ŠIAURĖS ATĖNAI

Šiaurės Atėnai. 2007-12-22 nr. 874

| Spausdinti | Archyvas | Redakcija |

KĘSTUTIS NAVAKAS. Krevetės tenutyla (113) • DIANA BUČIŪTĖ. Slapyvardžio byla (13) • -kp-. Sekmadienio postilė (68) • Šimto poetų šimtas eiliųKRZYSZTOF SZYMBORSKI. Ei jūs ten, danguje (7) • EGDŪNAS RAČIUS. Apie žydų pranašus ir patriarchus (8) • SIGITAS GEDA. Pražilę varnėnai (7) • ZETA. Lee Miller Viktorijos ir Alberto muziejuje (100) • ANDRIUS ŠIUŠA. Sizigijos (XXXVIII) (3) • RENÉ CHAR (1907–1988). Poezija (3) • CASTOR&POLLUX. Verba de verbis (49) • RIČARDAS ŠILEIKA. n...u...o...g...i...r...d...o...s (3) • RENATA ŠERELYTĖ. Sapnai ir problemos Pasaulio medyje (1) • DAIVA VAITKEVIČIENĖ. Stalų kėlimai, Diedai ir Kūčios (6) • Dotnuvių Kūčios (2) • ERNST JANDL. Eilės (34) • O ką jūs švęsite?.. (457) • 2008 m. sausio 5 d. Nr. 1 (875) turinys (4) •

Krevetės tenutyla

KĘSTUTIS NAVAKAS

[skaityti komentarus]

iliustracija
Europos alegorija (Roma, Šv. Ignoto bažnyčios skliauto detalė). 1642–1709
Andrea Pozzo

Kai viena draugė parašė, kad Vilniuje visi jau girti, neišskiriant ir jos, kaip tik stebėjau gal nykščio didumo angelą, lėtai ropojantį įstriža mano palėpės lubų plokštuma, ir niekaip nesupratau, kaip jis nenukrinta. Tądien buvau atlikęs nepalyginamai rečiau nei kadaise kartojamą judesį – prisigėręs. „Pirmasis kraujas“ buvo jaukus Kanados viskis „Black Velvet“, o vėliau gėrimai prarado pavadinimus.

O, ir iš Vilniaus jau yra žinių – pagalvojau. Šiaip galvojau apie krevetes. Jei krevetės, nors atrodytų taip pat, gyventų ne jūrmarėse, o, tarkim, medienoj, mes jas laikytume ne delikatesu, o tarakonais, ir valgytų jas tik tos ryžio atogrąžos šalys, kurios valgo ir pačią medieną (žinoma, ne malkas). Štai ką reiškia kontekstų skirtumai.

Draugė, fajansinė eseistė, nutraukė tokius malonius apibendrinimus, tačiau leido pasijusti globalaus tinklo dalimi. Ne vien aš šiandien geriu! O ką, jei po savaitės kas paskambins ir praneš: pasaulyje visi jau girti? Imuosi teigti, kad krevetės kaip objektas šiame kontekste atrodytų labai jau marginaliai.

Tada pasirodė, kad jos šiai nuomonei oponuoja, nes išsyk visos iškišo galvas. Galvos jų mažos, proto nedaug. Net keista pasidarė, kad gyvas padaras gali turėti tiek nedaug proto. O kokių tam pasauly daugiau? – klausė krevetės. Girtų, blaivių, negeriančių, ir apskritai – gerti ar negerti? Žodžių asociacijos kažkokios kaip iš Lauryno Ivinskio metskaitlių: gerti – geras, negerti – negeras. Nežinau, nejauku kažkaip, ligi tol nebuvau bendravęs su vėžiagyviais. Ir dar tas prie šono – kaip kardas ar žmona – gulintis laikraštis, kuriame Jūratė Baranova pilku ant žalio (apliejau kažkokiom sultim, nesuprantu, kodėl žaliom) tvirtina mane teigiant šitaip: nori būti elegantiškas ir žavus – gerk. Prisimenu, senais laikais vaikščiodavęs prie tokios pilstomo alaus snarglinyčios, kur pulkai vyrų jau nuo ankstyvo ryto mėgindavę tapti žavūs ir elegantiški. Bet kiekvienam galiausiai tekdavę grįžti namo, trilitriniu pasiramsčiuojant, kur jo žavumas ir elegancija būdavo apgailėtinai ignoruojami. Dabar, žinoma, visi dailiu „šokių dešimtuko“ žingsniu nueitų pas J. Baranovą ir ji juos suprastų. Gal net paskaitytų naujausio straipsnio ištraukų. Tuomet ne, nebuvo kur eiti, niekas apie poststruktūralistus nepaskaitydavo, todėl visa karta užaugo, paseno ir išmirė neįvertinta, neišklausyta ir neapsigynusi net bakalaurinių. O juk taip energingai gėrė!

Gal todėl mūsų literatai pradėjo mesti gerti beveik paknopstom. Greit nepraktikuojančių alkoholikų atsiras tiek, kad AB „Stumbras“ atidarys kefyro ir sūrelių liniją. Štai net Andrius Jakučiūnas, anksčiau būdavęs arčiau kaklelio nei kamštis, kad mestų gerti, parašė romaną apie alkoholį. Ir sėkmingai metė. Įdomu, ar toksai poveikis persiduoda ir skaitytojams. Jei taip, baisu, kad kitas A. Jakučiūno romanas nebūtų apie seksą.

Mesti gerti, sako man tos krevetės, net apie tokį sudėtingą reiškinį lietuviai kalba krepšinio terminu. Gal todėl, kad į krepšį nemetama visiems laikams, vis iškrinta pro kitą galą. Mesti gerti galima praktiškai kiekvieną rytą vakarą. Nelabai aišku, kaip kiti sėkmingai metę literatai užsiuvo tą kitą galą, tik A. Jakučiūnas štai užsikišo romanu.

O siaube, ko čia vėl tos mano krevetės, šneka celofano plonumo balsais, skleidžia nerimą, o juk taip ramiai gulėjau savo palėpėje, galvojau apie krevetes (ne, aš šito neparašiau, išbraukit), palubės angelo šešėlis buvo trijų spalvų ir gauta dovanų visokiais chalačiukais prirengta Brigitte Bardot pilna neįžiūrimo pyragaičio burna dainavo L’appareil à sous. Vėliau atėjo dainos autorius Serge’as Gainsbourg’as (čia pas ją atėjo, ne pas mane) ir žinutė (čia man, ne jai), kad Vilniuje visi jau girti. Na kodėl jie ten tokie girti, tame Vilniuje, na kodėl jie tokie girti ir visi man ant galvos viena žinute?

Oi būdavo, prisimenu, problemų, kai ir aš gerdavau. Nuėjau sykį su tokia ne visai savo drauge į Kauno muzikinį teatrą, kur scenoje kažkokia išsiuvinėta blondinė nesiliovė spiegdama lakstyti, nes akivaizdžiai turėjo savų problemų. Nežinau kokių, nes visą pirmąjį veiksmą įtemptai galvojau, ką bufete gerti per pertrauką. Buvo kažkokia absoliutaus neryžtingumo ir nežinios diena, tad su ta drauge visą antrąjį veiksmą gėrėme, kas arčiau stovėjo, paskui ji jau atrodė daug labiau mano. Dėl ko scenoje taip spiegė blondinė, nežinau ligi šiol, kartais rūpi. Gal irgi nežinojo, ko išgerti?

Bet kokie jau tie mano gėrimai... Net geriausiais (šia prasme) laikais neprilygdavau nei geležiniam A. Marčėnui, nei moliniam V. Braziūnui, nei kokiam terakotiniam B. Januševičiui. Net savo draugei fajansinei eseistei neprilygdavau (čia iš laiko perspektyvos, nes kai aš sėdėjau baruose, ji dar ėjo prie Pirmosios Komunijos). Ne, alkoholiko karjera man labai aiškiai nesiklostė, vėliau nesigailėjau, kai nutrūko, palikusi prisiminimus ir kai kurių įgūdžių, kuriais laisvu nuo gyvenimo metu nevengiu aistringai pasinaudoti.

Didžiausi man žinomi žinduolių pasaulio atstovai yra mėlynieji banginiai, o didžiausi meno pasaulio gėrovai – latviai. Man patinka latviai, gyvenam šalia, bet jie vis tiek skiriasi nuo lietuvių, lyg tie mistų vien koldūnais, o kiti vien šprotais. Daugiausia įvairių festivalinio flirto atvejų pasaulio viešbučiuose nutikdavo būtent su latvėmis. Nes būdavo geriausios. Išsilavinusios, stilingos, pasiutusios ir – geriančios bet kiek ir bet ką. Vieną esu sutikęs metusią. Bet ir ta „Neringos“ viešbuty taip intensyviai persigalvojo, kad naktį kalbėjosi su sienomis. Ir sugebėjo rasti kalbą, nes pats girdėjau, kaip sienos jai atsakė.

O trys jų didieji B: Pėteris Brūveris, Uldis Berzinis ir Leonas Briedis? Esu tikras, kad nieks niekada jų nepranoks. Jų gėrimo didybės kontekste kartais norėdavosi kukliai numoti ranka, nusipirkti ryšulėlį morkų ir eiti graužti vienatvėje. Esu su kuriuo nors arba visais trimis gėręs dešimtyje valstybių, visada be siūlymų į snukį ar lietuviško blūdijimo skalbimo lentų veidais. Tik nebe tie mastai, įpročiai ir sveikata. Na niekad anksčiau nesu mąstęs apie visokias krevetes ir banginius. Jei jau į trasą, tai tik du klausimai: ką ir kiek. Prisimenu U. Berzinį, vienoje parduotuvėje išgirdusį, kad ketinu pirkti mažiau negu po litrą, ir sureagavusį taip, lyg būčiau prašęs braškių jogurto.

Tai gerti ar ne, klausia ant lubų tebesimalantis nykščio didumo angelas (ko čia visi šiandien pipynes pravėrė?). Na, jei jau klausi, tai negerk geriau. Nes kada nors neišvengiamai iškils alternatyva: mesk arba mirk. Senoji gėrimo kultūra (čia ne apie tą, kai vernisaže kas nors dvi valandas čiulpia vieną taurę, lyg didelį čiulpinuką) visiškai stagnavo, o be jos išgyventų tik Koščejus Nemirtingasis. Jei moki – gerk, jei ne – ne. Sykį per dvi savaites gerti tinka, sykį per dvi savaites negerti – ne. Štai visas Vilnius jau girtas, net J. Baranova jau be dešimt vienuoliktą elegantiška ir žavi, tai mokykis.

Ai, išsijungiau mobilų, nes kai esi neblaivus, geriau jį išsijungti, neišsijungęs mano draugas sykį sugebėjo paskambinti net į Lichtenšteiną. Vėl užsidėjau B. Bardot, S. Gainsbourg’o ten jau nesimatė, po ekraną stypinėjo keturi diedai, prisiklijavę batonų didumo ūsus, krevetės tylėjo, įsiraususios į savo medieną, staiga kažkas baisiausiai bjauriai suskambo, lyg bokšto laikrodis mano palėpėje būtų išmušęs valandas – dviem dūžiais visas dvidešimt keturias. Angelas nukrito nuo lubų ir išplūdo mane ligi tol jokioje kalboje neegzistavusiais žodžiais. Ne, pagalvojau, negalėjo taip garsiai žinutė ateiti, be to, išjungiau. O kas ten – bijau pažiūrėti. Gal ten tik sniegas iškrito, per sekundę visas. Pasiųsiu gal B. Bardot, tegu patikrina, ji čia su keturiais esmingai ūsuotais vyrais.

O pats toliau gulėsiu, nes gulėti yra kažkaip visai nieko.

 

Kultūros kalendorius
nuo 2011 m. Sausio

PATKPŠS

 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31  

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28  

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

 

Skaitytojų vertinimai


105764. krankt2007-12-26 07:11
maladiec, kestutis! uz ka ir isgersim. ir nukasim krevetems galvas, kad nespoksotu savo klaikiom akutem. :)

105768. mie2007-12-26 07:15
susikti girtuokliai.

105769. ivs2007-12-26 08:41
pizoniski kliedesiai.

105772. archyvaras2007-12-26 10:41
Puiki pasakojimo plastika. be abejo, stiliuje, o ne siužete. siužetas nušautas Autoriaus dualistiniu monologu. tai mitologinis nukaušusiųjų monologas, kai klausi savęs, ir pats sau atsakai. skambteli tolimu aidu (ne marčėnu!) venička jerofejevu. o gal tik pasivaideno man kauštelėjus? einu velniop!

105777. Neo Archyvarui2007-12-26 11:53
Jei tavęs žmogus atsiprašo, galėtum jam ir atleisti. Jei neatleisi, pasiųsiu dar kartą į tą pačią vietą.

105786. Neo nuo archyvaro2007-12-26 13:15
Eik dievop!...nes nesupykau . netgi. tikrai: kalbu nuoširdžiausiai, atvira širdimi.

105789. Neo Archyvarui2007-12-26 13:52
Kokia laimė, kad supranti mane. Nes po tuo audringu ir priešišku paviršium visada išlieka rami gelmė, pilna gailesčio ir meilės. Negaliu, neturiu jėgų kol kas jos iškelti į paviršių, o gal ir nenoriu. Dėkoju tau už viską; niekada nepamiršiu tavo paguodos.

105790. Neo nuo archyvaro2007-12-26 14:32
Be koketavimo: nesu vertas Tavo atvirų ir nuoširdžių žodžių. Nesijaučiu ir nesu vertas. Dar nemaža manyje šlamšto/ šlako/ šleivumo/ švonderizmo/ š...

105796. prick2007-12-26 15:45
ne tik pizoniski. dar ir "subtiliai" sovinistiski. su narzistisku prieskoniu ("oi kokius puikius vyrus as kadaise pazinojau")

105797. rkt :-( 2007-12-26 15:54
ar turi Kęstuti vaikų. o jei ir neturi. gal verčiau pamąstytum . kodėl mokytojų atlyginimai maži ir gal tada mažiau laiko liktų meniškam lakimui. bet nuveiktum ką nors gero gyvenime,,,

105798. varna (hm)2007-12-26 16:20
Na, sušoko Kęstutis striptyzą, o jūs visi ir užsipuolėt. Taigi Kalėdos, asilai, būkit nors kiek tolerantiški. (čia aš gerai - išvadinau asilais ir pakviečiau būti tolerantiškais)

105799. rkt nuo varnos2007-12-26 16:25
bet rkt komentaras man patiko labiuasiai (antras po miestes - "sušikti girtuokliai"). Prie ko čia vaikai ir mokytojų atlyginimai ir kaip Kęstutis gali nuveikti "ką nors gero gyvenime"? Ir ką tai aplamai reiškia? Pasidalink patirtimi, rkt, ką esi gero nuveikusi?

105829. archyvaras (labai nedrąsiai)2007-12-26 21:00
O gal ir nueiki kurion kauno mokyklon (kad ir savon, prigimtinėn), gerbiamas Kęstuti Navakai? Penktadienį, penktą, po pamokų...Gal sutiktumei tenai kokią mokytoją entuziastę, gal pabėdavotų jinai apie atlyginimus mažus ir savo didelius darbus. O tada susimąstytum apie ką nors gero šiame gyvenime...O ši esė/novelė vis labiau patinka man: elastinga, judri, išdaigiška ji - liuks stilius!

105831. mie 2007-12-26 21:05
man irgi labai patinka musu rajono melynanosiai isdaigininkai. zaviuosi neatsizaviu.

105832. archyvaras2007-12-26 21:09
Ar tik ne užupėnai Vilniaus jie, tie mėlynanosiai išdaigininkai? Neatsibodžiu jų žavesiu.

105833. laima2007-12-26 21:10
citata: "Galvos jų mažos, proto nedaug. Net keista pasidarė, kad gyvas padaras gali turėti tiek nedaug proto." Visai nekeista, Kestuti, kai smegenys persisunkę alkoholiu, tai apie protą neverta ir šnekėti. Belieka rašyti štai tokias "šventines" nesąmones. Toliau bus dar gražiau, jau dabar ant JŪsų fizionomijos ateitis "gražiai" užrašyta. O gal atsipeikėsit?

105834. mie - archyvarui2007-12-26 21:18
ne, jie yra siapusupenai.

105836. -)2007-12-26 21:20
taip , alxoxoline literatura yra liuks :) kazkada skaiciau ir buvo labai malonu gert beskaitant , reikia pasakyt tiesiai - tai labai palaiko gerianciuosius . bet alxoxolis yra alxoxolis , kuo/jei greiciau atcipeikesi tuo tau geriau bus . to ir linkiu

105839. archyvaras2007-12-26 21:22
Laima, ar Tamsta ne iš tos mokyklos, kurią baigė npl Kęstutis? Ar ir anuomet jis rašė tokias talentingas "nesąmones" (esė/noveles)? Oi, talentingai jis parašė šitą opusą savo; manau, ateityje dar įdomiau rašys: kaip mano kumyras a.a. Venediktas Jerofejevas.

105840. miestei nuo archyvaro2007-12-26 21:25
Neišgirdau, dovanok...Šnapsusėnai?!

105841. mie - archyvarui2007-12-26 21:26
snapsusenai, dovanoju.

105856. po palme2007-12-26 22:20
jo, gerai archyvaras sako: elastiska, plastiska. Atsimenu, buvo tokie kinukai apie girtu kung-fu ar ten kazkoki karate stiliu. Cia panasiai. Atrrrroodo girtas, o kaip kovoja/raso, lengvai zaisdamas.

105865. krankt piktinasi2007-12-26 23:32
ko cia uzsipuolete kestuti? jis ne zurnalistas, kad apie mokytoju mazas algas rasytu. uzuot verke, mokytojai geriau eitu streikuoti arba is armotu izdauzytu ne kuriuos langus.

105869. archyvaras2007-12-26 23:44
...o aš Laimą puolu, ne NPLaureatą!

105870. mie - krankt2007-12-26 23:47
o kestutis galetu negerti nes atrodo labai nepatraukliai.

105872. krankt > archyvarui2007-12-26 23:54
as taves nebariau, cia taikiau rkt ir laimai.

105873. krankt > mie2007-12-26 23:56
tegu geria, jei nori. koks skirtumas, kaip atrodo. raso gerai - tas svarbiausia.

105875. mie - krankt2007-12-27 00:00
jeigu man reiktu rinktis, tai as rinkciausi grazu atrodyma. o kad jis geria yra slykstu ir viskas.

105876. krankt nuo archyvaro2007-12-27 00:01
Ačiū, geriau pasijutau, kad nebesu taikinys:" Šauk taikliai, Asunta!"

105877. Grebo2007-12-27 00:03
bet gi jis nusiskuto

105878. mie - archyvarui2007-12-27 00:04
gali kliudyt ir atsitiktine kulka, neatsipalaiduok.

105879. Grebo2007-12-27 00:05
Nuostabus tas "krepšinio terminas"

105880. mie2007-12-27 00:06
krepsinis yra sudas.

105881. krankt megina minkstinti mie sirdi2007-12-27 00:06
pamastyk - juk abstinentai ir visokie doruoliai beveik jokiu menu nesukure. tai kaip dabar visi su savo blaivia kultura atrodytume? koks imidzas butu? baisu net pagalvoti...

105882. krankt skuba isiterpti2007-12-27 00:08
mie, na stai - tiesiai pirstu i aki - krepsinis sudas! tikru tikriausias, nes sportininkai negeria ir neruko.

105884. mie - krankt2007-12-27 00:10
charlio parkerio paklause: ar jus kuriate tokia gera muzika todel, kad vartojate narkotikus? sako, taip. o jeigu nevartotumete? tuomet kurciau dar geresne muzika. charlis parkeris mire kokiu trisdesimt penkeriu metu.

105886. krankt2007-12-27 00:13
o mano numyletine Janis Joplin mire dar jaunesne, taip pat ir J.Morrison ( Doors) ir dar daugybe talentu. Bet Kestutis juk nera narkomanas.

105887. mie 2007-12-27 00:17
sprendziant is sito rasinelio kestutis yra girtuoklis ir tai jam, rodos, patinka. pazistu tiek ir tiek zmoniu kurie viska daro blaivia galva, ir ne blogiau uz kestuti. tavo janis joplin mums ne pavyzdys, ji daug blogesne bessy smith.

105888. mie2007-12-27 00:18
"uz" praleidau. uz bessy smith.

105889. mie2007-12-27 00:22
reikia eit miegot kol krankt neatgauna amo ir nebesugalvoja ka pasakyt. lieka issiziojusi.

105891. krankt itikineja toliau2007-12-27 00:25
negalima spresti is vieno rasinelio, juo labiau tapatinti su autoriumi jo kurybos. tai du skirtingi sizai viename. painus dalykas. be simto gramu staciai neisnarpliojamas. :)

105892. krankt neatlyzta2007-12-27 00:26
o ta tavo sokoladine swing dainininke b.s. dar blogesnis pavyzdys, nes nuo tu visokiu swingu svingeriu klubai paejo!

105894. po palme2007-12-27 01:10
kazkada buvo tokiu filmuku apie girta kung-fu: girti, bet vis dar puikiai valdantys kovos mena. Su sypsena, dideliam visu netiketumui. Ir npl`as taip pat

105895. ivs > po palmei2007-12-27 01:21
jau sakei.

105896. po palme2007-12-27 02:09
tikrai, o kazkaip neradau, senatve.

105898. krankt nepraranda optimizmo2007-12-27 05:02
jokia senatve. tiesiog kartais antras kvepavimas uzsidaro arba atsidaro. :@

105902. r2007-12-27 07:52
sveiki.su sventem.man labai patinka prisigert ir spaust gaza-tada as kaip kestutis-cool

105911. kęstučiui2007-12-27 11:44
šįkart, mielasis, kūrinėlis kaip ta krevetės galvelė su nedaug proto...

105912. barsuoklis bhakt2007-12-27 11:51
sri kestutis. nekitaip :)

105914. kiskis p - krankt2007-12-27 12:54
buti svingeriu tai dar kazkokia intriga, o girtuokliu - ziauriai banalu.

105917. xX2007-12-27 13:33
Gal reikėjo apie orus rašyt? Kai viena draugė parašė, kad visame Vilniuje žiauriai sninga, neišskiriant gatvės, kurioje ji dirba, kaip tik stebėjau gal nykščio didumo angelą, lėtai ropojantį įstriža mano palėpės lubų plokštuma, ir niekaip nesupratau, kaip jis nenukrinta ir neištirpsta. Tądien buvau atlikęs nepalyginamai rečiau nei kadaise kartojamą judesį – kelis kartus pasimylėjęs. „Pirmasis kraujas“ buvo apkūni kanadietė, o vėliau merginos prarado vardus, veidus, rases ir tautybes. Ir t.t. Tai ir būtų apie orus:)

105918. XX nuo avino archyvaro2007-12-27 13:39
Bravo! Net Naglis Šulija geriau nepapasakoja apie orus.

105919. xX2007-12-27 14:05
Na, o pavadinimas galėtų būti "Kurvietės tenutyla". Artimiau mūsų klimatui, ir, kas be ko, suprantamiau, nei buržuazinės krevetės. (Ar ne per žiauriai juokauju?)

105921. r2007-12-27 14:19
issividuriuok kur nors kitur matos persirijai kad mintiji apie antra gala

105924. pavadinimo link sėlinu ir aš, avinas...2007-12-27 14:38
O gal " Krevetės tepasikaria!" būtų artimiau laikmečio ir įvykių...

105925. cc - xX2007-12-27 14:40
Dažniausiai matronos širsta, o mergos - kikena, kai kalbama apie antrą galą ar girtuoklystes.

105927. archyvaras > cc2007-12-27 14:44
Drauguži, koks ten galas ar pradžia? Žmogus - vieninga fiziologinė sistema, tik liežuvis mūsų palaidžiausias galas ir pradžia.

105928. jv2007-12-27 15:04
Apie latves labai geras pastebejimas. Mielos jos. Siaip, smagi rasliava.JV

105929. Neo Archyvarui2007-12-27 15:41
Matau, neatleidi man avino. Jei neatleisi, tada tikrai būsi avinas.

105930. Neo nuo archyvaro2007-12-27 15:54
Neo, pažvelk, kilstelk akis: ne Tavo gi autorystė tas avinas?! Gerai,pamirškime, gana, baigta, nebebus avinų ir Avino.

105931. amigo para siempre2007-12-27 15:58
viskas butu grazu, tik nereikejo eksponuoti gerimo markes, tai labai snobiska, nevirskinu tokiu sakiniu, juos atleidziu tik hemingvejui.

105934. e2007-12-27 16:19
daryt nuolaidas hemingvejams irgi savotiskas snobizmas.

105936. xX2007-12-27 16:20
amigo, ateis laikas, atleisi ir npl`ui. O aš tai aiškiai perlenkiau. Atsiprašau. Pakalbam geriau apie orus be priemaišų - girdėjau, kad pasnigs?

105937. Katė2007-12-27 16:29
Nesnigs, nesnigs.

105945. xX2007-12-27 19:11
snigs, tikrai

105966. archyvaras2007-12-27 21:54
Jau byra smulkus sniegas...

105974. xX2007-12-27 22:16
štai kaip karšai mes diskutuojam apie orus! vis geriau nei apie gėrimą, latvikes ir kalbančias neringos sienas (ir pasų kontrolę ant sienos). o, kai jaunas buvau, tai per jonines visada traukdavom į latviją, į kitą upės pusę, ten gi ši šventė valstybinė visais laikais buvo... vienok diskutuojam apie orus, o ne apie gėrimą ir latvikes

105977. xX2007-12-27 22:24
vis tik laisvalaikiu be galo mėgstu kapstytis po įvairiausias pasąmones, tai dar kartą bandau - npl`as tuo pavadinimu nori nutildyti tautos savigarbos ugdytoją V. Krėvę. Todėl pavadinimą iššifruoju taip: (versija 2.01) "Krėvė tenutyla"

105980. archyvaras2007-12-27 22:30
XX-ai, labai įdomi Tamstos hipotezė/versija : K.Navako antitezė Krėvei.

105981. krankt > xX2007-12-27 22:31
kai pernelyg daznai kapstaisi po visokias pasamones, tai ziurek - vis kokia nesamone iskasi. :)

105982. xX2007-12-27 22:42
kur neprisiminsi moksleivišką ketureilį:

nesąmonė viskas, kas vyksta pasauly
didžiausia nesąmonė kad šviečia saulė
ir dar ji didesnė, kad mes čia gyvenam
darom nesąmones ir dar kikenam

106000. Onė2007-12-28 01:07
Varvanosis rašo apie tai, ko niekada nepatyrė. Negėrė, nemokėjo gert, gerdamas tik gėrimus gadino. Geriau kitiems, kas sugeba visą visatos energetiką pajausti vien prieš akis matydamas stikliuką ar butelį, būtų atidavęs. Dabar -- negimusių opusų naikintojas. Savamokslis pogrindinis abortų meistras.

106008. xX2007-12-28 09:01
Hegelio filosofija lyg ir paaiškino visokius virsmus, pateisino socialines ir -istines revoliucijas, bet buvo trojanas naujoms anti -istinėms revoliucijoms. tezė, antitezė - tvarkoj. O kur sintezė? Trūksta man jos visada.

106011. e2007-12-28 10:19
sinteze- pazanga.

106026. xX2007-12-28 15:24
Ar sintezė ir yra pažanga? Būtų gerai. Na, publika nenusiteikusi ieškot tiesos, tai galima vėl apie orus pašnekėt. Sninga, ar ne?

106030. e2007-12-28 16:13
pazanga yra ta sinteze, kurios tau taip truksta ` naujOko` isvakarese.

106034. xX2007-12-28 16:46
ežerse, tai sniegas ir yra pažanga? „Snaigės krinta pamažu, eina peklon kaip gražu“ - ar teisingai Tapinas susintetino?

106040. apie e2007-12-28 18:18
.. jam sakai *** pažanga, jam liandbergius/krumas pažanga. Nepakaltinamas ono, only, kažkas turi sexualinio trūkumo (nedasidulkina su praeivėmis), kad įsileidžia į pensininko lygio diskusiją su e.

106059. xX2007-12-28 21:03
aš noriu suekonomintu, t.y. nudvasintu rakursu į gėrImą pažiūrėti. GĖrimų gadinimas tai kaip ir reikalas pusiau private, ir šiek tiek akcizų negeriančiai visuomenei turėtų nubyrėti. Nors, tiesą sakant, gerų gėrėjų gydymui irgi gera, bet negerianti visuomenė tikriausiai daugiau iškleidžia, nei gauna akcizais iš gerų gėrėjų. Gerokai blogiau, kai gadinamas popierius, o popierius tai juk iš gyvo medžio. Ežerse, girdi - iš nekalto gyvo medžio! Žiūrim toliau. Vienas ŠA lapas sveria 6 gramus. Vienas puslapis - trys gramai. Padauginkim iš ŠA tiražo 2500, gausim 7500 gramų, o tai - 7,5 kg. Tai štai - vieną straipsnį parašai - vieną medį nužudai. Tampi medžudžiu. Man vien dėl to nekyla noras spausdintis. Aišku, dar reikėtų turėti ką spausdinti, bet vis tiek ekomoralė kažkaip sureflektuoja. Tai tokie mano kantiškai-ekonominiai paistalai apie rašymą ne apie orus.

106060. ivs > xX2007-12-28 21:17
idomu, ka tu darysi, kai eterio atsargos prades sekti ir mieste dalins numeriukus tik po blatu?

106070. krankt2007-12-29 02:34
tada rasysime pirstais ant vejo skvernu.

106071. Katė2007-12-29 08:02
Ir gaudysime vėją laukuose, nes medžių nebebus...

106089. e -xX2007-12-29 13:31
para`frazuoju: ironija, brolau, -sausa saka/ uztat ai-ty(it) vaisingas medis zydi,- kita ,tikra, medi saugo.

106258. ragana Kornelija2007-12-30 21:14
kaip barzda bet kurio vyro nepadaro filosofu, taip stilius bet kokios rašliavos nepaverčia geru tekstu. šį kartą K.N. parašė tuštumą, kurios neišgelbėtų netgi stilius, jeigu autorius jį turėtų. tiesa, K.N. ir neturi kokio nors ryškesnio stiliaus, kuris jį išskirtų iš kitų, - naudojasi bendru, kolektyviniu, nes šiais laikais tai prabangos prekė: tikrą stilių įkanda tik turtingieji, aristokratai, o skurdiems plebėjams belieka pasitenkinti tuo bendruoju, tarsi kiniška maximos preke.
pirmas, visiškai emocinis, ikirefleksinis įspūdis skaitant „Krevetes“: „varge, kaip nuvalkiota!“ nplas šį kartą prirašė tokių banalybių ir išgavo tokį niekalą, kad prastesnio teksto jau gal ir neparašys. stebint jo raidą paskutiniu metu Šatėnuose degradacija akivaizdi. „Krevetės“ – pats žemiausias taškas. bent jau kol kas. ir bent jau tikiuosi. aišku, kalbu apie tekstus – Kęstučio moralė man nerūpi. visame tekste teradau tik dvi įdomesnes, šyptelėjimo vertas vietas: pasvarstymą apie „mesti gerti“ panašumą į „mesti į krepšį“ ir „pats girdėjau, kaip sienos jai atsakė“. ir viskas. kai kur prasčiokišku nesąmojingu humoru primena J. Erlicką, bet šiam išeina geriau. žodžiu, su humoru K.N. striuka. o tokios frazės kaip „tik du klausimai: ką ir kiek“ – apskritai prastumo viršūnė, kai perskaičius norisi sugrūsti į šiukšlinę visą laikraštį. Šatėnų dialektu kalbant, šūdas šūdžiausias. gal dėl to, kad parašyta paaugliškai idealizuojant tą sferą, kurioje niekada nesimalta, tai, kas niekada neišgyventa, šiuo atveju - beatodairišką lėbavimą, bohemišką gyvenimą? jei taip ir yra, tai kvaila. o apskritai netikra ir neįtikinama. ir jau visai nėra ko lyginti šios tuščios rašliavos nei su Bukovskio „Paštu“, kuriame yra kai kas daugiau nei vien girtavimas ir jo (hm, pavadinkime tai šitaip) periferine veikla, nei netgi su Venečkos Jerofejevo knyga, kuri buvo svarbus savo laiko reiškinys ir nekėlė dirbtinumo įspūdžio. „Krevetėms“ toli iki kiekvieno iš jų, kaip ir kiekvienam pamėgdžiojimui.
kas dar? „gerti ar negerti?“ – sakyčiau, banalybės viršūnė. „Jei krevetės, nors atrodytų taip pat, gyventų ne jūrmarėse, o, tarkim, medienoj, mes jas laikytume ne delikatesu, o tarakonais“ – šiaip nesąmonė, nes medienoje gyvenančius padarus vadiname ne tarakonais, bet kinivarpomis. o „vaikščiodavęs“ ir „mėgindavę“ sakinyje „Prisimenu, senais laikais vaikščiodavęs prie tokios pilstomo alaus snarglinyčios, kur pulkai vyrų jau nuo ankstyvo ryto mėgindavę tapti žavūs ir elegantiški“ žmonių kalboje reikštų netikrumą, abejojimą tuo, kas sakoma, nors K.N., matyt, čia nori pasakyti, kad tikrai vaikščiodavo ir tikrai mėgindavo. na, bet jei rašė girtas, tai gal primiršo, kaip žmonės kalba (jei apskritai žinojo). bet verčiau jau tuo metu būtų visai pamiršęs kalbėti. arba bent jau rašyti.

106262. ivs :))2007-12-30 21:34
nuo pat Johan Gutenberg laiku svajoje apie rysi su skaitytoju, dabar rasytojai, turbut, akmenimis uzmetytu Bill Gates, kaip kadaise siuveju gildija Isaac Singer.

106264. ragana Kornelija2007-12-30 21:39
:)

106279. xX2007-12-30 23:49
man irgi paslaptis - kodėl atsirado šis tekstas? Juk gamtoje nieko nėra "be reikalo", net jei ir darbas būtų toks reikalas --- reikalas rašyti.

106281. ivs2007-12-31 00:05
o as pgalvojau, kad gal reikalas labai paprastas. gamtiskas. ir dieviskas tuo paciu. stai ana diena dukra man papriekaistavo, kad as niekad nieko neisileidziu i namus is anksto nesusitarus. na, as noriu turet i valias laiko paistaisyt petneseles ir kojiniu siules, uzsikist roze uz ausies ir viska ten. kaip mie. tik jinai tai dar ant tapcaniuko isitiesia ir apsimeta, kad skaito janonio poezijos tomeli. tai bite man ir sako: jeigu taip, tai galima pagalvoti, kad tu nesi tas paprastas siltas zmogus, pas kuri galima pasibelst vidury nakties ir pasakyt... kad nieko neturi, ka pasakyt, pavyzdziui. as susimasciau. is tiesu, juk sunku nuolat vaikscioti isputus fasadine puse. tai gal ir rasytojas gali kartais pabuti paprastu siknium. parasyti bilenka. net bloga knyga. bet... gal su viena salyga - paskui isdristu i akis paziuret ir saziningai pasakyt: aj, mano lova nepaklota ir as susiveles, bet uzeikite. esu toks, koks esu. o tai jau labai pripratom ir is saves, ir is kitu reikalaut, kad viskas butu tobula. arba tobula, arba nereikia. gal taip ir gimtsa vienisumas?
p.s. uztai viena velu vakara atidariau duris kaimynui airiui kevinui. jis sedejo su taure viskio, o as su pizama. o kita velu vakara susitikome parduotuvej. kevinas susuko: oh, finally, we both are fully dressed and i`m not drunk.

106282. ragana Kornelija2007-12-31 00:26
:)) :)) :)) jaučiu, smagiai pasijutai toj parduotuvėj, tarp žmonių...

106283. ragana Kornelija2007-12-31 00:27
ivse, kai kur kai ką įmečiau. nieko gero, bet gal žvilgtelėk...

106284. cc2007-12-31 00:53
Nedrąsiai dabar prisipažinsiu, kad krevetės manęs nesužavėjo.

106285. ivs2007-12-31 01:09
popieriniai autoriai turetu isidemeti, kad satenams nepraeina nei krabiukai, nei krevetes.

106286. Neo2007-12-31 01:37
O aš dabar grįžau iš archyvo. Perskaičiau 962 komentarus.

106287. cc2007-12-31 01:41
O aš einu miegoti. Rytoj matysim kaip pavyko pirmasis blynas -varškės pyragas. :)))

106288. ivs > raganai Kornelijai2007-12-31 01:47
re: 106282
žinai, kai nesi vagis, tai ir kepure neuzsidega. mes abu staiga isgirdome ore ta fraze ir pradejom kvatotis. tada apsikabinom ir pasilinkejom linksmu kaledu (kevinas moka pasakyt lietuviskai). drasiai butu galejus jo zmona su dukrytem salia stoveti. kur ta riba, kas pasakys? tu kalbejai, iki kur siekia istikimybe. kevino akyse matau ta riba, kai jis sako: i`m so proud of my two daughters. ir tada drasiai galime sedeti velu vakara vienas su pizama, kitas su viskio taure. nes dar ir bite su mice salia - tarsi kreidos ratas.

106289. krankt2007-12-31 02:34
ragana kornelija nauja sluota nusipirko, net nesuvyniota. :) siaip manau, kad "sunkioji artilerija" ne kestucio amplua, tuomi jis man ir patinka.

106291. toto2007-12-31 05:07
Teisingai, krankt! Ir xX`as apie „reikalą” teisingai! O raganaitės nauja šluota, nesuvyniota [106289] - įtartinai prieštaringų lingvistinių pozų barzda [106258],
    1) ...stilius bet kokios rašliavos nepaverčia geru tekstu
    2) ...K.N. parašė tuštumą, kurios neišgelbėtų netgi stilius
dideliu vyru nepadaro, ...nebent mažumą filosofu.
;-)

106293. npl2007-12-31 05:23
ne tik anksti nubundančiam toto, bet ir visiems visiems ačiū už nuomones/komentarus. taip pat ir už nepalankias/us. juk atsikeršijau dar avansu - pačiu tekstu:)) manau, tiek vertinimų, tiek tekstų įvairovė bei (ne techninis) netolygumas rodo, jog įvairi, t.y. turtinga pati žmogaus dvasia, kurios netikėtumai visada pageidautini. visus sveikinu su priartėjusiais. manau, ir juose tebeliksime jautrūs, nes jautriame telpa daugiau pasaulio. gražaus jums pasaulio, nematomi pašnekovai.

106296. ebola2007-12-31 10:37
as tai pavargau nuo tu dvasios netiketumu.Kaip ismokti jas priimti, susitaikyti, istoleruoti kiekviena akibroksta? Zinai ka dabar sako? Kad atseit priejo didvyriai isvadu, jog integruojama yra tik viena tukstantoji realaus gyvenimo lygciu. O tai reiskia kad istorija(praeitis) visiskai nieko nepasako apie ateiti.O varge!Tai reiskia, kad krevetes, su kuriom bendrauji jau penkiolika ar dvidesimt metu tau neparode ne puses savo isradingumo.Siaubiakas...

106301. r2007-12-31 11:17
man atrodo kad autorius nenori su mumis sutikt kad jo tekstas nelabai vykes o tai...

106302. mie2007-12-31 11:30
as nesupykstu, kai geranoris zmogus pasiziuri ir pasako: klausyk, koki cia suda darai? tuomet pati paklausiu saves koki suda darau. ir labai sveika.

106311. ragana Kornelija2007-12-31 15:27
toto, jokio prieštaravimo čia nėra. pasižiūrėk, galima sujungti: "K.N. parašė tuštumą, kurios neišgelbėtų netgi stilius [kuris kai kam atrodo esąs pats dievas], nes stilius [savaime] bet kokios rašliavos nepaverčia geru tekstu".

106316. xX2007-12-31 16:41
ne netolygumai, bet malonūs netikėtumai ir yra tie deimančiukai ant mūsų apytiesio gyvenimo kelio. va visai ryte, kokią 11 valandą, kai pats tinginio miegas, kažkas išprotėjusiai skambina visais varpais į ką tik įmanoma - į duris, telefonus, langus, palanges. pasirodo, nikodemas nikodemovičius visas snieguotas ir spalvotas su visokiais ryšuliais už durų trypčioja, turiu šokt į kelnes ir įslieleist, nes jis, mat, niekur nesitrauks. O būtumėm taręsi iš anksto... Vienok, hm, jei tai būtų kas antrą kartą, tai tikrai neįsileisčiau. Ir neskaityčiau. Ir neklausyčiau.

106328. toto2007-12-31 20:26
Jokių problemų, raganaite! Sujungti į vieną kūną įmanoma visus sutaikomus, suderinamus turinius. Net ir priešingus įmanoma (!), pvz. lytis, tuo labiau, kai lingvistinės sofistikos bulvare valkiojamo žodžio „priešinga” [lytis] prasmė gyvenime reiškia sutaikomumą, suderinamumą, sugyvenimą, sugyvenančią porą.

Ech... Veltui švaistyčiau raides dabar, kalėdiniais vinukais kaldamas bevaisį stilių prie kryžiaus. Kuklią jo vietutę buvau kadais nurodęs #28340* (tiesa, dėl to paskutinio žodžio „niekas”; ten jis turėjo atitikti „rašliavą”; o pirminiam variante buvo elementarus „porno”.) Brrrrrrrr.... :) ir to jau gana.

Taigi :).
Paskutinėse šių metų eilutėse -- visoms ir visiems -- sveikatos ir įkvėpimo!
Tiesiog - linkiu Naujos Laimės Naujaisiais!


106334. po palme(stebis pasaulio apvalumu)2008-01-01 01:05
pas juos jau Nauji Metai, o man dar pachatj do pahatj. Ivs`e, ar pas tave jau jaucias, krankt, pas tave turbut pirma statuose atbildes?

106444. krankt popalmeriui2008-01-02 02:55
atbildejo ir nubildejo naujieji. su naujais! :) tarp ilinojaus ir virdzinijos yra vienos valandos skirtumas.

106694. BD2008-01-04 09:20
super textas.

106699. cremaster2008-01-04 12:49
Juokiames:)

106758. ka 2008-01-05 09:27
ka ka

106760. aa2008-01-05 09:45
aa

106972. zef :-) 2008-01-07 19:59
kęstutis kaip visad - puikiai

106999. Majk > BD :-) 2008-01-08 10:56
Super komentaras..! ...Ne

Rodoma versija 180 iš 204 
13:25:50 Jan 31, 2011   
May 2008 Sep 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba