ŠIAURĖS ATĖNAI

Šiaurės Atėnai. 2006-08-19 nr. 809

| Spausdinti | Archyvas | Redakcija |

Turinys (61) • DANUTĖ KALINAUSKAITĖ. Kartą Tunise (2) • RENATA ŠERELYTĖ. Saugumas – užtikrintas (125) • -gk-. Sekmadienio postilėSERGEJUS KANOVIČIUS. Eilės (2) • Tapytoja Eglė Velaniškytė: "Yra tik dvi temos" (1) • PETRAS RAKŠTIKAS. MiniatiūrosIn memoriam REGINA RAGUOTYTĖ-KAPLERIENĖ (1955–2005). Prieiti artiSIGITAS GEDA. Skaitalai - pelėms (1) • AUSTĖJA ČEPAUSKAITĖ. Tos kiauliškos, kiauliškos, kiauliškos žvaigždės... (51) • GINTARAS BLEIZGYS. Eilės (1) • CASTOR&POLLUX. Verba de verbisREGIMANTAS TAMOŠAITIS. Pakeisti žmonės (29) • ALEXANDER MCCALL SMITH. Arbata našlaičių prieglaudojeLAIŠKAI (192) •

Turinys

[skaityti komentarus]


DANUTĖ KALINAUSKAITĖ. Kartą Tunise
– Bet tai dar ne visos tavo bėdos, mam, – jis ironiškai šyptelėjo ir išraudo. Turbūt taip, ilgai dvejoję ir kentę, berniukai pagaliau tėvams prisipažįsta, kad yra gėjai. – Aš ir būsiu – virėjas. Gerai išgirdai: ne advokatas ir ne architektūros profesorius. Stosiu į "Le Cordon Bleu" – prancūzišką virtuvę. Žinau, kad tau tai visiškai svetima, nes tu į puodus visada žiūrėjai iš aukšto ir iki geros virėjos, atleisk, taip ir nepritraukei... Ką gi, moterims tai net neduota. Jautresnius skonio receptorius iš prigimties turi vyrai, o moterys virtuvėje, visur parašyta, – tik statybininkės su šalmais...
Prisėdau ant lotosų. O jis tęsė:
– Juk kai pagalvoji, mam, tai tu net nežinai, kas yra tikra sriuba... O ji verdama neatsitraukiant nuo puodo nė minutės, nuolat sekant skonio pakitimus ir spalvą, daržovių ir mėsos konsistenciją. Be to, niekur pasaulyje sriubos nešildomos... O tu verdi – apsipirkinėdama mūsų "Norfoj", siurbliuodama kambarius, trims dienoms – katile, žiemą, atsinešusi iš balkono, kapoji kirviu, tragedija, mam...

RENATA ŠERELYTĖ. Saugumas – užtikrintas

-gk-. Sekmadienio postilė
Prisimenu ne sukneles, prisimenu puošnią ir turtingą liturgiją, skaitinius, tėvų palaiminimą ir (labai ryškiai) kitas apeigų dalis. Tuos pasiruošimo metus, kai šeštadieniais ir sekmadieniais reikėdavo keltis anksti rytais, molėtais geležinkelio šlaitais klampoti į provincijos bažnyčią, klausytis mišių, pamokų, lietaus už lango. Nebuvo knygų, vadovėlių, pratybų sąsiuvinių ir viso kito gero, prieinamo šiandieninei vaikijai. Mokydavomės iš surūdijusiomis geležėlėmis susegtų nežinia kokio senumo katekizmų, o per pamokas mums tiesiog diktuodavo, ir mes rašydavome. Klebonas vis skersakiuodavo į mano raštą ir sakydavo, kad turbūt būsiu daktarė. Iš tikrųjų nuobodžiavau; kol kiti vaikai iškeverzodavo sakinius, piktybiškai piešdavau altorių dalis ir postmodernių klausyklų projektus. Rašydavome pasidėję sąsiuvinius ant ilgų medinių suolų ir sutūpę ant grindų, nes stalų nebuvo. Teologijoje man viskas atrodė aišku: griežtos struktūros, nekeičiamos formulės, neginčijamos tikėjimo tiesos. Pirmosios komunijos laukiau su tyriausiu įsitikinimu, kad suvalgysiu patį Dievą.

SERGEJUS KANOVIČIUS. Eilės
  [...]
  taip išrauto medžio šaknys
  ištiesę rankas
  išmaldos prašo
  žemės
  [...]

Tapytoja Eglė Velaniškytė: "Yra tik dvi temos". Kalbėjosi Rasa Andriušytė.
– Kokį tikslą turėjai, kokios idėjos valdoma įkūrei dailės studiją muziejuje?
– Mano tikslas – dalytis patirtimi, kad nauja karta paimtų iš senosios, o ne atstumtų ją. Manyčiau, to trūksta visoms Lietuvos gyvenimo sritims.
Mokytojas yra labai priklausomas nuo mokinių ir jų poreikių. Kiekvieni studijos gyvavimo metai yra be galo skirtingi, nes ateina skirtingų pažiūrų žmonės ir aš privalau duoti tai, ko jie ieško, o ne tai, ką suplanavau. Niekad nekuriu detalių planų, tik apmatus, struktūrą, kasmet improvizuoju. Manau, dėl šio įpročio negalėčiau dirbti šiandieninėje vidurinėje mokykloje. Būna įdomu, jei ateina mokinių, iš kurių klausimų ir drąsių klaidų galiu sudaryti netikėtą veiklos planą. Tai yra pedagoginė kūryba, kai žiūri į mokinį kaip į lygiavertį partnerį, o į kiekvieną pamoką – kaip į paveikslo tapymą.

PETRAS RAKŠTIKAS. Miniatiūros
Grybai auga, kad pušys atrodytų išlakesnės ir būtų ką aukštinti. Šiuos žodžius palydi truputį pažįstamo skambutis, kurį paremiu penkialičio injekcija. Duodamas skrandžiui alaus, kvailinu galvą. Kai skrandis burbuliuoja, galva miega. Grybai turi kepures, o galvų – ne. Medžiai neturi nei galvų, nei kepurių. Užtat turi garbanas, kurių neturi grybai, šie žiūri aukštyn, o medžiai žemyn, nes virš jų tik debesys ir niekas.

Prieiti arti.
Prieš metus netekome radijo žurnalistės REGINOS RAGUOTYTĖS-KAPLERIENĖS (1955–2005), šiam darbui atidavusios dvidešimt ketverius metus. Kūrybingiausio laikotarpio pradžia – 1990 m., kai ėmė dirbti Lietuvos radijo literatūrinių laidų redakcijoje. Rengė laidas įvairiais pavadinimais ("Versmės", "Literatūros akiračiai"), bet įsimintiniausios ir klausytojų labiausiai pamėgtos buvo "Žodžiai į sielą" (vėliau – "Sekmadienio autografas") ir "Knygų piramidė". 2003 m. už knygų populiarinimą buvo apdovanota Lietuvos leidėjų asociacijos premija. Beveik visos jos laidos buvo skirtos literatūrai ir jos kūrėjams. Ji kūrė erdvę, kurioje meno žmonės dalydavosi mintimis apie visuomenės ir literatūros reiškinius, gyvenimą ir kūrybą. Regina iš tikrųjų mylėjo literatūrą ir savo darbą. Sugebėjo bet kokioje medžiagoje įžvelgti prasmes ir įvairių reiškinių sąsajas. Nuolat ieškodama išgyvendavo stiprų solidarumo su kitu žmogumi jausmą, padėdavo jam atsiverti. Ji jautėsi, tarsi būtų tekstų "krikšto mama" radijuje.
Pateikiame Vandos Juknaitės, Kęstučio Urbos, Dianos Bučiūtės, Gintarės Adomaitytės prisiminimus ir pamąstymus.

SIGITAS GEDA. Skaitalai – pelėms
Ketvirtame kurse (apie 1965 metus) rašiau darbą iš Kazio Binkio. "Keturi vėjai", žinoma, buvo spec. fonde. Reikėjo daug leidimų, galop gavau, net su nurodytais puslapiais, kuriuos galima skaityti.
Mažvydo bibliotekoje, aukštai (kur 2003 metais vyko ir mano jubiliejaus minėjimas...), buvo užkištas kambarys. Ten sėdau prie stalo, atnešė "Keturis vėjus". Perskaičiau manifestą, kai ką užsirašiau. Norėjau versti... Pro petį žiūrėjo vyriškis, pilkesnis nei kareivio milinė:
– Negalima...
Aš kažką pasakiau, maždaug: "Ar manote ilgam taip išlaikyti!"
Matydama mano įsiūtį, priėjo tamsaus gymio moteris ir pakvietė išeiti. Koridoriuj tarė (su akcentu):
– Jaunas žmogau, nesikarščiuokit. Sugadinsite sau ateitį.
Dabar manau, kad gerai padarė, o aš jai nepadėkojau.

AUSTĖJA ČEPAUSKAITĖ. Tos kiauliškos, kiauliškos, kiauliškos žvaigždės...
Nelabai seniai Radvilų rūmuose buvo pristatyta Lietuvos dailės muziejaus įsigytų šiuolaikinės Lietuvos dailės kūrinių kolekcija. Tarp eksponatų kybojo ir trys Česlovo Lukensko "Žvaigždės" iš 1993–2003 m. ciklo "Persižvaigždžiavimas": trys penkiakampio simbolio interpretacijos. Viena žvaigždė labai didelė, riebi, raudonai oranžinė; kita – šiek tiek mažesnė, aštrių kampų ir su mazgu, tirštai raudona; trečia – sudžiūvusi, kaulėta, nesveikai žalia, lyg pūvanti figūra svastiką primenančiais lenktais galais. Tipiški, chrestomatiniai Lukensko kūriniai.

GINTARAS BLEIZGYS. Eilės
  [...]
  nesiseka užbaigti eilėraščių
  nes nieko nežinau apie pabaigas
  ir nenoriu žinoti
  ir nenoriu mokytis
  ir nenoriu suprasti
  tegu vėjas išbarsto žodžius
  tegu lapai krenta nuo medžių
  tegu stoja ruduo staigus
  nenoriu žinot
  tegu sau baigiasi
  tegu spėlioja blaškosi
  tegu man nesiseka
  eilėraščių rašymas
  [...]

CASTOR&POLLUX. Verba de verbis
Borisas Akuninas. Azazelis. Romanas. Iš rusų k. vertė Sigitas Parulskis. V.: Baltrus, 2006.
Išverstasis autorius Borisas Akuninas (tikra pavardė Grigorijus Čchartišvilis) – greičiausiai taip pat GRU agentas. Ši knyga – kažkoks A. Dumas ir E. A. Poe mišinėlis. A. Dumas stiliumi rašoma apie tokio seklio Erasto Fandorino nuotykius XIX a. pabaigos Rusijoje. Keista, bet Akunino romanai, apsėklinę Maskoliją, išpopuliarėjo JAV, kur ketinta juos net ekranizuoti. Beje, vienas iš pretendentų suvaidinti Erastą Fandoriną buvo pats Leonardo DiCaprio. Tačiau Holivudo žydukai, matyt, susiprato, kad po slavofilija slypi ne tik neapykanta kitoms tautoms, bet ir antisemitizmas, tad šis projektas žlugo. Tuomet pirmą ekranizaciją iškepė rusai su gražuoliu Menšikovu, atliekančiu pagrindinį vaidmenį – "Valstybės patarėją". Dar, kiek pamenu, vaidino Michalkovas ir Maškovas, žodžiu, visos žvaigždės. Bet filmas atrodė toks nevykėliškas, kad, palyginti su juo, "Sibiro kirpėjas" – tikras šedevras.

REGIMANTAS TAMOŠAITIS. Pakeisti žmonės
Tiksliau pasakius, ne jie patys taip pasirinko, bet juos pakeitė kažkokios niekšiškos pasaulio jėgos, kurios spekuliuoja mūsų tautos vertybėmis ir naikina jos gyvybę. Panašiai kaip rašoma Gavelio romanuose. Aš jos mintį iš karto pagavau ir įsiklausiau atidžiau. Tai tau ne nusibodusios postmodernistinės teorijos ir atgyvenusios kritikos metodai. Tai jautrios būtybės balsas, gyvybės instinkto aimana, sielos riksmas iš gelmės.

ALEXANDER MCCALL SMITH. Arbata našlaičių prieglaudoje
Vertė Rasa Drazdauskienė
- Matote? - paklausė mma Potokvanė. - Jei norite suprasti, kas vyksta pasaulyje, pažvelkite čia. Tie berniukai tik žaidžia, bet jiems tai labai rimta. Jie aiškinasi, kuris iš jų bus vadas. Štai anas aukštas berniukas, matote, tas - jis ir yra vadas. Toks jis išliks ir po dešimties, dvidešimties metų.
- O mergaitės? - paklausė mma Ramotsvė. - Kodėl jos nieko nedaro, tik stovi?
Mma Potokvanė nusijuokė.
- Žaidimas joms atrodo kvailas, bet jos irgi norėtų jame dalyvauti. Jos stebi berniukus. Paskui sugalvos, kaip būtų galima sugadinti jiems pramogą. Kas kartą joms tai seksis vis geriau ir geriau.
- Neabejoju, kad jūs teisi, - atsiliepė mma Ramotsvė.__________________________________________________________________

Visi "Šiaurės Atėnuose" skelbti Gintaro Beresnevičiaus straipsniai yra prieinami el. skaitytojams.

 

Kultūros kalendorius
nuo 2011 m. Sausio

PATKPŠS

 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31  

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28  

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

 

Skaitytojų vertinimai


62375. kiskis p2006-08-17 20:51
klausiate nuomones? tai kad dar nieko nera.

62379. Onė2006-08-17 21:10
Nekantrus lyg kiškis kopūstlaukyje

62380. kiskis p - onei2006-08-17 21:13
matau, tu tikra kaimo merga. gal dar zinai patarliu ar priezodziu?

62384. varna2006-08-17 21:27
Kaip niekad puikus turinys.

62392. kiskis p2006-08-17 21:58
nagi nagi. konturai ryskeja bet vis dar kaip per migla.

62407. Onė2006-08-17 22:38
Jau merga manys nepadarysi, kiskis p

62409. kiskis p2006-08-17 22:40
nu davaj, boba.

62412. Onė2006-08-17 23:05
Kū duotc? Zuikiams? Vai tai tau, kadū tokiais besdomaučiaus. Kad strykt patrykt ir raudons galiuks pakrūmėn pabėgo. Vui, geriau keturnėščias kurmis - lėtai judins, bet ga išjudins

62413. kiskis p2006-08-17 23:12
one tikriausiai yra Šorys.

62439. ilgaausiui2006-08-18 07:26
ji dzūkiškai kalba. būk drutas

62449. Raimis2006-08-18 10:38
Mėlynėje pirmiausiai skaityčiau R.Tamošaičio " Pakeisti žmonės". Manau, susilauktų daug komentarų. Prašyčiau... "sielos riksmas iš gelmės" (R. Tamošaitis). O, Dieve!

62456. pritariu Raimiui2006-08-18 11:52
Aš taip pat užkliuvau už tos Tamošaičio frazės. Kas tai? Suintrigavo.

62457. Cyptyp2006-08-18 11:54
Aš noriu dviejų paskutinių. Daugiau nieko. C ir P jau nebenoriu, atsibodo.

62467. kiskis p2006-08-18 14:17
ir niekas nepraso apie daile. gi ir liksit neissilavine stuobriai.

62473. e-kiskis p2006-08-18 14:43
as prasau. noreciau daugiau isgirsti apie paveiksla `trys meskiukai".

62479. kiskis p - e2006-08-18 14:46
ar tas šiškino paviekslas kuris budavo ant saldainiu dezes tais saldziais tarybiniais laikais?

62481. e2006-08-18 14:50
taip, tais. tada ,kai visi buvo uztikrinti savo netolima sviesia ateitim.

62487. Raimis2006-08-18 15:37
...o jei ne R.Tamošaitį, prašome D.Kalinauskaitės Tunisą(bent kartą Afrikoje pabuvosiu...).

62488. kvailutė2006-08-18 15:53
Raimi, seniai nustojau ko nors prašyti. El.diedas yra pusžlibis ir apykurtis. Be to - vriednas. Jei nugirs kokį prašymą, tai jo būtinai neįdės. Matyt, gyvenime jam meilės trūko(sta).

62489. Raimis2006-08-18 16:14
O aš labiausiai norėčiau prašyti išmaldos gatvėje, tikras jausmas kirbina. Bet neišdrįstu... o dar pataikysiu į kažkieno "teritoriją...Neduok Die, nukals! Meilės niekad nebus perdaug kiekvienam iš mūsų... Susimilkite, duokite D.Kalinauskaitę arba R.Tamošaitį: arba - arba.

62492. arbitras2006-08-18 17:02
Kalinauskaitė būtų tokiam ramiam pasiskaitymui, o Tamošaičio str. pavadinimas jau suneramina. Ir Gavelis, potsmodernizmas, gyvybės instinkto aimana... Kvailutei: o e.diedas labai žlibas?

62496. kiskis p2006-08-18 21:56
labiau vriednas negu zlibas.

62508. arbitrage2006-08-19 03:31
e.diedas nei vriednas, nei žlibas, tik jam pop.redakcija neleidžia.

62520. Saulius M. (re: Visi "Šiaurės Atėnuose" skelbti Gintaro Beresnevičiaus straipsniai yra prieinami el. skaitytojams)2006-08-19 11:10
Ačiū!
Pora pastabos apie tai:
-- el.redakcijai: reikėtų patobulinti e-"Šiaurės Atėnų" paieškos priemonę: dabar duodant užklausą "Gintaras Beresnevičius" - rodomas tik straipsnis iš 808 numerio. Pratęsus paiešką visame archyve - rašoma: "Rasta daugiau kaip 100 tokių straipsnių. Patikslinkite užklausą". Siūlau tokiu atveju - rodyti pirmus pirmus 40 rezultatų bei sudaryti galimybę po to peržiūrėti tolesnius 40 ir t.t.
-- Ar nevertėtų a.a. Gintaro Beresnevičiaus rašinių "Šiaurės Atėnuose" išleisti atskira knyga? Galėčiau ir leidėją parekomenduoti.

62522. nieko naujo po saule to Raimis2006-08-19 11:34
Eilinės jautruolio Tamošaičio ašaros dėl sielos riksmo, į kurį jis sureaguos: kodėl mes tokie abejingi...ach, och. Eilinė Kalinauskaitės ramybė, kurią įveikus nereikės migdomųjų.

62523. LoRo > Raimis2006-08-19 11:54
Įdomus noras. Keistas. Ką norėtum gauti iš tokio bandymo?

62526. miestiete2006-08-19 13:37
pavydziu tiems kurie net nepagalvoja apie tokia galimybe. stoveti istiesus ranka. tiksliau neisvengiamybe.

62534. zeta2006-08-19 14:17
Jeigu man taip atsitiktu, kad tektu stovet istiesus ranka, o uzsidirbt jokiu sansu - vogciau. Nusegineciau Roleksus arba kaip seselis slankiociau pro atidarytas orlaides. Nors sirdis dunksetu kaip pasiutus, vis tiek taip daryciau. Nebent butu uzgriuvus gili fizine negalia, tada patyliukais gvelbciau parduotuvese. Isivaizduoju suciupimo momenta. Tuomet turbut sirdis nustoja plakusis narve. Dar gali mest zvilgsni i dangu, kai tave kur nors veda. Paskiau belieka pasiduot ivykiu tekmei. Jokios romantikos. Vieni nemalonumai ir materialiniai nuostoliai.

62535. Raimis2006-08-19 14:56
Patikrinti save: ar pajegiu šitaip. Galiausiai - pažinimas.Gal nieko daugiau, apart vaizduotės tvyksnio...

62536. m2006-08-19 15:14
tai tik situacijos imitacija. zinai kad kada panorejes gali grizti namo ir issikepti kiausiniene. taip gali save tikrinti pradedantys aktoriai ar pradedantys vienuoliai.

62545. popierinis Raimiui ir co.2006-08-19 18:18
kadangi čia toks ažiotažas dėl tragedijos, nusipirkau popierinius ŠA,pažiūrėti, kas ten viduj, kuo jie gyvi, perskaičiau ir labai nusivyliau tiek Kalinauskaite, tiek Tamošaičiu. Deja, komentatoriai Delfyje labai daug tiesos pasakė dėl tokių visokių "plačiai žinomų siaurame rate" talentų... Žodžiu, vieni kitus giriate, vieni kitiems premijas ir stipendijas teikiate, o skaityti tai nėra ką.

62550. rasa2006-08-19 19:23
noreciau apie sriuba

62586. Skeptikas2006-08-20 15:52
Pritariu Sauliui M. (62520) dėl būtinybės tobulinti ŠA paieškos sistemą. Tik ar nebus mūsų prašymas - balsas tyruose?

El.Redakcija: Dabartinė paieškos sistema nebeatitinka poreikių, o radikaliai atnaujinti tikimės iki šių metų pabaigos. Daug kas priklauso nuo resursų, kurie, deja, yra riboti.


62589. jechidna - el red2006-08-20 17:09
uztat vriednumas jusu neribotas. ideti du straipsnius vietoj leidziamu triju. ne veltui idetas "kiauliskas kiauliskas". galite sau prisitaikyti.

El. Redakcija: Pirmadienį žadame pasitaisyti.

62590. jechidna2006-08-20 20:03
aciu. jeigu nezinote ka ideti tai galit manes pasiklausti. as patarciau. mano tokia rolė.

El. Redakcija: Ačiū už gerus norus. Esame liepti įdėti tai, ko nėra (žiūr. antrą turinio punktą).

62592. jechidna2006-08-20 20:17
ner uz ka. galite nesiteisinti. nesu tokia griezta kaip atrodo is pirmo zvilgsnio. gal galetumet istrinti tai kas antra karta netycia pasikartojo aciu is anksto.

El. Redakcija: Prašom. Nėra už ką, jechidna.

62593. jechidna2006-08-20 20:29
kaip suprantu antras turinio punktas arsiai rasomas net dumai is plunksnos ruksta. atnes sveizia sviezuteli dar nenudziuvusiu rasalu. vienas vertus, tai taip budinga menininkams - nieko laiku nepadaryti, antra vertus skubos darba velnias dirba. nekantriai lauksim pirmadienio.

62594. vilkas p2006-08-20 20:32
turinyje nėra Sekmadienio pamokslo.

62595. jechidna2006-08-20 20:43
sekmadienio pamokslas baznycioj sakomas sekmadieni. o ne i pirmadienio laikrasti dedamas.

62596. vilkas p2006-08-20 20:48
cia jums ne baznycia sekmadieni ir ne pirmadienio laikrastis. cia amerikos balsas siaures atenai.

62600. S. - Jechidnai2006-08-20 22:54
Jūsų žiniai, šis laikraštis - šeštadieninis, ir visi jį užsiprenumeravę gauna būtent šeštadieniais; na o besinaudojantieji tik elektronine versija už dyka - tegul būna patenkinti tuo ką gauna: "dovanotam arkliui..." :-)

62601. jechidna2006-08-20 23:00
..i dantis ziuri".

62606. S. - Jechidnai2006-08-20 23:42
Nusipirk kioske - ir išsigelbėsi nuo savigraužos po pažiūrėjimo :^)

62610. mgl2006-08-21 07:46
geras Kalinauskaitės straipsnis.tai kaip rasti laiškelį apie dykuma, apie skeleta.tik ta viena

62624. jechidna2006-08-21 12:48
stai jusu dovanotas arklys: jau ir pirmadienis, o isstenetas tik dar vienas taskiukas. popierini aisku nusipirksiu eidama pro kioskeli betgi cia yra principo reikalas. ką yra, el red?

62635. Rox2006-08-21 13:56
..popierini aisku nusipirksiu eidama pro kioskeli .. O apie mane esanciuose artimiausiuose spaudos kioskeliuose net nustebo kai paklausiau "SA". Toks ispudis, kad negirdejo leidinio tokiu pavadinimu. Ko gera mano bomziskame rajone niekas neskaito tookiu intiligentisku nesamoniu. Negi isties teks prenumeruotis.

62637. Fox2006-08-21 14:04
karta kioskelyje paparasiau "komsomolkos" ta prasme lietrycio, tai dave rusiska "komsomolskaja pravda". eina toks ir dar pas mus pardavinejamas.

62683. Cyptyp2006-08-21 19:10
Šeštadienį kilau į žygį - pirkti popierinių "Šiaurės Atėnų". Iš pradžių - prie gana judrios gatvės ilgai stoviniavau, kol mašinų sumažės, juk nevaikščiosi žmogus taisyklingai per perėjas, kai tos perėjos tau ne pakeliui; per perėjas mes vaikštome, kai jos pačios mums po kojų pasipina. Paskui - atokvėpio kelionė per didelę pievą. Už pievos - jau kita karalystė, kur viename vieninteliame tos karalysrės kioske būna "Šiaurės Atėnai". Bet jeigu paprašysi nedrąsiu klausiamu balsu, prislėgtas didelės kaltės, kad skaitai tokį daiktą , tavęs gali nesuprasti. Skvarbios kioskininkės akys susmigs kaip tyrinėjantys mikroskopai. Taigi turi įveikti psichologinį barjerą - gėdą ir nepatogumą, kad esi retas paukštis, keistuolis ir perki keistą daiktą. Kioske, man atrodo, tokie keisti daiktai tik kokie du tebūna. Ir nereikia nė teirautis: "Ar turite ee?.." Jokių lia lia lia. Antrojo turbūt niekas taip ir nenuperka. Na, ir kas. Turi tapti JO DIDENYBE PIRKĖJU ir didžiuotis savo poreikiais, juk moki pinigus.

62690. Rūta2006-08-21 20:00
o mūsų kaime net du mes užsisakom, vat:)aš ir vienas toks Rytas, tai mes kartais gyvai apie tai padiskuotuojam

62692. :)e2006-08-21 21:26
gyvai gyvai?

62695. R. Sinkevičius2006-08-21 21:38
Rašote, kad prieinami visi Beresnevičiaus straipsniai, tačiau įrašius į užklausą žodį "Beresnevičius", nieko neišmeta. Nepaleidžia ir kai kurių kitų straipsnių, įvestų per užklausą, pvz., Pociaus: http://www.culture.lt/satenai/?kas=rask&txt=gb

62696. R. Sinkevičius2006-08-21 21:40
Atsiprašau, pastebėjau, kad ir aukščiau jau buvo apie tai diskutuota.

62700. e - R. Sinkevičius2006-08-21 21:58
gerai. atleidziame. tik nepradek(it) apie politika.

62726. prozerpinas bando triūbą2006-08-22 02:46
pum-ba-pa pum-ba-pa - ласточки пойте!

62740. citramonas2006-08-22 10:19
Labai geras tas apsakymas apie Tunisą ir virėją, nesigailiu, kad nusipirkau pop.laikraštį. Be reikalo čia neįdėjot.

62741. Raimis2006-08-22 10:42
Danutė Kalinauskaitė - vyraujanti rasė... Yes! - bet ne daugiau nei meilė arba - neapykanta: tam jos maratoniniam apsakymui "Kartą Tunise" (paleologiniai spąstai "Kartą Afrikoje"). Detalių precizika, vidinis pasakotojos sąžiningumas ir matapranešimo(sekant p.XX mintimi) nebuvimas: savikliova, savianalizė, detalių spindesys... visa pernelyg žmogiška ir - moteriška. Šaunu ligi nuovargio! Tikrai verta dar kartą bėgti tokį maratoną - Tunisan.

62752. R. S.2006-08-22 12:40
Politika yra tokia, kad "nepradėkit (nepradėkit)". O visa kita nebent jūsų angažuotumas mano atžvilgiu.

62795. priekašas2006-08-22 16:47
Kodėl tas Tunisas neįdėtas į internetą? Norisi egzotikos. Šią vasarą aš, pavyzdžiui, niekur nebuvau išvykęs.

62860. paskaitymui2006-08-23 15:48
parašysiu trumpai.važiavo pasžiuret kaip te gyvena.mate lietu afrikos, ivykde pamokyma ,pajust hebraju vyro meilę ir t.t...kažkas pnš i Jelenik

62869. genutis2006-08-24 09:35
kaip ten to kanoviciaus "eiles"? negavau pirkt

62881. taip2006-08-24 14:30
yra,jo,aha

Rodoma versija 180 iš 204 
13:27:31 Jan 31, 2011   
May 2008 Sep 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba