, nuo kurios niekas negydo?

25076. dabar jau tikrai2004-11-25 12:09
žmonės, susimylėkit, nebeskriauskit autoriaus...

25080. pavarges2004-11-25 12:26
Kuria prasme mes ji skriaudziam? Veikiau tai pavadinciau priesingos krypties veiksmu: autorius mums sukelia tokia frustracija ar susijaudinima (priklauso nuo rasovo), kad mes visi cia zydrojoj erdvej nebeturim kur detis ir nebegalim susilaikyt nuo komentaro, duodancio atsakomaji smugi kurinio autoriui, kad mineti jausmai praeitu.

25097. Parttime2004-11-25 13:18
Ne kas. Itin nesekminga pabaiga. Zanru paribiu paplavos.

25103. apelsinas2004-11-25 13:45
Subject: Jaunimo akcija "Draugai be sienu" >>Date: Thu, 25 Nov 2004 11:05:02 +0200 >> >> >> >>Jaunimo akcija "Draugai be sienu" >> >>Lapkricio 25 dieną kvieciame Tave i akcija "Draugai be >>sienu", skirta demokratijai Ukrainoje paremti. Nuo 16 val. renkames >>prie >>Ukrainos >>Ambasados, esancios Teatro g. 4. Su savim butinai atsineskite >>apelsinu bei kitu atributu, kuriu oranzine spalva simbolizuotu >>parama Ukrainos opozicijai. Raginame visus nesti prie ambasados >>oranzines spalvos atributika Jums patogiu laiku. Nei demokratija, >>nei draugai neturi sienu. Persiuskite si laiska visiems draugams ir >>Platinkit, kur tik galite ir kaip tik mokate:) >> >>Organizatoriai >> >> >> >> >

25125. a.v.2004-11-25 16:59
kvailumas tikrai neturi sienų. už ką jūs ruošiatės kovot? o kai jūsų draugus ukrainiečius trins tankai - nersit į krūmus? jei atvirai - juščenka man nepatinka. žmogus kuris nori būti prezidentas kalba apie pilietinį karą eina priekyje minios ir nekalba apie kompromisus. Gal jis didesnis demokratas už jamukovičių, bet po metų bus tos pačios minios spjaudomas, tik kokį šimtą gal tūkstantį kartų turtingesnis. jei jis būtų prezidentas, galvotų kaip apsaugoti kvailų ukrainiečių gyvybes, o ne kariautų dėl kėdės. esu įsitkinęs, kad ir blogą prezidentą ar kitokią valdžią gerai kontroliuojant, galima gauti gerų rezultatų, ir atvirkščiai. tegu juščenka surenka kiek gali daugiau įrodymų apie rinkimų klastojimus, tegu detalizuoja, duoda į teismą, duoda į tarptautinį teismą, bet visos procedūros tegu būna teisėtos. kitaip gali būti, kad kiti pralies kraują, o atsakingu liks jis.

25131. ananasas2004-11-25 17:52
"... apelsinai simbolizuoja paramą ukrainos opozicijai...." o mandarinai ir kramtoma guma oranžiniame popieriuke taipogi? Žmogau, ar supranti, kad esi daugiau nei juokingas?

25132. apelsino kvapas2004-11-25 19:24
nu bet rimtai... bet pafotografuot uztat bus ka... gausis graziu oranziniu fotografiju, kurias veliau bus galima panaudoti kaip iliustracija kokiame nors albume ar mokykliniame vadovelyje virs uzraso "demokratija rules". o ka? nauda visur gali rasti, jei tik nori. aciu, kad perskaitete.

25138. Nusivylimas :-( 2004-11-25 20:33
Atrodo, mėgau Parulskį. Gal susirgo? O Jūs komentatoriai, geriau ant tualetų sienų teberašytumėte ir neterštumėte virtualiosios erdvės.

25139. a.p.2004-11-25 21:04
Tolsta nuo to, kas maitina jo rasyma. Tikras zmogus, bet vien piktas. Be reikalo (arba tik is tustybes) nori eiti su laiku ir rinka koja kojon. Daro ta pacia klaida kaip Granauskas. Kyla ir rimtas klausimas - ar yra pajegus ka nors myleti is viso? Nekesti ir tyciotis - pajegus tikrai. Bet tai - tik viena , naikinanti, gyvenimo (ir kurybos) puse.

25141. Rrrr2004-11-25 22:32
Sigi, rasydamas rinkai , mugems, etc , prarandi savasti , kas su tavimi darosi?

25142. gal2004-11-25 22:42
pajėgus kai išgeria viagros

25146. u2004-11-26 08:20
kazkada SA pirmas pusplapis kaip ir reprezentuodavo SA.... ( puikiai iliustruoja visa SA situacija

25175. panelė zofija2004-11-26 14:46
O čia, tamsta, turbūt Jūsų asmeninė patirtis kalba. labai jau lyriška ir graudu. ir gražu. skaičiau kokį 10 kartų, beveik atmintinai išmokau...

25176. panelė zofija to r.m.r.2004-11-26 14:48
p.s. 25074 šį tekstą turėjau omeny

25178. r.m.r. panelei zofijai2004-11-26 15:15
taip panele. galvoji tik truputį pirštą įsipjauti, o pasijunti kaip kūju per galvą trenktas. tos lyrikos tiek, kiek persivėrus koją surūdijusia vinim, ir žodžiai plūsta kaip iš perrėžtos gerklės, bet bėda ta, kad jie ne publikai, o tam kam turėtų būti skirti, jū nereikia. Panašią beprotybę galima įsivaryti tikriausiai raguajant narkotikus ar medžiojant vaiduoklius.

25181. panelė zofija to r.m.r.2004-11-26 15:50
tu net neįsivaizduoji kaip aš tave suprantu manoji istorija labai panaši tik personažų jausmai susikeitę vietomis aš irgi buvau ta šlapia višta jauna aišku jis daug metų vyresnis poetas buvo visko ir saldžių svajų ir kokia beprotybė net realių planų abiem palikti savo šeimas ir pylėsi telefoninių sąskaitų lietus net ašaros kaip kvaila ir pylėsi metaforų lietus o aš ir patikėjau tom metaforom bet vieną labai labai vėjuotą ir negražią dieną poetas ėmė ir pasakė kad turi rūpesčių ir be manęs kad viskas baigta kodėl taip viskas sudėtinga nežinai?

25183. 2 rrr apie savasti ir esati2004-11-26 16:29
sigis prarado savasti, bet pisasties jis neprararanda - jam ant visko nusiciurkst

25184. nėrką2004-11-26 16:42
norintiems sužinoti daugiau, siūlau paskaityt s.becket "molojų"

25190. skelbimas2004-11-26 18:43
Skaitykit P.Repšį geriau. Ir apie esatis, ir apie savastis...

25191. bububu2004-11-26 18:46
kažkaip labai vargingai S.P. ėmė rašyti. Lyg iš inercijos. Vientulystė? alkoholis? blogas oras? Nuovargis? Tokiais atvejais, matyt, geriausia nesipublikuoti. Bet S.P. geriau žinoti...

25192. Zofijai - Nepoetas2004-11-26 18:47
Todel taip sudetinga, kad pamilote poeta. Poetai vyrai turi tik viena privaluma - tai supratingumas. Visa kita - vieni minusai. Moteris jiems gali buti reikalinga kaip juos kuri laika patvirtinantis ir itvirtinantis atspindys. Ne daugiau.

25198. baiska2004-11-27 09:22
et.paziuretumet ta akim kuria ziuredamas parulskis texta rase,o ziurite ta,kuria jis buvo primerkes

25204. zofijai - r.m.r.2004-11-27 15:53
nežinau ar žinau, kiekvieną dieną ateina naujų atsakymų ir naujų klausimų. paparastų atskymų tikriausiai nebūna, nes viskas ko gero prasideda ir baigiasi pasąmoniniame lygyje - kai ten nutrūksta, tai viršuje nesuriši. kažkur skaičiau mikologijos dėsnį: grybas kaip meilė - suradęs palankią dirvą, apreizgo ją visą ir gali duoti keisčiausių vaisių, o kai pradeda nykti, tai jau neatgaivinsi. (visai gera čia, Parulskio paukmsmėje, kalbėtis nepažįstamiems žmonės apie meilę). gal mums reikia įkurti sudužusių širdžių klubą? a la Seargent Peppers lonely club. Ar esi mačiusi bitlų filmuką Yellow submarine? tikras šedevras, bet svarbiausia - slopina bet kokį širdies skausmą. aišku, geriau kai supranti ką kalba ir dainuoja. aš tai turiu su prancūziškais subtitrais. Dar yra vynas. jis atriša, kai kas nors galvoje susipainioja. bet ne alus ir ne joks kokteilis. yra muzika. bet su muzika atsargiai. jausmingos dainos tik aitrina jausmus. yra toks klavišininkas Rickas Wakemanas. jis groja klepu taip lyg kraujųuotų jo pirštų galiukai, jo muzika tave peršvies taip, kad pasijusi laiminga iki kaulų smegenų, bet baisiai vieniša. įsijunk kompiuterinę radijo stotį batangą ir paleisk flamenką. ten yra daug muzikantų, kurie turėtų išvaduoti taveiš visų nereikalingų minčių.

25209. brolelis2004-11-27 20:11
Gražus, optimistinis texetlis. Kalba sklandi - vienas malonumas. Net ir siužetas šioks toks yra.

25225. būk sveikas2004-11-28 22:06
kažkoks negatyvinis vaizdas - viskas ruda, o krūmas žalias. bet būna tiap. būk sveikas, sigi - nebūsiu.

25279. zofija to r.m.r.2004-11-29 13:46
labas sėdžiu ir galvoju karai praeina o čia tik meilė (net meilė?) juk praeis tačiau toks proto prablaivėjimas aplanko kartais o šiaip juoda spalva nepadeda nei vynas nei kokteilis nei alus nei brendis niekas net bažnyčioje buvau naivu tikėtis buvo palengvėjimo to filmo nemačiau bet norėčiau pamatyt dėl muzikos tu teisus ta muzika kurią dabar klausau tik aitrina jausmus nes mano muzika irgi juoda o baltos klausyt nenoriu karai praeina o čia tik meilė praeis žinau bet niekad netikėjau kad meilę galima fiziškai taip sunkiai išgyvent nevalgau tik vaisius ir juodą kavą puodelis po puodelio dažnai vemiu džiūsta lūpos tikrų tikriausi depresijos požymiai kaip nekenčiu žodžio depresija nuo nemigos vaikštau lyg apkvaitus ir jausmas toks kad aš gyvenime nedalyvauju kad viskas slenka pro mane visi vaizdai kaip kino ekrane kažkaip tik riedu iš inercijos dažnai galvoju gal sustot riedėjus bet esu bailė nepadeda nei knygos nei draugai nei darbas o viskas buvo taip kaip tu sakai postmodernistinis žmogus homo ludens ar kaip ten sako tie prancūzai žaidžiantis žmogus prisižaidžiau

25473. to rrrr2004-12-01 11:18
o kas valgyt duos, gal tu?

26674. r.m.r. homo ludens2004-12-15 10:45
buvau praleidęs šitą tavo laišką. ar tai ką rašai - iš tikrųjų? aš stengiuosi kuo konkrečiau įvertint savo būseną, nes. man tai panašu į psichinį negalavimą. kadaise prisiminus žmogų buvo malonūs pojūčiai, dabar nėra malonių pojūčių. atrodo, kad kliūčių nėra, vienas žingsnis, vienas skambutis, bet kliūtis ta, kad tam žmogui tavęs nereikia. pasakymas šaltas dušas - čia būtų perdaug banalus, tai tiesiog pilkuma užeina. Žinai vieną dalyką, kad su tuo žmogum (nesvarbu jis šalia ar tik viltyse - viskas buvo kitaip, viskas buvo geriau) Praėjo laiko, kol pamačiau namą priešais spalvotą. Lydėjau akimis skraidančius paukščius. kiekvieno skrydis lyg emocijos atspindys ar atvirkščiai. Šiuo metu esu užsiėmęs (va tau laišką rašau, anksčiau nebūčiau galėjęs, nes kiti žmonės neegzitavo) ir nenoriu visko gaivinti, kas buvo, sakykim daug ką numarinau. taip nesikankinu. man niekas nesako - kad atrodau kaip peršautas. Bet svarbiausia - nuo to nė kiek ne linksmiau. kažkas liko lyg išplikyta. tiesą pasakius, mano istorija nėra ko pasakoti - kruopelė LSD ant liežuvio, pavertusi mane priklausomu nuo vieno vienintelio vaizdinio. Aš ir dabar nesuprantu, kad galėjau apsirikti (nieko nebuvo, net kartu buvę žmonės nieko nepastebėjo, o buvo trauka, maloni ir pavojinga, šilumos kanalas, paskui buvo išpažintys elaiškuose, viltys, o paskui staiga, kai atrodo, beliko tik ištiesti rankas, kažkas atsitiko, ateini ir pasijunti kad esi tuščia vieta. iš manes elektra trykšta, o atgal srovės nėra. ir niekaip negali suprasti kodėl, nors ir supranti, kad tai ir yra atsakymas. nežinau ar yra balta ir juoda muzika. šviesos yra visur. ką tu žinai apie homo ludens? ar jis tau siejasi su aukštu pakumpusiu apyšviesių plaukų maždaug 37 metų į muziką pasinėrusiu vyru? tas lotyniškas posakis nėra kasdien valkiojamas kaip kad homo homini lupus est, ir tikriausiai neradai jo lotyniškų posakių žodynėlje, jei manai kad jis prancūziškas ( o gal tu žaidi?).

26830. r.m.r.2004-12-17 11:20
padariau nedidelį atradimą, kad šioje virtualybėje galima klydinėti po laiką ir praeityje palikti pėdsakus. nelabai jaukiai jaučiuosi pernelyg atviroje erdvėje. Mano durys visada uždarytos. jei norėsi ką papasakot, ko nenori kad kiti komentuotų, visada galėsi sugrįžti čia. tai bus mudviejų paslaptis, jeigu norėsi. esu nuo vaikystės slapukas. likęs vienas kabinete prikišau jį muzikos , bet taip, kad ne visi iš karto ir pamatė. (čia geroka netvarka) sename kompiuteryje paslėpiau vyną. spintoje ertmėje už Lenino raštų sudėjau taures. ateina šefas ir jam net į galvą nešauna, kad trikampiu sulankstytame lankstinuke kalendoriuje taurė su vynu. dabar vėl esu ne vienas, tai viską panaikinau, negaliu slapukauti su žmogum, kuris sėdi priešais mano nosį (tai antanas, jis ūkvedysm nors daugiau pečkurys), kadaise man siūlė pakūrenti pečių, bet atsisakiau, žinojau, kad visiems neįtiksi, bet nežinojau, kad katilinėje yra visai neblogas pečkurio kabinetukas ir sulūžusi sofa, galėčiau persinešti kompą, prisijungti tinklą, susinešti muziką (čia mano 45 vatų kolonėlėms nėra kur pasireikšti.) ir niekas manęs nejudintų. susitariau, kad kai Antano paršas vėl susirgs, aš už jį pakūrensiu. aš irgi neturiu namie interneto. Kažkodėl galvoju, kad tau iki 25, nors būna kad ir vyresnės pameta galvas dėl poetų. Ar tu dirbi redakcijoje, turi daug darbo, todėl gali brūkštelti tik iš ryto ir vakarop?.

26834. zofija2004-12-17 12:04
Seniai svajojau susirašinėt su tavim čia man 27eri aš dirbu mokykloj lietuvių kalbos mokytoja kokia ironija kai buvau mokinė labiausiai nekenčiau mokytojų bet mane vaikai myli aš netradicinė mokytoja į darbą einu su apiplyšusiais džinsais ir vaikai mane dažnai vadina tiesiog daiva todėl laisvesnė tik po pamokų

26846. zofija2004-12-17 15:41
dabar norėčiau būti to neparašius žinok man visada buvo kažkaip lyg ir gėda būti mokytoja ir dar lietuvių kalbos juk visi visais laikais labiausiai nekęsdavo lietuvių kalbos mokytojų o aš nekenčiau matematikų visa savo esybe stengiuos būti nepanaši į mokytoją nei išore nei vidum ir vaikams visada sakau vaikai kai pajausit kad aš jau užmirštu kad pati neseniai buvau mokinė pasakykit ir kai aš pakeliu balsą arba reikalauju paskaityt ką nors nuobodaus pvz. maironį jie man pasako mokytoja jūs jau užmirštat kad buvot mokinė vyresnieji vadina mane vardu dažnai galvoju keist profesiją bet blin niekaip nesiryžtu nes ir aš vaikus myliu ir nežinau kuo dar galėčiau būt gal patartum?

26857. r.m.r. :-) 2004-12-17 19:39
būk mokytoja. aš irgi esu vieną sezoną buvęs mokytoju. lietuvių kalbos. bet aš vaikų nesuganau ir viskas baigiasi tuo, kad jie manęs neklauso, nedaro namų darbų, eina galvom. labiausiai nekenčiau mokyklos. ir dabar nekenčiu - popierizmo. dirbu žurnalistu vietos laikraštyje. pas mus eina 3 leikraščiai . tokia šūdmala, kad apsaugok. man tuo gerai, kad neliksiu be duonos. bet kada galiu pereit į kitą laikraštį, pasidaryt atostogas ir būsiu priimtas, nes - 1. trims laikraščiams trūksta žurnalistų. 2. aš kai noriu parašau, esu prie tų netradicinių. 3. galiu pakeist bet kurį redakcijos narį nuo redaktoriaus iki korektorės ar atvirkščiai. Bet man 42, o tai laikas, kai užtenka būti pastumdėliu, reikia pasidaryti viršininku, bet viršininku manęs niekas nepastatys, nes esu politiškai nepatikimas. labiau už viską vertinu savo nepriklausomumą (gal todėl, kad daugiau nieko neturiu). Iš tikrųjų turiu žmoną ir du vaikus. mano ūgis 176, o penkiolikmečio sūnaus 190. jam su lietuvių kalba šiaip sau. Dabar aš dirbu tokiame laikraštyje, kur sėdim kabinetuose, šefass yra didelis viršininkas, o man gyvenimas darosi nebeįdomus ir aš labai daug laiko pražiūriu pro langą arba sėdžiu internete. Šitoj redakcijoje negaliu užmiršti, kas nesu žurnalistas (esu filologas) ir svajoju baigti su žurnalizmu. arba norėčiau įsidarbinti didesniame laikraštyje, kur bent jau normaliai mokėtų. Galėtų šatėnai mane priimti tam tikro regiono korespondentu, nežinai, ar jie moka honorarus. pasakysiu: kartais čia nutinka tokių istorijų, kurie verti daug didesnio, negu kelių kaimų dėmesio, o parašai, ir užsimiršta. Čia yra fantastiškų žmonių, kurių atvažiavęs savaitei nepamatysi. (neseniai rašiau apie tokią bobutę (2 seserys) - Telšių gimnazijoje ji kadaise buvo Almos Nutautaitės (dabar Adamkienė) prancūzų k. korepetitorė. baigiantis karui ji atsidūrė Vokietijoje ir pergyveno Drezdeno bombardavimą, jei žinai ką reiškia, o jei nežinai, paskaityk Kurto Voneguto Skerdykla Nr5. paskui buvo gražinta, ir visą gyvenimą pradirbo Klaipėdoje vaistinėje, nors svajojo, ir turėjo gabumų, filologijai. Šį rudenį ji gavo medalį už žydų gelbėjimą. Gali surizikuoti, ir prie savo nicko prikabinti e-mailą. nebūtinai savo oficialios dėžutės, gali susikurti specialią, aš turiu ar tik ne 5, geriau one portale, kartais atsiųsčiau kokią nuotrauką ar kokį muzikos gabalą. mano nuotraukos pamažu išsivaikščioja. nedarau didelio meno, bet jei man pavyksta ką gerai nufotografuoti, labai džiaugiuosi. aš dirbu vienoje mokykloje sargu. kas trečią naktį miegu ne namie. tai mano euforijos naktys. bakstelk 2 kartus ant mano nicko.

26896. r.m.r2004-12-19 22:49
pas mus prisnigo. dieną snigo šlapiai, buvo bjaurus oras, ypač šaligatviai, pats baisiausias dalykas - druska ant šaligatvių. ar tavo mokiniai dideli. minėjai granauską - jei jį dėstai, vdinasi tavo mokiniai prie baigiamųjų klasių, aišku, jei neskaitei jo savo malonumui. galimas ir toks variantas. Šįvakar kontoroje šalta, nes savaitgalį jei labai nešąla, tai antanas ir nekūrena. įsijungiau elektrinį pečių. mano kabinete jauku ir šilta, palyginus su kitais. suėdžiau visus obuolius iš kito kabineto. maža kas per savaitgalį gali alkanas užeiti. ai prisiminiau. kai sykį mėnesį pavadavau vieną mokytoją lietuvių kalbos - ėjome marcinkevičiaus lyriką. nemoku dėstyti pagal kitų parašymą, tai teko galvoti pačiam ir dar ekspromtu nes pamokoms nesiruošdavau. tai va. yra toks eilėraštis apie pokarį, kur kruvina nosinė ar skepeta. Dėmė man priminė lyg žemėlapį ir tada man gimė laukų teorija. metaforų ar žodžių prasmės eilėraštyje neapibrėžtos, bet jas riboja tam tikras prasmių laukas, kažkas lieka neįvardyta, bet galima nujausti. kadangi mokytojauti teko neilgai, tai ta teorija taip ir liko. gal ji verta nobelio premijos? kada nors pagalvok apie tai, daiva zofija.

26904. zofija2004-12-20 07:59
vėl skubu laikas kažkoks apgaulingas tai ištįsta tai susitraukia šiuo metu susuitraukęs ir niekur nespėju nepatikėsi bet emailo neturiu įsivaizduoji kokia atsilikus draugai sukuria aš nesinaudoju ir panaikina rašau tik tikrus laiškus gražius ir ilgesingus bet pabandysiu susikurt ta emaila paslapties šydas dingsta BET...

26919. r.m.r.2004-12-20 11:00
kur tau skubėti be vienos aštuonios pirmadienį. sykį man parašė laiškelį iš miško ant popieriaus, sakė daug smagiau nei klabiatūra. deja deja, kur rasi besmegenį, kuris tavo laišką man atveš. jei tau gaila paslapties šydo, nenusimesk. pasiversk sidabro migla. už lango vanduo sidabro spalvos. ir yra stulpas ir yra medžių šakos susipynusios. viskas apsnigta, lyg pacukruota. tankumynas. kai atskris vandeninis strazdas, nematysiu. prieš kelias dienas mano didysis vaikas ateina pas mane ir sako: tetuk, aš prie vieneto prirašysiu nulį, nesakyk mamai. antanas išvažiavo į mišką eglutės. aš irgi norėjau. kas nors kada nors atras mus ir sakys - na ir gūžtą jie čia susisuko.

26948. r.m.r.2004-12-20 15:19
nagai sušalę ir batuose šalta - važiavom eglutės (antanas dar nebuvo išvažiavęs, tai aš važiavau su juo). su mano dyzeliu. galvojau greitai, nukertam įsiverčiam ir atgal. užtruko paieškos. o važiuojant (-damas) namo pastebėjau, kad neliko stabdžių, kažkur prakiuro vmzdelis ištekėjo skystis, ką dabar daryt, ką dabar daryt? reikia eit namo pavalgyt. šaldytuvas tuščias, bet gal ką rasiu ant palangės. bagažinėje eglutė vaikams o ypač katinui. reikia parnešt.

27100. zofija2004-12-22 07:54
labas užvakar buvau išvažiavus vakar irgi pervažiavau beveik visą lietuvą kokia graži žiema tu net neįsivaizduoji mūsų kraštuose daug šerkšno o anuose link žemaitijos šerkšno nebuvo tik blizgantis sniegas dar niekad nebuvau mačiusi tokio blizgančio sniego išlėkiau iš darbo vaikams surašius užduotis lentoje o vyresnybė nieko nežonojo bet kas nerizikuoja negeria šampano o aš geriu viską daug ir viską mano tėvas toks beveik alkoholikas turbūt genai mano vaikystė kvepėjo tėvo primyštu takiuku tualete mokyklos ir aš nekenčiau dažnai vietoj knygų prisikraudavau obuolių ir filosofinių veikalų hegelį haidegerį įsivaizduoji 10 klasėj skaičiau heidegerį ir patraukdavau kur nors į kauną bet ne į mokyklą koks aktyvus žiūriu laiškuose ir romano pradžią parašei aš irgi popiet parašysiu

27102. r.m.r2004-12-22 08:57
vadinasi, vakar kažkur prasilenkėm sniego baltybėje. kalbėjausi su 89 metų kalviu (labai smagiai traukia armoniką): norėjau išklausti, kur (pagal jo ankstesnius pasakojimus) 1863 m. sukilėliai užkasė 3 statinaites sidabro. mat sukilėliiai bajorai buvo pasiėmę jo bočiaus bočių su savim paskui miške juos užjojo kazokai, prieš tai jie vos spėjo užkasti iždą ir suminti žemę ir sulipti į medžius. kazokai bajorus iššaudė, o mužikėlis gavo kalėjimo ir grįžo, buvo dar vienas, bet numirė kalėjime. va. iki

27129. r.m.r2004-12-22 14:58
Gal gali padaryti, kad laikas išsitemptų? per pusantros valandos turiu labai daug rašymo. norėčiau, kad tai būtų komentarai šatėnuose. deja. (esu sykį rašęs iš gaisrų kronikos: tokią ir tokią dieną tokią ir tokią valandą priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba gavo pranešimą, kad dega toks ir toks namas. deja, iškvietimas buvo melagingas. - deja, nepraėjo. Ir dar buvau aprėktas. nors kitame laikraštyje yra praėję ir įdomesnių dalykų, sykį iš tarptautinės kronikos: rusų pasieniečių radarai kamčiatkoje prie savo kranto užpelingavo geltoną amerikiečių povandeninį laivą. - niekam nebuvo galvoj, kad radarai spalvų nepelinguoja, ir niekam neatėjo į galvą, kad tai gali būti užuomina į "Yellow subnarine". Taip kartais linksminuosi, kai pasidaro ypatingai nuobodu. o. iš pusantros valandos liko tik viena. iki. šiandien sniegas nespindi, šiek tiek atsileidę, ir nėra saulės.

27134. zofija2004-12-22 15:41
kai pasakiau dešimtokams kad penktadienį atsiskaitysim iš avangardo vienas iš jų adomas nusijuokė ir pasakė kokia jūs naivi jei tikit kad kas nors penktadienį į paskutinę pamoką ateis bet mes vis tiek jus mylim o aš pasakiau kad man nuo jų jau bloga kad pamatau koridoriuj ir supykina ir kad laukiu nesulaukiu atostogų o iš tikrųjų aš ir esu naivi ir kvaila ir skrajojanti padebesiais dėl visų šių savybių vyras jau kelinti metai žada paduoti skyryboms bet vis nesiryžta kai ateis ta diena o ji tikrai ateis būsiu laiminga kaip maža mergytė kuriai mama ką tik nupirko lėlę tai ne tu vienas skrajoji padebesiais yra ir daugiau tokių turiu dukrą jorę jai dveji su puse koks jos ūgis nežinau keistoka truputėlį buvo skaityti apie tavo ūgį mane varo iš skaityklos tuoj nueisiu į mokytojų kambarį ir parašysiu dar ką nors

27135. r.m.r2004-12-22 16:03
kaip sako vienas mano bendradarbis, tik 1 cm. mažesnis, jis dirbo policijoje, kai buvo jaunas visi buvo panašaus ūgio, tik dabar priviso ilgų. dėl to nesuku galvos. turim kai ką bendro, laukiam, kad mūsų sutuoktiniai duos mums ramybę. ir ko gero tai pati nerealiausia mūsų svajonė. turėtum jaustis laiminga, nes tave myli tavo mokiniai. ką tu dešimtoje klasėje išskaitei iš hegelio ar haidegerio? ko gero jų nė vieno nesu skaitęs. užtai aš skaitydavau per pamokas ir sykį per matematiką (10 kl) mane už tai išvijo. buvo valgymo pertrauka, bet be skambučio valgykla neaptarnaudavo, tai aš paskambinau, maždaug 10 minučių anksčiau, po to truputį gavau velnių. Šekspyrą tai visą lietuviškai perskaičiau, o perskaitęs sofoklio trilogiją, supratau, kad per pustrečio tūkstančio metų nė kiek nepasidarėm protingesni.

27137. zofija2004-12-22 16:44
mokytojų kambarys buvo užrakintas tai nuėjau į parduotuvę nusipirkau apelsinų o vaistinėj nusipirkau vaistų nes skauda gerklę ir atėjau pas draugę ji turi namie internetą ir dabar turi biuletenį tai iki rytojaus

27138. r.m.r2004-12-22 19:12
vakar (jei skaitysi rytoj, tai jau užvakar, važiuodama per Lietuvą žiūrėjai išsižiojus pro langą ir dabar skauda gerklę) te kur sargauju, mokytojų kambarys nerakinamas, ir nėra jokio kompiuterio ir visai nieko nėra, vien stalas kėdė, 2 foteliai (viename miegu, kojas ant kėdės susikeliu), kompiuteriai po 9 užraktais. ir dar vadinasi gimnazija. galiu papasakot, kaip pavasarį išprovokavau laktštingalas. už mokyklos status šlaitas apaugęs krūmais ir medžiais. pavasarį iki birželio vidurio rytais baisus paukščių klegėjimas. kartais, kai užeina, iš visur prisitempiu technikos ir įrašinėju. už šlaito - ilgas tvenkinys, jūra vadinamas, kitame krante gyvena žmonės. labai gerai girdisi kitas krantas. kartais pro langą trimituoju į kitą krantą, kartais saksofonuoju (nesvarbu, kad nemoku), tai va. o šį pavasarį buvo šalta ir vėlavo lakštingalos, tai vieną naktį paleidau pro langą pernai metų lakštingalų įrašą. ir nuėjau remontuoti mašinos. kitą sargybos naktį padariau tą patį, ir išgirdau, kad skamba ne vien įrašas, kas įsijungė ir gyvos. nuo tos nakties ir pradėjo. tiesą pasakius, naktis yra gana juodas dalykas. naktį prablūdijus, paskui diena šuniui ant uodegos, ir šiaip ant smegenų sėda. padariau išvadą, kad visdėlto esu dienos paukštis.

27143. r.m.r :-) 2004-12-22 19:49
jei norėsi ką perduot ypač asmeniškai, adresu, kur prikabinau, nesiųsk, nes tą dėžutę paaukojau bendram reikalui, kaip man atrodo. (žr. naujausius laiškus) o man gali rašyti (jei neturi savo dėžės, gali siųsti iš anos, tik nepamiršk ištrinti "siųsta") adresu, kurį prikabinau čia.

27159. r.m.r.2004-12-23 08:18
labas. šiandien atėjau puse valandos anksčiau. labai retas atvejis. bet turėjau daug rašliavos, namie rašiau ir norėjau atnešti iš ryto ir padėti jonui ant stalo, kad jonas pagalvotų, kad parašiau iš vakaro. koridoriuje jau vaikšto šefas, matau už durų stiklo, bet aš išjungęs šviesą, tegu galvoja, kad manęs nėra. dar 10 minučių manęs niekas nesitiki pamatyti. jonas neblogas žmogus, jis tipo atsakingas sekretorius, surenka visą rašliavą ir sukemša į puslapius, o paskui gauna nuo šefo velnių už savo, bet daugiausiai už kitų nuodėmes. dažnai jaučiuosi prieš jį nusidėjęs, nes neparašau laiku, o paskui jis turi kaip nors suktis. lauke naktis, bet šviesu dėl sniego. naktį buvo pūga. mano mašina stovi kieme. neturiu laiko jai. labiausiai jos reikia per pietus, kai reikia po pamokų parvežti trečioką Martyną ir nuvežti į muzikos mokyklą, kitaip sunkiai suspėja.

27160. r.m.r2004-12-23 08:48
pamiršau paklausti - avangardas - tai kas? nekreipk dėmesio, kad rašau ir rašau, aš turiu daugiau laiko negu tu. namie turiu tokią knygą, vadinasi "Vainikai" atseit naujesniosios poezijos antologija. atrodo 1919 metų. pomirtinis zigmas gėlė, jaunasis balys sruoga, liudas gira, vincas mykolaitis, julius janonis ir daug kitų. su portretais ir prisistatymais. sudarė kazys binkis (uždegsiu šviesą, tagu šefas galvoja, kad jau atėjau). įspūdis toks lyg laikytum rankoje ne 90 metų senumo, o dabartinių jaunųjų poetų rinkinėlį. tiesą pasakius, dabar niekas taip kultūringai, su portretais ant atskirų įklijų, neišleistų. skaitai ir galvoji, knygoje visi jauni, ir žinai, ko anie nežino - tam liko tiek gyvent, to po dvidešimties metų laukia toks likimas, anas kryžkelėje pasirinks tokį kelią. gali būti, kad tos knygos nedaug egzempliorių teišliko, norėčiau ją atiduoti kokiai rimtai bibliotekai, man užtektų kopijos. neturiu tikslo kaupti senienas. čia yra tokių psichų, vadinamų bibliofilais (žodžiai kurie baigiasi - filas, daugiausia reiškia tam tikras anomalijas galvoje), gal reikia pasiūlyt vienam vietiniam mokytojui už pinigus? lauke švinta ir sninga.

27161. Arabika :-) 2004-12-23 08:56
skaičiau tekstą jau seniai,bet,va, už kelių minučių laikau egzaminą iš Parulskio prozos ir poezijos, tai,sakau,geras šis tekstas,ir egzaminui puikiai nuteikia. aš rimtai,kaip tik tpkią nuotaiką išgaut ir rikia. Parulskis rašo nuostabiai.

27169. zofija2004-12-23 09:57
Labas kaip matai be mūsų dar kažkas čia lankosi o aš visąlaik čia jausdavaus kaip kokiose kapinėse nevykęs palyginimas nes juk kapinėse žmonės dažnai lankosi truputį užpykau ir tai gerai nes šiandien susikursiu emailo dėžutę ir parašysiu tau adresą esu dėsčius visiems nuo penktokų iki dvyliktokų šiemet turiu šeštokus ir dešimtokus avangardas dešimtokams tai kazys binkis žlabys žengė salys šemerys tysliava ir t.t. man patinka kad tu rašai ir rašai moki rašyt ir laiko rašymui pavydžiu tau o man patinka skaityt galėčiau skaityt ir skaityt ir aišku vis tiek visko niekada neperskaitysiu taip kaip ir šnapso viso neišgersiu o taip norėtųsi po pamokų parašysiu

27177. r.m.r2004-12-23 11:18
nuo kada parulskis įtrauktas į egzaminų programas? man parulskis šiaip maladec žmogus. žinau tiek, kad kai jam sakydavai būk sveikas, jis atsakydavo - nebūsiu. toks yra vienas jo eilėraštis pirmoje jo knygoje Iš ilgesio visa tai, bet ne apie gėrimą. man labai patiko kokios spalvos nakties viršūnė, bet dabar jau galėtų demobilizuotis iš tarybinės armijos. jam reikia išsigydyti iš niūrumo. (tiesą pasakius, sprendžiu iš paskutinių tekstų). gal jis per lengvai viską gauna? už tai patariau jam įsimylėti, bet taip, kad pajustų savo padėties nepataisomumą ir suprastų, kad optimizmas reikalingas kaip vaistas. Nežinau ar Salvadoras Dali buvo taip įsitikinęs, bet jis kalbėjo kad net didžioausio nusikaltėlio negalėčiau nuteisti mirties bausme, nes kiekvienas žmogus turi dieviškos prigimties dalelę. lygiai kaip ir nėra visai negražių žmonių: vieno gal nosis kreiva, bet jis gali turėti nuostabias, vertas Rafaelio tepkuto, pėdas. o salvadoras dali, reikia pasakyti, turėjo priežasčių įklimpti į depresiją, buvo pakankamai prisidirbęs pirataudamas pats savo kūrybą, bet apsimetė durneliu: "man patiko pinigų lietus, bet nesukau galvos iš kur jie imasi". taip čia kapinės (pažįstu vieną moterį, kuri gyvena prie kapinių ir jau kokia ketvirta karta prižiūri kapines, nesvarbu - moka kas už tai ar ne. ji geriau žino kur kieno kapas nei numirėlių artimieji ir dar daugybę istorijų. kapinėse žaidžia jos anūkės, ji jas auklėja kaip savo paveldėtojas ir sako, kad jaučiasi labai ramiai. na ir plėšikų nebijo. manau, parulskiui būtų neblogai pabendravus su tokiais žmonėmis. kapinėse, nors kai kas ir užklysta, gana ramu. tiesą pasakius aš irgi ne viską galiu pasakoti, nes nelabai seniai įsitikinau, kad bent penki gerai mane pažįstantys žmonės, kuriuos galvojau skaitant tik popierinį šatėnų variantą, nardo po elektroninius litmenio puslapius, o iki šatėnų vienas žingsnis. būtų neįdomu, jei susitikę imtų komentuoti mano komentarus (nors ir kokia gera tai chebra). kokį tu šnapsų mėgsti labiausiai. aš prisisipažinsiu, kad didelio potraukio alkoholiui neturiu. patinka kai galiu išgert vyno (geriau vienas nei su bet kokia kompanija, bet su gera kompanija - neprilygstama), galiu išgert brendžio, samagono, bet nemėgstu(nors kartais nepavyksta išvengti) prisilakti. trumpas svaigulio malonumas neatperka ilgų pagirių šleikštulio. yra muzikantų, kurie negali pagrot neišgėrę, aš girtas nemoku nei daiuoti nei muzikuoti (iš manęs muzikantas mažiau nei šiaip sau, naudos tik tiek, kad kai vaiką nuvedžiau į muzikos mokyklą (tai buivo mano idėja) jį reikėjo pramokyti, nes visai nežinojo kas yra dainavimas. ir paskui solfedžio pratimus jam pirma pragroju gitara ir paskui išlaužiu kad teisingai išdainuotų. neįsivaizduoju, kaip kiti vaikai tą padaro be tėvų pagalbos, nebent turėtų įgimtų gabumų. jei žmogus nedainuoja, mano požiūriu, jis psichinis ligonis. o moterys juo labiau. neįsivaizduoju, kad tu galėtum nedainuoti. sykį paminėjai Bjork. mano kompe yra jos daina come to me bet ne todėl, kad man labai patiktų, o todėl, kad ją isimylėjusi ta, kuri buvo pavogusi mano širdį.(ir dabar nežinau, kur mano širdis, bet ji jos neturi). vertinu bjork, bet mane pagauna ir nusineša kitokia muzika: flamenkas, seržas ginsburgas, yvas montanas, pink floyd, led zeppelin, carl orff carmina burana, astor piazzolla, carlos gardel, lotynų amerikos jazz., uriah heep, šopenas, bliuzas, šubertas (mergelė ir mirtis), bachas, bobas dylanas, rick wakeman, chick korea, vytautas kernagis ir dar daug kitų. galėčiau gyventi be muzikos, bet tik vien todėl, kad daugumą tų kuriuos čia minėjau esu tiek klausęs, kad jų muzika tapo mano kūnu ir uždėdamas cd ar kasetę tik prisimenu, ką atmintinai žinau. pašto dėžutėje, kur atidaviau šatėniškiams, bet man atrodo, jie nežino, kam jos reikia, įdėjau muzikinį pasisveikinimą.(sent) kie daugokai priskiedžiau.be reikalo parašei, kad mėgsti skaityti. mane nori vežtis kažkur 20 km. per rašymą truputį likau nevalgęs. juk žinai mano naują e-mailą. o jei savo neturi susikūrus savo tai gali siųsti iš dabar jau bendros. iki

27185. zofija2004-12-23 13:09
man parulskis šiaip labai gražus vyras toks vyriškas ir seksualus nuo kada ir kokių egzaminų programose jis nežinau visada žinojau kad mano erdvinis intelektas nulinis labai nesigaudau erdvėj ir šiandien dar išsiaiškinau kad mano kompiuterinis arba ineternetinis intelektas minusinis tiesiog beviltiškas bandžiau kelis kartus įeiti į tą bratsvą ar kokį tą adresą tu ten sukūrei nieko blin aš ten nerandu tikra humanitarė iš prigimties net nejuokinga čia buvo some intro o dabar APIE TAI KODĖL DAIVA ZOFIJA GERIA apie savo močiutę tau pasakojau tik neparašiau kad iš jos paveldėjau juodą pesimizmą nepažįstu nė vieno žmogaus kuris būtų pesimistiškesnis už ją jai viskas buvo juoda man irgi ir kai išgeriu pasaulis man nušvinta visomis spalvomis žinau kad tai tik saviapgaulė bėgimas nuo savęs bet vis tiek geriu kai draugavau su savo dabar vyru savo išgėrimais tiesiog šiurpindavau jį prisiliuobdavau tiek kad atsidarius mašinos dureles vemdavau o jis turbūt tikėjosi kad viskas pasikeis bet žmonės juk nesikeičia kartais net nespėdavau nubėgti iki tualeto tai privemdavau į kavos puodukus kurių nesugebėdavau nurinkt nuo stalo paskui sesuo pasižymėdavo tuos kurie buvo privemti ir niekada iš jų negerdavo kavos labai dažnai prisprogus mėgstu deklamuot atsistoju ant fotelio arba ant stalo ir deklamuoju pvz paulių širvį aš beržas lietuviškas beržas išbridęs iš pievų nakties sustojau ant mūšių didžiausiojo kelio su plieno dalgiu ant peties ir audrą ir giedrą ir viską praaūžęs girdžiu aš tyliais vakarais kaip skleidžiasi naktys baltoj mėnesienoj žaliųjų aušrų pumpurais ir t.t. mano gražus balsas širvys irgi buvo alkoholikas kartais prisprogus važiuoju į klubą pašokt viena aišku pašokinėju kokias dvi tris valandas be pertarukos pašiurpinu visas damas apsaugą ir grįžtu nusikalus kažkada gėriau viską dabar stiprių gėrimų nelabai noriu mėgstu sausą vyną ir šampaną kai buvau nėščia neišgėriau nė gramo neseniai buvau metus mėnesį negėriau nieko bet vieną naktį susapnavau kaip ateina pas mane kolega atsineša plėčką dainavos ir sako išgeriam niekam nesigirk ir nieks nesužinos o aš sapne užuodžiu dainavos kvapą atsikeliu ir galvoju na blin jei jau kvapą sapnuoju negerai ir vėl pradėjau tik labai maažom dozėm ir jokių stiprių gėrimų nes silpni skaniau o jei geri kad būtų skanu esi alkoholikas tai gal nešiurpinsiu tavęs daugiau dabar į skaityklą atėjo kolegė ir pasakė kad 5-7 klasių karnavale mane kvietė atsiimt apdovanojimą - patapau šauniausia mokytoja nieko atsiimsiu vėliau APIE PRIEŠVENTINES NUOTAIKAS kurios visai nešventinės sėdžiu ir galvoju kad potraukis retai perauga į meilę ir kad net meilė neišvaduoja nuo vienatvės ir kad net seksualinis pasitenkinimas nesuteikia gyvenimui prasmės bet ačiū dievui yra muzika daug ko ką tu vardini nežinau dau ką žinau ir dainuodavau kažkada gražiai kai buvau jaunesnė dainuodavau dažnai draugės bendrabuty visada prašydavo padainuok daiva paskui gal 1997 nelaimingai įsimylėjau vieną estą man kažkaip visada nesiseka su meile tie vyrai kuriuos aš įsimyliu negali arba nenori būt su manim o tie kurie įsimyli mane visai nedomina manęs taip ir ištekėjau už to kuris įsimylėjo mane iš pirmo žvilgsnio o po trijų dienų pažinties padovanojo auksinį žiedą ir pasipiršo bet tai jau kita istorija dabar pie dainavimą tai va kai grįžau iš anglijos savaime aišku be to esto nutrūko mano dainos aš būčiau gal ir nepastebėjusi bet draugės vienąkart pasakė daiva kodėl tu nebedainuoji tada tikrai pastebėjau kad nebedainuoju bet taip ir nepradėjau dainuot APIE ROMANO PRADŽIĄ tada tais 1997 ir parašiau romano pradžią dabar suvokiu kad ji kiek sentimentaloka bet paklausyk "tai buvo laikina tai buvo taip laikina kaip iš dangaus besileidžianti snaigė kuri ištirpsta tau ant skruosto ir pavirsta ašara nes tau gaila to ką turėjai ir ko jau niekada neturėsi tai buvo taip laikina kaip krentantis obels žiedlapis arba rasos lašelis ant žolės iš ryto" iš tikro tai šūdas kada nors sukursiu kitą pradžią nors aš jau jų turiu prikūrus daugybę IKi

27192. zofija2004-12-23 15:26
o dabar šventiniai palinkėjimai ir bėgu namo nes labai šalta gerai kad turiu pasilikus darbe tokį šiltą džempą su kapišonu kitaip numirčiau su šeštokais turėjau šventines pamokas vaikai kūrė akrostichus eilute žemyn užrašiau liksmų šventų kalėdų paklausyk ką sukūrė tokie trys bernai ŠEŠTOKAI: Laimingų šv.kalėdų/Ir/Naujųjų metų/Kad su jumis būtų/Meilė lyg/ Uraganas/ Šventės/ Vėl/ Eglutę atvedė į/ Namus/ Tėtis kasa sniegą/ Užpustytame/ Kieme/ Atlekia/ Laimingas/Ėriukas/ Dainuodamas apie/ Užpustytą tvartelį nežinau kaip tau bet man labai gražu aš jiems parašiau po dešimt kiti įsižeidę dar bandė aiškintis vertinimo kriterijus žinai šiuolaikiniai vaikai bet aš tik nusišypsojau ir pasakiau kad man labai gražu ir tiek berods a.baricco kažkurioj savo knygoj yra sakęs kad gyvenimą verta gyventi tik tada jei jis panašus į stebuklą ar galėtum užsimerkti ir bent vieną akimirką užuosti stebuklą ne šventėje o kasdienybėje? ar galėtum užsimerkti ir per vieną akimirką sušokti savo gyvenimo valsą lengvą ir svaiginantį? ar galėtum užsimerkti ir bent vieną akimirką pamatyti skrendantį angelą nusišypsoti jam sau ir savo gyvenimui? ar galėtum užsimerkti ir bent vieną akimirką atleisti tam kam dar nesi atleidęs? galėtum? tada iš tikrųjų verta gyventi tai gal šia optimistine gaidele kas man visai nebūdinga ir baikime iki

27193. r.m.r2004-12-23 16:05
dabar esu kiek truputį išgėręs. gėriau kažkokią ukrainietišką pipirinę. ant stalo buvo mandarinų. ir dar buvo 9 mėnesių vaikas mmėlynomis akimis ir ryžas. atsidaryt dėžutę tereikia one portale viename langelyje surinkti brastva, kitame slaptažodį satenai ir spausti enter. nejaugi iš tikrųjų parulskį dėsto mokykloje? įdomu, ką apie jį sako? man jis - amžinas lietuvių poezijos seržantas, kaip juos pakrikštijo A.marčėnas. aš kai geriu, tai todėl, kad man skanu, ne todėl kad pasigerčiau. bet neblogai jaučiuosi ir blaivas. ypač kai vienas. sykį bandžiau tave įsivaizduoti. paskui sykį nuvažiavau į klaipėdą ir pamačiau tiek veidų ir kiekvienas galėjo būti tavo. tai ir nustojau įsivaizduoti. tavo romanas pradėtas kai tau buvo 20, ir yra kaip dvidešimtmetės. tau reikės naujos pradžios. ko gero tu parašysi savo romaną, nes turi tokio pasiutimo. to paties, dėl kurio tapai šauniausia mokytoja. tokį titulą nelengva užsitarnauti. apie estus žinau tiek, kad jei du gaudysi tai ir trečią spėsi pagauti.Taline nesu buvęs. man sunkokai sekasi rašyti šitą vadinkim komentarą, tenka ilgokai žiūrėti pro langą. jau temsta. man įdomus tavo pesimizmas. ir tavo babos. vienatvė yra neblogas daiktas, jei nieko nepageidauji. bet yra sunkiai pakeliama, kai trūksta vieno vienintelio daikto, bet žinai, kad jo nėra. pabandyk dar kartą surinkti brastva (tu nežinai ką tas žodis reiškia ir tau jis nelabai patinka. jis vienintelis, kurio man nepavyko pakeist dėžutės registracijoe.

27194. r.m.r2004-12-23 16:38
Aš taip ir gyvenu. kaip rašai. gaila, kad išlėkei namo. mano optimizmas pagrįstas tuo, kad man nieko nereikia (nes galbūt to ko noriu, niekada negausiu). pabandyk paskaityti, ką parašiau maždaug prieš 3 metus. tai savaitės apžvalgos pradžia laikraščiuii, kuris gyvena iš reklamos, spausdina televizijos programą, policijos ir gaisrų kroniką ir iš paskutinių stengiasi įtikti savo išlaikytojams. dabar čia man taip rašyti niekas neleistų. "Bevaikštinėdams prie vandens buvau užpultas didelio gauruoto raudono katino. Jis nepuolė ant galvos, bet būtinai norėjo prasilenkti maždaug pusantro metro sąsmaukoje ir nekreipė dėmesio, kai bandžiau jį nuvyti. Pamaniau, gal koks pasiutęs ir daviau kelią. Bet jis sustojo prie artimiausios molio salelės ir ėmė voliotis prieš saulę. Gal jis buvo ko apsiėdęs, o gal palaikė mane žveju, kuriuos šioje vietoje kasdien reketuoja? Jis gaudė visokias šiukšles, kurias mėčiau į jį ir nepyko, kai pataikiau ąžuolo gile į šoną. Už tai aš jo nenuspyriau į vandenį, kai turėjau progą. Paskui jis mane atsivijo už kokio šimto metrų, kai pašaukiau, ir nežinia kiek būtų sekęs iš paskos, jei ne laukinės antys vandeny. Pastarosios dienos tokios ir yra kaip tas rudeninis katinas. Švelnios, saulėtos ir kažkokios laukinės. Kaip ir dera bobų vasarai." iki.

27226. r.m.r2004-12-24 11:15
mane vis traukia į kapines. naktį buvo viskas ištižę. diena be miglelės. kažkoks labai skaidrus oras. dabar įspūdis ne toks stiprus, nes artėja vidurdienis. per pietus gersim. geriau nepasakosiu, kas bus. geriau negalvoti. sakiau tau apie kompaniją. kai kompanija ne ta, man reikia daug praryt, kad pradėčiau šnekėt.

27248. rmr2004-12-25 20:40
perėjau pašto dėžes ir sugrįžau į kapines. galvojau jei tavęs nesutiksiu, tai paslampinėsiu vienas. ryšys vos gyvas. žmonės švenčia kalėdas. aš išėjau prasivėdinti. man patiktų kalėdos vidury savaitės, o dabar tik sabaitgalis. geriau vakar būčiau tiek neęėdęs.

27707. r.m.r2005-01-02 20:05
negaliu daugiau laiškų siųst - neperskaitysi. bet yra poreikis netylėt. šiandien klausydamas pink floydų umaguma turėjau daug darbo, bet vis sugrįždavua mintimis pas tave. dėl to darbai usitesė. nesakysiu, kad įsimylėjau, nes tai dalykas kur kas sudėtingesnis, bet susidomėjau tai tikrai. kuriu ir kuriu planus kaip galėtume susitikti. kelis jau turiu. o gal tu nenori? aš tai noriu ilgo karšto nepadoraus bučinio. juk per naujus metus žmonės bučiuojasi? ką tavo vyras pasakytų? sykį gulėjau ligoninėje. tai buvo seniai. viena gera mano pažįstama negalėjo manęs aplankyti tai atsiuntė seserį, kurios beveik nepažinojau. ji rado mane lauke besišildantį prieš saulę. neatsimenu ar spėjom pasisveikintti, bet pirmiausia puolėme vienas kitam į glėbį ir karštai ilgai bei nepadoriai pasibučiavome. Dabar kiek žinau iš interneto, ji dainuoja kažkur frankfurto operoje, o jos bučinys ligi šiol dega ant mano lūpų kai prisimenu, nors praėjo beveik 17 metų.

27739. zofija2005-01-03 12:34
apie meile nekalbesiu nenoriu bet apie bucinius butinai vakar kaip tik su vyru kalbejau apie bucinius nes mes matai niekada niekada nesibuciuojam jis sako kad nemoku as o as sakau kad nemoka jis kazkaip is pradziu pykdavemes dabar radom sprendima paprasciausiai nesibuciuojam ir nereikia pyktis o vakar as jam pasiuliau tai gal pasibuciuojam su kuo nors ir tie kas nors pasakys kuris is musu nemoka nes kol buuvau netekejusi buciavaus su daugybe bernu ir kazkaip ne vienas nepasake kad as nemoku o jis sako kad kol buvo nevedes buciavosi su daugybe mergu ir ne viena merga jam nepasake kad jis nemoka tai kaip suzinoti tiesa? paskui kai istekejau tik vienakart per visus tuos metus buciavaus su vienu bernu (vyro draugu) aisku buvau girta o vyras buvo tame paciame kambaryje su to draugo panele kazka plepejo neisivaizduoju kaip galejo nematyt gal sakau irgi buciavos o as irgi nemaciau? tai va tas draugas po to man pradejo rasineti romantiskus sms dieve kiek nedaug vyrams reikia arba tiksliau pasakius kokia atsargi turi buti kad nenusidetum dar rimciau nes juk nepadorus bucinys is tikruju yra rimta nuodeme arba zenklas kad kazkas negerai kad kazko truksta arba isvis nera tai va paskui as labai pergyvenau tiksliau isgyvenau nes pergyventi galima tik amzium ir nors turejau progu ir buvo vyru kurie mane is tikruju trauke niekada su nieku nesibuciavau ir zinok jeigu isdrisciau tai tik taip kaip tu sakai be jokiu zodziu be jokiu veblenimu vien tik bucinys ir viskas svaiginantis bucinys ir aisku jokio alkoholio tai taip ir bus kai mes susitiksim as paziuresiu tau i akis ir paklausiu ar zinai ka reiskai posakis nezinau ka dariau nes buvau girta tu aisku zinosi ka reiskai sitas posakis ir as tave karstai pabuciuosiu ir pasakysiu zinok as blaiva o tu amn pasakysi ar as moku buciuotis ar ne gerai?

27742. zofija2005-01-03 12:41
p.s. o ka pasakytu tavo zmona?

27772. r.m.r2005-01-03 14:36
ji irgi nieko nepasakytų - abu nudėtų. nekalbėk, kad padarysi taip kaip esi suplanavus. turi susidaryti tam tikras laidumas, o jei susitikus užkrinta pertvara? taip atsitinka kai daug prisišneki.bet aš pasiryžęs palaikyti kontaktą, kol galėsim bendraut be pertvarų. vyrai iš tikrųjų neatsparūs. sakiau apie tą dainininkę? po to aš neatsimenu ar buvau ją sutikęs, tada ji tik ruošėsi stoti į konservatoriją ir dirbo vaistinėje, nesu tikras net dėl jos vardo, mane ji bus seniausiai užmiršusi, bet kažkaip ilgiuosi ir viskas. bučiuotis su sutuoktiniu - beviltiškas reikalas, mokėjimas ar nemokėjimas niekuo dėtas. mano kurse buvo apie 90 mergų ir beveik su visomis ir dar daugiau iš kitų kursų yra tekę pasibučiuoti ( o kai buvau prancūzijoje, tai kas rytas ateidavo 12 jaunų prancūzaičių ir suvisomis reikėdavo pasitrinti žandais,) bet iš tikrųjų tai teko bučiuotis su keliomis. nebuvau širdžių ėdikas. bet nenoriu apie tai daug šnekėti, pašnekėsim kai susitiksim.

27829. zofija2005-01-04 09:59
pratesiant buciniu tema vyrai is tikruju yra unikalus kazkada kai buvau jauna buvau isimylejusi keliais metais jaunesni vaikina (man visada patiko arba keliais metais jaunesni arba labai daug metu vyresni vyrai) tai va svaigau del jo juodai o jis vienakart pasake daiva tu man esi labai gera drauge kaiek as tada del to stradalinau o siemet per velykas praejus sitiek metu kazkaip isisnekom apie tai kaip as ji buvai isimylejus o jis paklause daiva ar atsimeni kada ir kur as tave pabuciavau pirma karta gerai kad sedejau o tai buciau ant zemes atsisedus pasirodo as buvau isimylejus ir neatsimenu nei kur nei kada o as jam buvau tik drauge ir jis atsimenu viska tai buvo pati geriausia dovana velyku proga o tavo langaai - pati geriausia naujametine dovana

27859. r.m.r2005-01-04 13:59
va, ieskojau taves paste, o tu cia. dabar taip yra, kad negaliu cia ilgai sedeti, nes turiu ka nors nuveikti. jeigu tu busi mane isimylejusi, as nesakysiu, kad esi gera drauge. nes as visa gyvneima esu isimylejes, bet ne visada zinau ka.

27867. zofija2005-01-04 15:14
tu pasakyk man ar gali vyras ir moteris (aišku jeigu jie heteroseksualūs)būti tik draugai?

27886. r.m.r2005-01-05 08:45
negali, bet apie tai paklausk lietaus. jis kažko linkęs plepėti. bet aš tave pirmiausiai norėčiau pakviesti vyno buteliui išgerti, o paskui kaip dievas duos.

28030. r.m.r2005-01-07 16:57
labas zofija. seniai cia buvom uzklyde. gatve važiuoja mašinos, o aš tau šiandien dar parašysiu. gal po vidurnakčio. gal rytoj. vistiek perkaitysi tik pirmadieni.saugok save, nes dievas pasiima geriausius. pati žinai. aš nė velniui nereikalingas.

28149. zofija2005-01-10 13:31
zinok niekaip netsidarau savo dezutes rodo kad is simto 98 proc. jau isnaudoti ir niekaip neatidaro ka dabar daryt?

28164. zofija2005-01-10 14:35
stringa internetas turint omeny kokia as spontaniska karstakose gali isivaizduot kokia dabar as susinervinus parasysiu namie rytoj prikabinsiu iki

28166. r.m.r.2005-01-10 14:39
jei tu dar čia, tai neskubėk.tuojau pat atsakyk

28170. r.m.r.2005-01-10 14:53
pavėlavau 2 minutes. jei tavo 98 proc. užkimšta dėžutė, tai ją reikia išvalyt. pažymėk laiškus plik plik plik, ir spausk delete. paskui nueik į sent vėl pažymėk ir vėl delete. tą patį atlik su trash. nežinojai šito? buvau slapias nuo prakaito ar nuo lietaus. teko ieskoti slangeliu vamzdeliu ir nesti meistreliui. laukiu skambucio, kada meistrelis sakys paimk masina ir duok man piniguciu. kiek tau siandien pamoku? kiek tau pamoku rytoj. skausmingas guzelis pazasty (nepyk, kad ten lendu)gali buti vezys, bet gali ir nebuti. tikriausiai ne, nes gal nebutu toks skausmingas, (mazos zuvys kibdamos labai sokdina plude , dideles ima letai bet garantuotai). gal gali paaiskint, uz ka tu nekenti sekmadienių, as tai turiu priezasti. man sekmadieni vakare reikia atiduoti rasinelius, o jie labai nykus, tai tenka nuobodziai pluktis, paskui pirmadieni net nesinori galvoti apie rasyma. nori atspėsiu - tau siandien buvo 6 pamokos ir tu iš jų išėjai namo.

28173. zofija2005-01-10 15:01
man siandien buvo penkios pamokos bet as vis dar mokykloje o rytoj keturios pamokos bet anksciau kaip ketvirta as beveik niekad is mokyklos neiseinu kas veza tam ir krauna ar kaip ten sakoma ir dabar dar pasedeciau bet skambino is darzelio kad pasiimciau jore nes joms kompiuteriu kursai zinau kaip reikia istrint bet man nieko netrina kur tu taip lakstai kad visas slapias?

28175. r.m.r.2005-01-10 15:29
parašiau laiške kurio tu neatidarai. variau mašiną remontuot. prieš 7 kol gatvėse nėra mašinų, nes visai be stabžių. meistras (labai maladec vyras) pažiūrėjo, sako viskas supuvę. ėjau pirkt vamzdelių šlangelių sudūrimų ir sumokėjau 60 litų. bevaikščiodamas peršlapau kiaurai striukę. virš galvos turėjau tokį sulūžusį lietsargį. tai galva liko sausa. bet tai buvo prieš pietus. dabar aš tokia vaškuota striuke. meistras neskambina, o jau laikas namo. gal reikia kulniuot pažiūrėt? kaip tavo guzas?

28177. r.m.r.2005-01-10 15:37
jei tu neišeini anksčiau kaip ketvirtą, tai dar tau pusė valandos liko sėdėt. aš irgi pasėdėsiu iki 4.

28192. r.m.r2005-01-10 18:57
žinok, jau turiu tavo nuotrauką.

28263. r.m.r2005-01-11 13:43
ar tau jau pasibaigė 4 pamokos? laukiu antano, kada atnes vyno. jam pagirios. ar salia taves nuotraukoje turi buti dar kazkas. tu nukirpai ar studijoje iskadravo. gana vykusai sukadruota. bet tai nestandartinis formatas. tavo darbas. jei čia užklysi, žinok, kad aš dabar išeinu ir grįšiu po 3 tada žiurėsiu ką man palikai. turiu 2 geras naujienas - sefas isvaziaves ir vidutiniskai geras oras.

28270. zofija2005-01-11 14:26
taip nuotraukoj šalia manęs yra mano vyras su cilindru ir lazdele toks pasimetęs truputį as nieko nenukirpau padaviau dariui ir pasakiau nuskanuok taip kad matyčiaus tik aš nuotrauka nestandartinio formato mano plaukai tada buvo susegti ikuoda ir tas kuodas nelabai tilpo po skrybėlaite laukiu triju

28276. r.m.r.2005-01-11 15:27
žinok, kad usisėdėjau iki pusės 4. rašiau tau laišką. nieko negliu padaryt. bet dabar turiu dingti. nes jau sažinė - mano variklis- nerimsta. gal galiu prisipaišyt šalia save su fraku? fraką irgi sau prisipaišyčiau.

28514. r.m.r2005-01-12 23:46
ŽINok zofija, šiandien visą dieną nemačiau taves. nuotraukos neištraukiau iš stalčiaus. taip neturėjau laiko. bet tavo paveikslas mano galvoje.

28571. r.m.r.2005-01-13 12:23
dabar 12.17 kelinta tau pamoka? aš saldumynus mėgstu. bet esu išlepęs ir daugybės saldainių mėgstu tik kai kuriuos. mėgstu, kai saldumynai su alkoholiu. į ledus prisipilu vyno. bet geriausia kai nepersiėdu.

28597. r.m.r.2005-01-13 14:49
kur tu baladojiesi? jau pamokos pasibaigė. man po vakarykščio atchodas. dar kokią valandą niekas manes neklibins. sėdžiu pasibalnojęs galvą ausinėmis ir einu iš proto. reikia nusikrauti. dar reikia nunešti stiprintuva taisyti. kažkiek negatyvų nuskanuoti, nupirkti skanuotojui alaus - pas juos uz tas paslaugas pinigus ima jis man daro šiaip.

28601. zofija2005-01-13 15:12
nesibaladoju niekur biski depresuoju parasiau del ko ir dar vieno dalyko neparasiau ar negavai mano laisku?

28710. r.m.r.2005-01-14 14:14
kokio dalyko neparašei? aš neseniai atėjau po pietų. dabar turiu eiti vėl nes iki 3 turiu gauti kai kuriuos duomenis.nes paskui bus vėlu. 3 val. turesiu kai kur dalyvauti. 6 val. žinai kur būsiu. po šešių tavęs ieškosiu. jei yra priežastis neieškoti informuok sms iki 5.

29005. r.m.r2005-01-22 13:50
labas panele zofija.

29007. r.m.r.2005-01-22 16:14
tai apie katina skaitei ar neskaitei? atsidariau ir nebuvo jokio vargo. gal dar kartą įdėt? gera čia, kai nieko nėra. turiu galvoje kabinetą. bet ššiaip turiu dar viena progą nemėgt savaitgalių dėl to, kad negaliu susirašinėti su tavim. jazminai žydi birželio antroj pusėj ir reiškia pavasario pabaigą. seniai, kai man buvo 20, buvo tokia dėstytoja, jai buvo 31. numirė labai žioplai. tai buvo vienintelė mane sukrėtusi o gal palieutsi mirtis. bet ne aš vienas tada sielvartavau. šiandien lauke šlapias sniegas.

29042. zofija2005-01-24 11:05
pasiilgau

29050. zofija2005-01-24 14:08
ar tu buvai isimylejes ta destytoja?o gal ji tave? o gal tik siaip abibuse simpatija? atsiusk katina is naujo zinai kartais pagalvoju jeigu kas mumis cia uztiktu ir jeigu satenai turetu nominacijas tai mes be jokios abejones taptume metu pora

29105. r.m.r2005-01-25 14:34
idomu koki priza skirtu. nesu garbetroska ir garbes rastu tik remelius pasilieku. ne tos destytojos nebuvau isimylejes, bet ja mylejo visi, ir kai ji numire, atrode labai neteisinga

29107. zofija2005-01-25 14:58
koks keistas sutapimas as irgi visada issiimu padekas ir pasilieku remelius ir i tuos remelius susidedu nuotarukas nes pati niekada neprisiruosiu nusipirkt remeliu bet negaleciau pasakyt kad nesu garbetroska gal ir nesu bet man patinka kai mane ivertina mirtis niekada nebuna teisinga

29145. r.m.r2005-01-26 15:29
perskaičiau: esi skaniausias mano garnyras. o kaip tau patiktų kepsnys?

29178. zofija2005-01-27 07:57
tai kad ten buvo zodis kefyras ar as ka nors praleidau apie kepsnius?

29184. r.m.r.2005-01-27 10:26
nepraleidai - aš tik rimuoju vyras, garnyras, kefyras. daugiau valgomų daiktų su -yras neatsimenu.

29270. r.m.r2005-01-28 10:25
ojojoj. depresuoju. sakiau, kad turiu išskirtinį požymį nelįst į akis. o dabar užėjo noras visai iš visko pasitraukt, ne iš gyvenimo, bet suspipakuot ir kur nors nulįst. matai, mano kaime mane visi pažįsta ir sveikinasi: meras su visa komanda, policijos komisarai, prokurorai, mokyklų direktoriai, sporto treneriai, kultūrininkai, politikai. vieni manes prisibijo, kiti draugiškai nusiteikę, treti laiko durneliu, kikena iš mano replikų, bet niekas nepasiūlo jokio kyšio ar tarnybos, oficialiuose susirinkimuose niekas nepakviečia manes prie mikrofono, nepaspaudžia rankos, nedovanoja idiotiškų suvenyrų ir net ne visada pakviečia prie vaišių stalo. Taigi, manęs lyg ir nėra. Bet kodėl vos pusvalandį pavėluoju į darbą - gaunu velnių? šiandien negavau, niekam manes nereikėjo. tiek tos, neguosk.

29280. zofija2005-01-28 12:04
tiek to neguosiu nors zinau kad noretum tik sakai kad nenori zinok nemoku guost visada jauciuos kazkaip kvailai neislemenu padoraus zodzio dar yra zefyrai tik nesakyk kad zefyru irgi nemegsti?

29291. r.m.r2005-01-28 14:00
tiek to. gal ir norėčiau, bet kažin ar sugebėtum. nebent prisilietimu. zefyrai yra saldus daiktas. kai buvau vaikas mėgdavau. dabar yra gerai nėra nereikia. ką šnekėjai šiandien apie rainerį marija rilkę? mane domina vienas šių laikų reiškinys - mobiliakas per pamokas. kaip mokytojas jauciasi kai suskamba pas mokinį ir kaip reaguoja mokiniai kai suskamba mokytojo mobiliakas. nejaugi nė vienas mokinys iš galiorkos nesiryžta paskambinti jaunai gražiai mokytojai?

29295. r.m.r2005-01-28 14:32
kaip aš be tavęs sulauksiu kitos savaitės? O kai sulauksiu - nejaugi visą gyvenimą vien laiškučiai ir skambučiai, nerimaujant gauti per galvą už dideles sąskaitas? lauke apsiniaukė. snyguriuoja, bet jokiu būdu nesninga.

29299. r.m.r2005-01-28 16:14
man iskart galvosukis. sakei, kad jei pasakyciau varom, nedvejotum, paskui rašai, kad dėl vyro kurį beprotiškai mylėtum viską pamestum - ar man taip ir suprasti? Geras.

29341. r.m.r2005-01-29 19:13
zr. laiką ir datą. yra pagunda tau paskambinti.

29369. r.m.r.2005-01-30 19:47
nugėriau dar po gurkšnį iš šefo butelių. dabar man beveik gerai. būtų gerai paimt tave ir išvažiuot. o kur mes trauktume? ar susitartume dėl maršruto? įdomu ar įmanoma taip nesutvarkius formalumų, kaip į vnadenį? šlapia pūga. kažkas užstatė mašiną kieme. vaikštau pesčias gal ir gerai.

29428. zofija2005-01-31 13:48
mokytoju ir mokiniu mobiliakai per pamoka privalo buti isjungti mano isjungtas tik garsas bet telef.visada padetas ant stalo ir as matau kas man skambina kartais atsiliepiu aisku pries tai atsiklausiu vaiku ar galiu atsiliept aisku vaikai niekada nepriestarauja o ar paskui skundzia nezinau bet dazniausiai neatsiliepiu kartais man skambindavo bernai is paskutinio suolo bet as tai itardavau ir uzmesdavau koki bajeri taip tau taip ir suprast tik as jau irgi kai ka supratau tu niekada niekada man to nepasiulysi nepyk kad as taip atvirai viskas begu...

29464. r.m.r2005-01-31 17:17
tavo niekada man skamba kaip iššūkis. nemėgstu iššūkių. nes niekada nesiekiau kam nors ką nors įrodyti. gal ir siekiau, ir gal sieksiu ir gal siekiu, o gal blogai kad nesiekiu. galėčiau įrodyti, kad tu klydai. tu sakysi įrodyk, o aš nesugebėsiu. o gal sugebėsiu tada, kai tu nesitikėsi ir aš nesitikėsiu. jei gali, nurašyk mane. nieko nesitikėk. paskaitinėk komentarus. ten daug tokių plaukioja. nenoriu pažadėti ir netesėti. už tai ir noriu, kai numirsiu, būti apkastas negiliai smėly, be jokio grabo, kad išnešiotų lapės ir sulestų krankliai. ar esi išliejus dėl manęs nors vieną ašarą? kas aš tau? tik adresas.jei nori, laikyk mane bailiu šiaudadūšiu, toks ir esu. ar mes esam tikri, kad kada nors susitiksim. Tikriausiai taip, nes tu darysi viską, kad pavyktų. už tai kad tu pati šauniausia iš visų kiek pažinojau. ir nieko nežinosi, kas mūsų laukia.

29502. zofija2005-02-01 08:56
man dabar nefaina as nenoriu jokiu irodymu tu man ne tik adresas tu man daug kas nekalbekim apie mirti niekada taves nenurasysiu nors ir prasytum to asaros nenuliejau tu teisus ir teisus kad viska darysiu kad mes susitiktume

29508. zofija2005-02-01 13:28
bet juk tu irgi del manes nesi nuliejes ne vienos asaros tai mes lygus? draugauji su manim?

29513. r.m.r2005-02-01 14:42
bet užtai kiek esu dėl tavęs naktų nemiegojes ir kiek laiškų prirašęs. be to aš nemoku verkt. be to, siaubingai noriu tave susitikt. kad galėčiau viską pasakyt ko nesu pasakęs ir parašes. esu baisiai nekantrus. dabar jau zemiskos kliutys man atrodo ne tokios aukstos.

29626. zofija2005-02-02 15:13
tik pamanykit kiek naktų nemiegojęs aš visą gyvenimą akių nesumerkiu (a la tadas blinda man patinka tas lietuviškas vesternas o tau?) laiškų parašiau turbūt mažiau nesiginčiju bet gražių nors tavo irgi labai gražūs o gražiausias tas tikras rašytas pieštuku apie raudonas ausis ir šlapius ūsus man tikrai patiko tavo raštas kodėl tu netiki?žemiškų kliūčių išvis nebūna nežinojai?tai dabar jau žinok...

29632. zofija2005-02-02 16:18
ai dar apie elektra kai gyvenau anglijoj tuose karavanuose nebuvo elektros is pradziu buvau lengvam soke (no electricity????labai israiskingai paklausiau braino) paskui pripratau ir visai nieko tegul nenusimena labai antanas kad jo tvarte dingo elektra

29670. r.m.r2005-02-03 13:36
dar yra svaiginantis noras kur nors dingti. bet tu neatsakai į mano sms. ko gero apsikasus, kaip buvau apsikases aš iki pietų. man kiek patinka tikkdyti rimtį ir išmušinėti žmones iš vėžių. va taip. pavalgiau, netgi suvalgiau apelsiną, bet miego vis tiek noriu. tu nežinai ką dariau naktį. o gal žinai, gal parašiau. man labai įdomu tie karavanai. šiandien mano bloga nuotaika, nes - turėjau padaryti ko nepadariau. dėl to yra nepatenkintų, o labiausiai aš. ir už tai man noras slėptis.

29679. zofija2005-02-03 15:43
neatsimenu ka veikei nakti nes miegojau kaip uzmusta ar tu buvai kur nors isslinkes kol as miegojau?

29680. r.m.r2005-02-03 16:19
taip kol tu miegojai as buvau kai kur isslinkes, todel likau be miego.

29747. r.m.r2005-02-04 17:49
šiandien laukiau ir laukiau tavo laiško, o tu atsiuntei, kad jūs keturiese.

29871. r.m.r2005-02-07 16:14
niekada nepraleisk progos man išvardinti, dėl kuo tau patinku. tai veikia kaip smegenų malonumų centro mikromasažas, arba kaip saulės spinduliai pro langą žiemą. Be to, tai baisiai įdomu. džiaugiuosi, kad atsirado tavo širdis. o kaip sužinojai, kad ji ne pilve?

29927. zofija2005-02-08 14:00
jau sakiau kad tada kai parašei kad nori su manim pasivolioti man neperėjo šiurpas per pilvą (kaip visada) bet suspaudė širdį kuri yra truputį aukščiau negu pilvas bet abejoju ar ji kairėj pusėj aš turbūt sapnavau kad širdis yra per vidurį tik gerokai pakrypus į kairę pusę todėl visi galvoja kad širdis yra kairėj pusėj kartais širdis būna kulnuose (retai) kartais galvos smegenyse (dažniau)kartais pilve (dažniausiai) bet kartais ji būna ten kur ir turi būti tai va tada ji buvo ten kur turi būti ir man kažkodėl ją suspaudė gal todėl kad tu labai toli...

29967. r.m.r2005-02-09 11:48
tikrai nesu taip toli.

29974. r.m.r2005-02-09 17:29
žinok, nesu nė labai ryžtingas nė nutrūktgalvis. o šiaip, kad ir kas bebūtų, truputis pragaro būna tik kol apsisprendi. o paskui - tik gyvenimas, jis gali būti sotesnis arba ne, vargingesnis arba ne, tiesiog turi gyventi. man užgavo stygas tavo nuolankumas.

30001. zofija2005-02-10 09:47
taip dabar jau supratai kodel as vadinu save mazgote

30021. zofija2005-02-10 12:04
ir beje dabar jau zinau kodel tu vadini save vilku...nes tau nakti norisi staugti...

30119. r.m.r2005-02-12 20:30
nevadink savęs negražiai. labai gražiai skamba tavo vardas zofija. taip pro rūką, pro nuovargį. zofija. tavo nuolankumas užgavo stygas. nulankumas nieko bendro neturi su tuo kas skamba mazgotė.

30366. zofija2005-02-18 08:48
man irgi labai grazus vardas zofija norejau kad mano dukros toks butu bet paskui issigandau kad vaikai sauks zose zosyte ir turiu jore

30439. r.m.r.2005-02-19 20:33
nu va zofija. mane šiandien pjauna nerimas. žinau, tai dėl nepadarytų darbų. ir dėl tavęs. nes niekada neužtenka žodžių viskam pasakyti. gal ne žodžių neužtenka, o minučių. o žodžiai, kiek jų bekalbėtum, tik daugiau klaustukų?

30779. zofija2005-02-25 20:56
tai patylekim as irgi daznai susimastau apie zodziu ribotuma o tyla neturi ribu o gal ir turi bet vis delto zodziai visada ribotesni uz tyla ir dar del r.m.r. ir zofijos niekas nepasikeite aisku bet nera paslapties sydo ir abstrakcijos igauna substancija arba medziagiskuma ir nemanau kad tai blogai yra kitu svarbiu dalyku kurie galbut svarbesni uz paslapties syda bent man o tau nezinau

31112. zofija2005-03-07 11:57
tik dabar nesakyk kad su nostalgija prisimeni tuos laikus kai as tau buvau tik zofija o tu man tik r.m.r.uzpyksiu

31226. r.m.r2005-03-09 15:43
pykpykpykypyk

31470. zofija2005-03-17 07:53
pykstupykstupykstupykstu

32819. Jaunimas2005-04-15 13:42
O ko jaunimui raik?To paties-kedzhiu,pinigu ir mergu. Ir tai bus atimta is nupezusiu seniu.Laiko klausimas tik mielieji. Kiekviena komentaro raide-tai viniukas i nukvakusio senio plike. Jaunimas ruliezzzzz!!

37400. nemo2005-07-07 00:54
RMR versus Sofija ir atvirksciai. vat kaip buna.

37615. ote2005-07-11 15:09
"Gyvenimas yra banguotas, jaunystėje dažnai aliname sveikatą." Gerai prisipazinta :) Gal reikejo pirma issipagirioti, po to rasyti. Bet kokia proga sitais spausdinama?

37685. migla2005-07-12 15:55
Gaila, kad Sofija ir r.m.r skubejo. Atrodo, kad meile reikia auginti..kaip gele..kantriai, ismintingai ir nuosirdziai..

37695. Upe2005-07-12 22:47
:)

37725. uotas2005-07-13 13:42
Jeigu čia norėta suskelti pokštą, tai reiškia, kad humoro jausmas priešprieš paskutini yra visiškai šūdo vertas, o jeigu nenorėta pokšto suskelti, tada esi arba žydas, arba durnius.

37726. plike2005-07-13 13:45
Buna ir toks gyvenimas... Ir is jo reikia lipti.Kuo greiciau. Vercia susimastyti ar TAI yra TAI, ko tikejomes.

37727. Panasu2005-07-13 13:47
Panasu, kad kartais is didziulio noro eksperimentuoti su teksto forma turinys praranda bet kokia krypti... Del to ir nebeaisku, kas noreta pasakyti:)

37728. :)2005-07-13 13:47
Forma tai kencia, o turinio, deja, mazoka. Teks dar padirbeti, kol norai taps itikinamais rezultatais. Bet svarbu, kad juntamos atkaklios pastangos kaip nors iveikti rutiniska nuobodybe, kas daugumai atrodo tiesiog privalomas dalykas.

37763. nemo2005-07-13 22:40
Kazkas kazkur vaiksciodamas kazka kazkam kazkaip snabzda...

37768. upe2005-07-13 23:49
Tu vejo paklausk, tau vejas atsakys...

37904. nemo2005-07-17 02:19
Vejai nekalba. Jie tik kazka nesuprantamai uzia, varsto langus, pavagia kepures, pripucia asaru o kartais - ir dulkiu i akis. Taciau nesneka. Tik kartais zodi pernesa, kai sauki pavejui. Arba ta pati zodi pavagia, kai sauki pries veja ir paslepia ji kazkur uz nugaros.

38300. upe2005-07-27 00:58
As tik siaip leptelejau, nes..na, dabar jau turbut nebesvarbu..:)O jusu pastebejimai apie vejo "sugebejimus" grazus ir taiklus. Taciau, teiginys, kad vejai nekalba, man visgi dar kelia abejoniu..:)

38432. panele zofija2005-07-29 14:00
dabar as toli toli nuo lietuvos uz kokiu 4 tukstanciu kilometru gal daugiau gal maziau niekada nesigaudziau skaiciuose ir uzuodziu kaip nekokie vejai pucia link tevynes ir nuo tyvynes link cia tik tiek ir norejau pasakyt ir dar norejau pasakyt kad man patinka stiprus vejai audros o tose kapinese pasirodo lankomasi naivu buvo tiketis priesingo varianto ir dar norejau pasakyt miglai...tiek to nesakysiu

40399. nemo zofijai2005-08-24 10:17
Tai gal tada cia nera kapines?

40400. nemo upei2005-08-24 10:19
O ka butu galima pasakyti apie upiu vandenis? Gaivinantys ir skandinantys?

40403. Pialeda > nemo2005-08-24 10:35
u-Ū

40573. nemo Pialedai2005-08-25 13:14
Auuuuuuuu:) Teko isgirsti malonu bites duzgima, o sestadieni jau griztu i savo antrus, o gal jau pirmus namus:)

40706. nendre2005-08-26 22:26
Kas sudrumste tyla?:) Geriau isiklausiusi ishgirdau draugishka peledos uktelejima ir linksma, i upe isibridusio, kapitono ubavima..Turbut gaivino ir plove nuo kelioniu pavargusias kojas..

40707. zuvele(ipareigota upes)>nemo2005-08-26 23:01
Galima pasakyti nemazai, nes upiu vandenys buna labai ivairus: skaidrus, drumzlini, raminantys, bauginantys, sukuriuoti, pilni shmirinejanciu zuveliu, shokinejantys per akmenis, ryztingai besiverziantys per zolynus ar tingiai slenkantys, o dar spalvos skirtingais metu laikais..Shiaip ka juose noresite pamatyti, ta ir pamatysite..

40708. Pialeda2005-08-26 23:06
Matyt mėgo Sutvėrėjas vandenį pilstyti...

40709. zuvele>Pialeda2005-08-26 23:13
Idomu butu suzinoti, ka gerbiama Pialeda veikia shitame uzmirshtame kampelyje..

40710. Pialeda2005-08-27 00:02
Žuveles gaudo.

40729. nemo2005-08-27 18:36
As Sutvereja atkartoju pilstydamas kai ka kitka. O kojas po kelioniu eisiu plauti dabar, prisipazinsiu, visu pirma pilva prikimsau. Uztai dabar duso vanduo nenunes kapitono ir kapitoniskai per atostogas padidinto pilvo. Ehcs, butu gera sukirsti zuvienes sriubos, pialedai ubaujant vienos valsa...

40872. zuvele2005-08-29 20:08
Abiem sekmes (gaudant ir pilstant)..!:)

41555. zuvele2005-09-08 21:58
Teks man kokiai raganai parsiduoti, kad kojas gauciau, o tai upeje kazko nyku pasidare..

41557. Pialeda2005-09-08 22:05
Skaidrus skaidrus mėlynas šatėnų vanduo. Kiekviena žuvelė matosi. Bet tu atsargiau, ar nematai, kad kapitonas, nusiplovęs kojas, ruošiasi žuvienę virti?

41559. zuvele2005-09-08 22:20
O jus, Pialeda, savo sugebejimu tyliai ir nematomai tunoti, mane suintrigavote. Baigiu prarasti budruma ir, zinoma, rizikuoju patekti i puoda..:)

41560. Pialeda2005-09-08 22:45
Pialedos gerai mato ne tik naktį, bet ir dieną, tik dieną jos miega. O girdi dar geriau, nei mato.

41616. zuvele:)2005-09-09 21:18
Pliumt...

41905. nemo2005-09-13 01:20
Chem, kas cia snibzdasi? Gal kazkas kas i puoda tinka...arba su kuo butu galima pagalve prikimst(kazi ar Pialedu plunksnos siltos?:))

41907. Pialeda2005-09-13 01:32
Mes kapitonui į pagalvę žvynų prikimšim, o sriubą iš plunksnų išvirsim - bus jam už tai, kad zetos kartu neatsiveda prie upės. O tiesą sakant, ar upė kada nors tekėjo pro radastų gatvę?

41913. nemo2005-09-13 03:03
Apie Radastu gatve nezinau, nors gan didele galimybe jog ja esu kur praejes:) O zetos nezinia ka veikia. Tik prasinese, kad is hotmail i gmail atsiverte:)

41914. Pialeda > nemo2005-09-13 03:24
Nuo mano lango iki zetos lovos yra virvelė nutiesta. Kai aš patimpčioju - pas ją suskamba varpelis, ar neatsimeni? O kapitonai turi galantisškai e-meiles reikšti ir zetas prie upės pasivaikčioti kviesti.

41915. Pialeda > dar nemo2005-09-13 03:26
Klausimas apie Radastų gatvę skirtas upei, kapitone.

42019. zuvele2005-09-13 18:26
Jaucia mano shirdis, oi jaucia, kad graziaja uodega teks mainyti i kojas...

42040. upe, bet jau ne upe>Pialedai2005-09-13 22:33
Nea, pro Radastu gatve netekejau. Manau, kad mane palaikete kita upe..

42057. Pialeda2005-09-14 08:09
Kaune, Radastų gatvėje buvo Biblioteka, o Pialeda joje dirbo. O dar ten dirbo Auksė, kuri visda šypsojosi ir buvo labai maloni. bet tai buvo seniai ir neteisybė. Nuo to laiko upės keičia vagą.

42245. nemo2005-09-15 02:34
Tiesa, tiesa... Pialeda ismintingas paukstis... Pacituosiu ir as ir Fil. Auk. Lobyno: antra kart i ta pacia upe zmogus neizengia:)

42297. panele zofija2005-09-15 13:52
taip nemo cia jau nebe kapines o kazkokia balta misraine su juros gerybemis (krevetemis astuonkojais ir moliuskais) kurios kvapas persekios visa gyvenima

42392. zuvele2005-09-16 20:11
Kazkaip nesupratau, kaip misraines kvapas gali persekioti visa gyvenima..?:)

42402. zuvele2005-09-17 02:26
Shyypt, priesh miega...

42403. nemo p.zofijai2005-09-17 03:12
Guodzia nors tai, kad misraine skani. Ne tai kokie kokios riebaluose keptos fri:)

42404. nemo>zuvelei2005-09-17 03:13
Pritariu jums - tiek daug nesuprantamu dalyku. Pavz kodel as dar nemiegu? Viskas, taskas, storas juodas bruksnys, umi valios pastanga ir mygtuko spustelejimas...

42420. zuvele>nemo2005-09-17 22:15
Hmm, kaip cia dabar? Kokios dar valios pastangos mygtuko spustelejimui? Ash maniau, kad dideliu pastangu reikia irtis per gyvenimo vandenynus, o spusteleti mygtukui, ypac, kai kitapus nera nieko grazaus..:)

42424. nemo zuvelei2005-09-18 05:54
Kam spustelt mygtuka, jei kitapus nera nieko grazaus? Tai as apie mygtuka kalbejau, o ne apie gaiduka:) O dabar vel einu miegot. spaudziu mygtuka...

42426. zuvele2005-09-18 11:28
Su graziu rytu! Kazkam kazkaip kazkada reiketu susimastyti, ar ne laikas keisti savo senus iprocius..:) O apie ta mygtuka, Nemo, ne taip supratote (mat sunys). Beeet, penkta valanda ryto... suprantama.:)

42432. nemo2005-09-18 16:40
visur tamsaus sukuringo vandens sroves, baisu zingsni zengt. Negi pragiedrejimo ir permatomo korsikos papludimio vandens taip ir nerasui artimiausiu laiku?:)

42442. Korsikos papludimio vanduo> nemo2005-09-18 20:24
Silta...silta...dar silciaaau...:))

42639. nemo2005-09-21 00:23
saaa....saaaaaap.....sappppnnuotttt....:)

42887. zuvele2005-09-24 23:36
Siandien buvau prie upes... prie tikros, realios savo vaikystes upes...

44012. NOFATE! :-) 2005-10-06 15:24
Gal ir liūdnas kūrinys, bet labiau atmintin įstrigo, kaip smagiai "papieskavota" apie bulvarinę spaudą buvo- moralas, manau, aiškus:D

44604. panele zofija to nemo2005-10-13 13:39
as irgi nevalgau bulviu nei fri nei ne fri

44779. nemo to sofija2005-10-14 23:47
Trintus obuolius ir avizine kose?

45062. panele zofija2005-10-19 13:31
obuoliai geriau netrinti kosiu nekenciu nuo darzelio laiku kai manu kose isvemdavau atgal i lekste nes ji budavo su kazkokiais itartinais gumulais

45838. zuvele2005-10-30 17:57
Oro! Duuustu...

45843. IVS2005-10-30 19:49
Oro? Žuvelei? Kuo jūs pavirtote? Žmogum amfibija?

45854. zuvele>IVS2005-10-30 22:30
Gerai pagalvojusi prsimintumete, kad buna tokiu atveju, kai ir zuvims ima trukti oro...

45855. IVS2005-10-30 23:04
Žinau tik vieną atvejį: kai sugenda burbuliukų gaminimo aparatas akvariume..., bet tai juk nemirtina? Kuo galiu padėti?

45856. zuvele2005-10-30 23:33
Na dar buna, kad upes vandenis sukausto shaltis, o jo pasekme - storas ledo sluoksnis...

45857. IVS2005-10-30 23:45
Tai ar širdį storas ledas sukaustė ar šildymą atjungė?

45899. zuvele>IVS2005-10-31 20:15
Shildyma shirdyje atjunge...Aciu, kad pasidomejote.:)

45901. IVS > zuvelė2005-10-31 20:46
Kodėl atjungė? Juk ne todėl, kad nemokėjote sąskaitų? Turbūt visiems per gyvenimą bent kartą pasitaiko, kad nė iš šio, nė iš to, galbūt per klaidą, atjungia šildymą širdyje. Ypač tai nemalonu vėlų rudenį. Papasakokit, jei yra ūpo, gal galėsiu ir aš pasidalinti savo patirtim? Kadaise dirbau biblioteko, ten būdavo labai šalta. Mes skaitinėdavom skaitytojų užsisakytas knygas, kol jie ateidavo jų pasiimti. Kartą vienai papuolė į rankas kažkosk fizikos vadovėlis. Jame buvo skyrius apie ugnį. Staiga ji pakelia galvą ir sako: pačiupinėk mano rankas, pažiūrėk, kokios jos šiltos! Negaliu pasakyti, kad mano širdis dabar liepsnoja, greičiau saugo dar rusenančius pelenus, bet ateikit, sėskt šalia, net jei nieko nenorit pasakyti.

45904. zuvele2005-10-31 21:24
Nezinau kodel, bet tai, kad kazkas atsiliepe ir tas jusu pasiulymas prisesti shalia, mane labai sujaudino...Tad dabar nesugebesiu rashyti, bet pasedesiu..aciu..

45905. IVS2005-10-31 21:41
Jūs sėdėkite, o aš truputį papliotkinsiu. Apie Pranciškų. Toks fainuolis buvo, kalbėdavosi su paukščiais, kaip koks Oskaras Milašius. Ir su Viešpačiu kalbėdavosi. Yra jo tokia malda, dar vadinama Klasikine malda. Tai jei, neprieštarausit, aš ją nucopinsiu, bet prieš tai dar išduosiu, kad pirma jos dalis buvo savaime aiški, o štai nuo tos vietos, kur "... padaryk, kad nebūčiau guodžiamas..." - tai jau galvojau: blefas. Tai tik įsiklabėjimas, savęs įtikinėjimas, kad taip geriau. Tik kai atjungė šildymą, nukirpo visus laidus, kai numiriau (nesėkmingai, kas iš mūsų nebandė, bent mintyse), tada prisikėliau. Dabar jau galiu kalbėti. Tai lyg spiralė, kurios žemesnis vingis - vaikiškas, kūdikio noras ir gyvybinis reiklas būti mylimam, o sekantis - jau brandaus žmogaus sugebėjimas mylėti. Tai sunku. Velniškai sunku. Reikia visai į ragą sušalti, peržiemoti beveik nekvėpuojant ir pavasarį atitirpti, kaip kregždutei prie Laimingojo princo kojų. Juk žinote tą Oskaro Vaildo pasaką?

45906. O čia Šv. Pranciškus2005-10-31 21:43
Viešpatie, padaryk taip, kad aš būčiau Tavo taikos ir ramybės pasiuntinys, kad neščiau meilę ten, kur gyvuoja neapykanta; atlaidumą ten, kur vyrauja blogis; vienybę ten, kur yra nesantaika; tikėjimą ten, kur tebėra abejonės; tiesą ten, kur viešpatauja melas; viltį ten, kur yra nusivylimas; džiaugsmą ten, kur yra liūdesys; šviesą ten, kur yra tamsa. Viešpatie, padaryk, kad nebūčiau guodžiamas, bet guosčiau kitus; kad suprasčiau, o ne tikėčiausi supratimo; kad mylėčiau, o ne būčiau mylimas. Nes tik atiduodami patys gauname. Kitiems atleisdami gauname atleidimą. Mirdami gimstame Amžinam gyvenimui. Amen.

45908. IVS2005-10-31 22:00
Dabar jau eisu su Reikalais, o jūs pažarstykite žarijas. Jei rasiu pelenų ant mėlyno kilimo - žinosiu, kad tai jūs, tada gal dar ką nors papasakosiu apie šilumą, kad nesužvarbtumėm po vieną.

45913. zuvele2005-11-01 01:01
E.Red.: Komentaro autoriaus prašymu komentaras panaikintas.

45915. IVS2005-11-01 01:33
Įdomi būtų statistika, kiek žmonių manosi patyrę Meilę ir adekvatų atsaką. Kiek galėtų pasakyti: aš mylėjau ir buvau mylimas be jokio abejonės ar nuoskaudos šešėlio? Turbūt labai nedaug. Turbūt mažiau, nei tų, kurie išlošia aukso puodą. Aš dabar galvoju, kad jaunystėje mes beveik visi tikime, kad šitoj loterijijo mes būsime laimėtojai, mums pasiseks. Bent aš galvojau, kad kas jau kas, bet aš tai jau tikrai mokėsiu mylėti ir pasieksiu, kad būčiau mylima. Dabar tenka pripažinti, kad didysis prizas atiteko kažkam kitam. Aš šiek tiek pralošiau, bet kai ką ir išlošiau. Tai ką dabar turiu daryti? Arogantiškai pareikšti, kad jei negavau "aukso puodo", tai unitazan nuleisiu ir mažesnį laimikį? Sakykim "aukso puodas" - tai Tikroji Moters ir Vyro Tarpusavio Meilė. O mažesnis, bet ar tikrai nevertas gyvenimo "prizas" yra meilė vaikams, tėvams, atsakomybė už juos? Man daug džiaugsmo teikia rūpinimasis kitais žmonėmis. Tai nėra "aukso puodas" ir tikrai būna žiemų, kai išjungtas šildymas ir viskas atrodo kvaila, beprasmiška, netikra, saviapgaulė. Bet, kitą vertus, pagalvoju, juk būtų kvaila neatsiimti mažesnio laimėjimo, jei nebuvo lemta išlošti didžiojo? Nežinau.

45934. zuvele2005-11-01 14:51
E.Red.: Komentaro autoriaus prašymu komentaras panaikintas.

45937. zuvele2005-11-01 15:07
E.Red.: Komentaro autoriaus prašymu komentaras panaikintas.

45972. IVS2005-11-01 22:26
Ir mačiau, ir skaičiau, ir ramybės neduoda, bet negaliu susikaupti atsakymui. Esu pikta, kaip žiežula ir galiu tik bartis, rėkauti ir durim trankyti. Kaip pareisu namo (pas jus bus jau naktis), tada sugrįšiu į save tokią, kokia noriu būti su jumis, tada ir parašysiu ką nors, nors gal ir ne į temą, ar gerai?

45975. IVS2005-11-01 22:31
Tikrai čia ne kapinės ir durys nerakintos. Knibždėte knibžda visokių gyvių ir negali žinoti, kada koks išlįs iš už kampo, krūmo ar straipsnio. Vieni mato viską ir žino, kur eina, kiti turi intuiciją, dar kiti žioplinėja galvas užvertę ir atsitokėja tik sušlapę kojas kokioj upėj. Kapitonai žvejoja, Pialėdos (tože IVS) ūkauja. Žmonės, žvėrys, augalai, paukščiai, upės, vabalai - bet dauguma geros dūšios, nepiktybiniai, patys mėlyni. Netikėtas svečias visada laukiamas, net jei laiko špygą kišenėj, argi ne?

46025. IVS2005-11-02 05:21
Norėtusi, aišku, pažerti čia saują burtažodžių ir įduoti jums stebuklingą staltiesę, kurią išskleidus visada būtų ko nors skanaus, dar dūdelę, kurios neįmanoma pamesti... deja, nesu ta ilganosė senutė burtininkė ir jokio stebuklingo modus vivendi recepto savo gyvenimo kulinarijos knygoj parėjus namo neradau. Turiu tik žiūroną, juo žvalgausi po Šatėnų dangų, žemę, upes ir ežerus. Kartais randu žėrutį. Ne brangakmenis, bet žvilga. Sakote nemokate aiškiai išreikšti minčių. Pirmiausia, tai kažin ar čia ta vieta, kur norėtumėte aiškiai parašyti, kas su kuo, kur kada. Galime kalbėtis užuominom, metaforom, bet taip kitą kartą gal net ir geriau, nes išdraskyti save sudedamosiosmis dalimis, tai ne seną teliką ardyti - varžtukų lieka, bet veikia. Dėl to neaiškumo... dabar šypsausi, nes neseniai vienas žmogus atrašė, jog vietoj mano laiško gavo kvadratukus - ne pirmas kartas, bet pirmas kartas, kai žmogus neprašė atsiųsti iš naujo, o džiaugėsi kvadratukais ir sakė, kad galiu rašyti trikampais ar langučiais - nesvarbu, svarbu laiškai. Taip ir čia, Šatėnuose, ne tiek svarbu, kad suprastų, svarbiau, kad išgirstų, kad atsilieptų, kad žinotum, jog nesi vienas, nors būtent taip kartais jautiesi tarp realių žmonių... bet apie ką aš čia? Dabar jūsų eilė. Pasakokit bele ką, gal mums užsiplepėjus, durys pačios atsivers ar šiaip pavasaris ateis koks netikėtas :)

46070. Solveiga, ishbridusi ish vandens:)2005-11-03 00:39
Smagu prisipazinti, kad i cia atbegau net uzdususi ir kol skaiciau veide nenuslinko shypsena - graziai cia parashete.:)Siandien turejau progos pasidziaugti ramybe namuose ir kazkaip prisiminiau jusu minti apie "aukso puoda"... Zinote ta Tikroji Meile, tai kiekvieno zmogaus svajone, tai kodel negalima ja tureti nors iki gyvenimo galo..As nenoriu sau taip uzbrezti ir sau pasakyti "viskas, tau nepasiseke, tai turekis ka turi.." Pasvajoti juk galima, tuo labiau, kad tai svajones ne apie princa su baltu limuzinu, o apie daug paprastesnius dalykus is kuriu ir susideda tas didelis Meile. Siaip truputi gailiuosi, kad sudusavau cia pagauta blogu nuotaiku, nesitikejau, kad cia dar kas lankosi, bet dabar debesys visai pakenciami, o pazirzenimai jau ant smelio ishrashyti, na bet ka padarysi..:)

46071. Solveiga2005-11-03 00:48
O galima paklausti, kas jus taip uzrustino? Su manim visai nereikia buti ypac maloniai. As net pamaniau, kad butu visai idomu "susitikti" abiem butent tada, kai ant shluotu lakstome - kazi kokiu tada "minciu perlu" pazertume...:))

46074. IVS :)2005-11-03 09:35
Nu krentu dabar iš koto ir viskas:) Labai apsidžiaugiau jus čia radus, nes teko nulipt nuo šluotos ir, kaip sako zeta, skriaudėjams batus bučiuoti. Perskaičiau jūsų/mūsų norą turėti svajonę iki galo ir akurat! Todėl ir teko ant šluotos sėsti ir viesulus gainioti, kad žmonės nepasensta. Žilė galvon - velnias uodegon. Kaip čia dabar mėlynai pasakius? Blogai, kai myli ir negauni adekvataus atsako, bet dabar savo kaliu patyriau, kaip blogai, kai tave myli, o tu žmogui nejauti nieko kito, tik gailestį, rūpestį, atsakomybę, o jis į padalkas įsikabinęs, kaip mažvaikis žliumbinėja iš paskos. Norėtum draugo, pokalbių partnerio, idėjų bendrininko, o gyvenimas pakiša tokį varvanosį. Well, ir aš buvau to varvanosio žliumbos vaidmenyje, dabar galiu pasižiūrėti į save tarsi atbulam veidrodyje, nors dekoracijos kitos, bet vaidinimas tas pats. Neseniai buvau spektaklyje Don Kichotas. Taigi tas Kichotas įsimylėjęs iki ausų Dulsinėją, niekaip nemato, kad priešais jį Aldonsa, bet tik įsivaizduokite, kaip būtų, jei Alonsas Kichana būtų pasveikęs ir niekada nebeprisiminęs Dulsinėjos, o jam iš paskos, jau kita Aldonsa, žliumbdama vaikštinėtų ir įtikinėtu, kad ji jo Dulsinėja? Neaiškiai man čia išėjo, painiavotai taip, eisu pamiegosiu. Rytas turės būti protingesnis už vakarą!

46077. Nykshtukas Solveiga>Namukui IVS:)2005-11-03 10:51
Kam bus rytas, o kam vakaras. Bet jus miegokit miegokit, IVSe, ash tuomet jums gal kokia Bramso lopshine paniuniuosiu...:)

46096. namukas2005-11-03 14:07
Niūniuokit. Nesimiega. Kai nesimiega - skaitau. Kaip koks alkoholikas, prisiperkų knygų visiems gyvenimo atvejams:) Kai užpuola kokie rūpesčiai, kuriems nėra sprendimo, kur vienitelis sprendimas - laukimas, tai galiu skaityti tik vaikiškas knygutes:) Dideles ir protingas skaitau, kai nekamuoja nerimas. Pernai per Kalėdas buvo dingus mano mama. Aš, kaip žinia, Amerikoje, o mama LIetuvoj. Duodu duodu per Kalėdas - nė duchu, ne sluchu. Jau naktis Lietuvoj, galvoju tas skambantis naktyje telefonas tik prišauks dar kokius vagis ir plėšikus. Reikia sulaukti ryto ir iš naujo varpais skalambyti, tada bus galima ir kitiems žmonėms paskambinti... Tokiam atvejui tinka koks Plėšikas Hocenplocas, kai nesusikalbu su savo devyniolikmete Bite - tai griebiu sau kokią Ana Kareniną ar nėr manęs, nes nieko vis tiek pakeist negaliu; kai kosėju ir norėtųsi, kad kas nors būtų tikra motina - Karlsonas nepakeičiamas. Dabar skaitau Otfrido Proislerio "Raganiukę" - mokausi būti gera ragana ir vis laukiu, kol gyvenimas netrukdys ir galėsiu rimtai atsidėti rimtoms knygoms. Tada studijuosius kokius rozenkreicerių ar Jelenos Blavatskajos raštus, Antikos filosofus, o kai gyvenimas užgula visu storiu - tai griebiu Mikę Pūkuotuką, nustūmus Henrį David Thoreau su visu jo gyvenimu miške. Bepigu postringauti apie pilietinio nepaklusnumo pareigą, neturint pareigos šeimai, nors, dievaži, koks artimas man jo požiūris. Visda galvojau, ką tie vargšai filosofai darytų, jei maži vaikai ant rankų verktų. Esu moteris, todėl filosofuoti galiu tik į tarpus, kai darbai padaryti arba miego sąsakita:) Bet paskui būnu bloga ragana, negaliu gerų darbų daryti, todėl eisiu ir dar kartą pamiegosiu.

46108. Solveiga2005-11-03 18:54
Dabar jau ash krentu ish koto.:)Vat atsineshiau kavos ir bandysiu kazka cia brukshteleti... Tai apie tuos varvanosius: gerai, jei toks pasitaiko kazkur darbe, blogiau, jei jis koks kaimynas, o dar blogiau, kai su tokiu gyveni.(Na parashiau cia kaip kokia varvanosiu zinove, bet su vienu variantu ash turiu reikalu).:)Apie knygas cia idomiai parashete - visa filosofija. Deja daugelio zinau tik pavadinimus, mat nemazai metu del tam tikru priezasciu visai neskaiciau, negalejau skaityti. Bet uztad dabar nors persipleshk - visko noriu...

46124. Solveiga2005-11-04 00:42
Taip, ir ash bunu bloga, kai truksta miego. Sakote, kai tenka laukti, skaitote vaikishkas knygas? Hmm..gal ir man reiktu kokia paskaitineti? Tiesa, shiuo metu savo penkiameciui sunui priesh miega skaitineju Karlsona, bet kyla abejoniu, ar jam nera per sunki shi knyga - kazkaip labai jau rimtai klausosi. As shiaip labiau draugauju su muzika ir pagal ja galima spresti apie nuotaikas. Vat dabar klausausi labai grazios dainos, kuri kelia man malonius prisiminimus..ech, varau i lova, kol nepradejau virkauti..

46126. namukas2005-11-04 04:17
Aš tik vieną kartą buvau vaiku ir ne viską atsimenu, bet manrods, būdama penkių metų kažkaip ypatingai sugebėdavau įlįsti į knygą. Ne tai kad susitapatinti su personažu, bet jau taip gerai suprasdavau, ką jie jaučia ir galvoja, kad neklausk :) Kas gali būti nuostabiau už penkių metų berniuką? Aš jam skaityčiau Ondržejaus Sekoros "Skruzdėliuką Ferdą", nes Karlsonas, man atrodo, tinkamas tada, kai jau nebetiki Kalėdų seneliu. Tada kažkaip biškį jautiesi netyčia suaugęs ir tada kažkaip žinai, kad knygoje viskas tikrai tikrai, bet kai užverti knygą - tai nelabai. Kaip su tuo seneliu: dovanas vis tiek priimi, nors ir žinai, kad su tuo seneliu čia kažkas ne taip. Na, suprantat, skaityčiau tokias knygutes, kur jeigu ir susitapatini su skruzdėliuku, tai vis tiek tikrai žinai, kad nesi skruzdėliukas. O kai skaitai "Karalių Motiejuką" - tai juk ir esi Motiejukas, netgi jeigu esi mergaitė. Pas mane Karlsonas atskrido, kai buvau trečioje klasėje. Perskaičiau septynis kartus iš eilės. O Merė Popins kiek vėliau ėjo Kauno Dramos teatre. Rūta Staliliūnaitė buvo Merė Popins, be jos ta knyga niekada nebūtų buvus mano - truputį nustebau, kad ten ir visokių nuobodybių ir nesamonių nemažai. Nepraleidau nei vieno spektaklio. Kartą, atsimenu, pasiguodžiau mokytojai: Man atrodo, kad aš niekda niekada nepamėgsiu ir nesuprasiu suaugusiųjų knygų. Toji mane paguodė: Pamėgsi ir suprasi, bet vaikiškas mėgsi visą gyvenimą, net kai būsi sena. Mokytoja buvo teisi :) Bet, jeigu jau pradėjote skaityti Karlsoną - tai kažin, ar pavyks mesti. Karlsonas - tai priklausomybė. Dabar turėsit abu viską aiškintis. Skaitykite po nedaug ir aptarkite, ką perskaitėte. Kurkite, kas buvo po to, kai skyrius pasibaigė - taip berniukas turės atvirsti savimi ir sugalvoti tęsinį. Parodykite jam knygos viršelį ir paaiškinkite, kas per daiktas yra Autorius. Kai Bitė buvo kokių šešerių, tai ateidavo pas mane į darbą Viešojoje bibliotekoje ir kataloguose susirasdavo mėgstamus autorius. Šleivom kreivom raidėm nukopijuodavo ant užsakymo lapelio viską, ko reikia knygai užsakyti ir suraitydavo rimtą parašą. Iš pradžių bibliotekininkės pamatydavo kuokštą plaukų ir užsakymo lapelį ir tik persilenkusios per užsakymų katedrą - taip vadinosi toks aukštas prekystalis, atitvėręs skaitytojus ir bibliotekinikes, pamatydavo pačią skaitytoją. Savo akim nepatikėdavo, kad užsakymą, kuo puikiausiai galėdavo priimti ir įvykdyti. O toji, jau žinojo, kad visų pagarbą užsitarnaus tarus tokį superekstramotografoultrasiautulinga: Tai mano mėgstamas autorius!
Išpletkinkit daugiau apie muziką, kurią mėgstate.

46160. Solveiga2005-11-04 15:57
Tas jūsų žodis superekstra...tiesiog galingas.:) Sakote papliatkinti apie muzika...Turbūt turėčiau pradėti nuo to, kad gyvenu provincijoje, ten gimiau ir uzaugau, kaip sakoma, esu provincialė.:)Tad visos kultūringos pramogos yra labai robotai pasiekiamos, tačiau matyt mano vidinis puodas yra pakankamai talpus, nes noro gauti kažko gražaus niekad netrūko.Mano didžioji pažintis su muzika turbūt prasidėjo antroje klasėjė, kai išgirdau grojant muzikos mokyklos mokinius. Tačiau buvau neramus vaikas, todel mamai ilgai abejojo mano noru mokytis muzikos mokykloje. Kartą mama vartė mano sąsiuvinius (slapta domėjosi, kuo gyvena jos vaikas), o ten rašinėlis "ką aš daryčiau, jei turėčiau stebūklingą dūdelę" ar kažkas panašaus. Tai va, kitais metais mane priėmė i pirmą muzikos mokyklos klasę (beje, ji buvo kitame miestelyje). Tie metai buvo sunkūs, tačiau įdomūs...Ten besimokydama aš tapau savarankiškesnė ir atsakingesnė (dar ir dabar pagalvoju, kas iš manęs būtų išėję, jei ne savanoriškas įsikinkymas i dvi mokyklas, skirtingose miesteliuose). Tėvai mano ateitį siejo su muzika, tačiau teko juos nuvilti (bet čia jau kita istorija):).O šiaip klausau įvairios muzikos, daug ką atrandu tik dabar, daug ką iš naujo. Turiu nemažą klasikinės muzikos plokštelių kolekciją, bet klausytis nebeturiu ant ko..:) Ok, turiu bėgi, nes užėau sesė kompą..:) Iki.

46187. Solveiga2005-11-04 22:01
Na ir klaidų privėliau..atsiprašau..:)

46203. IVS :)2005-11-05 08:06
Ach, kaip apmaudu turėti plokštelių kolekciją ir neturėti gramofono :( Man patiktų toks senoviškas su ta dūda ir prisukamas :) Aš taip pat labai norėjau mokytis muzikos, bet mama neturėjo kada manęs vedžioti, nes pati dirbo fabrike dviem pamainom, tad aš augau pati. Kai užuagau iki tiek, kad galėjau pati susirasti, kur moko muzikos, buvau jau per didelė. Tada bandžiau įsigrūsti į dailę, bet neradau kur, užtai radau dramos būrelį ir į jį mane priiėmė! Buvau labai išdidi ir laiminga. Dramos būreliui, deja, neilgai vadovavo Antanas Gabrėnas. Inteligentiška buvo ne tik jo kumpa nosis ir žemas balsas, bet ir rudas megstinis. Mes, vaikai, jį ryte rijom ir dabar dar prisimenu, kaip jis aiškino, ką reiškia tuomet labai populiarus pasakymas "baisiai gražu". Jis nupasakojo, kaip atrodo prostitutė: jos kojines ir sijoną, jos dažytus plaukus (tais laikais plaukų dažai būdavo nekokybiški, juos naudojo tik neaiškios reputacijos moterys) ir dirbtines blakstienas (jos būdavo plastmasinės, kaip lėlių), ryškiai raudonus skruostus, kad gerai matytųsi žibinto šviesoje, tamsokame skersgatvyje, nepamirškite dar ryškiai žalių vokų ir raudonų lūpų - baisiai gražu :)
O muzika, dievaži, išduokite, kokią muziką mėgsta Solveiga? Aš tai tyliai tyliai, kad niekas negirdėtų, sakau: operinę, Giuseppe Verdi, Giacomo Puccini, Charles Gounod, Piotrą Čaikovskį. Turiu nemažą kolekciją sopranų arijų ir duetų ir šiek tiek cielų operų.
P.S. tas siautulingas žodis ne mano, išmokau jį iš Merės Popins :)

46216. Solveiga2005-11-05 14:54
Žinote, man kažkaip taip gaunasi - kažka turiu, bet kaip ir neturiu, nes kažko neturiu..:)Čia turėjau galvoje plokšteles, o taip pat ir svajonę šokti, dar svajonę išmokti groti gitara, dar keliauti ir etc...visur kažko vis pritrūkdavo ar trūksta. O jei grįžti prie muzikos, tai man patinka jūsų išvardinti kompozitoriai (negaliu sakyti, kad esu "įkritusi" į kažkurį vieną), pvz. iki ašarų sugraudina vergų choras iš Verdi operos "Nabukas" (aplamai Verdi man prie širdie) arba Čaikovskio "Gėlių valsas"..tikrai norisi prasisukti po kambarį..:) Bet man labiau prie širdies klasikinė instrumentinė muzika ( Bethovenas, Bramsas, Listas, Šubertas, Šopenas..). šiaip nesu žinovė ir negaliu pasigirti turinti gerą mėgiamų kompozitorių kolekciją, bet turiu keletą čia mano išvardintų autorių kūrynėlių, kurie glosto širdį. Vat Šopeną iš naujo susiradau, kai pažiūrėjau filmą "Pianistas"..jis tiesiog mane apsėdo (čia Šopenas, nors filma irgi žiūrėjau kelis kartus). Ko nemėgstu tai Mocarto, jis man kažkoks "tirlim pirlim"..vat dar Bacho vargonų muzika prie dūšios, jo Ave Maria..Na, bet galite susidaryti apie mane per gerą nuomonę ( ach ach kokia muzikali kaimietė..:)), taip nėra. Šiaip mielai paklausau lengvo džiaziuko, patinka Džo Cokeris,Tina Turner, Sting, Eric Clapton, neseniai geras žmogus "parodė" Marc Knopfler ir Tracy Chapman...:) O vat pramokti brazdinti gitara dar nepraradau vilties, kaip ir nepraradau vilties kada pavažinėti riedučiais ir išvažiuoti pamatyti daugiau nei Lietuvos sostinę, o senatvėjė galimas daiktas, kad norėčiau teplioti (čia paveikslus)..:)

46222. pp2005-11-05 23:07
Hm. Jaunysteje ir as Mozart`a kitaip vertinau. Pameginkite pakalusyti velyvas simfonijas, arba Zauberflöte ir Don Giovanni. Isgirsite ten viska nuo JS Bach iki Schuberto, jei idemiai klausysite. WAM turejo lengva ranka, bet didele galva. Kad jau paminejote JS Bach`o vargonus, tai paklausykite kada Glenn Gould atliekamas Goldberg variacijas fortepijonu (ju yra du irasai - 1955 ir 1981).

46223. bb2005-11-05 23:19
Ooooo! kaip pasiilgau virtuvinių raštelių! Ach, kaip malonu :)

46224. Solveiga2005-11-05 23:27
Ups...!:)

46225. .tytojas > Adelei2005-11-05 23:36
pasiilgau ir as. turiu atsidaryti buteli vyno, tada parasysiu daugiau.

46226. .ktines sk.2005-11-05 23:52
UPS - tai United Parcel Service. Ar Jus ten dirbate?

46227. .tines skai.2005-11-06 00:13
Uzsimeciau greitosiomis Gould`o ir Golschman`o atliekamus JSB Piano Concertoes. Nukvaks mano salos kaimo praeiviai. Sis atlikimas man visada buvo solisto ir orkestro integracijos benchmark. Na, tiek to. Apie meile. Meileje, manau, nebuna adekvataus arba ne atsako: nera nei kam, nei kuo ismatuoti. Atsako uzduotas atspindys visada yra mumyse paciuose; mums is tiesu nerupi kitos puses reakcijos, jei jos neatitinka musu lukesciu. Meile yra egoistiska; net ir jos menamas altruizmas yra tik noras, kad jis butu ivertintas taip, kaip mums tuo metu norisi. Jei yra kitaip, tai - nebe meile, tai - rupestis, atsidavimas, pasisventimas. Meile - tai ne romantiskas kvaksejimas, tai - kruvina, abi puses skaudinanti tolygiu partneriu kova, tik retsykiais pertraukiama ramybes ir svelnumo. Kova, nuo kurios norisi pabegti ir vel i ja sugrizti, o tada vel begti. Ir taip be galo. Tai, kaip rase Ciurlionis: "šviesa prieš audrą, ir po audros šviesa - ir taip nuo pasaulio pradžios".

46228. pasi2005-11-06 00:37
Na, stai. isokau i zyrdraja kudra. isbaidziau zuvis. Sony konservuotas Glenn`as man groja Das wohltemperierte. Skamba keistai - kone kubo formos akmens muro patalpa, 6 x 6 x 5+ m. Ir kam sove i galva pries 200 metu tokia gera, didele patalpa sudalint i dvi... O juk nuejau puse septyniu i kroma pas Paolo, isgeriau viskio stiklinele pries sekmadieni, issikepiau sau vienas griliu terasoje, nuo stogo grotas atsineses, i citrusus ziuredamas, ir buc jau senai miegojes... supialedejau. Dabar geriu kazkoki pusslamsti is Uva Troia ir Montepulciano. Jau dvi dienos, kaip nieko rimto nedirbau, tik po namus ir soda knaisiojausi, teks ir vel sekmadieni dirbt.

46229. Solveiga2005-11-06 00:42
Ne, aš nedirbu UPS...

46230. pasipiktines skaitytojas2005-11-06 00:50
tai kam taip rasote, a? :)

46231. Solveiga>.tines skai.2005-11-06 00:51
Žinote, tas jūsų meilės apibūdinimas man primena vieną šeimą. Kiek juos pažįstu, tai jie nuolat riejasi, kažką nuolat aiškinasi,žmona vyrą išveja iš namų ir etc. Paskui, kokią naktį galima išgirsti, kaip vyras brazdinasi apie vartus, gailiai šaukdamas savo "mylimą" moterį, o rytą jau jį matau žvaliai vaikštinėjantį po kiemą..:)Viena su kuo tikrai sutinku - "meilė - tai ne romantishkas kvaksėjimas".

46232. Solveiga2005-11-06 00:54
Gal todėl, kad nesitikėjau jus čia "pamatyti". Jei reikia detalesnio atsakymo, mielai atsakysiu, nes dar nesiruošiu miegoti..:)

46233. pasi > Solveigai2005-11-06 00:55
Na, gerai jau, netunokite uzkaboryje. Sakykite ka nors, t.y. ka norite (jei norite). Juk ir as nepasakysiu, kur dirbu (nes nedirbu niekur). Gaila, Pialeda isplasnojo, but jus nuraminus.

46234. .ipiktin.2005-11-06 01:01
Neturejau omeny vien tik rietenu, kai rasiau "kova". Lengvai vienas prie kito prisitaiko tik tie, kurie gyvena pusgyvenimi. Arba kuriems ramybe brangiau uz poziuri. Prisitrynimas ir susitaikymas su kitu zmogumi buityje neisvengiamai ivyksta, bet juk kalbame ne apie buiti. Net labai gerai sutampancios asmenybes niekada pilnai neatitinka. Todel ir kovoja (gal?)

46235. Solveiga2005-11-06 01:03
Tai, kad nereikia čia nieko raminti, ne vilkas - nesikandžiojate gal..:)

46236. Solveiga>pasi2005-11-06 01:06
Kol pamastysiu apie ką parašėte 46234, pasakykite štai ką:kodėl, kol aš rašau komentarą, nematau jūsų "šviežio" komentaro?

46237. .kti. .tyt.2005-11-06 01:08
Rasete apie filma "Pianist", matyt, Polanski. Nemaciau. O apie David Helfgott ar girdejote? Gal matete filma "Shine"?

46238. pasi2005-11-06 01:10
todel, kad browser`is atnaujina jusu vaizda ne realiame laike, o tik tada, kai kaip nors pati paprasote (refresh arba post).

46243. bb IVS2005-11-06 10:12
46234 kažkas parašė kažkur kitur. O aš taip ir įsivaizduoju pasipiktinusį tempiantį grotas nuo stogo. Kai tempiate grotas nuo stogo, dėl bb meilės, žiūrėkite po kojom, o ne į citrusus. David Helfgott gal bridaugilos girdėjo. Reiks pažiūrėti tą filmą, ačiū už nuorodą. Tiesa, buvau užsisakius tą Peter Greenaway`s filmą "The Cook, The Thief, His Wife & Her Lover". Tiesą sakant, patiko tik dekoracijos ir muzika. Spavos. O montažas pasirodė labai nuobodus. Bet gal tai vienas iš tų filmų, kuriuos reikia žiūrėti ekrane, o ne telike, kaip Rainer Werner Fassbinder`io juodai baltus filmus? Na, o Ave Maria - tai, aišku, Franz Schubert, dainuojama Jessye Norman :) Ave Marijų tai turiu tokį labai ypatingą CD, jame įvairios Ave Marijos nuo XIII iki XX a. Albet`o H. Rosewig`o Ave Maria tokia šelmiška, man patinka Giulio Caccini`o ir, be abejo, Saent-Saens`o. Wolfgang Amadeus Mozart`o operos tai tikrai tiulri-liurli, ypač rečitatyvai, bet tik jau nesakykite, kad 40-oji negraži.

46244. pasi2005-11-06 10:47
ar zinote, ka reiskia recitativo? O Mozart`o operas, ypac mano minetas, tiesiog reikia klausyti. Netgi ir Così yra nuostabiu vietu, juk nei Quintetto [Addio], nei Terzettino [Soave sia il vento] liurli nepavadinsite?

Apie tiurli simfonijose. Yra tokia teorija, kad Mozart`as, budamas inovatoriumi, gerai suprato [is karcios patirties], jog publikai naujus dalykus reikia paduoti po truputi ir iprastame padaze, kad ir simfonijoje turi buti vietos publikai pasisnibzdeti.

Del Ave Maria. Solveiga turejo omeny Gounot "patobulinta" Bach`o pirma preliuda is "Das Wohl...". Rostropovich yra labai kandziai pasisakes apie zmones, kuriems pasirodo, kad Bach`o muzikoje nera melodijos, ir ja reikia parasyti...

46245. bb2005-11-06 11:05
Turėjau galvoje rečitatyvus lydintį akomponimentą. Jei neklystu, tai ten klavesinas liurlina. Don Giovanni ir Zerlinos "La ci darem la mano" - taigi ir nualpt gali beklausydamas. O kas sakė, kad JSB muzikoje nėra maliodijos? Bet vis tiek pasakykite, kaip kando maestro Mstislav Rostropovičius?

46246. bb2005-11-06 11:15
Nors WAM simfonijose liurli ir neatsimenu, bet būtų malonu, kad kai kurie šiuolaikiniai kompozitoriai imtų pavyzdį ir WAM ir savo triukšmą pateiktų publikai mažais kąsneliais, įprastame padaže :)

46247. bb2005-11-06 11:28
Skaičiuoju iki trijų ir einu miegot, palieku jus su Solveigos daina.

46248. pp2005-11-06 11:35
palauk, rasau

46249. pp2005-11-06 11:40
O man la ci darem nelabai. Man Madamina, sextetas, o labiausiai Ah! Soccorso, ir DG, a cenar teco etc.

46250. pp2005-11-06 11:41
na taip ir kando, kaip parasiau. Yra toks dvd su JSB siuitomis, kur pries tai irasyta ilga kalba.

46251. bb2005-11-06 11:49
O man kaip kada. Užtai man patinka klausytis WFMT 98,7, nes kai reikia pačiai išsirinkti, ko noriu, tai nebežinau. Iš tiesų yra labai daug muzikos, kurią mėgstu. Šiandien per radiją transliavo Vaikų maršą iš G. Bize Carmen ir buvo labai gražu, nes labai kontrastavo su lietum ir šlapių lapų kvapu.

46252. pp2005-11-06 12:01
pala pala, kur ten tas vaiku marsas?

46253. Solveiga2005-11-06 13:25
Kalbos apie muzika liejasi laisvai.:) O ash vakar buvau gedingai i satenus nebeileista - "the operation timed out when attentig to contact www....".

46255. Solveiga>.kti..tyt.2005-11-06 13:48
Apie David Helfgott turbut nezinau ir sito filmo "Shine" nesu maciusi. Bet, nors daug geru dalyku man neprieinama ir nezinoma, noras prie ju bent prisiliesti nedinges...

46263. pasi2005-11-06 17:12
DH - toks isprotejes australu pianistas. filmas Shine - tiesiog idomi istorija, http://www.imdb.com/title/tt0117631/

Ir musu nebeileido, is ryto pasisnekejome.

46266. bb2005-11-06 19:42
Na, pasiilgtasis pasipiktinęs, jūs mane išgąsdinot su tuo Vaikų maršu, galvojau, kad gal jau makaulė nebeveikia, nors lyg ir neprisimenu, kad būčiau lankius japonų muzikos pamokas :) Tą vaikų maršą ne kartą esu girdėjus ir dabarn suabejojau, galvojau, kad gal tai iš kokio projekto vaikams. Mat, čia, Chikagoje Lyric Opera volunteers organizuoja operos pastatymus mokyklose ir vaikai sau vaidina visokias Carmen ir galvojau, kad gal sumaišiau su Toreadorų choru, bet ausyse skamba, tad panaršiau nete ir radau! Tiksliai tai, ką sakė radija (ne BBIVS:), tik gaila, kad sampleris groja tiktai įžangą. Tiems samplerių sudarytojams tai tikrai įvesčiau privalomas skardinio kibiro pamokas su rėki-noriu, nes įdeda ne žinomiausią ir ieškomą motyvą, o įžangą. Kai ieškai kokios arijos - tai net balso kartais neišgirsti :/
Carmen, opéra-comique in 4 acts Children`s March Composed by Georges Bizet Performed by London Philharmonic Orchestra with Placido Domingo, Pierre Thau, Sir Thomas [baritone] Allen Conducted by Georg Solti * Dabar ieškau ir niekaip nerandu, kokioje operoje Joan Sutherland dainauoja girtą moteriškę. Tekstą žinau tik lietuviškai.

46267. pasi > bb2005-11-06 19:45
Na, jai nereikejo persikunyti:)

46268. pasi > bb2005-11-06 19:48
Offenbach "Hofnamo pasakose"

46269. pp > bb2005-11-06 20:02
Siandien vel nieko nenuveikiau, tik is ryto kelias eilutes parasiau kazkokiai suknistai ataskaitai vienai ministerijai apie liudna tendencija, kai visokie fondai, vietoje to, kad finansuot gerus darbus, imasi patys viska atlikti uz savo pinigus. Nuvaziavau su kaimynu, vaiku daktaru, uostelin papietaut zuvimi ant kranto. Jis buvo on call, tai beveik (sakykime) negere, apsnekejome visas pasaulio problemas, pasivaiksciojom, laivelius apziurejom (jis yra vietinio yachtclub`o sekretorius). Pajuryje maista puola mazos museles, zvejai sako, bus audra. Grizau namo, apziurejau Perkins internete marine diesel motors laivui, kuri noreciau isigyti, prirasiau i diskusijas apie Prancuzijos maishtus. Namuose ne pirsto nepajudinau, kad ka nors sutvarkyt. Jau tamsu. O as gurksnoju Rouge de Rouges, Cuvée Traditionale, ir svarstau: ar diena praejo veltui, ar ne. Eisiu uz dvieju namu i vietini bara cigareciu pirkt uz kokio pusvalandzio. Pakalbesiu su savininku Pietro apie migdolus, grisiu namo, ir vel su Jumis susirasinesiu, jei norite.

46271. bb2005-11-06 20:14
Nejaugi? Maniau, kad Hofmano pasakas žinau. Barkarolę žinau, prisukmą lėlę Olympia žinau, o tos moteriškės vardo neprisimenu, bet prisimenu, ką ji sakė :)
"Neteko taip vakarieniauti
Ir tokio vyno paragauti.
Kiek tilpo jo - tiek ragavau,
kol visiškai aš apsavigau.

Man noris dainuoti, kavilioti, bet...
Nieks neturi žinoti, tylėt. Tylėt!

Kalbėt ir eiti šiek tiek sunku,
nes viskas sukasi aplink ratu
Ir akys žvelgia šiek tiek kreivai,
Bet jūs negalit pykt už tai;)

Man noris dainuoti, kavilioti, bet...
Nieks neturi žinoti, tylėt. Tylėt!

46272. bb2005-11-06 20:21
Nu joo. Parašiau čia, kaip tikra girta moteriškė :) Kokias cigaretes rūkote ir ką savininkas sakė apie migdolus? Apie tuos fondus. Kartais gal tikrai geriau pačiam padaryti, negu atiduoti tarpininkams, kurie turėtų būti vykdytojai, o tėra pinigų švaistytojai, nors visiškai su jumis sutinku, kad fondų paskirtis tikrai nėra projektus vykdyti. Košė makalošė, tpsknt.

46273. pp2005-11-06 20:31
Rukau Benson & Hedges. Jei gaunu - American red, jei ne - Gold. Su Pietro kalbame apie kas uzeina ant liezuvio, jis daug metu gyveno Naujorke, bet neiskente, grizo. Konkreciai apie migdolus dar nesame kalbeje, bet kodel nepakalbejus?

46275. bb2005-11-06 21:07
Na, tai kai susitiksime, galėsiu pavaišinti tiesiai iš bb rankinuko, jeigu tik ultralights tinka ir menthol mėgstate. Ne visada rūkau menthol, be ti dar mėgstu Pierre Cardin 100’s Menthol Lights, tai įsimeskite kišenėn, kai važiuosite pro Riverside, IL, nes vietiniuose Wallgreenuose nemačiau, o gal neatidžiai žiūrėjau? paprasatai Pierre Cardin nusiperku LT. nors iš tikrųjų tai cigarečių man galėtų ir nebūti. Ne rūkau, o mėgaujuosi. Norėčiau turėti muštuką, bet vis neprisiruošiu įsigyti. Ir dar labai norėčiau išbandyti cigariles, bet nežinau, kokias pirkti.

46278. pasi > bb2005-11-06 21:20
Turite mazochistiniu ar sadistiniu polinkiu? Manau, mazo. Gerai sutartumem. As mushtukais pasirupinciau :)))

46279. pp2005-11-06 21:26
pirkite Henri Wintermann arba Davidoff. Nekenciu lights. Bjauriuosi menthol`u. Jums atvesiu.

46281. bb2005-11-06 21:33
Tiesą sakant mentholu irgi nesižaviu, bet kitokių prieskonių nebūna. Va, kai rūkai pypkę - tai gali pasirinkti, cherry, hazelnut - visokių yra, irgi nežinočiau, ką rinktis. Nevežkite menthol. Ypač nemėgstu mėtinio šokolado, kas per išradimas? Tai jau geriau rauginti agurkėliai su plakta grietinėle.

46282. pp2005-11-06 21:41
Nepykite, kazkaip nemandagiai emiau rasyti. Prigimtis mano tokia bjauri, arogantiska, tik suvaldyta, bet prasikisa retsykiais ir nenoromis. Only a gentlemean is never rude unintentionally. Dovanokite.

46283. gerai,2005-11-06 21:42
ezero nera. irgi klaidas pataisytu

46285. bb2005-11-06 21:48
Ar turime svečiu?

46286. pp2005-11-06 21:50
nemanau. tai buvau as

46287. bb2005-11-06 21:51
Man jūs esate gentleman ir prašau tokiu būti! Man patinka, kai jūs piktinatės. Man patinka ir kai varna pyksta. Ir miestietė. Aš atskiriu, kur grubijonizmą nuo brutalizmo :)))

46288. R. E. Alice2005-11-06 21:55
Miela IVS,

na, nevisada megstu as ta susirasinejima viesoje erdveje.

Taciau pripazistu viena privaluma - sulaiko nuo nesamoniu rasinejimo. Privercia buti, hm, labiau pasitempus. Neleidzia graudziai asaroti ir sentimentaliai seiletis.

Lyg kas trukdytu padoriai elgtis privacioje e-mail erdveje.

46289. p. Adele2005-11-06 22:04
Pataikėt, kaip pirštu į dangų :) Muchi otdelno, kelbasa otdelno. O dabar papasakokite apie Prancūzų maištus.

46290. Herr Yalis2005-11-06 22:19
nenoriu. mieliau paklausysiu Jusu. juo labiau, kad maistauja ne prancuzai.

46291. Pialeda2005-11-06 22:52
Pripliurpiau į aksominę, nes iš tiesų svetskije razgovory išėjo iš mėlinų ribų :)

46292. bb2005-11-06 22:56
Mėlynų. Tikrai, neduokdie, ežeras ar zeta prasisuktų.

46293. non Aquinus2005-11-06 23:08
Ibidem

46294. Solveiga2005-11-06 23:48
Ar cia jusu daug, ar cia tik madas demonstruojate?:)

46295. musudaugas2005-11-06 23:53
aibes. kaip veidrodziu saleje. bijai doras zmogus spjaut kam i veida, kad savo atvaizdo neapdergtum

46296. Solveiga2005-11-07 00:05
O kam spjaudytis?

46297. spitoonas2005-11-07 00:10
o tai ka, vis seiles ryt?

46298. bb ir visi jos ats-pindžiai2005-11-07 00:14
Taip, Solveiga, mūsų daug, kaip žuvelių vandenyje. Sveika sugrįžus! Mes visi tavęs vienos laukėme :)

46300. Solveiga>bb2005-11-07 00:21
Na ir ishgasdinote!:))

46301. pasi2005-11-07 00:23
tik neatsipalaiduokite. BB cia ne pati su savimi snekasi

46346. pasi2005-11-07 21:21
mhm

46354. bb2005-11-07 22:02
hmh

46356. pp2005-11-07 22:07
ak!

46357. bb2005-11-07 22:09
ka?

46358. to tik ir tikejausi2005-11-07 22:10
pp

46359. jauciuosi nuovoki2005-11-07 22:12
bb

46360. ir, sako kaprizinga2005-11-07 22:14
vien balsas ko vertas

46362. kaprizna2005-11-07 22:23
Cosi fan tute

46364. Solveigute2005-11-07 23:16
Krebzt...!

46367. IVS :)2005-11-08 00:23
¬¬¬¬¬``````\\||||||\| ,,

46369. IVS2005-11-08 00:30
Nu nieko sau S:-/ Taip išradingai parašiau triukšmą/bildėjimą puodų/keptuvių/lėkščių stirtos, netyčia užkliudytos tarškėjimą, o išėjo tik keli nustirę brūkšniukiai,kaip tos kelios pušelės ant lauko belikę. Tiek to. Kaip sekasi?

46370. IVS2005-11-08 00:32
Nors ilgai žiūrint galima įžiūrėti domino efektą.

46372. Vireja>IVS2005-11-08 00:37
Man cia primena pabirusias kruopas ir samciu kotus..:) Aciu, kazkaip sekasi. O jus triukshmaujate, kai sekasi ar atvirksciai..?

46373. Nesusipratele2005-11-08 00:42
Kas tas "domino efektas"?

46376. IVS2005-11-08 01:23
Turbūt teko matyti domino kaladėles, sustatytas ratu ar kaip kitaip, bet taip, kad vieną nuvertus, toji nuvercia antrą, toji trečią ir t.t. Tai ir vadinama Domino efektu, Lietuvije, manrods, tiesiog sako įvykių grandinė. O triukšmauju a kaip kada, kartais iš pasiutimo, o kartais iš linksmumo. Šį kartą jūsų tylutėlis Krebžt! užkabino mano vaizduotę ir aš norėjau pavaizduoti, kaip tyliai tyliai ant vienų kojinių naktį įslenki į virtuvę pasiimti Ko Nors Skanaus ir būtinai užkliūni už ko nors Smarkiai Barškančio ir prikeli visą namą ir į virtuvę susirenka visi kiti triušiai giminiečiai ir prasideda naktinėjimas: bendravimas su naktiniais.

46393. Solveiga2005-11-08 10:32
Ar imanoma paprasyti, kad cia butu panaikinta pora mano komentaru? Kaip tai tureciau padaryti?

46394. IVS2005-11-08 10:47
Neverta. Ne jūs viena parašėte ką nors atvirai, nuoširdžiai, bet jeigu kažkodėl labai svarbu, tai ten viršuje yra Redakcija, ten ieškokite e-mailų ar telefonų. Man atrodo, pats paskutinis.

46419. pp2005-11-08 16:04
komentarus galima panaikinti. bet ne istrinti.

46424. Solveiga2005-11-08 17:26
Zinau, IVS, bet kitu paatviravimai man akiu nebado - bado nuosavi...Paprashiau.

46429. IVS2005-11-08 17:50
Mmmm. Man irgi kartais net sukliuksi kazkur skrandyje, kai paspaudziu Enter, bet kai gyvenu už Balos, tai galvoju, kad ne taip gerai matosi, kam ten rūp kokia tai bb ar IVS ar Pialeda. O pati tai itin apsidžiaugiu, kai kas kitas išdrysta ar netyčia jam pasiseka paatvirauti. Juk turėtume tokie būti ir nebijoti. Atviri, nuoširdūs, sentimentalūs. Kaip čia dabar yra, kad nusikeikti ne tik kad viešai, bet netgi raštu nei gėda, nei ką... Paaugliškas grubumas, suprantu. O kai norime ką gražaus pasakyti, tai tampomės: ai, gal juoksis, gal nereikia ir numojam ranka. O juk turėtų būti atvirkščiai?

46430. IVS2005-11-08 17:53
oops, išdrįsta.

46431. Solveiga>IVS2005-11-08 18:05
Oooo atvirumas, nuoshirdumas, sentimentalumas..! Cia mano arkliukai..deja..:( Butinai veliau kazka parashysiu, nes temu, kuriomis galiu kazka pasakyti yra labai mazai, tai kaip galiu praleisti proga.

46433. Solveiga>pp2005-11-08 18:08
Gal zinote ir tokia tarnyba OOOPS?:)

46441. pasi > sol2005-11-08 20:36
mhm. pats daznokai turiu ja naudotis, gal kiek kitomis aplinkybemis.

46501. pan Oriol2005-11-09 19:30
no to co, czyli juz wsystko tutaj?

46503. bb2005-11-09 19:54
Conec swiata? Kartą dukra žaidė "Televizorių". Visaip neaiškiai kalbėjo ir sakė, kad "rodo Lenkiją". Paskui įsijautė ir pradėjo vaidinti kažkokią susigalvotą pasaką. Nejučia pradėjo kalbėti lietuviškai. Ei, ei, ei! - stabdau "televizorių", - sakei "rodo Lenkiją"? Mažoji neustrinka: Lenkai dabar rodo vaikiučiams! "Na, kai jau lenkai vaikučiams rodys lietuviškai, tai tikrai bus svieto pabaiga" - įsiterpė tėtis.

46505. pasi2005-11-09 20:03
hm. as sita esu dares su suolo draugu desimtoje klaseje. vienas turejo buti radijo imtuvas, o kitas sukiodavo dvi isivaizduojamas rankeneles: bangas ir garsa. Buvome sutare klusniai reaguoti. Kalbos keitesi taip pat, nuo bangu. Teko ismest mus lauk is klases neuzilgo, nes jis garso per daug atsuko...

46513. Solveiga2005-11-09 23:20
Krebzt..!

46514. pasi2005-11-09 23:28
?

46515. Solveiga2005-11-09 23:41
Labas vakaras.:) Gal kas su manim ishgertu arbatos? Nors vynas ar koks brendis irgi nepamaishytu..

46516. Solveiga>pasi2005-11-09 23:42
"Krebzt" reishkia, kad ash cia esu...

46517. bb2005-11-10 00:16
Trinkt!

46518. bb2005-11-10 00:19
"Trinkt" reiškia, kad trinktelėjau durimis ir išėjau. Šį kartą pas Dėdę Vanią. Kai grįšiu, kad būtų prirašyta!

46521. pasi2005-11-10 01:03
taure vyno isgerciau

46562. Solveiga>bb2005-11-10 22:19
Mieloji bb, pamirshote uzsiminti apie ka turetume parashyti.:) As tik galiu parashyti, kad mano komentarus visgi panaikino. Aciu, aciu...

46565. pasi > solveigai2005-11-10 22:40
Ogi rasykite, ka norite, kad tik naikint paskui nereiketu. Nors El.Red - aiskiai geras ir gerai isaukletas zmogus. ne toks, kaip mes, anonimai.

46566. pasi2005-11-10 22:52
diena prabego, blaskantis tarp salu. is ryto lijo, dabar lyja vel. maciau toli juroje tornado. laiko savybes mane domina jau kuris laikas :) mano bendraminciai, bet kitos profesijos - fizikai sako, kad fizikoje laiko nera. Ilgokai pasamprotaves, rasydamas su jai tokia knyga, staiga aptikau laiko pozymiu isaiskinima pagal chasidus, kuris labai atliepe mano laikojauta/laikoziura. http://www.inner.org/stages/stages7.htm

46568. Solveiga>pasi2005-11-10 23:20
Manau, kad nebereikes. Ir man pasirode, kad El.redakcijoje dirba geri ir gerai ishaukleti zmones.

46597. bb2005-11-11 05:41
Už nuorodą ačiū. Labai ačiū. Mėgstu tokius dalykus paskaitinėti. Įdomu, kaip tie jūsų draugai fizikai užrašo visokias formules, kur dalyvauja laikas? Pastebėjau tokią Laiko savybę - kartais gali neiti kartu su juo. Įdomūs žmonių pastebėjimai tokie, kaip antai: užmušti laiką, leisti laiką pro pirštus, suspėti su laiku, laikas eina pro šalį ir pan. Žmogaus natūralų santykį su Laiku sugadino laikrodžiai. Laikrodžiai nerodo Laiko. Laikrodžiai eina sau. Visi esame aiškiai pastebėję, kad Laikas eina tai greitai, tai lėtai, o laikrodžiai eina vienodai. Kiek kartų yra taip buvę - žinai, kad parėjo amžinybė, o laikrodis sako, kad praėjo kelios minutės arba atvirkščiai. Tai neteisybė! Kai laikas būna tirštas, skalsus galima jame nugrimzti, kaip smėlyje, kaip pelkėje. Tokiomis dienomis man patinka senas grindų skuduras. Rudas, skylėtas, draiskaluotas. Smagiausia, jei turiu rudo skalbimo muilo ir balėją. Muilą reikia sutarkuoti per burokinę tarką. Vanduo turi būti karštas, garuojantis. Skylėtas skuduras nenori gulėti dugne. Aš jį murkdau. Skuduras gaudo mano raudonus pirštus skylėmis. Paskui atsistoju tarpduryje ir apžvelgiu grindis. Skuduras varva. Laikas varva. Iš pradžių dingsta langas ir visa, kas už jo. Sienos pasitraukia kartu su į jas atsirėmusiais baldais. Akys užkloja grindų lentas. Tiek, kiek tilps po muilinu skuduru. Jei tą akimirką neatsitokėsi, gali išvarvėti į tarpus tarp lentų ir jau niekada nesužinosi, ar viskas grįžo į savo vietas be tavęs.

46668. Solveiga2005-11-12 22:36
Nieko panashaus apie laika nesu girdejusi,idomiai cia parashete. Nors Stingo "Fields Of Gold" man asocijuojasi su krentanciu sniegu, o pas mus dabar lyja,-uzsimaniau pasedeti ant palanges. Shita vietele buvau pamegusi vaikysteje, o ir veliau. Deja, dabar mano langu palanges per siauros, kad butu galima ant ju patogiai isikurti.

46669. IVS2005-11-12 22:59
Stingo "Fields Of Gold" - man nieko nesako, nes neturiu draugo, kuris mgtų tokią muziką, kuris uždėtų plokštelę ir sakytų: pagirdėk. Kartą dukra man liepė paklausyti kažkokio ten rapo, kuriame aš girdžiu tik bum-bum. O kai paklausiau teksto - kiek jame skausmo, tokio greičiau ne skausmo, o nuoskaudos, nusivylimo, bet vis tiek man tas bum-bum labai trukdo. Man atrodo, kad tie jų bum-bum - tai tik prieskoniai. Hm... kai kas mėgsta aštriai, neskanu, jei be druskos. O aš bveik neneaudoju druskos. Pomidoras, kiaušinis, obuolys - kokių dar prieskonių jiems reikia? Bet mėgstu ir prieskonius. Nedaug. Oi, apie ką aš čia? Ruošiuos eiti į bažnyčią. Tai dalis mano darbo, bet noriu pasiskųsti. Amerikonų bažnyčia - tai neblogai organizuotas biznelis. Toks teatriukas su vienu vieninteliu spektakliu ir rinkliava, apeliuojant į sąžinę. Tai, kai iš tikro noriu pabūti su Dievu, tai darau ne bažnyčioje. Amerikonų bažnyčioje mokau save nuolankumo: nezysk, išmok duoti tai, ko iš tavęs reikalauja (turiu galvoje ne pinigus, o ritualą). O kai būnu viena namuose, koks šešėlių žaismas ir tyla kartais iššaukia netyčinę meditaciją, kai rodos jog iš tiesų prisilieti savo tikraja esybe prie kažko didingo ir patikimo. Plačios palangės - tai, kaip koks "Prarastas laikas". Gerai ten zeta sakė "nebėra palangių kultūros".

46670. Solveiga>IVS2005-11-12 23:15
Idomiai gaunasi su tom laiko juostom, jauciu shia minute ish jusu trykstancia energija, o pas mane jau kaip ir naktis ir mintys tik apie palanges besisuka...O Stinga kartais "pagirdziu".

46672. nemo2005-11-13 00:59
Po velniais. Sutaise namie neta, tai as cia apimtas kosmiskai tragiskos savijautos ir atsikimses corvo novello pasiziurejau cia ir net apstulbau, tarsi druskos stulpas (biblinius ivaizdzius naudojant) ale kaip cia visi ir zino, kad viename ar kitame skyrelyje sis tas vyksta? Jau kazkokia technologine suktybe itariu...

46673. nemo>xX2005-11-13 01:00
Tamsta irgi cia?

46674. nemo>El. redakcija2005-11-13 01:01
zuveles komentarus "autoriaus prasymu" trynete. ajaaaaaaai. visur viska mato. Kaip dziugu, kad biometriniu pasu reforma sustabde.

46675. nemo2005-11-13 01:05
As siandein jaunatviskai nusiteikes. Stingas atidetas i sona. Klausaus Mano Chao ir Alanis Morisette. Is klasiku (kazkuria prasme) siandien tik Marvin Gaye klausosi. Ypac "Trouble man".

46676. Solveiga>nemo2005-11-13 09:54
Ziema arteja, tad kapitonai net su keiksmais link zidinio traukia. Sveikas sugrizes!

46677. Pialeda2005-11-13 10:00
O! Sveiki. Abu. O kur Kiti? Zeta? Pasi?

46678. Solveiga2005-11-13 10:00
Kas per biometriniu pasu reforma?

46679. Pialeda2005-11-13 10:08
Tai tokie tokie pasai, turintys skaitmeniškai užkoduotas ir dokumento elektroniniame luste įrašytas paso savininko veido charakteristikas, piršto atspaudus bei akies rainelės raštą. Cia amerikonai įsigeidė tokių pasų, o europai nenori, tai tempia gumą.

46682. nemo>Solveigai2005-11-13 13:35
va cia straipsniukas apie tai. Kiek perlenktas, bet teiginys - valstybe neturi visko zinoti apie savo pilieti - manau, yra teisingas.

http://www.delfi.lt/news/daily/comments/article.php?id=7876917

46683. nemo2005-11-13 13:47
Dar siek tiek apie ta pati:

http://www.rtn.lt/mi/0504/pasai.html

46688. Solveiga>nemo2005-11-13 15:30
Buvau nuvaziavusi iki darbo, o dabar gersiu kava ir skaitysiu. Dar ir ledu nusipirkau. Kokiu norejau neradau, tai "susigundziau" pigiais..brr sintetinis brashkiu skonis! Kaip sako - taupus moka du kartus...:)

46689. nemo>solveigai2005-11-13 15:59
Juokai juokais, bet kai tik siek tiek prakutes informatikas gali be problemu skaityti jusu mailus, o Sorbonos profesorius raso apie JAV zvalgybai priklausanti satelita, kuris tik tuom ir uzsiima (mailu peremimu), kai jusu buvimo vieta galima susekti pagal jusu mobilaus telefono signala (dar daugiau, dideliam reikalui esant "protinga" torpeda gali sekdama signala atskrist jusu aplankyt, kaip padare rusai su Cecenijos prezidentu), o visos sms saugomos duomenu bazese, nekalbant apie banko korteles, kai sodra dalinasi informacija su pasienieciais ir t.t. - darosi jau nejauku pagalvojus, kiek kazkas gali apie mane suzinoti spustelejes pora klavisu.

46690. Solveiga2005-11-13 16:16
Taip, taciau traukinys jau pajudejo...deja... O dar kiek yra dalyku, kuriu mes ne nenumanome ir kurie kazkada ishlys.

46691. Solveiga>nemo2005-11-13 16:20
Ar shiandien jums norisi pastebeti tik tamsiasias pasaulio puses?

46692. nemo>Solveigai2005-11-13 16:26
Audrai lauzant laivo bortus kapitonas apie Havaju salas negalvoja:)

46693. Solveiga negali apsieiti nepatarinejusi..:)2005-11-13 16:44
Ir kodel man atrodo, kad jusu ziuronai pasene, suaizejusiais stiklais ir dar aprasoje. Tik su tokiais galima nepamatyti ne jokio shvyturelio...Zvalgykites, zvalgykites, o jei ne, tai uzleiskite vieta kokiam bocmanui, o pats eikite pailseti. O kaip su autopilotu?:)

46694. nemo>Solveigai2005-11-13 16:49
Nezinau kodel jums taip atrodo. Oaziu mirazai pries akis mirguliuoja?:) Juokauju, nera viskas taip blogai, bet vakar vakare tikrai taip viskas sutemo, kad dar ir dabar is paskos sutemos driekiasi.

46702. Pialeda2005-11-13 20:38
Kapitone, ar gavote instrukciją, kaip konstruoti epindokserį?

46704. nemo>Pialedai2005-11-13 22:01
Gavau, bet isbandysiu veliau.Aciu!

46706. Solveigos balsas tyruose2005-11-14 00:35
Ar cia yra gyvu ar leisgyviu?:) Kazko tai zvimbiancia muse girdziu...

46708. Freken Bok2005-11-14 01:30
Nu kada tik neateinu randu pripėduota, girdžiu zvimbiant lygtai motoriuką, pasižiūriu po lova, bet ten tik batukas, pasižiūriu spintoj - nieko nėr, tik užuolaidos persisvėrę per palangę, lyg jie būtų pro langą išskridę. Einu suvalgysiu dar porą bandelių.

46763. Sol>Boken Frek2005-11-14 18:26
Dievo karvyyyte, Skriski i dangu, Tavo vaikeliai Laukia prie langooo - Duonos, bandeliuuu, Saldziu blyneliuuu...! Xi, xyyy...!

46783. Freken Bok2005-11-15 00:33
Čia vaidenasi. Atsiranda ir dingsta paslaptingi užrašai, kažkas vagia mano bandeles ir mėto penkių ėrių monetas, dingsta ir vėl atsiranda kapitonai. Rekia pakviesti Vaiduoklių televiziją.

46788. nemo2005-11-15 02:39
O kazi kur dingo panele Sofija? Man kazkaip netgi gaila, kad mes cia sitame puslapyje esame - kazkaip cia buvo Sofijos/r.m.r duetininio duelio vieta. Jei jie suprastu prancuziskai - skirciau jiems Jacques Brel "Orly"....Kazkas fantastiska, bet ir skaudu, grozis be vilties.

46789. IVS2005-11-15 02:58
Taip, kapitone, ir aš jaučiuosi biškį kaip piratė, užgrobus laivą, bet juk visi manėm, kad jis jau apleistas, aprudijęs, pavirtęs ant šono ir apmaurojęs. Aplinkui plaukiojo smalsios žuvelės, nendravo siūbės... Jei Solveiga nieko prieš, gal kraustomės pas Joną Serapiną į Palėpę? Arba galima Prie krosnies uždarų durelių? A?

46847. Solveiga>IVS2005-11-15 18:39
Oi, IVS,nepatikesite, bet dar vakar pagalvojau, kad butu visai nieko isikurti i ta vietele, kur shilciau! Ir shiaip smagu, kad pakvietete...:)

46849. Solveiga>nemo2005-11-15 18:49
Mano demesi patrauke tai, kad panele Sofija niekad nenaudoja skyrybos zenklu (jokiu). Originalu.

46891. nemo>solveigai2005-11-16 11:59
Originalus? Sakyciau neiprasta. O jei ju nenaudoja ir gyvenime, tada jau destruktyvu.

46907. Solveiga>nemo2005-11-16 19:12
Na, nenorejau, kad mano zodziai nuskambetu kaip kritika,tad pasirinkau zodi "originalu". Bet, kai paziuri i 26834, tada labiau tiktu zodis "keista".

47033. panele zofija2005-11-18 11:03
nemo jis supranta prancuziskai skirk ka zadejai skirt isvers

47034. panele zofija2005-11-18 11:09
solveiga jei sudarytum testa is skyrybos is 100 atveju suklysciau gal tik viena karta (is rasybos nesuklysciau ne vieno karto) nors ir kokia keista ar destruktyvi asaba bebuciau nedarbo metu ilsiuosi nuo visko kas susije su darbu yra dar daugybe dalyku del ko taip rasau bet koks skirtumas tik tiek

47105. nemo>panelei zofijai2005-11-18 21:39
Smagu, kad pasirodote.

47116. nemo>p. Zofijai2005-11-18 22:22
Siaip jos reikia klausytis. Dainavimo artikuliavime yra idetas didziulis emocinis kruvis ir jega. Gal net didesne nei zodziu reiksmese. O zodzius nesunku rasti i google ivedus "Brel Orly".

47119. Jacques Brel - Orly2005-11-18 22:33
Ils sont plus de deux mille
Et je ne vois qu`eux deux
La pluie les a soudés
Semble-t-il l`un à l`autre
Ils sont plus de deux mille
Et je ne vois qu`eux deux
Et je les sais qui parlent
Il doit lui dire: je t`aime
Elle doit lui dire: je t`aime
Je crois qu`ils sont en train
De ne rien se promettre
C`est deux-là sont trop maigres
Pour être malhonnêtes
Ils sont plus de deux mille
Et je ne vois qu`eux deux
Et brusquement ils pleurent
Ils pleurent à gros bouillons
Tout entourésqu`ils sont
D`adipeux en sueur
Et de bouffeurs d`espoir
Qui les montrent du nez
Mais ces deux déchirés
Superbes de chagrin
Abandonnent aux chiens
L`exploir de les juger
Mais la vie ne fait pas de cadeau!
Et nom de dieu!
C`est triste Orly le dimanche
Avec ou sans Bécaud
Et maintenant ils pleurent
Je veux dire tous les deux
Tout à l`heure c`était lui
Lorsque je disais il
Tout encastrés qu`ils sont
Ils n`entendent plus rien
Que les sanglots de l`autre
Et puis infiniment
Comme deux corps qui prient
Infiniment lentement ces deux corps
Se séparent et en se séparant
Ces deux corps se déchirent
Et je vous jure qu`ils crient
Et puis ils se reprennent
Redeviennent un seul
Redeviennent le feu
Et puis se redéchirent
Se tiennent par les yeux
Et puis en reculant
Comme la mer se retire
Ils consomment l`adieu
Ils bavent quelques mots
Agitent une vague main
Et brusquement ils fuient
Fuient sans se retourner
Et puis il disparaît
Bouffé par l`escalier
La vie ne fait pas de cadeau!
Et nom de dieu!
C`est triste Orly le dimanche
Avec ou sans Bécaud
Et puis il disparaît
Bouffé par l`escalier
Et elle elle reste là
Cœur en croix bouche ouverte
Sans un cri sans un mot
Elle connaît sa mort
Elle vient de la croiser
Voilà qu`elle se retourne
Et se retourne encore
Ses bras vont jusqu`a terre
Ça y est elle a mille ans
La porte est refermée
La voilà sans lumière
Elle tourne sur elle-même
Et déjà elle sait
Qu`elle tournera toujours
Elle a perdu des hommes
Mais là elle perd l`amour
L`amour le lui a dit
Revoilà l`inutile
Elle vivra ses projets
Qui ne feront qu`attendre
La revoilà fragile
Avant que d`être à vendre
Je suis là je le suis
Je n`ose rien pour elle
Que la foule grignote
Comme un quelconque fruit...

47178. panele zofija2005-11-21 13:01
o kur ja galima isgirst?

47189. Solveiga>panelei2005-11-21 16:36
Tikrai, na koks skirtumas? Man jokio. Atkreipiau demesi todel, kad artimai bendrauju su keletu lituanistu ir pastebejau, kad nepadetas bent kablelis, jiems kelia didziulius kompleksus. O cia she tau, kad nori - ne tik, kad kableliu nera, bet ir tashko nerasta.:)Ir zodis "keista" reishkia greiciau susidomejima, nei neigiamybe. Tad nereikia isizeisti ir reaguoti giziai, tuo labiau, kad ash jusu neivertinau kaip "keistos ir destruktyvios asabos".

47206. IVS2005-11-21 21:25
Labas, panele zofija. Aš jūsų bijau.

47231. nemo>IVS2005-11-22 10:21
Tai ka dabar darysit?

47679. panele zofija solveigai2005-11-26 18:39
jusu klaidos: po "bent kablelis" kablelio nereikia po "ne tik" kablelio nereikia po "susidomejima" kablelio nereikia nes jis rasomas tik tuo atveju kai neiginiai "nei" buna du ar daugiau.

47689. Solveiga>panelei2005-11-26 21:40
He, he, laukiau ir tikejausi kazko panashaus..:)

47690. dar panelei2005-11-26 21:42
O kada klius IVS uz "ash jusu bijau"? O nemo uz 46891?:)

47691. ir dar ( su viltim)...2005-11-26 21:59
Panele Sofija, o gal visgi dar karta paskaitykite 46849...Aciu.:)

47693. nemo>solveigai2005-11-26 22:10
Matot, as apie gyvenima prabilau (ir tai klausiamaja forma), o kalbose apie gyvenima "kablelius", "taskus" ir kitus skirybos zenklus daug sunkiau sudeti nei kad ant popierinio/elektroninio lapo uzrasytuose sakiniuose.

47707. Solveiga susirenka zaislus.....2005-11-26 23:22
Mhm, o ash gavau gera pamoka.

47719. nemo>Solveigai2005-11-27 00:51
Na, nieko tokio cia. Jus lengvai ir kiek juokais pasakete, o kazkas kitas rimtai sureagavo. Bet galejo sureaguoti ir lengvai, ir nebutu buve jokiu "pamoku". Tuom norejau pasakyt, kad sita pamoka - "reliatyvi":)

47922. panele zofija (apvogta)2005-11-29 13:46
demesio i zydraja erdve isoko zmogus pavoges mano nika 47679 ne mano tekstas nemegstu vagiu be to namuose neturiu interneto o lapkricio 26 berods buvo sestadienis jus IVS man labai patinkate gal daugiau nei pries metus isokau i siaures atenus su kitu niku mane tauta labai uzsipuole o as tik zaidziau o tauta to nesuprato mano zaidimu ir tik jus tada berods vienintele mane palaiket nuo to karto jus man ir patinkat jezau marija kaip viskas paprasta

47937. IVS2005-11-29 15:11
Ooooo, tai mat, kodėl atsikėliau vidurnakčiais :) Vis norėjau jus pakalbinti, nes kažkaip kažkaip kažkaip labai... na, jaučiuosi lyg skolinga už tą nuoširdumą, kuri netyčia čia aptikome ir supuolę dalinomės šiluma, artuma, atidumu vieni kitiems lyg būtumėm kviesti.

48229. panele zofija to IVS2005-12-02 15:11
ar galetumete isduoti paslapti kaip jus netycia visa tai aptikote labai smalsu

48278. IVS2005-12-02 23:13
Labai paprastai - man parodė :) Be to Archyvas tikrai nėra kapinės, čia šmirinėja visokie ateinatis pagal nuorodas iš google, šiaip ieškantys, ką paskaitinėti, o naudojantys Outlook Express gali visas be išimties žinutes gauti tiesiai į savo pašto dėžę. Dar žiur. 45975 ;)

48281. IVS2005-12-02 23:18
Ateinantys. Pardon, mano klaviatūra tyčia man gėdą daro, nepykit ant jos, ji maža.

48288. nemo zofijai2005-12-03 00:47
Turiu prisipazinti - viesai jusu pokalbi turbut as kitiems uzrodziau. Uztikau atsitiktinai. Kazkuriame daug velesniame numeryje. Parodziau todel, kad pokalbyje tikrai daug zmogaus dusios nuogumo. Zetos vertinimu netgi per daug. Ar r.m.r siuo metu yra rades ramybe?

49705. msdufggf2005-12-31 12:18
taip nebūna
kad nieko nebūtų

51833. eterw2006-02-06 11:06
El. Redakcija: Komentaras panaikintas

56443. Solveiga2006-05-15 00:00
Visgi taip siltai cia snekuciuodavomes ir visai nemalonu, kad viso to paskutinis zodis butu s... Taip, kad vel stoju i eile..

56693. Solveiga2006-05-21 19:33
Ačiūūū:)

153366. r.m.r.2009-03-10 14:09
kaip seniai tai viskas buvo ir kiek laiko daug praėjo. ir kiek daug čia apsilankė, kiek daug pėdų pripėdavo. jis ramybės nesurado, nes gyveno neteisingai. ir dabar tebegyvena, ir dar šaipsosi, šėtonas.

162409. studentė2009-06-08 09:08
Ką reiškia neteisingai?

168815. r.m.r./studentė2009-08-26 14:23
neteisingai, tai yra ne pagal Dievo žodį. kas tu tokia? ir kaip čia atsiradai? Čia vieni vaiduokliai vaikšto. nebijai būti apsėsta demonų?

168825. vaiduoklė 2009-08-26 16:09
aš irgi čia -- besišaukdamas praeities greičiau sulauki manęs o ji tarsi driadė pro lapus žvilgčioja ir tu net nežinai ar tai blyksi šypsena ar iš pykčio sukąsti dantys -- neteisingai gyvendamas esi teisus nes teisingai gyventi neįmanoma

171556. studentė2009-10-01 22:54
Ilga istorija. Jūs tikit dievu? Aš netikiu nei dievu, nei velniu. Todėl nieko nebijau, net demonų...

183609. r.m.r.2010-02-20 16:34
taip ir yra. studentės dabar netiki nė dievu, nė velniu ir nieko nebijo.

Rodoma versija 180 iš 204 
13:27:49 Jan 31, 2011   
May 2008 Sep 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba