ŠIAURĖS ATĖNAI

Šiaurės Atėnai. 2006-04-22 nr. 794

| Spausdinti | Archyvas | Redakcija |

TURINYS (68) • AGNĖ BILIŪNAITĖ. Kiniškas sodas (11) • PETRAS RAKŠTIKAS. Miniatiūros-js-. Sekmadienio postilė (4) • VIDAS POŠKUS. Prestižinė iliustracijaDANUTĖ RIMKEVIČIŪTĖ. Laiškonių baladėsJACKIE WULLSCHLAGER. Nesupranti? Tai tamsuolis!LAURIE GOODSTEIN. Rankraštis apie Jėzų ir Judą?SIGITAS GEDA. Arklių užkalbėtojaiROMAS RAILA. EilėsRAMŪNAS JARAS. EilėsCASTOR&POLLUX. Verba de verbis (69) • GINTARAS BERESNEVIČIUS. Atkastos knygosLAIMANTAS JONUŠYS. Srovenimas savitomis vagomisSVETLANA RYŽAKOVA. Kalkutos zoroastristaiALDONA RADUŠYTĖ. Labanoro Rožė (1) • ANDRIUS ŠIUŠA. Vademekumas, arba Pažink pasaulį (3)LAIŠKAI (170) •

Vademekumas, arba Pažink pasaulį (3)

ANDRIUS ŠIUŠA

[skaityti komentarus]

iliustracija
Petro Rakštiko piešinys

Adelaidė – Australijos sterblinių žinduolių (Macropus rufus) megapolis pietinėje Žemės rutulio sausumos dalyje, kur už nedorą elgesį Kaune, Nemuno gatvėje (kaip laisvo elgesio Aidos), anais nepamirštamai kraupiais buržuaziniais laikais barža "Lithuantitanikas" buvo nubogintos 875 000 Adelių. A. mieste veikia go go klubai, konsumatoriumai etc.
Lit.: Justas Piliponis, Kaukolė žalsvame čemodane šoka striptizą. Leid. Kėdainių eigulija.

Autografas – biznierius, turintis brangių automobilių parką.
Lit.: Sobiesław Zasada, Kaip saugiai vairuoti iškart penkias mašinas viena ranka, pliurpiant mobiliuoju telefonu ir bučiuojantis.

E=mc² – Einsteinas lygu masė cukruje, pakelta kvadratu.
Lit.: Euklidas, Kibernetikos pradžiamokslis.

Fantomas – Amberlife gerbėjas, vaikinas, populiariu vardu Tomas.

Fotorobotas – robotas, kuris moka fotografuoti skaitmeniniu fotoaparatu "Smena" ir daryti nuotraukas kompiuteriu "Siemens".

Galvosūkis – medicininė vyro būklė, kai pagiriotam iš ryto svaigsta galva.
Lit.: Pirmoji akušerinė pagalba.

Garvežys – autobusas, vežantis į Gariūnus prekeivius ir pirkėjus, žioplius ir vagis. Taip pat reketininkus.

Gediminaičių stulpai – į žemę įkasti rąstai, ant kurių didieji Lietuvos kunigaikščiai kardavo kryžiuočius, parsidavėlius ir kitokius žemaičius.
Lit.: A. Šapoka, Lietuvos isterija. Leid. Šapokliak, 1009.

Gerosios Vilties ragas – žmonos apgauto vyro ragas, kurį jam pavyko nusipjauti su meilužės pagalba.
Lit. Blin Klintonas, Monika Merlinsky. Leid. Baltieji krūmai.

Hegelis – ilgapirštis kaušyla Gogolio sūnus, nuo pamišusio tėvo emigravęs į Prūsiją. Nugvelbė keletą Nikolajaus Vasiljevičiaus filosofinių veikalų ir pakeverzojo grafomanišką knygą "Mirusis cielas", mat perdausojant, atrausus vietą, kur numirėlis palaidotas, N. V. G-lio ištįsusi nosis kažkodėl buvo nusisukusi į šoną, tuo patvirtindama, kad klasikas buvo pakastas gyvas.
Lit.: N. V. Gogelmogelis, Nosis, Baubas, Auditorius, Mirusis cielas (antras sudegintas tomas), Tarasas Kartoška.

Hemorojus – tėtušio Ernesto Hemingwayaus ranča, kur spisovatel (ček. rašytojas) kūrė nobeliškus kūrinius ir laimingai traukė pypkės dūmą, smagiai leisdamas dienas savo rojuje.
Lit.: E. Hemas, Atsisveikinimas su ginklais po šūvio sau į pasmakrę iš medžioklinio šautuvo. Leid. Dž. F. K(astro), 1959.

Juoko kambarys – nepermatoma tamsi patalpa prie Seimo posėdžių salės, kur parlamentarai gali kada tik geidžia užsukti ir viešai pasijuokti iš kolegų.
Lit.: Čia priėjo Kindziulis; Žydų anekdotai.

Kaniūkai – Kanų replika Lietuvoje, kur kasmet įteikiamos premijos kinematografininkams, ypač tiems, kurie nenorėjo mirti. Kas mums tie Europos Kanai – jie tik vieni, o Kaniūkų pas mus nors fajetonu vežk. Ir kilimai nuo to ne raudoni, o trispalviai.
Lit.: Saulius Macaitis, Prie Nemuno kitas išaušo jau "Lietuvos rytas".

Kerniotiškės – susibičiuliavę ir susilieję du Lietuvos megapoliai: Kernavė ir Kariotiškės. Lygiai kaip Vengrijoje – Buda ir Peštas. Anądien laikraščiai pranešė, kad Kerniotiškės globojamos UNESCO kaip pasaulio kultūros objektas.
Lit.: LR prezidento priesaika. Leid. Eridanas.

Kubizmas – politinės grupuotės (Tėvynės sąjungos) lyderio kubo formos galva, kurioje gimstantis minčių srautas išsakomas Seimo tribūnoje, televizoriaus ekrane ir kt.

Landsbergis – visų nuskriaustų pasaulio tautų, išskyrus rusus, agentas, aršus kariautojas už lietuvių nuopelnus; jam per pakaušį išėjo, kad imperija jau kadai kadės žlugo. Prigulęs pasnausti visada užsimaskuoja Čiurlionio paveikslais. Jei tik jam prisisapnuoja oponentas, stryktelėjęs puola prie fortepijono ir skambindamas visais varpais siekia išmušti priešą iš natų. Slapyvardis – Vytuliukas. Nematomomis STT agentų pajėgomis, kad nekeltų Lietuvoje chaoso, ištremtas į Europos Parlamento užnugarį. Ypatingos žymės: nerasta; akinių spalva: vakarietiška; balsas: su polipais; charakteris: sarkastiškas. Kad niekas jo neatpažintų, vaikšto susikūprinęs. Pagrindinės balandžio ir kitų metų mėnesių tezės: Šunauja; Juodą darbą dirbate, jaunuoli; Kas galėtų paneigti...
Lit.: Kapitalas. Leid. Lietuvos Respublikos Seimas, 1918 m. vasario 16 d.

Makaronai – juvelyriniai miltiniai papuošalai, kabinami ant ausų. Dažniausiai tai daro suinteresuoti asmenys patikliems naivuoliams. Atliekant veiksmą akys akiplėšiškai išverstos.
Lit.: Viktor Uspaskich, Archangelskije pelmeni. Leid. Glazprom.

Mamutas – XXI a. popmuzikos iškasena, dar kitaip vadinama Mamontovu, rasta kartu su el. gitara (nepainioti su el. paštu!). Vos tik jaunieji archeologai, vadovaujami Luchtano, nužėrė senosios estrados dulkes nuo M. pliumažo, šis užkimusiu balsu užtraukė: "O meile, tu mane nugalėjai!" Jaunieji kraštotyros ekspertai nenutuokė, kas yra ta meilė, ir ant rankų nunešė dainuojantį stuporą pas teatro ekstrasensą Eimuntą N (nežinomąjį). Šis ištyrė iškaseną, sustabdė akimirką žavingą ir įsakė jam išgliaudyti kryžiažodį "Būti ar nebūti?". M. pasirodė talentingas, atkaklus ir dabar stūkso Popmuzikos muziejuje. Jo pasižiūrėti atbėga atidunda pulkai lankytojų, ypač mamontofilių.
Lit.: "Tango TV" programa "Eurovizijos" savaitei.

NATO – Nacionalinė Artūro Teroristinė Organizacija (prie "Rubicon group"), įsikūrusi Konstitucijos pr.; Artūras Z. nuo šmeižtų slepiasi už Vilnelės viksvų, bomžyne, kad suartėtų su liaudimi.
Lit.: A. Gaidaras, Artūras ir jo būrys. Leid. Užupio respublika.

Parodistas – dailininkas fanatikas, begal mėgstantis rengti parodas. Rengia jas galerijose, gatvėse, kieme, po vandeniu, Seime, tualete, gamyklos griuvėsiuose, užsienyje, traukiniuose, ant dviračio, daržinėse, lėktuvuose, ant kūno, pašto dėžutėje.
Lit.: Instaliacija buityje. Leid. ŠMC.

Poteriai – Hario Poterio tėvai.
Lit.: Kardinolas J. A. B., Vakaro enciklika ir malda. 00 m. pr. Kr.

San Remas – sanitarinis vilkės sūnus, kadaise chirurginiu būdu atskirtas nuo Siamo brolio Romulo, ištremtas į Italijos periferiją prie Prancūzijos sienos, kur būdamas vienišas kaip vilkas "Ariston" koncertinėje salėje iš nevilties ėmė kaukti itališkas canzone. Nuo jo stūgavimo pakratė kojas ten atostogavęs Nobelis ir buvo pakastas. Kasmet ant jo kapo kažkas atneša didelę raudonų rožių puokštę. Bet čia apkalbinėjamas ne Nobelis, o Ligūrijos perlas SR.
Lit.: Toto Kotunjo, Italjano vero. Leid. Pūkas.

Sarafanas – jaunuolis, beprotiškai įsimylėjęs ir be paliovos persekiojantis žydaitę Sarą.
Lit.: Tora, arba Penkiaknygė. Leid. Shalom Aleichem.

Smogas – lietuvis nelegalas emigrantas, negavęs pilietybės Anglijoje. Ypač smogia nusikalsdamas įstatymams naktį, apsivilkęs smokingą.
Lit.: V. Šekspyras, Vasarvidžio nakties Makbetas. Vertė A. Churginas. Leid. Globus, 1616.

Stereotipas – žmogus oratorius, kuris turi antrininką, kaip du vandens lašai panašus į tipą. Kalba jie abu vienu metu ir sukelia melodijų haliucinacijas besiklausančiųjų galvose.

VILNIUS (angl. WIL NEWS) – Wladimiro Iljičiaus Lenino įkurtas miesto naujienų laikraštis, leidžiamas Mauzoliejuje. Vyr. redaktorė Nadežda Krupskaja. Dalijamas už dyką autobusuose.
Laikinas spaustuvės direktorius Abonentas 007.

 

Kultūros kalendorius
nuo 2011 m. Sausio

PATKPŠS

 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31  

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28  

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

 
Rodoma versija 21 iš 21 
0:36:38 Jan 17, 2011   
May 2008 Sep 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba