ŠIAURĖS ATĖNAI

Šiaurės Atėnai. 2005-01-22 nr. 733

| Spausdinti | Archyvas | Redakcija |

GINTARAS BERESNEVIČIUS. Juodosios sapnų technologijos (76) • VIDAS POŠKUS. Sunaikinimas (50) • PATRICIJA ŠMIT. PoezijaSu Butkiškės kaimo bibliotekos vedėja VIRGINIJA PAKARKLIENE kalbasi Aistė Birgerė. Gyveni ten, kur esi (2) • RUBEN DAVID GONZÁLEZ GALLEGO. Juodu ant balto (1) • SIGITAS GEDA. Iš mėlynųjų mansardųAGNĖ NARUŠYTĖ. Pakeisk adresą!WILLIAM SHAKESPEARE. Troilas ir KresidaAURELIJA JUODYTĖ. Vidutiniškai plepanti televizijaASTA GUSTAITIENĖ. Apie (ne)girdėjimą (3) • MYKOLAS SLUCKIS. Žemiški ir nežemiškiJUSTINAS KUBILIUS. ProperšosLiaudies medicinos ir tautosakos žinovę RITĄ BALSEVIČIŪTĘ kalbina Juozas Šorys. Tarp šventų žolių, gyvių ir dvasių (17) • DMITRIJ GORČIOV. Padugnės (1) • TURINYS (23) • L A I Š K A I (147) •

Sunaikinimas

VIDAS POŠKUS

[skaityti komentarus]

iliustracija

Pastaraisiais šimtmečiais (ką ten šimtmečiais – mėnesiais ir net dienomis) vykstantis Vilniaus architektūros ir dailės paveldo niokojimas tapo tokiu įprastu reiškiniu, kad atvirai kalbėti apie tai yra tiesiog beviltiška. Jau nustojo diskutuoti paminklosaugininkai, visuomenėje autoritetą turintys mokslininkai ir menininkai, ką ir kalbėti apie atvirus laiškus įvairioms žinyboms nuolat rašančius nacionalinių premijų laureatus ar kūrybinių sąjungų narius.

Iš paskutinių vandališkų aktų paminėčiau kultūrinio sluoksnio sunaikinimą Gedimino prospekte, senųjų Mėsinių gatvės kvartalo rūsių likvidavimą (ten, kur dabar ekskavatoriais išrausta gigantiška duobė, ruošiamasi "atstatyti geto fragmentą"), senamiesčio kraštovaizdžio sudarkymą Šnipiškėse iškilusiais dangoraižiais, tylų Žvėryno ir kitų buvusių priemiesčių medinių pastatų likvidavimą. Man, kaip Vilniaus dailės akademijos absolventui, taip pat yra skaudus bedvasis alma mater (čia parengti specialistai kaip niekas kitas turėtų puoselėti paveldą) remontas: prie barokinio pastato atsiradęs agresyvus priestatas, šiurpūs juodo akmens laiptai į rektoratą ir jau įprasti mūsų akiai plastmasiniai langų ir durų rėmai.

Be abejo, kai kuriuos faktus galima jei ne suprasti arba pateisinti, tai bent logiškai pagrįsti. Miestas ar pastatas iš tikrųjų yra gyvas organizmas, jis nuolat keičiasi, plečiasi, transformuojasi, todėl puritoniškas archajiškos nekaltybės saugojimas kartais tėra modernizacijos ar normalios kasdienybės stabdys. Nors renovuoti aplinką galima kultūringai, nebūtinai buldozeriniais metodais...

Kai kurie atvejai yra ne tik nepateisinamo, bet ir akivaizdžiai nusikalstamo Lietuvos palikimo naikinimo pavyzdys. Kalbu apie skandalingąjį Valdovų rūmų atstatymą. Praeitą dešimtmetį daugybę kartų diskutuota, verta ar neverta pradėti šią avantiūrą. Pinigai, nomenklatūrinė situacija padarė savo ir, neišklausius šios srities autoritetų nuomonės (prisiminkime dar 1989 metais "Krantuose" išdėstytą V. Drėmos požiūrį), neatlikus nuodugnių architektūrinių, dailėtyrinių, istorinių studijų, darbas buvo pradėtas.

Įsibėgėjusio proceso sustabdyti nebeįmanoma. (Tiesą sakant, per daugybę metų taip atsibodo matyti šią teritoriją apšnerkštą visokiais surūdijusiais angarais, statybiniais vagonėliais ir kranais, kad pats beveik tapau bet kokio šio reikalo sprendimo šalininku.) Sovietiška stachanovietiška, planinė taktika, kai už paskubomis dirbančių archeologų nugarų nekantriai trypčioja ir per nugaras skubindami tapšnoja "Partijos ir Vyriausybės" nustatytų terminų spaudžiami projektuotojai bei statybininkai, niekais verčia visą mokslinę veiklą. Siaubingiausia, kad kartu naikinama ir autentiška medžiaga. Be abejo, archeologija visada buvo ir bus (bent artimiausiu metu) naikinantis, po savęs beveik nieko nepaliekantis mokslas. Tačiau tai, kas dabar vyksta Gedimino kalno papėdėje, nesuvokiama sveiku protu. Turiu omenyje ne tik po gelžbetoniniu monstru laidojamus autentiškus rūsius, sudarkytą piliakalnio ir Arkikatedros ansamblio vaizdą, bet ir ardomas unikalias II tūkstantmečio pradžia datuojamo medinio miesto liekanas. Aptariamu laikotarpiu Aukštutinės pilies papėdėje funkcionavo nemaža amatininkų ir pirklių gyvenvietė. Atliekant archeologinius tyrimus drėgnoje žemėje randama puikiai išsilaikiusių, tiesiog užsikonservavusių rentininių pastatų vainikų, atskirų architektūrinių detalių, skeltomis lentomis grįstų gatvių liekanų, šulinių. Atrodo logiška ir normalu (ypač prisimenant eksponatų stokojančius Lietuvos muziejus), kad šie objektai turėtų būti išsaugoti. Nesvarbu, kokiais būdais – įkuriant ekspoziciją po atviru dangumi toje pačioje Pilių teritorijoje, Rumšiškėse ar kitoje vietoje, galų gale demontavus ir pervežus į kokį dabar funkcionuojantį ar net naujai įkurtą muziejų. Toks dalykas vertas ir atskiros įstaigos – muziejuose saugomi senajame Novgorode (Rusija) rasti panašūs daiktai sulaukė pasaulinio pripažinimo.

iliustracija

Tačiau tai tėra teoriniai, bevaisiai, su realybe nieko bendro neturintys samprotavimai. Iš tikrųjų tiek numatomame būsimų (atsiprašau, jau beveik esančių) rūmų, tiek Vilniaus pilių teritorijoje, prie pietinio Naujojo arsenalo kampo, rengiamame kanalizacijos kolektoriaus (sovietinė valdžia viešųjų tualetų ant Gedimino kalno dėl visuomenės spaudimo įrengti neišdrįso) plote aptikti rąstai buvo ir yra ciniškai kasami, verčiami, pjaustomi į įvairių ilgių atraižas ir vežami į sąvartyną. Šis aktas neretai primena elementarų plėšimą. Kai kurie asmenys tyliai rąstus tempia į savo namus ar kolektyvinius sodus, tikėdamiesi juos paversti kokiu nors dekoratyviniu interjero ar eksterjero elementu. Įsivaizduokite – kokia egzotika ant suolo sėdinčiam svečiui su aplombu išrėžti: "Tu sėdi ant Mindaugą ar Vytautą regėjusio daikto". Galbūt tai kur kas geriau nei rąstus išvežti į šiukšlyną ar net sudeginti (vienas šiais rąstais patalpas kūrenęs pažįstamas apgailestavo, kad "kūrenti, deja, neįmanoma, nes dumblo prisigėręs medis labai rūksta, bjauriai smirda")?

Paveldo niokojimas, kaip įprasta, pateisinamas pinigų stygiumi. "Medžiui konservuoti reikia daug lėšų, o jų neturime", – skėsčioja rankomis visos suinteresuotos pusės. Todėl skaudu ir liūdna, kai per televizorių matai savimi patenkintus, pseudopatriotines kalbas apie Valdovų rūmų atstatymo būtinybę rėžiančius valdininkus ar tiesiog apmulkintus piliečius, konstatuojančius, kad jau suaukota tiek ir tiek milijonų litų. O fone stūkso suverstos senųjų medinių pastatų liekanos, kurioms išsaugoti lėšų reikėtų kur kas labiau nei disneilendiškam muliažui. Bet ką čia pinigai, jeigu daugeliui mūsų tiesiog trūksta meilės ar pagarbos savai praeičiai ir miestui (tragikomiškai nuskambėjo vieno archeologijos mokslų daktaro pareiškimas, esą "saugoti šiuos objektus nėra prasmės, kadangi esame viską smulkiai nusipiešę, nusifotografavę ir aprašę, todėl jei reikės – galėsime atkurti").

Žinau, kad savo rašiniu neišspręsiu nieko. Istorinis paveldas bus naikinamas toliau. Vis dėlto jaučiuosi ne viską padaręs, kad to nebūtų. Todėl galiu tik konstatuoti, kad kaip tikri barbarai ateinančioms kartoms nepaliksime nieko. Ir kaltė tegul krenta ant mūsų.

 

Kultūros kalendorius
nuo 2011 m. Sausio

PATKPŠS

 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31  

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28  

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

 

Skaitytojų vertinimai


29030. kc2005-01-23 23:02
na kodel gi, paliksime dangoraizius :) o jei rimtai, pritariu autoriaus nuomonei, nereikia stabdyti modernizavimo, taciau yra dalyku, kurie buvo palikti mums, ir mes neturime teises ju sunaikinti, privalome palikti juos ir kitoms kartoms. lesu valstybes biudzete atsirastu, jei tik butu noro.. tik deja deja, duok die is pradziu noro :)

29039. dzin :-) 2005-01-24 09:11
zmogus nuo seno megaujasi statydamas didelius pastatus: piramides, zikuratus, katedras... ir AMB nori tureti savo nama - taip vadinamus "valdovu rumus". kiekvinam vaikui savi zaidimai.

29040. paQas :-( 2005-01-24 09:32
As tai tik noreciau pareiksti straipsnio autoriui uzuojauta. Nelabai nusimanydamas archeologijoje jis drista postringauti apie kulturiniu sluoksniu svarba, ju naikinima tyrimu metu ir kt ir panasiai... Pora pastabu apie: "plote aptikti rąstai buvo ir yra ciniškai kasami, verčiami, pjaustomi į įvairių ilgių atraižas ir vežami į sąvartyną...". Nepamirskit, ponas autoriau, kad ciniskas rastu pjaustymas turi ir prasmes - medienos meginiai apdorojami dendrochronologijos laboratorijoje igalina archeologus tiksliai datuoti tiriamus sluoksnius. Net nesinori leistis i bevaises diskusijas. Be pagarbos autoriui PB

29041. toto :-) 2005-01-24 10:54
Autorius kapitaliai painiojasi tarp kultūros paveldo ir paveldo kultūros -- tradicinė litvininė liga.
- Geriausias to pavyzdys - folklorinių ansamblių atliekami šokiai ir dainos, kurias bežiūrėdami/beklausydami senoliai kraipo galvas, stebisi - nejaugi mes jaunystėje buvome tokie sustabarėję, bestuburiai pirdylos, nejaugi mes taip bliovėme ožių balsais, kaip kvanktelėjusios davatkos?

29057. Taikus2005-01-24 14:41
Absurdiškas ir niekuo nepaaiškinamas tas Vilniaus naikinimas. Suzuokins visą Vilnių besmegeniai padlaižūnai.

29066. ziqurat2005-01-24 17:21
na, valdovu rumai tai is tikruju niekam nereikalingos gigantomanijos pavyzdys. paziurekit, kiek po visa Lietuva tyliai baigia griuti nerestauruojamu, neatstaomu dvaru. uz tuos taip vadinamu valdovu rumu pinigus butu galima pasirupinti.

29072. dede Petras2005-01-24 17:51
geras straipsnis, 29041 ir 29041 ponai! :) Nebukim riboti kokios ten medziu rieves ir davatkos! naikinami geri dalykai dalykai, vat! Tegu dygsta tie dangoraiziai, tik ne tose vietose dygsta, o senienas myleti reikia konservuoti! Juk galima padaryti dangoraiziu rajona kur salia vilniaus? ir galima isaugoti rastus- maciau as juos -tikras isniekinimas!

29110. spain2005-01-25 15:38
man tai nesuvokiamas tas teiginys apie asmenis (rodos, kad ju ten nemazai, pasak autoriaus), kurie "medzius tempia i kolektyvius sodus ir namus". galima pagalvoti, kad ten puntukai guli suversti...akivaizdu, kad autorius turi kazkokiu nesuvestu saskaitu su ZPVR kolektyvu.o zveryno mediniai namukai labai grazu, tik, deja, kaip miestui pleciantis galima juos isaugoti?tegu autorius pateikia kazkokiu konstruktyviu pasiulymu, o ne melancholisku nostalgiju virtine.

29117. varna2005-01-25 19:46
Pritariu visom keturiom autoriui - velniop nugriauti rusų projektuotą Gedimino prospektą ir atstatyti medinį Vilnių. Jo atstatymui ir būtų panaudoti minimi rąstai. Tiesa, jei rąstai prilauso II tūkstantmečio pradžia datuojamo medinio miesto liekanoms, tai kaip jie tapo Mindaugą ar Vytautą regėjusiais daiktais? O šiaip, didžiausi niekšai yra tie pirmieji valdovų rūmų statytojai, kurie ir sunaikino MEDINĮ MIESTĄ. Aš juos atgalinę data nubausčiau mirtimi (kaip ir Salomėją Nerį). O staripsnis puikus, dievaži.

29125. aliaska2005-01-26 08:33
taigi čia biznio reikalai, daugiau nieko. pastatys dar vieną daržinę-rūmus valdoviukų neva,bus restoranai,kurvynas,.. ir uždirbinės pinigus, išmušinės iš turistų kišdami cepelinus, šernienos kepsnius, leis nusifotografduot už 10 eurų prie kokio nors cool šalmo. šitie rūmai visiškai nereikalingi... kičo viršūnė,jau nekalbant apie tai kas buvo supartalinta. o supartalinta todėl, kad trukdė, trukdė polius varyt į kultūrinį sluoksnį etc. o gal atstatyt reikia ir babelio bokštą?

29128. čiobrelis2005-01-26 11:07
ai vargšai turistai! siūlau cepelinus jiems pardavinet už dyka su dideliu puodeliu čiobreliu arbatos priedo kavineje, kurios baldai butu padaryti is konservuotos žempilės medienos, o po to dar surengti ekskursija i išlikusi "senamiesti" dešiniajame neries krante uz dangoraižių.

29131. zrgza2005-01-26 12:12
aha, siulau viska konservuoti, restauruoti ir i sloikus deti... va turistam tai tikrai butu ciekava i medzio puvekus ziureti.o atstatymai visam pasaulyje vykdomi, na ir gerai, pavalgys tie turistai musu cepelinu, pinigai gi lietuvai paliks, ne kazkam kitam.kas cia blogo.o jei ka, tai ir babelio boksta atstatysim, tik svarbiausia, kad niekas is ten medienos i kolektyviniu sodus neistampytu.siulau straipsnio autoriu i etatinio sargo vieta!

29133. porto!2005-01-26 13:24
"Atliekant archeologinius tyrimus ...randama puikiai išsilaikiusių, tiesiog užsikonservavusių rentininių pastatų vainikų, atskirų architektūrinių detalių, skeltomis lentomis grįstų gatvių liekanų, šulinių. Atrodo logiška ir normalu (ypač prisimenant eksponatų stokojančius Lietuvos muziejus), kad šie objektai turėtų būti išsaugoti" cia tai gera ideja-po puvanti rasteli, po saligatvio lenta i kaimo muziejus reikia ,suprask, padalint? butinai nuvaziuociau paziuret. aisku, jums, terminatoriai archeologai, nesuprast tokio patriotu sirdies skausmo, tiek bapkiu uzsikalet malkas is zemutines pardavinedami kolektyviniams sodams-is to turbut ir valdovu rumus statotes?

29137. ofelija :-) 2005-01-26 14:36
SIE berasciu komentarai manau, puikiai atsako i implikuojama straipsnio klausima, kuri ir pati nuolat sau keliu, kaskart kai matau darbininkus smagiai tvatininancius 19 ar 18 a. fasada Vilniaus senamiestyje - vandalizma vidury baltos dienos - kuris liaudies ir funkcijonieriu(GAILA, BET IR SA KOMENTATORIU) samoneje prilygtsa "modernizacijai". Deja, senasis Vilnius musu amziuje tapo visisko tamsumo ir apriebejusios dvasios, kuri nesudreba nieko sunaikinti (ir vel gal is begalinio tamsumo ir mankurtizmo) auka - ir jau nieko mums nepades nei "pasaulio matymas" nei jokia EU. Sie cypciojimai primena vieno amerikiecio kariskio, savo vargui tarnavusio bazej Anglijoje, nuosirdu skunda, jog Anglija nebloga salis, tik labai JAU VISKAS SENA... keistu ir paslaptingu budu lietuviai pereme amerikeiciu sensibiliteta ir susilipe i tackas pasistumti nuo gretimo kampo iki prekybos centro eme drovetis savo cepelinu ir ciobreliu. manau, dar ne viskas prarasta - juk isties isgarsetume, VISA VILNIU PERSTATE AKROPOLIO PAVYZDZIU - jokiu apipuvusiu medienu ar isvis medziu reiketu nepalikti - lai bus viskas is garzios NAUJOS plastmases - ir namai ir medziai ir zmones.

29138. Oxygen2005-01-26 14:39
"Kultūrinio sluoksnio sunaikinimas Gedimino pr." juk tai mizantropija ant pamišimo ribos. Jei ne Ged. pr. rekonstrukcija, tas sluoksnis ir nebūtų ištirtas. Piliakalnių kasinėjimas- irgi "kultūrinio sluoksnio naikinimas"? Vidai, nusipirk degtinės butelį, raugintų agurkų, pasėdėk prie jų- gal pajusi šiokią tokią meilę aplinkiniam pasauliui...

29148. spain ofelijai2005-01-26 16:03
nereikia pulti nuo vieno krastutinumo iki kito.vilniuj yra vietos ir akropoliui, ir senamiesciui.dabar galima pamanyti, kad vilnius kazkoks turgus plastikinis ir kad visi ka daro, tai naikina viska is eiles.o tas pavyzdys apie amerikieti tai absoliutus absurdas ir neturi nieko bendro nei su lietuva, nei su straipsniu.beje, niekas nesako, kad reikia drovetis cepelinu ar ciobreliu, jeigu nepajauciat ironijos, tai jau kitas reikalas.bet sakyti, kad dabar viskas Vilniuje bus is plastmases (net medziai!-skamba siurrealistiskai), tai jau perlenkti lazda ir stipriai.beje, pries vadinant kitus komentatorius berasciais...reketu truputi pamastyti ir paciai.sekmes ugdant sensibiliteta.

29151. porto!2005-01-26 16:46
matosi gerb ofelija labai "su rastu". tarp "tvatinimosi","tacku" ir seno anekdoto (apie , beje, naujaji rusa, o ne amerikieti)iterpia ir gudriu zodziu "mankurtizmas","implikuojama" ir dar viena puiku zodi "sensibilitetas", kuris, manau puikiausiai isreiskia gerb ofelijos zinias apie "funkcionieriu naikinama vilniu".

29158. ofelija2005-01-26 20:01
nesijaudinkit del zodziu ir del ironijos "nepajautimo" - pajuskite geriau jus ta ironija, kai jusu snobiskus skoniu manipuliuoja tie, kas sioje seno/naujo ir kulturos/vandalizmo diskusijoje mato tik viena - storus storus pinigu banknotus. sis jusu poziuris nusikalstamas ne maziau, nei minetos poetes zygiai.

29165. varnai2005-01-26 22:33
Net aiškint tingis, bet I tūkstantmetis skaičiuojamas iki 1000 metų, II tūkstantmetis nuo 1000 iki 2000 metų, pradžia (I pusė) galime laikyti metus iki 1500 m., taigi ir Mindaugas, ir Vytautas, ir visi mediniai sienojai ir rakandai liuosiai sutelpa toj II tūkstantmečio pradžioj, o kas ten ką konkrečiai regėjo ar neregėjo, ir kokių privilegijų iš to užsidirbo, tai jau kitas klausimas. Taigi, varnele, kranksi tu jau III tūkstantmečio pradžioj, plastmasinėj medžių lapijoj, o tokiais paprastais dalykais stiebiesi:)Pabrėžiu - "mūsų erą" arba "po Kristaus gimimo" turiu galvoj, kad vėl tavęs nepagautų nepagrįstos nuostabos priepuolis ir veltui negaištum savo varniško laiko subtiliai ironiškas panegirikas rašinėdama:)

29282. paranoja2005-01-28 12:29
ant tiek bukas kad iki siol nesuvokia kad ne tik medis isnyksta .....

29304. varna2005-01-28 18:03
Ir man tingisi aiškint, bet tamsta demagogija užsiiminėji - jei pradžia iki 1500, tai pabaiga nuo 1501 prasideda? Kvailystės kažkokios.

29307. itale2005-01-28 19:21
Varna, taip, truputi apsiskaiciavai. Nes Mindaugas gyv. XIII a., o Vytautas - XIV a., atrodo. Telpa jie i ta antro tukst. pradzia, telpa. Vaje, o daugiau nuomones nereiksiu:)

29309. mija2005-01-28 20:22
Varna, geriau prisipažink klydusi kitų kvailiais nevadindama:) Bet gal klysti nevarniška (žmogiška, bet nevyriška)? Visiškai teisingai, iki 1500 m. pradžia, o nuo 1501 m. tūkstantmetis persirita į antrą pusę ir eina į pabaigą. Tų varnų (kaip, beje, ir vyrų) niekada nesuprasiu, geriau iki pamėlynavimo (varnos - iki maistinių savybių praradimo) ginčysis dėl akivaizdžių faktų, nors tai būtų ir paprasčiausios smulkmenos, negu kartą prisipažins klydusios/ę. Na, bet čia tavo reikalas. Aš tik atkreipiau dėmesį į tavo apsirikimą (nors ir labai tingėjau). Jeigu tau taip svarbus šiose erdvėse savęs, kaip niekad neklystančios varnos, vaizdinys, turėkis jį.

29321. varna(įžeistas vyriškumas prabyla skaičiais) :-) 2005-01-29 12:35
Aš labai mėgstu klysti - tai visada priduoda šarmo:) Tarp kitko (prakeiktas varniškas vyriškumas) - esu giliaiįsitikinęs, jog kartais yra ir vidurys. Na, ne aukso, bet vistik. Vytautą priskirčiau viduriui, na niekaip ne pabaigai. Sakykim, žmogaus vidutinė gyvenimo trukmė - 80 metų. Tai 1400 - atitinka žmogaus 32 metus. Jaunuoliu jo niekaip nepavadinsi ir gyvenimo pradžia juo labiau. Na, dėl Mindaugo - gaunasi 20-metis. OK. OK, dėl jo apsirikau. (verkiu)

29323. mija2005-01-29 14:00
Viskas priklauso nuo pasirinkto mastelio. 80 metų tu, matyt, ėmei pagal varniškus mastelius:) Šiaip jau vidutinė vyrų gyvenimo trukmė 64 metai, vadinasi 1400 atitiktų 25 žmogaus metus, kas yra pati jaunystė ir pirmoji gyvenimo pusė. Logiškiau būtų skaičiuoti atsižvelgiant į viduramžius, kada vid. gyvenimo trukmė buvo ape 40 m., taigi Vytautą galime pavadinti šešiolikmečiu jaunuoliu:) Neriant gilyn į istoriją ir atsispyrus į senovės Romą (kai kurios teorijos sako, kad būtent iš ten atsibeldė lietuviai:), kur žmonės vidutiniškai sulaukdavo 25, Vytautą regim 10 metukų pusberniu. Taigi, tokie skaičiavimai - gryna demagogija. Bet aš jau sakiau, nenoriu su tavim peštis šioj (s)mėlio dėžėj. Ir neverk. Nes man plyšta širdis matant dėl menko apsirikimo raudančias varnas:)

29324. mija dar kartą išminties sostui (varnai)2005-01-29 14:06
Beje, apie pabaigą pati užvedei kalbą. Buvo kalbama tik II tūkst. pradžią. Kaip ten bebūtų palieku tau saldainį - paskutinio žodžio teisę (neimsi, pati suvalgysiu:)

29328. varna2005-01-29 14:58
Mija, mieloji, bandžiau būti tolerantiškas ir primečiau 80 metų - žinodamas, jog tai perlenkta lazda. Tad, jei skaičiuoji 40 metų, gaunasi, jog 1400 yra 64 metai! tai jau senokai už klimakso ribos. Jaunuoliu, hmm, sunku bebūtų pavadinti. Tu padarei atvirkščiai - sutrumpinusi žmogaus amžių sutrumpinai ir santykį. elementari lentelė: jei 1000 prilygsta 40, tai kiek (x) prilygsta 400? Elemtarno, Watson. O šiaip, Mija, galėtum ir dažniau užšokti aplankyti merdinčių ŠA.:)

29329. varna (juokiasi pilnu snapu iš savo klaidų)2005-01-29 15:02
Tarp kitko, Vytautas (1350-1430) pragyveno 80 metų. Bet čia tarp kitko.

29332. Kolegė iš ik.sk. :-) 2005-01-29 16:56
Ačiū už straipsnį. Nenoriu kartotis, nes absoliučiai pritariu Ofelijai. Smagu, kad dar yra žmonių, kuriems ne vis vien, tik kol dviese susėdę žmonės apie paveldo naikinimą kalbės arba prie kompiuterio apie tai susirašinės, "atstatys" arba užstatys visą paveldą "perspektyviais" parakultūriniais (Valdovų rūmai) arba buties ar verslo (gyvenamasis namas vietoje "Lietuvos" kino teatro) objektais...

29333. mija2005-01-29 17:18
Varna, tu sukčiauji ir meilikauji:) O lape čia turėjau būti aš. Kadangi tu tokia nepaprasta varna, pridedu tau dovanų Watson`o lentelę
40 - 1000
x - 400
x= 16000/1000
x= 16
Elementarno? O varnoms?
Kurios varnos derėtų labiau pasisaugot: verkiančios ar besijuokiančios? Manau, tos, kurios snapas aštresnis:)
Sėkmės tau, varnele.

29334. Egle2005-01-29 17:30
O man "Lietuvos " kino teatro gaila.Tokia tat demokratija.Sunys loja ,o karavanas eina.As ,asmeniskai ,daugiau ir kojos nekelsiu y visokias maxsimas ir saulutes.Siulau prisideti prie boikoto.

29335. varna (ot tai prsidirbo!)2005-01-29 18:14
Ak, malonu, kai moteris "nugali" lovoje, bet kai "skaičiuose"?! Velnias nematė, susidirbau šį kartą. Tyčia? Vargu bau. Žinai, kada labiausiai "kaifuoju"? Kai vaikai patiria, jog žino kokį faktą ar dėsnį geriau už mane. tada jau tikrai užlieja palaima. Taigi. Palaimuokimes!

29336. varna p.s.2005-01-29 18:17
O man Lietuvos kinoteatro visai negaila! Nieko man negaila! Te srūva krauju ta supista Tarybų Lietuva! Kraujo, kraujo, kraujo! oops, o gal Lietuvos kinoteatras pastatytas iš archetipinių lietuvių smegenų rąstų?

29338. šarka2005-01-29 18:36
O man asmeniškai neatrodo, kad taip labai jau apsimokėtų Vilniaus prekybai griauti "Lietuvos" kino teatrą, vienintelį kinoteatrą, kuriame dar karts nuo karto apsilanko nekomercinio kino dvasios. Negriaudami jo šitie GERIEJI prekybininkai laimėtų šimteriopai daugiau, žinia, jeigu kultūros žmonių palankumas, dėkingumas, pagaliau kultūros mecenavimas, į kurio erą Lietuvos verslininkams jau seniai labai prašomai ir primygtinai dera žengti žingsnį, kažką jiems tebereiškia. Čia turbūt viltis kažko motina, bet tiesiog spaudoje visi straipsniai rašomi pernelyg nervingai ir iš anksto negatyviai, tarsi "Lietuvą" jau nugriovė.

29339. ir dar2005-01-29 18:42
Na kaip gi būtų galima pavadinti tikrą savo šalies patriotą, kuris galėtų užsinorėti griauti pastatą, kuris vadinasi ne kažkaip ar kitaip, o būtent "Lietuva".

29342. komentatoriams > korna :-( 2005-01-29 19:23
Nesibarkit. Ir taip labai liūdna. Kodėl Japonijoj - subtiliai monochrominis žmogaus praeities dabarties ateities gamtos supančio pasaulio vientisumas? Kodėl Ispanijoj - spalvotas tradicijų šiuolaikinių architektūrinių interpretacijų įdomiausias kontrastas? Kodėl Norvegijoj - berėmis stiklas atsargiai ant nesuskaičiuojamai seno nejudinamo riedulio visai šalia mažulytės pušies?
O mes skandinamės-skandinamės-skandinamės su "dovanotais" krikšto marškiniais.

29344. toto :-) 2005-01-30 00:06
Korna, toto sužavėtas!
Tai štai dėl ko Tu mokeisi gražiai rašyt :)

Raudoti, apraudoti, vaitoti, apvaitoti - TAIP PATPAVELDAS --
natūrali šaknim į dangų susodintų runkelių malda,
instinktyvi infantilios kultūrinės visuomenės reakcija,
sovietiniu periodu klonuoto iracionalios bandos piliečio distrofijos apraiška,
. . . galų gale,
kultūrinio imuniteto amžiais nebuvimas,
tyli juoda skylė mentalitete
     - carinio / sovietinio mankurto čebato palikimas

• REZULTATAS: • raudos • impotencija • paksizmas • resentimentas

29348. korna :-( 2005-01-30 09:21
TOTO!!! Jei galima trim žodžiais? - Aš dar tik mokaus. Net savaitgaliais... aš ne paksistė........ kas vėl blogai?......bet dabar kažko nesiraudoja........eisiu kepti blynų su bananais.....vaikam.

29349. toto :-) 2005-01-30 13:11
nusišypsok! Kai kepi blynus, bananą dėk atvirščiai, kad jo lūpų kampučiai būtų į viršų :)

29350. korna :-) 2005-01-30 13:15
...kad jau suvalgiau...

29351. toto :-) 2005-01-30 13:35
o aš dar ne :)

29352. varna2005-01-30 13:36
O aš vieną kartą nusipirkau žalių bananų. Nusprendėme paspartinti jų nokimą, mat buvo dar visai žali. Įmetėme į verdantį vandenį. po to išmetėm. Taip ir su lietuvaičiais - dar "neprinoko" jie paveldui tikra ta žodžio prasme - mato jame tik rąstus, ant kurių gal būt sedėjo Vicka ar Ecka. Nes tik tada jiems rąstas svarbus. Na, ir kuo gi jie skiriasi nuo taip jais nekenčiamų "ruskių"? Caro, caro, caro!!!

29353. korna2005-01-30 13:44
Neprinoko... labai tiksliai. Taip, kaip buvo galima iš anksto žinoti, kuo baigsis nelegalios statybos Vilniaus žaliųjų kalvų panoramoje. Vakar per žinias palaimino.

29358. nuo mone2005-01-30 15:25
galbut kai jau diskusijos giliai atitole nuo gedimino kalvos belieka rasyti isgerus kavos rasyti-statyti ir nesukti galvos juk turim valdovus ir grycia tuoj bus tas kaimo turizmas kaip rastai vistiek kadanors jis supus pagarbingiausiai

29360. varna (sentimentaliai sekmadieniškai nusiteikus)2005-01-30 16:02
Korna, jei statybos turi baigtis statiniu, taip ir gyvenimas turėtų baigtis mirtimi. Ar nauju gyvenimu. Tai neišvengiama. Aš labai myliu gyvenimą. Žinai kodėl? Todėl, kad jis baigtinis. Tai suteikia vilčių. Nes "amžinas" - gniuždo. Geriau laukti laiško, nei jį gauti...

29361. varna (apspangusi)2005-01-30 16:03
Fuckinharashit - užmirašau bold nuimti

29362. v2005-01-30 16:04
Aha. Bandau dar kartą....

29366. nuo mone2005-01-30 17:44
satatiniu ar staatiniu nuemus bolda ar borta vistiek pavasary parskris varnenai ir vel aha bandys dar karta ysitraukti y raudonaja knyga

38020. 0002005-07-19 10:31
Nesigraudink.SPRENDIMA TURI - TAPK VYTAUTU!

Rodoma versija 28 iš 29 
0:37:52 Jan 17, 2011   
May 2008 Sep 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba