Slaptai.Lt

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
                                     
Ekonomika ir finansai

Bankai, verslas, pinigai, monopolistaiNauja atominė jėgainė Lietuvoje: utopija ar realus projektas?

El. paštas Spausdinti

atomineVadovaudamasi dar 2007 m. įsigaliojusia Nacionaline energetikos strategija, Lietuva užsibrėžė tikslą ieškoti investicijų į naujos atominės jėgainės statybą panaudojant esamą Ignalinos AE infrastruktūrą. Naujos branduolinės jėgainės, skirtos Baltijos šalių ir regiono reikmėms tenkinti, statybą Lietuvoje ir jos įtraukimą į regiono elektros energijos rinką tuomet buvo numatyta baigti ne vėliau kaip 2015 metais. Sėkmingai įgyvendinusi projektą, Lietuva, net ir uždarius senąją Ignalinos atominę jėgainę, būtų nepriklausoma nuo elektros energijos importo, gautų ir kitos naudos.

Komentarai (Skaitytojų komentarai)
Skaityti toliau...
 

Gal pagaliau valstybė perims šilumos ūkį į savo rankas?

El. paštas Spausdinti

dujos_00Laisvė - daugumai, o laisvė prisivogti – mažumai? Pagaliau tai, apie ką Tautos ateities forumas kalba seniai ir siūlo išeitis, kyla didžiulis skandalas. 

Aišku, kalbame apie šilumos kainas. Jei buvome prievarta sukišti į SSRS bendrą centralizuotą ūkį, tai dar nereiškia, kad iš jo išsilaisvinę stačia galva turėjome pasinerti į gana suktus laukinio kapitalizmo verpetus. Tačiau mūsų politiniai lyderiai nesupranta, kad reikia veikti atsargiai, pasitariant su visuomene. Kaip kokie sovietiniai politrukai su entuziazmu griovė viską - net dulkės rūko.

Komentarai (Skaitytojų komentarai)
Skaityti toliau...
 

Atominė haliucinacija

El. paštas Spausdinti

Saulius-StomaPradedame antrus metus be atominės elektrinės. Kas atsitiko po jos uždarymo? Elektra privatiems vartotojams pabrango 9–14 centų, ūkio subjektams – šiek tiek mažiau. Ekspertai sako, kad dėl to prarandame apie du milijardus litų per metus. Tačiau išgyvename. Apokaliptinės pranašystės neišsipildė.

Dalį elektros tenka importuoti iš Rusijos, ir tas nėra gerai. Tarpininkai, kaip visada, pelnosi ir daug blogiau – veikia pačią Lietuvos politinę sistemą. Tačiau projektuojamos jungtys su Švedija ir Lenkija situaciją gerokai pataisytų. Išplėtota rinka garantuos mažiausią kainą.

Komentarai (Skaitytojų komentarai)
Skaityti toliau...
 

Kada įvyks antikorupcinis persilaužimas?

El. paštas Spausdinti

anusauskas_anusauskasDar net nepradėjus realiai veikti Prezidentės Dalios Grybauskaitės pasiūlytoms Baudžiamojo kodekso pataisoms, kuriomis leidžiama taikyti išplėstinį turto konfiskavimą, pasigirdo kritikų balsai.

Juk siūloma (o siaube!) remtis nekaltumo prezumpcija, konfiskuoti tik (!!!) per penkerius metus nežinia kokių kontrabandinių ar korupcinių aitvarų suneštus turtus. Ir įstatymas palies nusikaltimus darančius ne vakar, o šiandien!

Jau paskubėta dar „šiltą“ įstatymą vadinti viešųjų ryšių akcija, atseit „penkerius metus leidžiančia vogti“, nes iki šiol (t.y. net nesant dabar priimtų pataisų) būta mažai bylų, kai buvo pritaikytas turto konfiskavimas. Yra labai sunku ką nors atsakyti tokiems autoriams.

Komentarai (Skaitytojų komentarai)
Skaityti toliau...
 

Ar laisvos Lietuvos didžiausias priešas yra laisvas žmogus?

El. paštas Spausdinti

Copy of savukynas_alumnato_kiemeNeseniai teko kalbėtis su bičiuliu, kuris dirba nevyriausybiniame sektoriuje. „Kaip sekasi“, paklausiau jo. „Būtų neblogai, jei ne valdininkai, kurie žiūri į mus kaip į potencialius vagis“, atsakė man.

Pasirodo, paramos gavimas, jos administravimas yra taip apsunkintas, kad daugiau laiko sugaišti įvairiausioms procedūroms, o ne pačiam projektui. Jei anksčiau užteko geros idėjos, gerai paruošto projekto, tai dabar jo administravimas tapo svarbesnis už patį projektą.

Komentarai (Skaitytojų komentarai)
Skaityti toliau...
 


Puslapis 1 iš 11

Videostudija

Fotogalerija

Tautos ir likimai


Žymėti ir dalintis
Reklaminis skydelis

Statistika

Portalo lankytojai iš viso atvertė puslapių : 1501506
Dabar lankosi:  svečių - 46 
Tinklink baneris
       Butu nuoma
       eSports zaidimai
       Butų remontas
       Apsaugos sistemos

      PASIEKIMAI


       Personalas.net
       Milijonieriaus testas
       Darbas, darbo!
       Permainų knyga
Rodoma versija 73 iš 128 
20:35:44 Jan 30, 2011   
May 2008 Sep 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba
http://www.slaptai.lt/