ŠIAURĖS ATĖNAI

Šiaurės Atėnai. 2008-05-23 nr. 894

| Spausdinti | Archyvas | Redakcija |

Kęstutis Navakas. Ten jūra (179) • LINA ŽALYTĖ. Stingulys (29) • ROBERT CRAWFORD. Iš tikrųjų (2) • -js- . Sekmadienio postilė (9) • JAREK SZUBRYCHT. Skausmingiausias iš menų (20) • ALMA MASIULIONYTĖ. Senovės baltų religijos atspindžiai šaltiniuose apie gėrimus (8) • SIGITAS GEDA. Užuolaida ir žalias vazonėlis (22) • STÉPHANE AUDEGUY. Debesų ganytojas (9) • DOMAS LINKEVIČIUS. Eilės (17) • TOMAS TAŠKAUSKAS. Giesmių giesmė (8) • MARIJA DJAČENKO. Išprotėti (2) • ARNAS STANKEVIČIUS. Haiku gyvenimui (3) • ARTŪRAS LIUTVINAS. Kažkas ne taip. Laimingas paršelis (1) • IMANTS ZIEDONIS. Latvija manMARTYNAS PURVINAS. Kas laukia „Mažosios Lietuvos enciklopedijos“? (9) • Pagal PETRO VYTAUTO JAKAVONIO pasakojimą (Merkinė, 2008) parengė Algimantas Černiauskas. Mano smuika (6) • JURGIS JANAVIČIUS. Pelėdos ir lauko pelės (9) • Ar tikrai fluxus vieta Guggenheimo muziejuje? (8) • kodėl visiems taip rūpi dievas, o ne, pvz., reliatyvumo, ar dar kokia teorija? (537) • Sveikinimai prasidėjusios vasaros proga! :-) (360) • 2008 m. birželio 6 d. Nr. 21 (895) turinys (7) •

Ten jūra

Kęstutis Navakas

[skaityti komentarus]

iliustracija
Magnolijos pumpuras. 1929
Imogen Cunningham


    She came to me one morning
    One lonely Sunday morning
    Her long hair flowing
    In the midwinter wind
    „Uriah Heep“


Lašas krito lėtėdamas, spėjau akimis sekti jo paprastą lyg styga trajektoriją, galvojau, kad visai sulėtės, sustos du pirštai nuo jam pražūtingos plokštumos, tačiau ne – kaukšt ir nebėr. Daiktai pernelyg tingūs keisti parodymus, dažniausiai juos perrašom mes, stebintys, todėl lašas mums nebėra lašas, akmuo nebėra akmuo ir vėjas pučia pilna burna giliausios prasmės. Pasaulis tampa literatūra, o literatūroje gyventi yra jaukiau, ten visos koordinatės paklūsta vienokio ar kitokio kompaso diktatui. Dabar magnetinis polius ore, lašas krinta lėtai, o kai nukrinta, pagalvoju dar sykį: rytoj ji atskris.

Man ji jau skrenda, jau leidžiasi, tik lėtai, labai labai lėtai, tad jos leidimuisi šiandienos neužteks. Vadinasi – šiandiena apskritai nereikalinga, kažkoks keistas jausmas apima suvokus, kad kaip tik dabar gyveni tą dieną, kurią tikrai pamirši, nes labai to norėjai, keista matyti rodyklėmis prajojant tą laiką, kurio sąmoningai troškai netekti. Gyvenimo gale pritrūks būtent jo, tačiau mūsų atstumtas laikas ir yra tas gyvenimo galas, periodiškai mus ištinkantis. Ir šios keistos tuščių sekundžių prenumeratos nenutrauksi.

Rytoj ji atskrenda – mintis kaip į veją įvarytas kuolas, aplink kurį sukies ant vis trumpėjančios grandinės, kol nuėdi visą perimetro žolę ir imi graužti klintis bei šlyną.

Tada reikia virtis arbatos, nesvarbu kokios, nes svarbiausias jos parametras bus karštis – prijaukinta skausmo atmaina. Gurkštelsi ir su garais išpūsi kelis pernelyg narkotizavusius fantomus, bus galima eiti skaityti, ne, geriau – tvarkytis kambarį. Gal ji norės užsukti.

Kambarys kaip didesnysis mūsų kūnas nuo pastarojo skiriasi tuo, kad čia įmanomos greitosios plastinės operacijos. Tuo juokingiau skamba žodžiai „tvarkytis kambarį“. Jis tvarkingas, tvarkiau jau, kojinės iš po kėdės seniai po vonia, jis švarus, bet dar be makiažo. Sukabinu ant grindų samanojusius paveikslus, strategines knygas atsuku veideliais, kampe stovinčią laisvos formos skulptūrą sukioju tol, kol vienu rakursu ji man lyg pradeda kažką rimčiau simbolizuoti. Visi artefaktai užima ergonomiškas pozicijas, ranka pasiekiamas, ant patefono atsitiktinai pamirštamas originalus Mileso Davieso „The Birth of the Cool“ vinilas, o ant stalo atversta F. Pessoa knyga užverčiama, tarp puslapių įdėjus Vienos blusų turguje pirktą durklą. Dar reikia, kad viskas nebūtų kaip vitrinoje, atrodytų natūraliai, bet ir šitą mes mokam, kambarys atrodo lyg stilingai atbrizgę džinsai. Čia tik suklysk ir laikas grįš atgal, lašas vėl sukibs ir pakils į debesis, vėl ateis vasara, paskui pavasaris, kurio vieną naktį mes su ja darysimės vis mažiau pažįstami, kol pasiimsiu savo vis pilnėjančią taurę, paklausiu, ar netrukdau, ir atbulas išeisiu iš kambario į erdvę bei laiką, kur ir buvom dar nepažįstami.

Už lango kaimynai neša į automobilį kažkokias dėžes. Baikščiai dairydamiesi, lyg tai, kas į tas dėžes nesudėta, grėstų tam, kas sudėta. Užtraukiu užuolaidą ir spektaklis baigiasi. Paploju, bet jie neateina man nusilenkti. Miegas.

Keliai į visus oro uostus yra tolimi ir per ankstyvi. Patys oro uostai, būdami ne tik valstybių, bet ir dangaus bei žemės susikirtimo taške, kuriame laikas belytis, neperkirstas į dieną ir naktį, yra savotiškai nerealūs. Tik čia įmanoma įeiti į nedidelį kambarį, o išeiti iš jo kitapus gaublio, kur kita valanda, kitas metų laikas ir žmonės kalba kaip vaikystėje gaudytos nesuprantamos radijo stotys. Bet tarp tų žmonių kažką veikia ji, štai aš įžengsiu į oro uostą tarp laukiančiųjų, tapsiu vienu jų ir laukimo energija tekės mumis visais tarsi kokia megaschema, tada nusileis ji ir mūsų energija ją įžiebs. Sulaukti visi gražūs, kokie kelyje sudilę bebūtų.

Veikiausiai atrodys kiek kitaip nei tada, prieš pusmetį. Dideliam name, kurio šeimininkas sutemus parodė ranka į tamsą ir pasakė: ten jūra. Ir atsirado jūra, nors dieną ten plytėjo didelė statybų aikštelė, kažkodėl panaši į gelžbetoniniais breketais sukabintą šypseną. Dalykai, kurių nematome, nepasiekiame ir nesuvokiame, visada kviečia vadinti juos jūra.

Vakarėliui persiritus per kraštus, pasiėmiau savo taurę ir išėjau klaidžioti to didžiulio namo koridoriais. Namas buvo beveidis, tarsi iškirptas iš gyvenimo būdo žurnalo, jame gyveno ne žmonės, o interjerai. Net negalvojau, kad gyvenimas kartais gali būti tiek antrinis, atspindintis poligrafiškai tobulą tuštumą. Pūstelėjau į užuolaidos kutus, bet jie nesujudėjo. Tuomet supratau, kad visi mes pieštiniai. Namai su jų kutais nupiešti viename foniniame paveikslėly, o man pūstelti štai prireikė bent keturiasdešimties piešinių. Gurkštelėjau, eikvodamas vis naujus piešinius, įėjau į pirmą pasitaikiusį kambarį ir tada pamačiau ją.

Oro uosto švieslentė rodo, kad ji nusileis po penkiasdešimties minučių, dabar veikiausiai kur nors virš Vokietijos. Žvelgdama žemyn, matytų ne ją, o debesis – iš Reino ir Elbės, iš Miurico ir Bodeno, – ir tie debesys lėtai plauktų, galbūt atsispindėdami jos animacinėse akyse.

Tos akys prieblandoje keistai žibėjo, taip žiba ne metalai ar mineralai, taip žiba netinkamai lygintuvu brūkštelti švarko atlapai. Gražiai, bet taip, kaip neturi būti. Ji atsisuko ir aš paklausiau, ar netrukdau. Jos figūra atrodė savotiškai laimėta iš tamsos, tamsai taikantis vėl ją pasiglemžti, todėl, negailėdamas vis mane piešiančios rankos, žengiau artyn dar per pusšimtį piešinių ir pasakiau: žinau, kad netrukdau, bet ar Jūs tai žinote? Žinau, atsakė ji, aš klausausi jūros, o jūros reikia klausytis dviese. Ir mes stovėjome ir klausėmės to, ką šeimininkas pavertė jūra, ir jūra mums ošė apie visas tas šalis, kurių krantus skalavo.

Ji kvepėjo. Vartojo sunkius vakarinius kvepalus, kuriuos kadais ir aš esu pirkęs tolimam oro uoste, tačiau apsiribojo tokiu preciziškai išsunktu jų lašu, kad pro visą tobulo kvapadirbio šarvą plonom adatėlėm sugebėjo prasiskverbti silpnutis, beveik odos pūkeliais tepajuntamas jos pačios kvapas. Ir tas kvapas man tiko, labai. Pagalvojau, kad dabar veikiausiai tos dienos, kai moteris pagražėja. Tačiau mūsų grožis buvo tamsa, o tyla buvo mūsų jūra.

Atsisėdau oro uoste ant suolo ir paėmiau kažkieno paliktą vokišką laikraštį. Vokietijoje nelyja, rašė laikraštis. Vadinasi – jai gera skristi. Šalia manęs per dideliu kostiumu vilkintis vyras su kažkuo kalbėjosi telefonu. Nervinosi. Pasaulis jam irgi buvo per didelis, gautas išaugti.

Ką jai toliau pasakiau? A, taip, pacitavau tą F. Pessoa mintį apie jūrą. Jūra, sakė Pessoa... Čia ji taikliu juoku (lyg tą juoką irgi būtų citavusi) nutraukė mano citatą, pasakė frazę, kurią išsyk pamiršau, švelniais, tačiau tvirtais ir viską žinančiais delnais suėmė mano skruostus ir mūsų bučinys buvo ilgas. Ragavau jos seiles, kurių skonis, išsisklaidžius pirmiesiems vyno taninams, buvo neutraliai saldus su kriaušių bei man nesvarbu kokių dar vaisių tonais. Vėliau dar tą patį vakarą mėginau atkurti jos burnos kvapą, pūsdamas sau į kumštį ir uostydamas, dar vėliau visą vasarą prisimindavau tą nuostabų skonį. Mane supusioje realybėje jo nebuvo ir kriaušės čia tik išliekanti nuoroda, poste restante. Šiaip ar taip, ji nušluostė man lūpas savo šalikėliu, pasakė dar vieną frazę, kurios neturėjau jėgų išgirsti, ir išėjo. Kurį laiką dar klausiausi jūros, tegirdėdamas kažkur giliai manyje riedančius nesibaigiančius akmenis, paskui pasiėmiau taurę ir išslinkau į koridorių. Jame pastebėjau paėmęs ne savo, o jos taurę, jau tuščią. Įsidėjau taurę į kišenę. Jos niekur nebuvo, o kiti žurnalinio būsto svečiai man nerūpėjo, tad išėjau namo.

Oro uosto švieslentė rodo, kad liko mažiau nei pusvalandis. Vakar tų pusvalandžių iškenčiau keturiasdešimt aštuonis, tad jau nebedaug. Žiūriu į lagaminais vedinus keleivius ir pamažu imu šypsotis. Aš niekur neskrendu, pas mane skrenda. Aš čia savotiškas šeimininkas, sakau sau, ir žvilgteliu į kaimyną per dideliu kostiumu. Na taip, aš, ne jis.

Niekada jos nebemačiau, po to karto ji ir nebebuvo grįžusi iš šalies, kurioje gyveno. Tačiau sužinojau apie ją viską, kas buvo įmanoma. Tiesą sakant, nedaug. Bet ir tiek man užteko, tos skurdžios žinios skleidėsi secesiškais parafrazių ornamentais, asociacijom, mano susikurtom istorijom ir, ką gi, tam tikrais planais. Nebandžiau ieškoti jos adresų, nebandžiau susisiekti. Ruduo nuo pavasario netoli, per tiek laiko bučinys nuo lūpų dar nespėja nudžiūti. Po pusvalandžio viską ir papasakosiu, po pusvalandžio visko ir išklausinėsiu. Ar ne? – klausiu kostiumuotojo kaimyno. Kažką jis man sako, bet nueinu ir jo žodžiai dar kurį laiką mane vejas, veltui.

Ji jau greitai leisis, einu prie kitų pasitinkančių, į savo megaschemą. Per tuos keletą mėnesių spėjau ją pažinti. Turimų žinių neužteko, tačiau kiekviena žinia yra kitos žinios ženklas ir nuoroda, tad atsikūriau ją, kaip žmonės atsikūrė dinozaurus. Dinozaurai irgi turėtų išlipti iš jos lėktuvo. Dinozaurai turėtų stovėti ir oro uoste, šalia manęs, nes juk ji irgi mane atsikūrė. Ir štai tuomet, tik tuomet, daugelį kartų atsimušęs į sienas ir kitas plokštumas, įveikęs klastingus aidus, nusilpęs beveik iki tylos, mane pasiekia kaimyno per dideliu kostiumu atsakymas. Išgirstu jį visiškai aiškiai. O jeigu ne? – atsakė kaimynas.

Aš net nežinau, ar tai jis. Bet kas gi daugiau, juk mano viduje nesisuka joks įrašomasis vaško velenėlis, aš stoviu kitų laukiančių būryje, dalis jų jau štai sulaukė anksčiau atskridusio lėktuvo ir jau spaudžia glėbiuose artimuosius neapmuitinto viskio pilnais lagaminais. Stebiu, kaip svajingas laukimas jų veiduose virsta jaukiu konkretumu ir dalykiškumu, klausausi, kaip jie dalijasi naujienų santraukomis, lyg būtų susitikę laikraščiai su laikraščiais, jau greitai ir mano mergina čia bus, su bučinio reversu ant lūpų.

O kas? O kas, jei ne?

Nesuprantu, kodėl megaschemos visada perdega manyje, gal esu kažkaip recidyviškai per drėgnas, gal mano varža neatitinka standartų, gal jaunystėje skaičiau visai ne tuos autorius? Galvoju apie tai, žvelgdamas į bėgančius pro mašinos langus prakaituotus medžius. Kaip banalu: medžiai. Nebylieji liudininkai, knygų mėsa. Grįžęs į kambarį pamatau, kad ir jis kažkoks antrinis, tik atspindi ne gyvenimo būdo žurnalus, bet vokiečių romantikų tekstus, net eilėraščius, net rimuotus. Ištraukiu durklą iš F. Pessoa knygos ir padedu šalia jos lūpomis lytėtos taurės. Trečiasis šalia padėtinas daiktas, pagal visus kanonus, būtų mano kaukolė.

Už lango kaimynai vėl krauna į mašiną kažkokias dėžes, kurias kažkur išveš. Aš net neklausiu, kas ten, aš žinau: ten jūra.

 

Kultūros kalendorius
nuo 2011 m. Sausio

PATKPŠS

 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31  

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28  

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

 

Skaitytojų vertinimai


118609. kvailutė2008-05-28 10:57
ar galima komentuoti, perskaičius tik dvi pastraipas? tiek to, pakomentuosiu. "gyvenimo gale pritrūks būtent jo (laiko, kuris buvo atstumtas)" labiausiai patinka tos vietos, kuriose randi patvirtinimą savo mintims. kažkada, pastebėjusi, kad laikas eina vis greičiau ir greičiau, susimąsčiau, kodėl taip yra. mano atsakymas buvo - todėl, kad kai dalis laiko sureikšminama, tai likusioji dalis tik prastumiama kuo greičiau. skubinama. štai aš pusantros valandos kasdien skiriu važiavimui į/iš darbo. ir norisi, kad tai truktų dar trumpiau. tai laikas tarp įvykių. tarpinis toks. per metus man šis laikas sudaro virš 10 parų. ir tai tik nedidelė prastumiamo laiko dalis. o, pamenu, vaikystėje kelionė iki parduotuvės tapdavo svarbių įvykių, reikšmingų atsitikimų, neįkainojimų susitikimų virtine, kuri dažnai viršydavo jai proto ribomis skiriamą limitą, nes ten vykdavo tikrasis gyvenimas. hmmm. gaila...

118612. kvailutė2008-05-28 11:48
geriau būčiau patylėjusi iki pabaigos. o tai išsišoviau į debesis su tuo komentaru, kad dabar neturiu kur akių dėti. labai prašau savo taikliais atsiliepimais mane uždengti.

118614. archyvaro retorika2008-05-28 11:58
O kur mano mylėta numylėta jūra, kur tie amžinieji nenutylantys vandenai, kur mano vaikystės ir paauglystės Palangos jūra ( arba Juodoji, ar dar kokia kita kitokia jūra), kur ji, gerbiamas NPL, kur jūra, kur ją paslėpėte, ponuli? Tai mano nevilties retorinės figūros, nelyg kokie antikos griuvėsiai. Gražiai mane nuliūdinote, pone NPL-e, gražiai...O aš ilgėjaus jūros aprašų. Naivuolis aš! Dabar skaitysiu jau be iliuzijų šį tekstą.

118616. archyvaras2008-05-28 12:24
Labai gražiai ir savitai suskamba veiksmų/atminties/ grįžtis laike( savotiškas atmintiesjuostelės atsukimas). Pasakotojo laukimas ir jo atmintis buvęs laikas tarsi atsiskiria vienas nuo kito, nutolsta. Įdomus ir įtaigus šis nesutapimo įspūdis.

118618. archyvaras vėl2008-05-28 12:34
O dabar, skaytydamas šios npl novelės kambario aprašus bei susitikimą su Ja, ūmai prisiminiau H.Milerio kambarių aprašymus: nirtulingus, ūmius, padrikus, bet ir keistai pedantiškus. Tarytum kokius scenovaizdžius, skirtus žmonių veiksmams, o galbūt vien pasakotojo atminčiai.

118620. kvailutė2008-05-28 13:00
patinka man archyvaras

118621. archyvaras2008-05-28 13:02
Taigis tataigis: labai subtilus, svajingai kerintis, intriguojantis, įsimenantis raiškiomis metaforomis bei savitais palyginimais tekstas. Banalokai ir schematiškai diagnozuojant: poetinė proza.

118622. mie2008-05-28 13:15
taip, man irgi archyvaras labai nieko sau. maloniai senamadiskas.

118623. s2008-05-28 14:31
praskambejo kaip grazi, melancholiska muzikine fraze

118624. laumė2008-05-28 14:34
šituos ŠA nusipirkau penktadienį ryte. atvažiavusi į darbą jau buvau bekišanti juos į stalčių su visu Navaku pirmame puslapyje. daugokai rašo, pamaniau. akys užkliuvo už ketureilio pradžioje. perskaičiau. aha, turbūt daina. "Uriah Heep" - kažkur girdėta, bet nepažįstama. romantiškos eilutės. perskaičiau pirmąją NAvako eilutę, antrąją įpusėjau ir aptingau. peršokau į gretimą skiltį: "Vakarėliui persiritus per kraštus, pasiėmiau savo taurę ir išėjau klaidžioti to didžiulio namo koridoriais..." - a, vėl savęs kapstymas, nusibodę. kita skiltis. "Ką jai toliau pasakiau?" - skaičiau tingiai, bet čia išdygo pavardė, truputį pažadinusi iš tingulio - Pessoa. na, na... kas toliau? "...lyg tą juoką irgi būtų citavusi..." hm, netikėta. "...mūsų bučinys buvo ilgas. Ragavau jos seiles..." bliamba, užkniso tos seilėtos banalybės. bet veiksmas jau prasidėjo - na?.. o čia vėl įdomiau: "...mėginau atkurti jos burnos kvapą, pūsdamas sau į kumštį ir uostydamas..." - neblogai... o toliau?... o toliau vis mažiau pastebėdama pabodusias banalybes (o gal jų ir nebebuvo?) perskaičiau tekstą iki galo. puiku. tai yra tai, ką norisi skaityti. ypač nuo tokių vietų kaip tas gerokai vėliau pasivijęs "kaimyno per dideliu kostiumu" atsakymas. ir tada pati kuo banaliausiai dar kartą apstulbsti nuo minties, koks stebuklas yra talentas rašyti, prikeliantis net iš giliausio tinginio skaityti :).

118626. toto2008-05-28 15:04
Tau leidus, „rašyti“ (stebuklas yra talentingai rašyti dailyraštį?) keisčiau į „pasakoti“, raganaite. :)

118627. vakarelis2008-05-28 15:21
taip, tikri vyrai rasytojai atsiminimus laiko kumstyje ir kai ateina metas siekti pastangos atgaivinti su moterimi susijusiu ispudziu aksesuarus, rezultatyviausia yra pasitelkti vejavaikiska, sinchronizuota erdvelaikio atzvilgiu, masturbacija.

118630. xX2008-05-28 17:31
zeta, skaičiau ir šiek tiek pavyduliavau - prisipažįstu. buvau tarsi jūra savo bangomis, savo potvyniais ir atoslūgiais. atėjus atoslūgiui sakau - niekas tikriau neparašys...

118631. archyvaras2008-05-28 17:31
Ten jūra, šviesoje ir tamsoje, jūra krytyje mūsų ir viltyje mūsų jūra, ten jūra knygų, kurių mes neperskatysime, ir jūra moterų, kurių nepažinsime, ten jūra lyg vienintelis tūris, atminties ar vaizduotės, kurį mes įgyjame čia, šioje laikinybės pakrantėje...

118632. amigo2008-05-28 17:36
tai ar satenuose kada nors vel bus aptariamos naujos knygos? Recenzijos. Ar tik textai textai textai ir ju komentrai?

118639. ivs > amigo2008-05-28 18:36
aptarineti recenzijas? neduokdie! ir pacios recenzijos - tegul jas simts! Tpfū!

118640. ivs > xX2008-05-28 18:39
man taip pat pasirode, kad sis tekstas apie zeta. o tu? tu gal zinojai?

118642. ivs2008-05-28 18:52
laume jau nurase mano nuomone apie "zmogu per dideliu kostiumu" ir visa kita, tai kas man beliko? beliko padekot laumei, nes pati as taip gerai savo ispudzio nesupratau.

118643. Artūras iš Vilniaus2008-05-28 18:57
nesupratau kažko, ką, tas navakas liandbergius ar ką. Tokie podlyzų žestai, kad ojojoi.
..niekas tikriau neparašys.. (xX) man tai atrodo, kad žeminti Navako taip nereikėtų.

118646. ivs2008-05-28 19:13
o kvailutei pasakysiu, kad vaziavimas man yra pats ... cia suskamba mano telefonas, kaip retai atsitinka, pakeliu rageli: congratulations, you just won dodge caravan... padedu rageli, kur as cia buvau? a, vaziavimas. vaziavimas - vienas is tikriausiu mano laiku. su nostalgija atsimenu laika, kai kelias i darba buvo valanda.

118649. krankt2008-05-28 20:04
kestutis tikrai kazkokiu kitu keliu suka. kelias, regis, zadantis kazkur nuvesti arba idomiai pavedzioti. :) yra siek tiek saikingos itampos, neperaugancios i pigu trileri, yra siuriko elementu, lasas romantikos. puikus opusiukas. tokius galima skaityti ir kelis kartus. :)

118662. Pelė2008-05-28 20:48
L.Durrell: "Tokios akimirkos, kurios būdingos rašytojui, o ne meilužiui, nemiršta." Puikus gabaliukas.

118668. cc2008-05-28 21:58
Hmm...

118677. eik pelytei :-) 2008-05-29 00:10
Aha. Pritariu keturlinkas. Būna, ko tik neprikeverzoji iš meilės. Ir blyn, skaitosi. Paskui dar įsimyli ir dar parašai - ir vėl skaitosi. Bac - gauni pagyrimą ar šiaip kokį bonusą. Bet jei parašei be feromonų įtakos, valgydamas sumuštinį ir dar kepdamasis pietums geltoną antį, o liaudžiai skaitosi, tada tai jėga. Bet turbūt daug meilių turi nugyventi, kad taip išmokt... Sunkus amatas.

118683. eik2008-05-29 00:37
daina iš praeities. visai gerai klausosi greta kęstučio jūros, kurios nimfa irgi iš praeities. http://www.youtube.com/watch?v=-Th_lZab7IQ

118696. bri2008-05-29 06:43
Galvojau, cia tik man susirode, kad teksto moteris - Zeta...

118700. s2008-05-29 10:18
o as manau, kad teksto moteris - zita!

118701. laumė2008-05-29 10:27
jo, aš irgi pritariu s: teksto moteris - aiškiai zita, chi chi chi

118706. archyvaras2008-05-29 10:52
Šio teksto moteris mums - abstrakcija...Banaliai kalbant, visos jos tokios: abstrakčios vakar dienoje, labai konkrečios - šiandienoje(ir nereikia pūsti mums, vyrams, į akis ir į smegenis rožinių miglų, mielos moterys).

118709. laumė2008-05-29 11:27
nepučiam, nepučiam, archyvare: pasaulis laikosi ant moteriškos konkretybės, ne ant romantiškų abstrakcijų :)

118722. kvailutė>ivs2008-05-29 13:11
O koks dabar tavo atstumiamasis laikas? Kuo tada važiavimas į darbą buvo ypatingas? Juk gali būti, kad nostalgija kyla ne tiek pačiam važiavimui, o tam rožiniais kvarbatkėliais padabintam praeities segmentui, kurio dalimi buvo važiavimas. Įdomu, ar tu jauti, kad laikas eina vis greičiau?

118727. mie2008-05-29 13:19
as jauciu, kad laikas tiesiog svilpte svilpia.

118730. eik archyvarui2008-05-29 13:32
kadangi rašėte daugiskaita, tai rizikuosiu prisijungti prie nuoširdžių pa(linkėjimų) moterims. Tik aš stovėsiu kitame folianto kamputyje - pūskite, mielosios, ir rožines ir kitaip spalvotas, ne tik miglas, bet ir sapnus, tokius penkių prabudimo lygių, kai pakirdęs nebesupranti ar čia jau pats esi, ar dar tas drugelis, kuris, kinietiškai, sapnuoja mus visus. :)

118731. eik laumei2008-05-29 13:41
nežinau, ar ant moteriškos, bet ant konkretybės, pasaulis tuoj išsivers į blogąją pusę. Apčy - atleisk, sloga.

118735. ivs2008-05-29 14:53
ne, nostalgija kyla butent tam faktui, kad vaziavimas budavo ilgas, o dabar trumpas. as vaziuoju taip, kaip Alfonsas Andriuškevičius, kad eina pasivaiksciot. mano vaziavimas yra genuine, pasak jo. apgailestauju, kad dabar iki darbo tera 10 min kelio. dar apgailestauju, kad labai jau pabrango benzas ir nebegaliu sau leisti tiesiog vaziuoti. i niekur.

118736. ivs > kvailutei2008-05-29 14:58
as labai megstu kitu "atstumiamaji" laika. ta prasme, laika, kuri kiti atstumtu, uzmusinetu. moku tuo laiku megautis. viena karta staiga supratau, kad kone visas mano gyvenimas yra laukimas. laukiu tai to, tai ano. tai emiau ir ismokau laukdama buti. buti sau. dabar manes nebevargina kelios valandos oro uoste, letas trafikas, nemigo naktis, etc. Kaip cia tau pasakius? as visa laika gyvenu. ismokau to is vaiku.

118765. kvailutė>ivs2008-05-29 17:52
tu jau man atleisk, kad aš tokia netikša, bet kai kas pasako, kad "aš visą laiką gyvenu" (ta prasme, kad visai neatstuminėja laiko), ir dar, kad to išmoko iš vaikų, man kyla įtarimas, kad žmogus norimą priima už tikrovę, nes tas norimas yra toks idealas, kuris praktiškai yra nepasiekiamas. per daug gražu, kad būtų tikra. nepyk.

118768. ivs :)2008-05-29 18:55
tu visada geriau zinai.

118789. kps>kvailutei2008-05-29 23:59
ar tikrai tikrove yra kazkas daugiau nei tai ka ir kaip priimam "uz ja"?

118796. kvailutė>kps2008-05-30 08:51
būna. ryškiausias pavyzdys - į tašką suspazmuotas ketinančio žudytis matymo laukas. išsikalbėjus dažnai pasirodo, kad išeičių yra ne viena ir ne dvi, o tobulojo savižudybės plano įvaizdis subliūkšta lyg sprogęs balionas.

118797. kvailutė>ivs2008-05-30 09:10
toli gražu ne visada. bet šiuo atveju... vaikams būdingas naivus (pasi)tikėjimas žmonėmis. net kai nusvyla kartą kitą, nepasimoko ir lyg drugeliai skrenda vėl į ugnį. o man susidarė įspūdis, kad tu nepaleidi epindokserio nei iš rankų, nei iš sielos. tai nėra vaikiška. na, gal mes skirtingai suprantame tai, ko galima pasimokyti iš vaikų.

118800. mie2008-05-30 09:50
gal gerbiamas nplas islistu is uz sirmos ir pasakytu kasdieniais paprastais zodziais kas yra pagrindinio personazo prototipas? kad nebutu sumaisties.

118801. eik 2008-05-30 10:02
dar galėtų pasakyti Xx-o global brain . Ko tai senokai ji rūdija. O taip smagu buvo balsuoti.

118804. xX2008-05-30 11:12
ei, netrukdykit, nplas nuo vakar vakaro baisiai užsiėmęs. šiandien pas Henriką Jazz palėpėje bus nostalgiškas vakarėlis apie išnykusius bytnikus. branduolio fizikos baikeris Almenas irgi žada būti. turėtų būti linksma, nes studentės rekomenduoja atsinešti vyno/vandens. aš kaip antibytnikas savo ruožtu rekomenduoju argentinietišką vyną iš mendozos regiono. vanduo gali būti ir iš čiaupo.

118805. mie2008-05-30 11:56
tikriausiai turejo padaryt ispudi, bet nepadare.

118807. xX2008-05-30 12:04
įspūdžiai ne iš karto darosi

118808. mie2008-05-30 12:04
o prie ko cia studentes? itariu, kad ne anu laiku, o siu?

118809. npl > mie2008-05-30 12:11
jei ką būčiau norėjęs parašyti "kasdieniais paprastais žodžiais", tą būčiau ir padaręs. bet ot imsiu ir nieko nesakysiu. prototipas gal ir yra, bet literatūroje viskas kitaip nei gyvenime, todėl vartokime žodį "gal". ir nesusiaurinkime visuotinio ilgesio iki konkrečių prototipų. o jei jau reikia tokių, tai kiekviena jūsų gali būti ta mergina. tu, mieste, taip pat.

118811. archyvaras2008-05-30 12:30
Labai teisingai, gerb. NPL-e pasakėte: kiekviena konkretybė/ prototipė susiaurina mūsų vaizduotės ir hipotetikos erdvę, netgi, sakyčiau, subanalintų tekstą ir jo magiją. Abstrahuokitės, mielosios šatėnietės, kiekviena įsijauskite į šio teksto Nepažįstamąją/Laukiamąją/Geigžiamąją. Tokios ir tapsite tekstuose/ kontekstuose...

118812. mie2008-05-30 12:35
va kodel megstu memuarus. ten bent jau stengiasi aprasyti tai kas buvo is tikruju.

118813. kvailutė2008-05-30 12:37
o aš vis galvojau, kas man nepatinka šiame KN tekste. ne, ką čia paistau - ne galvojau, o iš karto žinojau - mane suėmė juodas pavydas, kad ne aš "ta mergina" ir ja niekada nebūsiu. ir ne tiek pats faktas, bet tas apėmęs jausmas man žiauriai nepatiko.

118818. npl2008-05-30 13:16
gerai, tokiu atveju teks pasakyti: "ta mergina" yra kvailutė.

118819. mie2008-05-30 13:34
vyru pasikelimas yra neismatuojamas, kaip ir moteru nusizeminimas. ir ta pati schema per amzius: jis duoda, ji nuolankiai priima.

118820. bevardis2008-05-30 13:44
būna ir atvirkščiai, bet kažkodėl dauguma moterų tuomet tokį laiko "ne vyru" (ir ką jis joje pamatė?!).

118821. eik archyvarui2008-05-30 13:45
tik kvailutė pabandė abstrahuotis, npl-as, bac, ir nukalė ją. :)))

118823. archyvaras2008-05-30 14:20
Eik eik, bičiuli, ma rods NPL-as Kvailutę pagerbė, netgi išaukštino:)).

118824. archyvaras dar2008-05-30 14:23
Va, Giedra R. labai taikliai moka moteris- konkurentes - drauges savo tekstų paklodėse " nukalinėti" taisoniškais ironijos smūgiais:).

118828. kvailutė>npl2008-05-30 14:35
ačiū, mielasis drauge, už geranoriškumą. bet jis iš gailesčio, tai - tiek to. apsieisiu. tebūna "ta mergina" ta, kuri buvo/yra arba tos, kurios sugebės įsijausti. čia ne tavo teksto problema, o mano juodojo šešėlio, kurį praskaidrinti galiu tik aš pati.

118829. xX2008-05-30 14:41
tai kada darom šatėnų mitingą šeteniuose? siūlau rugpjūčio 1-2, bus penktadinis-šeštadienis. dar ir sekmadienį užkabinsim, jei ką.

118836. npl2008-05-30 15:23
kvailutei: kodėl manai, kad nenorėčiau, jog būtum buvus toje rolėje. visai tave ten įsivaizduoju ir gailestis čia nipričiom. xx`ui: man data tinka, bet tu gal derink su tokiais tauriaisiais metalais kaip zeta ir ivsė. beje, jei tas susitikimas vyktų rugpjūčio gale, visi ten atvykę gautų po naują mano eseistikos (ir šatėninės) knygą.

118838. mie2008-05-30 15:30
visi vaziuos i savo poilsine baliavoti. nuostabu.

118839. mie2008-05-30 15:31
ateitu kvailutes kvailutis ir duotu nplui i snuki po prostu. ir visos roles butu aiskios.

118840. eik2008-05-30 15:36
o aš jau nebespėsiu parašyti... Bet, ai, neliūdėkit. ;) Pasiimčiau savo gyvenimo knygą, galėčiau padalinti puslapiais - šatėnams lyginiais, o šatėnėms nelyginias. Dar dezodoro nuo erkių (kvepiantis repelentas) atvežčiau.

118841. toto2008-05-30 15:37
Duotų ir kvailutei... Baigtūsi visi „abstrahavimaisi“ :(.

118843. xX2008-05-30 15:42
tai taip ir nutariam pasitarę - RUGPJŪČIO 1 dieną nuo popiet renkamės Šeteniuose, milošynėje, 12 km už Kėdainių važiuojant į Krekenavą. eseistikas pirksim LT knygynuose, arba reiktų ieškoti greitesnės spaustuvės kur nors honkonge.

118844. eik2008-05-30 15:47
žiūriu, kur miestė, tuoj pohremuškės. Anąkart cėcę po virtuvę vaikėsi... Ot, razorna moteriškė. :))

118845. mie2008-05-30 15:49
kas yra "pohremuskes" ir "razorna"? bene eik yra lenkas.

118846. eik2008-05-30 15:53
taip ir nesupratau - bus balsavims global brain ar nebus. Jei nebus balsavimo - nebus ir demokratijos. Vat taip!
Atsišvartuoju, sorry. :( miestei - aš žydo palikuonis. :)

118849. xX2008-05-30 16:10
balsavimas gal ir bus, bet be the global brain. šitas dalykas dabar patentavimo etape, griežti patentų patikėtiniai griežtai nurodė jį naudoti tik apibrėžtame žmonių rate ir tik testavimui/eksperimentavimui. o šatėnų bendruomenė yra neapibrėžtas žmonių skaičius, kaip bebūtų keista.

118850. mie2008-05-30 16:13
taip ir buna. vos tik isisavini balsavimo mechanizma, iskart nebegalima.

118854. pabalsuokite geriau,2008-05-30 16:48
ar vartoti žodį "laiguonienė" (kirtis ant "a"; kažin, kiek nuošimčių lietuvių supras?), ar tiesiog išrašyti žodžiais trečio vandens nuo kisieliaus giminystę?

118855. Katė2008-05-30 16:56
O jeigu aš atvažiuočiau, mane priimtumėte?

118856. xX2008-05-30 17:28
na va, prasideda. kate, oficialaus priėmimo nebus ir raudonų takų niekas nepaties. data ir vieta yra žinoma, tai malonėkit patys pasirūpint pasikvietimais. šatėnai ne kokia prezidentūra, seimas ar kita aptverta skylė. šeteniuose renkasi laisvi žmonės.

118860. mie - xXui2008-05-30 18:20
vietoj to kad pasakytum: mes taves labai lauksim. tik tiek pakaktu zmogui, kuris noretu susitikt, bet abejoja, nes drovisi. musuose ne tokios tradicijos kaip pas skandinavus, kai visi narsiai stovi su lekstemis eileje prie stalo. musuose kartais net per nugara paglostyt reikia, kad svecias vaisintusi.

118864. xX2008-05-30 18:36
o kas pasakys, kad manęs labai lauks? iš viso, kas tie MES? yra MES ir yra neMES? na taip, vieni kitų labai lauksim. tikrai.

118870. smalsutis - archyvarui2008-05-30 19:58
Smalsu, kurias "moteris - konkurentes - drauges" Giedra R. nukalineja "taisoniskais" smugiais savo paklodese?

118884. archyvaras > smalsiui smalsučiui2008-05-30 23:06
Smalsuti, skaityki darsyk Giedros R. opusus ir praregėsi. Nekorektiška nurodinėti man, rasi pats-ai-ai-ai...

118885. tiek to2008-05-30 23:34
man įdomu kiek npl subtiliu dėmesiu, elegantiškais, netikėtais komplimentais, kuriuos, ko gero, jau seniai užmiršo, ar kitais būdais yra sudaužęs širdžių ir kiek moterų skaitydamos šį tekstą jaučiasi taip kaip kvailutė... bet atsiprašau, nieko čia, matyt, nepadarysi, būna jau tokių vyrų ir tiek. o tekstas žavus kaip pats autorius.

118904. mie2008-05-31 00:19
ne, nieko cia nepadarysi. tenka su tuo susitaikyt ir skaiciuot sudauzytas sirdis, tik tiek.

118912. ivs > kvailutei2008-05-31 03:23
hezau, kvailute, juk vaikais nebetampame atgal. jeigu nors karta suaugi, tai jau ant visaij, zinok. bet galima vaiku "ataugti". tada buna, kad pagauni save uz karsenes ir sakai: pala, pala, o tu pabandyk kaip vaikas gyventi siuo momentu. ir gaunasi. ypac gaunasi, jei esi buves priejes slenksti ir teko pasirinkti: arba gyveni siandien arba niekada. nes tistis uz virvutes vakar diena is paskos jau nebegali, o gyventi rytdiena dar negali. ir niekas negali, bet kiti sokineja op op op dazniau. as nuolat stabdau laika ir stengiuosi iki dugno sugerti akimirka. aisku, kad ne visada gaunasi tobulai, bet praktikuojantis kasdien beveik desimtmeti, patikek, isiena visai neblogai.

118915. kvailutė>ivs2008-05-31 06:30
aš tikrai nenoriu sumenkinti tavo gyvenimo pajautimų ir tavųjų būsenų. sugerti akimirką iki dugno - skamba labai gražiai. tai lyg meditacija, ištirpimas :) ar praktikuoji tai kasdien beveik dešimtmetį dėl vėl ir vėl priartėjančio slenksčio, ar tiesiog kartą užčiuopei nektarą ir dabar tave traukia grįžti prie šaltinio? papasakok daugiau apie tas būsenas. gali vadinti jas ir ataugimu į vaiką, nors man atrodo, kad pavadinimas toks pat sąlyginis, kaip vakar mano matytos šunytės pritūpimas reikaliukui(poza ant priekinių kojyčių, užpakalines iškėlus į viršų). bet mat juos galas tuos pavadinimus.

118916. ivs > kvailutei2008-05-31 06:38
nelabai supratau, ka cia norejai pasakyt. nei slenkstis priarteja, nei nektaras traukia prie saltinio (cia tai is viso nesupratau, kas yra nektaras, o kas saltinis).

118919. kvailutė ivsei2008-05-31 07:06
nektaro šaltinis - siekiama būsena, panirimas į momentą. bet kad nesupratai, tai tiek to. atsijungiu nuo kompiuterio iki pirmadienio. gero savaitgalio. iki.

118921. ivs > kvailutei2008-05-31 07:11
nesusikalbam. ir nereikia.

118925. Arūnas2008-05-31 08:29
Visi į gamtą. Geras oras. Visi

118934. archyvaras kauštelėjęs2008-05-31 11:10
Visi į gamtą, visi pajūrio link, link vandenų - Ten Jūra! O kur gauti pinigų benzui, nakvynei, viešbučiui, kur gauti laisvų, kone dykų pinigų?!Iti banką ar imti paskolą? Lietuvoje ar Amerikėje, ar Arktyje rausti dugną ir siurbti naftą, kabliuoti tauriuosius metalus? Visi į žygį, vii į Gamtą! Ir telaimina mus visus Dievas! Ir Tave, toto, ir Tavo dvynį NPL-ą!

119005. jo,2008-06-01 07:11
anksti dar suvaiketi

119050. ivs2008-06-01 19:26
re: ar tikrai tikrove yra kazkas daugiau nei tai ka ir kaip priimam "uz ja"?
  "Go confidently in the direction of your dreams. Live the life you have imagined." - Thoreau

119058. ivs2008-06-01 21:11
re: nesusiaurinkime visuotinio ilgesio iki konkrečių prototipų

turbut antrinu miestei: jeigu cia ne apie zeta, jeigu cia tipo aplamai visuotnis weltschmerzas, tai biliberda, grafomanija.

119059. archyvaras2008-06-01 21:21
Labai neblogas tekstas. Pats savyje paralelinis, ir nereikia jokių konkretybių, kaip antai...

119062. ivs!2008-06-01 21:29
tekstas gana silpnas, nebent... nebent ikrautas zeta. jeigu tik surankiotas is kruvos nebutu mylimuju, tai tik tas zmogus su isaugtiniu gyvenimu geras, o daugiau? daugiau tada nieko.

119063. archyvaras2008-06-01 21:35
Stilius - OK, metaforos, palyginimai įkrinta atmintin...nebent nubraukus pirmą teksto pastraipą ( taip pasielgčiau aš)...arba kažkaip efektingiau pradėti tekstą pirmais sakiniais.

119069. krankt2008-06-01 22:50
hezau, palikite zmogu ramybeje...

119070. kiskis p - krankt2008-06-01 22:57
tai jis gi tam cia ir issieksponavo, kad nebutu paliktas ramybeje.

119075. krankt kiskiokui2008-06-01 23:45
nori porterio? galiu pasidalinti, nes dar dezeleje kiek liko.

119080. kiskis p2008-06-01 23:52
klausiau kiskeno, kas yra porteris, jis speja, kad tai alaus rusis. matau, kad nelabai zino, bet apsimetineja, kad zino. galiausiai sako, gal ne haris porteris. va tiek ziniu. aciu nenoriu.

119093. npl > ivs2008-06-02 09:29
fainas tas tavo "nebent". pasirodo, zetos buvimas ir silpną tekstą gali paversti stipriu. už tai tau siunčiu dainą iš epigrafo: http://www.youtube.com/watch?v=-Th_lZab7IQ

119096. mie - nplui2008-06-02 09:47
ar cia ispudziai po henriko jazz palepes vakarelio ar siaip septyniasdesimtuju jaunystes atgarsiai?

119097. npl > mie2008-06-02 10:09
ai, niekur aš nuo tų septyniasdešimtųjų nebesipasidėsiu. gražiausias dešimtmetis. gražiausia muzika. o dar prisiminus kokios vengrų "Omegos" "Mergina kaip perlas"...

119099. xX2008-06-02 10:18
tai taip: Šetenių dvaras rezervuotas rugpjūčio 1 ir 2 dienai. pakvieskim vieni kitus! aš kviečiu miestę, nors žinau, kad visaip atsikalbinės. Gerai būtų, jei ir mane kas nors pakviestų. Mane ir mano katiną, personaliai.

119101. npl > xX2008-06-02 10:37
kviečiu personaliai tave, katiną ir lėlių valdovę. nors nežinau ar čia verta prasidėti su personalijom. žinoma, ir aš norėčiau, kad būtų miestė. ir labai norėčiau, kad būtų laumė. ir nežinau kaip padaryti, kad būtų ivsė ir krankt. ir ta mergina, apie kurią mes abu galvojam. nebent pažadėti jas visas nuvesti prie tarzankės.

119104. npl2008-06-02 10:47
oi, apmaudžiai praleidau. būtinai būtinai būtinai turi būti kvailutė.

119106. xX2008-06-02 11:17
o, kad ir po palmė trijuose asmenyse pasirodytų!!!

119107. Katė2008-06-02 11:18
Na, jeigu katinai kvieččiami, tai reikės ir kačių.

119115. xX2008-06-02 11:55
vis tik malonu, kai tave kas pakviečia. aš dar kviečiu npl`ą ir Katę. o ivs`ę tai taip kviečiu, kad net visas pasaulis turėtų girdėti.

119121. npl`ui ir xX`ui korna2008-06-02 13:22
Atvažiuosiu. Pirmą rugpjūčio šeštadienį.

119122. korna2008-06-02 13:24
Gal. Labai nelaukit.

119123. xX2008-06-02 13:29
laukiu labai, korna. nuo pernai. gel net nuo užpernai. seniai. ne aš vienas.

119125. ivs > xX su npl2008-06-02 13:41
o apie kokia mergina jus abudu galvojate? tik nesakykite, kad ne apie zeta.

119126. korna2008-06-02 13:42
Sakykite.

119127. korna2008-06-02 13:46
Sakykite, ką norite.

119129. korna2008-06-02 13:47
Sakykite, ką tik norite.

119131. xX2008-06-02 13:52
nežinau, ką npl`as turėjo galvojančioj galvoj, gal tą Lady in Black iš Uriah Heep? Aš tai apie jokias merginas šiais metais negalvoju, atostogas pasidariau

119132. mie2008-06-02 13:55
mesgtu sedet kambariuky ir kuistis prie savo, kai sode baliavoja kaimynai. klausausi kaip jie nesasi valgius i lauka, ant zalios pievos, paskui vyrai sustoje ruko, vaikai laksto pirmyn atgal ir trinksi varteliais. man patinka klausytis ir gera nedalyvauti.

119134. zeta>ivs`ei2008-06-02 14:09
Man atrodo, kad ta ju mergina galetu buti undine is tarzankes. Grazi tokia ir truputi baisi, kaip Ofelija is Millais paveikslo. Ilgais plaukais butinai. Pablyskusio veido. Su poezijos tomeliu slapios sukneles kisenej. Agrastu zalumo akim. Nekalbetu ji nieko, tik sedetu tyli po medziu ir klausytusi smilgose snarancio vejo.

119135. npl2008-06-02 14:41
laukiam atvažiuojant ir kornos, ir tos merginos, apie kurią xx`as šiais metais negalvoja, ir gal bus ji panaši ne į millais ofeliją, bet į kito neseniai minėto dailininko idą rubinštein, o gal ir į jurajų lady in black, o gal jos kelios atvažiuos ir bus į skirtingus vaizdinius panašios. svarbu, kad mokėtų pjaustyt sūrį bei pomidorus, kas ne kiekvienai duota.

119148. uuu2008-06-02 16:11
vis tiek įdomu kažkaip autoriui turėtų būti, kad prie jo kūrybos tiek daug komentarų

119150. laumė2008-06-02 16:27
sukau sukau galvą: nu kam nplo išsirinktame hareme reikalingas xXas? dabar supratau: vietoj prižiūrėtojo eunucho, nes apie merginas negalvoja...

119152. šatėnškis > IVS2008-06-02 17:03
Tai kas gi Jums ne grafomanija, jei šis tekstas grafomanija.? Pamėtėkit vieną kitą negrafomanijos pvz.Būsiu dėkingas.

119153. Katė2008-06-02 17:15
Ačiū xX-ui ir jo katinui.

119160. xX2008-06-02 23:43
gyvenime noriu išbandyti viską. šeteniuose būsiu eunuchu, po to - karaliumi, dar vėliau - vergu. Kas paimtų mane į vergiją?

119164. ivs > šatėniškiui2008-06-03 01:48
Sito paties autoriaus man (asmeniskai) ne grafomanija buvo "Vinis" ir "Nuskriausti vaiką".

119166. ivs > zeta2008-06-03 02:21
eiktu, taigi jinai turetu pjaustyti pomidorus ir suri.

119167. archyvaras2008-06-03 07:51
" Nuskriausti vaiką" man žymiai silpnesnis nei šis/ši novelė/esė/ "Ten Jūra". Taip, "Vinis", įtaigiai ir ryškiai įsimena, nelyg hitas.

119192. pūst2008-06-03 14:51
lengva, šilta banga apklojo ir susupo į tekstą. plevenantį, skaidrų ...o sakinį: "Karštis - prijaukinta skausmo atmaina" išsirašiau į citatų sąsiuvinį

119212. krankt2008-06-03 18:39
zinia, kiekvienas skaitytojas atsirenka pagal save. kestutis, kaip ir dera gabiam zmogui, gali sublizgeti visur. ne taip seniai perskaiciau " is gyvenimo garstyciu bei krienu". tos knygos nepadejau i lentyna, o palikau ja ant kavos staliuko, kambaryje prie didziojo lango, kur esu ipratusi skaityti, nes daug sviesos. kai apninka bjauri nuotaika, atsiverciu "troskuli", perskaitau ir raitausi is juoko. kestucio kuryba turi ne tik estetiniu galiu, bet ir terapiniu. :) taip atpazistame dideli talenta. :)

119223. melžėja2008-06-04 00:41
tai kada pasakysit, kur ta jūra ištikrųjų? man kelalapį reikia pirkt, dėl lūžusio šonkaulio prirašė. tai sakau, norėčiau prie jūros. tai kada pasakysit, ar čia irgi kam nors kaip susimokėt reik?

119236. xX2008-06-04 08:16
visi bilietai į ten, kur jūra, jau seniai išpirkti. Yra dar į dykumą, irgi gražu. Atsiveria platus vaizdas, tik labiau išblukęs geltonas, o ne akvamarinas.

119237. melžėja2008-06-04 09:31
chalatai mano visi išblukę, nors vaizdas irgi platus. į dykumas tegu pusamžiai vyriškiai traukias, skėrių su medum graužt. man vandens reikia, dar druskos. liepė kvėpuot jūriniais peizažais. smėly viena jau užsikasė. Japonė kažikokia.

119238. laumė2008-06-04 09:35
bet man sakė, kad Sacharoj labai įdomiai per akimirksnį sutemsta juodžiausia naktis, o žvaigždės - lėkštutės dydžio! ar neatstotų druskos?

119240. melžėja2008-06-04 10:14
o jūrą kas atstos. kiba mėtų arbata, beduinų viskis, toj lėkštutėj. man dar reikia, kad užsuptų, drėgmės. dabar liepsit suptis ant kupranugario. nuo jų šerių labai rietus išgraužia, smėlis ir prakaitas, man taip sakė.

119242. xX2008-06-04 11:24
dykumą paversiu amžinai žydinčiais sodais. juose giedos rojaus paukščiai ir vyks dažasvydžio turnyrai. kad nebūtų nuobodu.

119250. melžėja2008-06-04 12:53
o kaip paversit. burtų lazdele pamosikuosit. pasauliu netikiu o pasaka tikiu. o dažasvydis keliems. dviems?

119252. xX2008-06-04 13:32
dažasvydis niekam ... įsivaizdavimui ... kaip ir žydinti dykuma. jūroje skendinti dykuma.

119256. melžėja2008-06-04 13:42
xX - so pažadai nusigazavo iki daugtaškių. o man gal atsibodo viską įsivaizduot. vis it daugtaškį kandus.

119258. mie2008-06-04 13:50
melzeja vos tik ikele cia koja, raz ir perkando xXa.

119260. xX2008-06-04 13:57
melžėjai turi būti konkretus karvės tešmuo saujoje, o ne smėlis ... (taškai -tai smėlis) tarp dantų.

119261. xX2008-06-04 13:59
Geriau tešmuo saujoje nei smėlis ant išdžiūvusių lūpų.

119262. xX2008-06-04 14:00
tuoj lis

119263. xX2008-06-04 14:00
gal net žaibuos

119266. archyvaras2008-06-04 14:28
XX-e, iš Tavo lūpų į Dievo ir Gamtos ausis apie būsimą lietų. Žemaitija baigia sudžiūti į skeletą ir vietomis jau užsidegioja miškai lyg fakelai( žinoma, nuo neatsargių rūkalių). O kurioje vietovėje tas artėjantis lietus ir būsimi žaibai su perkūnija?

119267. melžėja2008-06-04 14:30
tešmuo saujoj, smėlis tarp dantų. kas čia per konfigūracija. geriau vienam delne tešmuo, kitam smėlis. oi, tada tešmuo turėt būt kur nors prie lūpų. xX`ai, yr toks tepalas tešmenim, spenius tepu prieš melždama, sako, holivude tuo tepalu lektuvais skraidydamos žvaigždės veidus tepasi, kad nedžiūtų. mažu tamstos lūpom tiktų. arba grietinėlės kiek galiu nugraibyt, irgi gerai veikia.

119268. xX2008-06-04 14:39
tokia žvaigždžių konsteliacija: Didysis Tešmens žvaigždynas, vienos žvaigždės mirusios, bet jų šviesa iki mūsų vis dar keliauja, todėl mums jos dar gyvos; kitos žvaigždės jau gimė, bet dar neišvydome jų gimimo. Suvokimo greitis ribotas, o pasaulių yra beveik tiek, kiek smiltelių Sacharoje. Lietaus gali ir nebūti. Holivudas užvakar sudegė.

119270. melžėja2008-06-04 14:53
nuo dykumos link kosmoso. tai į kurią pusę ta jūra, ryt kelalapį gaunu.

119271. xX2008-06-04 14:59
jūra yra netoli briuselio. ir čia ji yra. visomis kryptimis yra ir jūra ir dykuma ir žvaigždės ir pragaras. žiūrint, ko nori. dar nuo lemties priklauso. bet labiau nuo svajonių.

119272. melžėja2008-06-04 16:02
o ką dar gudraus moki. moki kelnes su kantu išlygint, kad pirštus pjautų?

119273. cc2008-06-04 16:07
Mano prognozės rodo, kad tik antradienį palis. Aplink Lietuvą lija, bet mus kažkieno ranka saugo.

119276. xX2008-06-04 17:23
moku lygint, bet nelyginu. noriu daryti tai, ko dar neseniai nežinojau, kad galima norėt. O tu ką moki, jei atsidūrei Ten? iš kokios į kokią Tai darai?

119277. xX2008-06-04 17:25
moku lygint, bet nelyginu. Darytinuoju tai, ko dar neseniai nežinojau galimant norėt.

119278. xX2008-06-04 17:27
dar trumpinu: lygiNEniauju. Darytinuoju negaližinotinetą.

119279. xX2008-06-04 17:29
daugiau nesitrumpina neprarandant prasmės

119280. melžėja2008-06-04 17:31
nedarau iš jokios į jokią. iš sprigto į kaktą mane pažinsi. tik pamatysiu, ir priėjus sprigtelsiu. jau tuoj.

119282. melžėja2008-06-04 17:41
maždaug po savaitės.

119286. xX2008-06-04 18:26
sprigtelk, kai būsi maždaug po savaitės

119441. xxx kvailutei2008-06-05 20:45
kvailute, būk atsargi, seiliomaiša susirgsi:)

119443. Bimas2008-06-05 21:11
Birželio 12-15 d. Jurbarke "Šiaurės vasara".

119452. xX2008-06-05 22:54
pagaliau šiaurės vasara vyksta vasarą.

119457. apie xX`ą2008-06-05 23:52
žinote, toks įspūdis, kad xX`as galų gale paliko samogitianija ir pasiliko pas mus vilniečius - amžinai supistus, nevykėlius apsidepresuotus ir ecc ir t.t., bet besilaikančius ant dviejų kojų ir turinčius tokį keistą jausmą: "mylėti" čiort znajet ką, ir atsipiskit nuo klausinėjimų ką ..

119508. archyvaras2008-06-06 17:46
Nei jūros, nei pakrantės, vien mūsų pačių iliuzijos, atmintys ir prarastys, nelyg jūros aštriadantės bangos, susigeriančios į pakrantės smėlį...

119768. xX2008-06-09 10:13
Kur gauti sektantiškos Šiaurės vasaros programą?

119774. laumė xXui2008-06-09 10:43
popierinėj programėlėj nurodytas www.jurbarkas.lt

119776. xX2008-06-09 11:00
Tuo adresu galima rasti skurdų pranešimą:
Birželio 13-15 d. Tarptautinis šiuolaikinės literatūros forumas ,,Šiaurės vasara. Rašytojas ir maištas“ (Jurbarko krašto muziejus).
Tai gal jie maištaus, susirinks ir tylės? O gal ir aš noriu patylėti kartu?

119780. laumė2008-06-09 11:48
jie netylės. maištaus, bet netylės, ypač Pocevičius pačioj pabaigoj. pas mus foje dar yra pluoštas programėlių :)

119781. mie2008-06-09 12:18
maistas bus baisus, viska griaunantis ir naikinantis. jei maistininkai issilaikys ant koju.

119783. xX2008-06-09 12:22
kur tas jūsų foje?

119785. laumė xXui2008-06-09 12:40
iš karto, tik įėjus per duris, jau ir fojė.

119786. foje2008-06-09 12:40
Garsi grupe, runkeli xx

119787. xX2008-06-09 12:41
Taip, radau:
http://www.culture.lt/lmenas/?leid_id=3193&kas=straipsnis&st_id=12970

119788. xX2008-06-09 12:51
Paskaičiau programėlę - nieko gero, tema apie maištą visiškai pritempta. Galėjo pavadint "Rašytojas ir pseudomaištas" arba "maišto simuliavimas". Maištininkas turi siūlyti alternatyvas, bet tai ne mūsų rašytojų nosiai.

119793. laumė2008-06-09 14:30
ai, mano mama tai sako: "vadink mane nors ir puodu, tik ant ugnies nestatyk" arba: "kaip pavadinsi, taip nepagadinsi". pasivadino maištu, nu, pakalbės, pabendraus tarpusavyje - nu tai gal jiems smagu toks žaidimas - įvairiose vietose paieškoti ko nors panašu į maištą? nepavydėk, xXe.

119795. mie2008-06-09 14:34
tai tegu pavadina rengini: ai mes darysime ka nors siaip sau o jus nepavydekite. labai jauciamos tavo asmenines simpatijos, laume.

119801. archyvaras2008-06-09 16:07
Būčiau pasiūlęs:" Maištas pliaže", " Maištas maiše" ir pan. ir t.t.

119802. laumė2008-06-09 17:01
o tu jau ir užpavydėjai man xXo, ar ne, mieste? jau ir žodžiu su juo persimesti nebus galima, ką? nesijaudink, aš net į "Šiaurės vasarą" nevažiuosiu, jis ten be manęs bus :)))

119804. xX2008-06-09 17:35
laume, pritariu tavo mamos pirmajam pasakymui, bet ne antrajam. Geriausios revoliucijos žlunga dėl netinkamo jų įvardijimo. Labiausiai nevykusios revoliucijos įvyksta irgi dėl to paties. Ar gali konformistai, besišnekučiuojantys prie kafutės, sukelti/suprasti Maištą? Neįmanoma! Pass up šiais metais.

119808. laumė2008-06-09 18:42
tik ar maištas tikrai yra tai, kas geriausia - štai klausimas :). ar ten yra ko galimo sugadinti? :) aš tai nesinervuoju: žaidžia, tai tegu žaidžia, aš ten nedalyvauju, man tas pac. o miestė, atrodo, iš pavydo žadą prarado, aiškiai džiūsta dėl tavo, xXe, auksinių garbanų, pro plikę šviečiančių. tu išsiaiškink ten santykius su ja, pasakyk gi, kad laumė prie tavęs nė prie ko, šiaip tiktai kabinasi, o tu taigi su ja ni ni ni...

119810. mie2008-06-09 18:50
gana keblu isivazduoti "pro plike svieciancias auksines garbanas". bet tu juk zodzio meistre, taigi lenkiuosi ir sutinku. turejau omeny tavo simpatijas "maistininkui" d.p.

119815. laumė2008-06-09 21:14
eik jau eik, mie. atrodo, prastą įprotį įgijai: blogą nuotaiką išlieti Šatėnuose. kas čia tavo per komentaras 119810-tas arba 119795-tas? nei humoro, nei ko. ir labai pasijunta tavo asmeninės nesimpatijos. o šiaip tai kodėl negalėčiau reikšti Šatėnuose savo asmeninių simpatijų? kai tik atsiranda noras, tai ir darau. apie d.p. rašinius savo neigiamą nuomonę esu pasakiusi - negi turėčiau bėgti visą laiką iš paskos ir skalyti vis tą patį? galiausiai - ar maža renginių, kurie man neįdomūs ar net atrodo išvis nesąmonės? ar turėčiau kovoti už tai, kad juos kas nors uždraustų? pati ir kovok, jei tau reikia. a, gal čia tai ir darai. nu tai sėkmės. kai pyksti, prarandi humoro jausmą ir pradedi nusišnekėti. apie pro plikę šviečiančias auksines garbanas pasakiau tyčia, šiaip, kad kvailiau būtų. pliurpalas tas komentaras, o tu bandai ieškoti smegenų ne toj vietoj. kabinėjiesi beprasmiškai - atrodo, kad laumė tau ant nuospaudos stovi. matyt, stovi: principinės pozicijos dėl kalbos taisymo Šatėnuose priešingos.

119819. mie2008-06-09 21:47
nu kas tau darosi? gi erzinu tave. siandien mano nuotaika visai nieko sau. be to, esu jau sakius, blogos nuotaikos cia nerasau. nebent pasiskundziu truputi.

119852. ivs :)2008-06-10 05:33
miestes 119781-ta perskaiciau be pauksciuku mintyse. pamaniau, kad ji perskaite programele ir pasake savo nuomone apie maistą.

Rodoma versija 163 iš 187 
13:26:07 Jan 31, 2011   
May 2008 Sep 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba