ŠIAURĖS ATĖNAI

Šiaurės Atėnai. 2006-12-02 nr. 823

| Spausdinti | Archyvas | Redakcija |

Turinys (119) • DALIA STAPONKUTĖ. Istorijos pasikartojimai (1) • DAINIUS JUOZĖNAS. Am Schlossberg (9) • -gk- . Sekmadienio postilėSu grafiku EVALDU MIKALAUSKIU kalbasi Audra Čepkauskaitė. Bus liuksLAIMANTAS JONUŠYS. Muzikos garsai – tada ir anuomet, ir visur (113) • SIGITAS GEDA. Iš mėlynųjų mansardų IIRŪTA BIRŠTONAITĖ. Prieblandos karalystėEVELINA BUKAUSKAITĖ. Gedimino Urbono „Lagaminas“: socialinės reikšmėsPAULIUS NORVILA. Eilės (3) • CASTOR&POLLUX. Castor&Pollux (45) • LAURA LAURUŠAITĖ. Daugiau šiaurės, daugiau literatūros (1) • JONAS TRINKŪNAS. Pilėnai Indijoje (1) • WŁADYSŁAW SYROKOMLA. Iš „Margirio“RYTIS RADAVIČIUS. Kelionės po gyvenimą (1) • IAN BURUMA. Kelias link BabelioLAIŠKAI (502) •

Turinys

[skaityti komentarus]


DALIA STAPONKUTĖ. Istorijos pasikartojimai
Kartais man atrodo, kad lietuvis prisimena savo istoriją gabalais: kas patinka – prisimena ir užrašo, kas nepatinka – gėdijasi prisiminti ir ignoruoja. Tačiau istorijos esmė juk yra vientisumas ir gebėjimas perimti ją iš kartos į kartą, nepraleidžiant nė vienos iš jų kaip savo esmės. Tačiau, ką kalbėti, aš pati neįsimenu datų. Man jos atrodo bereikšmės. Ir vis dėlto, ar nebūtų miela pradėti savo istoriją: „Pirmosios civilizacijos pėdsakai mano gimtinėje buvo aptikti prieš 9000 metų...“ Šitaip kiprietis pradeda savo autobiografinį romaną. Klausiu vieno pažįstamo, rašančio knygą grėsmingu pavadinimu „Penkiasdešimt tylos metų: tiesos valanda“: kam ta papildoma informacija tavo knygoje? Jis net nustėro – kaip kam? Ir ką tavo lūpose reiškia „papildoma“? Tai aš esu papildoma informacija istorijai, o ne ji man. Aš gi turiu parodyti, kas aš ir iš kur. Tai jūs ten, šiaurėje, barbarai, neseniai nuo medžių nulipę, nieko neišmanote apie istoriją... Chi chi chi. Aš palieku po savęs knygą. Nepadoru gi pradėti: aš štai toks ar anoks Andreas. Kam tai įdomu? Aš – istorijos dalis. Žmonėms reikia priminti praeitį ir, svarbiausia, kartoti, niekados nebijant kartotis: aš nebūčiau Andreas, jei prieš 9000 metų mano kraštuose nebūtų...

DAINIUS JUOZĖNAS. Am Schlossberg
Abraomas Šliosbergas nė nebūtų susapnavęs, kad jo kuklus vardas pastarosiomis savaitėmis mirgėte mirgės Lietuvos žiniasklaidos pirmuosiuose puslapiuose. Atgimimo metais mokslininkų erdvėn paleistas terminas „Šliosbergo namas“, apibrėžiantis kuklų eklektinės architektūros statinį Gedimino kalno papėdėje, ant Didžiųjų kunigaikščių rūmų pamatų, prilipo kaip lapas prie vienos vietos. Žinia, Šliosbergas jame ilgai neužsibuvo – kur kas ilgiau ten buvo įsikūrę carinės kariuomenės Vilniaus tvirtovės štabas, kažkokios Šiaurės vakarų krašto karinės apygardos generolo rezidencija, kokio nors Żeligowskio ar vermachto generolų štabas, Pionierių rūmai, net potencialus Tautų draugystės muziejus.

-gk-. Sekmadienio postilė
Negailestinga krikščionybė, netoleruojanti roko operoms ar kino avangardui artimesnių religinių formų; pavydi krikščionybė, niekinanti kitokį ir kitą. Grėsminga ir kupina piktybės, ksenofobiška ir homofobiška, mizantropiška ir sterili, saugi, iš gero gyvenimo nuobodžiaujanti krikščionybė. Atžagarioji, netašytoji krikščionybė, žiauri ir negailestinga visa savo esme; vulgarioji krikščionybė, šnekanti šūkiais ir gremėzdiškais žodžių junginiais, bet juokinga savo siauražiūriškumu, kai reikia skubiai apsispręsti. Visi esame paženklinti puikybės, bet kai kurie dar ir užsirakina joje, nesuprasdami, kad šitos krikščionybės mirtis – jos pačios nepakantumas. Jėzus, kurį sutikau, buvo švelnus ir nuolankios širdies. Nusiteikęs kišti rankas į patį šūdą, atsiprašant. Ir aš nusekiau juo kaip benamis šuo, atsitiktiniame praeivyje atpažinęs Šeimininką. Paskui kitokį nebūčiau sekusi.

Bus liuks. Su grafiku EVALDU MIKALAUSKIU kalbasi Audra Čepkauskaitė
Parengta pagal LR laidą „žmonės ir idėjos“
Ir patys menininkai turi jausti, kad menas – rimta jėga. Menu gali ir mulkinti. Gali ir pinigus uždirbti. Menas – tokia migla, kaip tikėjimas, kaip religija. Gali gilintis, medituoti. Gali pardavinėti – taip ir iš religijos kai kas užsidirba. Mokyklose reikėtų daugiau lavint vaikus, kad pamatę nutapytą nuogą moterį nepradėtų žvengti kaip iš pornografinio vaizdelio.
Užsieny neseniai mačiau, kaip šiuolaikinio meno muziejaus salėje ant grindų sėdi mama su vaikučiu ir aiškina jam abstraktų paveikslą. Nuostabu. Tam pypliui kokie septyneri metai, jis klausosi, žiūri. Lietuvoje taip nedažnai būna. Nelabai net ir senąją dailę supranta, kur viskas daug aiškiau.

LAIMANTAS JONUŠYS. Muzikos garsai – tada ir anuomet, ir visur
Ta world music tapo lyg ir specifiniu žanru, bet kartais norėtųsi išgirsti ir paprasčiausią šiandieninę popmuziką, kurią dainuoja, pvz., vengrai arba bulgarai, arba norvegai savo kalbomis (tiesa, per MCM galima prisiklausyti prancūziškos muzikos, o šalia viso primityvaus rusiško „popso“ yra ir subtili Zemfira). Garantuoju, kad ten suskamba perliukų, ne tik tai, ką pamatome per „Euroviziją“. To mes, matyt, niekada negirdėsime. Kaip ir jie mūsų. Juk jeigu ne pasaulinė fado mada, niekada nebūčiau išgirdęs portugališkos dainos „Lisboa Menina E Moça“...

SIGITAS GEDA. Iš mėlynųjų mansardų II
Ėjau keliu ir sutikau tokią... geltoną, geltoną. Su dviem vaikais. Dviem.
– Ar taisingai linkum šalcinio ainam?
– Taisingai! – sušukau. – Ciesiai, ciesiai ir išaisit!
Geltona, geltona – dviem geltoniukams:
– Vo! Sakiau!

RŪTA BIRŠTONAITĖ. Prieblandos karalystė
Ne per seniausiai jauna rusų aktorė papasakojo man savo sapną. Sapnavo gyvenanti name, per kurį ėjo elektros laidai: „Juk namas neturėtų būti toks, per kurį eitų elektros laidai, o vis dėlto tai buvo mano tikrieji namai“. Ar tik neatpažintų ji savojo namo kurioje iš Balčyčio fotografijų? Juk jos ir primena tuos galutinius mūsų namus, tą nesibaigiančios prieblandos karalystę (regėtą giliuose sapnuose). Čia driekiasi laidai, styro radijo stotys, o vieninteliai žmogiški pavidalai – tai Žaliojo tilto skulptūros, tarsi preciziškai iškirptos iš juodo popieriaus – baugiam ir elegantiškam šešėlių teatrui. O daugiau – nė gyvos dvasios. Kartais atrodo, kad nėra nė to stebėtojo, visa tai išvydusio. Balčyčio fotografijų šitame pasaulyje atsispindi ir anas. Tačiau, kiek nerimastingai apžiūrinėdamas aną ir aptikęs kokią liūdnai juokingą aktualiją, žiūrėk, ir vėl imi galvoti apie šitą.

EVELINA BUKAUSKAITĖ. Gedimino Urbono „Lagaminas“: socialinės reikšmės
„Lagaminas“ – tai realaus lagamino kopija, tik pagaminta iš granito luito; viršuje pritvirtinti lagamino atributai: rankena ir užraktai. Kūrinio paviršius reljefinis, šiurkštus, grubiai apdorotas, su giliomis įrėžomis. Darbas iš pirmo žvilgsnio gan lakoniškas ir elementarus, tačiau iš pasirinktos medžiagos padarytas visai netradicinis objektas. Įprastinė to meto granito skulptūra negalėtų turėti nieko bendro su šiuo objektu. Svarbiausias orientyras nagrinėjant šį darbą socialinių reikšmių požiūriu išlieka jo sukūrimo laikas. Urbono kūrinys, aišku, gali būti vertinamas ir interpretuojamas skirtingai; pateiksiu porą savų interpretacijos variantų.

PAULIUS NORVILA. Eilės
  [...]
  tokia naktis, kai gimsta troškulys
  iš tris kartus lietaus ir dukart sniego,
  iš garso ir gyvenimo ant bėgių,
  kuriais nerieda surimuoti traukiniai,
  tokia naktis, kai pasaką be galo
  galėčiau sumeluoti netgi aš,
  bet kam meluoti, jeigu niekas nesupras,
  o tie, kurie suprastų, jau atšalo.

  tokia naktis, kai nepatartina užmigti,
  kai nepatartina kalbėtis su savais.
  irkluoju aš valtelę pilką
  ir vakaras pavirsta vakarais.
Castor&Pollux
(2005.XII.10–2006.XI.25)
Vilniuje, Mėsinių gatvėje, netoli „Šatėnų“ redakcijos, budrūs visuomenės kultūros ir dorovės sargai rado nediduką ryšulėlį. Įtardami, kad tai mažo galingumo literatūros destrukcijos bomba, atsargiai jį išpakavo. Ir apsidžiaugė. Ten – tik velionio Castoro&Polluxo nuotrauka, priešmirtinis atsisveikinimo laiškas ir testamentas. Maloningieji cerberiai nepatingėjo ir išmetė radinį šiukšlių dėžėn. O geroji gatvių šlavėja (beje, irgi mūsų fondo narė) pristatė jį mūsų būstinėn. Tad šiuos tekstus, spinduliuojančius žmogiškąja pagarba žmogui ir antžmogiška literatūros kritiko pagarba autoriams, perdavėme „Šatėnų“ redakcijai.

LAURA LAURUŠAITĖ. Daugiau šiaurės, daugiau literatūros
Europos literatûros dienos Šiauliuose 2006
Publika itin palankiai suūžė išgirdusi apie Jakučiūno kolekcionuojamus žaislinius kiškučius. Suintriguoti klausytojai išgirdo ir visą istoriją: kitados Jakučiūnas su Vytautu Dekšniu juokais sugalvojo žmogaus kilmės teoriją – žmonės kilę ne iš beždžionių, o iš kitų trijų gyvūnų rūšių. Prastuomenė – iš vištų, inteligentai – iš asilų, vidurinė klasė, kuri viską kuria ir sukuria, – iš kiškių, ir dėl to verta ją mylėti. Kaip tik todėl kiškis tapo simboliu viso to, kas mums, asilams, neprieinama. Šiuo metu Jakučiūno kolekcija tiesiog gražiai gula į dėžes. Vienas kiškis ant kito, ir tiek.

JONAS TRINKŪNAS. Pilėnai Indijoje
Klaidžiodamas po Varanasį ir kitas Indijos vietoves, visur mačiau ir jaučiau išlikusį senovinį religingumą. Gango pakrantėje stebėjau mirusiųjų deginimą. Pasijutau tarsi atsidūręs Gedimino laikų Lietuvoje. Esu gilinęsis į indologų veikalus, į svarbesnes hinduistų knygas, bet tik buvimas Indijoje, jos žmonių (ypač jų religinio gyvenimo) stebėjimas padėjo suvokti tikrąjį, ne knyginį, indų religingumą. Mačiau, kaip jie meldžiasi prie Gango, kaip meldžiasi ir gieda Saulei, šventiesiems medžiams. Indijoje įmanoma pajusti, koks galėjo būti pagoniškosios Lietuvos religingumas, kuris istorijos ratų buvo vis labiau gniuždomas ir nyko iki visiško sueuropėjimo. Vykintas Vaitkevičius knygoje „Senosios Lietuvos šventvietės“ aprašė Žemaitijos senojo tikėjimo šventvietes, jų suskaičiavo visą tūkstantį. O kur dar Aukštaitijos ir kitų regionų šventvietės, šimtai šventųjų upių, ežerų, šaltinių.

WŁADYSŁAW SYROKOMLA. Iš „Margirio“
Vertė Aleksandras Šidlauskas
  [...]
  Kas padavimuos šventą tiesą rast galėtų,
  Kas aiškint sumanys žodžius senų poetų?
  Kas metų užmirštų prikels bent menką garbę?
  Galbūt širdis tyra, kuri senolius gerbia.
  [...]

RYTIS RADAVIČIUS. Kelionės po gyvenimą
Mėgstantys suinteresuotai stebėti pasaulį ir užsikrėtę nepagydoma žmonių stebėjimo liga sudaro tam tikrą neapibrėžtą draugiją. Išorinių priklausymo šiai draugijai ženklų lyg ir nesimato – nei raudonų siūlų ant riešų, nei tatuiruočių, nei pasisveikinimo ritualų. Priklausymą jai gali išreikšti žvilgsniai, susitikę nukreipus akis nuo stebėjimo objekto, arba šypsenos pastebėjus kažką nematomo kitiems, galiausiai – pokalbiai iš kelių žodžių, kai „viskas aišku“ ir nereikia įvadinių monologų. Tokia stebėjimo liga dažnai būna dvasinio artumo, draugystės ar meilės pagrindas arba priežastis. Ir priešingai – stebėjimas padeda įprasminti gyvenimą tuomet, kai jokio kito pagrindo atrasti nepavyksta ar nesinori.

IAN BURUMA. Kelias link Babelio
„Sinn und Form“, 2003, Nr. 2. Vertė Vitalijus Šarkovas
Bandyti apsaugoti kalbą nuo išorės įtakos yra beviltiška kova, nes grynų kalbų apskritai nėra. Senoji anglų kalba patyrė milžinišką normanų atneštos prancūzų kalbos įtaką, o ir pati savaime ji buvo fryzų, anglų ir įvairių saksų dialektų mišinys. Japonų rašytojas Tanizaki Junichiro kartą pasiūlė literatūros kūriniuose vartoti tik gryną japonų kalbą, be kiniškų skolinių, nes tik ji leidžia pasiekti išraiškos tobulumą. Kadangi japonų kalboje kiniški skoliniai sudaro beveik šešiasdešimt procentų žodyno, pasiūlymas buvo neįgyvendinamas. Tačiau Junichiro iškėlė jį ketvirtajame dešimtmetyje, nacionalistinės karštligės laikais, tad tokio gryninimo akcijos paskatos buvo veikiau politinės nei literatūrinės.

________________________________
Mieli šatėniečiai!
Visuose Lietuvos paštuose priimama kultūros savaitraščio „Šiaurės Atėnai“ prenumerata.
Metų prenumeratos kaina – 84 Lt, pusmečio – 42 Lt, ketvirčio – 21 Lt.
Mūsų indeksas 0109.
Prenumeruoti pigiau nei pirkti kioske. Be to, ir 2007 m. interneto svetainėje galėsite perskaityti tik
3 savaitraščio publikacijas.
Metų prenumerata į užsienį kainuoja 276 Lt, 80 eurų arba 100 JAV dolerių.
Užsisakyti galima per įgaliotus asmenis redakcijoje arba paštu atsiųsti čekį redakcijos adresu
VšĮ „Šiaurės Atėnų fondas“, Mėsinių g. 4, 01133 Vilnius, Lithuania.
Primename, kad jau penktadienį apie 12.30 val. „Šiaurės Atėnus“ galima rasti trijuose Vilniaus
knygynuose: Pilies, Katedros, „Akademinė knyga“.

 

Kultūros kalendorius
nuo 2011 m. Sausio

PATKPŠS

 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31  

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28  

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

 

Skaitytojų vertinimai


68988. nemo2006-11-30 22:46
Turinio daugiau negu turinio:)

68989. ivs :)2006-11-30 22:51
Kažkoks naujametinis turinys. Juozėnas su kauke. Muzika muzika muzika ir bus liuks. Nu, žiūrim, ką dar duos. T.y. neduos.

68990. ivs2006-11-30 23:11
Uoj... ne naujametinis, o pochoronas... Negi nuo mano komentaro žuvo?

68991. zeta2006-12-01 00:20
Prie turinio prislenka Chemulis su zeme sluojancia suknia ir uzgaidziai sako: prasau man duoti ta Sliosberga (nes nezinau, apie ka), paskiau dar ta Staponkute (nes zinau, apie ka), ir dar tas nuodvasas C&P, ir dar paskiau truputi siaures ir, jeigu negaila, biski literaturos.

68992. filifijonka > chemuliui2006-12-01 01:01
Jau kaip gausi, tai mažai nepasirodys, kaip sako viena tokia kito Chemulio žmona.

68993. ragana Kornelija2006-12-01 01:09
nu matai, ivse. žodis ne žvirblis. mintis - o dar garsiai ištarta! - o dar užrašyta!!! - materialus daiktas. štai tau ir Okamo skustuvas. atgailauk dabar. nu gal ir ne nuo tavęs, bet kaip dabar žinosi. neatbėgsi gi iš užbalės pasižiūrėti - be ar su jie tenai guli... pamoka visam gyvenimui skustuvais nesišvaistyti.

68994. ivs2006-12-01 01:18
Nu bet argi nuo to mirštama? Be to. O be to, turėjo du. Galėjo dar pagyventi. Buvom jau pripratę. Visada taip, supranti žmogus, Ko netekęs, kai nebėra. Kartais būdavo tikrai šlykštu skaityti, kaip kokį..., kaip raganą kokią.

68995. ivs 2006-12-01 01:27
Įtariu, kad į laidotuves susirinks rekordinė minia. Parduoto tiražo prasme. Visi eis. Kas apraudoti, kas šiaip pasidžiaugti. Įdomu, ką mes gausime vietoj C&P. O gal mums beduos du straipsnius. Kaip bausmę už nevalentingus komentarus. Vsio, prisvilo vakarienė. Einu valgyt, kas dar valgoma.

68996. zeta2006-12-01 01:33
Tikrai, gal mes juos uzmusem? Brolius plunksnoje, tpsknt, akmenimis uzmeteme is nezinojimo savo?

68997. ivs2006-12-01 03:43
Brolis, o ypač sesė, plunksnoje dabar turi naują prasmę.

69011. mieste2006-12-01 10:09
vistai vista yra sese plunksnoje.

69012. ivse2006-12-01 10:29
Nu bltz, koks įžvalgumas nuo pat ryto. Truksta žodžių.

69014. snobas2006-12-01 11:11
Ar anonsinių teksto perliukų nebebus? kad apsigautume pageidaudami. ir pirkdami.vien šitos perlinės kruopos? be pagardų.

69015. kvailutė2006-12-01 11:31
ar tai reiškia, kad du numirs, o trys prisikels? nemėgstu atsisveikinėti, todėl CP nedėkit. lauksiu krikštynų

69021. klausimelis2006-12-01 12:24
o politika paliete.ir jau veto.

69041. cikada2006-12-01 14:02
literatura, jei neturesim omeny visko, kas parashyta juodu ant balto (ar melyno), tampa prabanga, ja dalina tik itin artimiems imperatoriui zhmonems...

69107. Iš kelionių po gyvenimą2006-12-02 09:25
Stebėjimo rezultatus galima kaupti galvoje, piešti, užrašyti ant medinio arba kompiuterinio popieriaus.

69108. vilkas p2006-12-02 09:40
Tai matai, kiški p, daugiau šiaurės, daugiau literatūros ir daugiau kiškių p.

69111. rudra2006-12-02 11:50
Baugi žinia - nužudytas geras draugas. Jaukiai įsitaisę kikendavom savaitgaliais abu su C&P... Užsimečiau gedulo skarą ant pečių, dirstelėjau į veidrodį - ar dera prie raudonų plaukų, vienon pusėn mirktelėjau, kiton - parodžiau liežuvį; visada tikėjau prisikėlimu.

69112. ivs > snobui2006-12-02 12:06
Ei, ar galvoji, kad čia sukiša geriausius gabaliukus? Tam, kad pirktų? Ar bile kokius?

69115. ivs < snobas2006-12-02 12:19
Kažkuriais kriterijais El. redakcija vadovaujasi. aktualumo? įdomumo? teminiais? ilgo/trumpo? itin ryškių ir sąmoningų tendencijų neįžvelgiu. bet gal esu apyžlibis?

69190. toto2006-12-03 15:14
Man patiko D. Staponkutės "Istorijos pasikartojimai". Dalia išsikerėblimo iš ilgo tapatybės paieškų labirinto, nebeklaidžioja beprasmybės sąvartynuose. Galų gale - lauktas finalas, žvilgsnis iš Olimpo. Džiaugiuosi.

69209. pašalinė2006-12-03 17:42
Bet kokios geros nuomonės tas C&P apie save, tookį panegirinį nekrologą sau parašė, tik niekas nesigailės tavęs, mažuti. Žmogelis be talento, užtat ir suvedinėjo sąskaitas, dergė talentinguosius, o apsidergė pats. Ak, el. reakcija, paslėpkit ir šį komentarą. Visi jūsų komentarų paslėpimai rodo gyvą gilaus sovietmečio dvasią Šatėnuose. Toks jausmas, kas šis laikraštėlis miršta. Amen.

69211. sena skaitytoja2006-12-03 17:54
C&P su malonumu skaitau visus metus.Pradzioje sokiravo neiprastas musu spaudoje astrumas-nevyniojimas i vata.Sutinku su tokiu ,,rasliavos ,,vertinimu ir galiu tik pritarti.Gaila,kad daugiau nerasys-nebeliks gaivaus skersvejo tame pisdome.Jei kas is tikruju piktina satenuose,tai Sekmadienio postile,kuri daznai uzgauna mano,kaip tikincios,jausmus.Tai tiek.

69212. Senai skaitytojai2006-12-03 18:08
Įdomu, jei toks "gaivus vėjelis" pertrauktų Jūsų eilėraščių knygą, pavadindamas Jus prostitute (taip šis homosas pavadino knygos "Imperijos moteris" autorę) ir t.t. - kaip jaustumėtės? Iki tikrosios literatūros kritikos jam toli, o suvedinėti sąskaitas per spaudą - niekinga. Jei knygelės autorius draugužis - knygelė būna išgirta, ji pareklamuojama, kaip T.A. Rudoko eiliukai, o neprieteliai sumaišomi su mėšlu. Niekinga.

69217. toto2006-12-03 18:43
Keistokas tas senos skaitytojos "krikščioniškai selektyvus" smarvės suvokimas.

Ją, kaip tikinčiąją, užgauna "Sekmadienio postilėje" sistemingai transliuojamos "nesusivokusios pernokusios vegetacinės grandies" [ŠA-823 -gk-] pseudo-religinės masturbacijos, matai, užgauna Jos jausmus. O štai staiga prarasto pasitenkinimo - partizaniškai iš pasalų aplink save šikusio kretino C&P, - tai pačiai jautriai katalikei jau gaila, gaila kaip gaivaus skersvėjo.

69223. Laimės žigulys2006-12-03 19:59
Emmm... Nors pradžioje ir bambėjau ant C&P, dabar sakau atvirai - nugi gaila :(

69248. Laimės žirguly,2006-12-04 01:51
jei nebūtų viešųjų tualetų, irgi būtų gaila, tiesa?

69249. čia dabar2006-12-04 07:54
nagi mestas ruletės kamuoliukas.pasisuko, pasisuko ir sustojo. dešimt.viskas aišku. atsiverei niekše.pastumiam ir tavo rolė baigta. ilgai lošei, ilgai sukaisi, varteisi.gana atsiskleidei. dabar hm mano, mano ir mano pergalė.ji bus mano.fui, ne. .

69256. Ei2006-12-04 10:02
Kas čia per kliedalai?

69265. m2006-12-04 12:17
kledesiai, o ne kliedalai, liurbi.

69266. Kas o kas2006-12-04 12:23
Tai ar kas nors išsprendė šį rebusą - kas gi tie dvyniai buvo? Ar geriau šito klausimo neliesti. Dar sudraskys žmogų į skutelius...

69279. m-ei2006-12-04 15:20
Ne kledesiai, o kliedesiai, durna tu pana. Bet gali būti ir kliedalai, kaip bezdalai, pezalai, ėdalai, vemalai. Šie žodžiai irgi apibūdina C&P "kurvybinę veiklą".

69285. mieste2006-12-04 15:34
vis tiek ziurek kaip kalbi, kaimo rope, nes kai iprasi negerai, paskui nebeatprasi.

69295. miestei2006-12-04 16:03
Miesto kanape, nuo kada tapai auklėtoja?

69296. Azija2006-12-04 16:06
Šitas C&P yra Vitalijus Romualdas Andrijauskas? Taip kalbama mūsų miestelyje. Gal tą žmogiuką reikia gydyti?

69298. mieste2006-12-04 16:13
tai mano hobis.

69299. miestei2006-12-04 16:21
Kanapės tavo hobis? Įdomu. Susipažinkim. Aš, žinoma, paėjęs kiek toliau, bet galiu ir grįžti. Būk mano švelni auklėtoja, MIESTE! (Jei tik žinotum,kokių aš moku žodžių, apsvaigtum. Galėtum reikštis, išreikšti save, leisti man toliau reikštis - abu puikiai atsiskleistume.Tik nesuorganizuok viso el. pašto ekzekucijos, jei kartais vadovaujiesi Makarenkos metodu).

69301. mieste2006-12-04 16:31
as jau gal issireiskusi ir atsiskleidusi. man grizti butu sunkoka. gal tu geraiu pasiprasyk pas makarenka. dar man nepatinka pazindintis su bevardziais.

69318. jorgenas :-) 2006-12-04 17:52
neskaičiau nes tingėjau

69324. ragana Kornelija - Azijai2006-12-04 18:36
koks dar Vitalijus Romualdas Andrijauskas? ar iš viso toks yra ant Lietuvos? čia gal koks vietinis iš jūsų kaimo bando sau svetimus nuopelnus, chi chi chi, prisiskirti? teisingai, tegu gydosi, jei taip.

69340. miestei2006-12-04 19:16
Mieste-svieste, ar pati turi vardą? Matyt, esi iš gilaus kaimo, kad susitapatinai su pačiu miestu. Aš - kaimo ropė.Pagraužk nuo avitaminozės. Tik pamanykit, visa atsiskleidusi! Negražu, mergaite, taip išsižergti.

69342. m.cė-cė :-) 2006-12-04 19:20
bzzzzzzzzZZZZZZZZZZ.Kas yra istorija ? Tai-10 000 metų ir 100 000 karų.BZZZZZZZZzzzzzzzzzzzz....

69344. Azija2006-12-04 19:26
Ar jis dar ir ragana Kornelija? Kas per idiotai lankosi Šatėnų pašte? Polukso karštinę be aminazino dozės laikyti nuopelnu - Vasaros gatvelės durnelių darbas. Ir kaip jie telpa eilėje prie kompiuterio?

69356. m.cė-cė :-) 2006-12-04 20:21
Pritariu gk,bet Lietuva yra konservatorių kraštas,jei ką įsikabina-tai ir su traktorium neišrausi.

69364. mieste - bevardziui2006-12-04 20:35
jezau kokiu yra arsiu zmogenu. jeigu nesijuokciau tai gal duociau i snuki.

69374. bevardis2006-12-04 21:28
Mieste, esi silpna. Tu gali duoti į snukį tik sau pati.

69375. mieste2006-12-04 21:42
neturiu ka tau pasakyt. viska priimi perdaug rimtu veidu.

69377. m.cė-cė :-) 2006-12-04 21:45
Tikras mažų vaikų darželis.

69387. miestei2006-12-04 22:49
man įdomu, ko tu sėdi prisirišusi prie to el. pašto? Nuolat čia figuruoji. Esi priklausoma? Lauki, kol su tavim kas pasikalbės? Vadini kitus kaimo ropėm, o pati turbūt vasarom ravi burokų laukus pas močiutę Nemenčinėj. Juokiesi, kad susilaikytum neapsikriokusi, a ne? Ką nors puldama, pasižiūrėk į save vitrinoje. Tarp kalėdinių žaisliukų atrodytum gal ir neblogai.

69411. mieste2006-12-05 16:01
padedama tokiu pasnekovu kaip tu bandysiu atsikratyti priklausomybes.

69423. miestei2006-12-05 19:14
Bet vis tiek šmurkštelėjai, nes kitaip negali, tiesa? Kaip alchaša be 50 gramų iš ryto. Kodėl neišmokai rašyti kablelių? Be to, čia - ne pašnekovai, o parašovai. Pasikalbėk su savim, palengvės.

69424. mieste2006-12-05 19:29
o tau ar palengvejo?

69475. Miestei2006-12-06 11:33
Nei palengvėjo, nei pasunkėjo. Tiesiog kaimo ropė trinktelėjo miesto runkeliui per arogantišką galvytę be smegenų.

69478. mieste2006-12-06 12:38
kuri laika dar gailejausi taip lengva ranka tave isvadinusi bet dabar manau kad labai teisingai padariau.

69497. zeta2006-12-06 14:16
Nu, mieste, ale tikrai: kodel neismokai rasyt kableliu, a? Sunki vaikyste, taip? Gal dar kokiu kitu pasiteisinimu prisigalvosi, zinom, zinom. Ir kaip tau negeda turet mociute Nemencinej? Kodel ne Paryziuj, a? Ir dar braunasi tokia tarp kalediniu zaisliuku, zinokit, vien tam, kad neblogai atrodytu. Viskas, mieste, esi isaiskinta. Atskleista. Demaskuota. Dabar tik truksta, kad prieitu ezersas ir vozteltu izeidejui i marmuze. Tada jau viskas bus sustatyta i savo vietas. Kaip baldeliai valdovu rumuose.

69521. e2006-12-06 19:54
neprieis ir nevoztels. ezersas zmoniu nemato, o ir neiesko. tik minciu , tik minciu.

69544. Parašovas2006-12-07 00:21
Zeta, Tu man patikai. Matosi, kad drajova asmenybė. Siunčiu Tau Kalėdinį saldainį - nykštuko lazdelę, susuktą į spalvotą auksinį poperą.

69545. Raganai Kornelijai - Azija2006-12-07 00:25
Pasiknisk internete, rasi. Rekomenduoju Google

69547. zeta2006-12-07 00:53
Aciu uz auksini popera. Tik dabar pamaciau. Zeta, sakau, buk atidesne, o tai gali praleist koki draugo akies mirksni ar net bucini.

69561. vasi ežersui2006-12-07 09:48
kartais būna, kad žmogus minčių arba nebeturi, arba nebegali jų išsakyti. tai tada didysis kantistas ir pasitraukia?

69590. ragana Kornelija - Azijai2006-12-07 12:05
nu gerai gerai, įtikinai, kad yra toks. bet nei su manimi, nei su CP jis nieko bendro neturi. žmonės jūsų miestelyje sapnus pasakoja, o sapnuose - žinai, visko gali atsitikti.

69636. raganai2006-12-07 16:07
O iš kur žinai, kad neturi? Suprantu, esi suinteresuota. Iš tiesų ir aš žinau, kas jis.

69643. ragana Kornelija - Azijai2006-12-07 16:52
tai gal tu esi Vitalijus Romualdas Andrijauskas? norėjai kalbelių apie save paskleisti, chi chi chi, išgarsėti?

69692. kvailutė ivsei2006-12-08 09:52
Rašai:Arba, atsimeni, abrę? Tiksliau tą vaikį, kur sakė, kad kritika kai iš meilės, o ne iš neapykantos. mušamas, kai skauda, tik labai labai retais, netgi išskirtiniais, atvejais tesugeba suvokti, kad kritika iš meilės. Dažniausiai, kad tai suprastum, reikia gero gabalo laiko.

69704. raganai2006-12-08 12:19
Kvailute, jis - programuotojas. Jei tu ragana Kornelija, o ne Darius Pocevičius ar jo žmonelė Marija (nors visai neabejoju, kad čia rašinėja negabusis Dariukas,išleidęs šizofreniško turinio knygelę), besidedantis jaunųjų poetų globėju (Trečiam broly vis jiems stato surogatinės stumbrinės butelaitį), tai aš - žirafa. Poluksas - Darius Pocevičius. O kitas... Atspėk.

69705. Kornelija,2006-12-08 12:23
esi negabus bernas, moterų nekentikas, bet pasirašinėji moteriškais inicialais. Liaukis vaidinęs, mulki. Užtat tau Dievas ir neduoda vaikų. Esi toks piktas, kad apsimetęs Poluksu dergi visus, kurie gabesni ir kūrybiškesni už tave. Perduok tai Pocevičiui.

69710. e _ vasi2006-12-08 12:49
ten buvo priekaistas sau. suvis i save, tpsknt. nejau neunderstundinai, vasi?

69712. :)e- ir dar2006-12-08 13:01
"didysis kantistas" - du zodziai, trys klaidos:1. velniop slaviska spriesaga "ist".2. "didysis" - ypatingai rafinuotas ir skaudus izeidimas,- kersysiu.3. niekada nebuvau niekieno mokiniu,- tai vienintele savybe, kuria didziuojuosi. autoritetus cituoju tik auditorijai pritrenkt ir is snobizmo kasdieninio, tokio.

69713. korna2006-12-08 13:04
Atstokit vieną kartą nuo tos Kornelijos.

69714. zeta>kornai2006-12-08 13:22
Korna, jau maniau, kad pametei rankinuka su laiskais. Cikada buvo uzejes kazkuriam numery, tai viska jam ir pasakiau, apskundziau, tpsknt.

69715. vasi irgi kornai2006-12-08 13:26
taip, ir florentinų siunta jau išsibaigė..

69716. korna2006-12-08 13:29
Irnuo miestės tuo pačiu.

69717. zeta>kornai2006-12-08 13:40
Ar tu girdi, kad mes su tavim snekam? Turbut pasiilgom :)Man taip atrodo. Beveik garantuoju. Prisiekt galiu. Zodis.

69718. kura2006-12-08 13:53
bukas tusciazodziavimas

69719. korna2006-12-08 14:07
Ir gerai.

69720. tunijacė2006-12-08 14:21
Oglosite vesj spisok, požaluista.

69721. Azija2006-12-08 14:21
Darius Pocevičius? Cha,cha, cha - per skystas. Nebent jam padeda Rudokėlis.

69740. ragana Kornelija2006-12-08 18:01
nu ar ne mulkiai - 704 ir 705? spėju, kad čia du durniai ar durnės. ragana Kornelija - vyras, mirsiu iš juoko :)) :)) :)) Šatėnuose aiškiai prašalaičiai esat. ne, 704, aš tikrai ne Pocevičius ir ne Marija :)) :)) :)) bet tu ir juokų nesupranti. nu šiaip neatrodai visai beviltiškai :)) :)) užeik dažniau, pas mus linksma :)) :)) :)) tik nekibk ant pigaus kabliuko - Po ir Po sąskambio - pasaulis gerokai įvairesnis negu tau atrodo
o tu, 705? oi piktas padaras... ale ko jam taip pavydi? gabumo? populiarumo Šatėnuose? o gal laisvės? - vaikais apsikrovęs nagus dabar graužiesi? kažko pavydi... bet koks čia kvapas? ar tik ne moteriški kvepalai? gal esi įsimylėjusi mergina, į kurią jis po vieno karto žiūrėti nebenori? mat koks... o neatrodė Don Žuanas :)) :)) :)). nu bet juk visi turim nuodėmėlių, chi chi chi. herojams jos - ypač atleistinos :)) :)) :)) o manęs čia nevaikyk - nei pas Pocevičių, nei kur kitur!!! saugokis pyktis su Raganomis :/// :/// :/// !!!

69807. gaganai Popkornei2006-12-09 13:43
Iš teksto sprendžiu, kad esi labai silpna,-as, tad ir dediesi ragana, o dar ir grasini savo laibu piršteliu baksnodama į klavišėlius. kažkokia beviltiška nuolatinė Šatėnų lankytoja, kaip ir visa silpnų bobelių redakcijėlė. Jei aš apsikrovęs vaikais, tai esu turtingas, o bevaikiai piktukai, gąsdinantys raganų burteliais, gamtos nuskriausti, nes vaikų turėti negali, pasirengę vaikučius nekeptus suėsti, kaip ir jų tėvelius vietoj kukurūzų spragėsių.

69810. Skaitytoja2006-12-09 15:07
ragana Kornelija, nesitikėjau, kad esi tokia kvaila. Vis apie populiarumą giedi. Ar būti Poluxu - tai būdas išgarsėti? Ir kokius nuopelnus tas žmogus turi prisiimti? Ar pigūs Poluxo ir Castoro rašinėliai, žeminantys kūrėjus, juos išgarsino? Vos išėję iš Šatėnų jie bus pamiršti kaip blogas kvapas. Tas Pocevičius su Andriušiu - menkystos, prisiskaitę rusų kalinių "kūrybos", ta pačia žeminančia maniera varo leidinyje, kur redakcija negerbia pati savęs.

69814. ak2006-12-09 17:12
Čia tas Pocevičius, kurs lyg nevisprotis rašo kažkokius eiliukus, peckioja popierių? Pavyzdžiui, "žodžiai buvo pas žmogų..." Ar jis bent dešimt klasių baigė? Juk visai neraštingas žmogelis. Taip prastai išvertė Limonovą ir su juo susitapatino. "Tai aš, Darička", tiesa? Chi, chi chi...

69818. Onė2006-12-09 17:38
Tikra tiesa. Ir jau pasirašinėja kaip poetas ir vertėjas. O iš tiesų jis yra tik prastas nekilnojamojo turto agentas. Kitaip tariant, laisvo oro direktorius, kurį išlaiko kičinio stiliaus žmona. Dabar jie visi išsileidžia po knygelę kaip alibi, pasivadina poetais, o iš tiesų yra konkretūs alfonsai ar žigolo. Tas Andriušis, kai pats užsiiminėja esą kūryba, nusišneka visiškai. Taip hipertrofuoja savąjį "aš", kad tampa savo paties herojum...

69821. j.k.2006-12-09 18:00
Nusipirkau Šiaurės Atėnus paskutinį kartą. Ten privisę tokių tipų, kad laikraščio į rankas imti nesinori. Kad ir tas Po&Andriušis. Tik pamanyki, kalbina vienas kitą! Iš savojo skurdaus menkumo sumoteriškėję vyreliai taip susireikšmina, - graudu darosi. Grafomanai, pasigydykit ir neberašykit. Bet judu turbūt nerašyti nebegalit... Nes nerandat kito būdo smagintis - tik vienas su kitu. Moterys jums kelia šleikštulį - net Trečio brolio kekšės jiem turbūt neduoda...

69833. kaime prie jūros2006-12-09 20:07
Ne Kalėdos. Šilta. Tylu.

69839. Aris2006-12-09 20:40
jei esi kaime prie jūros, džiaukis šiluma ir tyla. Kam tau tas kompas?

69843. ragana Kornelija2006-12-09 21:42
nu, su tais, kur jumoro jausmo neturi ir viską bukai tiesmukiškai supranta - tai man ne lyyygis šnekėtis. ale galvoju: kažin, kam čia ir kaip tie Pocevičius su Andriušiu taip žiauriai nuospaudas numindžiojo, kad tie/tos nuo pat CP pasirodymo šitaip isteriškai spjaudosi - baisiai įdomu... oglasite spisok, taip sakant :)))

69844. toto2006-12-09 21:49
Kur, kas spjaudosi? Onė, ak, j.k. išsako kuklias nuomones apie išsigimėlių masturbacijas.

69846. mieste - RK2006-12-09 21:52
tu pati visasi neturi humoro jausmo. esi paprasta kaip kalade.

69847. ragana Kornelija - Skaitytojai didžiąja raide, gal net SKAITYTOJAI :)) :)) :))2006-12-09 21:57
puiku, mergaite, tu pasižymi kritinio mąstymo užuomazgomis. keep this question: "Ar būti Poluxu - tai būdas išgarsėti? Ir kokius nuopelnus tas žmogus turi prisiimti? Ar pigūs Poluxo ir Castoro rašinėliai, žeminantys kūrėjus, juos išgarsino?" ir po kokių dvidešimties metų gal ką nors ir suprasi. pvz. - apie mases. ir apie save :)) :)) :)) nu, aišku, su sąlyga, kad ir į save tą savo kritinį mąstymą sugebėsi atgręžti, kas yra didžiulis pasiekimas tokiems šventiems žmonėms kaip tu :)) :)) :))

69848. ragana Kornelija2006-12-09 21:59
nu mieste, neįkyrėk man kulnis kandžiodama :)) :)) :))

69855. mieste - rk2006-12-09 22:35
kanopas?

69856. tūžmingai raganai2006-12-09 22:39
Va ir išryškinau, kas pasirašinėja Raganos Kornelijos (kokia rafinuota egzaltacija!)slapuku: Dariuk-Žilvinėli, judu iš savo stiliaus NIEKAIP nepabėgat. Gal, vyručiai, judviems reikia egzorcisto? Koks velnias įlindo į jūsų bobiškas-raganiškas uodegas? Bjauru skaityt, kai diedai apsimetinėja raganom. Prisisukit varžtelius, berniukai kibaldžiukai!

69857. ragana Kornelija apie bevardį2006-12-09 22:41
siaubas, koks kvailys (-ė)...

69858. raganai K2006-12-09 22:41
Pocevičius su Andriušiu: sam sru, sam radujusj

69859. ragana Kornelija2006-12-09 22:45
mieste, tau kaip kvailai, atleistina nežinoti, kad kanopas turi velniai, o ne raganos. o gal tu irgi mane vyrų rūšiai priskiri, kaip ir anie kvailiai? nu net iš tavęs to būtų per daug...

69860. mieste2006-12-09 22:48
primeni man ozka.

69864. ragana Kornelija - miestei2006-12-09 22:52
o kaip kitaip. tu puikiai jauti folkloro simboliką: ožka - velnio giminaitė, taigi ir raganos.

69865. momas2006-12-09 22:53
"Kritinį mąstymą sugebėsi atgręžti, kas yra didžiulis pasiekimas..." Ragana Kurvelija, Jūs nemokate taisyklingos lietuvių kalbos. Štiš, vištele, į namelį ant vienos savo kojelės. Ir ko taip gini Pocevičių su Andriušiu - gal buvai jų vienos nakties merga?

69866. toto2006-12-09 22:54
Jo...

69868. mieste2006-12-09 22:58
ne, nejauciu folkloro simbolikos ir visai man ji neidomi.

69870. yva2006-12-09 23:01
Nu tikrai patys rašo ir patys drumsčia vandenį.

69875. ragana Kornelija - momui2006-12-09 23:11
ginu visada tik save, nu, dar velnią po likimiškai chtoniškam ryšiui. o visas pasaulis tegu prasmenga skradžiai, t.y. - pas mus. o ką - nemokėti pravilniai lietuviškai - tai čia očen ploxo? tu pasakyk: jei mano gynybai toks daikts reikalings, tai nuvarysiu į kokius kursus, išzubrinsiu viską cielai. o tu pats - ką? - seksualno ozabočenyj? problemos? stoka? nu užjaučiu, kų padarysi...

69880. mieste2006-12-09 23:29
o tu pati tai jau labai sauniai padaryta, dziaugiuosi uz tave.

69884. toto2006-12-09 23:46
mieste, tu daraisi neseksualiai brutali. Fui :)

69885. mieste - totui2006-12-09 23:48
mnie nravitsia cto ja bolna nie vami. ir net negresia. fui.

69886. ragana Kornelija2006-12-09 23:55
aš čia nė prie ko, cha cha. tik įtariu, kad šiuo atveju: vox toto - vox populi :)) :)) :))

69888. mieste2006-12-09 23:57
megsti zenklelius. sitie turbut: tvorele, ozkutes pedutes ir vel tvorele. is ko pazinsi zmones kurie piestuko rankoje nelaike.

69902. momas2006-12-10 10:22
Ragana Kornelijau, ar ne per daug Limonovo prisiskaitei jį beversdamas? Kadangi esi bekiaušis, tave traukia viskas, kas brutalu. Bet jei būtum uždarytas į kaliūzę, tą pačią dieną būtum pagaidintas. Maža riesta nosytė,mažytis pimpaliukas, užtat gera šiknytė, vyrukams pydariukams.Skiriu Amudarjui Procevičiui.

69904. vox2006-12-10 10:43
Bliamba, kaip įdomu. Pagaliau atsirado gyvybės melsvųjų mansardų prieigose.

69907. apie tai pagalvosiu šiandien2006-12-10 11:42
Kam man tas kompas, kam man tas kompas. Vakar nespėjau sugalvoti. Šiandien atsikėliau, kai atsibudau. Susiruošiau, kol nukrito rūkas. Pavažiuosiu beveikpakrante beveik 50 km. Apžiūrėsiu draugės žiemai paliktus namelius, apeisiu kitos draugės reikalus. Pavalgysiu, jei išalksiu. Pasėdėsiu ant kranto. Kiek norėsiu. Ir sugalvosiu.

Bet tikrai.

69919. kristina2006-12-10 14:41
kristina 12m.jieskau vaikinu

69922. jieškančiai2006-12-10 14:49
Jei jau JIEškai, tai tikrai rasi pydarą, kurs Jieško dvylikamečių katyčių.

69923. momo2006-12-10 14:55
Paskambinau tai mergičkai. Viešpatie, vaikas! Tėvai nežino, ką išdarinėja jų dukrelė. Girdi, nori draugauti, o balselis - vaikiuko. Kaip supranta draugystę? - nori susirašinėti. Dėmesio apleista mergaitė. Biški pašiurpino.

69929. mieste2006-12-10 15:38
na gal nieko tokio. kai mokiausi mokykloje susirasinejau su mergaite is kazachstano. toks miestas yra dzezkazganas. pamirsau kaip buvo jos vardas.

Rodoma versija 180 iš 204 
13:25:52 Jan 31, 2011   
May 2008 Sep 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba